QX7 NLUIE N">(- OpNaar de Sint Nicolaas-markt te Ter Neuzen Een Groofe Belangrijke dag Onze Horioge-Wedstrijd Wanneer Wanneer 'WMMWWWm Attractie in de winkels In een bijdsverloop van twee jaar heeft de" Sint Nico- laasmarkt in Ter Neuzen een groote vermaardheid ge- kregen. Van heinde en ver, uit al de dorpen van Zeeuwsch- Vlaanderen komt men naar onze Sint Nicolaasmarkt. Instinctmatig voelen de menschen het aan, dat ze in Ter Neuzen moeten zijn voor hunne Sint Nicolaas in- koopen. De treinen, die naar Ter Neuzen loopen, zitten vol; de bussen zitten vol, de trams zitten vol. Er heerscht tijdens de Sint Nicolaasmarkt een geweldige drukte in Ter Neuizen. En tegen den avond ziet men de bezoekers zwaar be- laden met pak en zak terugkeeren en, glunderend om- dat ze zoo goed slaagden bij bet inkoopen hunner Sint Nicolaas-cadeaux. Dit jaar zal bet voorzeker niet minder druk zijn in Ter Neuzen. De werkeloosbeid in en rond Ter Neuzen is verminderd, er is ietwat meer geld onder de men schen en gelukkig zal een ieder rond Sint Nicolaas over een paar cent kunnen foescbikken om bet boog noodige te kunnen koopen. Zeeuiwsch-Vlamingen, op!... Op Woensdag 29 Novem ber alien naar de Sint Nicolaasmarkt in Ter Neuzen! Op Zaterdag 2 December is bet voor Ter Neuzen een groote, belangrijke dag. SINT NICOLAAS EN /.H AUTE PIET KOMEN NAAR TER NEUZEN! Ze komen aan met de boot van 13.45 uur. Wat een blijde intocbt! Wie berinnert bet zicb niet van bet vorige jaar?... Hcnderden kinderen en evenveel groote menscben stonden op de kade opeengedronigen toen de boot binnenliep. De muziek speelde Sint Nioolaas- liederen. De kinderen juichten ed zelfs de grooten voelden bun bart popelen Dit jaar wordt bet ook zoo. Meer nog. Na den gebruikelijken rondgang door de stad roept Sint Nicolaas al de kinderen tot den leef- tjjd van 10 jaar naar bet Concert- en Bioscoopgebouw en daar zullen alien lekker getracteerd worden en een aardig gescbenkje ontvangen. Op Zaterdag 2 December zal bet er stroomen in Ter Neuzen. Sint Nicolaas komt! Leve Sint Nicolaas en Zwarte Piet! Toch is dit een verscbijnsel, dat reeds bestond, lang voor er van een vrije Zaterdagmiddag sprake was. De Zaterdagmiddag-drukte is bier als vanzelf ge- groeid. Wanneer U Woensdag 29 November geen gelegen- beid bebt, kom dan in elk geval Zaterdag 2 December naar Ter Neuzen en brengt dan Uw kinderen mede. Dan komt St. Nicolaas in de stad, de groote kinder- vriend. Elders in dit blad kunt U lezen boe laat St. Nicolaas bier met de boot aankomt. Dit is een beele gebeurte- nis voor de jeugd! St. Nicolaas komt dit jaar speciaal op Zaterdag middag, opdat ieder in de geiegenbeid zal zijn om bij zaijp ontvanigst tegenwoordig te zijn en daardoor mee feest te vieren met de jeugd. Dus nu alien op naar Ter Neuzen, op Woensdag 29 November en op Zaterdag 2 December. Wij rekenen op Uw komst! Houdt Uw Woens dag of Zaterdagmiddag vrij! De Ter Neuzenaren rekenen het zicb tot een eer, U in bun midden te zien! Bij al de winkeliers die als lid ingescbreven zijn bij de vereeniging „Ter Neuzen Klimop", wordt weer de mooie attractie van den horloge-wedstrijd ingericbt. Ieder kooper ontvangt bij bet doen van inkoopen bij onze leden gratis bonnetjes. Die bonnetjes moeten in- gevuld worden en, evenals vorige jaren, bij den beer M. Adriaaasen in een bus worden geworpen. In de etalage van den beer Van Sprang in de Noord- etraat, liggen weer 10 horloges van verscbillende kwa- liteit ten toongesteld. De borloges zijn genummerd van 1 tot 10. Naast de genummerde horloges staat een loopende klok opgesteld. De vraag op de bonnetjes is nu: le. Welke van d,e genummerde horloges is het kost- baarste 2e. Wanneer zal de klok stil vallen? Zij, die op de bonnetjes de twee vragen goed beant- woorden, of er bet dichtst bij zijn, komen in aanmer- king voor de prijzen. De prijzen die „Ter Neuzen Klimop" bescbikbaar etelt voor dezen wed'strijd zijn geldpryzen, in den vorm van geldbonnen. De eerste prijs is 25 gulden; trweede prijs 15 gulden; derde prijs 10 gulden; volgen 4 prijzen ieder van 5 gul den; daarna 6 prijzen ieder van 2,50. De geldbonnen, die worden uitgereikt, aijn inwissel- ibaar in al de winkels die als leden van „Ter Neuzen Klimop" ingescbreven staan. De winnaar van een prjjs is geheel vry met zijn bonnen te koopen wat bij wil: luxe voorwerpen, eetwaren, kleedingstukken, ehz. In dezen crisistijd zal een dergelijke prijs voorzeker zeer welkom zijn. Als de menscben van den buiten naar de stad komen, vragen ze dus in al onze winkels hunne horloge- ibonnetjes, ze vullen die - nadat ze de 6talage van den beer Van Sprang bebben gezien zorgvuldig in en werpen ze in de bus die bij den beer Adriaansen daar- voor is opgesteld. Het is dus voor een ieder uitersit gemakkelijk om aan onze horloge-wedstrijd deel te nemen. moeten de kinderen in het Concert- en Bioscoopgebouw verzameJen Na den rondgang in de stad zal Sint Nicolaas en Zwarte Piet zicb direct naar bet Concertgeibouw be- geven. Dit zal ongeveer om 4.30 uur zijn. Om 4 uur worden de deuren geopend en zullen alle kinderen tot 10 jaar toegang bebben. Men neme goed notitie dat dit niet gebeurt op Woensdag, maar op Zaterdag 2 Dec. moeten de bonnetjes ingeleverd worden? Men kam de horloge-bonnetjes direct invullen en in de bus werpen bij den beer M. Adriaansen. De uiterlijke termijn is vastgesteld op Vrijdag 8 Dec. om 9 uur des avonds. De ^bonnetjes, die na Vnrjjdagavond nog zouden afgegeven worden, zijn ongeldig. Vrijdagavond 8 Dec. worden alle bon netjes gecontroleerd en zal de uitslag P- voor de ramen van bet Cafe van den J beer Adriaansen bekend gemaakt wor- den. I Zij, die de prijzen winnen, kunnen I direct faunne geldbonnen afhalen bij den beer P. Galle, Korte Kerkstraat. Wanneer begint nu in Ter Neuzen de groote reclame- verkoop voor Sint Nicolaas? Wij beginnen met den reclame-verkoop en met uit- gifte onzer Horlogabonnetjes Zaterdag 25 November en gaan door tot en met Woensdag 6 December. Zoodat onze reclame-verkoop omvat twee marktdagen en twee Zaterdag en. De groote jaariijksche Sint Nicolaasmarkt valt op den eersten Woensdag, op 29 November. Dan volgt de groote Zaterdag als Sint Nicolaas per boot aankomt en zijn rondgang duet in de stad en na- dien krijgen wij, op Sint Nicolaasdag zelf, de bweede marktdag, zijnde 6 Dec. In het geheel duurt dus onze reclame-verkoop tien dagen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1933 | | pagina 13