BTJBQEBLIJKEN STAND. JIARKTBEKICHTEN INGEZONDEN STUKKEN. VERKOOPINGEN, UITVOERINGEN AANBESTEDINGEN, ENZ. LOOP DER BEVOLKING. SCHEEPVAAR TBEWEGING. WISSELROERSEN. eens te hebben gevonden. Ex eat een papiertje in met bet adres van. den oom en zoo was hij bift dezen te land gekomen. De oom bad de oortefeuille echter herkend en bij bad tegen den chauffeur gezegd, dat hij miaar naar den neef moest gaan. Op aanraden van den oom ia de iongen toen dadelijk naar buis gegaan, waar bij den heelen Zaterdag op den taxi- chauffeur heeft zitten wachten. Deze ver- scbeen echter niet, maar wel kwam er des avonds een expresbrief, waardn de portefeuille zat De taxi-chauffeur had er een briefje bij g-edaan, dat bij tot zijn spijt geen tijd bad gehad de portefeuille te komen aanxeiken en dat bij haar daarom zoo maar zond. Eerst was de jongeman blij, maar al spoe dig taleek hem, dat uit de portefeuille een taankbiljet van 25 was verdwenen. Hij heeft hiervan dadelijk aangifte bij de politie gedaan en een recbercheur ging op onderzoek uit. Het lukte dezen politieman al spoedig den taxi- chauffeur op te sporen, waarbij al dadelijk bleek, dat bet adres van den afzender van den brief gefingeerd was, altbans de taxi-chauf feur woonde heel ergens anders. De taxi-chauf feur vertelde dat hij in opdracbt van zekeren R. B. de portefeuille naar het huis van den oom had gebracht. R. B. had hem gezegd de portefeuUle te hebben gevonden, maar geen tijd te hebben haar naar den eigenoar hij noemde den oom als eigenaar te brengen. De taxi-chauffeur heeft dit gedaan, maar van den oom hoorde bij, dat de portefeuille het eigendom was van iemand, die op het zelfde adres woonde, als zijn opdrachtgever. De chauffeur vond dit verdacht en hij wilde zich niet verder met de zaak bemoeien. Hij gaf de portefeuille daarom aan R. B. terug. De politie heeft daarop R. B. aangehouden. Deze bekende de portefeuUle te hebben ge- stolen en er 25 uit te hebben weggenomen. Daama heeft hij de opdracht aan den taxi- chauffeur gegeven en toen deze haar weer terug bracht had hij haar per post aan zijn neef gezonden, met het gefingeerde adres van den afzender er bij. Hij vertelde het geld te hebben gestolen, omdat zijn meisje zooveel geld aan kon. Hij heeft van de /25 Zaterdag en Zondag met haar goe-de sier gemaakt. Thans is hij aange houden en opgesloten. EEN BRUTALE INBRAAK. Er zijn dieven, wier diefstal zich door aard, afmeting en originaliteit onderscheidt vao andere. Men kail ook als oplichter en dief recordprestaties op zijn naam krijgen en in onze dagen is de recordhouder nu eenmaal de belangrijkste figuur in de samenleving. Daar om maken wij melding van de anonimi die de theehandelaar firma Georges Knowles and Oo. Ltd. een onaangename verrassing bereid- den, door daar op groote schaal thee te stelen. De heeren dieven reden bij een pak- huis van de firma voor met een reusachtigen vraohtauto, gingen naar binnen en laadden den auto vol. Zij haalden niet minder dan 90 kisten thee, tezamen duiizenden kilo's wegende en ter waarde van 1500 pond sterling uit het pakhuis. Daar de auto het verkeer door zijr. afmetingen stremde moesten tal van andere auto's blijven wachten tot de bedrijvige dieven met inladen gereed waren. Het werk had veel bekijks en de passeerende menigte vond het nogal interessant. Maar er was blijkbaar nie- mand die in het pakhuis controle uitoefende en toen de 90 kisten in den auto waren, klom- men de ondememende dieven alien in het ve- hikel, de motor werd aangezet en het gevaarte verdween met zijn duren last in het gewoel. Te Londen heeft men nogal pret over deze on- geloofelijk brutalen diefstal. Maar de leiders van de firma Georges Knowles and Co. Ltd. zijn niet in staat het grappige van de zaak mee te voelen. (N. R. Grt.) OVERTREDING VAN HET UNIFORM- VERBOD. Te Amersfoort is Donderdagmiddag tegen zekeren M., Duitscher van nationaliteit, pro- oes-verbaal opgemaakt wegens overtreding van het uniformverbod. Hij droeg een zwart- hemd en zwarte das, waarop een „ja"-speldje prijkt als herinnering voor deelneming aan de stemming in Duitschland. M. werd op het politiebureau ontboden en moest zijn uniform uittrekken. Nadat hem toen nog proces-ver- baal aangezegd was, kon hij vertrekken. DOOR EEN AUTO OVERREDEN EN G13DOOD. Vrijdagmorgen reed de 35jarige tuinder G. J. Otterman op het rijwielpad langs den rijks- ■traatweg Almelo-Zwol-le in de buurtschap Wythmen achter eenige koeien, die voor hem op" het pad liepen. Terwijl hij de koeien pas- seende kwam uit tegenovergestelde richting een vrachtauto. Hij ging tusschen de koeien DIERENBESCHERMING EN HET AFBRANDEN VAN HEIDE. Het federatlef comity voor Vogelbescher- ming in Nederland (Covavo) heeft zich met een schrijven tot de besturen van het Staats- boschbeheer en de Heidemaatschappij, ge- wend, waarin de aandacht wordt gevestigd op het volgende In den afgeloopen zomer, omstreeks begin Juli, zou bij Kootiwijk, onder toezicht van een houtvester, een perceel heide ter grootte van 20 H.A. voor ontginning worden afgebrand. Dat deze heidebrand door bijzondere weers- omstandigheden er een werd van circa 200 H.A., wordt terloops opgemerkt. Wat het oomiite in het bijzonder heeft getroffen, is bet feit, dat een maatregel als deze werd ge- nomen onder verantwoorde-lijkheid van auto riteiten, die geacht mo-gen worden de cultu- reele waarde van natuurbescherming te be- seffen. Het comdte „Govavo" kan het prijsgeven van vrijwel alle op en in den grand levende di-ere-n aan een wreeden vuurdood niet an ders beschouwen, dan als ten eenenmale in strijd met rede-lijke eischen van natuur- en dierenbescherming. Hoewel het comitd de wenschelijkheid of noodzakelijkheid van het afbranden van heide niet vermag te beoor- deelen, meent het toch verplicht te zijn, erop aan te dringen, dat zulke voor alle dderen- leven funeste maatregelen niet mogen worden genomen gedurende den voortplantingstijd. Irnmers, aldus wordt niet slechts aan talrijke weerlooze dieren emstig leed aangedaan, maar tevens wordt de fauna der betrokken streek in hooge mate verarmd. DE BRANDSTICHTING TE KAATSHEUVEL. Omtrent de aanhouding te Rotterdam van den 51-jarigen J. W. -S., vroeger eigenaar van een schoenfabriek te Kaatsheuvel, zijn zoon, den 19-jarigen F. G. S. en den zaakwaamemer M. B., welke personen verdacht worden van forandstichting, valschhei-d in geschrifte, be- drieglijke bankbreuk, meineed en poging tot opllchting, alien thans gedetineerd in het Huis van Bewaring te 's Hertogenbosch, hebben wii o.a. ook gemeld, dat gefraudeerd werd door het opmaken en als echt gebruiken van een gefingeerde schuldbekentenis van f 5000, ge- steld ten name van een Engelschen lever- ancier. Naar „de Tijd" meldt werden verdachten tot die fraude geadviseerd door een advocaat- procureur uit het arrondissement 's Herto genbosch. Deze advocaat is thans uit zijn ambt geschorst, van welke beslissing hij hoo- ger beroep heeft gevraagd. ACHT KINDEREN GERED. Vrijdagavond te ruim half twaalf werd brand ontdekt in den houten noodwoning aan den Prinsestraat te Zaandam, bewoond door het gezin van den koopman M. Smit, bestaan- de uit man, vrouw en acht kinderen, beneden de tien jaar. De brand is ontstaan in de huis- komer met zoo groote felheid, dat de bewo- ners, die reeds ter ruste waren, de deur naar den uitgang niet meer konden bereiken. De bewoner Smit heeft alle acht kinderen in nachtgewaad door een raam in veUigheid ge- foracht. EEN HUISZOEKING MET HINDERNISSEN agenten nu eenmaal plegen te zijn, informeer- de hij, wat er in dat pakje zat. De man ant- woordde, dat hij dat niet wist, waarop de agent hem bewoog het pakje eens te openen. Het bleek toen, dat in het pak 10 kilogram Belgische margarine zat, verpakt in pakjes van ddn- en van een half pond. Aangezien dit vervoer verboden is, is tegen G. proces- verbaal opgemaakt. Men stelde een verder onderzoek in en dientengevolge werd tot huis- zoeking in de woning van G. te Hendrik Ido Ambacht overgegaan. Daar kwam nog 7 van dergelijke pakken met Belgische margarine voor den dag. En voorts vonden de contro- leerende ambtenaren er een spoor, dat naar Zwijndrecht leidde en wel naar den winkel van zekeren V. Nog denzelfden avond werd ook daar een onderzoek ingesteld, maar noch in den winkel, noch in het pakhuis, noch in de woning van V. werd iets verdachts ge vonden. De ambtenaren hadden echter gemerkt, dat dadelijk nadat zij zich hadden bekend ge maakt, het dienstmeisje van de familie V. als een haas de achterdeur was uitgeloopen en voor aUe zekerheid werd haar een van de ambtenaren vergezeUende agenten, haar op onopvaUende wijze achtema gezonden. Het bleek, dat het meisje was gesneld naar de woning van V., eveneens te Zwijndrecht. Men besloot ook daar eens te gaan kijken en in den kelder verstopt ontdekte men in de eerste plaats een partij van 160 kilogram margarine. En toen men verder speurde vond men een partij van niet minder dan 1100 kilo gram suiker, waarvan de verhoogde accijns niet was betaald en die men echter had ge- houden. Margarine en suiker zijn in beslag genomen. Proces-verbaal is opgemaakt. HET HUWELIJK IS EEN LOTERIJ Op een avond in October 1.1. kwam de heer Georges Grappin, bescheiden ambtenaar in een der rijksbureaux te Parijs, van zijn kan- toor thuis met een lot der Nationale Loterij, dat hij voor den offioieelen prijs van 100 francs had gekocht. Hij was zeer in zijn schik bij het denkbeeld welk een fortuin hem mis- schien wachtte. Zijn vrouw echter zeide dat een buurman haar juist had verteld dat hij ook graag een lot wilde koopen en er wel 150 francs voor over had. Ze moesten het lot dus maar verkoopen, dan verdienden ze ten min- ste vast 50 francs, want een prijs trekken deden ze toch niet. De man verzette zich hiertegen sterk, maar ,,ce que femme veut"... is niet voor niets een specifiek Fransch gezegde! En het lot werd verkocht. De vorige week keek de heer Grappin in het „Joumal" de nummers der loten na, waar op een prijs was gevaUen en zag tot zijn ontstelteniis dat er op zijn nummer een prijs van 50.000 francs was gevallen. Hij holde naar huis, deed de deur open, schreeuwde tegen zijn vrouw: „Idioot, stommeling," en verdween om niet meer terug te keeren. Hij heeft na een huwelijksleven van twintig jaren, een eisch tot echtscheiding ingediend en de Parijsche rechtbank zal nu moeten be- slissen of krachtens het niet in het Burger- lijk Wetboek vermelde motief van een ver kocht lot, waarop een prijs viel, de scheiding kan worden uitgesproken. ONGEWENSCHTE VLIEG-GASTEN De postvlieger, die de dagelijksche verbin- VALSTR^K VAN EEN TANDARTS. Een architect en een tandarts woonden in hetzelfde huis en gingen als vrienden meit elkander om. Doch deze innige vriendschap veranderde in vijandschap door een incident, waarover beiden zich dezer dagen voor een rechtbank te Parijs zullen hebben te verant- woorden. De architect kreeg eens hevdge kiesipijn en, zoo als vanzelf spreekt, wendde hij zich tot zijn buurman den tandarts. Het euvel werd uit den weg geruimd en op aanraden van den tandarts kreeg de architect een kunstgebit. Kosten: 1500 francs. Een bedrag van dui- zend francs werd contant door den architect voldaan, doch na dien tijd bleef hij in gebreke het restant van 500 francs te vereffenen. Dit begon den tandarts te vervelen, die zijn heil ging zoeken in een list. Op zekeren dag ont- moette hij den architect op de trap en be- groatte hem met een innemend lachje. Na een kort gesprek te hebben aangeknoopt, bracht hij het onderwerp op het gabit van den architect en maakte hem er op attent, dat het eenigszins los was geraakt. ,,Kom maar even binnen", sprak hij, „dat zullen wij wel even ganw veranderen." De architect, onbewust van den valstrik die hem gespannen werd, ging naar binnen en nam plaats op den schommelstoel, waarin hij vroeger al eenige pijnlijke uren had doorgebracht. De operatie duurde niet lang. Snel had de tandarts het gebit uit den mond van den architect gelicht en het zegevierend aan den architect toonend, riep hij uit: „Zoodra u rnij de resteerende 500 frs. betaald hebt, kunt u uw gebit terug- halen". De architect schreeuwde, bad en smeekte, maar zijn woorden waren door de afwezigheid van zijn gebit onverstaanbaar. Ten slotte haalde hij zijn chfequeboekje te voorschijn, vulde met een grootsch gebaar een formulier in, en overhandigde de cheque aan den tandarts. De tandarts was tevreden en rei'kte hem het gebit weer over. Het incident was even- wel hiermede nog niet gesloten. De architect spoedde zich direct naar zijn bank en vex- zocht de zoo juist door hem uitgeschreven cheque niet uit te betalen. Des avonds werden de heeren nog handge mean, waardoor het zelfs noodig was, dat de politie tusschenbeide kwam. Beiden hebben nu, zooals gezegd, een aanklacht ingediend, de een wegens afpersing en de ander wegens het afgeven van een ongedekte chfeque. j i ri cr tusschen de kust en het binnenland van Tien boeren te Nistelrode hadden het plan Nie^w.Gutoea onderhoudt, bemerkte op een opgevat in het geheim een koe te slachten tochteD toen hy zich boven een rots. ten einde op deze wijze de belastmgpenninige achu streek t>evond, een raadselachtig ge- 4-r* *7n ViqRHdti OPhtPT T11PT" AT* OT1 Fft- - Mr. J. H. Wylie verscheen op het terrein van de ^Veteran Car Club" in een oude Wolseley van 1903, die wel zeer contras- teert met onze moderne wagens. Hetzelfde contrast bestaat tusschen echte Aspirin" met het Bayer-kruis en namaak- Aspirin, die minder werkzaam, zelfs niet onschadelijk is en niet altijd dezelfde doseering heeft. (Ingez. Med.) te ontduiken. Zij hadden echter niet er op ge- rekend, dat er rijksambtenaren zijn, die deze feiten toch wel aan het licht brengen. Toen de slachting was geschied, vervoegde zich aan de boerderij een rijksambtenaar, die zich voordeed als een veekoopman. De man- nen geraakten in vertrouweliijk gesprek, zoo- dat de rijksambtenaar weldra van de fraudu- leuze slachting op de hoogte was. Eenigen tijd later kwam de pseudo-veekoopman terug met eenige marechaussees. Er werden huis- zoeking geeischt. Dit werd geweigerd en de politiemannen konden dus weinig uitrichten. Zij kwamen echter spoedig terug met den burgemeester van Nistelrode. In dien tus- schentijd hadden de boeren alle pogingen in het werk gesteld om het vleesch te verstop- pen. Dit was bun Slechts ten deele gelukt. De marechaussees stelden in de boerderij een uitgebreid onderzoek in. De slagers waren echter verdwenen. Ook de hooizolder werd nauwkeurig doorzocht. Het vermoeden, dat de overtreders zich hier hadden verborgen, werd bewaarheid. De marechaussees trapten flink op het hooi om de verstekelingen uit hun schuilplaats te voorschijn te laten komen. Dit had tot gevolg, dat een van de boeren op het gezicht werd getrapt en schreeuwend te voorschijn sprong. Een ander wilde vluch- rjjden, doch een der dieren wierp hem om, ten voor de voeten van den burgemeester. nrooivl/lAr Vl i"i WGfir Hp WlPlPTl Vfl.Tl dftll vr3,cllt~ I J1 J4-^ .innnnnknn waardoor hij voor de wielen van den vracht auto op den grond terecht kwam. Hij werd overreden en in emstigen toestand naar het R.K. ziekenhuis te Zwolle vervoerd, waar hij Itort na aankomst is overleden. O. was vader van acht kinderen. AANVARING BIJ WILLEMSDORP. Toen het sleepschip Maria, uit Rotterdam, bij Willemsdorp den mond van de Dordtsche Kil uitvoer, is het in aanvaring gekomen met een motorschip, waardoor in de huid van de Maria boven de waterlijn een groot gat ontstond. De knecht, die het roer bediende, sloeg tegen het dek, waardoor hij dusdanig werd gewond, dat men voor zijn leven vreesde. In bedenkelijken toestand is de jongeman per auto naar het Eiekenhuis te Breda vervoerd. GESMOKKELDE AARHAPPELS. Donderdagmiddag arriveerde in de Leuve- haven te Rotterdam een motorboot uit Ierse- ke. De schipper P. A. de M. dit Ierseke, be gon aardappelen op den wal te lossen. Aan gezien dit geen geregelde losplaats voor aard appelen is, besloten een paar controleurs van de aardappelcentrale een onderzoek in te stel- len. Het bleek, dat de schipper een vervoer- bewijs had voor een partij aardappelen van 13 ton. In zijn schip zat echter een partij van 20 ton. De 7000 K.G. aardappelen, welke te veel in het schip waren zijn in beslag geno men. Tegen den schipper is proces-verbaal opgemaakt. Donderdagavond reed een luxe-auto over den Westzeedijk te Rotterdam. Achter dien auto reed een agent van de motorpoiitie. Het viel den agent op, dat de auto zeer diep door de veeren zakte, zoodat de wagen vermoede- iijk heel zrwaar beladen was. Hij bield daarom den auto aan. Het bleek, dat in den wagen een partij van 500 K.G. consumptieaardappe- ten werden vervoerd zander geldig vervoer- bewijs. De bestuurder van den auto was de patfttes- Crites-handelaar W. S. O. aldaar. Zooals men weet vallen aardappelen, welke voor patfttes- frites zaken bestemd zijn buiten de regeling, mits deze aardappelen aan bepaalde mini- mum-afmetingen voldoen. De aardappels in den auto voldeden niet aan deze bepaling. De bestuurder vertelde de partij op den Dinker- Maasoever te hebben gekocht. De partij werd in beslag genomen. Tegen Q. is proces-verbaal opgemaakt. Daama kwamen de anderen te voorschijn. Allen zijn. onder politiegeleide naar het ge- meentehuis gebracht, waar zij bekenden zich aan de overtreding te hebben schuldig ge maakt. Twee personen, zekere v. d. L. en de M. zijn opgesloten. De frauduleus geslachte koe werd in be slag genomen en in het noodslachthuis van I den Boerenbond opgeborgen. Wie schetst ech ter de verbazing van de rijksambtenaren toen Vrijdagmorgen bleek, dat het vleesch was verdwenen. BEDREIGIN G VAN NEDERLANDSCHE AUTORITEITEN. Volgens de Volksfreund wijst de president van politie te Aken op het feit, dat buiten- landsche (Hollandsche) autoriteiten, die be- last zijn met het uitwijzen van vreemdelingen, die aan politieke actie deelnemen, in het ver- leden werden bedreigd door degenen, die te- voren door hen naar Duitschland uitgewezen waren (zooals dit den burgemeester van Eygelshoven gebeurde, meldt de Limb. Koe- rier, door een uitgewezen mijnemploye, later S.A.-man te Herzogenrath). De politiepresi- dent waarschuwt emstig degenen, die zich aan deze soort bedreigingen zouden willen te buiten gaan. Hij zal emstig bestraffen. De autoriteiten, wie bedreigingen ten deel vielen, aldus het officieele bericht, zullen in Duitschland als gasten worden beschouwd en die bescherming ondervinden, die den Duit- schers in Duitschland zelf ten deel valt. AL IS EEN DIENSTMAAGD NOG ZOO SNEL Hoe kleine oorzaken groote gevolgen kun- nen hebben, kan blijken schrijft de N R. Crt. uit het volgende verhaal, dat zich voor een deel te Rotterdam, voor een ander deel te Hendrik Ido Ambacht en voor de rest te Zwijndrecht heeft afgespeeld, en waarbij de politie, tengevolge van het niet branden van een fietslantaam, aan een groote smokkel- partij kwam, zoodat men ook hier door de duistemis tot het licht is gekomen. Maandagavond reed de 25-jarige A. J. G. uit Hendrik Ido Ambacht door de Rosestraat te Rotterdam op zijn fiets. Zijn lantaam brand- de niet en een surveilleerende agent hield hem daarom aan. Terwijl de agent met den man stond te praten, zag hij, dat achter op de fiets een pakje was gebonden en nieuwsgierig, als ritsel achter zich. Hij draaide zich zag tot zijn ontsteltenis een groote slangen- kop te voorschijn komen. Daar een noodlan- ding in deze streek een gewisse dood betee- kende, nam hij een schroefsleutel, en sloeg de slang daarmede den kop in. Terwijl het ondier getroffen temeerzonk, ontdekte de vlieger nog vijf groote slangen, die zich in het geheel niet om hem bekommerden en rus- tig over de postzakken en postpaketten rond- kroopen. Er bleef den vlieger niets anders over dan de reis met zijn ongewenschte gas- ten voort te zetten. Bij de landingsplaats aan- gekomen, stelde hij door het venster van den cockpit het personeel van een en ander op de hoogte, die daama voorzichtig de deur van het vliegtuig openden en de slangen dood- sloegen. AMERIKA'S RIJKSTE VROUW. Prinses Alexis Mdivani, die voor haar hu- welijk, toen zij als Barbara Hutton bekend was als op een na de rijkste vrouw der Ver- eenigde Staten en erfgename van het reus- achtige fortuin van wijlen F. W. Woolworth, is 21 jaar geworden en heeft het haar toe- komende derde gedeelte van de erfenis in eigen beheer gekregen. De meerderjarigheid van Barbara werd gevierd met een groot feest ten huize van haar vader Franklin Hutton. Haar particulier vermogen wordt geschat op 20 millioen dollar. KRUITMAGAZIJN IN DE LUCHT GESPRONGEN. Nabij Klachan is een Chineesch kruitmaga- zijn in de lucht gesprongen waarbij, volgens tot nog toe ontvangen bericht 43 personen werden gedood en gewond. Men vermoedt dat de ontploffing het gevolg is van een aan- slag. DE HOND ALS MENSCHENREDDER. Voorbeelden, die aantoonen, dat de bond menschenredder kan zijn, zijn er zeer talrijk. De hondentrouiw is spreekwoordelijk en dat men deze schrandere dieren meermalen voor dat doel africht, behoeft niet te verwonderen. Men denke slechts aan het prachtige werk dat de Sint-Bemhardhonden zoo lang reeds verrichten op den berg, aan welken zij hun naam daniken, maar die aan zijn blaffende rood-bxuine bevolking vermoedelijk wed voor het grootste deel zijn beroemdheid heeft te danken! Zij, die in Parijs het vermaarde Cimdti^re de chiens hebben bezoeht, kennen ook het tegelijk grootsche en ontroerende monument, dat er het middelpunt van vormt en dat is opgericht boven het graf van Barry, den hond. die honderden en honderden menschen in sneeuw en ijs het leven redde en het eigen bij zijm laatste heddendaad kwam te verliezen. ledereen weet in zijn naaste omgeving wel een geval te vertellen, van een kind, dat door den dierlijken bewaker van het oiltterhuis uit sloot of vaart is gehaald wateren die sinds het bestaan der menschhedd een onweerstaan- bare aantrekkingskracht op de jeugd schijnen te hebben uitgeoefend. In Portsmouth is de politie in het bezit van speciale politiehonden, die er niet alleen op afgericht worden om menschen, diie zich mis- dragen, te vangen, maar oak om menschen, die in nood verkeeren, b.v. als drenkeling, te redden. Onlangs zijn er proeven genomen om vast te stellen, in hoever de honden aan hun plicht in dezen voldoen. De proeven wie had het trouiwens anders verwacht zijn met groot succes bekroond geiworden. Zoo is de hond weer opnieuw in een offi cieele functie dienstbaar gemaakt aan den mensch. (Buiten verantwoordelijkheld der Redactle.) RADIO-AVOND VAN HET N. J. V. Zeer geachte Redactie, Van het volgende zagen wij gaame plaat- sing in uw iblad. Bij voorbaat onzen dank! A.s. Woensd-ag, 22 November, van 8 tot 10 uur, heeft het Nederlandsch Jongelings-Ver- bond zijn radio-avond. Nadat de vice-voorzit- te-r van het Verbond, de heer Ir. F. Sprey, be- kndpt uiteengezet heeft, wat dat Verbond eigenlijk is, spreekt de j-ongenswerk-secretaris de heer K. Hoeve, voor onze jongens, hun ouders en hun leiders. Daama vertelt de heer G. Scholten, van Deventer, lets over het z.g. „Oud Verbond", waarna de heer C. V. Door- schodt, algemeen-secretaris, ons inleidt in de problemen van de C. J. M. V. in de groote stad. Over den jongeman en zijn toekomst spreekt de algemeen-secretaris, de heer H. Gordeau, gevolgd door den secretaris voor redactie en propaganda, den heer M. C. Fal- lentin, -die de luisteraars zal vragen, wie zij zijn. Ten slotte zal de algemeen-secretaris, de heer C. Tabak, den radio-avond met een kort woord sluiten. Alles wordt afgewisseld door gramofoon-muziek. Dank zij de welwillendheid van de „Ter Neuzensche Radio-Centrale" is de plaatselijke afdeeling van het N. J. V. in staat haar ge- bouw open te stellen om naar dezen radio- avond te luisteren. Waar het hier gaat om een nationalen arbeid van cultureel, ja meer dan -cultureel belang, daar twijfelen wiij! niet, of velen zullen a.s. Woensdag om kwart voor acht in Bethel aanwezdg zijn om deze uitzen- d-ing te volgen. Voor nadere -bizonderheden zie men de advertentie in dit nummer. Voor de plaatselijke Afdeeling, Dr. L. J. CAZEMIER, Voorzitter. L. A. F. LE MAT Jr., Algemeen-Secretaris. met lichtbeelden 15 November. TER NEUZEN. Lezing in het Hotel des Pays-Bas. 24 November. TER NEUZEN. Winterlezing in de Ned. Herv. Kerk. 27 November. ZAAMSLAGPrijsopgaaf gevraagd voor levering van macadam en sintels. Burg, en W-eth. van Zaamslag. 28 November. TER NEUZEN. Veiling inboedel en een woonhuis en erf. Notaris Van der Veen. In de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: H. C. de Regt geb. Steemdijk, zonder, Axel- sche straat 113, van Zaamslag. M. de Waal, dienstbode, Dijkstraat 37, van Hontenisse. St. R. van den Brink, reiziger, Nieuwstraat 38, van Goes. A. van Kranenburg, chauffeur, Dijkstraat 8, van Geldermalsem. M. J. Beeldens, dienstbode, Kerkhoflaan 47, van 's-Gravenhage. Vertrokken Kl. Bakker geb. Walhout, zonder, P 88a, naar Hoek. J. W. H. Boerbooms, zonder, Kersstraat 9, naar Oudenbosch. P. J. Meertens, schipper, Oostkolkstraat 5, naar Rotterdam. W. van de Linde, bakker, Noordstraat 80, naar Willebroeck (B.). SAS VAN GENT. Gedurende het tijdvak 1 tot en met 15 Nov. hebben zich in deze gemeente gevestigd: J. A. A. Koets, zonder, van 's Gravenhage. E. D. V. Bocker, zander, van Rijswijk. J. S. Jacobs, zonder, van Terhagen (B.). A. M. F. de Block, dienstbode, van Zuid- dorpe. A. Samijn, fabrieksarbeider, van Zuiddorpe, R. M. de Caluwe, landbouwerskncht, van Philippine. I. M. Vermeire, zonder, van Assenede (B.). M. G. Nelen en gezin, zonder, van Steen- bergen. Vertrokken: [H. H. J. Boecker, zonder, naar Wachte- beke (B.). A. J. J. Riemens en echtgenoote, brugknecht naar Ter Neuzen. (Nadruk verboden.) TER NEUZEN. Huwelij-ks-aangiften. 17 Nov. Willem Koe- voets, oud 21 j., jm. en Dorothea d'Haens (van Bergen op Zoom), ou-d 20 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 15 Nov. Frans de Groot (van Hoedekenskerke), oud 30 j., jm. en Adriana Suzanna Dobbelaar, oud 26 j., jd. Karel Scheele, oud 21 j., jm. en Cor nelia Saphia Kroon, oud 18 j., jd. Geboorten. 11 Nov. Maaike Cornelia, d. van Leendert van Eok en van Geertrui Jo hanna Dooms. Overlijden. 14 Nov. Hendrinus Jacobus Kaijser (van Zaamslag), oud 17 j., z. van Adam Dirk en van Maria Passira Houg. SAS VAN GENT. Huwelijks-aangiften. 9 Nov. Oscar Leonard Verstraete, oud 20 j., jm. en Irena Delphina Rottier, oud 19 j., jd. Geboorten. 14 Nov. Fenny, d. van Arie Kleijn en van Dirkje Boogaard. Overlijden. 5 Nov. Petrus Johannes D'haene, oud 18 j., z. van Theophile en van Maria Amelia Aerts. 9 Nov. Willy Henri Eduardus Geemaert, oud 1 m., z. van Charles Louis en vein Martha Elisa IJsebaert. Rotterdam, 20 November 1933. VEEMARKT. Aangevoerd werden 503 vette runderen, 290 vette- en graskalveren, 1330 schapen en 1am- meren en 861 varkens. De noteering was als volgt: Koeien le kw. 0,550,58, 2e kw. f 0,48 0,52, 3e kw. f 0,300,36; Kalveren 0,85 0,95, 2e kw. 0,70/0,76;«Be kw. /0,46-- 0,55; Schapen le kw. /0,38, 2e kw. /0,35, 3e kw. 0,30; per stuk 18, /14 en f 8; Lam- meren 1-e kw. 0,40, 2e kw. 0,36, 3e kw. f 0,33; per stuk f 15, 13 en f 8; Varkens f0,38; Zouters 0,330,28. De markt was flauw gestemd, speciaal voor vette kalveren, schapen en lammeren, welke lager te koop waren. Vette runderen en var kens waren onveranderd in prijs met prima soorten iets boven noteering. VLAS. Blauw 1450 KG 0,450,55; Hollandsch geel 2000 K.G. 0,45—/0,55. Het aangevoerde werd langzaam geruimd. FIJNE ZADEN. Blauwmaanzaad 1719; Karwijzaad 27 29; Geelmosterdzaad 1013; Lijnzaad- voer 57; Zaailijnzaad blauw 89; idem wit 79. AARDAPPELEN. Brielsche Eigetiheimers 2,402,70; Z.- Eigenheimers 2,252,40; Blauwe Eigen- heimers 2,402,50; Zeeuwsche Bonte en Blauwe 33,30, alles per HL. Westlandsche ronde zand 5 cent per KG. GRANEN EN PEULVRUCHTEN. Gerst Chevalier 45; Wintergerst 3,75 4,25; Haver /5,506; Erwten, kleine groene 8f 10; Schokkers 12-/14; Bruine Boonen 8,50f 9,50. Voor Ter NeuzenGent: 17 Nov. Eng. s.s. EM WORTH MANOR, 677, kolen, New-Castle. Van Ter Neuzen: 17 Nov. Nederl. s.s. EBAN, 187, ledig, R'dam. 18 Nov. Nederl. s.s. PoortershaveoN ederl. 2162, ledig, Schiedam. Van Sluiskil: 19 Nov. TRIA, 1107, cokes, Goteborg. Van Riemen: 18 Nov. Nederl. m.s. GA- ZIENA, 102, kunstmest, London. Van GentTer Neuzen: 19 Nov. Eng. s.s. HERO, 326, stukg., London. Voor Gent: 17 Nov. Eng. s.s. CRICHTOUN 506, stukg., Leith; Eng. ss.. BELTOY, 732, kolen, Goole; Eng. s.s. OTTO, 360, stukg., Antwerp en 18 Nov. Eng. s.s. YEWFOREST, 345, ledig, London; Eng. s.s. ESTON, 806, kolen, New- Castle; Nederl. s.s. MARY, 83, ledig, Antwer- pen; Noorsch s.s. HEMNES, 700, pekkolen, Chicago. 19 Nov. Duitsch s.s. BOTTILLA RUSS, 583, hout, Danzig; Eng. s.s. SPHENE, 413, ledig, Shoreham; Spaansch s.s. EL MONTCEILLO, 1893, fosfaat, Bougie; Lett. s,s. SKRUNDA, 1467, hout, Kotka; Eng. s.s. DON, 429, stukg., Goole. Van Gent: 17 Nov. Amer. s.s. QUIST- OONCK, 3072, Antwerpen; Eng. s.s. MAY- RIX, 375, ledig, Antwerpen; Nederl. s.s. HEN- NIE, 129, ledig, Antwerpen; Fransch s.s. OOMDT CHARLES MERIC, 1158, kunstmest, Calais; Noorsch s.s. BIRI, 525, ledig, Antwer pen. 18 Nov. Eng. s.s. DONA ISABEL, 290, ijzer, Boness; Duitsch s.s. GERDA KUNST- MANN, 320, fosfaat, Stolpemunde; Nederl. s.s. MERWEDE, 180, stukg., London; Eng. s.s. OTTO, 360, stukg., Hull; Belg. sn. CHAR LES, 334, gem., Goole; Eng. s.s. CRICH TOUN, 506, stukg., Ledth; Eng. s.s. STOCK FORCE, 499, ijzer, Garston; Eng. s.s. YEW- PORT, 345, ijzer, Boness. 19 Nov. Eng. s.s. BELTOY, 732, ledig, R'dam; Slawaik. s.s. JURKO TOPIC, 2382, restant, Antwerpen; Duitsch s.s. MAX AL- BREOHT, 3474, restant, Hamburg; Duitsch s.s. POSEIDON, 2376, ledig, Norderham. MIES, 222, ledig, S.S. BELLATRIX, Zweedsch s.s. PA- Amsterdam, 20 Nov. 1933. Bieden. Engelsch 7,95 Duitsch 58,75 Fransch 9,60 Belgisch 6,90 Laten. 8,02 58,90 9,75 6,95

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1933 | | pagina 3