ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VO^EEUWSCH;VLAANDEREN. y DEESSE Bij Ruwe Handen Purol Mijn Eiland Serste Blad Een Houten R0EIB00T, No 9061 MAANDAQ 30 OCTOBER 1933. 73e Jaargang Strandvonderij. IIIIKI1AID BUITKNLAHD FEUILLETON DE OPHEFFING VAN KANTON- GERECHTEN. NEUZENSCHE COURANT. ABONNEMENTSPRIJS: Binnen Ter Neuzen 1,25 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen fr. per post /1,55 per 3 maanden Bij vooruitbetaling fr. per post 5,60 per jaar Voor Belgie en Amerika 2,—, overige lan den /2,35 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor bet buitenland alleen bij vooruitbetaling. Ultgeefster: Flrma P. J. VAN DE SANDE GIRO 38150 TELEFOON No. 25. Voor elken regel meer f 9.20 HXEEVE ADVERTENTIeN per 5 regels 50 cent bfl vooruitbetaling. Grootere letters en clicbd's worden naar plaatsruimte berekend Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tarief, hetwelk op aanvraag verkrijgbaar is. - Inzending van advertentien liefst 66n dag voor de uitgave. DIT BLAD VERSCHIJNT IEDEREN MAANDAG-, WOENSDAG- en VKIJDAGA VON D De Burgemeester-Strandvondei van TER NEUZEN maakt bekend, dat in die gemeente is aangabracht en opgeborgen. bruin geteerd; model Groninger sloep, be- hoort bij een bihnenschip; 3 vaste dochten, welke groen geverfd zijn geweest; geen buik- delling; van achter een gleuf om te wrikken; aan de binnenzijde van den achtersteven een ring van ijzer, benevens de naam: ,,H. de Winter", welke is ingesneden. De boot is opgevisoht op de Wester-Schelde. Vermeende gerechtigden worden opgeroe- pen om zich, tot terugverkrijging van bun eigendom, te vervoegen bij den Burgemeester- Strandvonder voomoemd. Ter Neuzen, 30 October 1933. De Burgemeester-Strandvonder voornoemd, J. HU1ZINGA. OVERTREDING VAN HET UNIFORM- VERBOD? Naar gemeld wordt, is Donderdagavond na afloop van een vergadering in de Stadsgehoor- zaal te Leiden, waar hij het woord gevoerd had, tegen het Tweede-Kamerlid, mr. dr. Wes- terman, proces-verbaal opgemaakt terzake van overtreding van het Uniformverbod. Het .betreft hier het dragen van bet insigne van bet Verbond voor Nationaal Herstel, een klein speldje, 1.2 c,M. lang en 1 c.M. breed, dat als een opzicbtig onderscheidingsteeken, uiting gevend aan een bepaald staatkundig streven is aangemerkt. (Het insigne is in beslag genomen. Ook tegen den voorzitter der Leidsche af- deeling, mr. de Vries, is proces-verbaal opge maakt. DE BOYCOTT VAN DUITSCHE GOEDEREN IN ENGELAND. Volgens een mededeeling van den Joodschen Raad wordt de boycott-beweging van Duit- sdhe goederen kracbtig voortgezet. Op 5 November a.s. zal in de Victoria Hall aan het Bloomsbury Square een groote bij- eenkomst worden gehouden, welke zal worden bijgewoond door 400 gedelegeerden uit alle deelen van Engeland en Ierland. Sir Robert Mond zial op deze tayeenkomst het woord voeren en er zal een resolutie wor den opgesteld inzake het handhaven van de boycott. Bovendien is een ,,Bond van winkelende vrouwen" opgericbt welke een actio zal be- ginnen tegen de detailverkoop van Duitsche goederen in alle winkels zoolang de tegen- woordige onderdrukking der Joden in Duitsch- lanid blijft voortduren. VEE-VERNIETIGING IN DENEMARKEN. Het Deenscbe ministerie van landbouw dealt mede, dat tot 1 October j.l. in totaal rond 120.000 stuks rundvee zijn gedestrueerd, Hoewel de voor dit doel gevoteerde rijks- middelen zijn uitgeiput, heeft de Deenscbe regeering thans besloten, ook in deze week nog 3000 stuks te doen vernietigen (tot dus- ver bedroeg dit aantal 4000 stuks 1. Verder heeft de ministerraad zich bezig ge houden met de varkensuitvoer, die emstig wordt bedreiga door de toestand op de Engel- sche baconmarkt. Het wekelijksche aanbod van slachtvarkens bedraagt thans 150.000 stuks, doch er kutmen slecbts 100.000 worden afgaz'et, najnelijk 87.000 naar Engeland en 13.000 in het binnenland. Bovendien zal En geland het invoercontingent per 1 November verder verlagen. OOK TE JERUZALEM BOTSINGEN. Ook te Jeruzalem is het, evenals te Jaffa tot hloedlge botsingen gekomen. Een opge- wonden menigte heeft Vrijdagavond een politiewacht aangevallen. De beambten gaven vuur. Een demonstrant is gedood en ver- scheidene zijn gekwetst. Bovendien is een politie-ambtenaar door een dolkstoot gedood. Een tweede incident is bij het spoorweer- station Nablus ontstaan, dat door de menigte is aangevallen. Ook hier is een demonstrant door schoten van de politie gedood. Een aantal vooraanstaande leiders van de Arabische uitvoerende commissie, aldus wordt nog nader gemeld, bevinden zich onder de arrestanten. Ook onder de gewonden bevinden zich bekende Arabische politici. Joodsche families uit geisoleerde gefoieden hebben een toevlucht gezocht in de Joodsche centra. MUSSOLINI GEEFT EEN MASSA- BRITILOFT. Heden worden in Rome 2000 paartjes getrouwd. Ter gelegenheid (van den elfden verjaardag der fascistische revolutie in Italie, zouden heden, 30 October, in de stad en de provincie Rome een massale trouwpartij plaats hebhen. Tweeduizend paartjes zullen dan in den echt worden vereenigd. Alleen al in de stad Rome zullen 550 echtvereenigingen tegelijjk worden gesloten en de overige 1450 zullen worden voltrokken in tal van steden en dorpen van de provincie Rome. Doch om 10 uur 's mor- gens zullen alle 2000 paartjes voor rebelling van den staat naar een der kerken van Rome worden gebracht, waar een bijzondere mis zal worden gecelebreerd. Leden der fascistische jeugd-organisaties zullen langs den weg op gesteld zijn, muziekkorpsen zullen spelen, er zal een gemeenschappelijk bruiloftsmaal wor den gegeven en ten slotte zal elke bruid en bruidegom een cadeau krijgen van Mussolini. De secretaris-generaal der fascistische par- tij Starace, heeft oanvangrijke voorbereidingen getroffen voor deze massale trouwpartij. Weken geleden zijn de circulaires verzonden naar de steden en dorpen der provincie Rome, waarin werd medegedeeld, dat Mussolini een huwelijksgeschenk zou geven aan elk paar, dat zich op de morgen van 30 October in den echt liet verbinden, terwijl de duce bun boven dien een maaltijd aarubood. Er wajren liefhebbers genoeg, maar vele bruidjes in spe opperden het bezwaar, dat haar uitizet nog niet comipleet was. Ook hier- in werd evenwel voorzien en de fascistische vrouwen-organisaties zorgden voor alles, wat aan den uitzet ontbrak. De echtparen van 30 October zullen ook in hun verder leven een prefenente behamdeling genieten: zoo zullen zij voor hun eersten spruit een baby-uitzet krijgen van Mussolini, terwijl al hun kindiertjes gedoopt mogen worden in de haseliek van St. Pie tor, een voorrecht, dat amders voorbehouden is aan de inwoners der hoofdstad. TER NEUZEN, 30 October 1933. INSPECTIES DIRECTE BELASTINGEN. In verband met de wijziging van den dienst der inspecties van de directe belastingen en der invoerrechten en aecijmzen, in ons vorig nummer vermeld, worden de mspecteurs A. J. W. van Rietschoten van het kantoor der directe belastingen alhier, overgepladtst naar dat te Middelburg, M. Gonlag van Oostburg naar Kerkrade, J. J. Rus van Middelburg naar Oostburg,'terwijl aan de suib-inspectie der in voerrechten en aecijmzen te Ter Neuzen werk- zaam wordt gesteld de inspecteur der invoer rechten en accijnzen J. B. Kloosterman thans te Eindhoven. ZIEKENVERPLEGING. Aan het ziekenhuis der Rijks-universiteit te Leiden slaagde voor diploma A ziekenver- pleging mej. M. M. S. Rijnberg, vroeger alhier. EERSTE H. COMMIINIE. Gisteren onder de eerste H. Mis deden 14 zevenjarigen hun eerste H. Communie. De meisjes der Zusterschool zongen daarbij de gezangen der H. Mis. Tijdens het H. Lof werd de opdracht ge- I daan aan Christus-Koning, wiens feestdag gisteren door de Kerk werd gevierd. Het was een mooie plechtige dag, die hij de kleinen hun geheele leven in herinnering zal blijven. Collecte. K.J.V'ers verkochten gisteren voor en na de H. Missen speldjes, waarvan de opbrengst bestemd is voor de R.K. Vrouwenbond voor een of ander goed doel., Reeds voor de Hoog- mis waren alle speldjes verkocht. GEVONDEN VOORWERPEN. De Inspecteur van politie alhier maakt be kend, dat omtrent onderstaande gevonden voorwerpen inlichtingen te bekomen zijn aan de daarachter vermelde adressen: Sleutels, bureau van politie. Lapje scbortengoed, P. Deij, Hook (Knol68) Belastingmerk, J. Potters, Steenbergenl. 59. Bril in etui, D. de Kramer, Tholensstr.58. Portemcnaie met inhoud, J. L. Verlinde, Dr. Buijzestr. 2. Kindertaschje met inhoud, R. de Doelder, de Doelderstr. 18. Zwarte glace handschoen, A. Leunis, Van Steenbergenlaan 36. VEREEN. .^ZIEKENHUISVERPLEGING ZEEUWSCH-VLAANDEREN." In vexihand met achterstaande advertentie schrijft men ons: Dat aan een vereemiging van bovenstaanden naam in Zeeuwsch-Vlaanderen behoefte was, blijkt wel uit het groote succes dat deze ver- eeniging ten deel valt. Nog zelden heeft een vereeniging in -korten tijd zoo'n vlucht ge nomen. Eln dan in een crisistijd als we thans belevan. Juist dezen tijd is oorzaak, dat zoo vele menschen, wier geldmiddelen wat be- perking ondergaan hebben, hun toevlucht zoe- ken in corporaties, die hen in staat stellen in tijd van ziektegevallen op een gemakkelij'ke manier geholpen te worden. De groote bedra- gen die iemand, speciaal bij ziekenhuisverple- gicg, direct uitgeven moet worden door onder- linge hulp belangrijk gereduceerd. De strfun die de vereeniging dan ook ten deel valt uit alle lageo der bevolking, is mits- dien ook zeer groot. Ook de steun van de medici en alien die zich ibewegen op het ter- rein der ziekenverpleging is een factor die meetelt in het succes dat de vereeniging ge- boekt heeft. Schoon het spreekwoord: „on- bekend maakt onbemind" hier nu wel naet heelemaal van toepassing is daar er reeds veel propaganda is gemaakt, toch is het nood- zakelijk steeds door te gaan met propageeren, daar dit het eenige middel is om tenslotte ieder te overtuigen van het groote nut dat een vereeniging als bovenstaand afwerpt. Menig- maal komt men in aanraking met personen die van het bestaan zelfs niet weten. Honder- den gezinnen zijn nog te bereiken, waarvan er velen zijn, die er eenigszins schuchter tegen- over staan om allerlei redenen. Dezen moe- ten gewonnen worden. Nu reeds werkt de vereeniging met vrucht, gezien de vele geziunen die dit jaar profiteer- den van hun lidmaatschap Alhoewel de vereeniging nu al vele voor- deelen aanbiedt, is het te begrijpen, dat deze dan pas stijgen, wanneer zij ettelijke duizen- den leden boeken kan. Gelukkig gaat de vereeniging die richting uit, daar het bestuur de hoop heeft dat bij het eind van dit jaar een getal van 3000 zal bereikt worden. Een deel van haar succes is toe te schrijven aan het feit, dat zij in haar werkwijze zeer soepel optreedt, n.l. wat betreft keuze van dokter, ziekenhuis, enz. Nog zij meegedeeld dat de vereeniging nu reeds een heel rayon bestrijjkt. Behalve Ter Neuzen met de buurtgemeenten Sluiskil en Driewegen, telt ze haar leden in Axel, Zaam- slag, Hoek, Sas van Gent, Schoondijke en weldra ook Philippine. Nog wat werken en dan na verloop van tijd moet de vereeniging hare leden hebben in elke plaats van Zeeuwsch-Vlaanderen. Om dit te bereiken roepen we een ieder toe: wacht niet langer om lid te worden, maar sluit U aan, opdat ook gij dan medewerkt aan het schoone doel in het belang der menschheid! De Engelsche premier MacDonald in ge- sprek met Mr. Cordell Hull over de stabili- satie van het pond sterling, hetgeen voor de wereldhuishouding van groot belang is. Even belangrijk is voor aller gezondheid een steeds gelijkwaardig juist gedoseerd geneesmiddel, hetwelk in de echte „Aspirin"- I tabletten door het Bayer-kruis gegaran- deerd is. (Ingez. Med.) MASSALE VELDLOOP. De heeren Loo Molenaar en W. Poppe te Hulst melden, dat zij ter propageering van de athletiek het plan hebben opgevat een massale veldloo,p te organiseeren. Zij, doen daartoe een beroep tot medewerking op alle sportvereenigingen in oruze provincie om deze propaganda-veldtocht te doen slagen. Het parcours is zoodanig gelegd dat de loopers van A-klasse driemaal, en die van B en C-klasse tweemaal langs het pubiiek dat het geheele parcours kan overzien worden _geleid. FijnLinnengoedenKousen eerste keuze Veldstraat 55, GENT Ingez. Med. Ins 36) door VICTOR BRIDGES. (Nadruk verboden.) (Vervolg.) Als je er niets op tegen hebt, Dryden", zei hij, ,,ga ik naar mijn majpdje. Ik heb nogal een zwaren dag gehad, weOT-je! Van vanoch- tend zes uur af heb ik staan schilderen." „Dan heb je een fiinke nachtrust noodig", besliste ik meteen stond ik op. „Blijf maar liggen zoolang je wilt het ontbijt blrft hier den heelen morgen staan als je trek hebt begin je maar." Ik schonk een tumbler voor meer dan een derde vol whisky en vulde hern bij met borre- leind sodawater. jHier heb je je slaapdrankje," zei ik. „Neem 't mee naar boven en drink het op als je in bed ligt. Als je daarop niet slaapt, mamkeert er beslist wat aan je." Hij nam den tumbler lachend van me aan. Ik stak de twee kaarsen-in-kandelaars, die Bascomb neergezet had, aan en ging met hem naar boven. ,,Wat gebeurt er 's avonds met vriend Satan?" vroeg hij, toen we voor zijn deur halt maakten. „Laat je hem nog huiten los- looipen? Op dezelfde hardvochtige manier als je com?" ,,'t Is nog steeds hetzelfde," was mijn ant- woord. ,,Hij is zoo gewend 's nachts buiten te loopen en allerlei onderzoekingstochten te doen dat hij het in huis waarschijhlijk niet eens uit zou kunnen houden. En daarbi] komt," 'ging ik opzettelijk voort, „dat hij een goede afweer is tegen stroopers en kuiken- dieven." Manning zett'e zijn kandelaar op den hoek van een lage ladenkast. ,,Ja", zei hij droogjes, ,,het 's nachts rondwandelen van hem is voor alle partijen een nuttige en gezonde bezigheid. Ik zou tenminste niet graag 's nachts kcnij- nen of kuikens komen stolen." Hij stak me zijn hand toe na even aarzelen legde ik er, met hetzelfde gevoel van weerzin, de mijne in. „Slaap wel," zei ik. „Vergeet je slaapmid- del niet. Morgenochtend kcxm ik kijken, hoe 't gewerkt heeft." Ik ging naar beneden en bracht alles voor den nacht in orde. Toen ik de voordeur op de knip deed, kwaim Bascomb de deur van de eetkamer door. „Wat heb je met Satan gedaan?" vroeg ik hem. „Even uitgelaten net als we elken avond doen. Als u 'm misschien vannacht liever in huis hebt ik kan hem makkeljk genoeg weer binnemhalen." Ik schudde het hoofd. ,,Nee," besliste ik. „Laat 't zoo maar blijven." Ik keerde me om en wees op de tafel. ,,Neem den boel maar weg en sluit de eetkamer af. Dr. Manning is al naar bed en ik ga zoo dadelijk eveneens. Morgen zet je maar klaar je ziet ons dan wel verschijnea." Met een veeibeteekenden blik naar de trap kwam hij naar me toe. „Ik weet niet of ik 't u al gezegd heb, patroon, maar d'r is naast uw bed een bel naar mijn kamer. Mr. Jannaway heeft 'an expres laten maken. Als u me noodig hebt, hoeft u maar even te drukken en ik kom." „Goed, Bascomb," antwoordde ik. Daarna knikte ik hem goeden dag en ging lichtelij-ks verbaasd, maar tegelijk getroffen door zijn bezorgdheid, voor den tweeden keer de trap op. Onder het uitkleeden ging ik mijn onder- vindingen van dien avond na en behalve het feit, dat ik er in geslaagd was om mijn ware gavoelens voor Manning te verhergen, had ik niet veel succes te boeken. H:iji had de rol van vriendschappelijk gezindcn ,,,buur" in de per- fectie gespeeld. Zijn vraag of ik ook iets meer over mijn oom te weten was gekomen en zijn nonchalant informeeren naar Satan waren de eenige zwakke plekken in een ove- rigens uitmuntende vertolking. En dan nog was de manier, waarop hij ge'informeerd had, geheel in overeenstemming geweest met de persoonlijikheid die hij wilde uitbeelden, en van hetgeen er achier dat gladde voorhoofd omging, wist ik niets, minder dan niets. Ondertusschen leek het me meer dan waar- schijnlij'k dat hij iets in z'jn schild voerde. Niet dat ik de tragische voorgevoelens van Christine en Bascomb deelde, want ik schatte de intelligentie van mijn vriend den dokter te hoog, dan dat ik hem in staat achtte om de stommiteit te begaan me, onder mijn eigen dak, den hals af te snijden. Om inlichtingen was het hem te doen, niet om mijn bloed. En de reden van die veronders telling was te vin- den in het verihaal van Bascom over de po- gingen, die Manning had gedaan, om na den dood van mijn oom in huis te komen. Dat aanhouden was alleen te verklaren door de t'heorie, dat hij een misschien eenmaal afge- broken onderzoekingstocht had willen voort- zetten en) nu hij binnen was, zou hij zeker zoo'n goede kans niet ongebruikt laten voor- bijgaan. Ondertusschen was ik de dupe van de his- torie en mocht ik een nacht opzitten. Dat was geen prettig vooruitzicht, vooral niet, omdat ik den volgenden morgen naar de stad moest. Maar mijn minder aangename erva- ringen op zee hadden me ten opzichte van dat soort quaesties een zekere philosophische ge- latenheid gegeven en dus schikte ik me ge- willig in mijn lot. Ieder, die iets dergelijks wel eens bij de hand gehad heeft, weet hoe tergend langzaam de uren verloopen. En ik had niet eens den troost van amusante lectuur, want ik was bang, dat het schijnsel van mijn kaars onder de deur door ziehtbaar zou zijn. Dus kroop ik onder de dekens en bleef op mijn rug lig gen, in volslagen duisternis, met m.n oogen wijd open en mijn ooren klaar om elk geluid op te vangen. Door het open raam kwamen, met tussohen- poozen die al langer werden, de galmende slagen van 'de kerklklok van Pen Mill, die de kwartieren aangaven. Niets verbrak de stilte. behalve nu en dan een luid geknapper in de struiken. Satan, die op zijn gewone, door en door gelegen manier, de wacht hield. Ingez. Med. Zoo werd het middernacht en na perioden van stilte, die me een voorproefje van de eeuwigheid gaven, eon twee en drie uur. De sombere grauwte van den nacht ging ge- leidelijk over in het kleurlooze grijs van den allervroegstsn morgen en allengs maakten de meubilair-cciderdeelen in de kcimer zich van him achtergrond los en namen kleur en vorm aan. Door het open raam kwam het slaperige getsjilp van ontwakende vogels, maar in het huis bleef alles doodstil. Hoe langer hoe zwaarder viel het me, om de overweldigende behoefte aan slaap, die zich meer en meer liet gelden, de baas te blijven en een paar maal porde ik mezelf door een schrik-sensatie wakker, juist toen ik in slaap viel. Of ik tenslotte indruilde kan ik niet met zekerheid zeggen. Hoe 't zij, mijn onderbe- wustzijn bleef ik elk geval wakker, want op- eens merkte ik, dat ik rechtop in bed zat kalm en absoluut meester van mezelf, maar met elke zenuw in mijn lichaam gespar.nen, klaar om in actie te komen. De eerste paar oogenblikken gebeurde er niets. Toen opesns hcorde ik het geluid waarop ik zat te wachten het zachte kra- ken van een plank in de gang langs mijn deur. Vlug sloeg ik de dekens terug en stapte zonder leven te maken uit bed. Een blik op mijn horloge, op het nachtkastje naast mijn bed vertelde me dat het even v66r half vijf was .een uur van den dag, of eigenlijk van den nacht, waarop de planken in een fatsoen- lijk huis niet behoorden te kraken. Mijn nachtwake was dus niet tevergeefs geweest en ondanlks de spanning waarin ik verkeerde, doorgloeide me het de-deugd-wordt-beloond- gevoel, dat ieder van ons, zelfs de zwarte schapen, soms gewordt. Ik haastte me niet. Op mijn gemak keek ik de kamer rond en ontdekte wat ik zocht de pook, die uitnoodigend tegen den schoor- steenmantel stond. Dat leek me een betrouw- baar wapen in tijd van nood. Ik sloop op mijn teenen de kamer door, pakte hem beet en sloop op dezelfde manier weer naar de deur. Aan het Unie-bestuur zal toestemming ge- vraagd worden om de C-klasse open te stelten voor niet-athleten. Als gevolg van het Dinsdag door de Tweede Kamer aangenomen wetsontwerp tot ophef- fing van rechtbanken en kantongerechten, zul len in Zeeland worden opgeheven de kanton gerechten te Hulst, dat bij Ter Neuzen wordt gevoegd, Goes dat bij Middelburg komt en Tholen dat aan Bergen op Zoom wordt toe- gevoegd. Bij; de behandeling werd er door den beer Boon op aangedrongen, dat een spaarzaam gebruik zou worden gemaakt van het doen waamemen van kantongerechten door den kantonrechter van een aangrenzend kanton en wees hij in het bij'zonder op het kanton- gerecht te Oostburg, dat thans bestemd is om door den kantonrechter te Ter Neuzen te worden waargenomen. Hij verzocht Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen niet van een kanton rechter verstoken te doen blijven. De Minister gaf te kennen, uit den aard der zaak te zullen nagaan in hoeverre kantons waar voor het oogenblik een andere kanton rechter met de waameminig is belast, weer voor de benoeming van een eigen kanton rechter in aanmerking komen. j Het door den heer Boon aangehaalde vooi- beeld, het kantongerecht te Oostburg, achtte de Minister niet het rneest gelukkige dat hij had kunnen nemen, aangezien een kanton rechter aldaar thans wel een magere taak zou hebben. Volgens de laatste cijfers, die loopen over de jaren 19281932, had de kan tonrechter te Oostburg af te doen aan straf- zakcci, waarbij' mondeling vonnis werd ge- wezen, gemiddeld 592 zaken per jaar, d.w.z. ongeveer 11 per week, schriftelijke vonnissen in strafzaken gemiddeld 11 per jaar, dat is eer< in de vijf wekenciviele zaken, contradictoir 18 per jaar en versteikzaken 15; samen 33 civiele zaken. De Minister weet niet, of hij wel tot de ccnclusie zal kunnen komen, dat hij voor een kanton, dat een dergelijken klei nen omvang heeft, wat het aantal zaken be- Met mijn hand op den knop bleef ik staarf en luisterde. Mijn gehoor is scherp en hoe voorzichtig het aan het einde van de gang ook toeging, toch hoorde ik genoeg om de gevolg- trekking te maken dat iemand de trap af- sloop. Voorzichtig, heel voorzichtig draaide ik den knop om; zonder eenig geluid gaf hij mee. Daarna duwde ik de deur bij enkele centi meters tegelijk open, tot de kier wijd genoeg was om me door te laten en stapte voorzich tig de gang in. Een vlugge blik naar weerskanten deed me niets belangwekkenders zien dan Manning's schoenen, netjes naast elkaar op de mat. Om de een of andere reden verhoogde dat 't ordelijke, 't methodische waar het voor stcnd, misschien mijn respect voor den man. En met de pook stijf in mijn hand sloop ik voetje voor voetje de trap af. Onderwijl overlegde ik wat hier de beste tactiek was. Zou ik probeeren ongemerkt be neden te komen of de trap met twee, drie treden tegelijk afspringen en den vent be neden te L.if gaan Dat laatste was het meest naar mijn smaak, maar er zijn van die mo- menten in het leven, waarop je neiging pas in de tweede plaats komt en dus besloot ik plicht voor genoegen te laten gaan. Een kans als deze kwam niet licht weerom en 't zou dwaas- heid zijn om er geen dankbaar gebruik van te maken. Nog steeds even voorzichtig sloop ik het portaal dwars over en boog me over de balu strade. Van die plaats af was alleen het ge- deelte van de ha! aan den kant van de loggia te zien. Dat zag er nog precies uit als ik het den vorigen avond achtergelaten had en be halve het regelmatige, zware tikken van de staande klok hoorde ik geen enkel geluid. Alles was stil. Tenzij Manning naar de eetkamer of keu- ken was gegaan, stond hij in de hal zoowat recht onder mijn voeten. Hoe eerder ik te weten kwam, wat hij daar uitvoerde, hoe beter. En dus schoof ik voorzichtig naar de trap en begon, tree voor tree, de afdaling. (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1933 | | pagina 1