ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Myn Eiland ASPIRIN Eerste Blad No. 9058 MAANDAG 23 OCTOBER 1933. 73e Jaargang RAADSVEROADERING FEUILLETON Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN ANTHRACIET 30/50 m.M., STUKK0LEN minstens 80 pCt grof en COKES van 40/60 m.M. TER NEUZEN, 23 October 1933. e enig op de wereld TER NEUZENSCHE COURANT km* v—spkms: Binnen Ter Neuzen 1,25 per 3 maanden Bulten Ter Neuzen fr. per post 1,55 per 3 maanden Brj vooruitbetaling fr. per post f 5,60 per jaar voor Belgie en Amerika 2,overige landen f 2,35 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor het buitenland alleen bij vooruitbetaling. Citgeefster: Flrma P. J- VAN DE SANDE. GIRO 38150 TELEFOON No. 25. ADVERTENTIeN: Van 1 tot 4 regels 0,80 Voor elken regel meer 0,20 KLEENE ADVERTENTIeN per 5 regels 50 cent bij vooruitbetaling. Grootere letters en cliches worden naar plaatsruimte berekend Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tarief, hetwelk op aanvraag verknjgbaar is. Inzending van advertentien liefst een dag voor de uitgave. DIT BI.AD VERSCHIJNT IEDEREN MAANDAG-, WOENSDAG- en VRIJDAGAVOND. De Burgemeester van TER NEUZEN maakt bekend, dat eene openbare vergadering van den gemeenteraad is belegd op Donderdag 26 October 1933, des namiddags 2 uur. Ter Neuzen, den 20 October 1933. De Burgemeester voomoemd, J. HUIZINGA. vragen voor 28 October 1933 opgave van den prijs per 1000 K.G., met de plants van her- komst, voor het leveren, franco in de Ge- meentegebouwen ite Ter Neuzen en SluAskil, gedurende de a.s. wintermaanden tot 1 Mei 1934 van de noodige Ter Neuzen, 23 October 1933. Burgemeester en Wethouders voomoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. GEMEENTERAAD. In de op Donderdag a.s., des namiddags 2 uur te houden openbare vergadering van den gemeenteraad, komen de volgende pun- ten in behamdeling: 1. Notulen. 2. Lngekomen stukken. a. Proces-verbaal van de optieming van kas en boeken van den gemeente- ontvanger; b. Het Koninklijk besluit van 26 Septem ber 1933, no. 9, waarbij vemietigd is het raadsbesluit van 21 April 1932, tot aanvulling der algemeene politie- verordening. Burg, en Weth. stellen voor, deze stukken voor kennisgeving aan te nemen. c. De begrooting der brandweer voor 1934; d. Adres van de verloskundige in de kom, houdende verzoek in verband met de voortdurende crisis, haar financieele positie beter te regelen. Burg, en Weth. stellen voor de onder c en d genoemde stukken te behande- len bij de gem een te^begroo ting voor 1934. 3. Voorstel van Burg, en Weth. om aan M. E. Stockman te S-luiskil, afwijking te verleenen van artikel 10 der Bouw- verordening. 4. Idem om aan A. Koster alhier vergun- ning te verleenen de verdieping van zijn in aanbouw zijnde woning in de Axelschestraat gedeeltelijk te bouwen boven gemeentegrond. 5. Idem tot aankoop van een strookje grond van P. W. de Feijter alhier, ge- legen in de Walravenstraat. 6. Idem tot wijziging van de aan Ged. Staten ter goedkeuring ingezonden .bouwverordening. 7. Idem om opnieuw te besluiten tot den door VICTOR BRIDGES. (Nadruk verboden.) 33) (Vervolg.) „Ik heb je bevelen onmiddellijk opgevolgd", ging ik schertsend voort. „Je hadt me ge- zegd een vrienjd op te duiken en ik heb door een toeival, de hand gelegd op een van de twee manneh, die aan al'le eischen voldoen." „Wie?" vroeg ze gretig. Bobby Dean, oftewel kapitein Robert Dean, drager van het Victoriakruis van Zijne Maje- steits Marine", zei ik. ,,Bij wijze van tijd- besparing wordt hij Bobby genoemd. Tijdens den oorlog heb ik onder hem gediend en toe- vallig is hij, een maand geleden bij de kust- wacht in Harwich geplaatst." ,,0, dat is schitterend!" riep ze blij uit. ,,En komt hij nu bij je op het eiland wonem?" ,,Dat zou ik best willen" zei ik, „maar of de admiraliteit er goedgunstig over zou den- ken! Ze zijn nogal conservatief en ze vinden dat him employes boven den winkel moeten slapen. Maar hij komt dikwijls bij me," stelde ik haar gauw gerust, want haar gezicht be- gon weer te betrekken. „Hij zit den haiven dag met zijn motorboot hier in de buurt en als ik hem noodig heb, behoef ik maar te tele- grafeeren." Even bleef het stil. ,,Weet hij weet hij, dat Ze zweeg, onzeker, hoe ze haar gedachten onder woorden moest brengen. „Ik vond 't niet noodig, cm hem alles te vertellen," zei ik. „Hij weet, dat ik op de werf in het water gemikt ben en hij weet, hoe ik over dr. Manning denk. En de rest van de geschiedenis is, volgens mij, ons prive eigen- dom bouw eener ndeuwe openbare lagere school te Sluiskil en het aanwijzen van een terrein daarvoor. 8. Idem om afwijzend te beschikken op de ingekomen adressen, houdende verzoek de koffiehuizen, e.d. voor de perso- neele belasting gelijk te stellen met winkels, logementen, of verhuurde ge- meubileerde kamers. 9. Idem om afwijzend te beschikken op het adres van het comite tot oprichting van de N.V. Scheldebad te Ter Neuzen, houdende verzoek de rente en aflossing te garandeeren eener uit te geven 5 obligatieleening groot f 25.000. GESLAAGD. Te Amsterdam slaagde 20 October voor apotheker-assistente, mej. M. L. S. van Dijke, te Ter Neuzen. OP HET HAVENHOOFD VASTGELOOPEN. Donderdagmiddag is het sleepschip ,,Mar- garete" bij het binnenvaren der nieuwe haven vastgeloopen op den Oosteltiken havendam. Aan de sleepbooten „Annie" en ,,Bona Spes II" gelukte het na korten tijd de „Mar- garete" weer vlot te trekken. VARIeTeAVOND IN HET PATRONAAT. Ten einde de begunstigers van het R.K. Jeugdwerk een vergoeding te geven voor hun bijdrage, werd hen Zondagavond in het Patro- naatsgebouiw tegen zeer gereduceerde prijzen een Variete-avond aangeboden, welke gegeven werd door de bekende Universal artisten Mr. Carter and Miss Corrina uit Rotterdam. Nu waren Mr. Carter and Miss Corrina voor de meeste bezoekers geen onibekenden, daar ze een paar jaar geleden eveneens hier in 't Patrona-at zijn opgetreden. Het pro- gramma dat ze gisterenavond hebben aange boden overtreft echter nog verre dat van den vorigen keer. Het was in den woord ge- weldig. Nadat de weleerw. heer kapelaan den avond had geopend met een kort welkomstwoord tot de aanwezigen hen bedankende voor hun groote opkomst de zaal was uitverfeocht kwam Mr. Carter op 't tooneel en hield 't pubiiek eenigen tijd beizig met aardige goocheltoeren. Daarna kwam een zeer leuk nummer: theater fantoche, een marionetten- spel, waarbij beide acteurs optraden met enkele leuke liedjes. Door de eigenaardige verlichting was enkel 't hoofd der acteurs te zien en verder't lichaam en de ledematen van aardig aangekleede poppen. Dan kwam een schitterend aummer: de man met de 100 koppen. In een minimum van tijd veranderde Mr. Carter op 't tooneel zijn Weeding, houding, gelaatsuitdrukking en stelde d'e uiteenloopendste personen sprekend voor o.a. keizer Frans Jozef, Prins HendriK, Paus Leo XIII, Mussolini, Hitler, koning Al bert van Belgie, een apache, een boer en ten slotte koning Willem UI. Dit was een ,,sterk' nummer. Een aardige scene volgde nu met Max, de menschelijike hond en eendge muzikale novi- teiten, waama als slot voor de pauze nog volgde: het wonder van Mewu. Deze levende mummie gaf razend vlug ant- woord op de vragen van Mr. Carter die door de zaal liep en voorwerpen van den uiteen- loopendsteri aard in handen kreeg, waarvan Mewu den naam en andere bizonderheden juist noemde. Na de pauze volgde het sterkste staaltje van den avond n.l. de vlucht uit de brandkast. Er was een premie uitgeloofd voor dengene Ik zag, dat ze me in de rede wILde vallen en daar ik haar niet de gelegenheid wiide geven, om iets te zeggen, ging ik meteen door: „Maar ik heb geen lust om aldoor over mezelf te praten. Er zijn heel wat meer en gewichtiger dingen te bespreken. Bijrvoorbeeld 't feit, dat je elken ochtend vddr het ontbijt nog wel je leven in de waagschaal stelt Ze keek me aan, of ze er niets van begreep. „Bedoelt u mijn zwemmen?" Ik knikte. „Ik zou 't erg onaardig van je vinden," zei ik, „als je je liet verdrinken juist nu je voor mij onmisbaar geworden bent." Haar mondhoeken trildeo even verdacht, maar ze hield zich emstig. ,,Tot mijn spijt heb ik 't niet van dat stand- punt bekeken," bekende ze. ,,Maar u hoeft u heusch niet ongerust te maken, Mr. Dryden. Ik heb dikwijls de dertig kilometer in zee ge- zwommen, dus tijdens dat kwartiertje baden, vlak bij het strand, zal mij geen ongeluk over- komen." Ze keek op haar horloge, dat ze aan een fijn gevlochten gouden bandje om haar pols droeg. „0, 't is over vieren," riep ze ver- schrikt uit. ,,Ik had geen idee dat het al zoo laat was!" Meteen stond ze op. Ik volgde haar voor- 'beeld. „Je bent toch niet van plan z6d weg te loopen, Christine?" vroeg ik. ,,Dien laatsten keer was je ook weg, voor we een behoor- lijke afspraak konden maken en dat kan ik geen tweeden keer riskeeren." Besluiteloos keek ze me aan. „Ik weet niet wat ik moet zeggen," zei ze dan. ,,Dat ik vandaag hier ben gekomen, is ooik a! verkeerd geweest. Ik heb 't alleen ge- daanwelu heeft me niet veel keus gelaten, niet?" Voor den tweeden keer nam ik haar han den in de mijne. „Ik had zelf ook geen keus," zei ik. „Be- loften doen is makkelijk genoeg, maar hoe kan ik ze houden. Ik houd zoo veel van je ,,Nee, nee," viel ze mij in de rede. „Dat mag je niet zeggen. Ik probeer je te helpen ik wil graag je vriendin zijn, maar „Vergeef 't me, Christine," pleitte ik. „Het die de brandkast zoo ken binden dat Mr. Car ter zich niet binnen 1 minuut kon bevrijden. Mr. Carter wend geboeid in een verzegelde zak gestopt en daarna in de kast geplaatst. Een paar stevige heeren uit de zaal bonden de kast met stevige touwen en een ketting in alle ricbtingen er omheen en e,r over gesiagen good vast. Het gordijn ging neer en na on- geveer 50 seconden ging 't weer op. De kast stond er nog op dezelfde wijze gebonden. Mr. Carter stond echter in de zaal en toen ze door bavengenoemde heeren werd opengemaakt be- vond Miss Corrina zich in den verzegelden zak. Na enkele humoristische voordrachten volgde het slotnummer: Amerikaansch kunst- schieten, waarbij Mr. Carter blijtk gaf al een even scherp schutter te zijn als de bekende Tell, die zijn zoontje een appel van 't hoofd schoot. Nu volgde nog een kort dankwoord van den weleerw. heer kapelaan, die daarbij de hoop uitsprak, dat bij een volgende uitvoering de zaal weer even vol zal zijn. GEVONDEN VOORWERPEN. De Inspecteur van Politie maakt bekend dat omtrent onderstaahde gevonden voorwerpen, inlichtingen zijn te bekomen bij de daar- aohter vermelde adressen. Portemonnaie met inhoud, N. Eekman, Kanaalweg C 55, Sluiskil. Kinderportemonnaie, G. de Feijter, Donze- Visserstraat 73. Portemonnaie met inhoud, J. Maas, Othene D 126. Rol pakpapier, M. J. Romeijn, Lange Kerk- straat 39. Damesceintuur, J. Tholens, Lange Kerk- straat 56. Ring met sleutels, J. v. Kouteren, Donze- Visserstraat 109. Kinderportemonnaie met inhoud, S. Hoog- steen, Tuinpad 2. Sleuteltje, J. Verhage, Dekkerstraat 50. SCHIP GEZONKEN. Vrijidagmiddag omstreeks 2 uur is het sohip .Cornelia" groot 30 ton, schipper P. Kik, uit Kloetinge, geladen met suikerbieten op weg naar Steenbergen, ter hoogte van Kattendijke tengevolge van den harden Oostenwind gezon- ken. De schipper en zijt knecht lijn door een juist passeerend schip uit Ierseke gered. SCHIP OMHOOG. Vrijdagmorgen is het Duitsche sleepschip ,,Mathilde" schipper Terjung, geladen met gebrande pyriet, kom end e van Gent en be- stemd voor Ruhrort in de Schelde op de Brouwersplaat nabij Hoedekenskerke omhoog gevaren en blijven zitten. Het is tegen hoog water vlot gekomen met assistentie der sleep booten ,,Hoek van Holland", „Leen" en .Wil lem Frederik" en daarna te Hansweert bin- nengesleept. Het schip bleek gebroken doch maakte geen water. AANGEHOUDEN. Op last van de justitie te Middelburg is Donderdag j.l. aangehouden zekere J. de F., graankoopman te Middelburg, als verdacht van bedriegelijike bankbreuk. Hij is naar het huis van bewaring overgebracht. GEMEENTE, WELKE BELASTING VERLAAGT! In de Raadsvergadering van Aardenburg werd besloten, de opcenten der personeele f*r" Aft!" gespecialiseerd v. Linnen- I 11> b p goed op maat en Borsten- ULLvUL houders. Veldstr, 55 Gent, Ingez. Med. A Il—W—MM—IIW g————a was er uit voor ik het wist". Ik zweeg en keeik haar diep in haar mooie, zachte oogen, die vol traoen stomden. „Maar zeg me dan, waar en wanneer ik je weer kan spreken. Wat i'k beginnen moet, als ik dat niet in 't vooruitzicht heb, weet ik niet." ,,Goed," stemde Christine, bijna onhocrbaar, toe. „Als't me eenigszins mogelijk is zal ik je schrijven of je een boodschap sturen." „Ken je Jimmy van den steenen steiger?" vroeg ik. „Een leuk jog van een jaar of elf met blauwe oogen en een gezicht dat aitijd vuil is." Christine knikte. ,,Wel, dat is een speciale vriend van me. Als je hem een krabbeltje geeft, brengt hij 't dadelijk naar het eiland." IZe knikte weer en maakte een beweging, of ze haar handen los wou trekken. ,,Maar nu moet ik weg, Mr. Dryden heusch! Dat ik zoo lang gebleven ben is zelfs verkeerd geweest Ik had me stellig voorgenomen, me te be- heerschen, maar er zijn oogenblikken, waarop alle goede voomemens in rook vervliegen. Terwijl ik, met haar handen in de mijne, voor haar stond, overviel me opeens met verlam- mende zekerheid het weten, dat ik haar ging verliezen en v66r ik wist, wat er gebeurde, had ik haar, impuisief, in mijn armen getrok- ken en kuste ik haar op haar zachten even geopendeo mond. ..Christine, Christine," fluisterde ik heesch, „ik houd van jevan het oogenblik, dat je op de Neptune" aan boord kwam, ben jij de vrouw voor me geweest." Ik voelde haar sidderen, toen ik haar, nu heftig en hartstochtelijk, weer kuste. Maar meteen daarop rukte ze zich, met een half onderdrukten snik, los en liep, blindeKngs, naar de deur. Ik bleef cabeweeglijk op dezelfde plek staan, maar in me was het een tumult van tegenstrijdige gevoelens. Berouw om mijn gebrek aan zelfbeheersching in de eerste plaats, maar al mijin berouw en de verwijten, die ik mezelf deed, konden niet de zalige over- tuiging wegaemen een overtuiging, die ik .belasting van 20 op 10 terug te brengen. De begrooting kon daarbij ruimschoots sluitend worden gemaakt. Wel een unicum in ons land. Een en ander is een gevolg van de voordeelen, welke de gemeente thans geniet door de in 1932 geslo- ten overeenkomst met een Belgische firma betreffende gasleveranties. AANWIJZING WONING DIENSTDOENDE BRUGWACHTER. In antwoord op een verzoek om aanwijzing van den bij nacht dienstdoenden fourgwachter bij de bruggen over het Kanaal door Wal- cheren, bv. door plaatsing van een lamp, ontving het Hoofdbestuur der Schippers Ver- eeniging Schuttevaer bericht, dat aan het verzoek zal worden voldaan door het aanbren- gen van een electrische nachtschel, die alleen den dienstdoenden wachter wekt. NOG DE CLANDESTIENE INVOER VAN ROGGE. In verband met den claadestienen invoer van rogge wordt nog gemeld: Een controleur van de Nederlandsche Graancentrale heeft beslag gelegd op een lading graan, geborgen in het schip Nieuwe Zorg uit Tholen, dat te Roermond in de Roer voor den wal lag. Het graan, mim 82.000 K.G., was bestemd voor den graa.n b arndelaar S. te Roermond, wiens opslagplaatsen en magazij- nen aan de Roer gelegen zijn. Het werd in beslag genomen, daar werd vermoed, dat het van Poolsche of Russische afkomst was. Het was per schip tot Antwerpen vervoerd, daar overgelaaen en per tram naar Walsoorden gebraoht, waar het tenslotte werd geladen in het schip Nieuwe Zorg, dat de lading naar Roermond bracht. Binnen eenige dagen zal worden beslist, of het graan zal worden gelost vaniwege de re- geering en alsdan zal opgeslagen worden in een der depots te Roermond. Naar het „Handelsblad" verneemt zijn vier graanhandelaren in Oostelijk Zeeuwsch- Vlaanderen als erkemde handelaren geschorst wegens het verhandelen resp. vervoeren van ingevoerde rogge, waarop geen monopolie- winst was betaald. Het betreft hier vervoer van in Antwerpen aangevoerde buitenland- sche rogge, welke frauduleus over onze gren- zen gebracht wordt en naar Rotterdam ver- scheept. Er zou wederom een scheepslading rogge te Antwerpen zijn aan.gek.omen, welke men we derom via Ter Neuzen, en andere Zeeu/wsch- Vlaamsche havens verschepen wil na fraudu- leuzen invoer. Vrijdiagavond heeft een controleur der tarwewat bij een landbouwer te Nispen aan de grens onder de gemeente Roosemdaal een par- tij van 7500 K.G. rogge in beslag genomen, welke uit Belgie was ingervoerd. Bij een anderen landbouwer, eveneens te Nispen, werd een partij van 10.000 K.G. in beslag genomen. De voorraden werden naar Roosendaal ver voerd en daar voorloopig opgeslagen. Nog wordt gemeld, dat ook te Rotterdam nog partij en rogge zijn opgespoord en in be slag genomen. In mededeelingen blijkbaar uit den kring der Graancentrale afkomstig, aan de pers gedaan, wordt o.m. gezegd: Hioewel men in het algemeen den grooten omvang van den smokkelhandel in rogge niet ontkende, werd er toch dadelijk de nadruk op .gelegd, dat van een illusoir worden der Regeeringsmaatregelen geen sprake is. Uit verdere mededeelingen bleek, dat de in die paar onvergetelijke oogenblikken ge- kregen had, toen ik Christine in mijn armen hield en haar kuste, dat ze van me hield, me lief had! Dat was een opeoibaring, zoo ongelooflijk heerlijk en oipwindend, dat ik bleef staan, of ik in trance was, met de welriekend- heid van haar haren nog om me heen en den zachten druk van haar lippen nog op de mijne. Na een poos schudde ik de betoovering resoluut van me af, ging naar den schoor- steenmantel en stak een cigaret op. Aller- eerst diende ik te beslissen wat ik doen moest. Dadelflk weggaan was uitgesloten; beter leek 't me een minuut of vijf te laten verloopen v66r ik naar beneden ging. Het was niet on- mogelijk dat de een of andere kennis van Christine haar den winkel had zien uitkomen en mijn exit, een halve minuut later, kon tot complicaties aanleiding geven. Ea daar.bij had ik in de eerste plaats rekening te houden met de juffrouw met de appelenwangetjes beneden. Natuurlijk zou die dienken dat wo aan het kiibbelen geweest waren en twee ver- liefde of verloofde mensohen die ruzie hadden was een smeuig onderwerp voor een buur- praatje. Daarom moest ik een manier zien te vinden, om haar van die gedachten af te brengen en bij wijze van voorspel kon ik niet beter doen dan vroolijk en onbevangen naar beneden stappen. Ik rookte mijn cigaret op mijn gemak op, waodelde de trap af, na een plechtig afscheid van de kanarie, die mijn voorkomendheid met een minachtend staren vergold en duwde de achterdeur open, die toegang tot den winkel gaf. De eigenares was beizig een collectie kle- verige snoeperijen aan een jeugdigen klant te verkoopen. Maar nog v66r ik de deur achter me had dichtgedaan, was de transactie afge- loopen. ,,Ik kom even betalen", zei ik. Meteen vischte ik twee halve kronen uit mijn zak op en legde ze op de toon-bank. De juffrouw met de blozende wangen schoof er e6n terug. „iZooveel is het niet, meneer", vertelde ze me. ,,Een shilling per persocn, dat is de prijs of de klanten moeten eieren willen hebben." clandestiene handel in rogge in de laatste 14 idagen een aanizienlijken omvang heeft ge nomen, vooral in het Oostelijtk gedeelte van Zeeuwsch-Vlaanderen. Daar is het een ware sport geworden: per auto of op andere wijze werd de rogge uit Antwerpen over de grens gebracht. Was dit eenmaal gelukt, dan stan- den onze autoriteiten vrijwel machteloos, aan- gezien vervoervergunningen voor rogge niet noodig zijn. Aanvankelijk werd getracht met versoherping der grenscontroie het kwaad te keeren. De controleurs der Meelcentrale waren in voile actie aan de grens. Desniettegenstaande nam de smokkelarij sterk in omvang toe en toen besloot men in de bureaux der Tarwe- en Meelcentrale om met de meest rigoureuze maatregelen dezen smokkelhandel tegen te gaan. Rogge is een monopolieproduct en op grond van de betreffende bepahngen is het in voor- raad hebben van rogge, welke niet door de monopoliehoudster is ingevoerd, verboden. fi dit tevreden gezicht? Nu, U weet het wel. Hij heeft Aspirin ge- probeerd en heeft nu net werkelijk afdoende middel, wanneer hem ^iets pijn doet. Wij ge- "ven U een raad: Doet het hem na. XTTN Uitsluitend verkrijgbaar in de oranje-bandbuisjes van 20 tabl. 70 cts. en oranjezakjes van 2 tabl. a 10 cfs. Ingez. Med. Om de hansdhaving van deze bepalingen kracht bij te zetten, zijn Woensdag het admi- nistratief hoofd van het Regeeringsbureau voor de uitvoering der Tarwewet, de heer Ebbink en de directeur van de Meelcentrale, de heer Abraham, naar Zeeuwsch-Vlaanderen gegaan en hebben in Ter Neuzen, Walsoorden en Kruisland 5 schepen, welke met rogge ge laden waren, in beslag genomen. Hierdoor werd de band gelegd op een hoeveelheid van ongeveer 170 ton. Het was duidelijk Poolsche rogge. Ook in Rotterdam zijn enkele partijen in beslag genomen, terwijl zelfs in Roermond 80 ton clandestiene rogge werd aangetroffen. Men schatte de clandestien ingevoerde hoe veelheid rogge op circa 1000 ton, waarvan echter een groot gedeelte weer .opge spoord" is. Nu men eenmaal met kracht is opgetreden, zullen de autoriteitein dit ook ongetwijfeld in de toekomst blijven doen. Waar, wanneer en hoe rogge mocht worden aangetroffen, welke niet door de monopoliehoudster is ingevoerd en waar dus geen monopoliewinst voor is be taald, zal de partij oogenblikkelijk vastge- lqgd worden. In Zeeuwsch-Vlaanderen is het kwaad nu. naar wordt gemeld, vrijiwel onderdrukt. Wel- licht zal men thans in andere streken het- zelfde systeem van smokkelen probeeren toe te passen. Noemenswaard succes zal dit ech ter niet hebben, voorspelde men. Zoodra het „Dal is goedkoap", zei ik, terwijl ik het geldstuk in mijn vestzakje liet glijden. „Het is jammer van al het lekkers, dat mijn nichtje zoo gauw weg moest, maar ze had om vier uur met iemand afgesproken." Als dank voor die vertrouwend'e mededee- ling, kreeg ik een medelijdenden blik. ,,Ja, da's zonde, meneer. Ik hoop dat alles naar genoe- gen geweest is?" „Zeker", antwoord-de ik naar waarheid. „Ik heb nog nooit zooveel voor een shilling ge- had." Met een tevreden glimlachje legde ze de sixpence, die ik te veel betaald had, voor me neer en in de voile overtuiging, dat ik precies den indruk gemaakt had, dien ik had willen. maken, ging ik de deur uit. Ik hoefde niet dadelijk naar huis mijn gpst zou niet vddr zessen komen, en als ik nu terug ging, liep ik groote kans Christine in te halen. Dat was geen onpleizierig vooruit zicht, maar in een onaangenaam helder oogen blik begreep ik, dat een dergelij.ke coup van mij niet met haar wenschen zou strooken. En dus stak ik de straat over en ging het ,,Witte Hert" binnen, een hotel met een res taurant, waar Bobby en ik in de gulden dagen van weleer menig spelletje hiljart hadden ge- speel-d. De eerste tegen wien ik opliep was een ex pert op dit gebied, een kleine, magere man., die de onaangename gewoonte had, om den zwartem bal keer op keer, of de stoot moeilijk of gemakkelijk was, in den zak te jagen. Hij won de twee spelletjes, waartoe ik me liet verleiden, „op zijn sloffen" en nadat ik aan zijn handigheid hulde had gebracht met een grooten pot bier, ging ik naar Pen Mill terug. Om even voor zessen kwam ik den steiger op, maar dezen keer was Jimmy, bij uitzon- dering, nergens te zien. Ik had de lijn al los- gemaakt en trok de boot al voort, toen hij door de achterdeur van de herberg naar buiten kwam en, zijn mond met de mouw van zijn jasje afvegend, op me afsohoot. (Wordt vervolgd.I

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1933 | | pagina 1