ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Myn Eiland ROODE STER ROODE STER Eerste Blad f No. 9068 WOENSDAG 15 NOVEMBER 1933. 73e Jaargang 80.000 K.G. Grenailles 56.000 K.G. Macadam 1-3 B INNENLAND FEUILLETON geefft minstens 10 UUR van heft hoogste rookgenot voor slechfts 13 cent! NIEMEIJER'S Burgomsester an Wathoudersdsr gemesnte Zaamslag 110.000 K G. niet te fijne SINTELS; Rekent U dal eens om per uur. En dan per pijp! Vraagt Uzelf dan eens af, of er voor U nog de minste reden bestaat om niel op Roode Ster over te gaan. U weel dat Roode Ster HOLLAND'S POPULAIRSTE MERK is, koopl nu eens zoo'n pakje en U weel ook waarom. Wat Niemeijer's Roode Ster aan smaak enqeur biedt voor slechts 13 cent, dal is zelfs voor een rooker van een veel duurder merk een openbaring! ■f '•yim t A BO WEMFVTSPRIJSBinnen Ter Neuzen 1,25 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen fr. per post 1,55 per 3 maanden Bij vooruitbetaling fr. per post /5,60 per jaar Voor Belgie en Amerlka f 2,overige lan den /2,35 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor het buitenland alleen by vooruitbetaling. Uitg-eefster: Flrma P. J. VAN DE SANDE GIRO 38150 TELEFOON No. 25. ADVERTENTIeN: Van 1 tot 4 regels /O,80 Voor elken regel meer /0.2O KLEENE ADVERTENTI6N per 5 regels 50 cent by vooruitbetaling. Grootere letters en cliches worden naar plaatsruimte berekend Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd t.arief, betwelk op aanvraag verkrijgbaar is. Inzending van advertentien liefst een dag voor de uitgave. DIT BLAD VERSCHIJNT EEDEREN MAA NDAG-, WOENSDAG- en VRIJDAGAVOND. wachten v66r of op Maandag den 27sten November 1933, des voormiddags ten 9'/2 tire, prijsopgaaf in: A. voor de leverantie van minimum B. voor het VERVOER van. zoowel Axel station" als Ter NeuzenStation" en Schuttershof en uitspreiden van boven- gemelde naar op verschlllende nader aan te wijzen plaatsen; C. voor de leverantie van D. voor het VERVOER van 67.000 K.G. sintels van Zaamslag naar de verschll lende nader aan te wijzen plaatsen. De leverantie moet plaats hebben vodr of op 1 December a.s. en het vervoer b inn-en veer- tien dagen daama. Burgemeester en Wethouders voomoemd, JOHs. DE FEIJTER, Burgemeester. J. STOLK Lzn, Secretaris. Eaamslag, 15 November 1933. TWEEDE KAMER. Vergadering van Dinsdag. Aangevangen wordt met de replieken in- n&ke de algemeene beschouwingen over de rijksbegrooting 1934. De heer Aalberse waarschuwt tegen over- dreven optimisme in den nuchteren zin van ons volk wat het fascisme betreft. Spr. is te- leurgestel-d door de afwijzing door de regee ring van een rijkskinderfonds. Het is spr. nog niet duidelijk waarom de nationaal-socialisti- sohe bond niet op de zwarte lijst is geplaatst en de andere fascistische organisaties wel. Spr. waarschuwt de regeering voor haar plannen inzake den suikeraccijns. Voorts re- kent spr. op een betere regeling van den kin- deraftrek ten behoeve van groote gezinnen. De heer Kersten betoogt, dat de Calvinisten van tegenwoordig door Roomsche zuurdeesem doortrokken zijn. De regeering neme het standpunt der hervorming in. Het levenspeil moet worden verlaagd. Op de bedrijven druk- ken te zware lasten. Spr. acht het afmaken van drachtig vee in strijd met Gods wet. Voorts bepleit spr. de belangen van het Zui- derzeefonds. De heer Albarda verdedigt nader zijn stand punt inzake een crisis-leening. Spr. noemt de taktiek van de regeering een ramp voor han- del en nijverheid. Spr. betoogt, dat bij deze regeering een reactionaire geest heerscht. RADIO-PRIJSVRAAG NATIONAAL CRISIS-COMITe. Naar aanleiding van de vele desbetreffende verzoeken wordt den prijswinnaars der radio- prysvraag van het N. C. C. medegedeeld, dat de prijzen persoonlijk zullen worden toegezon- den. Prijzenlijsten worden op schriftelijke aan- vragen met bijvoeging van 20 cent aan postze- gels, door bet bureau Kneuterdijk 20 te's Gra- venhage verstrekt. BIJZONDERE POSTZEGELS VOOR HET CRISIS-COMITe. In een door den minister van Binnenland- sche Zaken te bepalen tijdvak zullen ten bate door VICTOR BRIDGES. (Nadruk verboden.) 42) (Vervolg). TWAALFDE HOOFDSTUK. Een poos lang bleef ilk onbeweeglijk, zonder iets te zeggen, op het licbaam staan neer- kijken. De golf van verdriet en drift, die bij bet zien van den bond in me opgestuwd was zonk weg en liet een gevoel van onitzenuwing achter. Met gebalde vuisten stood ik daar en waohtte af tot iik myn stem weer genoegzaam in' bedwang had. „Wie heeft 't gedaan, Bascomb?" vroeg ik. Hy ikwam naar me toe en door mijn eigen verdriet heen schrok ik van de uitdrukking op oyn gezicht. Dat was geen gezicht meer t was een masker, graiuwbleek vertrokken vtun hartstochtelyke woede. ,.Wie denkt u?" vroeg hij heesch. ,,D'r ibe- ataat er maar ddn, die zoo iets k&n doen." zook op zijn knieen maast het lichaam neer, schoof zyn hand voorzichtig onder den grooten harigen kop en tilde hem voorzich tig op. ,Je bedoelt Manning?" De woorden kwa- men er werktiulgeltjk uit ik wist immers het antwoord. „Ja", snaarwde hij. „Ja. Die bedoel ik. Manning heeft 't gedaan vuile laffe hond, dfe-ie is." Zacht legde hij zijn last weer neer en stond op. „Maar ik zal 't hem betaald aertten," ging hy met gesmoorde stem voort. „iL#et op mijh woorden. Ik zal 't 'm betaald aetten... of myn naam is geen John Bas comb!" Wanneer is "t gebeuid?" vroeg ik. van het N.C.C. bijzondere postzegels verkrijg- baar worden gesteld. De zegels worden uitge- geven in de frankeerwaarden van 5 en 6 ct. Zij worden verkocht met een door den minis ter te bepalen toeslag boven de frankeer- waarde. De zegels dragen onderscheidenlijk de beeltenis van 'H.M. de Koningin en H.K.H. Piinses Juliana. De opbrengst van deze zegels na aftrek van de frankeerwaarde, de kosten van aanmaak en andere bijzondere kosten uit de uitgifte voortvloeiende wordt ter beschik- king gesteld van het N.C.C. De geldigheidsduur eindigt met den 31en Mei 1935. PO STERIJ ENBEGROOTING VOOR 1934, Aan de memorie van Antwoord wordt het volgende onitleend: Het automatiseeringsplan zal vermoedelijk eind 1946 kunnen zijn voltooid. De elk jaar noodige uitgaven voor gebouwen, centraal- inrichtingen, kabels en versterkers, luchtlijnen en spreektoestellen worden voor het veertien- jarig tijdvak 1933 t/m 1946 op gemiddeld 9 millioen geraamd. De totale uitgaven over dat tijdvak zullen dus rond 130 millioen bedragen. Indien de automatiseering van het inter- locale verkeer achterwege werd gelaten, zou over datizelfde tijdvak een bedrag van 11 millioen minder toenooddgd zijn en zou dus met de normale uitbreidinigs- en vemieuwings- werkzaamheden tot en met 1946 een bedrag van bijna 120 millioen zijn gemoeid. Tegen- over de hoogere uitgaven kan eveniwel op het tijidstip der voltooiing van het automatisee- ringsplan in zijn geheel een besparing van road 6.500.000 per jaar op de exploitatde- kosten worden geraamd. Deze besparkig komt bij de uitvoering geleidelijk tot uiting; zij zal tijdens die uitvoering reeds ruiimschoots op- wegen tegen de lasten, verbonden aan de boogere kapitaalsuitgavem. De meening van sommige leden, dat de tele gram- en telefoontarieven te boog zoudea zijn, kan de Minister niet deelen. Gelet op de uit- komsten van het telegraafbedrijf, niet alleen bier te lande, maar vrijwel overal elders, zijn de tarieven in bet algemeen eer te laag dan te hoog. En wat bet tedefoonverkeer aangaat merkt de Minister op, dat gezien de belang- rijke financieele offers, iwelke bet gevolg waren van de reeds met 1 Januari 1930 tot stand gekomen herziening, aan verdere ver- 1 aging onder de tegeniwoordige oimstandig- beden niet kan worden gedacbt. De automatiseering van bet platteland is opgenomen in het algemeene plan. Op bet werkprogram 1933 t/m 1937 komen verschll lende werkzaamheden van dien a&rd voor, met name het geheele teletfoondistnict Arnhem, de omgeving van Heerlen, Leeuwarden, Hilver- sum, Niymegen, Leiden en Apeldobm. Uitbrei- diinig van beteekenis dier werkzaamheden ge- durende genoemd tijdvak is diet mogelijk, aangazien daarmede andere te treffen maat- regelen, als opleiding van personeel en stich- ting van gebouwtjes, samenhangen en de practische mogelijkheid tot verwezenlijking daarvan aan grenzen gebonden is. Met betrekking tot het omroepvraagstuk wordt on het volgende medegedeeld: De Minister is van meening, dat de rege ling van den omroep in Nederland niet in alle opzichten bevredlgend kan worden genoemd. Ampele overweging van de vraag, waaraan ddt is toe te schrijven, heeft hem aanvanke- lijk tot de overtuiging gebracht, dat dit on- bevredigende niet in de voomaamste plaats een gevolg is van de beginselen, iwaarop de regeling is gebouwd, dooh dat het gemis aan samenwerking tusschen de omroepvereenigin- gen het treffen van menigen goeden rnaat- regel, die in het kader der huidige regeling tot een meer Ibevredigenden toestand zou kun nen leiden, tegenhoudt. De Minister is van meening, dat de omroep- Hij stond me aan te kijken, of hjj mijn vraag maar half verstond. Wanneer 't gebeurd is?" herhaal.de hij. „Gisteravond tegen eten, om half zes, was-ie nog zoo gezond als een visch daar kan ik een eed op doen. Ik was toen in de keuken en heb 'm langs het raam zien komen, met me eigen oogen heb ik 'm gezien. Precies hoe- veel later 't was dat ik bij de achterdeur moest zijn kan 'k niet zeggen een kwar- tier -of vijf-en-twintig minuten misschien. Er, daar lag-ie midden op het pad te be- roerd om geluid te kunnen geven. Was naar huis komen kruipen om te sterven de anne stakker en ik zat lekker warm binnen en ik wist 't niet." Zijn stem trilde. Hhief z'n hand op en streek met den ibovenkant bruusk langs z'n oogen. Ik bevochtigde mijn lippen, die droog en hard waren als leer, met de punt van mjjn tong. „Als Manning "t gedaan heeft begon ik. Met oogen gloeiend van drift, keerde Bas comb zich naar me toe. „Dat laat u aan my over," zei hij kortaf. „Dat is myn werkhem ter verantwoor- ding roepenen niemand heeft zich daar- mee te bemoeien... niet v66r ik met 'm af- gerekend heb." Ik zag dat de man buiten zichzelf was van drift en begreep, dat ik hem een weldaad zou bewijzen, als ik hem de eerste paar uur aan zichzelf overliet. Ala ik, terwjjl hjj in zoo'n stemming was, met hem probeerde te praten, moest het tot een uitbarsting komen. ,,'t Lichaam moet in elk geval begraven worden," zei ik daarom kortaf. „Als je me bij 't begraven noodig hebt, roep me dan. Ik ben binnen." Diep terneergeslagen door het gebeurde ging ik de achterdeur in en liep door de keuken naar de hal. Het was er donker en ongezellig en zonder te denken (bij, wat ik .deed als een soort reactie op de kilte van de atmosfeer streek ik een lucifer aan en hield dien bij de vuurmakers onder de hout- organisaties de radio-vraagstukken te veei zien als een veraenigingsbelang en niet als een belang van het geheele volk. Hij is voorts van meening, dat de beteekenis van den radio- omroep zoo groot geworden is, dat de regee ring zich niet kan onttrekken aan het geven van leiding en dat zij op bmaalde onderdeelen van den omroep' en .binnen net kader van het- geen historisch is tot stand gekomen, de einid- beslissing in handen moet hebben. Wat de regeling van den zendtijd betreft, de Minister heeft dit onderwerp in emstige stuidie genomen; binnenkort hoopt hij zijn standpunt te bepalen. Voor het oogenblik moet hij zich onthouden, nader op dit onder werp in te gaan. Wel moge hij vooropstellen, dat met betrekking tot hetgeen voor uitzen- ding kan. worden toegelaten, vooral in de huidige tydsomstandigheden de ter zake ge- stelde wettelyke bepalingen zeer streng moe- ten worden toegepast. De regeering mag niet dulden, dat van den beschikbaren zendtijd misbruik wordt gemaakt am revolutie te pre- diken, andersdenkenden in hun heiligste ge- voelens te beleedigen, het gezag belachelijk te maken, de vrienidschappelijke betrekkingen met andere landen in gevaar te brengen enz. Tot nu toe ligt de beslissing in wat oiirbaar moet worden geacht, uitsluitend in handen van de Radio Omroep Commissie, zonder dat een beroepsinstantie is aangewezen. In over- eenstemming met ajdviezen van Radioraad en Controle Commissie is thans een regeling ont- worpen welke reeds in een vergevorderd sta dium van voorbeireiding is, waarbij in deze lacune wordt voorzien en de Minister van Binneniandsche Zaken als de eindbeslissing gevende instantie wordt aangewezen, doordat hem de bevoegdheid wordt gegeven desnoods besluiten van de Radio-oontrolecommissie te vemietigen, met inachtneming van de in het Radio-reglement gestelde normen. Een tweede stap behoort te a'rn verscher- ping van de eischen, die de controle stelt. Deze moet er ailereerst toe leiden, om de uit- zending van tegen-nationale, voortdurend her- haalde uitingen als de Internationale te ver- bieden. In deze richting zijn en worden reeds de noodige maatregelen getroffen. Voorts zal aan enkele omroepvereenigingien aan het verstaod gebracht moetefr worden, dat zij zich binnen de peckatx van de wettelijk gestelde regelen hebben te houden, op straffe van and'ers eerst voor een -bepaalden teimijn en bij herhalimg voor goed te warden uitge- slaten. Bovenbedioelde maatregelen beoogen geens- zins de vrijheid vao meeningsuiting aan ban- den te leggen, doch wel om voor goed een einde te maken aan uitzendingen, welke met het oog op de wettelijk gestelde normen bij een strenge, doch rechtvaardige toepassing daarvan, ontoelaatbaar moeten worden geacht. De Minister bahoudt zich de bepaling van zijn definitief standpunt ten opziohte van po- litieke uitzendingen nog voor, De Minister is niet van meening, dat de Radio Omroep Controle Oommissie steeds willekeuriger bij. de beooardeeling van den in- houd van de programma's optreedt. Dat de commissie voortdurend mfeer bezwaren in- brengt tegen uitzendingen vooral van de V.A.R.A. is een gevolg van het feit, dat deze vereeniging zich nog steeds niet kan aanpas- sen bij de scherpere controle. dde na de in het Radio-reglement gegeven toeliohting van de wettelijke normen, wordt- tofegepast. EEN ONTOELAATRARE*i EITLATING. De heer Vliegen - heaft .naar aanleiding van het feit, dat hij zich'weer heeft laten vintden deel uit te maken van di! Noderlandsche dele- gaitie naar Geneve, het voigende aan ,,Het Volk" medegedeeld: „Ik heb den Minister .gezegd, dat de kwes- knoesten. Toen de bldkkan vlam begonnen te vatten, gooide ik me in een van de gemakke- lijike stoelen neer en staarde in de gretig lek- kende vuurtongen. Ik had kunnen voorzien, dat vandaag of morgen een poging gedaan zou worden om Satan te vergiftigen, maar om de een of andere reden was die mogelijkheid nooit bij me opgekomen. De laffe daad was gebeurd op een oogenblik, dat ik- er absoluui niet op verdacht was en in myn eerste drift en ver- ontwaardiging vond ik het ibijna cmdoenlijk, om rustig na te denken. Maar dat Bascomb gelijk had met zijn beschuldiging stond als een paal boven water, ook al had ik, evenmin als hij, bewijzen voor de overtuiging. Het stempel van Manning stond op die wreede, lafhartige daad en bij die gedachte laaide er een baat in me op, zoo fel-en zoo onberede- neerd hevig, dat het me bijna deed stikken. Wat voor bedreiging hield dit schijnbaar onnoodig vermoorden van een onschuldig dier in? 't Was niets vapr.Manning,, can zich zoo Moot te geven, tenzy hij jet geldage redenen voor had. Hij begreep natQiirlijk dat Bascomb zonder een oogenblik. toiiiwijfelen hem als den schuldige zou aaivwyzeik f En aj, wist hij niet, of ik Bascomb's oveptuiging zou deelen, hij kon op zyn vingera1 Hiataiilia dat myn achter- docht opgewekt stou. warden/en/dk onmiddel- lyk stappen zou doen; j am acchter- de waarheid te komen. De man mocht dan iwreed em onverschillig zyn, maar dat hy uit'iOTare»-spy t iets d-ergelijks zou riskeereti, geloofde: iki niet. - 't Was veel waarschynLijker, dathij eea- nieuw plan .uit- gebroeid had enriMdaiJ-^het.'Vcrmoorden van Satan de eerste stap ter - verwezenlij king was. En nu hij begotmen. was; aoav. hjj voortmaken ook, want elk uur uitstol vermeerderde de kans op ontdekking. Daarom moest ik hem trachten v66r te zijn, maar hoe ik dat moest klaarspelen, was me, een' raadsel. Midden onder mijn hulpeloos rrondwoelen in allerlei gedachten herinnerde ik me opeens Bobby. Als ik hem nu dadelijfc schreef, had hy den brief morgenochtend vroeg en kon hij Met bons voor Niemeijer's be- kende k w a li te i t s-cadeaux. (Ingez. Med.) tie voor hem miogilijker was dan voor mij. Maar als ik dat geweigerd had, zouden wij in het vervolg altijd buiten dergelijke delega tes blijven. Bovendien had ik mijn ontsiag aan een vorige regeering aangeboden. Trou- wen-s de taak der cctiferentie is inmiddels ailereerst geworden: den oorlog te voorkomen. Maar van groot belang is ook, dat dit een klap is in het gezicht van Mr. Deckers. De sociaal-democraten zijn „onbetrouwbaar", en... de regeering stuurt zoo'n sociaal-demo- craat naar Geneve! Mijn protest, dat ik in Februari .uitte, is van voile kracht gebleven. De regeering is daar van op de boogte. Ik hoop in Geneve aog edn en ander te kunnen doen voor de zaak van de ontwapening." Wy acbten dit een onbehoorlijke ultlating van het s.-d. Kamerlid. Nadat de Minister van Buitenlandsche Zaken een te groote tege- moetkomendheid heeft betracht, door den heer Vliegen te verzoeken op zijn ontslagneming bij wijze van protest tegen de wijze van on- derdrukking van de muiterij op ,,De Zeven Provincien" terug te komeci, is het een on- toelaatbare wijze van handelen voor een re- geeringsvertegenwoordiger, aan dat verzoek te voldoen en tegelijk te zeggen, dat dit „een tegen den middag hier zyn. Hem onnoodig van zijn werk afhouden, deed ik niet graag. maar ik kreeg den indruk, dat er een crisis op handen was en in dat geval waren zijn hulp en raad van onschatbare waar.de, Ik sprong uit mijn stoel op met het plan, om hem anmiddeUyk te schrijven. Toen ik me naar mijn bureau omkeerde, viel mijn blik op een brief die op het bovenblad lag. Ocidanks den vrij grooten afstand herkende ik onmid- dellijk Christine's hand en meteen schoot me te binnen, wat Jimmy me op den steiger ver- tedd had. Ik schoot op het bureau af en pakte de enveloppe. Er mee naar het raam gaan en haar openritsen, was het werk van een oogen blik. De inboud was een enkel velletje papier aan beide kanten beschreven met een klein maar duidelijk leesbaar handschrift. De brief van Christine luidde als volgt: Ik weet, dat je naar Donden bent, maar boe lang je daar denkt te blijiven is me niet be- kend. Daarom verstuur ik dit brief je nu maar dan vindt je het als je thuis komt. Ik moest je schrijven of spreken. Want 1k voel duideiyk dat er iets gebeurd is, iets dat jouw veiligheid in emstig gevaar brengt. Als ik wist, wat bet was, zou ik 't je laten weten, maar ik weet het niet Ik geloof, dat het iets te maken heeft met dr. Manning's visite aan het eiland. Maar dat denk ik maar; ik kan 't .best mis hebben. Maar ik ben er zeker van, absoluut zeker, dat je op het oogenblik in groot gevaar ver- keert. Denk nu niet by je zelf: och, ze over draft of ze niet spoken. Je zult nu langzamer- hand wel weten, met welk soort menschen je te doen bebt en je begrypt toch wel, niet? dat ik je deze tweede waarschuwing niet zou sturen als er geen emstige reden voor was. Wat er ook gebeurt, zorg dat je niet alleen op het eiland bent, r Je bediende Bascomb is, geloof ik, wel eerlyk, maar 't zou ibeter zijn. als je dien vriend van je, Commander Dean, er by bad. En wees voorzichtig met dr. Man ning. Ga op geen enkel plan dat hij oppert in en vertrouw hem in geen enkel opzicht. klap is in het gezicht" van een ander lid de vorige en tegenwoordige regeering voor een politiek, die door de geheele regeering gedekt. wordt. Het is trouwens merkwaardig, dat juist een pacifist en ontwapenaar, zoowel nationaal als intemationaal, dadelijk klaar staat voor het uitdeelen van klappen, zijl het ook in geeste- lyfcen zin, aan een regeeringspersoon. Zonder- ling ook, dat hij dit doet door een gezocht verband te construeeren tusschen de aange- nomen cnbetrouwihaarheid van onder het de- par tement van Defensie ressorteerende soc.- dem. amhtenaren en de afvaardiging als regeeringsvertegenwoordiger naar de ontwa- peningsoonferentie. (N. R. Crt.) DE ARBEID IN BROODBAKKERIJEN. In de Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer inzake het wetsontwerp tot wijziging van de bepalingen der Arbeidswet 1919 betref- fende den arbeid in broodbakkeryen, zegt de Minister van Sociale Zaken, dat ook hij het toegejudcht zou hebben indien het wettelijk aanvangsuur van den bakkersarbeid op 6 uur des voormiddags gesteld kon worden. Tech- nische bezwaren verzetten zich daartegen. In het algemeen verlangt men aan de koffietafel Als je op een of andere manier kan hel- pen, zal ik het doen. Wil je mij antwoorden, geeft het brief je" dan aan het jongetje bdj „Het Wapen". Oom is voor een paar dagen weg en ik kan dus 's avonds gemakkel jk even naar den steiger gaan. Maak je ov-ei\ mij maai- niet ongerust. Ik verkeer in geen gevaar en jy wel. Denk dus asjeblieft alleen aan jezelf. Christine de Rod a. Ik keek het briefje haastig door en las het daama met een gevoel van tevredenheid nog eens over. Zoo'n' brief en geen ander had ik van haar verwacht. *t Geheel was natuurlijk nog al vaag en gereserveerd maar in elken regel, in elk woord, uitte zich de eerlijkheid en de onverschrokken geest, die me van het eerste oogenblik instinetief in haar aangetrok- ken hadden. E6n ding stond vast. Wat haar ook bewo- gen mocht hebben om dit briefje te schrijven. van het lafhartige plan om Satan te vergif tigen had ze niets geweten, anders had ze me wel gewaarschuwd, zelfs als do Roda van de party geweest was. Op dat punt hield Ik er trouwens gedeci- deerde ideeen op na. Alleen positieve bewy- zen van het tegendeeJ konden me de overtui ging geven, dat de vergiftiglng van Satan niet Mannings werk was en dat hy by alles wat. hij deed, anders handelde dan als puur egoiat. Nu meer dan ooit was ik ervan overtuigd., dat hiji een dubbele rol speelde, dat de Roda in het begin de leidende geest nu niets meer was dan een werktuig in de handen van een heel wat knapperen scbunk dan hy zelf. Weer keek ik Christine's brief door. Haar drinigend verzoek, om toch vooral voorzich tig te zyn, was feitelij-k overbodig ook zon der het doode lichaam van Satan daarbuiten op het gras. Ik wist, dat het geen denkbeel- dig gevaar was, dat haar een meisje, zoo verstandig en ervenwichtig als zy tot deze tweede waarschuwing had gebracht een stap, die wel eens niet zonder emstige gevol- gen voor haarzelf kon zijn. (Wordt vervolgd. i.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1933 | | pagina 1