AKKER.CACHETS cakkertjes-) Hebf Gij het gevoel te leven achter een traliehek OEUEHODE BEKICHTEN omdal Gij gedwarsboomd wordl in Uw vrijheid van handelen, omdal Ge niel kunl uilgaan, elk plan moel opgeven, doordat lelkens marlelende hoofdpijnen U overvallen en voor U een dag doen verloren gaan. Als Uw arm hoofd bonsl, Uw slapen kloppen en borende pijnen door geheel Uw hoofd gaan, dan zullen AKKER-CACHETS voor U uilkomsl brengen. RECHTSZAKEN. UGfiUNf 1EREM DE MOEILIJKE TAAJK DER VROUW. PHILANTHROOP MET ALLESBEHALVB EERZAME OOGMERKEN. Neem een "AKKERTJE" en binnen een kwartier zult Ge Uw hoofdpijn voelen weglrekken en zull Ge U weer preltig en behaaglijk gevoelen. Hel is uitgesloten, dat een "AKKERTJE" U niel zal helpen, want al nemen ze de oorzaak van Uw lijden niel weg, waarover Ge Uw arts moel raadplegen, ze helpen U in ieder geval dadelijk van die onuilstaanbare pijn af. AKKER-CACHETS ("AKKERTJES"), een gelukkige samenslelling van Apolheker Dumont, met een verrassend spelle werking bij: Hoofdpijn, Kiespijn, Spierpijn, Rheumatische pijnen, Le_n- denpijn, Zenuwpijn, Vrouwenpijn, Migraine, Neuralgie. Volqens recept van Apotheker Dumont. Slechts 50 cent per 12 stuks. (Ingez. Med.) Nedertandsch Product den ijVer der „zieners" eehter nog niet bet minst te hebbem beinvloed. Te Herzele, een groot dorp in de provincie Oost-Vlaanderen tusschen Aalst en Oudenaarde, beweert een inwoner op zijn beurt, een aantal visioenen te hebben gehad. Ook daar zou de geheimzin- nige versobijning bem een kapel bebben ge- toond waarin een Mariabeeld stood en den wensob bebben uitgesproken een dergelijke kapel tot stand te zien komen. Te Uitkerke, bij Blankenberghe, waar een vrouw en twee kioderan de Heilige Maagd zouden bebben gezien, boudt de volkstoeloop iederen avond bij bet gezamenlijk gebed aan, niettegenstaande in de streek het gerucht de ronde doet, dat deze „verschijningen" mis- sehien wel aan den ijver van zekere bouw- grondspeculanten te daniken zouden zijn. Te Chaineux, in de provincie Luik, tusscben Verriera en Battice, waar ook „verschijnin- gen" zouden zijn gecomstateerd, bebben de pastoor en de burgemeester £ian een redacteur van de Brusselscbe Soir verklaard, dat zij niet bet minste geloof becbten aan de ver ba ipn van de kinderen, die de Heilige Maagd zouden bebben gezien. De pastoor zeide woordelijk: „Het is zuiver komedie. Zij die ze spelen kemnen zelfs bun rol niet". Bij een ondervraging der kinderen, door den pastoor gedaan, werd een hunner in minder dan vijf minuten tijjd tot tweemaal toe op een formeele leugen betrapt. De burgemeester die Katbobek is heeft trouwens tot op zekereo afstand van de plaats der „verschijningen" alle samenscbolingen van meer dan vijf per sonen verbodeo. GEVECHT OM DRANKVERGUNNINGEN. Maandag jj. bad een hevige vechtpartij plaats in bet centraal bureau voor bet ver- leenen van drankvergunningen te New-York. Meer dan 3000 aspirant-cafehouders stonden eerst geduldig twee uur te wachten, maar toen bet gerucht de ronde deed dat er slechts 250 vergunningen gereed lagen, trapten zij de deur in en stormden het kantoor binnen om te vecbten om de 250 papiertjes. Politie- agenten en klerken werden in een boek ge- duiwd en de honderden indringers in bet kan toor trachtten elkaar de vergunningen uit de banden te rukken. De autoriteiten charter- den toen snel een koffer met dergelijke papie- ren, eigenlijk bestemd voor Albany, en begon- nen in bet gebouw naast bet eigenlijke jput'eau een nieuwe uitdeeling. De vraag naar deze formulieren was z66 groot, dat ze buiten bet gebouw verkocbt werden voor tien dollar, terwijl men de formulieren gratis beboori te kunnen krijgen. Den Zaterdag tevoren waren reeds 3000 formulieren verstrekt. Maandags dus nog eens zooveel. Dit wdl intusscben niet zeggen, dat er evenveel plaatsen komen waar sterke drank geschonken zal worden. De toeperkingen op den drankverkoop bouden n.l. onder anderen in to.v. dat de cafd's en bars op een onderlingen afstand van meer dan 500 meter moeten liggen en niet gevestigd mogen zijn in de buurt van kerfcen, scbolen, etc. De autoriteiten zullen over eenigen tijd de plaat sen gaan ..uitzetten" waar eventueel een tap per* zal mogen komen. WEL VERSCH BROOD. De Roermondscbe recbtbank beeft bet von- nn van den kantonrechter bevestigd, waarblj ter zake van overtreding der Arbeidswet (bet leveren van verscb brood voor 10 uur des morgens, de bakker Brummans te Roermond vrijgesprokeci is. Het veel besproken ,,Verscbe Cadetje" was niet opgewarmd, maar het brood was warm gebouden, zooals steeds door den bakker is verklaard en ook is aangetoonid. De cadetjes waren in de arbeidsuren door de wet voorgeschreven, gebakken en gefoorgen in leen daarvoor op temperatuur gebrachte kast. BRANDSTICHTIN G, YALSCHHEID IN GESCHRIFTE, MEINEED, BEDRIEGLIJKE BANKBREUK EN POGING TOT OPLICHTING. Te Rotterdam zijn, meldt de N. R. Crt., de 51-jarige scboenenfabrikant J. M. S., zijn 19- jarige zoon F. G. S. en de zaakwaamemer B. M. aangehouden, als verdacht van brandstich- ting, valschbeid in geschrifte, meineed, be- driegelijke bankbreuk en poging tot oplicb- ting, subsidiair van medeplicbtigbeid aan een of meer van deze delicten. Vrijdagavond is de Rotterdamscbe politie er acbter gekomen, dat te dezer stede op een vrij verdacbte wijze leer te koop werd ge- boden en dat dit leer lag opgeslagen op een zolderkamertje van een klokke-kast-maker in de Oldanderstraat te Rotterdam. Deze klokke- kast-maker vertelde desgevnaagd, dat bij de partij leer, welke circa ruim 4000 vierkante voet groot was, in bewaring bad gekregen van den zaakwaamemer B. M., die nu eens te Rotterdam, dan weer in Den Haag, soms te Vlissingen, soms te Gent en een enkelen keer in Brugge woont. De partij was, zoo zeide hij voorts, door een besteldienst per ibakfiets ge- bracbt, maar bij wist niet waarvandaan. Via den besteldienst kwam de politie er al spoedig acbter, dat bet leer was afgehaald uit een paikbuis aan de Mauritsstraat, en Zaterdagmorgen werd in dit pakbuis een inval gedaan. Men vond daar in de eerste plaats een groot aantal doozen met schoen-foumituren, leer en een groot gedeelte van de boekhouding van een scboenenfabriek te Kaatsheuvel, welke in staat van faillissement verkeert en welke fabriek dezen zomer totaal is afgebrand. In bet pakbuis stond voorts een kapstok en bij wijze van kapstokkleed waren wat kranten opgehangen. Acbter deze kranten vond de politie een actentasch, welke de volledige oorrespondentie tbleek te bevatten tusscben den zaakwaamemer B. M. en den directeux van die fabriek, den 51-jarigen J. M. S. en diens zoon, den 19-jarigen F. G. S. In detze brieven kwamen uitdrukkingen voor als: „kom, als het donker is, als de zaak uitkomt, is ons leed niet te overzien" en uit die corresipondentie bleek voorts, dat de drie mannen den brand in de fabriek zorgvuldig badden voorbereid, teneinde aan de assurantie- penningen te komen. Naar aanleiding van een en ander werd de oude S. nog Zaterdag te dezer stede aange houden en Maandagmorgen kon men de band leggen op den zoon. Aanvankelijik ontkenden beiden pertinent, maar toen men bun frag- menten uit de oorrespondentie ging voor- lezen, vielen zij al spoedig door de tmand en daarbij is nog veel meer aan bet licht ge komen. Uit bet verhaal van de verdachten bleek bet volgende: Redds geruimen tjjd was de scboenfabriek zeer slecbt gegaan en berbaaldel'ijjk werden vader en zoon lastig gevallen door een groot aantal schuldeischers. Teneinde raad bebben zij den zaakwaamemer B. M. op advies ge- vraagd en al pratende is bet denkbeeld ont- staan, om de fabriek in brand te steken. Men is toen begonnen successievelijk de voomaamste goederen uit de fabriek weg te halen en naar Rotterdam vervoeren. Zooge- naamd zou B. M. de kooper zijn. In werke- lijkheid zou bij tracbten de goederen voor ben te verkoopen. Hij is met bet ten uitvoer bren gen van die opdracht nog al geheimzinnig te werk gegaan en juist dit beeft de opmerk- zaambeid van de Rotterdamscbe politie ge- trokken Toeff de goederen, die de meeste waarde hadden en bet grootste gedeelte van de admi- nistratie in veiligbeid waren, besloot men de fabriek in brand te steken, op een dag, waarop de oude S. afwezig zou zijn. Er was nj. al eens brand in de fabriek geweest en om alle aobterdocbt te venmijden, oordeelde men bet veiliger, dat de oude S. er dien nacbt niet zou zijn. En zoo vertrok op den 27sten Juni de scboe nenfabrikant S. naar Rotterdam, terwijl de zaakwaamemer van Rotterdam naar Kaats heuvel reisde. B. M. maakte dien dag, tijidens bet schaftuur een rondgang door de fabriek, teneinde te overleggen, op welke wijze de fa briek op de me est afdoende wijze in brand te krijgen zou zijn en de keus viel op een zolidier, waar een groote partij linnen zolen lag opge slagen. Deze zolen zijn sterk gelijmd en kun nen daardoor makkelijk branden. B. M. keer- de daarna naar Rotterdam terug en des nachts om een uur is de zoon naar de fabriek gegaan. Een kwartier later stond bet beele complex in licbter laaie. Merkwaardigerwijze heeft dien nacbt de Rotterdamscbe politie, op verzoek van haar collega's te Kaatsheuvel, den scboenenfabri kant S. in zijn hotel opgespoord, teneinde bem op tactiische wijze in kennis te stellen met bet feit, dat dien nacht zijn fabriek vol- ledig in de ascb was gelegd. Men kan zich begrijpen, boezeer deze S. toen is geschro.k- ken. Blijkbaar vertrouwde de politie te Kaats heuvel het zaakje al dadelijk niet ten voile, want den volgenden morgen reeds belde zij weer de Rotterdamscbe politie op, om te in- foimeeren, of bet inderdaad juist was, dat S. te dezer stede vertoefde. S. is dien dag niet naar Kaatsheuvel terug- gekeerd, maar hij is naar B. M. gegaan, om bem te verteUeb, dat bij er nog lang niet was, want, zoodra hij de assuraotiepenningen zou hebben ontvangen, dan zouden de schuld eischers wel van alle kanten op bem af komen en als bij alien betaalde, zou de opbrengst van de verkoop van het achtergehouden leer er zeker ook nog aan gaan. De zaakwaamemer wist raad. Gp diens advies bad de zoon reeds op den avond v6or den brand een administratieboek in het kan toor klaar gelegd, om uit den brand te kun nen „reddien". De zoon beeft dit inderdaad gedaan. De rest van de administratie beetle verbrand te zijn, maar lag in werkelijkbeid in bet pakbuis in de Mauritsstraat te Rotter dam. B. M. en de oude S. hebben vervolgens een schuldbekentenis opgemaakt, ten name van een Engelschman. Deze schuldbekentenis was 5000 groot. Zij werd geantedateerd en gecedeerd aan B. M. Hiervan is een acte van cessie opgemaakt welke acte bij de assuran- tiemaatschappij werd gedeponeerd. Al deze manipulaties bebben ecbter niet kunnen verhindaren, dat de finna kort daarna tocb faiJliet werd verklaard. Curatrice in bet faillissement werd mr. E. Lion. Aan haar werd bet uit den brand „ge- redde" boek ter band gesteld, maar inmiddels had men in dit boek een pogt gemaakt, om de schuldbekentenis te kunnen staven. Voor den rechter-commissaris in bet faillissement beb ben vader en zoon onder eede verklaard., dat de schuld werkeljjk bestond. Toen de politie de rest van de administratie vond, heeft zij, deze dadelijk doorgezonden naar de curatrice en toen bleek, dat in deze bescheiden in het geheel niets over de schuld was te vinden. Toen de beide verdachten hiemaar nog eens werden gevraagd, erkenden zij, dat de post gefingeerd was en dat zij voor den rechter-commissaris een meineed badden afgelegd. Donderdagmoigen is de Rotterdamscbe politie erin geslaagd den zaakwaamemer B. M. te dezer stade op te sporen. Hij is even- eens aangebouden. Vandaag worden de drie verdachten op transport gesteld naar's Hertogenboscb, waar zal worden uitgezocbt, hoe groot ieders aan- deel in dezen reeks van malversaties is. INBRAAK. Woensdag is ingebroken in bet kantoor van de firma Lieuwens en Scbaap aan bet Beurs- plein te Rotterdam. De brandkast is openge- broken. Daaruit is een bedrag van f 400 ge- stolen, benevens wat kleingeld en e^n aantal papieren. De politie beeft een aantal inbre- kerswerktuigen, welke bij de kast zijn gevon- den in beslag genomen. JEUGDIGE VANDALEN. De rijksveldwachters te St. Willibrord bij Etten en Leur bebben proces-verbaal opge maakt tegen een zestal scboolgaande jongens van 12, 13 en 14 jaar, wegens bet vemielen van enkele levensgroote beelden, staande in het processie-park, gelegen acbter de kerk van bet bedevaartplaatsje St. Willibrord. Deze jeugdige vandalen trachtten met stee- nen en straatkeien de beelden moedwillig te vemielen. Verscbillende beeldengroepen werden aan- zienlijk verminkt. Van sommige werd het hoofd bescbadigd, terwijl van andere beelden de armen werden afgeslagen, zoodat deze groepen tbans geheel gescbonden zijn. WAT ER GESMOKKELD WERD. iln October hebben de grens- en douane- beambten van het grensdistrict Dusseldorp (nabij Venlo) bij aanboudingen van smokke- laars de volgende waren in beslag genomen: 3300 sigaretten, 5000 boekjes sigarettenpapier, 1500 KG tabak, 500 KG koffie, 350 KG graan, 200 KG meelproducten, 1300 eieren en 600 KG verscbillende waren. Verder werden nog 76 fietsen en 8 vracbtAuto's in beslag genomen, die voor bet vervoeren van smokkelwaar ge- bruikt werden. EEN AANHOUDING. De politie te Eindhoven heeft in een hotel aldaar aangebouden zekeren J. P. uit Mun- chen-Gladbach en M. S., wonende te Glad- bacb-Rbein, die beiden verdacht werden van diefstal van 130.000 francs, gepleegd te Maas- eyck. De beide verdacbten waren per huur- auto naar Eindhoven gekomen. De arrestatie geschiedde op verzoek van den brigadecom- mandant der marechaussee te Sittard. Nader wordt vemomen, dat een en ander verband houdt met een opzienbarenden dief stal te Maaseyck. De vorige week is daar door onbevoegden ingebroken in een kantoorge- bouw, waarbij de dieven de brandkast uit den muur losmaakten en meenamen buiten de stad. Daar werd de kast daags daanna ge- opend en geledigd gevonden. GODSLASTERIN G. Tijdens de openbare vergadering der O.S.P. in bet Roxy theater te Rotterdam, heeft de politie het lid der O.S.P. G. v. O. gearresteerd wegens het uiten van godslasteringen, die voor de godsdienstige gevoelens aan anderen kren- kend waren. GOEDE VANGST DOOR DE POLITIE. Dinsdagnacht ontmoette een inspecteur van politie op zijn' comtroletocht in de Reestraat te Amsterdam twee mannen, die bezig waren een rijwiel te demonteeren. De inspecteur, die de mannen niet al te goed vertrouwde, trok zijn revolver en gelastte ben zich voor den inspecteur uit, naar bet naburige posthuis te begeven. Daar bleek het vermoeden van den inspecteur niet ongegrond, want bij fouillee- ring werden op de mannen gevonden een ge- laden revolver, een voorraad scberpe patronea en een volledig stel inbrekerswerktuigen. De politie stelde een verder onderzoek in. ,3EN JIJ HET, WILLEM?" Dinsdagnacht zagen twee agenten in burger te Amsterdam twee mannen aankomen, een groote jutezak torsend. Plotseling lieten zij de agent blijkbaar herkennend den zak vallen en kozen het bazenpad. Het bleek, dat de zak met sigaren en sigaretten gevuld was. De agenten besloten op onderzoek uit te gaan, om na te gaan, of in een winkel in de nabij- heid wellicht was ingebroken. Toen zij even later voor een sigarenwinkel stonden te kij- ken, werd vanuit het raam van de eerste etage boven den winkel door een vrouw ge- roepen: ,,Ben jij het, Willem?" Een der agen ten was zoo scbrander om ja te antwoorden en werd deshalve bovengelaten, waar een tweede zak vol rookgerei gereed bleek te staan. Al gauw kwam aan het licht, dat „Wil- lem" in samenwerking met een ander, in de onder zijn woning .gelegen winkel bad inge broken. Willem is tbans ingerekend, maar zijn kameraad wordt nog gezocht. DIEFSTAL EN DESERTIE. Bij de gemeentepolitie te Nieuwkoop is de zer dagen door den veehouder van V. uit de buurtschap Noorden aangifte gedaan van bet •feit, dat bij hem een bedrag aan geld en een heerenhorloge waren gestolen. Van dezen diefstal werd verdacht de 20- jarige H. W. van der M., die slechts eenige weken bij hem in dienst was geweest en daar na met de Noorderzon was vertrokken met achterlating van zijn militaire kleeding en uatrusting. Daar de lichting, waartoe v. d. M. behoor- de, nog onder de wapenen is, wekte dit bij de politie argwaan. Het politieblad werd nage- zien en daaruit bleek, dat v. d. M. gesigna- leerd stond als deserteur. Terstond werd een onderzoek ingesteld en inderdaad slaagde men er, in samenwerking met de politie te Zwammerdam, in, den jonge- man onder de gemeente Alpben a. d. Rijn aan te houden. Hij legde, ook met betrekking tot den dief stal bij den veehouder, een volledige bekente- nis af, waama hij is overgeleverd aan den commandant der militaire politie te Leiden. HUIS INGESTORT TIJDENS BRUILOFTSFEEST. In bet dorp Kepia Pangalos in Macedonie stortte plotseling een huis, waarin een groot aantal gasten bruiloft vierde, in. Veertig per- sonen werden onder de puinhoopen bedolven. Tot nog toe konden vier dooden, zeven zwaar gewonden en 25 licht gewonden geborgen worden. TIEN PERSONEN DOOR EEN WAANZINNIGE GEWOND. Te Czelada beeft een 28jarige werklooze in een aanval van verstandsverbijstering een knuppel gegrepen en aaarmede zijn vrouw, zijn beide kinderen en de bij hem inwonende ouders misbandeld. Allen werden gewond, van wie eenigen vrij ernstig en viucbtten uit het huis. De waanzinnige sloeg daarna in huis aiies kort en klein. 'Toen de ontboden politie de woning binnendrong, sprong de man uit het venster en rende door de straten, waarbij hij ieder, die bem wilde tegenhouden neersloeg. Na iangdurige achtervolging kon bij over- mand worden. In totaal werden 10 personen ernstig gewond. EEN RATTENjPLAAG. De stad Kanton wordt door een ware rat- tenplaag geteisterd. Volgens den geneeskundigen dienst bedraagt het aantal dezer ratten meer dan 10 millioen. Elk jaar worden 300.000 ratten, die door de bevolking zijn gedood en op straat geworpen, door den relnigingsdlenst opgebaald. De autoriteiten zijn voomemens krachtige maatregelen te nemen tot verdelging van dit ongedierte op groote schaai. ER REDEN VIER KIEZERS NAAR DUITSCHLAND. Zondagmorgen omstreeks half twaalf pas- seerde een auto, waarin gezeten drie beeren en een dame uit Eindhoven, <Ie Duitscbe grens VenloKaldenkirchen. De inzittenden, die alien, met uitzondering van den chauf feur, Duitschers waren, die bun stemplicht in Duitscbland wilden gaan uitoefenen, wer den gearresteerd, toen zij aan bet Duitscbe grenskantoor stopten am de autopapieren te laten controleeren. Nadat de personen eerst naar bet politietoureau te Kaldenkirchen wa ren overgebracht, verzocbt men bun mee de auto mee te gaan naar MuncbenGlad- bacb. In Gladbach vemamen zij, dat ze ver dacht werden van bet voeren van een leugen- campagne tegen Duitscbland en de huiddge Duitscbe rageering. De drie beeren en de dame werden vervol gens in arrest gesteld. De chauffeur werd vrijgelaten. Ongeyeer te 5 uur in den namid- dag is bed gezelschap uit de gevangenis ont- slagen, zonder dat men het noodig oordeelde eenige opheldering te geven. Het is wel kenmerkend, dat door die kri- minal-beambten aan den chauffeur een ver- goeding van 10 mark werd gegeven voor de wachturen, welke bij gemaakt had. Dit zou er op moeten wijzen, dat door de Duitscbe politiemannen een vergissing is begaan met de arrestatie der vier Eindhovenaren, aldus de ,,Msb." Te ongeveer 6 uur keerde het gezelschap over Kaldenkirchen naar Nederland terug, zonder van bun stemrecht gebruik te hebben gemaakt. DE RATTENVANGER VAN GIETHOORN. Men schrijjft uit Gietboom aan de N. R. Crt. Nadat de geneeskundige inspecteur voor de volksgezondheid te Utrecht, alhier een lezing bad gebouden over de bestrijding der ratten, in verband met de ziekte van Weil, besloot een landibouwer in deze gemeente met foehulp van een buurjongen in zijn boerderij een rat- tenjacht te organiseeren. De jongen zou de ratten opjagen naar den baas, die met een hooivork gewapend, gereed stond voor de executies. De in doodsangst verkeerende dieren keer- den zich eehter in massa tegen bun belager, die zij van alle kanten besprongen en in wiens broekspijpen zij een scbuilplaats zochten. Onder deze omstandigbeden was de lust op rattenverdelging weldra verdwenen. De rat ten bleven meester van bet terrein. ACHTTIEN MENSCHEN DOOR HAAIEN VERSLONDEN. Achttien menscben werden in de haven Ma- ranhao (Brazilie) door een vreeselijk lot ge- troffen, toen zij in een kleine boot van een zeescbdp naar land werden gebracht. De boot sloeg plotseling om en de twintig opvarenden geraakten te water. Achttien In het algemeen is de taak der vrouw reed* uiteraard zeer zwaar. De moeilijkbeden aan haar sekse eigen: vorming, perioden, zwatt- gerscbap, opvoeding der kinderen, haar huiet- lijke werkzaambeden, keeren der jaren, zijn oorzaak dat menige vrouw v66r haar t®d zdcb oud voelt. Geen wonder dan ook, dat zoo veel vrouwen lijden aan rugpijn, boofdpjja. slapeloosbeid, slecbte bloedsomloop, duizeilg- heid, rheumatische pijnen enz. Haar organs® raakten te vroeg verzwakt en zij gunde zidh geen tijd om in te grijpen, toen zich de eerafce verschijnselen daarvan vertoonden. Menige vrouw denkt bovendien, dat zulke kenteekene® niets anders dan natuurlijk zijn, niets is miai- der waar. Gij kunt uw gezondheid herkrijgen, wanneor gij gebruik maakt van bet daartoe speciaal vervaardigde middel: Foster's Rugpijn Nieroa Pillen. Deze voeren de onzuiverbeden af, well* zich in uw gestel bebben opgeboopt door tr&ge werking der organen, die bet bloed rein, zuiver en gazond bouden, en wekken deze organen op tot gezonde werking. Begin nog heden met bet gebruik en gij zult ondervinden welk een ommekeer zij ook bij u zullen teweegbrengon. Verkrijgbaar bjj apotbekers en drogisten a f 1 f 1,75 en f 3 per doos. Let vooral op den juisten naam. 36 (Ingez. MedJ -omwii fin i—im.nwomogi—aBBiai—«m— hunner werden door haaien gegrepen en v«s- slonden. Slechts twee personen konden wor den gered. EEN GEVAARLIJKE KREET. Twee inwoners van bet dorp Butgenbach, in het geannexeerde gebied, die zich te Luik bevonden en er vermoedelijk nogal diep in bet glas badden gekeken, kwamen op bet onge- lukkige idee in de dichtbevolkte rue Saint- Gillis luidkeels ,,Heil Hitler!" te scbreeuwen. 'Het gevolg was dat zij spoedig door een aan tal mannen en vrouwen werden omringd en tot bloedens toe werden geslagen. De politie gelukte er ten slotte in de onvoorzichtige Bul- genbachers te bevrjjden. Zij waren er eehter zoo erg aan toe dat men ze in bet ziekenhufa moest opnemen. De rijkspolitie van Aalsmeer en de zeden- politie te Amsterdam bebben een belangrqke arrestatie verricht, meldt de Tel. Reeds eeni gen tjjd werden Aalsmeer, Haarlemmermeer, Waterveen en andere plaatsen onvedlig ge- maakt door een man, die bjj verscbillende go- zinnen aanklopte en beweerde, wonderdoktar te z\jn. Ook vertelde bij wel, dat bij dokter was geweest in Indie en nu uit liefdadigheld arme gezinnen bezocht, om zoo noodig koste- loos geneeskundige bulp te bieden. De ma® bad allesbehalve het voorkomen van een dok ter. Bovendien is wel gebleken, dat het bent niet te doen was om hulp te verleenen. In een gezin in Aalsmeer-Oost beeft een moeder haar kind aan bet individu toevertrouwd en de man beeft met zijn zoogenaamde zorgen voor bet I3jarige meisje allesbehalve goede bedoelingen gehad. Het staat dan ook wel vast, dat bij bij het aanbieden van zjjn diensten slecbte oogmerken bad. Hij kwam op de fiets naar verschillendfi plaatsen en deed zich af en toe voor als ver- kooper van schrijfbenoodigdheden. Dit koop- manscbap is tenslotte de oorzaak gewordan van een vrij spoedige arrestatie. Hij had op een bepaald adres voor nog al een belangrjjk bedrag verkocbt. Een paar dagen later kwam bij terug, maar hij had bet beter niet kun nen doen. De menschen, die zijn rommel bad den gekocbt, voelden zich bedrogen. Men hield bem aan de praat en waarschuwde inmiddels de politie, die 's mans naam en adres notear- de. De agent, die dit deed zag eehter kort daarna, dat de man in bet Politieblad stond gesignaleerd, en ook was hem reeds gebleken dat naam en adres valsch waren opgegeven. Na lang zoeken is de politie er in geslaagd te weten te komen, dat de man te Amster dam ergens met een vrouw op een kamertje leefde. Toen men daar acbter kwam, was de vogel gevlogen naar elders. Tocb gaf de po litie bet niet op en toen de man naar Am sterdam terugkeerde, wat men vermoedde, dat geschieden zou volgde zijn arrestatie, juist toen hrj wilde gaan visschen. Hij gaf op H. v. P. te heeten, doch in het bevolkings- reglster van Amsterdam komt die naam niet voor, zoodat het vrij zeker is, dat hij weer een valschen naam heeft opgegeven. Hij ont- kende alle schuld. Verscheidene personen en ook bet meisje berkenden hem van de foto en daarna ook bij persoonlijke confrontatie. De verdacbte is naar Haarlem overgebraabt en in bet Huis van Bewaring ingesloten. LIEFDE KENT GEEN GRENZEN. Op de grens van Zuid-Slavie en ItaOe, tusschen de steden Flume en Susak, staat een kapelletje gewijd aan den H. Johannes Nepo- mucenus, dat sdnds 1919 buiten gebruik is en een der onopgeloste oorlogsproblemen vormt. V66r den oorlog werd het gebruikt door een priester uit Flume, ofscboon bet op grondgebied stond dat aan Susak behoorde. De Sloweenscbe jongens uit Fiume, die een meisje bebben over de Italiaansche grens, ge- bruikten het kapelletje tot bet voor kort «m door de vensters brieven te werpen, die aan de andere zijde van de grens door de meisjse konden worden opgeraapt. Dit was hua eenige verbindingsmiddel, wanneer de gespan- nen verhoudingen tusschen Italie en Zuld- Slavie een ontmoeting onmogelijk maakten. Thans is ook hieraan een eind gekomen, daar de ItaliaansctLe autoriteiten er voor vreezen, dat op deze wijze militaire inlichtln- gen worden doorgegeven. Voor de vensrlars is thans een net met nauwe mazen gehangen. DE GO ID WINNING OP BORNEO. Totdusver werd in de omstreken van Mar- tapoera, pl.m. 40- K.M. van Bandjermaala VTiijlwel uitsluitend door inlanders naar diamanten gezocht. Bij het feit, dat me® in Borneo op niet al te moeilijke wijze aan ectol- steenen kan komen waarmede nog niet ir gezegd, dat de exploitatle loonend zoude sdjn is ecbter' hoe ianger hoe meer bekend g~e raakt en in den laatsten tijd wordt ook door Europeanen naar diamanten, goud en platlna gezocht. Aldus de „Ind. Crt." In Augustus is zelfs een aanvang gemaakt met een Engelscbe endememing te Rantjas Irang, waar men reeds begonnen is buizen voor de employe's te bouwen. Het mateiieel om naar edelsteeUen te delven, zal nog wor den aangebracht. Dat Borneo rjjk is aaa mi neral en en delfstoffen, staat zeker wel vast, Men moet ib.v. eens een reis op Barito ge maakt bebben om te zien, hoe vank men pnimitieve steenkoolmijnen van inlanders pae seert. De afstanden zijn bier eehter ®oo groot en de bevolking is zoo scbaarscb, dat. zoo meent bet Wad, exploitatie van 3t®en- kool- of goudmijnen niet winstgeveaid kan zyn.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1933 | | pagina 2