Bieten rooien PUROL 8 P 0 B T. AXEL. SELZAETE. a i ~2 PROVINCIALE STATEN VAN ZEE LAND. VOETBAL. product verhandeld of vervoerd wordt zijn de control eurs der Meelcentraie In stiaat in te grgpen. Naar men vertrouwt, zal deze kort- stondige bioei van den rogge-smok.kellian.del thans weer tot het verleden behooren. Auto-ongeval. Ben ongeval dat betrekkelij-k good afliep ■bad j.l. Vrijdagavond plaats buiten bet buurt- schap Vaartwijk. De Gebr. Wieland, vracht- rijders op Ter Neuzen, kwamen daar ongeveer 5 uur met de vracbt-bruck van de kolenhandel der firma Keukelaar, uit Breskens, in botsing, doordat deze in tamelijk groote vaart met zijn diubbele truck de vraclitwagen van de Gebr. Wieland, die zicb uiterst recbts van den Pravineialen weg bevond wilde passeeren. De vracht-auto van Gebr. Wieland liep nog al eenige schade op, ofscboon alles voorts zonder persoonlijke ongelukken afliep. De politie was spoedig ter plaatse om van een en ander proces-verbaal op te maken. De Zaterdag„avond"-markt. De proef is dus Zaterdag genomen en er was heel wat belangstelling, zoodat berbaMng niet zal uitblijven en bet „E.M.M." bestuur te deizen opzicbte nog groote piaanen he-eft met !het oog op bet a.s. St. Nioolaas-feest. Een iwintigtal stamdhouders bleven ook in de avonduren uibgestald en ons Marktplein bood zoodoende een zeer ongewonen aanblik. De Axelscbe Radio-Oentrale droeg zooals gewoonlij-k veel bij tot de gezelligheid, temeer daar ook een reusacbtige reclame-wagen door alle straten van Axel kruistte. Er waren heel wat bezoekers van elders. Evangelisatie samenkomst. In bet gebouw der Hervorm.de Zondag- school bad j.l. Donderdagavomd een evangeli- satie-samenkomst plaats, waarin op trad de weleerw. beer Van Dijk uit Kortrijk, met bet onderwerp „Het verloren Paradijs". Vrijdagavond bad een dergeljjke vergade- ring plaats te Sluiskil. De vergadering te Axel was zeer druk be- zocbt. De Axelsehe bad- en zweminricbting. Donderdagavond bad de jaarvergadering diezer vereeniging plaats op de bovenzaal van het Hotel „Het Gulden Vlies" onder voorzit- terscbap van Ir. F. Hiemstra. Aanwezig waren een 28 tal leden. Wjj ontleenen aan bet jaarverslag van den secretaris dat de ont- vangsten van de 175 leden die de vereeniging momenteel telt aan contributies in totaai be droeg 169. Er werden uitgegeven 307 abon- nementen wiaaraan ontvangen werd 277,25, terwijl wegens buur badcostuums, etc. nog een ontvangst is geboekt van 99,37. De itotale ontvangsten bedroegen alzoo f 545,62. Daar de totale uitgaven 574,13 beliepen is er een voorloopig tekort van 31,51, waarbij nog een .bedrag die-nt te warden gevoegd .wegens nog te voldoene rekeningen ad S 49,72. Als badmeester fungeerde de beer P. Huijs- sen, albier, die zicb bevredigend van zijn taak kwieet. Het aantal genomen baden bedroeg 9305, waarvan er 6286 door beeren en 3019 door dames werden genomen. Het gemidldelde aantal baden per dag be droeg 66 door beeren en 31 door dames, totaai 97. Als bestuursleden traden af de beeren A. J. Antheunis en C. Hamelink, waarvan eerst- genoemde met ibijna algemeene en laatstge- noemde met volstrekte meerderbeid der stem- men als zoodanig werden berkozen. Een kascommissie werd gekozen welke be- staat uit de beeren Fanoy en Bouiwman, ter wijl evenitueel als plaatsvervangers zullen fungeeren de beeren D. de Putter en A. Ver- maas. De statuten zijn in dier voege gewijzigd, dat bet bestuur zicb aansiprakelijk zal stellen voor een aan de gemeente te vragen renteloos voorscbot, waartoe o.a. besloten werd de Konkiklijke goedkeuring op de statuten te vragen. Het reglemeut is tenslotte zpodanng ge- iwijzigd, dat bet bestuur tedkenjare naar be- vmd van zaken zal vaststellen de contriibu- ties en deze maximum zullen bedragen voor de respocUeveljjki: klassen 4, 3 en 2. De vergadering bad een zeer geanimeerd verloop, mede door de tactvolle lei-ding van den voorzitter. Bij bet aanleggen aan de kade der „Pur- fina" albier kwam 't tankscbip „Purfina IX", dat een zeeschip wil-de ontiwijken in aanvaring met bet Rijnlandsch tankscbip „Kura" welk laatste tamelijk zware averij opliep. De toestanld van den gendarm Windtey die op 17 September in de uitoefecyng van zijn ambt mishandeld werd door Petrus Eve- raert van Ertvelde, beeft, zooals wij reeds meldden zijn linkeroog moeten verliezen, door den steek met een booivork, blijft, wegens de verwondingen aan zijn hoofd .zorgwekkend. Hij wordt nog steeds in bet militair hospi- taal te Gent verpleegd. van f 288,74 opgeleverd; de rente van het wegenfons in rekening-courant, waarvoor niets was geraamd, beeft bedragen f 6645,23 enz. Daartaij komt dat de opeenten op de hoofdsommen van de directe belastingen meer bebben opgebracbt, dan waarop was gerekend. De opbrengsten uit dien hoofde bewegen zicb echter nog steeds in dalende lijn. Een en ander is v-oldoende, om aan te toonen, dat uit het gunstig verloop van 1932 allerminst mag worden afgel-eid, dat ook volgende jaren een even gunstig resultaat zullen afwerpen. Met betrekking tot 1933, hetwelk eerst op 31 December 1934 wordt afgesloten, kan uiteraard met veel zekerbeid niets worden medegede-eld. Welke uitgaafposten zullen wor den overschreden en met welk bedrag kan tbans nog niet worden gezeg-d, al kan wel reeds met een groote mate van waarschijn- lijkheid worden aangenom-en, dat bet tekort op de lijn VlissingenTer Neuzen, in de be- grooting geraamd op 6500, meer dan bet dubbele van dit bedrag zal bedragen. Hiertegenover staat, dat de belastingen vermoedelij-k meer zullen opbrengen dan is geraamd, zoodat, over bet gehee-1 genomen, verwacht mag worden, dat ook 1933 een ba- tig slot zal opleveren, ai zal dit vermoedelijik aanmerkelijk geringer zijn dan dat van 1932. Na een bescbouwing over de vermoadelijke belasting-opbrengsten, wijzen Ged. Staten er op, dat voor 1934 als batige saldo's van vo rige jaren geraamd is f 124.174,98 of ruim 25.000 minder dan in het vorige jaar. Aan bet voomemen om telkens f 25.000 minder slot in de begrooting te ramen en zoodoende te geraken tot een begrooting, die sluit zon der sloten van vorige jaren, is dus uitvoering gegeven. Voor volgende jaren zal dit steeds moeilijker zijn, doch nu bet voor 1934 is ge- lukt, scbijnt bet niet noodig nu reeds buiten- gewone maatregelen voor te bereiden. Als dividend van de N.V. P.Z.E.M. is ge raamd 3% Op den post vesitigen Ged. Staten in bet bijzonder de aandacht. Als tekort op de lijn VlissingenTer Neuzen is uitgetrokken een bedrag van 16.500, dit in afwachting van de beslissing over een afzonderigk voorstel tot opbeffing van deze verbiniding. Mocbt daar- -toe in den loop van 1934 besloten worden, dan zal met een geringer bedrag kunnen worden volstaan ,wat aan onvoorzi-ene uitga ven ten goede zal kunnen komen. Tenslotte komen Ged. Staten terug op de motie van den beer De Pauw, waarin Ged. Staten ver- zocht worden alle relaties met bet bureau- Oomelissen te venbreken. De motie is op 5 Januari in banden vein Ged. Staten gesteld om advies. Nu inmidtdels de laatste drie nieiuwe scbe- pen, die de provincie, naar bet zicb laat aanzien, voorloopig zal laten bouwen, van stapel zijn geloopen en, voor zooverre zij niet reeds in dienst zijn gesteld, tocb eerlang in dienst zullen worden gesteld, beeft een be- bandeling der motie feitelijk geen practiscbe beteekenis meer. Het spreekt tocb wel vanzelf dat, voorloopig in bet midden latende, hoe in de toekomst zou moeten worden geban- d©ld, de relaties met bet bureau-Comelissen bezwaarlijk konden worden verbroken, zoo- lang er nog schepen voor de provincie in aanbouw en uitvoering waren, waarvoor de plannen door bet bureau waren ontworpen. Docb ook al ware dit niet bet geval, dan zouden Ged. Staten nog geen vrijiheid kun nen vinden aan bet verzoek gevolg te geven. Genoemd bureau beeft over een lange reeks van jaren -den bouw van zeer vele schepen voor de provinciale diensten voorbereid en geleid en daarbij voor de provincie dusdanige gunstige resultaten bereikt, dat bet ons uiter- mate onbillijk zou voorkomen tbans, nu ver- anderde beboeften gebeel nieuwe eischen stellen, bet bureau aansprakelijk te stellen voor tegenslagen, die van de uitvoering van nieuwe en tot diusverre niet of zelden toege- paste denkbeelden bet gevolg zijn. Bovendien heeft de praktijk reeds uitgewezen, dat ver- iscbillende aanvankelijk als emstig opgevatte bezwaren bij nadere bescbouwing aan ge- wicbt verliezen, terwijl andere op betrekk-elijk eenvoudige wij-ze konden worden verbolpen. Ged. Staten stellen voor deze mededeeling met betrekking tot de motie voor kennisgeving aan te nemen. Dienst VlissingenTer Neuzen. dienst Ter NeuzenBreskens 66n concessie- aanvrage ingediend. De drie aanvragers voor de eerst-e lijn geven resp. aan 6 reizen per dag, zonder vermelding van duur van de rei-s. f 0,60 enkele reis en 1,10 retour; 5 reizen, niet vermeld, 0,65 en /I; 4 reizen, 1 uur. f 0,75 en f 1,25 en die door de tweede lijn 3 reizen, 1 uur 5 man., f 0,75 en niet vermeld. Met den bootdi-enst VlissingenTer Neuzen is de duur van een reis Middelburg (station) naar Ter Neuzen 1 uur 45 min., kosten enkele reis eerste klasse f 1,65, tweede 1,20; retour eerste /2,25, tweede 1,65; voor een reis met een autobusdienst BreskensTer Neuzen is bet 1 uur 58 min., 1,75, /1,50; 2,60 en /2,30; met een autobusdienst Middelburg Hoedekenskerke 1 uur 55 min., f 1,55, f 1,25, 2,40 en 2; per spoor over Hoedekenskerke 2 uur 2 min. 1,90, 1,40, 2,75 en 2,10. De bootdienst Ter NeuzenVlissingen maakt de reis bet kortst en het goedkoopst, docb de verscbillen zijn niet van groote beteekenis. De vermeerdering hijt vervanging van den bootdienst door andere middelen van vervoer zijn voor een enkele reis eerste klasse 0,15, tweede klasse 0,25; eerste klasse retour 0,40 of per reis 0,20, tweede klasse 0,60 en f 0,30. Het aantal vervoerde passagiers Vlissingen Ter Neuzen bedroeg in bet eerste half jaar 1932 6059 eerste en 12.207 tweede klasse en in 't eerste halfjaar 1933 resp. 3457 en 10.386. In verband met het feit, dat het vervoer in de maanden Juli en Augustus steeds beduidend hooger is dan in de andere maanden en dat gadurende bet eerste halfjaar de dienst op Zondag beeft stil gelegen, meenen Ged. Staten per jaar 8000 eerste en 26.000 tweede klasse passagiers te mogen ramen. Waar ook rekening moot worden gehouden met de daling in de vracht, kwamen Ged. Staten tot een verlies van 16.500. Ged. Staten wdllen buiten bescbouwing laten of bij opbeffing van den bootdienst de weg over Hoedekenskerke of over Breskens moet wor den verkozen, maar wijzen er op, dat de eerste voor de provincie bet beste is, omdat bet tarief voor de boot er hooger is. Bij de berekening van bet goedkoopste tarief komt men tot een bate voor den dienst van 17.940, docb daartegenover staat, dat de algemeene onkosten die tbans ten las-te van den dienst VlissingenTer Neuzen komen, voor een be- langrjjk deel door den overigen Wester- Schelde-dienst gedragen moeten worden. Ged. Staten schatten de kosten op 21.493, waarvan de provincie 20 of 4299 draagt, terwijl zij uit genoemde 17.940 20 of 3588, dus een voordeelig verscbil van f 711, vermeerderd met 16.500 opgeheven verlies, voordeelig saldo hebben. Dus een bate voor de provincie van 16.000 tegen een vermeerdering der kosten voor bet publiek van /8330. Het te bebalen voordeel zal aanvankelijk gedeeltelijk verloren gaan wegens de te betalen wacbtgelden. Hierin kan echter naar de meening van Ged. Staten geen argument gelegen zijn, om niet tot de opbeffing van dezen dienst te besluiten. Men kan de achteruitgang in bet aantal passagiers slechts voor een -deel aan de itijidsomstandig- beden wijten, want juist op de andere diensten is er vooruitgang en wel op de lijn Vlissingen Breskens 9 HansweertWalsoorden 3,5 Ter Neuzen-Hoedkenskerke 3,6 tegen een verlaging van 27 op de lijn Ter NeuzenVlissingen van 3,4 op den Ooster- Scbelde-dienst. De exploitatie van den dienst VlissingenTer Neuzen biedt weinig gunstige perspectieven en Ged. Staten zijn daarom tot de conclusie gekomen, dat tot opbeffing moet worden overgegaan. Waar deze conclusie echter uitsluitend gegrond is op de gegevens betreffende bet eerste halfjaar 1933 en de mogelijkbeid bestaat, -dat bet tweede halfjaar in. verband met de gewijzigde dienstregeling en bet bervatten van den Zondagsdienst een gunstiger resultaat zal opleveren, willen zij daarmede rekening boudien. Zij stellen daarom voor den dienst met in- gang van een door Ged. Staten vast te stel len datum op te beffen, onder voorbehoud -dat, indien naar het oordeel van Ged. Staten, de bedrijfsresultaten over 1933 de verwach- ting wettigen, dat bet verlies op dezen diensit in de toekomst beperkt zal blijven binnen redelijjke grenzen, aan dii-t besluit geen uit voering zal worden gegeven. 2e klasse A: AxelHero RBCAlliance VlissingenDe Baronie TSCTemeuzen 3—6 3—1 7—0 3—1 DOSKO Vlissingen TSC RBC Breda Hero Temeuzen Alliance Axel De Baronie 4 5 4 5 3 3 5 4 4 4 8 3 2 2 2 2 2 1 1 I 8—5 15—7 96 13—12 9—6 J 3—9 11--11 5—10 6—15 6—15 3e klasse A; Temeuzen IIVlissingen II OranjeDe Zeeuwen IJzendijkeH-ulst Kloven, ontvellingea, schrammen en andere huidverwondmgen ver- zacbt en geneest men snei met Ingez. Med. Doos 30 en 60 ct. Oranje Hulst Temeuzen II De Zeeuwen IJzendijke Breskens Vlissingen II Zeelandia II 5 4 4 4 5 2 4 4 3 3 2 1 1 2 1 2 2 1 1 1 2 1 1 3 1 2 3 2- —2 1- -1. 3- -0 13—10 8 12—6 6 14—10 5 9—7 4 7—15 3 8—3 2 5—8 2 5—14 3e klasse B: ZierikzeeDOSKO n GoesHansweert 6—1 10—1 Zeelandia I Zierikzee DOSKO II Goes ROS Hansweert Middelburg II 3 2 1 1 15—2 14—6 8—9 135 6—10 9—27 0—6 Zeeuwsche Voetbalbond. Tern. BoysTemeuzen IV Breskens HTemeuzen ni ScheldestrijdensCom Boys DE WEDSTRIJDEN. 6—1 1—2 1—3 Eerste Klasse. De wedstrijd Willem IILONGA, die in bet brandpunt der belangstelling stond, is geein- digd in een gelij-k spel 11, waarmede wel de juiste verhouding is weergegeven. Eindhoven beeft op welverdiende wij-ze gewonnen van PSV met 40, hoewel de beslissing eerst in de tweede helft viei. PSV raakt danig in de knel en kan haar kampioens-aanspraken voor dit seizoen wel aan den kapstok bangen. RW^Middelburg eindigde zoowaar in een l-p-3 overwinning voor de Zeeuwen, die bier- no^de baar eerste overwinning in dit seizoen behaalde. Zou bet keerpunt bereikt zijn? Wij bopen bet voor de hardwerkende groen-witten. Een gelijik spel 33 was bet ein-de van den spannenden strijd tusscben MVVBleijerheide, terwijl NAC met een 31 overwinning de meerderbeid over NOAD uitdrukte. Tweede Klasse. AxelHero. 36. Begrooting 1934. De begrooting, zooals die door Ged. Staten aan de Prov. Staten ter vaststeUing wordt aangeboden, wijst wat de gewone inkomsten en uitgaven betreft een eindcijfer aan van 2.512.952,73 met een post onvoorzien van 24.093,72 en wat den kapitaaldienst betreft een eindcijfer van f 189.715. Ged. Staten zeggen, dat de algemeene toe- licbting ditmaal kort kan zijn, omdat ge- streefd is naar een grootere overzicbtelijk- h-eid. Maar in de tweede plaats omdat zij meen-en dit met voldoening te mogen con- stateeren, tbans, met een enkele uitzondering, geen bijzondere maatregelen worden voorge- steld, die verdediging of verklaring beboeven. Ged. Staten wijzen er op, dat de rekening 1932 voor den gewonen dienst een goed slot van S 187.434,49 aanwijst, w.o. f 174.926,34 goed slot van vorige jaren; 1932 beeft dus 12.500 goed slot opgeleverd en mag onge- -twijfeld een gunstig jaar worden genoemd. Goeddeels is dit echter veroorzaakt door om- standigheden, welke zicb in volgende jaren niet of niet in dezelfde mate zullen voordoen. In 1932 is naast bet volledig subsidie over dat jaar geboekt het restant ad een bedrag van 40.768,10 van bet rij-kssubsidie over 1931 voor de stoombootdiensten op de Wester- Schelde; in plaats van een geraamd tekort van 9225 heeft door bijzondere omstandig- beden de Ooster-Scheldedienst een batig slot Naar aanleiding van de motie-Kodde, waar in Ged. Staten verzocbt zij/n om na te gaan of de verbinding van Zeeuwsch-Vlaanderen O.D. met Walcberen op bevredigende wijze kan plaats bebben zonder dat bet de provin cie bijdragen kost, welke motie Ged. Staten ovemamen, wijzen zij er op, dat bun voorstel tot handhaving van den dienst Vlissmgen Ter Neuzen, uitsluitend voor rekening der provincie, dan ook slechts een voorlooipi-g en geen definitief karakter bad. Het aantal vervoerde reizigers op die lijn beeft -een helangirijke wijziging ond-ergaan. De ervaringen gedurende bet eerste halfjaar 1933 met dien dienst en bet onderzoek naar aanleiding van genoemde motie, bracbten Ged. Staten tot de -conclusie, dat deze dienst zou kunnen worden vervangen door: 1. bet inleggen van eenige snelverbindin- gen door de N.V. Zeeuwsch-Vlaamsche tram- weg-maatschappij van Breskens naar Tei Neuzen en omgekeerd, aanslui-tende op den bootdienst Vlissingen-Breskens; 2. bet inleggen van d-oorgaande treinen van Vlissingen over Middelburg en Goes naar Hoedekenskerke 3. a. bet verleenen eener concessie voor een autobusdienst tusscben Breskens en Ter Neuzen op den bootdienst Vlissingen—Bres kens aansluitende; b. bet verleenen eener concessie voor een autobusdienst tusscben Vlissingen en Hoede kenskerke over Middelburg en Goes aanslui tende op den bootdienst Hoedekenskerke— Ter Neuzen. De hooge eischen gesteld door de directie der genoemde tramweg-maatschappij, hebben Ged. Staten niet de overtuiging gescbonken, dat langs dezen weg een bevredigende oplos- sing voor de vervanging van den dienst Vlissingen—Ter Neuzen te verkrijgen zal zijn. Een overleg met de Ned. Spoorwegen en den inspecteur-generaal der spoor- en tram- wegen heeft evenmin tot een bevredigende oplossing geleid. De Ned. Spoorwegen mee nen, dat bet tarief voor 3e klasse retour VlissingenHoedekenskerke mmstens 1,10 zal moeten bedragen en verzochten voor een dagretour Hoedekenskerke—Ter Neuzen ge- noegen te willen nemen met een prijs van 40 cent. Neemt men bierbij in aanmerking, dat bier- in begrepen zou zijn 20 cent wegens steiger- recbten, dan blijkt, dat voor een retour ten bate van den s-toombootdienst slechts 20 cent zou overblijven. Evenmin als voor den dienst Hansweert Kruiningen ach-ten Ged. Staten provinciale exploitatie van een autodienst Hoedekenskerke Vlissingen of BreskensTer Neuzen ge- wenscht, doch wel zijn er voor een dienst HoedekenskerkeMiddelburg drie en voor een Rekening bootdiensten over 1932. Ged. Staten stellen voor de rekening over 1932 van den Provincialen stoombootdienst op de WesteriScbelde te bepalen op een be drag van 437.627,76 in ontvangsten en 624.833,92 in uitgaaf, alzoo een kwaad slot van 187.206,16 en die van den dienst op de Ooster-Schelde resp. op 69.846,87 en 70.036,52 en f 189,55. Reglement op de wegen en voetpaden. Naar aanleiding van verzoeken van de af- deeling Zeeland van den Cbr. Boeren- en Tuindersbond van 22 Maart en van de Z.L.M. van 8 Maart stellen Ged. Staten voor de in- werkingtreding van de nieuwe bepaling, waardoor het verboden is met eenig voertuig zoodanige vracbten over de kunstwegen te vervoeren, dat de belasting van eenige as, uitgedrukt in kilogrammen m6er bedraagt dan 20 "laal de totale breedte der wielbanden van de aan de as bevestigde wielen, uitge drukt in c.M., te verschuiven van 1 Januari 1934 tot 1 Januari 1940. Tbans is bet verme- nigvuldigingscijfer 40. Opnemen van kasgeld. Ged. Staten stellen voor ben evenals voor 1933 ook voor 1934 machtiging te verleenen tot bet aangaan van een kasgeldleening tot een maximum-bedrag van 2.000.000. UITSLAGEN VAN ZONDAG. Kon. Ned. Voetbalbond. le klasse: Willean IILONGA EindhovenPSV BWMiddelburg MWBleijerheide NAC—NOAD Eindhoven Willem II LONGA Bleijerheide MW NAC BVV PSV NOAD Middelburg 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 1- -1 4 -0 1- -3 3- -3 3- -1 4 1 14—6 8 3 2 11—5 8 3 1 1 21—9 7 2 2 1 16—11 6 2 2 1 13—11 6 2 1 2 10—10 5 2 3 9—17 4 2 3 8—15 2 1 4 6—12 2 1 4 6—18 2 Gespannen venwachtingen, beheerscbt door de vrees voor den komenden titanenstrijd tegen de Bredascbe kanaiie's, waren de teeke- nen waarin bet Axelscbe voetbalwereldje deze week verkeerde. De veroveraars van den kam- pioenstitel in deze afd-eeling van bet acbter ons liggend seizoen te moeten bevechten, was voorwaar zij bet dan in eigen hoane dan ook een zeer delieaat, temeer nu zeer plotse- ling de subbeme Axelscbe doeiverdediger zijn voetbalplunje aan den kapstok heeft gehangen. Begrijpelijkerwijs was de belangstelling zeer groot en leefde in bet bar-t der oranje-aanhan- gers nog iets anders dan stilie hoop, neen, het was de sterke overtuiiging, dat tengevolge van deze enorme handicap voor het elftal de Axel scbe vertegenwoordi-gers met des te meer elan zouden vecbten am tegenover de gevreesde gasten een waardig figuur te slaan. Te 2 uur geeft de beer Montaan het sein tot den aanvang en stellen zicb ten aanscbouwe van ruim 1500 toesohouwers, nadat Hero den toss gewonnen heeft, de beide teams als volgt op: Axel: -d. Den Beer; a. L. v. d. Berge en M. Gans; m. Borgt, de Regt en Dron-kens; v. Dieleman, K. Gans, Scbeele, Koekkoek en J. v. d. Berge. 'Hero: d. Van Raaij, a. Talboom en Opsta- ken; m. Gellens, Diekmans en Kats; v. Van Bavel, Van Gils, Huijibregts, De Bruijn en Van Dongen. Direct nadat Scheele beeft afgetrapt gaan de oranjemannen er snel van door, docb Gel- lens zuivert het terrein der gasten en even later scbiet de Bruijn ver naast het Axelsehe doel. De Axelaars komen -terug, doch nu is het een verkeerd-e pas van Scbeele die bet offensief doet stranden. De oranje-linkervleugel blijft actief en even later forceert J. v. d. Berge een hoekschop, die Gellens onsc-hadelijk maakt, docb dan su-ist een hoog boogscbot van Scbeele op het Hero-doel, hetgeen Opstaken een lastig oogenblik bezorgt, docb de Hero- verdediging heeft voor heeter vuren gestaan. Als nogmaals een aanval van den wing Koek koek J. v. d. Berge strandt gaan de voor deze wedstrijd groen-uitgemonsterde kanaries er fraai combineerend van door. Een voorproefje van bet hoogfijne, teebnisobe spel dat wij zul len te zien krijigen en dat deze prachtige ploeg in zijn aanvallen zoo overroanpelend wist te maken, zoo zelfs dat bijwijlen de Axelscbe verdediging, die overigens voor geen gerucbtje vervaard is, het boof-d wel eens kwijt was. Huijbregts,de aalvlugge nieuwe mid-voor, en Van Gils hebben voorloopig geen succes. Als de Axelaars snel uitvallen wordt Koekkoek op faire wijze op zij gezet en even later kopt Talboom een fraai scbot van J. v. d. Berge weg en nu volgt een nood-lottdgen druk op het oranje-dioel. De rechtsbalf probeert bet eerst met een ver scbot, de Regt en Dronkers trach- ten het gevaar te voorkomen, docb als bet duo v. GilsHuijibregts dan onverwacbts pracbtig samenspelend de oranje-verdediginig in de luren legt, doelpunt de Hero-mddvoor met een zuiver diagonaal .scbot, dat bard van de bovenlat in het net vliegt en den Beer moet visschen 01. Door dit fraaie en welverdiende doelpunt zijn de Axelaars niet ontmoedigd. Zij werpen zicb met een onstuimig feu sac re in den strijd. Dieleman geeft een paar zeer gevaarlijke voor- zetten, -waarvan de -hechte verdediging, met de su-bMem spelende Opstaken, de meeste onscha- delijk maakt. Famatiek keeren de oranjehem- den telkens terug, maar als Dieleman een enorm schot lost staat Opstaken als een rots en de bal vliegt corner. Deze levert niets op en een ni-euwen pass van Dieleman is buiten het bereik van den linkervleugel. Meer en meer treedt het versch-il in speltype aan den dag. L. v. d. Berge is in de Axelscbe ver dediging niet opgewassen tegen het gerouti- neerd-e aanvalsspel van 'Hero, zoodat Borgt d-ikwijls moet bijspringen. De groenbemden komen er steeds beter in en krijgen hun kam- pioensvorm te pak-ken. Als Dronkers zijn wing moet loslaten glippen Huijbregts en de Bruijn door de Axelscbe verdediging en laatst- genoemd-e passeert den Beer met een hard maar houdibaar schot na 17 minuten spelens 02. Nauwelijks is de bal aan het rollen, of de Axelscbe verdediging wordt telkens voor zware nieuwe problemen gesteld. M. Gans zwoegt en redt op zijn bekende „safe" wijze, docb zijn partners in de' verdediging zijn niet zoo constant. De Bredanaars domineeren een tijdlang geheel en al en zitten voortdurend op -de oranjehelft. Den Beer oogst menig ap- plausje en beloofd een waardig opvolger van v. d. Velde te worden. Bij een hoekschop be- zondigt zicb een der Oranje-verdedigers en van Bavel verhoogt na ruim een half uur spelens daaruiit de score, door via de paal in de Axel scbe touwen te scbieten 03. De Axelaars raken de kluts eenigszins kiwijt, al wordt hard verder gezwoegd, do-cb tegen een team als Hero is meer noodig dan bard werken. Van deze inzinking profit-eert de rechtslbuiten, die een schibterend vieugelspel leverde voor de rust door via de deklat anidermaal te doelpun- ten 04. Nadat den Beer nog talrijke aan vallen onsobadelijk beeft gemaakt weet uit een der onverwachte Axel-doorbraken Koek koek de Bredascbe doelman zoodanig onder vunr te nemen, dat de bal naar de meening van den beer Montaan ook de bjn is gepas- seerd en deze dan ook doelpunt aan Axel toe- kent. Ofiscboon overigens welverdiend, zou den ook wij van onze plaats moeilijk durven beweren, dat dit een treffer was, docb met 14 gaan wij rusten. Na de thee zit de schoen aanvankelijk aan het Axelscbe been. M. Gans zuivert aanstonds zijn getoied en als direct daarop Van Raay ban- delend moet optreden wordt even gestopt voor een der Hero-spelers in de verdediging. Dron kers moet bij Axel zijn plaats verwisselen met K. Gans, terwijl F. de Regt als invaller op- treedt. Een nek-aan-nekraee van Gans met den Snellen v. Bavel loopt op niets voor Hero uit. Aan de andere zijde kogelt Scheele over de bovenlat. L. v. d. Berge en de Regt trach- ten zonder succes de strijd te verplaatsen, tot- dat M. Gans met een machtigen trap bet ter rein weet te zuiveren. Tocb kan ook bij niet verbinderen dat de viiegensvlug comibineerende Hero-aanval den Beer tot driemaal achtereen toe aan den tand voelt, docb onze nieuweling onder de lat kwijt zicb behoorlijk van zijn taak en graaat eenige schitterende schoten van den rechtsbuiten en den midvoor uit den boek. Een scbot van Huijbregts op de bovenlat schept een moeilijke situatie, docb direct grijpt de oranje- doelman aotief in en werpt den bal het veld in. Even later wordt echter de geheele Axel scbe verdediging door den recbtsbinnen ge- passeerd en -de stand op het bord is 15. De oranjehemden moeten van nu af weer alle zei- len bijzetten om het als een bus sluitende fijne combinatiespel van 'Hero bet hoofd te bieden. Borgt en L. de Regt zwoegen evenals de stoere Gans in de acbterhoede die weer een meesteriijke partij speelde. K. Gans kan on- mogelijk een hoekschop voorkomen en moet bet telkens afleggen tegen den aalvluggen van Bavel. Ook van Dongen op den Bredaschen linkervleugel is enorm op dreef, docb staat na de rust meermalen buitenspel. L. v. <1. Berge speelt zeer gevaarlijk terug op zijn doeiver dediger met het gevolg dat M. Gans nog juist het gevaar kan voorkomen. Dieleman wordt dan weer eens aan het wenk gezet, doch Kats en Diekmans weten hem volkomen in bedwang te houden. Het is een lust het fraai sluitend gebeel, dat deze ploeg vormt, aan het werk te zien. In deze periode is Axel dan ook van streek. De gebroeders Gans weten nogmaals het spel te verplaatsen, maar F. de Regt faalt. De blonde Hero-midvoor krijgt in deze periode een bevldeging, rent L. v. d. Berge voorbij, waama iden Beer bet oogenblik gekomen meende zijn doel te verlaten, doch bet noodlot heeft rich inmiddels voltrokken 16. Er is nog sl-ecbts een goed half uur in de tweede helft igespeeld, dus er kunnen nog bedenkelijke dingen gebeuren. Gelukkig zijn er enthousias- ten als een Borgt en een L. de Regt, die tel kens de ploeg tot het oude brio en vuur weten op te voeren. Bij een schermu-tseling voor het Hero-doel wordt Axel een strafschop toege- wezen, die K. Gans op fraaie wijze benut 2—6. De Axelaars ontivlammen tbj. nieuwe strijd- baarheid en geven nu weer schitterend partij. De Hero-midvoor heeft nauwelijks naast het Axelsehe doel gekogeld of Scheele s schot aan de andere zijde wordt gestopt. Deze wedstrijd was dan ook bijizonder snel. Koekkoek wordt alleen voor doel staande in een onvoorziene fractie tijds, het leder ontnomen. Nog een paar prachtige Hero-aanvallen, waarbij het leder van -den eenen vleugel, man tot man, naar den anderen gaat, zijn te memoreeren. K. Gans veroorzaakt in duel met van Bavel nogmiaals een comer en bij een misverstand tusscben den Beer en M. Gans scbiet v. Gils naast. Na een gestrande buitenspelaanval van Hero bebben Scbeele en Koekkoek de juiste snaar van het samenspel gevonden. On- verwacht verraseen zij de Hero-backs en met een fraai diagonaal schot verkleint Koekkoek den aehterstand van de gastheeren 36. Luide aangemoedigd gaan de oranje-jongens er weer vandoor, maar na anderbalve minuut spelens floot de onberispelijk leidende heer Montaan het einde van dezen fairen kamp tusschen twee ploegen van zeer verschillend karakter, de e6ne culmineerend in een fijne teebniek, de andere haar grootste kracbt vin- dend in geestdrift en ausdauer. Den Beer is een belofte voor de toekomst. RBCAlliance 31. RjBC heeft zicb in deizen wedstrijd van haar beste zijde getoon-d en dit was ook noodig daar Alliance krachtig weerstand heeft geboden. Deze overwinning zal van invloed op bet spel van RBC zijn en Hero zal het volgende week kunnen ondervinden. VlissingenDe Baronie 70. De Scheldestadbewoners hebben het Zondag op hun heupen gehad en De Baronie is de dupe hiervan geworden. Op volkomen over- tuigen-de wijze toonde Vlissingen zach over de geheele linie de meerdere en zoo hadden de gasth.eeren een fraaie overwinning te boeken. XSCTerneuzen. 31. Nadat men in de loop der week berdcht had ontvangen, dat, door tegenwerking van be- paalde zijde, bet niet zeker was, of de wed- strii-d tegen TSC op het terrein van deze ver eeniging zou kunnen plaats hebben, vertro-x men met een ietwat onzeker gevoel naar Oos- terhout, vergezeld door de supportersvereem- ging BGK Te bestem-der plaatse aangekomen bleek echter, dat de bedreigingen niet ten uit-

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1933 | | pagina 2