ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTiEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Mijn Eiland Berste Blad ?0°°6!aPUROL No. 9070 MAANDAG 20 NOVEMBER 1933. 73 e Jaargang B1HHENLAND FEUILLETON £UiT£NLA£iD PEEDIKBEUBTEN. TER NEUZEN, 20 NOVEMBER 1933 ONDERHOUD DER RIJKSCENTRALE. Gesprongen handen-Ruwe huid Bij Apo+hekers en Drogisten AXEL. r£BBXraBSBi£!WBB3 TER NEUZENSCHE COURANT ABONNEMENTSPBIJ8: Binnen Ter Neuzen 1,25 per 3 maandea Buiten Ter Neuzen fr. per post /1,55 per 3 maanden Btl voor uitbetaling fr. per post 5,60 per Jaar Voor Belgie en Atnerika f 2,overige lan den /2,35 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor bet buitenland alleen by vooruitbetallng. Tjitgeef«ter: Flrma P. J. VAN DE SANDE. GIRO 38150 TELEFOON No. 25. ADVERTENTISN: Van 1 tot 4 regels /0,80 Voor elken regel meer f 0.20 KLEENE ADVERTENTIeN per 5 regels 50 cent bfl vooruitbetallng. Grootere letters en cliche's worden naar plaatsruimte berekend HandelsadvertentiSn bij regelabonnement tegen verminderd tarief, hetwelk op aanvraa? verkrygbaar is. Inzendlng van advertentien liefst een dag voor de uitgavc. DIT BEAD VERSCHIJNT I ED EH EN MAANDAG-, WOENSDAG- en VBI.IDAGAVOND NEDERLAND EN BELGIe. De correspondent der N. R. Crt. te Brussel meldt: In bet Avondiblad van Donderdag heb ik reeds medegedeeld, dat bet liberate Kamerlid voor Antwerpen Mr. Joris, in de bijeenkomst van de Kamercommisste voor buiteolandscbe zaken, zich vrij scberp over de jongste memo- rie van antwoord van Jbr. De Graeff aan de Tweede Kamer, had uitgelaten. Aan de Etoile Beige blijkt Mr. Joris nog aenige nadere bijzonderheden omtrent zjj-n uit- latingen te hebben verteld. Jbr. de Graeff moet mr. Joris verklaara hebben blijkt de ooderhandelingen tusschen Nederiand en Belgie. Corr.) als afgebroken te beschouwen. Wie zal het initiatief nemen van een bervatting? De Nederlandscbe minister is vast besloten iedere ongegronde aanspraak af te wijzen. Wy hebben reeds het maximum van toegevin- gen gedaan. Wat dan? Hij (minister de Graeff Oorr.) beweert ook dat Belgie, ten aanizien van Nederiand, nog steeds neutraal is en van deze neutraliteit niet kan afzien Bonder de instemming van Nederiand! Dlt is een overdireven bewering! Hij heeft trouwens moeten toegeven dat de vredesverdragen verklaren dat de Belgische neutraliteit aan de buidige verboudingen niet meer beantwoordt. Zij, is bovendien door de verschillende verdragen opgeheven. De Belgi sche neutraliteit was ongetwijfeld een veilig- beidswaarborg voor Nederiand. Nu zij ver- dwenen is zoekt Nederiand een comipensatie. Het is niet aan Belgie daarin te voorzien. Wil Nederiand een politiek en militate accoord? Meer nog, de Belgische neutraliteit bestaat niet meer. Zij; werd in 1914 door Duitschland vemietigd. Nederiand heeft toen niet gepro- testeerd en is dius slecht geplaatst am het nu te doen. Nederiand heeft voorzichtig gezwe- gen toen het noodig was en vergist ziob nu van adres. Het is tot Berlijn dat het zich dient te wenlden; wij wenschen met rust te worden gelaten. VERVROEGDE INVOERING NIEUWE LEERLINGENSOHAAE. Tbans is verschenen de memorie van ant woord aan de Tweede Kamer betreffende het ontwerp tot wijziging van de wet van 30 Dec. 1932 tot wijziging der Lager Onderwijswet 1920. Dit wetsontwerp beoogt am de gewijzigde leerlmgenscbaal in te voeren, zoodra het op 31 December 1933 loopende schooljaar op de op dien datum loopende schoolcursus is ge- aindigd, in plaats van een jaar later, zooals in da wet van 30 Dec. 1932 was voorzien. Voorts strekt bet ontwerp tot aanvulling van de wachtgeldregeling in dien zin, dat tot herplaatsing van wachtgelders van 60 jaar on ouder niet wordt overgegaan. Onder ze- kere voordwaarden zuilen deze oudere onder- wyzers worden gevrijwaard tegen de nadee- lige gevolgen van bet niet aanvaarden van aen nieuwe betrekking. Vervolgens heeft het ontwerp ten doel cm gebeel of gedeeltelijk verrlies van de waarborgsom voor scboolbe- sturen te voorkomen, indien het aantal leer- lingen beneden de wettelijke minima daalt tengevolge van de verhooging van den leeftijd van toelating van de kinderen tot de scbolen voor gewoon lager onderwijs. Tenslobte heeft bet wetsontwerp ten doel door VICTOR BRIDGES. (Nadruk verboden.) 4S) (Vervolg.) Die laatste overweging was, wat mij betrof, het ergste van alles. Ik was niet in een stemming, om me bezorgd over eigem veilig- heid te maken, des te minder, nu Christine misschien, door haar herhaalde pogingen om mij te waarsctouwen, zelf in ernstig gevaar verkeerde. Menscben, die niet terugdeimzen voor een moord, houden er gewoonlijk zeer oonventioneele inzichten over verraad op na. Nu was de Roda wel Christine's oom, maar tegelrjk leek hij het soort fanatiekeling, dat bitter weinig am familietbanden igeeft, zoo gauw het welslagen van zijin plannen in het gedrang kamt. En volgens den brief was de Roda weg. Tijdens zijn afwezigheid was Man ning natuurlijk de kapitein van het schip en bij de gedacbte dat er een oogemblik kon komen. waarop Christine zich in de macht van dien schurk bevond, liep me een koude rilling aver den rug. Gesteld, dat hij ontdekt had, dat ze in briefwisseling met 'hem stand! Waarschijn- Ijjk was 't niet, maar op dit ondermaansche gebeuren meer cowaanschymlijke dingen en het geheim kon uitgelekt zijn. En met het oog op het toaneel voor het hek van ,,De Laurieren" was mijn ongerustheid niet overdreven want Manning was er jiuist ide man naa? om van een kans als deze Bonder eenig gewetensbezwaar te profiteeren. Ik kneep den brief tot een bal ineen en stopte hem in mijn zak. I Wat Christine ook bewogen -kon hebben, am Manning aan boord van zijn boot te gaan opzoeken, 't idee, dat ao, alleen met hem, daar in die eenzame kajuit aat, was niet te verdragen, Een onweerstaan- de herplaatsing van de wachtgelders, bij het bijzonder onderwijs eenigermate te bespoedi- gen. Men zal zich herinneren, dat tegen dit wets ontwerp in en buiten de Kamer emstige be- zjwaren zijn gerezen. In de memorie van antwoord nu zegt minis ter Marchaut het volgende: De toestand van 's lands financien is zoo- danig, dat elke bezuiniging, die mogelijk is, moet worden aangebracht. De bezuiniging, door dit wetsvoorstel beoogd, doet aan het onderwijs niet een zoo belangrijke schade, dat het mogelijk zou zijn, door minder schadelyke maatragelen een voldoende inperking van uit- gaven te bereiken. Daarom zijn ook deze maatragelen noodig. De mogelijke bezuinigingsmaatregelen zijn in het algemeen van tweeeriei aard: organisa- torisch en incidenteel. Tot de tweede catego- rie is dit wetsvoorstel te rekenen. Uit den aard zijn dergelijke maatregelen van beperk- te strekking, maar zij zijn even onvermijdelijk als organisatorische maatregelen. De zin voor de groote lijnen moge derhaive niet verlokken tot afwjjzing van de incidenteele maatregelen, waarvan elke op zichzeif „een poveren indruk maakt". Het verschil is verder dit, dat het geven van organisatorische maatregelen meer tijd van voorbereidiing eischt. Men kan van eeu bewlndsman niet vergen, dat hij binnen een half jaar na zijn optreden een stel wetsher- zieningen ter taiel brengt, welae de orgamsa- tie van het ondeiwijs ingnjpend wyzigen. De Kamer zal, voor zoover dit van hem aihangt, geiegenheid hebben, in het eerste jaar van dn pariementaire tijdvak zich daarmede bezig te houden. Hij is echber voor de noodzakelijk- heid geplaatst, de onderwijsuitgaven reeds voor het jaar 1934 belangnjk te vermmderen. De .minister moge nog eens herhaien vooi de leden, die met het oog op zijn vroeger aan- genomen houding de indiemng van dit voor- stel niet hadden verwacht, dat de financieele toestand thans anders is dan toen. DE VER. STATEN ERKENNEN DE SOWJET UNIE. President Roosevelt heeft Vrij dagavond medegedeeld, dat de Ver. Stateci toestemmen in bervatting van normale betrekkingen met de Sowjet Unie. Er zulleti ambassadeurs wor den uitgewisseld. W. C. Bullit zal de eerste Amerikaansche diplomatieke vertegenwoordiger in de Sowjet- Unie zijn. De overeenkomst tot erkennicig is Donder- dagaivond 23.50 uur tot stand gekomen. Roosevelt heeft een aantal brieven gepu- bliceerd, die met Litwinof gewisseld zijn over vraagstukken als de propaganda, de religieuze vrijheid en de wettelijke bescherming van de wederzij'dsche onderdanen tegen besohuldigin- igen van econamische spionnage. De Sowjet Unie heeft er in toegestemd, af te zien van alle eischen, voortvloeiende uit de Amerikaansche expeditie in Siberie. Een gemeenschappelijike verklaring van Roosevelt en Litjwinof zegt: Behaive de over- eenkomsten, die wij1 heden teekenden, hadden gedaclitenwisselingen plaats over de meithoden van regeling der schulden. Wij mogen een spoedige en bevredigende regeling van deze vraagstukken verwachten. Litwinof zal nog verscheidene dagen te Washington blijven voor nieuwe cciderhande- lingen. Bij het vooriezen van de gevoerde corres- pondentie onderstreapte Roosevelt in het bij zonder zijn eisch van religieuze vrijheid van de Amerikaansche burgers in RusJand. Litwinof zal naar een ander telegram mededeelt de volgende dagen met amlbtenaren van het departement van staat de acten van het oude Russische gezantschap onderzoeken. waaronder zich ook ,e documenten over de verplichtingen van de tsaristische regeering en die van Kerenski aan Amerika bevinden. W. C. Bullit, de nieuwe Amerikaansche am'bassadeur te Moskou, is een autoriteit voor Russische aangelegenheden. Hij beeft eenige jaren geleden het Sowjet-regime speciaal be- studeerd. Hij is oorspronkelijk journalist ge- weest. Van 1917'18 was hij werkzaam aan het Amerikaansche departement van Staat en vervolgens attache van de Amerikaansche delegatie ter vredesoonferentte. In 1919 ging hij met een speciale missie naar Rusland. bare behoefte om iets te doen steeg in me op. Ik ging naar het raam en staarde somber naar den rustigen tuin. Nog geen halve minuut had ik zoo gestaan, toen ik opeens een werkeljjk goede ingeving kreeg. Met een mist als deze was alles, wat buiten een straal van twee meter lag, vol- komen onzichtbaar. Wat weerhield me, als ik uiterst voorzichtig was, om in mijn boot te stappen en maar Manning's bark te roeien? A1 bad z'n „uitkijk" nog zulke scherpe oogen, voor bij me zag stond ik al, practisch ge- sproken, naast hem aan dek. Met die ingeving was mijn besluit genomen. En zoo sterk trok het idee, om in actie te komen, me aan, dat ik me niet afvroeg, wat ik zou doen, als ik eemmaal aan board was. Dat was van later zorg onder het roeien kon ik dat wel bedenken. De hoofdizaak was beginnen zander meer kostibaren tijd te ver- morsen. Maar omdanks mijn haast, ging ik eerst nog even aan mijn bureau zitten en schreef een briefje aan Dean. Vo6r zessen moest het in Pen Mill gepost zijn om den volgenden och- tend in Harwich bezorgd te worden. Anders ikwam het met de middagpost en was Bobby waarschijnlijk weg. Maar ik gaf me niet de moeite hem het geval uit te leggen; ik schreef hem, kortw^g, dat ik zijn huip noodig had en dat het me huitengewoon aangenaam zou zijn, als hij den volgenden dag op Greensea kon komen. Juist toen dk die emveloppe dicht plakte, kwam Bascomb mijn raam voorbij. Ik tikte tegen een van de kleine ruitjes en hij kwam door de loggia naar binnen. In zijn hand had hjj een zware schop. „Waar ga je 'm begraven?" vroeg ik. Hij maakte een ongeduidige beweging met zijn hoofd in de richting van den achterbuln. „Naast 't schuurtje," zei hij. „Daar kan ik hem uit 't keukenraam zien liggen." Dat kwam emit, of een dagelijks herinnerd worden aan de misdaad hem een soort van grimmige voldoenimg gaf. „Ik ga zoo dadelijk naar den wal om een brief te posten," zei ik. „Na 't gebeurde met VERLAGING JAARWEDDEN. Ged. Staten van Zeeland hebben aan de gemeentebesturen in onze provincie een ontwerp-besluit toegezonden om op de jaar- wedden van burgemeesters, secretarissen, ont- vangers en wethouders een tijdelijke korting toe te passen van 12 y2 STOOMBOOTDIENST VLISSINGENTER NEUZEN. Door een, ondememing te Ter Neuzen is aan de Provinciate Staten een sehrijven ge- richt, waarin' zij; naar aanleiding van het voorstel van Ged. Staten tot opheffing van den dienst Vlissingen—Ter Neuzen berichten voomemens te zijn by eventueele aanneming van dat voorstel zelf een veerdienst voor passagiers en goederen tusschen Ter Neuzen en Vlissingen te gaan exploiteeren. Zij ver- zoeken alsdan in de geiegenheid te worden gesteld 2 der bij. den provincialen dienst over- compleet komende stoomschepen te koopen. Op 20 December a.s., des voormiddags 11 uur, zal aan bet gcb.uw van het provinciaal bestuur te Middelburg worden aanbesteed het onderhoud van de centrale te Ter Neuzen en verdere inrichtingen, behoorende tot de rijkselectriciteitswerken van het kanaal van Ter Neuzen, gedurende de jaren 1934, 1935, en 1936 (raming /2050 per jaar). OPRICHTING GEMENGDE ZANGVEREENIGING. Naar men ons mededeelt is in eene alhier dezer dagen gehouden bijeenkomst die door cmgeveer 20 dames en beeren werd bijge- woond het initiatief genomen tot het oprich- ten van eene gemengde zaungvereeniging. Er heeft zich een comite van actie gevormd, om hiervoor propaganda te maken, waarin zitting hebben genomen de dames 't GildeVan Staveren, LeenhoutsBosdijk, Minnebo Voerman, StellingDekker en de heeren J. Brinkman, Cohen Stuart en J. Jurrij. Het secretariaat is voorloopig "gevestigd Zand- straat no. 10. Het voomemen bestaat deze week opnieuw te vergaderen voor de defini- tieve oprichting, waarvoor belangsteilenden zullen worden opgeroepen. ENSEMBLE KJEES PRUIS. Ter geiegenheid van het optreden van het gezelschap van Kees Pruis in het Luxor- Theater" op j.l. Vrijdag was de zaal redelijk bezet. De opgekomenen hebben weer ruim- schoots kunnen genieten van de kwinkslagen Satan moet ik 't mijne van de zaak hebben en ik heb Commander Dean gevraagd, morgen hier te komen. Die zal ons wel kunnen hel- pen." Bascomb keek me met een eigenaardige uit- dmkking in zijn oogen aan. ,,Ja, dat zal wel", was zijn antwoord. ,,Dat wil zeggen als d'r hulp noodig is." Bij die laatste woorden legde hij zijn schop over zijn schouder draaide zich om en stapte door de loggia weg. Zijn optreden was zoo eigenaardig en zijn oogen stonden zoo vreemd, dat er een oogenblik twijfel aan 's mans -toe- rekenbaarheid ibij me opkwam. Maar ik was te ongerust over Christine om lang met mijn gedachten bij iets anders te kunnen stilstaan. Ik sprang op, schoof de grendels op 'de deur en keek of de knip van de openslaande deuren goed in haar houder izat. Toen alles in orde was, greep ik mijn pet en ging er door de ach- terdeur in looppas vandoor. Buiten, tusschen de etruiken, hing de mist als een dichte, witte sluier. Het was goed, dat ik den weg kende, want alleen vlak voor mijn voeten was het pad zichtbaar en anders zou ik misschien op mijn eigen terrein ver- dwaald zijn. Na een paar minuten stond ik voor de deur van het bootenhuis en probeerde den roestigen grendel weg te schuiven. Stukje biji beetje lukte het eindelijk had ik de deur, zonder veel leven gemaakt te hebben, op<*n. Nu moest ik iets zien te vinden, waarmede ik de riemen kon amwikkelen. Bij den eersten oogopslag zag ik al wat ik zocht een groote prop poetskatoen, die aan een spijker naast de deur hing. Ik scheurde haar in tweeen en was, met behulp van een flink stuk touw, in een oogwenk klaar. Voorzichtig duwde ik af en gleed den mist in. De eh was op haar laagst en het opkomen- de water begon den riviermond al weer binnen •te loopen. Ik kende bij ondervindmg de kracht van den stroom en met den voorsteven van de boot er recht op in, roeide ik voort, in de vurige hoop, dat ik de goede richting uit mocht gaan. Ik was er met mijn berekenirg niet veel en moppen die door Kees Pruis werden ge- debiteerd en die bij onbetaalbaar weet te lan- ceeren. Hij bad ook weer een repertoire met interessante nieuwe liedjes. Het applaus van het ipuibliek werd hem niet onthouden, even- min als aan Stella Seemer, die ook weer over een ruime keuze nieuwe liederen blijkt te beschikken. Het blijspel „Zeg het met bloe- men" heeft de opgekomenen hartelijk doen lachen. DE FANCY-FAIR VAN HET NOSE-COMITe. Daar was het den laatsten avond, Zater- dag, zeer druk, en de dames en heeren die de verschillende. stands bedienden, hadden toen goede clandizie. Het drukst was het in het deel der zaal waar gedanst kon worden. Dit blijkt voor velen nog altijd een groote aantrek- kingskracht. De ondememing kan, voor wat het bezoek betreft zeker geslaagd heeten. GEVONDEN VOORWERPEN. De Inspecteur van politie alhier maakt be- kend, dat omtrent onderstaande gevonden voorwerpen inlichtingen te bekomen zijn aan de daarachter vermelde adressen: Zilveren kettinkje, A. Bogaert, v .Steen- bergenlaan 39. Roode wollen muts, K. Kaijser, Elleboog 7. Bruine bontkraag, R. 'Harms, Kerkhofl. 43. Lipssleutel, A. v. d. Bulck, Axelschestr. 65. Een paar kinderbandschoenen, P. v. d. Meijden, Nieuweddepstraat 89. Een paar kinderbandschoenen, J. v. Mosse- velde, Tuinstraat 10. Heerenportemonnaie met inhoud, A. Dobbe- laar, Kraag D 33, Zaamslag. Fietspomp, W. Riemens, Kazemestraat 13. Portierkruk (auto), A. Dobbelaar, Kraag D 33, Zaamslag. HET VERVOER OP DE PROVINCIAL® VEERDIENSTEN OP DE WESTER- SOHELDE. De A.N.W.B. en de K.N.A.C. ontvingen van Ged. Staten van Zeeland bericht, dat een na dere regeling van de bevrachting van stuk- goederen in vrachtauto's op het veer Hans- weertWaLsoorden in onderzoek is, en dat wordt vertrouwd, dat deze aangelegenheid be- vredigend zal worden opgelost. Voorts zal met een nieuwe wyze van bevrachting van auto's een proef worden genomen, waarmede naar wordt verwacht aan de bezwaren ten opzicbte van het gebruik van beurtvaart- adressen zal worden tegemoetgekomen. Bij het laden van auto's over den kop van het schip, gelijk te Vlissingen en Breskens, heeft dat college geen bezwaar dat de pas sagiers de auto's niet verlaten, doch dat de bepaling, dat alleen de chauffeur in de auto mag blijven in elk geval behoort te worden gehandhaafd bij lading langs de zij, in het be- lang van de veiiigheid van de inzittenden. CHR. BOEREN- EN TUINDERSBOND. In de bestuursvergadering, die de afdeeling Zeeland van den C.B.T.B. vorige week hield, kwamen o.m. ook ter sprake de groote over- schotten suikerbieten, waarmede de vele ■boeren thans verlegen zitten. Naar aanleiding daarvan kwam de meening naar voren, dat de teeltregelicig in het vervol'g biliijker zou zijn, lindien die ook, ovenals met de tarwe ge- beurt, naar de oppervlakte der bedrijven kon worden vastgesteld. Met verschillende frap- pante (voorbeelden werden de leemten in de ibestaande regeling aiangetoond. Medegedeeld werd ook, dat de heer Adr. Geschiere te Grijpskerke zitting kreeg in het bestuur der gewestelijke Rundveecentrale, van welk bestuur een sehrijven was ingekomen, om wel te wlllen medewerken aan de vrijwil- llge afgifte van vee. naast, want na een pods staag dooiroeien zag ik de modderbank, die even ten oosten van den inham v6or ,,Het Wapen van Danewell lag. Nu liet ik me verder met den stroom meedrijven en tien minuten later doetnde de stecnen steiiger dioor den mist op. De gewone verslering van Jimmy en kor- niuiten ontbrak, wat met de uitspanning vlak in de buurt niet te verwonderen was. Ik trok me voort tot aan het eerste paaltje, legde mijn riemen op de ibanken en maakte de vang- lijn vast. Daama klom ik aan wal en tastte langs de gliibberige, hlauwig-zwarte steenen mijn weg af. Zonder iemand te ontmoeten .bereikte ik de brievenbus, vlak naast de uitspanning. Ik liet den brief in de gleuf glijden en met de gerust- stellende zekerheid, dat hijl veilig gepost was, ging ik naar den steiger terug, maakte mijn boot los en roeide voorzichtig weg. Tot dusver was alles goed gegaan, maar pas nu ik om de bocht het open water indreef drcng het tot me door wat een moedlijk kar- wei ik voor den boeg had. In die eerste plaats was het zeer wel mogelijk, dat ik den tocht voor niets deed. Mijn ongerustheid kon wel denkbeeldig zijnmisschien had Christine ab- soluut geen hulp noodig en in dat geval zou mijn plotseling ten tooneele verschijmen het domste zijn, dat ik kon doen. Maar die kans moest ik maar loopen; de eenige werkelijke moeildjkheid was: hoe kwam ik zeker te weten, dat ze niet in gevaar in welk op- zicht dan ook! verkeerde, zonder alles te verraden. Mijn sterkste troef was me door Manning zelf zorgzaam in de handen gespeeld. Zijn laatste woorden bij ons afscheid waren een dringende invitatie geweest, om op hetzelfde oogenbik, dat ik den lust ertoe in me voelde opikomen, in mijn boat te gaan zitten en hem te komen bezoeken en bij kon het mij toch zeker niet aanrekenen, als Ik op een voor hem ongelegen oogenlblilc kwam. Al had hij nog zoo het land over mijn kemst, om me zonder argwaan te wekken af te poeieren, zou hem toch wel niet lukken. En als ik eenmaal aan boord was In de vacature in de Prov. Regelingscom- missie, ontstaan wegens periodieke aftredinig van den beer Stallaart te Kloosterzande, wordt genoemde heer voor herbenoeming weer aanbevolen. PLUIMVEETENTOON STELLIN G. Op de j.l. Zaterdag te Biervliet geopendte konijnen- en pluimveetentoonstellmg, behaalde de heer Job. A. v. d. Ree met zijn fokpaar New. Zeeland Red, twee le en 2 eerepr,rjzen, de heer F. A. de Doelder een 3e prijs met aijn Castor Rex (voedster)terwijl de heer G. A. van der Straaten een zeer eervolle vermel- ding behaalde met zijn Haaskl. VI. Reus. AMATEURZENDVERGUNNING. Zaterdag slaagde te 's-Gravenhage voor het gehouden examen voor het verkrijgen van een amateurzendvergunning voor radiotelefonie en -telegrafie de heer W. Jurriens te Zaamslag. ABNORMALE VOEDING VAN CRISIS-RUNDVEE. De Crisis-Rundveecentrale maakt bekend. dat naar gebleken is enkele aan haar ge- leverde runderen v66r de levering op abnor- male wijze waren gevoed. In verband hier- mede behoudt zij zich het recht voor am, wanneer na slacbting mocht blijken, dat dit ten aanzien van een geleverd rund het geval is geweest, een extra gewichts-aftrek te doen plaats vinden en bij de uitbetaling met dezen gewichts-aftrek rekening te houden. Buitengewone ledenvergadering. Door den heer F. Hiemstra en een dertigtal. leden van de Axelsche Voetbalvereeniging ,,Axel" is een sehrijven aan het bestuur ge- zonden, inhoudende verzoek om en bloc af te treden, naar aanleiding van tusschen eenige bestuursleden bestaande persoonlijke oneenig- heid. De grieven uiten zich naar wi'rj1 vememen vooral tegen den secretaris-penningmeester. die sinds een 20-tal jaren voor zijn vereeniging getrouw op de bres heeft gestaan en gold als een der pioniers en trouwste steunpilaren van de Axelsche voetbalvereeniging. Deze vergiadering heeft hedenavond plaats, waarbij het bestuur naar wij vernemen zijn. mandaten ter beschikking zal stellen. WOENSDAG 22 NOVEMBER 1933. Gereformeerde Gemeente. TER NEUZEN. 6 u., Ds. A. Verhage, van Middelburg. HOOGER BEROEP. Door J. V., oud 52 j., landbouwer te Groedc, is hooger iberoep aangeteekend tegen het vonnls van den kantonrechter te Oostburg, waarbij hij wegens overtreding van de Crisis- Vakenswet is veroordeeld tot 25 boete of 10 dagen hechtenis. Mijn eenige angst was, dat Christine zich zou verraden voor ze van haar eerste ver- bazing bekomen was. Gebeurde dat, dan was alle oom ediespe ten van mijn kant verder over- bodig. Manning begreep dan natuurlijk dade lijk, hoe de zaken stonden en de gevolgen waren eenvoudigweg niet te overzien. Eisehte ik misschien te veel van haar moed en tegen- woordigheid van geest door dezen ibrutaten zet van mijn kant? Het was een vuurproef, die de meeste meisjes niet met succes zouden dooT- staan. Maar Christine had behoorlijke zerau- wen, daarvan had ik in de haven van Leixoes overtuigende bewijzen gekregen. Haar zelfbeheersching was bewonderens- waardig en al begreep ik, dat ik haar nu aan een strengere proef onderwierp, toch had ik innerlijk de overtuiging, dat ik ook nu op haar zou kunnen rekenen. In elk geval moest ik dat alles riskeeren, als ik mijn plan niet wilde laten varen. En daar dacht ik geen seoonde aan. De stroom had me nu goed te pakken en voerde me langzaam mee. Het eenige, wat ik te doen had, was zoo dicht mogelijk by; de kust hlijven zonder in stilstaand water te belanden. Aan roeien waagde ik me mec, want ik was bang, dat Craill, van zijn obser- vatiepost bij de verschansing af, het zachte knersen van de bewegende riemen zou hooiorr en alarm slaan. Mijn komst moest absoluut onverwacht zijn, want dan alleen kon het me lukken aan tootrd te komen, voor demand mym bedoeling doorzag. Nu het oogenblik van handelen begon te- naderen, was ik ijzig kalm. Niets stimuleert mijn zeniuwen meer dan het vooruitzicht aart te kunnen pakken en al haatte ik Manning nog even bitter als eerst, nu het tot een tref- fen tusschen ons kwam was mijn gevoel me niet meer de baas. Scherp luistarend en voortdurend acbterom naar onraad speurend dreef ik largzaam voort. Doer de lijn van de kust wist ik, dat ik mijn doel begon te naderen, want even voorbij de plek, waar de bark lag, maakte de- riviermond een bocht naar het Noorden. (Wordt vervoigd, j,

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1933 | | pagina 1