LANDBOUWBEKICHTEK. SPORT. TER NEUZEN, 4 DECEMBER 1933 SAS VAN GENT. RECHTSZAKEN. VOETBAL. a nische zaken betrof, waarin U iru eenmaal niet zoo thuis kon zijn, docb wat de algemctne zaken betreft, zoudt ge bet, met Uw sprekers- talent altijd veel beter bebben gczegd. Ik beb dat ze-er dikwijls gevoeld, als ik U hoordc spreken en ik beb U vaak van, barte kunnen gelukwenscben, wanneer de raad de voorstei- len van burgemeester en wetbouders bad aan- genomen, oa soms vinmigen strijd. De heer Geelhoedt gewaagde zoo even van enkele 'dor voornaamste zaken, die in Uw ambtsperiode zijn bereikt, may de beer Geel hoedt beeft niet kunnen gewagen van ds vele moeite die bet ons soms gekost beeft om die zakea voor te ,bereiden. Burgemeester, wanneer de kamer a2n den overkant kon spreken, dan zouden daar beel wat gesprekken openbaar gemaakt kunnen worden, die door U en mij zijn besproken, be- langen die de gemeente direct betroffea, be langen van ambtenaren, belangen van meer algemeenen aard. En die besprekingen waren vrijwel altijd van zeer vrundschappelijken aard en als bet al een beel enkele keer spande, dan waart gij bet weer, die door een gemoe- delijk woord de wagen weer in bet rechte spoor bracbt. En als ge by besprekingen wat van Uw meaning moest prijs geven, dan deedt ge dat zonder eeaige rancune en waart ge even laten weer de vriendelijkbeid in persoon. Ik beb dat altijd ten zeerste in U gewaar- deerd, daardoor is onze verbouding steeds zeer prettig geweest, maar daardoor bebben wij in onze gemeente met zijn beperkte financieele mogelijkheden, ook zooveel kunnen bereiken. Burgemeester, deze dag is een mijlpaal in Uw leven, maar nog geen eindpaal, de eind- streep is nog steeds niet bereikt. Ik boop, dat ge in de jaren die nog voor U liggen nog veel voor de gemeente zult kunnen bereiken. Bij al den arbeid, die U nog wacbt, Burgemeester zeg ik U gaarne mijn voile medewerking toe. Ik beb gezegd. Door den Burgemeester werd bierop geant- woord als volgt Geacbte beer Geelboedt! Heeren Wetbouders en Secretaris! Moge ik allereerst mede namens myn vrouw en kinderen, bartelijk dankzeggen voor uwe wenscbea en bet uitgesproken vertrouwen in mijn arbeid. Ik zie daarin niet alleen wat door U per- soonlijk wordt gevoeld, maar dat U voor mij staat namens de burgery en Uwe erkentelyk- heid deed kennen voor wat ik beb gedaan. Uwe vriendelijke woorden doen mij denken afrn onze ouderliage verbouding, wyl wij steeds met de meest mogelyke eenstemmigheid mocbten samenwerken, al bebielden wij onze zelfstandigbeid by de overwegingen wat we moesten doen. U hebt beiden gewaagd van betgeen ik heb gedaan. Moge ik u verzekeren, dat ik innig overtuigd ben, dat wat er gedaan werd, alleen mogelijk is geweest met uwe bulp, met uwe steun, met uwe waardeerirg. Immers het zou voor mij met mogelijk zijn geweest als ik daarbij niet was terzyde gestaan door uwe medewerking, Wat ik beb mogen doen, dat deed ik met Gods bulp, dat deed ik in bet diepe besef van mijn plicbt. In mijn arbeid beb ik willen dienen, beb ik getracbt bet goede te zoeken voor de bevol- king en voor onze woonplaats. Bijzonder mijn dank voor de aangename verrassing dat mij door U, namens de raad dit gescbenk wordt aangeboden. Inderdaad kan ik zeggen, dat bet voor mij een verras sing is en bet gesohenk mij verblijdt, en zeer naar genoegen is. Wil mijn dank overbrengen en zeg ben dat ik bet met waardeering boop te dragen. Onze bartelijken dank voor Uwe waardee- rende woorden en moge God geven dat onze samenwerking steeds zij in bet belang cnzer gemeente. Na bet gemeentebestuur volgden de hoofden van dienst, met gemeente-ambtenaren, politie en werklieddn. Namens ben was het de gemeente-secretaris, de heer Zonnevijlle, die den Burgemeester namens ben toesprak, in de volgende bewoordingen: Heb ik zooeven een enkel woord tot U ge- sproken als tot den Voorzitter van den raad, ik wil dit thans doen tot den eersten ambte naar der gemeente, waarbij wij maar niet in een academische bescbouwing zullen treden of ge wei ambtenaar zijt. Voor ons ambtenaren, in dienst van de ge meente Ter Neuzen, zijt gij nu eenmaal een der onzen. Burgemeester, zou het deakbaar kunnen zijn, dat Gij een jubileum viert en wij als Uw medewerkers afzijdig zouden blijven? Immers neen Gij, die U ajltijd met de ambtenaren een hebt gevoeld. Gij die altijd voor de ambtenaren een goed woord over hadt. Gij die altijd op- kwaarnt voor de belangen dier ambtenaren. Gij hebt er recbt op ook van de zijde der amib- tenarca een vriendelijk woord te booren. Al de jaren dat Gij aan het hoofd der ge meente hebt gestaan, zijt Ge steeds voor de belangen van ons opgekomen en met genoe gen heb ik vaak naar U geluisterd, wanneer in eenig college de belangen der ambtenaren in bet gedrang kwamen, dan raaktet Gij in vuur en dan wist Gij niet van toegeven. Veel meer dan de meesten wetem, waart Gij met de ambtenaren bezig en ill denk daarbij cnwillekeurig aan onze reis van de vorige week. Toen ik in den trein rustig mijn cou- rant zat te lezen, waart Gij aan bet cijferen, en op een vraag mrjnerzijds, of U misschien bezig was de begrooting sluitend te maken, begreep ik, dat de ambtenaren U weer vast baddcn. Toen toch waart Gij aan 't rekenen, om een eventueele salarisaftrek te voorkomen. Die prettige houding van U tegenover de ambtenaren, beeft er toe geleid, dat de amb tenaren voor U een groote vriendscbap bebben opgevat, en dat daardoor de verbouding tus- scben overbeid en ambtenaar niets te wen- scben liet. Wij als boofdamibtenaren, werkten ook gaarne met U samen, omdat Gij U nooit chef toonde in den slechten zin van bet woord. Gij liet ons de zaken doen, zooals wij die zagen, en Gij beperkte U tot een raadgeving of tot een opmenking. Als we een enkele keer, tegenover U stonden, dan was dat, omdat Uw gemoedelijkbeid wei eens over wet en verorde- nino- been wilde stappen ter wille der inge- zetenen, en wij dat moesten tegenhouden. Dan was er even wrijving, maar de vrede was weer gauw hersteld. Burgemeester ik wil eindigen, dock niet dan na U mevrouw Huizinga en U geacbte Bur gemeester, namens alle ambtenaren hartelijk geluk gewenscbt te bebben met Uw 25-jarig jubileum. Wij wenschen U gaarne nog wat dienstjaren toe en wij zeggen U daarbij onze voile medewerking toe. Tot slot nog een opdraeht. Alle ambtenaren hebben gemeend U een klein aandenken te moeten geven als bewijs van sympatbie Voor U mevrouw Huizinga bloemen voor U Burgemeester een wandelstok. Moge die U in Uw verder leven tot steun zijn. De Burgemeester antwoordde bierop als volgt: Zeer waarde beer Secretaris! Hoofden van dienst, ambtenaren, politie en wenklieden! Mede namens mijn vrouw en kinderen, zeg ik mjjn dank voor Uwe zeer waardeerende en welgemeende woorden. Als ik U zoo alien bijeen zie, wordt ik er klein onder dat mij zulk een aantal. omringi. die met mij samenwerken voor de belangen dezer gemeente. Secretaris! U dank ik zeer voor uwe altijd weer bexeidwillige samenwerking, U beeft in trouw en objectiviteit mij steeds geholpen, ook al dachten wij wei eens verschillend, over wat gedaan moest worden voor de gemeente. Inspecteur, Gemeente-architect ook met U mocht ik altijd samenwerken op een wijze, die ons steeds nader bracbt tot bet doel. Ambteaaxen, Politie en Werklieden aan U alien onzen dank voor zooveei wenschen, uwe medewerking maakte bet my mogelijk voor de bevolking van Ter Neuzen mijn taak naar be- booren te vervullen. Wat ik voor U alien ben geweest, be- scbouwde ik als mijn roeping en taak en deed ik gaarne, want wij mogen in Ter Neuzen trots zijn op ons geheele personeel. Geachte Secretaris, uwe woorden gesproken bij de aanbieding van het gescbenk stel ik op prijs, en in bet gescbenk zie ik Uwe wensch, om mijn arbeid onder u nog wat voort te zet- ten. In deze moeilijke tijd wordt ook onze taak wei eens moeilijk, docb de toswijding van u alien zal voor mij een prikkel wezou, uw werk te waardeeren en bet goede voor u te zoeken voor elkander. Mijn hartelijken dank. Laten we ondertusschen aanstippen, dat de raadszaal tijdens deze receptie een onge- wonen feestelijken aanblik bood, wegens de talrijke fraaie bloemstukken die daar bereids als blijk van belangstelling in het ambts- jubil6 van den beer Huizinga, als burge meester, waren bezorgd. Nevens de gade van den burgemeester, waren er ook tegeawoordig zijne kinderen en kleinkinderen, om mee te leven in bet heuglijk feit van den dag en ge- tuige te zijn van de hulde en waardeering die bun man, vader en grootvader, in zoo ruime mate ten deel viel. Want de corporaties en particulieren, die van hun hulde en waardeering voor het werk van den burgemeester kwamen getuigen, waren zeer talrijk, en de brieven en tele- grammen van gelukwenscben die van elders kwamen waren zeer legio. Onder degenen die van verre kwamen mo gen wij in de eerste plaats zeker noemen dsn heer G. de Jong Az., directeur van bet onder- wijsfonds voor de Scbeepvaart te Amsterdam, die de verre reis had oadernomen om persoon- lijk van zijn gevoelens van waardeering te doen blijken, en dank te betuigen voor het- geen de heer Huizinga ook ten bate van zijn inrichting en ten bate van het onderwijs voor schipperskinderen deed. Het zou te ver voeren, melding te maken van alle gelukwenschen en de woorden die de jubilaris, al naar gelang de corporatie of de personen die bet betrof, als antwoord zoo goed wist te plaatsen. Wij bepalen ons in deze nog tot de hulde van waardeering uitgesproken door den heer J. A. van Rompu, die met het Bureau der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeuwsch-Vlaanderen den burgemeester kwam feliciteeren, en dankbaar herdacbt het vele, dat de burgemeester beeft gedaan of getracbt te doen, niet alleen voor Ter Neuzen zelve, docb ook voor het gewest in bet algemeen. Hij wees op de goede verstandhouding en samenwerking die tusscben den burgemeester en de Kamer bestaat. Deze spreker sprak voorts nameas de Maritieme Vereenigiug, het Ziekenhuis te Ter Neuzen en de Vereeni- ging van Burgemeesters en Secretarissen in Oostelyk Zeeuwsch-Vlaanderen. Aan den burgemeester en de wetbouders van Axe], die hem met dea beer Kruijsse, welke hem destijds bij zijn intocht in Axel be- groette, en daarvan nog de eenig overgeble- vene is," van ben die destijds deelmaakten van den gemeenteraad, verklaarde de beer Huizin ga, dat bij, al is bet ook dat zijn levecisbaan hem naar Ter Neuzen beeft gevoerd, nog zeer veel voor Axel gevoelt. Hij heeft daar zijn loopbaan als burgemeester aangevangen, hij heeft daar een anderen kijk op het besturea eaier gemeente gekregen, dan vroeger moge lijk was, als lid van een gemeenteraad. Hij heeft in Axel ook relaties aangeknoopt, waar- van er nog zijn blijven bestaan. Iadien bij dus eens over zaken van Axel spreekt, spruit dit voort uit belangstelling in het welzijn dier gemeente, docb zyn hem gedachten vein annexatie verre. Vervolgens de lijst van ben die ter receptie kwamen nagaande komen daarop o.m. voor: Vrijwillige Brandweer, Dag. Bestuur van bet Burgelijk Armbestuur, bestuur van de WcQingbouwvereeniginig ,,Werkmansbelang", bestuur der Ambachtsscbool voor Ter Neuzen en omstreken, met directeur en leeraren, be stuur van het Crisis-comity, der Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer, der afd. Ter Neuzen van den Ned. Bond van Koffiehuis- en Restauranthouders en Slijters, Burger- wacht, Cbr. Werkliedenvereeniging Romeinen 13 1, der bijz. lagere school aan de Jozina- straat, het R. K. Kerkbestuur, de raadsfrac- tie der S.D.A.P., bestuur der Winkeliersver- eeniging ,,Ter Neuzen Klimop"; van de afd. Ter Neuzen van het Roode Kruis, Directie der Z.V.T.M., der Vereenigde Handswerklieden. afd. Ter Neuzen van den R.K. Bond voor spoor- en tramwegpersoneel „St. Raphael", vereeniging ,,Voorzorg", Kerkeraad der Ned. Herv. kerk, bestuur der Herv. School, Cbr. Historiscbe kiesvereeniging en der Jongeman- nenvereeniging, Bad- en Zweminnichting, Ter Neuzenscbe Biljartclub, afd. Ter Neuzen der Ned. Vereeniging van huisvrouwen, Buurt- vereeniging Sluiskil, Zeeuwscb-yiaamsche Slagersibond, Middenstandsvereeniging te Sluiskil, H. J. Colsen, raadslid, Commissie van Toezicht op bet L.O. te Sluiskil, R.K. school te Sluiskil, Kiesvereeniging ,,Nederland en Oranje", Brigade marechaus&ee en rijksveld- waobter, Ouder-commissie van school A, Ned.. Chr. Vrouwenbond, „Groene Kruis", „Wdt- Gele Kruis", Inspecteur van de directe belas- tingen, Ontvanger van idem, bijzondere cbr. school te Driewegen, idem te Sluiskil, de Bur gemeester vara Hoek, Mr. Van Walsum, grif- fier van bet kantongerecht, de raadsleden M. de Jonge en A. de Bruijn, de Consul van Bel- gie, de heer Van Cantfort, personeel der R.K. scbolen, het Leger des Heils, en voorts nog een lange lijst van particulieren. Ook wij bleven niet acbter, en konden daarbij aanstippen, dat wij alleSn konden zeg gen den jubilaris, zij het in een semi-officieele functie te hebben gediend gedurende zijn ge- heele periode als burgemeester, namelijk al3 verzorger van de officieele notulen, aangezien wij die taak bij zijn komst te Axel ook reeds voor die gemeente verrichtten. De te half 2 aangevangen receptie was eei-st te 5 uur beeindigd. De familie Huizinga vertrok toen per auto bus, welwillend besobikbaar gesteld door de Directie der Z.V.T.M. naar bet „Hotel des Pays-Bas" om zich te vereenigen aan een feestmaaltijd, om na afloop daarvan met de autobus terug te keeren naar de woning aan de Axelschestraat. Aldaar werd des avonds door bet muziek- gezelscbap „De vereenigde werklieden", on- danks de koude nog vergezeld door een groote menigte, aan den Durgervader en zijn familie een serenade gebracht. De voorzitter, de beer N. J. Harte deed in zijn gelukwensch uit- komen, dat thans meer dan ooit deze sere nade niet moest beschouwd worden als een beleefdbeidsvorm, docb dat het inderdaad voor de vereeniging een behoefte was, om bij dit heuglijk ambtsfeest, bij de vele blijken van waardeering die de burgemeester en ziju familie reeds hadden ondervonden, ook de bare te komen voegen. Reeds kort nadat de burge meester hier vodr ruim 21 jaren zijn ambt beeft aanvaard, bad het zyaerzijds blijken van sympatbie en steun mogen ondervinden, en was ean bartelijke verbouding ontstaan, die steeds is gebleven. Hij wenschte namens de eeniging „Ter Neuzen Klimop", van de afd. durig bestuur, en resultaten vau verscbillenae pogingen die zijn aangewend voor opbloei van de gemeente. De burgemeester, voor de hem gebrachte hulde dankende, getuigde met weigevallen met het muziekgezelscbap, zija bestuursleden en werkende leden te hebben kennis gemaakt. Hij gevoelt veel voor muziek, en dit is voor hem eea bijzondere aanleiding, om aan bei. muziek zijn medewerking te verleenen, waar dit mogelijk is. Met weigevallen beeft bij waargenomen hoe de vereenigiug werkzaam is tot veraangenaam van bet leven der bur- gerjj en tot bet hoog bouden van den naam onzer goede gemeeute. Het bestuur werd in de woning genoodigd, terwjjl bet corps eenige muziekuummers uit- voerde, betgeen in verband met de fedle koude eenigszins bekort werd. Uit vorenstaande blijkt, dat men zicb te Ter Neuzen bad opgemaakt om de dag van 2 Dec. voor den burgemeester en ziju familie tot een onvergetelyke te maken, en dat ondanks ook wei eeus voorkomend versebil van mee- ning van dankbaarbeid en waardeering voor den verricbten arbeid in bet belang der gemeente in ruime mate is blijk gegeven. VLIEGTUIG „POSTJAGER". De Directeur van bet Post-, Telegraaf- en Telefoonkantoor alhier brengt ter kennis van belanghebbenden dat bet vliegtuig „Post- jager" op 9 December a.s. te 2 ure van Am- sterdam-Schiphol naar Nederlandscb-Indie zal vertrekken. Ten einde zekerbeid te bebben dat vervoer met genoemd vliegtuig zal plaats bebben moet de correspondentie op 8 December te 16 ure ten Expeditiebureele Amsterdam C.S., aan- wezig zijn. De laatste buslichting ten kantore te Ter Neuzen voor deze aaasluiting is te 7.26, op laatstgenoemden datum. KUNSTAVOND. Op 8 December a.s. wordt door de afdeeling Ter Neuzen van de V.A.R.A, een kunstavond gegeveu in het Concert- en Bioscoopgebouw. Aan deze bcrnite avond werken mede Jo HekkertVan Eysden, concertzangere3 (sopraan), Jo Kolvers, componist, accordeon- soli en piano, Janny van Oogen, lid van bet V.A.R.A.-tooneel, voordracbt, en F. A. Hof, rede. Het belooft een schitterende avond te wor den, waarvoor de toegangsprijs zeer laag is gesteld. De pers is yynstemmig in haar lof en schrijft over de bekende radio-zangeres Jo Hekkert— Van Eysden o.a.Zeer mooie sopraan, voor dracbt uitstekend. We vestigen hiermede de aandacht op deze zangeres. (De Courant Amsterdam.) Deze soliste blyft, ondanks wij haar vele malen hoorden, de voile aandacht vragen. Zij bescbikt over een glasheldere stem, waarbij uitspraak en voordracbt haar maken tot een soliste van den eersten rang. (Nieuwe Haar- lemsche Couraat.) Jo Kolvers is een veelbelovende componist ep kunstzinnige accordeonist en pianist. Hij beeft o.a. vele liederen van den bekenden dichter Martien Beversluis getoonzet. Hij cut- ving zijn opleiding te Panjs. Over zijn op- treden schreef de pers: Jo Kolvers bleek eea uitstekend accordeonvirtuoos te zijn. Behalve een buitengewoon geheugen, bescbikt bij over een fijne ea verfijnde klankverscheidenheid. (Het Volk.) Jo Kolvers speelde op zijn accordeon een wals van Waldteufel met een geweldig tech- niscb kunnen en met fijn doorvoelde voor dracbt ,,Die Stumme von Portici" van Auber. Dit accordeonspel wat feitelijk veel meer vir- tuoslteit was, kan zelfs tot positieve kunst gestempeld wordea. De grootst mogelijke vaandigheid viel in bet spel te bewonderen. Een entbousiast auditorium. (De Zaanlander.) Janny van Oogen (lid van bet V.A.R.A- tocueel) die voor de radio-luisteraars geen onbekende is, zal voordragen. ANGSTIGE UREN OP DE SCHELDE. IZondagmorgen circa halfelf heeft naar „De Courant" meldt op de Schelde een schipbreuk plaats gehad, waarbij gelukkig geen slacbtoffers zijn te betreuren. Het Ned. motorschip „Maco" geladen met suikerbieten en op weg van Breskens naar Dintelsas is ten- gevolge bet slechte weer, waardoor het schip te veel water overkreeg, op de Schelde ge- zonken. De bemanning, bestaanda uit scbip- per K. Pik, twee broers en een zuster, bene- vens een logy, die voor zyn pleizier het reisje meemaakte, konden zicb ecbtsr met achter- lating van alles, in de sloep redden. Het schip zit in circa 20 meter diep water en kan dus als verloren worden beschouwd. Volgens <een relaas van den schipper heeft de schipbreuik zicb als volgt toegearagen: Zondagmorgen circa 10 uur waren wxj, zeide hij vertrokken van Breskens met een lading bieten, bestemd voor Dintelsas. Het was slecbt weer, docb wij hadden niet verwacht dat er op de Schelde zoo'n hooge zee liep. Ons scheepje kreeg ecbter al spoedig water over en ongevser balfvveg werd bet zoo erg, dat het schip begon te zinken. Wij hebben nog ge tracbt om door lading overboord te gooien, bet schip te redden. Daarbij heeft mijn 16- jarige zuster als een paard mee gewsrkt, docb bet mocht niet meer "oaten. Wij hadden nog juist den tijd om in de sloep te gaan, waarna ons scheepje in de diepts verdween. In de na- bijbeld bevond zicb de Duitsche gcboener .Dietrich Hasseldick", die met motorschade voor anker lag. Daar aan boord bad men onzen toestand bemerkt, waarna onmiddellijk een sloep werd gestraken. Deze behoefde ecbter geen dienst meer te doen en wij roei den naar het Duitsche schip, waar wij aan boord weraen genomen. 'InmidaeiS was oe vussingen ons lot bekend geworden, waarna de loodsooot van bet Neaer- lunasch xooasweizen met schipper Streefkerk ons ter buip kwam. De looouojot neeo.c ons aan boord genomen en de mannen hebben dadelijk hun jasssn disponibei gejceid. voorai bet logetje was er naar aan toe, betgeen groo- tenaeeis een gevoxg van aen scarix wa>. Eenmaal te Vlissmgen aan den wal was er spoeaig em dokter ter plaatse en na een ste- vig maal iwaren alien weer spoeaig zoover op- geKnapt, dat per auto naar Dxnceisas werd vertrokken. Het schip beboort n.i. aan den vader van den schipper die met zijn schip in Dintelsas ligt. !mat gezonxen scheepje is 196 ton groot en gedomiciileerd te Goes. Het is verzekerd. CENTRALE HENGSTENKEEKING. Beboudens nadere goedkeuring door den Minister van economiscbe zaken, beeft de provinciale regelingscommissie voor de paar- dcafokkerij in Zeeiand bepaald, dat de cen- trale bengstenkeuring zal gebouden worden op Dcnderdag 8 Februari, te Goes. DE VERBETERDE WEG MIDDEIJSURGW'ESTKAPELLE. Donderdag is de veel verbeterde verkeers- weg van Middelburg over Koudekerke, Bigge- kerke en Zoutelande naar Westkapelle offi- cieel in gebruik gesteld. De Commissaris der Koningin, leden van Ged. Staten, de griffier der staten, de hoofd- ingenieur van den provincialen waterstaat, de opzicbter, de gemeentebesturen der genoemde gemeenten, voorzitter en leden van het be stuur van den polder Walcheren met den grif fier en den ingenieur en nog enkele genoodig- den begaven zicb met auto's naar bet laatste nieuw aangelegde wegvak tusscben Middel burg en Koudekerke, dat met een breed Oranjelint was afgesloten. Hier heeft de Commissaris der Koningin aan de echtgenoote van den hoofdingenieur, mevrouw Van LeeuwenDorst, die de plech- tigheid zou verricbten, bloemen aangeboden, waarna de hoofdingenieur, ir. J. J. van Leeu wen, een rede uitsprak, waarin bij db totstand- koming van den weg schetste. Er hadden 14 afsnijdingen plaats, men stond thans bij de laatste. De provincie nam den weg in onderboud over, waarvoor de gemeenten samen 600 per jaar betalen, terwijl zij voor de verbetering gedurende 40 jaar samen 7300 per jaar bijdragen. Men heeft nu een weg gekregen van 10 tot 11 M. kruinbreedte, een 5 M. breede klinker- baan, een 1.60 M. breed fietspad en tusscben Middelburg en Koudekerke nog een voetpad van 1.25 M. De weg is 1.033 K.M. korter geworden en is nu 15 K.M. lang, zoodat men gezien de verschillende kommen der gemeen ten, in een half uur van Middelburg uit West kapelle kan bereiken. De kosten zullen be- dragen 610.000, of per K.M. f 45.000, wat zeker geen te hoog bedrag is. De Commissaris der Koningin wees er o.a. op, dat van de 310 K.M. van het provinciaa! wegenplan 52 pet. reeds verbeterd is of dit volgens de planaen spoedig zal zijn, en over 17 pet. zijn caderbandeiingen gaande. De burgemeester van Koudekerke, de beer A. Bakker, bood mevrouw Van Leeuwen, na mens de gemeente door middel van een 4-jarig dochtertje een scbaar met inscriptie aan, die was gelegd op een kussen met bet wapen vac Koudekerke. Nadat mevrouw Van Leeuwen bet lint had doorgeknipt werd langs de nauwe afgesnedeB stukken van den ouden weg naar Westkapelle gereden en daama over den verbeterden weg, waarbij het enorme verschil duidelijk bleek. Te Westkapelle hebben Ged. Staten alien ontvangen in het Polderhuis, daartoe door den polder Walcheren afgestaan. Sprekers waren hier de Commissaris der Kcningin, Mr. Lants- heer, voorzitter van den polder Walcheren, de heer Fembout, burgemeester van Middelburg, de heer A. Bakker, burgemeester van Koude kerke en Mr. Woldringh van der Hoop, oud- burgemeester van Westkapelle, de voorzitter van de commissie voor het totstandkomen van den weg. Hedenmorgen ontstond brand in het ketel- huis van de textielfabriek ,,De Scbetlde", nabjj het station. De vlammen sloegen reeds boven bet dak uit en bij den hevigen Oostenwind was gevaar voor uitbreiding lang niet denkbeeldig. Het personeel is ecbter terstond begonnen den brand te bestrijden door het daarop werpen van emmers water, waardoor bet gelukte uit breiding te voorkomen en de brand spoedig gebluscht was HANSWEERT. De motorveerboot „Prins Hendrik" kreeg Donderdagavond omstreeks half acbt op de Schelde machineschade. De sleepboot ,,En Avant 6" is toen uitgevaren en beeft de boot binnengebracht. De laatste dienst van 9 uur is door genoemde sleepboot ook gedaan. De motorboot .Koningin Emma" is Vrtfdagmor- gen van Vlissingen gekomen en neemt de dienst nu waar. ARRONDISSEMENTS-REOHTBANK TE MIDDELBURG. Zitting van Vrijdag 1 Dec. 1933. I. L., oud 48 j., timmerman en aannemer te Tbolen, werd ten laste gelegd dat hij in of omstreeks de maand Juli 1933 te Middelburg als aannemer van eenig bouwwerk, n.l. de uit breiding van bet kerkgebouw van de Christ. Geref. gemeiante aan de Segeerstraat te Mid delburg, een hangsteiger in dat werk beeft doen aanbrengen, welke ten deele van ondeug- delijk materiaal was vervaardigd, zijnde het ijzer, bestaande uit zeer slecbit Welijzer waar- van haken waren vervaardigd, van minder- waardige kwaliteit, tengevolge van welke om- standigbiEid, toen bedoelde steiger aan een aantal haken hangende was, terwijl planken en ander materieel en een negental werklie den daarop 'stonden, ingevolge door of namens verdacbte gegeven orders, die steiger van- wege het ondeugdelijke materiaal in verband met de zware belasting, van een boogte van pljm. 9 meter naar benedan is gestort, waarbij J. A. Geuze zijn recbter-dijbeen heeft gebro- ken, zijnde dit lichamelijk letsel, waaruit ver- hindering van werkzaamheden gedurende eeni ge weken is ontstaan, terwijl dit aan ver- dachtes bovenomscbreven onoordeelkundig, onvoorzichtig, ondoordacbte en roekeloos han- delen te wijten is geweest. Eisch: 1 maand hecbtenis, voorwaardelijk proeftijd 1 jaar. Mr. Dirven uit Bergen op Zoom hield een uitvoerig pleidooi en vroeg tenslotte vrijspraak voor den verdachte. P. J. B., landbouiwer te Graauw en Langen- dam, verdacbt dat bij op 4 September te Graauw opzettelijk de gang naar zyn var- kenshok door E. J. Rouw, controleur der Cri- sis-Varkenswet, ondemomen teneinde. de oor- merken der varkens na te zien, heeft belet, althans belemmerd en verijdeld, hebbende bij toen aldaar genoemde Rouiw b(j een zijner armen beetgepakt en onder bet aannemen eener dreigende houding, bet erf afgesituiurd, zoodat Rouw niet kon controleeren of de door hem verdacbte aldaar gebouden. varkens van een oormerk waren voorzien. De controleur, thans geboord, verklaarde, dat verdacbte destijds zeer opgewonden was en getuige beaft beetgepakt. Daar get. vrees- de, dat er wei eens ongeiukken zouden kunnen gebeuren is hij waggegaan. Verdacbte ondervraagd, zegt het niet noo- dig te vinden, dat de ooren der varkens van een oormerk worden voorzien, wat de Presi dent doet opmerken, dat heb je toe te laten, begrijp je? De Officier van Justitie aan bet woord ko- mende, vindt de zaak eenvoudig, daar ver dacbte de feiten toegeiirt. Door stille elemen- ten wordt de Crisis-Varkenswet in Zeeuwsch- Vlaanderen tegengewerkt, docb de nieuwe Kantccirechter beeft deze week op de zittii^ verkiaard dat hij die overtreders goed zal aanpakken. Eisch: 25 boete of 10 dagen hecbtenis. De verdediger van verdacbte, Mr. P. C. Adriaanse, is van meening, dat er aan de Cri- siswetten nog veel ontbreekt, over de Crisis- Varkenswet is z.i. bet laatste woord nog niet gesproken. Pleiber is van oordeel dat verdacbte niet kan worden veroordeeld, aangezien niet is komen vast te staan, dat de verbalisant den gang ondemam naar bet varkenshok. Bo- vendien vindt pleiter het feid niet ernstig. Hjj vraagt vrijspraak subs, een licbte straf. DE STEUN AAN DE CONSUMPTIE- AARDAPPELEN OOGST 1933. Van bevoegde zijde dieelt men ons bet volgen de mede. Met de steunregeling voor de aardappelen gaat bet den goeden kant op. De voorraden lever- bare consumptieaardappelen, voorai van de goede soorten, zal ingevolge de getroffen rege- ling wei niet zoo groot zyn, dat groote over- scbotten verwacbt mogen worden. Overigens zal de op 15 November j.l. gebouden inventari- satie hierover ui'tsluitsel kunnen geven. Het fonds dat gevormd wordt door de inhouding van een vierde van den minimumprys en de heffing op geleverde consiunptie- en pootaardappeden groeit gestadig aan. Het is o.i. dan ook onge- twijfeld te verwachten, dat de leverbare aard appelen die op 1 Juni nog aanwezig zullen zyn tegen de thans geldende uitbetalingspryzen kun nen worden overgenomen. De aardappelen van een bepaalde soort die het beste van kwaliteit zijn worden vanzelfsprekend het eerste afgenomen, terwijl hetzelfde het ge- val is met de aardappelen uit die streken waar vandaan de transportkosten het laagst zyn, docb ook de andere aardappelen zullen bun kooper wei vinden. Nu de opslag van wintervoorrad-en in de steden een aanvang neemt is een grootere vraag dan tot nu toe te verwachten. Er is o.i. dan ook nog geen enkele reden om de aard appelen lager dan de vastgestelde minimum- prijzen vermeerderd met het bewaarloon te ver- koopen, afgezien van bet ontoelaatbaar en straf- bare van een dergelijke handelwijze. Met bet oog op de ovemame voor de Neder- landsche Aardappel Centrale van de aardappelen die niet voor de consumptie of voor pootgoed kunnen worden verkocht, zouden wij de telers in overweging willen geven bun aardappelen goed te bewaren. Voor vervoederen neme men alleen die aardappelen die buiten de bekende vastgestelde maten vallen. UITSLAGEN VAN ZONDAG. Kon. Ned. Voetbalbond, Afd. IV. le klasse: NOAD—LONGA 23 NACEindhoven 1—1 BW-MW 3—0 BleijerheidePSV 2 A LONGA 10 7 1 2 3419 16 Willem II 10 6 3 1 22—17 15 Eindhoven 10 6 2 2 23—12 14 MW 11 6 2 3 32—25 14 Bleyerheide 10 4 2 4 27—22 10 PSV 10 4 2 4 23—22 10 BVV 11 4 2 5 20—31 10 NAC 11 3 2 6 1421 8 NOAD 9 1 1 7 12—21 8 Middelburg 10 1 1 8 16—33 8 2e klasse A: 1 RBCHero TemeuzenDe Baronie 1—1 0—1 DOSKOAlliance 5—1 TSCBreda 2—0 TSC 9 6 1 2 18—11 13 Hero 8 5 2 1 28—18 12 Vlissingen 9 5 2 2 26—12 12 De Baronie 9 6 3 16—17 12 DOSKO 9 5 1 3 2214 11 RBC 11 4 2 5 2726 10 Breda 9 4 1 4 20—20 9 Terneuzen 10 4 6 22—19 8 Alliance 9 1 1 7 9—27 3 Axel 9 1 8 12—36 2 3e klasse A: OranjeIJzendyke 0—0 HulstBreskens 1 —2 Breskens 7 5 1 1 25—6 11 He Zeeuwen 7 4 2 1 18—8 10 Vlissingen H 8 4 2 2 15—12 10 Oranje 8 3 4 1 14—16 10 Hulst 8 4 4 17—13 8 Temeuzen XI 8 3 1 4 25—19 7 IJzendyke 9 1 2 6 10—30 4 Zeelandia II 7 1 6 7—26 2 3e klasse B: Middelburg II- —Zierikzee 1 4 Goes 7 5 1 1 32—9 11 Zeelandia I 5 4 1 26—8 9 Zierikzee 8 2 5 1 20—16 9 Middeliburg H 5 3 2 13—15 6 DOSKO H 5 2 1 2 13—18 5 RCS 6 1 4 12—23 8 Hansweert 8 l 7 12—39 1 Zeeuwsche Voetbalbond. F.C. SluisTemeuzen HI BKWTemeuzen IV Axel HStoppeldyk 3—2 3—2

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1933 | | pagina 2