of KER.CACHET5 8 P 0 R X. CtEHEHGDE BEBICHTEN VOETBAL. n a SECRETARIS EENEB VARKENS- CENTRALE STAAT TERECHT. In de gem eente Wisch en Gendningen was ontzettend geknoeid met valsche oormerken van biggen. Op zekeren dag omisdngel'de de politic net huis en de schuur van W., omdat zij vermoedde, dat men daar een tang am val sche oormerken aan te brengen zou aan- treffen. Ben onderzoek in huis en schuur leverde aanvankelijk geen resultant op, doch toen men besloot, oak den zolder eens te inspec- teeren, vonden de palitifemannen daar tot hun oiiet gerinige verbazing, in een klein opge- sahoten kamertje, weggekropen, den secre- taris van de Varkenscentrale te S., den heer Ten H. Ben onderzoek bracht uiit, dat zeven var- kenskooplieden hun biggen onbevoegd hadden gemerkt, vermoedelijk met ibehulp van de tang van Ten H. Ten H. verscheen voor de Arnhemsche reohtbank. Mr. Donath pleitte echter onbe- voegdheid van de rechtbanik, daar het feit, dat ten laste is gelegd, volgens de Crisisvar- kenswet een overtreding is. Overtredingen nu behooren voor het kantongerecht te wor- den behandeld. De reohtbank acht zich bevoegd te onder zoek en of een valsche tang is gebruikt, want dan is een misdrijf aanwezig. Slechts het secundair en tertiair ten laste gelegde vormt fien overtreding. De tang komt ter tafel. De letters zijn uitneembaar en Ten H. heeft echte en valsche in voorraad. Hij merkte meer big gen dan mocht. En daarvoor vroeg hij een extra hoogen prijs van f 0,75 per stuk. Deze valsch gemerkte biggen wogen minder dan 10 K.G. Dit wordt dioor een reeks getuigen be- vestigd. Het gaat nu om de tang. De officier vermoedde dat de Rijkstang niet is gebruikt, maar een valsche tang. Hij vraagt een geldiboete van 500 subs 50 dagen hechtenis. De verdediger, Mr. Donath, acht niet be- wezen, dat er een valsche tang is gebruikt. Vraagt daarom onbewezen-verklaring, waar- irit dus onbevoegdverklaring zou volgen ten opzichte van het secundair en tertiair ten laste gelegde, of wel een lichtere straf. Uit- spraak over 14 dagen. is de verzuchting van zoo menige vrouw, als ze op gezelte lijden weer van die doffe hoofdpijn te lijden heeft en zich heelemaal zoo Nederfandsch onpreltig voell. Neem tegen Product dien lijd eens een of twee "AKKERTJES". Ge zult ver- baasd slaan over de goede werking en in 'i vervolg geen klachten meer hebben. Per 12 siuks slechts 50 cent Gebruikt dus voorfaan uitsluitend Volgens recept van Apotheker Dumont (Ingez. Med.) UITSLAGEN VAN ZONDAG. Kon. Ned. Voetbalbond, Afd. IV. le klasse: MVVW illem H NACMiddelburg BleijerheideBW NOADEindhoven 6—2 2—1 4—0 0—1 Wiilem H Eindhoven MVV LONG A Bleijerheide NAC BW PSV NOAD Middelburg 9 9 9 8 8 9 9 8 8 9 6 6 5 5 4 3 3 2 1 1 2 1 2 1 12 1 2 1 1 21—16 22—11 29—21 26—15 23—13 13—17 16—30 16—20 10—18 15—30 2e klasse A: DE WEDSTRIJDEN. Eerste Klasse. Zooals wij verwacht hebben is het Willem II te Maastricht niet voor den wind gegaan en heeft met niet minder dan 62 het onder- spit moeten deliven. De spanning voor het uiteindelijk bezetten van de eerste plaats wordt hierdoor weer aanmerkelijk verhoogd. N.A.C.Middelburg kan een teleursteiling voor de Zeeuwen genoemd worden want een geiijk spel was zeker verdiend geweest, door de kleine nederlaag van 21 komen de groen- witten vaster op de onderste plaats te staan. Te Bleijerheide is het lastig te overwinnen, dat ondervond ook B.V.V., die met niet minder dan 40 werd verislagen. Eindhoven heeft het weliswaar tot een overwinning op N.O.A.D. kunnen brengen, doch het werd slechts 01 tengevolge van het slecht op sohot zijn van haar voorhoede. Tweede Klasse. 4—2. VlissingenAxel. Bij den aanvang van dit verslag schiet mij het „Ik weet wel lezer, dat mijn verhaal een- tonig wordt!" uit den van Multatuli's meest aangrijpende pennevruchten te binnen. En in- dien men geen insider is, dan iigt het ook voor de hand, dat zich een weinig hoopvolle stemming van dengene die geroepen is deze wekelijksche taak te vervullen, zou meester maken als de eene nederlaag op de andere volgt en zich het somberst verschiet openbaart hetwelk in de voetbalwereld gelegen is in de dreigende degradatie. En toch ligt in deze alleszins eervolle en zeer geflatteerde neder laag de hoop van beterder toekomst voor de oranjehemden, die in dezen wedstrijd geen oogenblik de minderen zijn geweest. Over het geheel genomen gaf deze ontmoeting, ten aanschouwe van een duizendkoppig publiek, aan den Koudenkerkschen weg gespeeld, het beeld van een strijd tusschen een paar elkaar volkomen gelijkwaardige tegenstanders. Wel- iswaar stand de ontmoeting niet op een peil van wetensohappelijk voetbal, doch het bui- tengewone enthousiasme door de oranjehem den aan den dag gelegd, tegenover het stoere doorzetten van de niet minder hard werkende roodwitten, zorgden voor een emotievollen kamp. En werd er aan de zijde van de Vlis- singsche aanhangers weinig loffelijks ver- nomen over het spelpeil van hunne favorieten, er is met des te meer waardeering gesproken over het geestdriftig spel en de volharding j van onze stadgenooten, die een beter lot ver- dienden naar aller meening. ure laat de heer Van Hoek uit zware proeven gesteld. De forsche Vlissingers zitten hard op den bal, doch hun spel voor doel is verre van berekend. Tot tweemaal toe moet oiize doeiwachter uit uiterst kritieke s.tuaties redden, waarb.j een.. een kluwen van spelers het leder aan het dog onttrekt. De Regt aan Axelsche en van Roeije aan Vlis- singsche zijde hebben met verre harde scho- ten geen succes. De wedstrijd behoudt zijn zelfde aspect, zonder aan spanning in te boe- ten. Buitenspel en ingooien houden het spel veel op. Het Vlissingsche publiek toont zich meermalen geirriteerd door het fal^n van de voorhoede, waarin van Peenen het grootste gevaar is. Snel gaat de bal van de eene helft naar de andere. Met hetzelfde enthousiasme blijven de spelers aan beide zijden vechten om verandering in den stand te brengen. De Axelaars verdedigen met hartstocht. De tijd verstrijkt. Als de roodwitten ons back- stel hebben overrompeld, komt onze aamvoer- der in 't vuur van den strijd te vallen. W. Dieleman wordt uit zijn heiligdom gelokt, een zig-zag-beweging en dan knalt van Peenen ten vierde male in het dioel der gasten en stellen de roodwitten zich in de laatste minu- ten absoluut veilig. (42). De resteerende tijd geeft nog eenige hardnekkige aanvallen der gasten te zien en dan verkondigt het fluitje van v. Hoek het einde en heeft de club een zeer zwaar bevochten zege behaald. De Axelaars mogen, ook al stond het spel speler gelegenheid krijgt het dreigend gevaar te voorkomen. Een felle aanval van de voor hoede van Alliance volgt daarop, daar de beide backs van Temeuzen ver naar voren zijn op- getrokken. Geensen kan den bal niet meer be- reiken en roept de hulp in van Dooms, die knielende den aanrollenden bal afwacht. Nog- maals is Alliance ten aanval getrokken en juist als de linksbinnen van nabij op het doel wil trappen, tipt Van Pienbroek den bal voor zijn voeten weg. Nu is Temeuzen aan de beurt en bijna heeft de goed geleide aanval succes als Kouwijzer hoog voor het doel zet, waama Laurens over den doelman heen kopt, doch een der backs had zich eveneens in het doel opgesteld en weet op het laatste oogen blik den bal nog te verplaatsen. Een mooie voorzet van L. Hamelink trapt Dobbeleir in het doel, doch de keeper redt. Nadat eenige aanvallen van buitenspel staan wordt onder- broken, volgt een algemeen opdringen van Temeuzen, een der spelers van Alliance maakt in hot beruchte gebied hands, dloch de scheidsrechter constateert deze overtrading niet en laat doorspelen, Kort daarop krijgt Temeuzen een hoekschop te nemen, die goed genomen door Van Pienbroek wordt overge- schoten. Dobbeleir breekt daarna alleen door en wordt door de beide backs plus den doel man danig op de huid gezeten hetgeen een spannend moment voor het doel van Alliance veroorzaakt. De middenvoor van Temeuzen niet op hoog peil, op een zeer verdienstelijke weet ten slotte nog den bal langs het doel te wedstrijd wijzen. In een beoordeeling der spelers zullen wij niet treden, alien hebben gewerkt als leeuwen. Aan Vlissingsche zijde faald'e de voorhoede, naar wij algemeen hoorden. De scheidsrechter kon maar matig bekoren. R.B.C.Breda. 41. Breda heeft te Roosendaal geen gelukkige dag gehad want zij vond R.B.C. in goeden vorm terwijl het bij haar zelf nu en dan hevig rammelde. Tot de rust gingen hoewel de meeste aanvallen toch van R.B.C. uitgingen, de partijen goed tegen elkaar op doch na de hervatting hebben de bezoekers het niet kunnen bolwerken en zagen zij den stand ge- leidelijk tot 41 oploopen. R.B.C. heeft zich door deze overwinning los gewerkt van de onderste groep. TemeuzenAlliance 40. Een flink aantal toeschouwers had zich rondom de lijnen van het voetbalterrein ge- schaard toen scheidsrechter Bliek de spelers tot verzamelen riep. De eerste minuten verliepen in een elkaars Te stipt 2 Tilburg het aanvangssein hooren. De gasthee- i verdediging verkennen en zonder dat het tot rcn zrin on Kokelaar na c.omnleet en de Axe- spannende momenten kwam. 14 13 12 11 10 7 7 6 3 3 Vlissingen Axel 4- -2 RBCBreda 4- 1 Temeuzen -Alliance 40 HeroDe Baronie 20 TSC 7 5 1 1 15—9 11 Vlissingen 8 5 1 2 25—11 11 Hero 6 5 1 2515 10 De Baronie 7 4 3 13—16 8 8 DOSKO 7 4 3 15—11 Temeuzen 8 4 4 21—16 8 Breda 7 3 1 3 18—17 7 RBC 9 3 1 5 22—23 7 Alliance 7 1 6 7—21 2 Axel 8 1 7 10—32 2 3e klasse A: UzendijkeBreskens Oranje 6 3 3 14—11 i De Zeeuwen 6 3 2 1 17—8 i Hulst 6 4 12 16—10 i Vlissingen II 7 3 2 2 12—10 i Breskens 5 3 1 1 185 Temeuzen II 7 3 1 3 23—16 Uzendijke 8 1 1 6 1030 Zeelandia II 7 1 6 726 3e klasse B: Middelburg H- Hansweert 4— Goes 6 4 1 1 29—8 Zeelandia I 4 3 1 185 Zierikzee 6 1 5 15—12 Middelburg II 4 3 1 12—11 DOSKO II 4 2 1 1 1010 RCS 6 1 4 12—23 Hansweert 8 i 7 12—39 Om den Nederl. Voetbalbeker. HulstOranje ZeelandiaDe Zeeuwen Zeeuwsche Voetbalbond. Tern. BoysBKW Com BoysScheldestrijders SluiskilONW ZuiddorpeSluiskil H Axel IISTEEN ren zijn op Kokelaar na compleet en de Axe- laars verschijnen zonder Borgt, met geheel j gewijzigde opstelling. L. v. d. Berge wint den toss, hetgeen van weinig invloed is en dan stellen zich de ploegen op. De oranjehemden zijn direct in den aanval, doch dan volgt een wederzijdsch bezoek der gastheeren, zoodat F. Dieleman en de Coninck direct handelend moeten optreden. M. Gans maakt een aanval van den roodwitten rechter- vleugel onschadelijk en lost zelfs van tamelijk grooten afstand een schot, doch de bal komt opnieuw naar de Axelsche terreinhelft. De gastheeren leggen F. Dieleman het vuur aan de schenen en deze zoekt zijn heil in terug- spelen op zijn naamgenoot onder de lat. Een der Vlissingsche aanvalsspelers weet het leder nog eenigszins van richting te verande- ren, zoodat dit tot verrassing van spelers en publiek op zeer fortuinlijke wijze in een Vlis- singsch doelpunt wordt omgezet (10). De oranjehemden zijn niet ontmoedigd en onze j linkervleugel is bijzonder actief. J. v. d. Berge ondemeemt fraaie solorennen, zoodat Scheele gelegenheid krij:gt een fraai schot op Kats' veste te lossen. Even later forceert de hard- werkende de Regt een hoekschop. J. v. d. Berge plaatst zich achter het leder en Koek- koek kogelt in vrijstaande positie fraai in, met het gevolg dat de roodwitte doelwachter moet visschen (11). Nadat de Vlissingers hiema eenige pittige aanvallen hebben ondemomen, waarbij F. Dieleman opnieuw in moeilijke situatie een hoekschop moet toestaan, welke onze doel wachter onschade,lijk weet te maken, komen de oranjehemden weer in den aanval. De wed strijd wordt in een behoorlijk tempo voortge- speeld, zonder dat het spel op hoog peil komt te staan. Quellerij ondervindt de moeilijkheid den vlot combineerenden Axelschen linker vleugel in bedrwang te houden, zoodat deze telkens en telkens Vader en Butz voor inge- wikkelde problemen stelt. Anderzijdsch moet L. v. d. Berge, die een zeer soliede partij speelt, gedurig zijn voile energie inzetten om het ge vaar te keeren. Ook Koekkoek is buitenge- woon actief en gooit telkens het spel resoluut open. Opvallemd hoezeer het speltype der Vlis singers overeenkomt met dat der Axelaren. Beide elftallen leggen zich toe op een snel overrompelend aanvallen, waarbij van hoog- staande techniek geen sprake is. Met een massieven trap plaatst F. Dieleman naar den linkervleugel, J. v. d. Berge gaat er snel als de wind van door, plaatst zuiver naar L. de Regt, die met het leder op de borst de rood witte defensie passeert om daama met een zuiver schot de oranjeploeg de leiding te geven. (12). Dit succes brengt het enthousiasme op nog hooger niveau, al suist even later een Vlissingsche kogel van Keersemaekers voet over het doel. Ook de oranje-rechtervleugel komt er beter in en Verstraten kogelt op ouderwetsche wijze een paar malen in de rich- ting van den klemvasten Kats en in het zij- net. De wedstrijd is buitengewoon spannend, met Axel iets in de meerderheid. De Axelsche verdediging is nu safe, al moet F. Dieleman nog eens een comer toestaan. Onze nieuwe- ling onder de lat speelt een prima, betrouw- bare partij. Als Koekkoek free cick maakt, moet L. v. d. Berge een comer toestaan, die de roodwitte linksuiterst naast kopt. Even later wordt het leder tegen F. Dieleman's arm gesohoten en na eenig beraad wijst van Hoek naar de befaamde watte plek; van Duijn plaatst zich achter den bal en de stand is weer geiijk (22). Nauwelijks is weer afgetrapt of aan de andere zijde herhaalt zich een dergelijk feit. Er wordt heftig geapelleerd, doch de ar biter laat doorspelen en als Koekkoek de oranje-aanval aan het werk zet, is de rust daar. Bij de hervatting gaat de bal in de richting van het Vlissingsche doel. De backs verplaat sen het spel en nauwelijks is dit anderhalve minuut oud of de rechtsbuiten geeft zijn ploeg met een tammen schuiver de leiding (32). Wie denkt dat dit feit den oranjehem den ontmoedigd, heeft het mis. In een snel tempo gaan Scheele en de Regt er weer van door, eerstgenoemde breekt fraai door, doch wordt op zeer unfaire wijze gehaakt als hij wil schieten en ook nu weer laat van Hoek tot veler verbazing doorspelen. Dan komen de roodwitten W. Dieleman's home bestoken en zien wij om beurten zelfs L. v. d. Berge en F. Dieleman den bal uit ons benarde doel trap- pen. De wedstrijd blijft interessant met een tamelijk forsch karakter, hetgeen echter bin- 35 I nen de perken van het welvoegelijke blijft. 62 I Kats tusschen de Vlissingsche palen toont zich 32 I een uiterst safe doelman en van Poelje en afg. I Quellerij stichten dikwijls verwarring in den 92 I Axelschen aanval. Ook W. Dieleman wordt op 3—1 4—2 spannende De aanvallen van Temeuzen waren echter doortastender dan die van Alliance en zoo gebeurde het, dat na een goed gecombineerd opbrengen van den bal Dobbeleir een hard schot op het doel der gasten plaatst. De keeper weet dit schot te keeren doch laat den bal uit zijn handen rollen. In plaats van zich direcht weer meester maken van het leder twijfelt hij een oogenblik rekenende op zijn links achterspeler die hard komt toeloopen. Evenwel is Kouijzer er een fractie eerder bij en deze twijfelt geen oogenblik om van de ge- boden kans te profiteeren. 10. Niet zoodra is de bal aan het rollen of van den reehter- vleugel van Temeuzen dreigt weder gevaar als Kouijzer goed voor plaats, evenwel iets te hoog voor Dobbeleir, die de bal moet laten gaan. Hierop had Laurens schijnbaar niet gerekend met het gevolg dat de bal via het been van den linksachterspeler van Alliance tot comer gaat. De hoekschop wordt goed genomen doch Kouwijzer kopt juist naast het doel. Thans is de aanval voor Alliance en de rechtsbuitenspeler geeft goed spel te zien als hij den bal mooi vrij weet te maken en daarna doorgeeft naar zijn middenvoor, die gehinderd door Van de Wege, doorplaats naar den links- buiten. Deze geeft door naar zijn buurman en de linksbinnen probeert de stand geiijk te maken, doch zijn schot gaat juist naast. Temeuzein keert terug naar het doelgebied van Alliance, waar den linksback den bal om onheil te voorkomen tot hoekschop trapt. De geboden comer levert niets op maar dadelijk daarop volgt een keihard schot van Dobbeleir, hetwelk echter door de bovenlat wordt ge keerd en daama wordt weggewerkt. Van Hecke vangt de bal op, geeft door naar Lau rens, die de bal voor hot doel plaats waar een doelworsteling plaats vindt, waarbij tenslotte de doelman de overwinning behoudt. Een aanval van Alliance strandt op buitenspel, maar als even later aan Alliance een vrijen trap wordt toegekend, krijgt d'e linksbinnen een goede gelegenheid om Dooms aan den tand te voelen. Het schot gaat evenwel naast. Ook bij Temeuzen gaat een aanval wegens buitenspel staan teaiet en dadelijk daarop moet Van de Wege een aanval van de voor hoede der gasten ooderbreken. Toch keeren de gasten kort daarop terug doch de midden voor kan het doel niet vinden en schiet naast. Uit de doelschop vangt J. Hamelink de bal op, geeft door naar Van Driel, die in combinatie met Kouijzer naar voren trekt en tenslotte naar Dobbeleir centert. De doelman van Alliance loopt uit maar voor hij het leder kan bereiken heeft Dobbeleir den bal doorge- geven aan den vrij staanden Laurens, die kalm in het verlaten doel trapt en de stand daardoor op 20 brengt. Direct daarop is Alliance in den aanval en als de middenvoor een goed schot op het doel lost, stopt Dooms het harde schot maar laat het leder vallen. Hij aarzelt geen oogenblik en v66r de twee toeloopende spelers van Al liance gelegenheid krijgen, rolt Dooms reeds met den bal in zijn armen en verplaatst het leder naar het middenveld, waarop direct een aanval van Terneuzen in voorbereiding is, doch als Laurens den bal goed heeft vrij ge- maakt staan twee spelers van Temeuzen buitenspel en volgt daaruit een tegenbezoek van Alliance, waarbij Geensen gevaar voor- komt, doch de middenhalf der gasten vangt den bal op en schiet van verren afstand over het doel. Dadelijk daarop komt een goede voorzet van Van Driel, maar Laurens krijgt het leder aan den verkeerden kant en zijn schot gaat naast. Wanneer aan Alliance een vrijen trap wordt toegekend wordt deze mooi nabij den doelmond van Terneuzen geplaatst, doch Dooms trapt het leder ver het veld in. Kort daarop wordt aan Alliance wegens een handsbal een vrije trap toegekend, maar ook ditmaal zoekt men het doel op een verkeerde plants. Het faalt bij de gasten aan schutters, want als een oogenblik later Van de Wege een bal niet meer kan bereiken, schiet de links- buiten hard naast. Als de voorhoede van Temeuzen in den aanval is, wil Dobbeleir den bal even over den toesnellenden achterspeler tippen, doch deze kan den bal nog even aanraken en tot hoek schop verwerken. Deze blijft zonder resultaat en dadelijk daarop trapt de middenhalf van Alliance bijna zelf in eigen doel als hij op den keeper wil terugspelen. Gelukkig kan deze nog juist den hoogen bal vangen en als de bal in het middenveld belandt is de rust ingetreden. Niet zoodra is de bal weer aan het rollen gebrachit of de aanval van Alliance wordt door buitenspel ondefbroken, terwijl aan de andere zijde Van Driel, hoewel vrij staande den bal te laag houdt, waardoor de linksachter- plaatsen maar er is niemand die den bal van richting kan veranderen, zoodat die spannende schermutseling op niets uitloopt. Van de Wege onderbreekt vervolgens een aanval van Alliance, doch ook zijn collega aan de andere zijde doet voor hem niet onder. Wanneer aan Temeuzen een vrije trap wordt toegekend, wordt de bal mooi aan Kouwijzer doorgegeven, de doelman van Alliance loopt uit en zijn ver laten doel biedt voor Kouwijzer geen moei- lijkheden, doch de scheidsrechter fluit voor buitenspel. Als Dobbeleir kort daarop voor den keeper staat, tipt deze nog juist voor hem den bal weg. Thans volgen eenige van de vele buitenspelgevallen, maar als Kouwijzer solide is doorgebroken, doet de scheidsrechter ten onrechte het buitenspelsignaal klinken. Als J. Hamelink dan den bal krijgt, plaatst hij het leder voor de voeten van Kouwijzer en voor de derde maal is de doelman gepasseerd. 30. Dobbeleir wil het eens alleen probeeren, doch zonder succes, waama Geensen en Van Pienbroek een aanval van Alliance onderbre- ken. De rechtsbinnen van Alliance krijgt een mooi kansje als de bal hem goed wordt toe- gespeeld, evenwel gaat zijn schot over de doel- lat heen. Bij een goed doorgevoerd combinatie- spel van Temeuzen stopt een der achterspe- lers van Alliance den bal met den arm en speelt daarop terug naar zijn doelverdediger. Het duurt echter niet lang of het is weder Kouwijzer die met een hard schot het vierde doelpunt weet te deponeeren. 40. Alliance geeft het niet op en wil althans de eer redden, doch de achterhoede van Temeu zen geeft geen krimp en telkens wordt op juisten tijd ingegrepen. Bij een algemeenen aanval van de voorhoede van Temeuzen heeft Alliance het geluk aan haar zijde, tot ten slotte Van Pienbroek den bal in de handen van den keeper trapt. Als aan Alliance een vrije trap wordt toegekend zet de rechtsbuiten zeer goed voor, doch het gewenschte succes blijft uit. Gevaar voor het Temeuzen's doel onfstaat als de rechtervleugel van Alliance doorbreekt en Van de Wege mist, doch ook de linksbinnen van Alliance volgt dit voor- beeld en de prachtkans is voor de gasten voorbij. Als na samenspel van Van Driel met Kouwijzer de laatste mooi op het doel plaatst, kopt Dobbeleir juist over. Hij zag vermoede lijk niet dat Laurens een meter verder ge heel vrij stond, want dan had hij zeker den bal laten gaan en zijn linksbinnen in staat ge steld de score te verhoogen. Nog enkele oogen- blikken en het einde is aangebroken. Al heeft Alliance verloren, het door haar vertoonde spel maakte op ons niet bepaald een ,,zwakke" indruk. Het ontbrak in de voor hoede aan een schutter, the van de geboden kansen wist te profiteeren, want de beide vleugelspelers hebben meermalen deze kansen geboden. HeroDe Earonie. 20. Hero kan niet zeggen dat het haar in deze competitie tegenloopt want ofsehoon De Banonie krachtig tegenstand bood mocht het haar niet gelukken ook maar een goaltje te maken. Hero verkreeg haar eerste doelpunt uit een toegekende strafschop terwijl het tweede doelpunt uit een schermutseling voor bet doel, waardoor de doelman van De Baro- nie geen zicht op den bal kreeg, ontstond. Na de rust kon geen der partijen meer het net vinden. Hero maakt zich zoo zoetjesaan ge- reed om de eerste plaats te gaan bezetten. rechtsbinnen. 8 Minuteh later neemt deze met een pracht schot nummer twee voor zijn Tokening. De linksbuiten maakt daama met een boog- schot het derde doelpunt. B|'j! een aanval van Driewegen maakt een speler van Z.S.C. een fout in het beruchte gebied. De scheidsrechter wijst naar de witte stip en Driewegen verkleint den voorsprong 31, maar even later is het de rechtsbuiten van Z.S.C., 'die een goede voorzet geeft waar door de middenvoor voor de vierde maal Jan- sen doet visscihen. Na de rust is Z.S.C. veel minder; het lijkt er op, dat Driewegen zijn adhterstand nog op zal halen en na ongeveer 15 minuten ver kleint zij dan ook den voorsprong tot 42. Als Z.S.C. nog eenmaal doelpunt is het pleit beslist 52. Toch weet daama Driewegen nog eenmaal het net te vinden en eindigt deze Zaterdagwedstrijd met 53 voor Z.S.C. Derde Klasse. UzendijkeBreskens. 14 Nadat Breskens op eigen terrein reeds een fraaie overwinning had weten te behalen, leverde de returnmatch voor haar weder de beide punten op. Hiermede hebben de Bres- slaanders wel voldoende bewijs geleverd van hun superioriteit over hun zustervereeniging in Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen en nemen zij tevens een niet onaardige plaats op de ranglijst in. Zeeuwsche Voetbalbond. Sluiskil—ONW. 3—2. Ten aanschouwe van een groat aantal be zoekers en onder hoogspanning, werd de wed strijd SluiskilONW (de Sluiskilsche derby) gespeeld. Voor beide* partijen hing veel van den uit- slag af, zoodat de zenuwen zich danig deden gelden. Beide elftallen waren volledig. Na eenig wederzijdsch verkennen, gaat men tot den aanval over. Het meest is de bal op de speelhelft van ONW, maar het net wordt niet gevonden. Tot plotseling ONW een uitval doet en dit een doelpunt oplevert. Met dezen stand komt ook de rust. Na de rust is Sluiskil steeds in den aanval, maar tot doelpunten kan men niet komen. Totdat ongeveer na 17 minuten spelen de ONW-doelman een zeer gemakkelijken bal laat gaan. 11. Even daarop is het Pienbroek van Sluiskil, die uit een comer nummer twee in het net zendt. 21. Kort daarop weet ech ter Pienbroek van ONW met een kopbal we der geiijk te maken. De spanning stijgt thans ten top en het spel, dat toch al zeer forsch was, wordt tot ruw. Luid aangemoedigd door het publiek gaat Sluiskil steeds ten aanval en hun zwoe- gen wordt tenslotte beloond, doordat A. Cort- vriendt weet te scoren. 32. Er volgen aan beide zijden nog een paar aanvallen, maar de stand blijft ongewijzigd. Z.S.C. IDriewegen I. een rustperiode van 7 weken 5—8. Na een rustperiode van 7 weken kwam Zaterdag Z.S.C. in het veld om te strijden tegen Driewegen, die voor de eerste keer uit kwam in het competitie-verband van de Z. V. B. Om 2 uur laat scheidsrechter Wagenaar be- ginnen. De eerste aanvallen zijn al dadelijk voor Z.S.C. die na ongeveer 13 minuten ape- lens de leiding neemt met een kopbal van de KINDERMISIIANDELING TE HAARLEM. Een 22jarige huisvrouw in de Stormstraat te Haarlem heeft, naar de N. R. Crt. meldt, haar tweejarig zoontje mishandeld, zoodat het spoedig daarna is overleden. De vrouw is door de recherche aangehouden en in verzekerde bewaring gesteld. Het gebeurde heeft zich afgespeeld in de buurt, waar de woningen voor sociaal achter- lijkea zijn gevestdgd. De vrouw had drie kinderen van 3, 2 en 1 jaar. Het 2-jarige zoontje was nogal lastig, daar het ziekelgk was. Het werd door de moeder dikwijls ge- slagen. Vermoedelijk in een bui van zenuw- achUge drift heeft de moeder het kind Donderdag met de vuist tegen den grand geslagen en daarna heeft zij met den ge- schoeiden voet op het buikje van het kind getrapt. Tot haar schrik bemerkte zij dat het kind er slecht aan toe was. Zij heeft het toen in bed gestopt. Later bleek dat het kind overleden was. Toen haar man 's avonds thuis kwam, vertelde de vrouw, dat zij dien dag de wasch had gedaan. Haar zoontje van twee jaar was erg lastig geweest, zoodat zij het opgepakt had. Door dat haar handen nog glad waren van het zeepsop, was het kind haar uit de handen geglipt en op den grond terecht gekomen. De man waarschuwde een dokter, die den dood constateerde. Aan de politie deelde de vrouw aanvanke lijk hetzelfde verhaal mee. Zij is echter naar het politiebureau gebracht, waar zij tenslotte mededeelde op welke wijze het kind om het leven was gekomen. Het lijk is in beslag genomen. De vrouw had berouw van haar daad; het was niet haar bedoeling het kind te dooden, maar doordat het zoo schreeuwde en vaak lastig was heeft zij het mishandeld. DE D-TREIN AMSTERDAM—BERLIJN AAN EEN GEVAAR ONTSNAPT. Wolff meldde Zaterdag uit Berlijn: De D- trein AmsterdamBerlijn is hier vanmorgen met een uur vertraging aangekomen. De oor- zaak daarvan was een ongeval, dat zich ge- durende den nacht even voor Osnabruck heeft voorgedaan. Daar is n.l. op een spoorweg- overgang een auto midden op de rails blijven staan. De trein reed in voile vaart tegen den auto en kon pas 300 meter verder tot staan gebracht worden. De auto was geheel ver- nield. De beide mannen die in den auto ge zeten hadden, werden ongedeerd doch geheel beschoriken op eenige meters afstand van den spoorweg in een sloot gevonden en gear- resteerd. UIT PASSAGIEREN GEWEEST. Een matroos, die Dinsdag in Zwolle aan het passagieren is geweest en toen hij door de politie in dronken toestand des nachts gevonden werd, nog slechts f 27 van de 300 in zijn bezit had vond aan boord terugge- men, het nummer van een foarikbiljet van 100, dat hij miste en zeker wist niet uitge- geven te hebben. De Zwolsche politie vond het biljet te Kampen terug, al in de derde hand. Het bleek Woensdag aan een winke- lier in Zwolle in betaling te zijn gegeven door een man, te wiens huize een nachtelijk feest met den matroos was gehouden. Deze man werd evenals zijn vrouw gearresteerd en is ter beschikking van de justitie gesteld. EEN BEJAARDE SMOKKELAARSTER. Kommiezen van het grensstation Kalden- kirchen bij Venlo hebben Zaterdagmorgen bij het visiteeren van den D-trein Keulen Vlissingen een 72-jarige dame uit Dusseldorp gearresteerd, die 600 mark onder haar kleeren had verborgen. Korten tijd daama arresteer- den de beambten op hetzelfde station een koopman, die een bedrag van 28.000 mark in zijn schoenen had verstopt. Beide smok- kelaars waren voomemens dit geld naar Nederland over te brengen. Het geld is in beslag genomen. De smokkelaars zijn in arrest gesteld. MOEDER EN KIND DOOR MOTORTRAM AAN GEREDEN. Woensdagavond wandelde de vrouw van den arbeider A. Stoyk te Spijkenisse met haar twee kinderen naast de trambaan van de Rotterd. Stoomtramweg Mij. Op een gege ven moment naderde een auto, waarvoor de vrouw wilde uitwijken en op de trambaan ging loopen. Juist naderde de motortram, die haar van achteren aanreed. De vrouw en een kind van 3 jaar kwamen te vallen en werden door de tram eenige meters meege'sleurd, waama de machinist erin slaagde, den wager, tot stidstand te brengen. Vrouw S. werd licht gewond, doch haar kind kwam er minder goed af. De kleine werd zeer emstig gewond opgenomen. Voor het leven van de kleine wordt gevreesd. DE WONDERLIJKE WEGEN VAN EEN PORTEFEUILLE. De 17-jarige R. B., die met zijn neef, den 19-jarigen schippersknecht J. B., ergens op den Linker Maasoever te Rotterdam samen woont, heeft een meisje en naar hij later zelf heeft getuigd, is dat meisje wel lief, maar zij is heel duur. Aan biscoopjes, ijsjes en advo- caatjes kan zijl groote bedragen aan en R. B. moet maar zien, dat hij dat allemaal betaalt. wat hem dan ook dikwijls heel moeilijk valt. Zijn neef heeft geen duur meisje en deze jongeman beschikt af en toe over vrij groote bedragen. En zoo is R. B. tot zijn misdrijf gekomen. Zaterdagmorgen iis J. B. op bezoek gegaan bij zijn oom, die hem al dadelijk vroeg, of hi) zijn portefeuille niet kwijt was. De jongen stak zijn hand in zijn binnenzak en ontdekte toen inderdaad, dat de portefeuille weg was. Hij vroeg nieuwsgierig, hoe het kwam, dat oom dit al wist. De oom vertelde daarop, dat dienzelfden morgen een taxi-chauffeur bij hem aan de deur was geweest, met de porte feuille. De man vertelde, de portefeuille er-

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1933 | | pagina 2