VREESELIJKE DOOD VAN ONTVLUOHT VEKPLEEGDE. GEMEENTERAAD VAN TER NEUZEN. Zondagavond is uit het krankzinriigenge- sticht ,,Coudewater" onder de gemeente Ros- maleti een verpleegde ontvlucht. In den loop van den avond brandde in de buurt een hooi- mjjt af. Tot ontzetting- van de omwonenden werden in de asch de verkoolde resten van een menschelijk lichaam gevonden, aldus de „Crt". Later bleek, dat deze van den ont- vluchten verpleegde waren. Vermoedelijk is de ongelukkige in het hooi gaan liggen en heeft een pijp opgestoken, met het bovenge- meld gevolg. VECHTPART1J IN EEN AUTO. Na afloop der markt te 's Hertogenbosch is ernstig gevochten op een auto, die van de Bossche markt kwam. Het waren de varkens- boeren F. G. J. M. uit Ravenswaaij en J. D. K. uit Zoelmcnd, van wie de laatste naar's Her togenbosch terugwilde, waar men zijn broer daar wegens dronkenschap opgesloten had. De ruzie werd zoo hevig, dat de chauffeur van de auto zich genoodzaakt zag, stil te staan, heel toevallig juist voor de woning van den Hedelsc'hen rijksveldwachter, aldus de „TeU\ De beide vechtersbazen waren in de woede van het gevecht uit de auto in een sloot ge vallen. De veldwachter kwam naar buiten en wilde de vechtenden scheiden. Dit had ten gevolge dat de twee, geholpen door een paar kornuiten, zich tegen den veldwachter keer- den. Deze had dan ook zonder twijfel het on- derspit moeten delven, als de bewoners van Hedel, die in de buurt waren, het niet voor hun veldwachter hadden opgenomen. Met rieken en schoppen gewapend kwamen ze op de vechtende vreemdelinigen af en bedreigden hen met de woorden: ,,Raak onzen veldwach ter eens aan, als je durft, die is van ons, daar blijven jullie af". De vechtersbazen lieten toen af en de veldwachter kon proces-verbaal opmaken. Het was intusschen op den weg zoo druk geworden, dat er nog een ongeval plaats had. Een motorrijder, die achter een auto reed, wilde deze voortaij! rijden. Hij zag echter al die menschen te laat en reed op het volk in, waar- bij drie fietsen beschadigd werden en de motorrijder over den grond rolde. GEHEIME DRANKSTOKERS IN DE „WOUDEN". De belastingambtenaren te Heerenveen heb- ben, meldt de Tel., in samenwerking met de rijks- en gemeentepolitie te Siegerswolde een zeer goede vangst gedaan. Reeds zeer langen tijd was het een publiek geheim, dat in de zg. Wouden druk drank gestookt werd. Verschil- lende huiszoekingen werden reeds gedaan, maar tot nu toe was slechts een overtreder tegen de lamp geloopen. Dezer dagen deden genoemde ambtenargn echter een inval in de woning van den winke- lier S. T. te Siegerswoude. 'Hier hadden zij succes. Een luik was in den winkel op bijna onziChtbare wijze aangebracht en daarachter voerde een lange, smalle gang, precies een loopgraaf, naar een hoi onder den grond, waar een volledig groot distilleertoestel werd ont- dekt, benevens nog een kleiner toestel. Trjdens het onderzoek vond de politie even- eens een geweer met patronen. Daar de eige- naar niet gerechtigd was, deze in zijn bezit te hebben, werden geweer en patronen even- eens verbeurd verklaard. De ambtenaren hadden nu blijkbaar den smaak te pakken. Vervolgens werd een bezoek gebracht aan de woning van den winkelier R. de V. In diens tuin werd in een diep zandgat eveneens een volledig toestel ontdekt, terwijl even verder in een sloot een flesch met ster- kedrank werd gevonden. Van dezen tuin leidde het spoor naar een buurman, W. R. Toen men hier een onderzoek ging instellen werden in diens met water gevulde regenton ettelijke afvoerpijpen opgediept, welke behooren bij het toestel in De V.'s tuin. Een nader onderzoek, ingesteld in de wo ning van De V. bracht eveneens nog eenige flesschan met sterkedrank te voorschijn, be nevens een geweer. Alle goederen zijn in be- slag genomen, terwijl tegen de overtreders proces-verbaal werd opgemaakt. GESCHAAKT MEISJE NA 2 JAAR OPGESPOORD. In 1931 verdween uit een Haagsche woning een 16-jarig meisje, zonder eenig spoor na te latem. De politie werd onmiddeUijk in de arm genomen en deze vroeg, waar het vermoeden •bestond, dat het meisje was geschaakt, in een der politiebladen van dat jaar de aanhouding van dien man. Verder werd een uitgebreid ondenzoek ingesteld, dat zelfs tot in het tauitenland werd uitgestrekt, echter zonder dat dit in den loop der jaren tot eenig resul- taat leidde. Hat meisje was en bleef weg. Toch bleef de politie actief en tenslotte kwam zij er achter, jjat de man zich met het meisje ophield in een woonschuit in de omge- ving van Bodegraven. De hulp van de Bodegraafsche politie werd ingeroepen en deze stelde een onderzoek in. Inderdaad bleak bij de Paardenburg een schuit te liggen, waarop zich bevonden een man en een jonge vrouw, die zich wel beant- woorden aan het signatement. Arrestatie werd gevraagd, doch daar de schuit op het grondgebied der gemeente Zwammerdam lag moest de burgemeester van Zwammerdam met het geval in kennis worden gesteld. Deze vroeg op zijn beurt weer assistentie van de Bodegraafsche politie, waarna tot arrestatie van den man kon worden overgegaan. Ook de vader van het meisje was aanwezig en herkende zijn dochter, die thans nog steeds minderjarig is, terstond. De arrestatie verliep zonder incideaten. Zoowel de man als het meisje werden in arrest genomen en overge- bracht naar Zwammerdam, vanwaar ze, na een voorloopig verhoor, werden overgebracht naar Den Haag. EEN NIEUW GEVAL VAN „TAFELEN" MET GEWEERSCHOTEN ALS TUSSCHEN- SPEL. Het reoente veel besproken geval van ,,ta- felen" in het Meierijsche dorp Berlicum, waarbij een huis vnijiwel werd gerameid en de hoofdschuldigen met de justitie kennis zuilen maken, heeft een opvolger gekregen in een nieuwe ,,tafelpairtij" te Bakel (Peel- gebied), zoo meldt de „Tijd". Daar trokkn een der laatste maanden groepen dorpsjon- gens er rhet de onontbeeriijke lampenglazen- muziek op uit, am bij een der plaatsge- nooten te ,,tafelen". Het hoofd van het gezin, dat de eer van dit folklorisch fraais zou te heurt vallen, zorgde echter voor afdoende matregelen en hield met geweerschoten de jomgeiieden op eerhiedigen afstand. De tafel- partij ken zich in verband hiermede slechts ten halve ontplooien en bepaalde zich tot het bekende muzikale gedeelte, d.w.z. het getoe- ter en gehlaas op lampenglazen. RENE ADORE. De filmster Ren6e Adore, die eenige weken geleden te Hollywood tengevolge van een longontsteking is overleden, heeft 29 dollar in geld, en juweelen ter waarde van 3000 dollar nagelaten. Haar huis heeft zij aan haar moeder, die in Engeland woont, ver- maakt. DORP DOOR DE 7.F.F. BEDREIGD. De bewoners van hat kustplaatsje Pake- field hebben tijdens de jongsten storm bange uren doorgebracht. Het eerste hooge storm' getij sloeg zulke groote stukken van de rotsen af, waarop het dorp is gebouwd, dat de achtertuinen der huizen in zee stortten. De buitenhuizen staan op den rand van de rotsen, met hun fundameoten blootgesteld aan wind en zee. De achterdeuren der woningen zijn nog slechts een paar voet van den rotskant verwijderd. Hoewel de autoriteiten aangeboden hebben de inwoners onder te hrengen in een hotel, weigert de visschersbevolking de huizen te verlaten. c. De begrooting der brandweer voor den dienst 1934, op een eindcijfer van 1500. Deze zal worden behandeld bij de vaststel- ling der gemeentebegrooting. d. Een adres van weduwe L. MeuLenberg- van Dijke, verloskimdige te Ter Neuzen, die daarin onder de aandacht van den gemeente- raad brengt, dat tengevolge de voortdurende crislstoestand steeds meer vergunningen wor den verstrekt door het burgerlijk armhestuur voor verloskundige hulp; dat ook door de doktoren meer dan vroeger het geval was verloskimdige hulp wordt ver- leend; dat beide genoemde feiten een emstige in- breuk maken op haar inkomsten; reden waarom zij beleefd doch dringend ver- zoekt, in emstige overweging te willen nemen haar hierin op de een of andere wijze tege- moet ite komen, hetzij door verbetering van haar gemeentesalaris of wel een vergoeding voor het behandelen van de gevallen der crisis-armen. Dit adres zal behandeld worden hij de vast- stelling der gemeentebegrootinig. dat er voor uitbreiding geen grond meer te zijner beschikking is, achter zijne woning, aan- gezien die aan het Rijk behoort, en voor plaat- sing van den beerput geen andere oplossing is te vinden dan de nu op de teekening aange- I geveme, daar plaatsing buiten het gebouw vol- gens verordening niet kan plaats hebben, om reden als hierboven omschreven; dat hij mitsdien ook verzoekt hem onthef- fing te verleenen van art. 17 der Bouwver- ordening, alleen voor wat betreft de „ligging van den privaatput 25 c.M. buiten het ge bouw". Uit het rapport van den gemeentebouw- meester blijkt, dat deze adviseert tot het ver leenen der afwijking van art. 10, aangezien de toetreding van licht en lucht tot de slaap- vertrekken nog voldoende verzekerd blijft. Wat betreft afwijking van art. 17, 5e lid der Bouwverordening, welke ook door adres- sant wordt gevraagd, deze is volgens de Bouw verordening niet mogelijk. De Gezondheidseommissie geeft bij schrij- van dd. 29 September 1.1. no. 211, te kennen, dat bij haar tegen afwijking van art. 10 geen bezwaar bestaat. Burgemeester en wethouders stellen voor, in overeenstemming met deze adviezen de afwij king van art. 10 der Bouwverordening te ver leenen. Met algemeene stemmen wordt aldus be- sloten. 4. Bouwen over de openbare straat. Door A. Koster, van beroep schilder, wo- nende te Ter Neuzen, le Verbindingstraat, is een aidres ingezonden, waarin hij verzoekt hem vergunning te willen verleenen de verdieping van zijn in aanbouw zijnd woon- en winkel- huis aan de Axelsche straat te kunnen opbou- wen met rechten hoek hij den voor- en zij- gevel, en dezen rechten hoek te mogen op- bouwen boven gemeentegrond. Burgemeester en wethouders stellen in over eenstemming met het advies van den ge- meentebouwmeester voor het verzoek in te willigen, onder voorwaarde: le. de afstand tusschen den onderkant van de overbouiwing en het daaronder gelegen trottoir mag niet minder zijn dan 3,10 M.; 2e. ter erkenning van het eigendomsrecht der gemeente op den grond waarboven ge- bouiwd zal worden, betaalt de verzoeker of betalen zijne rechtverkrijgenden voor het eerst voor de vergunning wordt uitgereikt en verder ieder jaar voor den 31 December eene retribu- tie van een gulden 1,ten kantore van den gemeente-ontvanger. Met algemeene stemmen wordt aldus be- sloten. 5. Aankoop van. een strookje grond. Burgemeester en wethouders stellen voor, het volgende besluit te nemen: De gemeenteraad van Ter Neuzen, Overwegende, dat de op de bijbehoorende teekening in roode kleur aangegeven gronden, toebehoorende aan P. W. de Feijter alhrer, van den openbaren weg c.q. de Walravenstraat zijn afgescheiden, door een zeer bouwvallige houten schutting, welke hoog noodig moet worden hersteld; dat de eigenaar zich bereid heeft verklaard, deze gronden, ter oppervlakte van ongeveer 13 M2 aan de gemeente te verkoopen, voor een totaal bedrag van tien gulden 10), onder voorwaarde dat de gemeente zijn perceel ka- dastraal bekend in sectie G no. 2739, voor zoo- ver noodig, door een steenen muurtje ter hoogte van 1.50 M. van den openbaren weg zal afscheiden, een en ander blijkende uit de overgelegde teekening; dat de verkooper zich daarbij verbindt, de helft der bouwkosten van het muurtje aan de gemeente te vergoeden; dat deze kosten op 45 moeten worden ge- raamd; dat ter plaatse alsdan eene belangrijke ver betering en verbreeding der straat zal worden verkregen, waaraan voor de gemeente slechts een uitgaaf verbonden is van 32,50; dat deze verbetering van temeer belang is, omdat de opvolgende perceelen in de Wal ravenstraat zoodanig zijn gebouwd, dat de verbreeding dezer straat in de toekomst op gelijke wijze kan worden doorgArokken besluit: Aan te koopen van Pieter Willem de Feij ter te Ter Neuzen in onbezwaarden eigendom een perceeltje grond ter oppervlakte van der- tien vierkante meter (13 M2), of zooveel meer of minder als later bij kadastrale opmeting blijken zal, gelegen aan de Walravenstraat, op de bijbehoorende teekening in roode kleur aan- gegev.en, voor een totaal bedrag van tien gul den 10) en onder de volgende voorwaarden: le. de gemeente komt in het bezit en op het gebruik van haar gekochte onmiddellijk na de onderteekening der op te maken akte; 2e. de gemeente verbindt zich het perceel kadastraal bekend in sectie G. no. 2739, voor zoover noodig, door een steenen muurtje ter hoogte van 1.50 M. af te scheiden van den openbaren weg, zooals op de bijbehoorende teekening nader is aangegeven; 3e. de verkoopster verbindt zich aan de gemeente te betalen de helft der bouwkosten van dit muurtje, tot een bedrag van 22,50; 4e. de betaling door den verkooper voor een bedrag van 12,50 moet plaats hebben bij het opmaken der akte; 5e. de grondlasten en alle andere belastin- gen, lasten en schuldplichtigheden van het ge kochte geheven wordende of later te heffen zijn voor rekening van de gemeente met in- gang van den 1 Januari 1934; 6e. alle rechten en kosten op den verkoop en koop en op de levering van het gekochte vallende zijn voor rekening van de gemeente. Met algemeene stemmen wordt aldus be- sloten. 6. Wijziging der vastgestelde Bouwver ordening. Gedeputeerde staten zenden ons aldus schrijven burgemeester en wethouders bij hun schrijven van 6/9 October 1933, 3e afdee- ling, terug de bouwverordening, welke in uwe vergadering vail den 17 Augustus j.l. is vast- gesteld, onder mededeeling, dat de inspecteur van de Volksgezondheid gemeend heeft, daar- omtrent het volgende te moeten opmerken: artikel 7 lid 3 sub b en artikel 10 lid 3 sub a: ,,Het woord ,,kosteloos" dient te vervallen. In de practijk blijft de strekking van het ar tikel dezelfde." Wij hebben geen bezwaar daaraan tegemoet te komen, waarom wp U voorstellen, daartoe te besluiten. artikel 13 lid 1: „Het bepaalde in artikel 12 lid 2, waar de achtergevelrooilijn bepaald wordt op een af stand uit de voorgevelrooilijn, gelijk aan het een-vierde deel van de geheele dus aan de helft van de halve bouwblokdiepte, moet de open te laten ruimte (plaats, tuin of erf) ten minste geljjk zijn aan de oppervlakte van het gebouw. Stelt men in artikel 12 lid 2 het een- derde deel in plaats van het een-vierde dan blijft in het halve bouwiblok een zesde deel on- bebouwd; deirhalve eene open te laten ruimte (plaats, tuin of erf) ter grootte van ten min ste de helft van de oppervlakte van het ge bouw. Het een derde deel moet dus of door „ge- lijk aan" of door de helft worden vervangen. Achter lid 2 volge een nieuwe volzin, lui- dende: ,,Ih elk geval moet langs den achter- gevel van het gebouw eene open ruimte van ten minste 3 meter diepte blijven". In verband met deze opmerking, stellen wij U voor, artikel 13 te lezen als volgt: „1. Bij het bouwen van eenig gebouw aan een weg moet na voltooiing van den bouw langs de voile hreedte van de achterzijde van het gebouw en in onmiddellijke aansluiting daarmede, een bij het gebouw behoorend open erf aanwezig blijven. Het deel van het erf be- bouwd met schuurtjes, waschhokken, berg- plaatsen en dergelijke bijgebouwtjes worden mede als open erf beschouwd, mits de geza- menlijke inhoud en de gemiddelde hoogte, beide gemeten bultenwerks boven de grondslag van het aansluitend terrein onderscheidenlijk niet meer dan 15 M3 en 2.25 M. bedraagt; 2. Het open erf bedoeld in het eerste lid, moet gemeten uit eenig deel van de achterzijde van het gebouw en loodrecht op de acbtergevel rooilijn ten minste de volgende diepte verkrij- gen; a. Bij gebouwen zonder verdieping 10 M. b. Bij gebouwen met 6en of meer verdieptn- gen, voor elke verdieping 3 M. meer dan onder a omschreven. 3. Onverminderd het bepaalde in artikel 25 is van het bepaalde in het eerste en tweede lid vrijstelling mogelijk in de bebouwde kom- men zoomede overigens, indien de bestemming van het gebouw of de ligging daarvan het ver leenen van vrijstelling wettigt, evenwel met dien verstande, dat langs den zij- of acbter gevel van het gebouw steeds een open ruimte, die nergens een geringere breedte heeft den 3 M. aanwezig moet blijven Artikel 22 lid 4 sub c: ,,Gegeven de opsomming sub a zijn onder c vermoedelijk alleen bedoeld: „gebouwen, niet ter bewoning bestemd", hetgeen dan ook als- nog behoort te worden vermeld." Bij nader inzien achten wij het gewenscht bet geheele bijgeschreven vierde lid te laten vervallen en daarvoor in de plaats te stellen het gedrukte, maar geschrapte vierde lid, lui- dende „4. Van het bepaalde in het eerste lid Is vrijstelling mogelijk voor het oprichten van boerenhofsteden en andere vrijstaande wonin gen ten dienste van de uitoefening van den land- of tuinbouw of de veehouderijboven- dien voor het oprichten van vrijstaande wo ningen en niet ter bewoning bestemde gebou wen, mits deze niet gelegen zijn binnen een afstand van 100 M. van andere niet op hetzelf- de erf geplaatste gebouwen; een en ander met dien verstande, dat in geen geval een ge bouw zoodanig mag worden opgericht, dat het niet met in de gemeente beschikbare brand- bluschmiddelen te bereiken zoude zijn." •Artikel 26 lid 2 (geschrapt) ,,De bedoeling is hier geweest om de „lint- bebouwing" zooveel mogelijk tegen te gaan. Langs de uitloopende wegen buiten de kom- men is bet wenschelijk, dat gesloten bebou- wing worden geweerd. De raad overwege nog- maals dit groote belang." Overeenkomstig deze opmerking stellen wjj U voor, in het eerste lid, de eerste regel in te voegen de woorden ,,in de bebouwde kommen' en het geschrapte tweede lid alsnog op te nemen, luidende: „Ten aanzien van het bouwen buiten de be bouwde kom moet, tenzij bij bebouwingsvoor- schriften ingevolge art. 39 der woningwet an- ders is bepaald, de afstand van den zijgevel van een gebouw, gemeten tot aan de erfschei- ding bedragen: a. voor eene enkele woning ten minste 2,50 M.; b. voor eene dubbele woning ten nlinste 4 M.; c. voor een blok van meer dan 2 woningen aaneen 4 M., vermeerderd met 2 M. voor elke woning, die het blok meer dan twee woningen bevat. Burgemeester en wethouders kunnen toe- staan, dat een gebouiw aan een zijde op korte- ren afstand van de erfscheiding wordt ge bouwd, mits de totale open ruimte aan weers- zijden van het gebouw ten minste het dubbele van de onder a, b en c aangegeven maten be draagt en geen kortere afstand dan 1 M. vanaf de erfscheiding wordt opengelaten." Artikel 30 lid 2: Wiaar voor alle vertrekken een vrije hoogte van' 2.70 M. bepaald Is, rijst de vraag of beide volzinnen van dit lid niet eenvoudiger geredi- geerd kunnen worden; desnoods met weg- lating van de woorden: ,,over het vereischte minimum-vloer-oppervlak'en „en over even- tueele verder" enz. Wanneer met deze opmerking wordt reke ning gehouden, zal de eerste zinsnede van ar tikel 30, tweede lid, luiden: „Voor het vertrek bedoeld in art. 28, tweede lid onder b, moet de vrqe hoogte ten minste 2.70 M. bedragen". Lid 3: ,,De wijziging van ,,moet over niet minder" in ,,mag over niet meer" verandert het voor- schrift geheel. Waarom mag de vrije hoogte ad 2.20 M. over niet meer dan de helft van het vloeroppervlak aanwezig zijn en hoe moet deze hoogte dan zijn over het verdere vloer oppervlak?" Wij stellen U voor de woorden „mag" en ,,meer" te iwijzigen in „moet" en „minder" en op te nemen de woorden „en in ieder geval ten minste een oppervlak van 4 M2." Artikel 32 lid 3: „Bij artikel 31 lid 1 zijn „losse" trappen uitgesloten. Het is dus niet noodig om daar voor voorschriften te geven." Inderdaad zijn losse trappen uitgesloten voor woningen, doch niet voor toegangen naar bergruimten enz. in- en bij woningen. Er bestaat dan ook geen aanleiding in dit lid wijziging te brengen. Artikel 61 lid 3: ,,Hiet woordje „niet" moet hier vervallen. 0.017 M. (niet 0.17 M.) is een minimum voor dakbeschot, dat niet als dragende constructie dienst doet. Doet het dit wel, dan moet het dakbeschot zwaarder zijn." Inderdaad kan het woordje „niet" verval len, terwijl het ook juist is, dat 0.17 M. moet zijn 0.017 M. Wij stellen U voor, deze correcties aan te brengen. Lid 4 j Dezelfde bepaling komt reeds onder artikel 48 e voor." Ook deze opmerking is juist en daarom stel len wij U voor, het in artikel 48 sub e bepaal de in te trekken. DUBBELE MOORD IN TIROOLSCH DORP. Te Worgl in Tirol zijn Zondagnacht een boer en zijn vrouw door bijlslagen van het leven beroofd. Uit het onderzoek is gebleken dat men met een roofmoord te doen heeft. Vermoedelijk is den moordenaar een vrij aan- zienlijke som gelds in handen gevallen. Vergadering van Donderdag 26 October 1933, des namiddags 2 uur. Voorzitter de heer J. Huizinga, burge meester. Tegenwoordig de heeren: L. J. Geelhoedt, D. Scheele, M. de Jonge, C. A. Verlinde, D. van Aken, A. de Bruijn, P. F. de Bakker, H. J. Colsen, L. J. van Driel, A. J. Harte, J. H. van Doeselaar, P. van Cadsand, J. Huijssen en N. A. Hamelink. Afwezig de heer J. J. de Jager. De VOORZITTER opent de vergadering en stelt aan de orde: 1. Notulen. De notulen der vergadering van 17 Augustus en die van 7 September 1.1. worden met alge meene stemmen vastgesteld zooals zij in druk zijn verschenen. 2. Ingekomen stukken. a. Proces-verbaal van de op 18 September 1933 ten kantore van den gemeente-ontvan ger gehouden opneming der boeken en kas, waarbij is gebleken dat het batig slot over het dienstjaar 1931 blijkens ingeleverde rekening bedraagt van den gewonen dienst 9009,76, van den kapitaaldienst fdat de inkom sten van den dienst 1932 tot op datum heb ben bedragen 591,717,46 en die over den dienst 1933 290.356,90, te samen 891.084,12; dat de uitgaven over den dienst 1932 tot op datum hebben bedragen 594.239,48 en die over 1933 310.032,87, tesamen 904.272,35, zoodat in kas moest zijn f 13.188,23, hetgeen overeenkomt met het totaal der in kas bevon den en in het proces-verbaal omschreven waar- den. Aangenomen voor keenisgeving. b. Een missive van Gedeputeerde Staten van Zeeland, d.d. 6 October 1933, waarbij wordt toegezonden een afschrift van het koninklijk besluit van 26 September 1933, no. 9, tot vemietiging van het besluit van den raad van 21 April 1932, waarbij de algemeene politieverordening wordt aangevuld, met ver zoek daarvan mededeeling te doen aan den gemeenteraad. De overwegingen van het koninklijk besluit luiden als volgt: dat bij gemeld raadsbesluit in de algemeene politieverordening der gemeente Ter Neuzen artikel 21a is ingevoegd, luidende: ,,'Het zal aan gezelschappen geoorloofd zijn, met afwijking van hetgeen in de politie verordening anders bepaald is, op Zon- en Feestdagen tusschen de uren vanaf 11.30 v.m. tot 1.30 n.m. en voorts tusschen 3.30 n.m. en 10 uur n.m. zich in vereeniging met muziek en zang door de stad te begeven"; dat bij artikel 4 der wet van 1 Maart 1815 (Staatsblad no. 21) het houden van openbare vermakelijkheden op de Zondagen en alge meene feestdagen is verboden, behoudens ont- heffing door het plaatselijk bestuur, mits niet dan na het volkomen eindigen van alle gods- dienstoefeningen idat des Zondags in genoemde gemeente o.a. godsdienstoefeningen worden gehoudendoor de Gereformeerde Kerk des zomers van 2V2 uur n.m. tot 4 uur n.m.; door de Gereformeer de gemeente des zomers van 10 uur v.m. tot 12 uur, van 3 uur n.m. tot 5 uur n.m. en van 6 y2 uur n.m. tot 8 uur n.m. en voorts des winters van 2 uur n.m. tot 4 uur n.m. en van 5% uur n.m. tot 7 uur n.m.; door de Neder- duitsch Gereformeerde gemeente des zomers van 10 uur v.m. tot 11.45 uur v.m., van 3 uur n.m. tot 4.45 uur n.m. en van 6% uur n.m. tot 8 uur n.m.; en voorts des winters van 2 uur n.m. tot 3.45 uur n.m. en van 5% uur n.m. tot 7 uur n.m.; dat derhalve zbowel gedurende den tijd gelegen tusschen 11.30 uur v.m. en 1.30 uur n.m. als gedurende den tijd, gelegen tusschen 3.30 uur n.m. en 10 uur n.m., gedurende wel- ken volgens bovengenoemd artikel 21a het op Zon- en feestdagen aan gezelschappen geoor loofd zal zijn zich in vereeniging met muziek en zang door de stad te begeven, tijdstippen vallen aan te wijzen, waarop niet alle gods dienstoefeningen volkomen geeindigd zijn: dat het zich in vereeniging met muziek en zang door de stad begeven onder omstandig- heden het karakter kan dragen van eene openbare vermakelijkheid, als in artikel 4 der wet van 1 Maart 1815 (Staatsblad no. 21) bedoeld; dat, aangezien dertialve de bepaling van genoemd artikel 21a geacht moet worden in hare algemeenheid o.a. toe te laten het hou den van eene openbare vermakelijkheid op tijdstippen, waarop niet alle godsdienstoefe ningen volkomen zijn geeindigd, die bepaling in strijd is met artikel 4 der wet van 1 Maart 1815 (Staatsblad no. 21); overwegende voorts, dat een algemeene be paling, als vervat in artikel 21a der onderwer- pelijke politieverordening, geldende voor alle Zon- en feestdagen, nimmer kan zijn een uit- zondering toegestaan op het verbod om op Zondagen en algemeene feestdagen openbare vermakelijkheden te houden, als in artikel 4 der wet van 1 Maart 1815 (Staatsblad no. 21) bedoeld; dat derhalve ook uit dien hoofde genoemd artikel 21a in strijd is met laatstgenoemde wetsbepaling. i Aangenomen voor kennisgeving. e. Een adres van de N.V. American Petro leum Company, gevestigd te 's-Graverthage en aldaar kantoor houdende in het gebouw ,,Petrolea" aan den Benoordenhoutschen weg, welke daarin verzoekt haar vergunning te verleenen tot het plaatsen van een dubbelen ketel met een inhoud van 6000 L. en een ben- zinepomp met de benoodigde pijpleidingen, resp. op en in gemeentegrond, voor het per ceel van den heer A. Mannaert, kadastraal bekend gemeente Ter Neuzen sectie C no. 4949 en ged. C. no. 5045, gelegen aan de Axelsche- straat, overeenkomstig de bijgevoegde teeke ning. Dit adres wordt om bericht en raad ge steld in handen van burgemeester en wet houders. f. Een adres van J. F. de Cooker, oud- directeur der Arbeidsbeurs te Ter Neuzen, die daarin te kennen geeft: dat zijn pensioen door den pensioenraaa is vastgesteld op /573; dat door den pensioenraad slechts rekening is gehouden met de data van aanstelling als directeur der Arbeidsbeurs (1 Februari 1920 1 Juli 1933); dat ondergeteekende bij besluit van 26 Mei 1915 door burgemeester en wethouders is aangesteld als ambtenaar, later leider, van het distributiebedrijf in de gemeente Ter Neuzen; en van die betrekking, wegens op- heffing, op 1 Maart 1920 eervol werd ont- heven; dat hij dus plusminus 18% jaar onafge- broken in gemeentedienst is geweest; reden waarom hij den raad verzoekt hem een toeslag op zijn pensioen te willen ver- leenen. Dit adres zal worden behandeld bij de vast- stelling der gemeentebegrooting. g. De VOORZITTER stelt thans voor om over het In de vorige vergadering door de heeren De Bruijn en Huijssen aanhangig ge- maakte voorstel om in beginsel te besluiten tot verlaging van de jaarwedden der gemeen- teambtenaren te bespreken, doch na punt 8. h. De VOORZITTER deelt mede, dat is ingekomen een schrijven van het comito tot het stiehten der N.V. Zeebad Ter Neuzen, waarin het adres betreffende hfet verleenen eener garantie voor een te sluiten obligatie- leening wordt ingetrokken. i. De heer COLSEN vraagt of er ook al iets vemomen is naar aanleiding van het schrijven van burgemeester en wethouders aan den Minister van Economische Zaken, naar aan leiding. van sprekers vragen in de vorige raadszitting met betrekking tot het tekort aan boter en aan margarine. De VOORZITTER deelt mede, dat hij daags na de vorige vergadering persoonlijk naar Den Haag moest en toen ook een bezoek heeft gebracht aan het Departement van Econo mische Zaken om daarover mondeling in- liehtingen in te winnen, biji het betrokken bureau. Men stem.de daar toe, dat het niet mogelijk was geweest tijdig alle maatregelen te nemen, hetgeen tengevolge had, dat ver- schillende winkeliers te veel boter hadden ontvangen, zoodat later de hoeveelheid moest verminderd worden. Tezelfder tijd begon men met het boter over de grens brengen, hetgeen de aanleiding was tot het tekort. Op 8 Sep tember heeft men echter maatregelen geno men, dat meer boter en vet zou worden gezonden. Spreker heeft zich toen ook ter juiste plaatse vervoegd om te spreken over het ver- voeren van aardappelen door de menschen die deze zooals men dat noemt op bet land gaan kappen. Daaromtrent werd hem geantwoord, dat het niet de bedoeling is geweest dat in- zamelen van aardappelen onmogeliijjk te maken, doch dat aan den daarmede te Ter Neuzen belasten persoon volmocht was ver- leend om aan de bedoelde mensdhen gratis vervoerbewijzen af te geven. En wat ten slotte de goedkoope margarine voor bepaalde gezinnen betreft, daarover hadden hurgemeestr en wethouders reeds ge- schreven, en hij heeft uit hetgeen men hem daaromtrenit toezeide den indruk gekregen dat, al zal het dan niet de dubbele hoeveel heid zijn er toch meer zal gezonden worden dan tot hiertoe. De heer COLSEN is oprecht dankbaar, dat de voorzitter zoo spoedig gevolg heeft ge- geven aan zijn in .de vorige vergadering ge daan verzoek. Hij is misschien ook heel vol- daan van dat bureau teruggekomen. Maar de toestand is nog even slecht. Spreker kan er eigenlijk geen woord voor vinden dat kras genoeg is, om den toestand in dit opzieht te schetsen. De winkeliers kunnen niet zooveel krijgen als ze bestellen. Als de wagen van de Blue Band komt, mag die ook niet zooveel geven als de winkeliers vroeger kregen. Door al bet gekonkel is er thans nog gebrek aan smeersel. Het is misschien hier weP niet de juiste plaats om* daarover te spreken, maar dat dient toch eens te worden gezegd en op een andere plaats heeft spreker daar geen gelegenheid voor. Ze letten er te weinig op. Van die margarine op bonnen is er ook te weinig. Hij heeft er te Sluiskil nog naar geinformeerd, maar daar is hij de winkeliers geen margarine te krijgen. We worden zegt spreker, hiermede in het ootje gerfomen. 3. Afwijking van art. 10 der Bouwver ordening. Ingekomen is een adres van M. Stokman, cafehouder te Sluiskil, Kanaalzijde Zuid no. 47, die daarin verzoekt hem in verband met ver- grooting van zijn zaal in het hotel-cafe-restau rant ,,De Kroon" afwijking te willen toestaan van art. 10 der Bouwverordening, aangezien door die verbouwing niet de voorgeschreven 66n-derde der oppervlakte van het bebouwde gedeelte als open ruimte zal kunnen worden behouden; dat eveneens de privaatput zal komen te vervallen, daar deze dan op de onder den vloer van het uitbreidingsgedeelte zou vallen;

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1933 | | pagina 6