Alleen ROODE STER ROODE STER-rookers hebben 100°/o genot voor hun 13 cent. S P 0 B T. OEMEVQDB BEBICHTEN| NIEMEIJER'S £t/&ndde SLUISKIL. SAS VAN GENT. AXEL. OVERSLAG. VOETBAL. ZEEUWSOHE VOETBAEBOND. c. RECHTSZAKEN. FAILLISSEMENTEN. Alle labak van 13 cent is niel 'i zelfde. Alle labak van 13 cent is niel van Niemeijer! Daar lellen de fijnp roe vers juisl zoo scherp op. Zij welen, dat Niemeijer's Roode Sler hun voor 13 cent meer aan smaak en geur geeft, dan welk ander merk ook! Daar gaal het ook voor U om. U wilt 10 0°/o rookgenol voor Uw 13 cent hebben. Dan is er maar een merk voor U, n.l. EEN GEZIN VAN VIER PERSONEN VERBRAND. gebouwde eigendommen in de laatste vijf jaren gemiddeld is opgebracht gefixeerd, ter wijl dan in bet meer benoodigde door de ge bouwde en de ongebouwde eigendommen wordt bijigedragen in verhouding tot hun ge- zamelijke waarde, naar beider belastbare op brengst vast te stellen, waarbij de heffing van de gebouwde eigendommen gescbiedt naar de belastbare opbrengst volgens de grondbelas- ting. Biji aanneming van bet voorstel door de Prov. Stateo wordt dat radicaal veranderd en zal het gebouwd kunnen worden aangeslagen in alle kosten. 't Spreekt baasit vanzelf, dat slechts die polders en waterscbappen van deze mogelijkheid zullen gebruik maken, waarin ean gemeentelijke kom is gelegen en die tbans een vrg boog dijkgeschot heffen. Want er is naar onize meening nog een andere rem. Bij de belasting der gebouwde eigendommen zal natuurlijk het stemrecht in den polder of bet waterschap tot deze categoric moeten worden uitgebreid, wat kan leaden tot een tot dusver ganscb onibekenden toestand in de vergadenn- gen, die soms van jaren her bestaan uit ver- tegenwoordigers uit ibepaalde families, die van geslacbt op geslacht daarin de lakens hebben uitgedeeld. Voor dezulken zou de entree van dergeiijke „fouitenstaanders" een heele veran- dering zijn. De vraag kan worden gesteld of bet beginsel als zoodanig recbtvaardig en dus te verdedigen is. Naar onze meening kan bier- op positief bevestigend worden geantwoord. Bij de polders of waterscbappen, die belast zijn met de verdediging tegen zeewater, lijkt bet ons al heel gemakkelijk. Alle kosten aan den zeedijk besteed, dienen zoowel tot be- scherming van de gebouwde als van de onge bouwde eigendommen. Wat de binnenpolders betreft, staat de zaak wel eenigszins anders, doch de veranderde tijdsomstajndigheden geven bier de oplossing. Het is niet te ontkennen, dat vele polders en watersobappen bun dijk- gescbot belangrijk bebben moeten verhoogen, onjdat steeds zwaarder eisoben worden ge steld aan de wegen en bet zijn waarlijk niet uitsluitend de landbouwers, die biervan pro- fiteeren. Menig eigenaar van „gebouwd", zakenlieden, vervoert meer over den weg dan de gemiddelde boer. Principieel is het voorstel alleszins te verdedigen, wat nog niet zeggen wil, dat het zomder eenig verzet zal wor den aangemomen. Er zijn er altijid, die op- komen voor ,,bistoriscbe recbten" en wat dan daaronder gerangscbikt wordt. DE DIJKVAL IN DEN NIEUW-NOORD-BEVELAND POLDER. In de afgeloopen week, scbrijft „De Zeeuw", is het nieuwe 3 M. booge ddjkje, dat v66r het gat in den dijk lag, stukgeslagen. Het op- komende water ,nu ergens tegenstand onder- vindend, loopt met kracht in bet poldertje Bohemen. Het bouiwland, dat voomamelijk op bet eind van den polder is gelegen, naar den kant van den oesterput, staat met boog water blank; biji laag water is de grond z66 dras, dat men er tot over de enkels inzakt. Het was Zondag, toen de vloed kwam een interessant en tevens droefgeestig gezicbt. Velen waren aanwezig om bet niet alledaag- sche gebeuren tozien. Als het 'n half uur ge- vloeid heeft, staat bet poldertje onder. Waar eens vrucbtbare grond was, zwemmen nu de meeuwen. Dicbt bij het gat is de stroom z66 sterk, dat draadafscbuttingen bet niet kunnen houden. De paaltjes knappen af. Met laag water komen de fundamenten bloot van de hofstede van wijlen den heer Jac. de Looff, die in 1882 zijn hofstede liet verbouwen naar den dijk, die naar den oester put voert. Donderdag a.s. zal bet bestuur van de zwaar getroffen polder Nieuw Noord-Beveland nogmaals een aanbesteding bouden. Het grondwerk voor bet maken van de oost-nol van den zeedijk zal dan een beurt krijgen. Ook het bestuur van de aangrenzende pol der Oud Noord-Beveland scbrijft een aanbe- steding uit voor bet aanbrengen van een bui- tenberm aan den Emelissendijk, vanaf den in- laagdijk vanaf den Nieuw Noord-Beveland- polder tot aan den zeedijk biji de haven van den oesterput. Dinsdagmiddag was personeel der PZEM in Hulst bezig met bet afladen van palen van de vracbtauto van de Centrale alhier. Een zekere W. Kesteloo, bulpmonteur, werd plot- seling door een zwenkende paal van de auto geslingerd. Hij werd opgenomen met scbedel- breuk en schouderfractuur en naar het zieken- huis te Hulst overgebracht. Het slachtoffer is afkomstig uit Tbolen en is tbans gedomicilieerd te Sluiskil. Niemand treft hier schuld. Op 23 October stonden bij bet orgaan der Arbeidsbeurs ingeschreven 35 ged. werkl. fa- brieksarbeiders, 2 transportarbeiders en 1 landarbeider. Verder werden door bemiddeling van ge- noemd orgaan vier meisjes geplaatst bij de N.V. Textielindustrie ,,Canisvliet" alhier. Anti-Rev. Kiesvereeniging. Bovengenoemde kiesvereeniging organiseert in den a.s. winter o.a. 6en of meerdere z.g. praatavonden, waarop verscbillende zaken van aanbelang door de leden in huishoudelijken kring met de raadsleden besproken kunnen worden en gelegenheid tot gedachtenwisseling zal bestaan. Tevoren moeten de te bespreken zaken of te stellen vragen schriftelijk voor een bepaal- den datum bij den Secretaris worden inge- diend. Groote belangstelling. De supportersvereendging ,,Axel Vooruit" beeft voor de uitreis van de voetbalvereeniging Axel naar De Baronie op a.s. Zondag de bij- zondere voorziening moeten treffen van een tweede bus voor de liefbebbers beschikbaar te stellen. Met niet minder dan 3 voile auto- bussen wordt deze reis daardoor een bijzonder bewijs van medeleven met onze plaatselijke vertegenwoordigers op bet gebied van de voet- balsport. Bazar Crisis-Comite. Wekenlang, ja wij kunnen wel zeggen ge- durende een paar maanden reeds, waren on der leiding van de volijvenige presidente mevr. Hdemstra, de voorbereidingen gaande om weer te komen tot het organiseeren en daarstellen van een bazar ten bate van het plaatselijk Crisis-Comite. Dit lofwaardige streven vond weer vrij algemieen steun en medewerking met bet gevolg, dat wij karrevrachten vol produc- ten van huisvlijt, in den vorm van nuttige handiwerken, etc., naar bet gebouiw der Her- vormde Zondagschool zagen voeren. Ook voor de ter verzekering van bet welslagen zoozeer gewenschte attractie's in allerlei vorm werd op ruime schaal gezorgd en een en ander vergde veel arbeid van rappe en gedienstige banden, die timmerden, klopten, schikten en plooiden van jewelste. Niet zonder zucbten mocht men dan Dins dagmiddag de voldoening smaken dat alles in optima forma gereed was en men de bezoe- kers kon verwachten. De officieele opening was gesteld op des middags 2 ure en geschiedde door den Edel- achtbaren beer Burgemeester. Tal van genoo- digden waren op dat tijdstip aanwezig en als volgt toegesproken Dames en Heeren. Het is voor mij als voor- zitter van het Crisis-Comito een groot genoe- gen u alien, zoowel de genoodigden, als hen die aan deze Bazar zullen medewerken, een welkom toe te roepen. Ons plaatselijk Crisis-Comite bestaat uit twee groepen. Er is een Crisis-Comite A en een Crisis-Comite B. Onder bet Crisis- Comite B vallen die werkmenschen, die werk- loos en georganiseerd zijn, terwijl onder het Crisis-Comite A vallen diegenen, die door de crisis in moeilijke finantieele toestand komen te verkeeren: de kleine middenstand (zoowel kleine baasjes als winkeliers en dergeiijke). Mocht bet Crisis-Comito A in 1932 een be- paald bedrag in geld onbvangen van het Nationaal Crisis-Comite in Den Haag, in 1933 is dit komen te vervalLen en worden alleen nog goederen in natura verstrekt. Dit is voor Axel niet voldoende. Verscbillende personen moeten bij gebrek aan middelen worden afgewezen en zoo werd overwogen, wat gedaan zou kunnen worden om te bereiken, dat het Crisis-Comite A over meer geld zou beschikken om meerdere men- scben die in moeilijkheden zijn te helpen. Toen kwam de gedachte naar voren van bet houden van een bazar. Uitnoodigingen wer den verzonden en er werd vergaderd en al spoedig bleek, dat verscheidene dames en hee ren bereid waren mede te werken aan een te houden Bazar. Allereerst werd begonnen door bet gevorm- de dames-comite met een inzameling te hou den door de gebeele gemeente, welke gezien de tijdsomstandigheden, zeer bevredigend was. Ook werden vele artikelen, zooals bandwer- ken, etc. toegezegd en te onzer besohikking gesteld, zoowel door winkeliers en firma's van binnen als buiten de gemeente. Het doet dan ook bet comite een groot ge- noegen dat bet tbans met een Bazar voor den dag kan komen, waar voor ieder wat te koop is, en dat deze niet beboeft onder te doen voor voorgaande in Axel gebouden. Ik wil dan gaame mijn dank en bulde bren- gen, le. aan alien, die hetzij in geld of goede ren, aan deze bazar iets bijdroegen; 2e. aan alien, zoowel bet dames-comite als ieder ander die op een of andere wijze aan de tot stand koming bebben medegewerkt. Ik hoop dat deze bazar door velen, ja door zeer velen zal worden bezocht, dat alles zal worden verkocht en dat de opbrengst van deze bazar de verwacbtingen verre zal overtreffen, opdat het Crisis-Comito in staat zal worden gesteld velen te kunnen belpen. En hienmede verklaar ik deze Bazar voor geopend. Met een hartelijk applaus werd deze rede onderstreept, waarna de aanwezigen een tour- nee door de op een groote expositiezaal lijken- de school maakten, om alles te inspecteeren en zich te overtuigen dat de arbeid en vlijt met succes bekroond waren. Alles is in groote variatie en verscheiden- heid uitgestald, men kan zicb vermaken elk op zijn wijze, eeu sjoelbak, paardrijden, schie- ten met de windbuks enz. Ook de wafelbakkerij ontbreekt natuurlijk weer niet, zoodat wij een ieder kunnen aan- raden zijn schneden te richten naar het ge- bouw van de Hervormde Zondagschool in de Julianastraat. Zij het dan ook een bescheiden penningske, het zal een offer zijn voor een edel doel! Het was er gisteravond zeer druk. Overplaatsing. Tegen nader te bepalen datum in de maand December zal de beer J. L. M. Boot, directeur van het post- en telegraafkantoor alhier, wor den overgeplaatst naar bet districts-postkan- toor in Amsterdam-Noord. Gfschoon nog slechts sedert eenige jaren Axelaar zijnde, beeft de heer Boot door zijn beminnelijk op- treden de sympathie van een groot deel onzer ingezetenen gewonnen, betgeen moge blijken uit de talrijke functies die hem vanwege zijn populariteit in bet vereenigingsleven werden toegewezen. Vooral op sportgebied en met name vooral de voetbalsport, zal zijn vertrek gevoeld worden als een emstige slag. Hij is o.a. eere-voorzitter der voetbalvereeniging Axel. Met leedwezen zien wij hem en de zijnen vertrekken en kan de familie Boot zicb er van verzekerd gevoelen dat zij in Axel vele hon- derden vrienden acbter laten, die hen daar- nevens alle goeds en voortdurende voorspoed toewenscben. Jubileum. Op a.s. Donderdag- en Vrijdagavond zal het 40jarig jubileum van de Christelijke school op het Zoute Spui op waardige wijze worden her- dacht. Ds. De Wolf, vroeger te Axel en bij de op- richting alhier predikant aan de Gereformeerde kerk, zal a.s. Donderdagavond een rede uit- spreken. Verder zullen op dien avond het woord voeren de beeren J. W. Bakker, de In- specteur van het Eager Onderwijs te Ter Neu- zen, de burgemeesters van Zaamslag en Axel en de beeren Jac. de Ruijter en R. C. Boeije. Ook zal bet tegenwoordige hoofd der school een rede uitspreken en zal deze avond verder met zang en voordracht door de onderwijs- kracbten worden aangevuld. Des Vrijdagsavond zal de feestvergadering opnieuw in bet teeken staan van zang, voor dracht en tableau's, waarbij ook alle oud-leer- lingen van harte welkom zullen zijn. Met de Staatscourant van 21 October zijn verzonden afdrukken van de statuten betref- fende den R.K. Boerenbomd „Overslag" ver- eeniging van boeren en tuinders, gevestigd alhier. digde in een diwam (11), terwijl verder de Zeeduivels met de respectabele cijfers van 120 wonnen van IJzendijke n. 3e Klasse B. In deze klasse had slechts ddn wedstrijd plaats, n.l. Com Boys IISluiskil II, welke door Sluiskil werd gewonnen met 36. De stand in genoemde klassen is als volgt: t le Klasse B. Temeuzen III, op bazoek bij h,et tweede elf- tal van Breskens, behaalde met 12 de over- winning. F.C. Sluis kreeg wederom een neder- laag te siikken. Zij verloor met 23 van Sas- put. De ontmoeting BiervlietHoofdplaat le- verde een 14 overwinning op voor de be- zoekers. le Klasse C. Voor deze klasse waren geen wedstrijden vastgesteld. 2e Klasse C. De Scheldestrijders, die de Com Boys te gast hadden, moesten het aanzien, dat deze met 13 de punten wegbaalden. Temeuzen IV moest ten tweede male in de Tern. Boys haar meerdere erkennen. De Boys wonnen met 6—1. 2e Klasse D. Hoofdplaat II won op eigen terrein met 31 van Breskens III; Sasput IIBiervliet n ein- le klasse B. Hoofdplaat 4 3 - 1 194 6 Oostburg 4 3 - 1 14—3 6 Breskens II 4 3 - 13—6 6 Temeuzen III 4 3 - 1 7—8 6 Sasput 4 1 1 2 10—12 3 Biervliet 4 1 3 6—13 1 Sluis 4 le klasse C. 4 3—26 Sluiskil 4 3 - 1 13—7 6 Axel II 3 2 - 1 11—7 4 Hontenisse 3 1 1 1 9—8 3 ONW 4 1 1 2 7—11 3 Stoppeldijk 3 1 2 5—7 2 STEEN 3 2e 1 klasse 2 6—11 2 Tern. Boys 5 3 1 1 188 7 Temeuzen IV 5 3 - 2 16—20 6 Com Boys 3 2 1 11—10 4 Scheldestr. 4 1 1 2 7—10 3 Westdorpe 3 2e klasse D. 3 6—10 Zeeduivels 4 4 29—1 8 Hoofdplaat II 5 4 - 1 16—6 8 Biervliet II 4 2 1 1 15—8 5 Sasput n 5 1 1 3 4—17 3 IJzendijke H 4 1 3 5—20 2 Breskens III 1 1 1—3 Oostburg II 3 3e klasse B. 3 3—18 STEEN II 2 2 11—8 4 Axel III 1 1 4—1 2 Hontenisse II 2 1 1 7—4 2 Westdorpe n 2 1 - 1 9—7 2 Zuiddorpe 2 1 1 6—5 2 Sluiskil H 2 1 1 12—11 2 Oranje II 2 1 1 7—10 2 Oom Boys II 3 3 6—16 Stoppeldijk II HOOGER BEROEP. Door den Officier van Justitie te Middel- burg is hooger beroep aangeteekend tegen bet vonnis der rechtbank van 13 October j.l. waarbij A. C. O. E. R. d. Th., te Breskens, is vrijgesproken van het hem ten laste gelegde. VOOR DRAGEN VAN ZWART HEMD f 2,ROETE. Maandag bad zich voor den kantonrechter te Deventer te verantwoorden de scbilder A. L. Verdacbte bad op het Groote Kerkhof te Deventer geloopen gekleed met een zwart bemd, dito boord en strik, waarmede bij uiting gaf aan een bepaald staatkundig streven, n.l. het fascisme. Verdacbte gaf toe, de in de dagvaarding omscbreven kleeding te bebben gedragen doch meende niet strafbaar te zijn. De ambtenaar van bet O. M. was deze mee ning echter niet toegedaan en vroeg tegen verdacbte twee gulden boete subs, twee dagen bechtenis. De kantonrechter veroordeelde ver dacbte conform den eisch. Verdlacbte deelde mede in hooger beroep te zullen gaan. Falliet verklaard I. A. Risseeuw Jzn, ban- kier te Oostburg. Recbiter-commissaris Mr. Tb. Portheyne, Curator Mr. J. Erasmus, advocaat en pro- cureur te Oostburg. T. Zandstra, accountant te Middelburg. GEVECHT MET INBREKERS. Zondagmorgen is in een pand aan de Vliet- laan te Rotterdam een echtpaar slaags ge- raakt met twee inbrekers, die op beeterdaad betrapt waren. Bij deze vechitpartij bediende men zicb van een hamer en een zwaren bei- tel. De inbrekers wisten na een beet gevecht te vlucbten, maar tenslotte werd tooh edn van ben op straat gegrepen. De bewoners van de eerste etage van bet pand aan de Vlietlaan, waar de inbrekers binnen hadden weten te komen, waren naar de kerk gegaan. Het was echter aan ben evenals aan de buren bekend, dat het wel mogelijk ikon zijn, dat inbrekers zouden trach- ten binnen te komen, omdat men al eerder gemeend bad inbraakpogingen te bespeuren tij-dens hun afwezigheid op Zondagmorgen. In verband biermee bad men dan ook alle kostbaarbeden uit bet huis verwijderd en hielden de buren van de tweede etage een oogje in het zeil. Omstreeks kwart voor tienen hoorde de ecbtgenoote van den heer P. K., die op de tweede etage woont, een rumoer op de eerste etage. Zij ging stilletjes de trap af tot het portaal op de eerste dtage en gluurde door de kier naar binnen. Zij ging daarop baar man halen. Deze ging naar bet portaal op de eerste dtage en gluurde door den kier van de deur, waarbiji bij twee mannen in de achterkamer opmerkte. De heer P. K. is daarop weer zachtjes naar boven ge gaan en vroeg zijn vrouw hem een hamer te willen geven. Met dit wapen ging hij weer naar bet portaal. Toen bij voor de deur stond, wilden bier juist de twee inbrekers door naar buiten komen. K. trachtte ben tegen te houden, waarop bij opzij werd ge- duwd. Veel resultaat had dit niet, want K. zwaaide zijn hamer en bet deze niet onzacht neerkomen op een der inbrekers. De andere inbreker, die zijn makker ernstig bedreigd zag, haalde toen een zwaren en zeer scherpen koudbeitel te voorschijn, waarmee bij K. te lijf ging. Deze kreeg dan ook een haal over het gezicbt met den beitel, waardoor een bloeden- de wonde ontstond. De vrouw van K. bad uit bet raam van baar Stage inmiddels kans gezien de aan- dacht van trammannen te trekken, die zich naar de buiteadeur van bet pand begaven. De vrouw is vervolgens weer naar het portaal van haar Stage gegaan en daar zag zij toen juist hoe de eene inbreker Haar man met den beitel hewerkte, terwijl ook de andere zicb op hem wilde storten. Zij bedaoht zicb geen oogenblik en rende naar beneden, waar zij den inbreker, die geen wapen zwaaide, om den hals vloog. Er ontstond toen een hevig ge vecht tusschen bet echtpaar en de twee in brekers, waarbij de eene inbreker vier flinke meppen met den hamer opliep, zoodat hij bloedend werd gewond. Al vechtende rolden de drie mannen en de vrouw de trap af tot voor de buitendeur. Deze werd opengerukt en toen zagen de twee inibrekers kans om de vlucht te nemen. Zij werden evenwel acbter- Met bons voor Niemeijer's be- kende kwali- teits-cadeaux. Ingez. Med. volgd door P. K. en door eenige imannen, die op straat stonden. Een van de inbrekers wist te ontkomen maar de ander werd in de Ket- tingstraat gegrepen en aan een agent over- geleverd, nadat een voorbijganger kans bad gezien, den vlucbteling te scbeppen, zoodat hij tegen de straat was gesmakt. De man, een oude bekende van de politie, C. 'de V. ge- naamd, was aan bet hoofd bloedend gewond. Op bet bureau aan de Meermanstraat is hij verbonden en daama in een eel gesloten. De wond, die P. K., aan wiens moedig op- treden bet te danken is geweest, dat een van 'de inbrekers werd gepakt, beeft opgeloopen, viel nogal mee. De beitel is door de politie in het portaal gevonden en in beslag geno- men. Gableken is, dat de inbrekers de deur van de eerste Stage hebben geforceermd en dat zij de Stage reeds gebeel hadden doorzocht. Zij hadden echter niets meer dan een beursje met eenig klein geld gevonden. De politie speurt thans naar den tweeden inbreker. DUITSCHE MARGARINE IN BESLAG GENOMEN. Te Well (L.) bebben rijksambtenaren 400 pond uit Duitschland binnengesimokkelde mar garine in beslag genomen. De smokkelaars wisten tijdig te ontkomen. OPLICHTING BIJ FLATBOUWPLANNEN. De Haagsche recherche beeft een 39jarigen architect uit Amersfoort aangehouden, toen hij naar Den Haag was opgeroepen in ver band met bij de politie ingekomen klachten. Bij het onderzoek van deze klachten kwam aan het licbt, dat de architect van verschei dene personen zoowel in als buiten den Haag gelden had weten los te krijgen voor door hem te bouiwen flats, zonder dat daarvoor zijner- zijds de noodige contra-prestatie werd ge- leverd. In totaal zou bij op deze wijze onge- veer f 30.000 hebben geincasseerd. ONGELUK IN EEN BAJDKAMER. iZaterdagmiddag had te Hilversum de 15ja- rige D. Millenaar uit de Rigelstraat zich in de badkamer begeven en de deur af gesloten. Ver- moedelijk tengevolge van de ontwikkelde ver- foranddngsgassen is de jongen bewusteloos ge- raakt en heeft hij in de badkuip de verdrin- kingsdood gevonden. De deur en het raam der kleine badkamer waren gesloten, zoodat er geen luchtverversching kon geschieden. ONGELUK BIJ HET WIELRtENNEN. Zondagmorgen zijn op den 's Gravenweg te Rotterdam twee wielrenners tegen elkaar ge- botst. De 15jarige R. Deelstra uit de Paul Krugerstraat moest uitwijken voor een paar voetgangers en kwam toen in voile vaart in botsdng met den van den anderen kant komen- den eveneens in voile vaart fietsenden weg- renner P. van Tillburg, van de Recbter Rotte- kade. Bij den val liep D. wonden op aan lippen, knie en hoofd. Hij is in het ziekenhuds aan den Coolsingel behandeld. IN APENOOTJE GESTIKT. Zondagmiddag heeft bet zoontje van de fa milie M. H. G., wonende in de Zonnebloem- straat te Groningen, een apenootje in de keel gekregen. Hij is naar het ziekenhuis overge bracht, waar hij gedurende de operatie is over- leden. MISDADIGER AANGEHOUDEN. Te Braag is de gewezen Berlijnsche cafS- houder Procob Erban aangehouden, die aan bet hoofd stond van een misdadigersbende, welke haar werk maakte van autodiefstallen. Hij zal naar Duitschland worden uitgeleverd. VOORZICHTIG MET PADDESTOELEN Na het eten van paddestoelen, die een werk- loos arbeider in de bosschen bij Tours had ge- zocht, werd bet gebeele gezin ziek met em stige vergiftigingsverscbijnselen Kort na over- brenging naar het ziekenhuis stierven de beide kinderen, resp. 3 en 4 jaar oud. De beide ouders hoopt men in het leven te kunnen hou den. Ook in een andere plaats stierven twee arbeiders na het gebruik van zelfgezochte paddenstoelen. TWEEDUIZEND JAPANSCHE VISSCHERS VERMIST. De teifoen, die boven de Japanscbe Zee beeft gewoed, en die leidde tot het vergaan van bet stoomschip Jasjima Maroe, heeft een groot gedeelte van het eiland S'hikoku ver- woest. Duizend Japanscbe visschersvaartui- gen met in totaal ruim tweeduizend visschers, worden vermist. ERNSTIG SPOORWEGONGELUK IN FRANKRIJK. De sneltrein CherbourgParijs No. 354, die Dinsdaigmorgen te 6 b 10 uit Cherbourg vertrok, is te 9 b 55 te Saint Ellier nabij La Bonneville verongelukt. De treim bevond zicb op de spoorbrug, die op een boogte van 10 M. over het riviertje de RouLoire ligt, toen de locomotief, de tender, de eerste bagagewagen en de drie volgende rijtuigen ontspoorden en in de rivier stortten. Onmiddellijk was assistentie ter plaatse. Reeds dadelijk konden 10 lrjken worden ge- borgen, w.o. het lijk van den machinist en den stoker. In betrekkelijk korten tijid bad men een 50-taI gewonden geborgen. De Franscbe spoorwegen deelen officieel mede, dat bij bet ongeluk op de lijn Cher bourgParijs Dinsdagmorgen 30 menschen zijn gedood en 32 gewond. Over de oorzaak van bet ongeluk tastte men nog in bet duister. Een ander bericht meldt, dat de oorzaak van bet ongeluk nog niet definitief vastge steld kon worden, maar dat men vermoedde, dat de rails verschoven waren. Tien zwaar gewonden en 20 licbt gewonden zijn per trein naar Parijs overgebracht. De correspondent te Parijs der N. R. Crt., meldde Dinsdagavond Het trein-ongeiuk tusschen Conches en Bonneville is verschrikkelijk geweest. Men weet, dat de sneltrein CherbourgParijs op een viaduct ontspoord is. De leuning van de viaduct werd na de ontsporing stuk gereden. Locomotief, tender, goeiderenwagen en de eerste drie passagiersrijtuigen vielen met een ontzettenden slag van een boogte van tien meter in bet bed van de rivier. De spoorljjn bescbrijft daar een bocht en belt naar omlaag. Volgens de Intransigeant moest de trein toen een shelhied van ongeveer 100 kilometer bebben. Uit den ontzaglijken wrakhoop stegen, bet was Dinsdagochtend tien minuten voor negen, kermende klachten en kreten om redding op. Hulp was spoedig ter plaatse, onder anderen veel partieuliere auto's. De gesteldhedd van den bodem maakte bet red- dingwerk heel moeilijk. De redders moesten alle voorzorgen nemen om zelf niet te ver- drinken. Vele slacbtoffers waren gruweljjk verminkt. Bij de geredden bevonden zicb een senator en een prefect. De gewonden werden naar de ziekenhuizen van Evreux vervoerd. Men vraagt zicb af, of bet ongeluk te wijten zou zijn aan een te plotseling remmen van den machinist op een punt van de lijn, waar op bet oogenblik aan gewerkt wordt. De machinist en de stoker zijn beiden omgeko- men. De beide iijnen werden verstopt en de telegraafverbinding doorgesneden. DRIE GRENSSOLDATEN GEDOOD. V. D. meldt uit Milaan, dat, toen drie Ita- liaansche grenssoldaten, die grenspatrouiUe hadden gehad, niet na te verstrijken van him patrouilledienst in de kazeme terugkeerden, een patrouille werd uitgezonden, die op 3000 meter hoogte in bet Passeierthal, de lijken van de vermisten vond. Uit Innsbruck wordt door het Wolffbureau meegedeeld, dat deze drie Italiaansche sol- daten inderdaad door twee smokkelaars zijn venmoord. Een der moordenaars, die gewond werd bij de overrompeling, en door zijn kameraad over de Oostenrijksche grens werd gevoerd moest in bet ziekenhuis van Innsbruck opgenomen worden. AJdaar door de politie verhoord, vertelde hij, dat hiji en een andere smokkelaar door de drie soldaten waren verrast en gearresteerd. 's Naobts hadden zij zicb weten te bevrijden, die soldaten gedood, en daama de hut in brand gestoken. DOODVONNIS VOLTROKKEN. Op de binnenplaats van de gevangenis te Schwerin is Vrijdagmorgen 7 uur de 30-jarige Theodor Birkel uit Sonderheim, die in Juni 1932 te Vellahn bij Botzenburg een 16-jarig meisje met een biji doodsloeg om zicb op den vader te wreken, door den seherprechter uit Maagd'enburg terechtgesteld. In de gemeente Daneasa is in een boerderij een stroomatras in brand geraaJct, waarop zich een boer met zijn vrouw en twee kinde ren ter ruste hadden gelegd. Het gebeele gezin is in de vlammen omgekomen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1933 | | pagina 3