SPORT. OEKENGDE BERICHTEN AXEL. SAS VAN GENT. RECHTSZAKEN. VOETBAL. 27 October j.l. zijne eerste algemeene verga dering gehouden in de „Prins van Oranje" te Goes. Behalve bet bestuur waren aaawezig afge- vaardigden van de organisaties waaruit de Keuringsdienst Zeeland is samengesteld, be- nevens een aantal deelnemers aan de gewas- eenkeuring. Aan de band van een rapport van het Accouoitantskantoor Kreukniet te Bergen op Zoom werd verslag uitgabracht over de reke- ndng van het boekjaar 1932/1933. De verga- dering heeft de rekening vervolgens onver- anderd goedgekeurd en vastgesteld. Het jaarverslag werd door den secretaris voorgelezen en ongewijizigd vastgesteld. In het verslagjaar werden aangegeven voor de gewassenkeuring 2600 H.A. granen en andere zaden en 5400 H.A. aardappelen. Goedgekeurd werden 2414 H.A. granen en e.a. zaden en 3991 H.A. aardappelen. Verschillende onder- werpen de keuring van gewassen betreffende o.a. het vroegrooien voor in klasse A gekeurde gewassen, de vaststelling der keuringscom- missies, de bevordering van de afzet van goed gekeurd pootgoed, de door de Aardappel- Centrale vastgestelde minimumprij'zen voor het te exporteeren pootgoed, kwamen in be- sprekinig. H Besloten werd de aandacht van de deel- nemers te vestigen op het gebruik van vroeg- gerooid pootgoed in eigen provincie. Van de zijde der telers werden bezwaren naar voren gebracht over de vastgestelde minirnumprijzeTi voor export van pootgoed, waardoor de afzet wordt bemoeilijkt. Getracht zal worden hierin een wijziging te verkrijgen. RIJUSLANDBOUWWINTERSCHOOL TE GOES. Maandag werd te Goes in een dirukbezochte vergadering het veertigjarig bestaan der Rykslandbouwwinterschool aldaar herdacht. De voorzitter van de commissie van toezicht, de heer H. A. Hanken, verwelkomde o.a. de heeren Mr. Stieger en J. M. van Bommel van Vloten, leden van Gedep. Staten, Burg, en Weth. van Goes, Ir. D. S. Huizinga, inspecteur van het landbouwonderwijs, mevr. wed. I. G. J. Kakebeeke, echtgenoote vein wijlen den eersten directeur der school, afgevaardigden der Zeeuwsche Landbouwmaatschappy, van de vereeniging van oud-leerlingen enz. en sprak daama een rede uit, waarin hij een historisch overzicht van de lotgevallen der school gaf. Ze is met die van Groningen de eerste die werd opgericht. De heer I. G. JKakebeeke, de latere inspecteur van den landbouw was de eerste directeur. De opzet der school was zeer sober. De eerste inrichting kostte slecbts f 950. Het verblijdt spr., dat nu in crisistijd zich 22 leerlingen hebben aangemeld. Met de beste wenschen voor de toekomst der school besloot spreker. De heer Ir. Huizinga, feleciteerde namens de regeering de commissie van toezicht en het personeel met dit jubileum. Reeds eerder dan in 1893 was gewezen op de groote waarde van landbouwonderwijs, maar de crisis in den landbouw was oorzaak, dat de regeering spoe- dig een beslissing nam. Spr. huldigde de ver- diensten van de heeren Hanken en Lenshoek, die resp. 35 en 40 jaar lid der commissie van toezicht zijn. De heer Mr. Stieger, lid van Ged. Staten, ibood de gelukwenschen van dit college aan. De heer Hajendus, burgemeester van Goes, huldigde in het bijizonder de verdiensten van wijlen den heer I. G. J. Kakebeeke. De heer C. Stevens, directeur, wees er op, dat helaas in de eerste 15 jaar er te weinig leerlingen zijn geweest. In 1917 en 1918 kwam er plotseling een toeloop en thans is er weer een opleving. In totaal hebben er in de afgeloopen 40 jaar 607 leerlingen de school bezocht. Namens de Z. L. M. felickeerde de heer W. Kakebeeke, tweede voorzitter dier Mij. de school, die voor de Zeeuwsche landbouwers van zoo groote beteekenis is. De grijze heer P. Ldndenbergh, een der voortrekkers op landbouwgebied, stelde er een eer in, dat zijn zoons en kleinzoons de school bezochten. De heer Jac. Welleman, een der oud-leer lingen van het eerste studiejaar, gaf uiting aan zijn dankbaarheid voor het geleerde op deze school. In de toekomst zal de landbouw in het brandpunt staan van de belangstelling. Daarom is goed landbouwonderwijs van groote beteekenis. V olksonderwijs. Maandagavond kwam de afdeeling Axel van „Volksonderwijis" in een matig bezochte iedenvergadering bijeen ter bespreking van verschillende huishoudelijike aangelegenheden. Ook de collecte voor het V. O.-fonds wera geregeld en definitief voorbereid zoodat de positieve resultaten spoedig zullen bekend zijn. Ook de winterpropaganda vormde een punt van bespreking. Een gezellige avond voor de leden zal tegen half Februari worden voor bereid. Het initiatief en de fantasie van de ijverige propagandiste mej. Abrahamse, die daarvan reeds meermalen proeven gaf, zal in dezen aan het werk worden gezet en zal het traditioneele kindemummer dat steeds zooveel tot het welslagen van den avond bijdroeg weer een der hoofdnummers van den avond vor- men. Het bestuur overweegt thans een reper toire dat bij wijze van afwisseling van dat van vorige jaren zal afwijken. Naar de jaarlijksche LandeUjke Vergadering op 9 en 10 December a.s. werd afgevaardigd de voorzitter de heer A. J. Schieman. Als diens plaatsvervanger werd benoemd de heer P. Huijssen. Door bedanken en verhuizing daalde het aantal leden tot 96. Beenfractuur. Zekere C., een op de 1'Azote werkzame Ita- liaan, had gistermorgen omstreeks half negen het ongeluk op zijn werk in de electrische cen- trale van dit bedrijf uit te glijden, met het noodlottig gevolg, dat hij met een gebroken been moest worden opgenomen en ter verple- ging naar het R.K. ziekenhuis te Sluiskil werd vervoerd. Crisis-invloed. Als gevolg van overcompleet werden op de l'Azote een drietal tot het leidende personeel behoorende functionarissen ontslagen. Herveiling. Ten tweede male werd gistermiddag alhier door notaris Fanoy geveild het woonhuis met tuin en garage, toebehoorende aan den heer L. Dieleman Hz., Kerkdreef, alhier. Ditmaal werd de koop op een bod van J 3650 ingehouden. Arbeidsbeurs. Aan het einde der week loopende van 23 tot 30 Oct. bleven over: 35 gedeeltelijke werk- loozen. Ter nadere toelichting diene, dat in dit geval met die gedeeltelijke werkloozen be- doeld zijn arbeiders uit de phosphaat- en glas- fabriek, welke telkens na twee weken te heb ben gewerkt, e6n week werkloos zijn. Verder bleef 1 kantoorbdiende werkloos. In het textielbedrijf ,,Canisvliet" werden in de loop van boveqgenoemde week 4 meisjes geplaatst. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEE EN FABRHJKEN VOOR Z.-VLAANDEREN TE TER NEUZEN. In de week van 1623 October werd bij het bureau der Kamer aangifte gedaan van de volgende Insohrijvingen: Breigoederenfabriek ,,Jan Steen", Gh. van Hove, St. Jansteen, Hemelstraat A 49a. Eige- naar: Gh. van Hove, St. Nikolaas (Belgie), Nieuwstraat 4. N.V. Hollandsche Sigarenfabriek en Tabaks- industrie „De 4 G's", Hulst, Bierkaaistraat B 235. Directeur: P. A. M. Kongs, Tivoli F 11, Hulst. Comm.: J. B. Gaasch, Antwerpen,. Belgielei 163. N.V. Houthandel v.h. den Bouwmeester Borsius en van der LeijC, Middelburg, Kou- steenschedijk P 3a, handel in hout, bouw- materialen en aanverwante artikelen. Filiaal gevestigd te Breskens. Filiaalhouder: M. P. Meeusen, Breskens. M. W. van de Plassche, Aardenburg, Markt- straat 18, bloemkweeker en bloemenhanidelaar. Roomsch-Katholieke Cooperative Bakkerij en Verbruiksvereeniging U.A. ,,Door Een- dracht Stork", Hontenisse, Kloosterzande, kruidenierstaedrijf. J. A. Verbreij'tWeijn, Clinge, Kapellebrug, tricotagefabriek. Eigenaar: J. A. Verbreijt, St. Nicolaas (Belgie). Georges Verwilghen, St. Jansteen, Wijk C 96, graanhandel. Wijzii gingen Johannes Bogaert, Hontenisse, Lamswaarde E 69, kruidenierswaren en manufacturen. Overleden eigenaar: Johannes Bogaert. Burgerhotel „Het Visschershof", Hulst, Stationsplein E 9, hotel-, eato- en restaurant- bedrijf. Uitgetreden eigen ares: Eugenia Eg- germontPluijm en mede-eigen.Maria C. P., Albert L. M. en Petrus J. Eggermont, Hulst. Nieuwe eigenaar: Petrus J. Eggermont, Hulst. Adres gew. in: Hulst, Station E 12. Handels- naam gew. in: Hotel Eggermont. J. van der Rijst, Oostburg, Walstraat 7, koop en verkoop van te velde goedgekeurd plant- en zaaigoed, handel in land- en tuin- bouwzaden, aardappelen, erwten enz. Han- delsnaam gew. in: Administratie- en Fond- senkantoor J. van der Rijst. Als bednjf uit- geoefend: Het inrichten, bijhouden en con- troleeren van administraties, het geven van advies in belastingzaken, het bezorgen van assuranties, in den meest uitgebreiden zin, het verleenen van bemiddeling bij den aan- en verkoop van onroerende goederen, het plaat- seif van hypotheken, de aan- en verkoop van fondsen, en het verzilveren van coupons. POLITIERECHTER TE MIDDELBURG. Zitting van Dinsdag 31 October 1933. De volgende zaken werden behandeld: K. V., oud 36 j., binnenschipper, zonder vaste woonplaats, wegens het met vertoonen van een ibewijs van aanmelding voor de In- komstenbelasting voor schippers, te Sas van Gent op 22 Februari 1933. Eisch: f 7,50 boete of 3 dagen hechtonis. Uitspraak: 5 boete of 2 dagen hechtends. G. H. G., oud 20 j., vertegenwoorddger, zon der vaste woonplaats, wegens overtreding van de Wegenbelastingwet to Ter Neuzen op 25 Januari 1933. Eisch: 7,50 boete of 3 dagen hechtends. Uitspraak idem. J. L., oud 31 j., ondememer van goederen- vervoer en IV. G. G., oud 29 jaar, zonder be- roep, beiden to Bergen op Zoom, wegens over treding van de Wegenbelastingwet to Ter Neuzen op 25 Januari 1933. Eisch: ieder 15 boete of 6 dagen hechtonis. Uitspraak: voor L., vrijspraak; voor G., 15 boete of 6 dagen hechtenis. ZEEUWSCHE VOETBAUBOND. le Klasse B. Hoofdplaat toonde zich op overtuigende wijze de meerdere van Sasput, door deze ploeg op eigen terrein met 05 in het zand te doen bijten. Ook Breskens II bleef in de running, door met 41 to winnen van Biervliet. De wedstrijd OostburgTemeuzen III, welke de beslissing had kunnen brengen wie van deze twee bij het leidende peleton zou zijn gebleven, kon wegens terreinafkeuring niet doorgaan. le Klasse C. Axel H ging op bezoek bij STEEN en keerde met een 26 overwinning huiswaarts, zich daardoor tevens als eerste op de ranglijst plaatsende. Stoppeldijk veroverde twee zeer kostbare punten, door den uitwedstrijd tegen Honte nisse met 13 te winnen. 2e Klasse C. Temeuzen IV kreeg wederom een nederlaag te slikken. Ditmaal verloor zij met 14 van Scheldestrijders. Com Boys vprbeterde haar positie, door met 42 te winneh van Westdorpe. 2e Klasse D. Opzien verwekt bepaald de 81 nederlaag welke Hoofdplaat II heeft opgeloopen van Biervliet II. De lachende derde is hier Zeeduivels, dat haar 5e overwinning behaalde, daarmede on- geslagen en door de nederlaag van Hoofdplaat, vaster aan het hoofd van de ranglijst prij- kende. Ditmaal was het derde elftal van Bres kens haar slachtoffer, dat met 15 verloor. ilJzendijke II stolde zich, door een 21 over- winning op Oostburg II, iets veiliger. 3e Klasse B. Gfschoon de grootste klasse in Zeeuwsch- Vlaanderen, zit hierin het minste schot. Ver- meld kan alleen worden de ontmoeting Sluis kil HHontenisse n, welke met 41 in het voordeel der thuisclub eindigde. De stand in genoemde klassen is als volgt: le klasse B. 5 4 1 24—4 8 5 4—1 17—7 8 4 3—1 14—3 6 4 3—1 7—8 6 5 113 10—17 3 5 1 4 7—17 1 4 4 3—26 le klasse C. 4 3—1 17—9 6 4 3—1 13—7 6 4 2 2 8—8 4 4 112 10—11 3 4 112 7—11 3 4 1—3 8—17 2 2e klasse C. 5 3 11 188 7 4 3—1 15—12 6 6 3 3 17—24 6 5 2 12 11—11 5 4 4 8—14 2e klasse D. 5 ,5 34—2 10 6 4—2 17—14 8 5 3 1 1 239 7 5 2 3 7—21 4 5 113 4—17 3 2 2 2—8 4 4 420 3e klasse B. 2 2 11—8 4 3 2—1 1012 4 1 1 4—1 2 2 1 1 9—7 2 2 1—1 6—5 2 2 1 1 710 2 3 1—2 8—8 2 3 3 6—16 irnnm. >rri/u, ■tnrfrojKr. fy-.t/rVTtr.-Jl, TRAGISCH ONGEVAL VAN EEN ZIEK JONGETJE. Vrijdagmorgen heeft in de Rosemarijnstraat te Rotterdam een tragisch ongeval plaats ge- had. Op de zolderverdieping van een der panden aldaar lag een lOjarig jongetje J. F. ziek to bed. Hij hoorde in de straat muziek en om de muzikanten te zien, klauterde hij in de dakgoot. Waarschijnlijk is hij toen to ver voorover gebogen. Van acht meter hoogte stortte hij op straat neer. Met zware inwen- dige kneuzingen werd hij voor dood opgeno men. De geneeskundige dienst vervoerde het zwaar gewonde kind naax het ziekenhuis. EEN MESSETREKKSER. Zondagavond liep een beschonken man iangs het Zuiddiep to Groningen. Zonder dat er eenige aanleiding toe bestond, zeide hij plot seling tegen de vier mannen, die in zijn ge- zelschap waren: Ga weg of ik steek jullie dood. Hij voegde de daad bij het woord en trok een geopend mes uit zijn zak en sloeg daar mede naar hen. Drie wiston door opzij te springen een klap to ontloopen, maar een vierde kreeg met het mes een diepen steek in den arm. De messetrekker, de 33jarige L. P., werd door eenige agenten gearresteerd en naar het hoofdbureau van politie gebracht, waar hij nadat hij zijn roes had uitgeslapen werd op- gesloten. Hij herinnert zich niets van hetgeen hij heeft gedaan. Niettemin is hij, verdacht van poging tot doodslag, ter beschikking van de justitie gesteld. AUTO TEGEN EEN BOOM GEREDEN. Dinsdagmorgen vroeg is een vrachtauto, eigenaar J. G. Knobbout, uit Beusichem, op de Verlengde Dracht to Heerenveen, in voile vaart tegen een boom gereden. De auto, waar- mede vee gehaald zou worden van de markt te Sneek, werd grootendeels vemield, zoodat de reis niet kon worden voortgezet. De bestuurder was, evenals de beide perso- nen, die bij hem in de cabine zaten, door ver- moeidheid in slaapgevallen. lAlle drie werden gewond. DOOR EEN AUTO OVERREDEN EN GfiDOOD. In den nacht van Maandag op Dinsdag is op den rijksweg tusschen Eysden en Maas tricht de 57jarige H. Coelen, oud-wethouder van de gemeento Rijkholt, door een auto, be- stuurd door den heer V. uit Maastricht, aan- gereden en letterlijk vermorizeld. Het hoofd van den man had men des morgen nog niet gevonden. De auto is doorgereden, maar de bestuurder heeft zich later, toea hij bemerkts dat zijn auto sporen droeg, dat een zeer ernstige aannjding had plaats gehad, bij de politie te Eysden ge- meld. Naar V. D. meldt, zat o.a. de commissans van politie to Maastricht in den auto. EEN NOTARIS VAN VEIIDUISTERING VERDACHT. Zondag is te Maarssen een notaris gearres teerd, verdacht van valschhsid in geschrifte en verduistering, meermalen ten nadeele van verschillende personen te Maarssen gepleegd. Hij is naar Utrecht overgebracht. Maandag is de notaris verhoord, waarbij hij bekende on- regelmatigheden te hebben gepleegd. D,e notaris wordt van valschheid in ge schrifte en van verduistering verdacht, die hij met hypothecaire gelden heeft gepleegd. Naar het „Handelsblad" tor oore kwam betreft.het hier een tragisch geval, omdat van buitenge- wone uitgaven geen sprake is. De notaris decide in een plaatsje van 5000 inwoners het notariaat met den heer James, zoodat voor beiden geen voldoende bronnen van inkomsten bestonden. Het schijnt, dat de verduisterin- gen zich over verscheidene jaren uitstrekken, daar in 1927 reeds iets dergelijks moet zijn voorgevallen. Tal van menschen in Maarssen zijn intusschen de dupe geworden. DE ..LETTER" DER WET. De „Harderw. Crt." meldt het volgende: 'tMoet gebeurt zijn niet zoo ver van Har- derwijk. Een boertje vervoert een vrachtje aard appelen, niet gedekt door een vervoerbewijs. Iemand, belast met hat toezicht op de na- leving van 's lands wetten ten opzichte der aardappelen, houdt hem aan. „Mag ik uw vervoerbewijs zien?" vraagt deze. „k Heb er geen", antwoordt ons; boertje. ,,Dan moet ik je aardappelen in beslag nemen", aldus de aanhouder. Waarop het boertje voor de oogen des ver- baasden aanhouders den inhoud van zijn zakken uitstortto op den weg en zegt: „De aardappelen kun je in beslag nemen, maar de zakken niet. Raap ze maar op. PINDA-CH1NEEZEN ZONDER ONDERDAIl Zondagavond ontstond tengevolge van tot nog toe niet vastgestelde oorzaak brand op de boveoverdieping van perceel 37 in de Laag- straat te Gestel, Eindhoven. De brand nam. onmiddellijk enorme afmetingen aan, zoodat aan blusschen niet te denken viel. Dit per ceel, alsmede no. 39, brandde totaal uit. Beide huizen waren burgeirwoningen en dien- den als logemenit voor elf Chineesche pinda- verkoopers. Ook de inventaris werd een prooi der vlammen. Verzekering dekt de schade. De brandweer wist het vuur tot deze per- ceelen te taeperken. Er zijn sterke aanwijzingen dat men hier met opzettellijike branstichting te doen heeft. Onlangs zijn twee perceelen op dezelfde plaats eveneens op eigenaardige wijze afge- brand. Van een der Ghineezen zijn 50 dollar en van een ander 100 mark verbrand. DE ZIEKTE VAN WEILL. Te St. Maartensdijlk doat zich een geval voor van de ziekte van Weill bij den schipper van het schip „Adriana", gedomdcileerd te St. Philipsland. De schipper heeft in een haven te Ostende gezwommen, waarin ratten voor- kwamen. De ziekte heeft een goedaardig verloop. EEN SMOjlKELC ENTRALE IN LIMBURG. De douanebeambten in Limburg zijn tot de ontdekking gekomen, dat de groote smokkel- handel van Duitsehe boter in het grensgebied vanuit een centraal punt wordt geleid. Men is er bijv. achter gekomen, zoo meldt ,,De Maasbode", dat in de afgeloopen week nabij Aroen een bijeenkomst heeft plaats ge had van verscheidene leiders der verschillende smokkelbenden. Deze schijnen gezamenlijik de boter van Duitsehe fabrikanten te betrekken en onderlimg overleg te plegen, waar en wan- neer de partijen boter over de grens gebracht moeten worden. De plaatsen Siebemgewald. Arcen en Kerkrade zijn de voomaamste door- gangspimten van dezen uitgebreiden smok- kelhandel. ONTDUIKING VAN SUIKERACCIJNS. (Belastingambtenaren hebben in samenwer- king met de gemeentepolitie te Zaltbommel bij v. S. ongeveer 1000 K.G. suiker in beslag ge- nomen, welke suiker toebehoorde aan den krui- denier v. E., en waarvoor geen accijns was be- taald ingevolge de nieuwe crisis-suikerwet. AANGESCHOTEN COLLECTANTEN, DIE GEEN COLLECTANTEN ZIJN. De politie to Deventer heeft Donderdag- avond als verdacht van oplichting aangehou- den een tweetal personen, die collecteerden voor werkverschaffing aan invaliden in Neder- land. Reeds meermalen heeft de Almsterdam- sche politie voor deze personen gewaarschuwd. De commissaris van politie to Deventer waarschuwt het publiek daarom, zich bij col- lecten aan de woningen te willen overtuigen of de collectanten een bewijs van toestemming van het betrokken gemeentebestuur kunnen toonen. Een der gearresteerde personen, die onder invloed van sterken drank verkeerden, heeft een ruit van het arrestantenlokaal ver- nield. BRUTALE BEROOVING. In het Limburgsche gehucht Nattenhoven, by Lutterade, is, naar de Tel. meldt, een 72- jarige alleenwonende man overvallen door drie inbrekers, die zich door het inslaan van een ruit toegang hadden verschaft. Zij verrasten den bewoner in zrjn slaap, hielden hem onder bedreiging stil en doorzochten zijn kamer. Toen zij daar geen geld vonden, sleurden zy den man uit bed en dreigden hem met den dood, indien hij zijn geld niet afgaf. De ver- schrikte grijsaard gaf hun een zakje, waarin 15. De roovers doorzochten het bed en no|j een kast, waarin zij nog 55 verborgen von den en vertrokken daama met den buit. AUTO OP DE RAILS ACHTERGELATEN. Vrijdagmiddag omstreeks zes uur bevond zich, naar de Tel. meldt, een bewoner van Heemstede met een dame in een personenauto op den Helderscheweg onder de gemeente War- menhuizen. De auto schijnt daar geslipt te zijn en op de tramrails terecht gekomen. De bestuurder is, daar zijn wagen defect was ge- raakt, met zijn passagiere met een anderen auto naar Heemstede teruggekeerd, zonder zich om zyn wagen te bekommeren. De niet verlichte wagen bleef op de rails staan en is later aangereden door een motortrein van Warmenhuiizen, die den auto ongeveer twee- honderd meter heeft medegesleurd. De auto werd totaal vemield. De motorspoorwagen is zoodanig beschadigd, dat hij door een anderen moest worden vervangen. Persooniyke onge- lukken kwamen niet voor. MISLUKTE ONTVOERING. Vrijdagmiddag is te Boxmeer een dertien- jarige jongen ontivoerd. Eeci autobestuurder vrbeg hem den weg naar Sambeek, reed even door en stopte ver volgens weer om een andere inlichting te vragen. De jongen ging daarop in het geopende portier op de treeplank staan. Toen hij een verzoek om mee te rijden afsloeg, daar hl'rji naar school moest, trok de autobestuurder hem de auto in en reed snel weg. De jongen begon te schreeuwen en op de ruiten to slaan om de aandacht te trekkeu. Een bewoner van den Sambeeksehen weg heeft dit gezien, ook dat de chauffeur hem een klap gaf, doch schonk verder geen aandacht aan het geval. De jongen bleef editor om hulp roepen en zich j verzetten, waardoor zijn omfvoerder, blijkbaar j angstig geworden, hem to Groeningen uit de 1 auto wierp. Geheel ontdaan is de jongen naar huis teruggeloopen. SNE1EUW IN LONDEN. -De eerste sneeuw van dezen winter is in Londen gevallen, hetgeen gepaard ging met een hevigen storm. Ook uit Wallee, Yorks hire, Leicestershire, Choshire, Worcestershire komen berichten over het vahen van sneeuw. ZWARE STORMSCHADE AAN DE BELGISCHE KUST. De storm, die ook Vrijdag nog over het geheele land woedde, blijkt op vele plaatsen in Belgie groote schade te hebben aangericht. Te Oostende zyn al de visschersbooten in de haven gebleven en moest het tramverkeer op de lijn Knokke-Oostende-De Panne worden stopgezet. Zware zeeen hebben te Nieuwpoort een deel van het oude havenhoofd vemield. Van tal- rijke villa's in de kuststreek zijn de daken en schoorsteenen afgerukt. Te Zeebrugge is een achtergebouw van het Hotel de la Victoire in- gestort. De eigenaar werd onder de stoen- massa bedolven. Toen men hem kon bevrijden had hij opgehouden te leven. DE ZOONS VAN CARUSO VOOR HET GERECHT. Naar uit Bologna gemeld wordt, hebben zich dozer dagen voor het gerecht de beide zoons van den beroemden Italiaanschen tenor, Enrico Caruso, te verantWoorden gehad wegens het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel. Drie jaar geleden werd op den openbaren landweg, in de nabijheid van Bologna, een boer, die een ossenwagen bestuurde, door een heer in een auto zonder eenig motief aangevallen en zoo danig geslagen, dat hij bewusteloos bleef lig- gen. Eerst kort geleden slaagde men er in als dader den zoon van Caruso, Enrico, op to sporen. Hij werd wegens mishandeling tot 2% jaar gevangenisstraf veroordeeld, terwyi zijn broer Rudolfo wegens gebrek aan bewijs werd vrijgelaten. WOLVENPLAAG IN LAPLAND. Het schijnt, dat de groote troepen wolven, die in den zomer van het vorige jaar tenge volge van geweldige boschbranden in Rusland de wijk namen naar Finsch en Zweedsch Lap land, daar nog steeds rondzwerven. In de vrij- wel ontoegankelijke streken rond Enare-trask laten de Lappen hun rendierkudden 's zomers vrij om er op eigen gelegenheid voedsel te zoeken. Bij het verzamelen der kudden zijn zij nu tot de ontdekking gekomen, dat een groot percentage der kalveren, naar schatting een goede 1500 stuks, door wolven gedood zijn. Zoo spoedig als er voldoende sneeuw ligt om te kunnen skien, zullen de Lappen een groote drijfjacht op touw zetten. Ook in de aan Fin land grenzende deelen van Zweedsch Lapland zijn de laatste weken ruim honderd rendieren door wolven verscheurd. DRANKSMOKKELAARS ONDER DE TRICOLOR^;. Men meldt uit Stockholm aan de N. R. Crt. Zoo lanzamerhand begint het voor de drank- smokkelaars van de Oostzee moeilijk te wor den een vlag te vinden, die hen nog vrywaren kan voor de ,,kaperijen" van de Finsche kust- wacht in open zee. Na Engeland heeft nu ook Frankrijk er in beginsel in toegestemd, dat verdachte schepen buiten de territoriale wate- ren gepraaid en onderzocht worden. De aan leiding hiertoe was dat enkele dagen geleden zes onder de tricolore varende smokkelschepen van Dantzig naar de Finsche Golf en de Stock- holmsche scheren vertrokken zijn. Het groot ste vaartuig, de Candia, moet 200.000 liter al cohol aan boord hebben. Volgens rapporten uit Dantzig en Reval moeten thans schepen met in totaal ruim een millioen liter smokkel- drank in de Oostzee kruisen. DOOR SNEEUWSTORM OVERVALLEN. In de Dolomieten heeft het eerste ongeluk van dezen winter plaats gehad. In de Zerzer- vallei zijn drie jonge mannen door een sneeuw- storm overvallen en om het leven gekomen. Ofschoon geoefende gidsen terstond een red- dingscolomne vormden, is men er niet in ge- slaagd de slachtoffers te redden. KOUDE IN DE ARDENNEN. Op de hooge plateaux van de Ardennen is het bytenid koud. Zaterdag heeft het aldaar, ook in den loop van den dag, flink gevroren. Verder is weer veel sneeuw gevallen op het Hooge Veen, to Elsenham, Waismes, Talhay en Eupen. Ook to Vervieirs heeft het reeds lichtjes gesneeuwd. ONGELUK OP EEN SCHIETTERREIN. Op het militaire schiettorrein to Meiningen is Zaterdag een kogelvanger, die uit beton was opgetrokken, ingestort. De arbeiders, die by den bouw werkzaam waren, werden in de diepte gesleurd. Viijf man zijn zwaar en vijf Iicht gewond. „OM HITLEli TE ZIEN". Een 70-jange Nazi heeft ruim 500 kilo meter geloopeu van Solicgen naar Beriyn om Adolf Hitler te zien. Hij heeft 14 dagen over zijn wandeling gedaan. Hij heeft Hitler gezien en gesproken en de kanselier heeft hem een geldeiyke belooning gegeven. De enthousiaste wandeiaar heeft ook den minister van propaganda dr. Goeb- bels mogen ontmoeten, die hem beloofde spoe dig naar Solingen te zullen komen, om daar een rede te houden. Thans hoopt de oude man den Pruisischen minister-president Goermg nog te spreken. VROOLIJKE AVOND MAAR DUUR. Eenige personen waren Vry'dagavond in Amsterdam op stap geweest en daarbij dron- ken geworden. Een hunner miste eensklaps een bedrag van 550 gulden. Hij verdacht hier- van, behalve een vrouw uit een cafe in de Wagenstraat een zeeman en een koopman. Daar alle deelnemers aan deze fuif zwaar be schonken zijn geweest, kon de politie er geen touw aan vast knOopen en zag van arresta- tie af. EEN DIEPZEEDUIKBOOT. De studie van levende wezens op groote diepte in zee heeft van oudsher vele biologen aangetirokkenHet was echter zeer moeiiyjk tot diepten van meer dan 100 meter af to dalen en daar te fotografeeren. Thans is het echiter gelukt een vaartuig to bouwen, dat het midden houdt tusschen duikboot en duikerklok. De boot is 6 meter 60 lang, weegt 7y2 ton en kan tot 200 meter diepte duiken. Ze ver- schilt van een gewone duikboot door het feiit, dat ze met een moederschip samenwerkt, dat haar van lucht en electrischen stroom voor- ziet. De duiker kan de boot door een luik in den bodem verlaten, zoodra de lucht in de boot onder even zwaren druk staat als het water op den bodem. In de wanden zijn verscheiden vensters van. sterk dlik glas aangeibracht, die het mogeijk maken flora en faima to foto- grafeeiren en te filmen, bij het schijnsel dat sterke zoeklichten verspreiden. Hoofdplaat Breskens H Oostburg Temeuzen ni Sasput Biervliet Sluis Axel n Sluiskil Stoppekhjk Hontenisse ONW STEEN Tern. Boys Com Boys Temeuzen IV Scheldestr. Westdorpe Zeeduivels Hoofdplaat H Biervliet H IJzendijke II Sasput n Breskens HI Oostburg n STEEN II Sluiskil H Axel III Westdorpe II Zuiddorpe Oranje II Hontenisse U Com Boys H

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1933 | | pagina 2