Feuilleton - vertellingen 0 R T. Predikbeurten. OEMENGDE BERICHTEN Laatste Berichten. AXEL. BRABANTSCHE BRIEVEN. VOETBAL. UITSLAG VERKOOPINGEN, AANBESTEDINGEN, ENZ. RECHTSZAKEN. SCHEEPVAARTBEWEGING. jaar van 1934 een huisvlijttentoanstoUing te organiseeren. D» bedoeling is dat niet alleen kunstvoor- werpen, dock ook werkstukken zullen worden tentoongesteld, waarvoor niet alleen prijzen zullen worden uitgeloofd, dock ook gelegen- keid zal worden gegeven de tentoongestelde voorwerpen te verkoopen. Hoe grooter de deelname zal zij-n koe beter de tentoonstelling zal slagen, dock ket bestuur zal er voor waken, dat uitsluitend eigenkandig en in huisvlijt ver- vaardigd werk zal worden ingezonden. Dat kierbij ook gedackt wordt aan dames- handwerken ligt voor de hand. Daar aan het voorbereiden van een ten toonstelling zeer veel werk is verbonden wensch't ket bestuur zich eerst te vergewis- sen of er voldoende belangstelling bij de be- oefenaars van huisvlijt bestaat en stelt zij de gelegenkeid open om hiervan mededeeling te doen vddr 15 November a.s. bij de bestuurs- leden. Het is ons bekend dat in Zeeuwsch-Vlaan- deren veel aan huisvlijt wordt gedaan en waar vooral thans door de werkelooskeid helaas velen over vrijen tijd besckikken, zoo ver- wackt ket bestuur dat een ruime aangifte tot deelname zal volgen. HONDERDDUIZENDEN KILO'S GRAAN LANGS DEN WEG. Een der Belgische correspondenten van het Handelsblad meldt: De maatregelen, die de Nederlandsche regee- ring aan de Belgische grens heeft genomen tegen den frauduleuzen invoer vein buiten- landsche, in koofdzaak Poolsche en Belgische rogge, hebben blijkens de berichten, die de Brasselsche Standaard van zijn corresponden ten aan de grens heeft ontvangen, al dadelijk effect gesorteerd. Dinsdag, zoo sckrijft het blad, zijn overal op Nederlandsche grondgebied een groot aan- tal tolbeambten begonnen dienst te doen, in gezelschap van een peleton gendarmes. Te hunner beschikking is een autodienst ingericht die de grens op en af rijdt. Heden liggen alle boerenschuren, hangars en andere bergplaat- sen op en langs de Belgische grens nog vol graan. Ook langs de openbare wegen ligt er een buitengewoon groote stapel zakken in regen en wind. Elken avond gingen er duizen- de personen naar de grens om des nachts dit graan over te dragen. Zoodra echter de Ne derlandsche maatregelen bekend werden, durf- den de smokkelaars niet meer met graan over de grens. Allen keerden huiswaarts en lieten het opgestapelde graan liggen. Ieder vraagt zich af, wat er met al dit graan gedaan moet worden. Het schoonste van alles is, ze bren- gen er nog dagelijks bij. Dat zal vermoedelijk echter slechts van korten duur zijn. In de ge meente Stekene liggen er minstens 500.000 K.G. graan aan de grens. Vele grossiers zjjn Woensdag begonnen het graan daar weg te halen om bij hen onderdak te brengen. De smokkelaars lijden nu evenveel verlies met bun graan als ze vroeger winst hebben ge- maakt. De Bazar. Bij haar pogen om de zoo zeer noodige ver- sterking van kasmiddelen te verkrijgen, dacht het Crisis-Comite aan het bekende middel: het nuttige met het aangename te verbinden, hetgeen te bereiken is door het houden van een bazar, die de belangstelling overwaard is. De nooden der behoeftigen te lenigen is een der schoonste deugden het Nederlandsche volk eigen, want nimmer is daarop tever- geefs een beroep gedaan. Talrijke ingezetenen en firma's steunden ket werk van het crisis-comite en zoo is in het Zondagsschoolgebouw een keurcollectie van huiskoudelijike goederen, levensmiddelen, fruit, sigaren, boeken, handwerken enz. wel- willend ter beschikking gesteld. Velerlei attracties verhoogen het verblijf in de bazar en kan men kierbij in het bezit komen van fraaie uitgeloofde prijzen. Dinsdag a.s. am 2 uur zal de Burgemeester de bazar openen, die iederen dag tot 10 uur zal toegankelijik zijn. Dat een druk bezoek den arbeid van het crisis-comite zal verge- makkelijken opdat dit comite haar taak zal kunnen blijven vervullen. Ulvenhout, 17 October 1933. Menier, Iedere mensch hee z'n vrinden en z'n vijaanden. 't Is misschien "n vrimdsortig be gin veur m'nen brief van deuze week die ouwe epreuk hierboven, maa: vrimdsortig of nie, 't is 'n begin en ik kan 't gebruiken veur m'nen brief, die "k oew schrrjven waarin d'n houtwurm z'n Maar daar ga-g-et nouw gaai. Waant 'k heb „zo'n veurgevoel", (zouw Trui zeggen), da'k na de leste gebeurtenissen m'n lichtje 'n biji oew op kom steken, amico, over de weareldpolitiek van deus moment. Waant, as ik me-n-eigen nie al te steu- vig vergis, dan staat 't er mee de zieke wereld, die lijdende is aan politikirinm-tre- mens, minder broerd veur, dan da ge zoow op 't eerste gezicbt zeggen zouw. Ze zit vol mee pusten en korsten van de koorts, naar mrjn gedacbt. En zukken soort van uitslag, da's bij Trui ok altg bewijst alleen maar, dat de eigenlijke ziekte aan 't wegtrekken is. Maar ik loop m'n eigen nouw heelegaar veuruit. 'k Zee: „Iedere mensch hee z'n vrinden en z'n vijaanden!" En as ik zoow bij d'n enkelen mensch begin, dan is da gin toeval heelemaal. Zoow ingewikkeld en zoow groot, zoow onendig machtig as de heele weareld in de schepping er uit ziet, toch zijn de wonders van de zee, trug te vinden in eenen druppel water. Is 't reusachtig gebomte van eeuwen oud, trug te voeren tot ccn nietig takske. Is 't heele weareldbestel trug te vinden in ddnen mensch! Waant as m'n oog zoow stark was as 'nen mikroskoop, dan zouw ik in eenen drup water, tienduuzend keeren vergroot, 'n dierlijik leven kunnen bespeuren, net zoow wonderlijk en van de Goddelrjkste makelij, as ik mee m'n groffe oogen 't dierlijke onderwaterleven kan zien. Dan zit in dieen ednen waterdrup 't eeuwig levensgeheim sjuust zoow verscholen, as kieken in 't ei. Sjuust zoow verscholen, as in tien, honderd, muljoen druppen. As muljoen maal muljoen druppen; as in de groote weareldzeeen. Ollee, 't leven tiert tot in 't hart van 'nen gepolitoerden, jaren- dooien kastpoot, holenkes boort. niet over. As ik 'n klein, ermzalig, afgewaaid takske zouw fotografeeren, 't duuzend keer ver- grooten, dan kreeg ik 'nen volslagen boom. En as 'k 'n paar honderd van die takskes in twee rijen in d'n grond zouw steken, en foto grafeeren, dan kreeg ik 'n prachtige laan mee boomen! In eenen mensch schuilen de karakter- eigenschappen en hebbelijkhedens van tien, van honderd, van duuzend, van alle menschen, die op eerde waren en zijn. In iederen mensch schuilt d'n dief en d'n rechtvaardige. Alleen: d'n eene gapt al bij 't dubbeltje en d'n aandere pas biji't muljoen. Daar tusschenin ligt dan de rechtvaardigheid. ,,Ja", zul-de zeggen: ,,maar ik zouw 'n muljoen ok nie gappen!" Aangenomen amico, maar da kcant dan, omdat ge 't nie durft, of omdat da mul joen gin voldoende weerde veur oew bezit. Waant ik ken b.v. menschen, die in d'r eer- lijkheid gin halfke en ok gin muljoen gappen .zouden, maar die mee 't grotste gemak 'n aander van z'n toekomende eer of goeien naam afhelpen. Mgr. Schaepman hee wel 's gezeed, dat de letterdief tot de grotste en grofste ploerten gerekend mot worden! (Dezelfste woorden, amico!). Dus, volgens deuzen menschelijiken maat- staf is 't stelen van 'n letterkundig gedacht alweer erger, dan 't stelen van 'n fortuin. En zoo kunde deurgaan. Tot in 't onen- dige! Maar 't end is: in elken mensch schuilt iets van d'n judas en d'n oprechte, van d'n wreedaard en d'n zachtaardige. (Da-d-et plicht is en voorwaarde van de menschelijke rede, nouw spreek ik nog nie #/an Gel-oof in God, om g'in heilige op te voeden en d'n boozen te onderdrukken, da's 'n waarheid as 'n koei, die hier verder niks van doen hee). Wa'k daar allemaal mee zeggen iwil? Da-d-et heelegaar nie gek is, as ge in de schepping de geheimen van oceanen trug kunt vinden in eenen waterdrup, om dan 'n Volk trug te zoeken in §6nen enkelen mensch. As er luis zit, of ziek, in 66nen boerenkool op m'n koolveld, dan is deurgaans m'n heele koolveld naar de pinnekes! D'n schrijver, die denkt dat ie honderd figuren op mot voeren in z'nen raman, om 'n kunstwerk te scheppen, is er sjuust zoow naast, as d'n filmregisseur, die kunstfilms denkt te motten maken mee duuzenden per sonen. Die mokt gin kunst, die mokt kuns- tjes. Die mokt 'n circus, 'n kijkspul. Zukke ,,kunstecieers" hadden fabrieksdirec- teur of veldheer motten worren. Of hoofd van 'n kostschool, wa nog veul ingewikkelder werk meebrengt. Maar ik dwaal weer van m'n aprepoowke, amico, as ik nie veurzichtig ben. Da's nie te verwonderen. Waar 't hart altij van vol isozoow! En as ik 't eenmaal heb over de wonderlijke, de Goddelijke schepping, die zoow kollesaal vollecfig is, da zelfs 6enen mensch 'n zuiver staal Is van't heele mensch- dom, dan koom ik nooit uitgeprakizeerd en uitgesproken. Toen er „ziek" kwam op d'n weareldakker, „luis" in't menschelijk gewas, torn d'n oorlog de weareld aanstak, toen had d'n linkerhoek evenmin schuld daaraan, as d'n rechterhoek op dieen akker. Jan, Piet of Klaas evenmin as d'n Blaauwe, d'n Fielp, of d'n Jaan. 't Menschidom in z'n geheel was ,,schuldig". ,,Schuldig" as dieen boerenkool op m'nen akker. Ja, we hebben wel jaren noodig g'ad; lange, vervelende, hatelijke jaren om er ach- ter te komen dat de beruchte ,schuld- vraag" mee gin honderdduuzend juristen was op te lossen, maar daar zijn me dan ok men schen en gin boerenkoolen veur! Daar heb ben we dan ok kraanten veur en Volkenbonds- commissies en 'n intemationaal Gerechtshof, die allemaal aan d'n gaank motten blijven. Maar we weten nouw: de schuld is nie vast te stellen! Jarenlaank kreeg Duitschlaand de schuld, omdat ze daar dalijk gereed stonden, maar achteraf hebben me zonder 't te zeggen (da's d'n Judas in de menschheid!) achteraf hebben we drommels goed begrepen, dat er meer kracht en energie veur noodig is, om 'n volk van zeuventig muljoen op verdedi- ging en aanval in te stellen, dan b.v. veur vier jaren prutsen, zoow as iwij, om zeuven muljoen menschen gereed te maken! Afijn, onze tachtigjarige oorlog was ok al zoow laank achter d'n rug, da me-n-et heele gaar afgeleerd hadden. En da nie alleen! De mode om op ons Nederlaanderschap te schelden de mode van Holland om 'n groot stuk Nederlaand nooit mee te tellen zelfs da-d-aliegaar was wel veur 'n deel schuld, da-d-onze mobilisatie veul minder in orde was, dan onze oorlogswinstmakerijWij wa ren ommers „vrije burgers", pie desnoods veur 'n zacht prijsje ok de ,,vrijheid" wel ver- kwaanseld zouwen hebben! Pas op, Dr6, gelopt weer uit de rils. Hoe mokt 'nen mensch z'n vijaanden, amico? Da doet-ie, zonder 't zelvers te weten. Ge krijgt oew meeste vijaanden as ge hard en serieus werkt! Waant de man, die da doet, hard en emstig sappelen en ploeteren, die brengt 't alttj tot iets. Altij! Die da teugensprikt, is 'nen luierik. En d'n man, die 't tot iets brengt, die is bij z'nen „eveunaaste" d'n kwaaie pier! t Sprikwoord: „d'n perfeet is in z'n eigen laand nie geeerd", is nie van zelvers in de weareld terecht gekomen, amico! Evenmin as de uitdrukking: „de verrajers. slapen nooit!" Deus sprikwoorden zijn de resultaten van de kwaaie eigenscbappen, die in alle menschen zit ten! Maar veural van die eigenschap: dat d'n werker die 't tot iets brengt, teugen- gewerkt mot worren en onttroond! Vandaar ok, da meestal d'n werker z'n brood goed verdient, maar d'n Judas op d'n troon zit. Heel de weareld weet 't, iedere mensch weet 't veur z'n eigen: d'n werker, d'n energieke werker van d'n weareld, is: d'n Duts! Hoe kan 't aanders, dat ie er „du s" onder mot? Da's nouw eenmaal hi natuurwet die 't menschdom beheerscht. 't Is dan heelemaal gin toeval as ge de zaken zoow ziet, da Duitschlaand in d'n weareldoorlog op moest trekken teugen de geheele overige weareld. Waant de man die werkt: mokt vijaan den! 'Nen buitenlander komt daar de boel in braand steken! De rest op de weareld gnuift envoert op.erette-proces op, om de braandstichterij goed te praten. Ik ben ginnen Duitscher! Ik ben Nederlaander. Zelfsmaar" Brabaander Maar over da-d-operette-proceS h&'k m'n eigen tocb geschaamd, veur de judas-bacil, die 't menschdom zoow grof maakt! De Volkerenbond knoeit al veftien jaren aan 'nen vredes-oorlog. Wa nie lukt! Water en vuur is nie tot 'n geheel samen te knoeien Maar d'n Volkerenbond, bestaande uit Frankrijk en Engelaand en wa figuraanten, perbeert 't t6ch maar! Japan hee gezeed: seluu! Duitschlaand hee nouw gezeed: loop! En nouw nouw staat 't gezelschap van menier Henderson eigenlijk wel 'n bietje schandalig in z'n hemd! Na de mislukking van Londen, waar 't alleen nog maar over d'n economischen oorlog gong, de vredesdjlokkadeis d'n Volke renbond as intemationale vredes-instelling hopeloos failliet! Terwijl't gebouw nog steeds nie klaar is. De firma is al over d'n kop, veur da ze zaken gedaan hee. Zukke firma's zijn er teugeswoorig wel meer Maar of 't er nouw zoow schrikkelijk uit- ziet mee de weareld? Amico, ik geleuf sjuust van nie Ik geleuf da nouw de maskers motten vallen. Ontwapeningsconferenties waar alt(j en alleen over be-wapening geconfereerd wordt, zullen nouw wel zoow vinnig in 't daglicbt van de waarheid komen te staan, dat de schoonste maskerade er nie teugen opgewas- sen Is! Ik veurzie hier 't begin van 't end. En as Duitschlaand ons eerst gered hee van 't Bolsjewisme en 't nouw gaat doen van den Volkerenbond, dan kunnen me gerust alle judasserij aan kaant doen en de waar heid erkennen en op d'n troon zetten. Judas wint altij maar de dertig zulverlingen en daama de verwerping. De veurbeelden die God ons om zoow te zeggen op schrift hee laten geven, die zijn zoow eeuwig as Hiji zelvers! Wa-'nen grooten troost is veur de werkers op de weareld! 'k Zouw nog 'n kraant vol kunnen potlooien, maar daar mot 'n end aan komen! Maar nogeens: de weareld zit vol korste- rigen uitslag van de koorts die de ziekte over- wonnen hee! Let er op, amico! Veul groeten van Trui en as altij gin horke minder van oewen toet k voe DR<§. ren. Een nederlaag zou haar geducht in de ranglijst doen tuimelen en het is lastig om zich daarna weder op te werken. In TSC heeft zij een club die van gelijke kracht Is, doch die nu en dan zich ontpopt als een club met kam- pioenskwalitaiten. iDe vraag is nu: hoe zal Temeuzen reagee- ren op het welldcht goed doorgevoerd samen- spel van de gastheeren. Zelf direct goed, maar vooral vlug combinatiespel door te voeren is wel de eenige kans om succes te behalen. De supportersvereeniging ziet ook in dezen wed- strijd een van de lastigste partijen en zoo zal het vertegenwoordigend elftal den moreelen steun krijgen van de Temeuzensche sportlief- hebbers, die voor de tweede maal in dit sedzoen de spelers zullen vergezellen. Derde Klasse. Temeuzen IIVlissingen II. Na haar nederlaag te Sas van Gent dienen de reserves van Temeuzen zich te herstellen en aangezien de reserves van Vlissingen niet zoo krachtig zijn als vorig seizoen bestaat daartoe alle kans. OranjeDe Zeeuwen. Oranje boven konden de Sassche sportmak- kers juichen na haar reeks overwinningen en zij zullen trachten de leiding te behouden. In De Zeeuwen zullen zij echter een tegenstander treffen die in staat is haar den voet dwars te zetten en die mogelijkheid is dus geenszins uit- gesloten. IJzendijkeHulst. tHulst gaat op bezoek naar IJzendijke en zou het ons niet verwonderen als zij weder ongeslagen het terrein zal verlaten. IJzen dijke slaagde er in haar eersten wedstrijd tegen Oranje een gelijk spel te behouden, doch de drie daarop volgende ontmoetingen brach- iten evenveel nederlagen. WEDSTBIJDEN VOOK ZONDAG. Kon. Nederl. Voetbalbond Afd. IV. Ie klasse. Willem HLONGA. EindhovenPSV. iBWMiddelburg. MVVBleijerheide. NAO-NOAD. 2e klasse A. AxelHero. RBC-Alliance. VlissingenDe Baronie. TSCTerneuzen. 3e klasse A. Temeuzen HVlissingen II. OranjeDe Zeeuwen. IJzendijkeHulst. 3e klasse B. ZierikzeeDOSKO II. Goes(Hansweert. Zeeuwsche Voetbalbond. Ie klasse B. Breskens HTemeuzen HI. F.C. SluisSasput. BiervlietHoofdplaat. 2e klasse C. ScbeldestrijdersCom. Boys. Tem. BoysTerneuzen IV. 2e klasse D. Hoofdplaat II-Breskens in. Sasput HBiervliet H. ZeeduivelsIJzendijke H. 3e klasse B. Com. Boys IISluiskil n. TOETREDING TOT DEN ZVB. De vereenigingen Driewegen te Driewegen en Boeregat te Boeregat zijn toegetreden tot den ZVB. De bedoeling is om uit te komen in een Zaterdag-competitie. DE KOMENDE WEDSTBIJDEN. Eerste Klasse. Na de korte onderbreking van vorige week, is thans het geheele competitierad weder in werking getreden. In de Eerste Klasse zal de meeste belang stelling trekken de strijd tusschen de twee leidende clubs Willem II en LONGA, waarvan de eerstgenoemde nog de beste papieren heeft. Eindhoven krijgt PSV op bezoek en daar het hier een plaatselij-ke ontmoeting geldt zal de uitslag hierdoor zeer worden belnvloed. PSV heeft al menige veer moeten laten en zoo denken wij dat, indien het geen gelijk spel wordt, de overwinning aan Eindhoven zal komen. BVVMiddelburg is helaas m-akkelijker te voorspellen, want de Zeeuwsche vertegen- woordiger is erg in achterstand gekomen en ook thans zal de thuisclub de heide punten behalen. NAGNO AD zijn twee clubs, die elkaar niets behoeven toe te geven, hun krachtsver- schil is zeer gering en zal wellleht alleen het eigen terrein den doorslag geven. Tweede Klasse. AxelHero. Al heeft Hero nog geen goede plaats inge- nomen, zoo bewijst dit nog geenszins dat zij niet weldra tot de eersten in de ranglijst zal behooren, want haar overwinning op Vlissin gen is wel het bewjjs dat haar oude roem nog geenszins aan het tanen is. Voor het jeugdige Axel is het dus een zeer zwaren strijd die komende is en zal zij het niet tot een overwinning' weten te brengen. RBCAlliance. RiBC zal haar posdtie wel weten te verster- ken, want al is op eigen terrein Alliance een niet' te onderschatten tegenstander, teg^n RBC zal zij het te Roosendaal niet kunnen/bolwer- ken, hetgeen natuurlijk voor Axel niet on- voordieeli-g is, want hoe dichter de clubs die de onderste plaats bezetten bij elkaar blijven, hoe meer kans er bestaat dat men de gevrees- de plaats nog bijtijds kan vaarwel zeggen. VlissingenDe Baronie. De rood-witten ontvangen De Baronie en gelooven wij, dat de overwinning bij de thuis club zal blijven, want Vlissingen vertoont even- als Temeuzen op eigen terrein haar beste spel en is dan een geducht tegenstander, waar- tegen de gasten het niet zullen bolwerken. TSCTemeuzen. Voor Temeuzen is het een gewichtige dag, want deze wedstrijd kan beslissend zijn of Ter neuzen bij de hoogst aanges-lagenen zal behoo- ZONDAG 22 OCTOBER 1933. Ned. Hervormde kerk. TER NEUZEN. 9.30 u. en 2 u., Ds. H. W. Cazemier, van Gieterveen. SLUISKIL. 9.30 u., Dr. L. J. Cazemier, bed. H. A.; 2 u., de heer L. Dek. AXEL. 9.30 u. en 2 u., Ds. Van Oeveren. HOEK 9 u. en 2 u., Ds. Karsjes, van Vlis singen. ZAAMSLAG. 9 u. en 2 u., Ds. G. van Dis. SAS VAN GENT. 9.30 u., Ds. Akersloot van Houten Roos. PHILIPPINE. 2 u., Ds. Akersloot van Houten Roos. Gereformeerde Kerk. TER NEUZEN. 9.30 u., Ds. S. Groeneveld; 2 u., Ds. S. Groeneveld, voorb. >H. A. AXEL. 9.30 u. en 2 u., Ds. Post. HOEK. (9 u. en 2 u., Ds. C. B. Bavinck. ZAAMSLAG. 9 u. en 2 u., Ds. Kok. Chr. Gereformeerde Kerk. ZAAMSLAG. 9 u., Ds. Tolsma, Huwelijks- inzegening; 2 u., Ds. Tolsma. Gereformeerde Gemeente. TER NEUZEN. 9 u., 2 u. en 5.30 u., leesdienst. AXEL. 9 u. en 2 u., leesdienst. Oud-Gereformeerde Gemeente. TER NEUZEN. 9 u., 2 u. en 5.30 u., leesdienst. Lokaal „Eben Haezer". Dekkerstraat Ter Neuzen. Nam. 6 u., de heer J. Overdulve, van Moer- beke. Roomsch-Katholieke Kerk. O'ER NEUZEN. 7 u., 8.30 u. en 10 u., H.H. Dienst; 2.30 u., Ijof. werden er ten slotte afgeslingend. De 22- jarige L. Egas, afkomstig uit Hardinxveld, bleek zeer zwaar gewond te zijn. De andere soldaat, Van der Geest, bleek slechts schaaf- wonden te hebben. Onmiddellijk werden de politie en de Ge- neeskundige Dienst gewaarschuwd, alsmede het Militaire Hospitaal. De toestand van Egas was zoodanig, dat zijn vervoer naar het Militaire Hospitaal noodzakelijk was. Tijdens de overbrenging is hij echter overleden. De auto van het Militaire Hospitaal vervoerde den anderen soldaat naar het hospitaal. De ibe-ide paarden, welke voor de caisson waren gespannen, werden over een afstand van ongeveer 40 M. door de tram meege- sleurd, op welken afstand de tram eerst tot stand kwam. E6n paard bleek reeds dood te zijn, het andere moest ter plaatse worden af- gemaakt. De bestuurder van de tram was door den schrik zoodanig bevamgen, dat hij het be- wustzijn verloor. De G.G.D. bracht ook hem naar het hospitaal over, waar hij nog niet door de politie gehoord is kunnen worden. Hoewel d-e juiste toedracht van het onge- luk nog niet bekend is, is het vermoedelijk veroorzaakt -door het feit, dat de aangereden caisson meer tijd noodig heeft gebad om het kruispunt te passeeren dan de voorrijder had aangenomen. Nader vememen wij, dat v66r het passeeren van den overweg de commandant van de colonne verschillende veiligheidsmaatregelen had genomen. Verwacht was daarom, dat de tram tijdig zou stoppen. De colonne bestond enkel uit caissons, welke met vier paarden bespannen waren. Het achterspan van de elfde caisson werd aangereden, maar de strengen braken, zoodat het voorspan geen letsel kreeg. De stalen caisson werd slechts licht be- schadigd. HET LIEFDESDRAMA OP I KK In verband met het li-efdesdrama, dat Zater- dag opgeschrikt heeft, kan de „Tel." nog mededeel-en, dat de toestand van het meisje niet gevaarlijk is. De jeugdige dader bevindt zich in arrest te Alkmaar. Naar is komen vast te staan, ligt de schuld niet alleen biji den jongen. Het meisje heeft hem den ge- heelen morgen gesard. Zij was dan ook reeds gewaarschuwd door een kellner uit het hotel waar zij in betrekking is, dat het verkeerd af zou loopen. Zij heeft nu veel berouw, maar thans is het te laat. De jongen, die het slachtoffer is geworden van zijn drift, zal naar alle waarschijnlijkheid wel moeten boe- ten voor zijn onbesuisde handeling. PHILIPPINE. Woensdag 18 October werd door den heer L. de Bruijne, architect te Ter Neuzen, aan- besteed: het bouwen van een graanmagazijn alhier. Ingeschreven werd als volgt: lste Perceel: R. J. de Fouw te Hoek /1517 V. Verstraetede Jonge te Hoofdplaat 1260 J. P. van Hermon te Hoek 1257 H. van Steenbergen te Philippine 1237 2de Perceel: Ach. Roegiers te Philippine 1177 P. van Hermon te Hoek 1075 A. A. Dieleman te Sluiskil 1059 L. Haers te Philippine 1054 L. L. Martens te Hoofdplaat 1019 Massa: J. Taelman te Philippine 2887 D. P. Barra te Oostburg 2597 Ach. Roegiers te Philippine 2400 L. L. Martens te Hoofdplaat 2245 Gegund aan de laagste in-schrijver voor de massa. ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK TE MIDDELBURG. De volgende vonnissen werden uitgespro ken: C. R., oud 27 j., werkman te Zaamslag, is wegens bedreiging veroordeeld tot 2 maan- den gevangenisstraf. R. d. B., oud 22 j., bakker te Schoondijke, beklaagd van fraude bij fallissement, vrijge- sproken. A. S. M., oud 31 j., molenaar te Sas van Gent, is wegens overtreding der Tarwewet met vemietiging van het vonnis van den kantonrechter, veroordeeld tot een boete van 3 X 100 of 3 X 10 dagen hechtenis. Zitting van Vrijdag 20 October 1933. De volgende zaken werden behandeld: L. A. S. d. W., oud 23 j., winkelier te Hon- tenisse, werd ten laste gelegd, dat hij op 13 Juli 1933 te Ossenisse een rijwiel, waarmede hij bezig was frauduleus suiker te vervoeren en waarop door den kommies der Directe Be- lastingen L. Dieleman heslag was gelegd, aan dat beslag heeft onttrokken door toen aldaar bedoeld rijwiel, hetwelk de kommies had vast- gepakt, ook beet te nemen en te ontrukken en er op weg te rijiden. Beklaagde was niet verschenen. De Officier van Justitie eischte vrijspraak. J. v. H., oud 28 j., koopman te Middelburg, werd verdacht dat hij op 18 Augustus 1933 te Cadzand heeft weggenomen een dekzeil, toebehoorende aan Pieter van Dijke, subsi- diair werd hem verduistering van het dekzeil ten laste gelegd. Eisch 2 maanden gevngenisstraf. Mr. P. C.. Adriaanse, verdachte's raadsman achtte het ten laste gelegde niet bewezen en vroeg vrijspraak. EEN TRAM RIJDT OP EEN ARTILLERIE- COLONNE IN. Donderdagmorgen omstreeks half zes is naar het Handelsblad" meldt op het tramkruispunt Raamweg-WaalsdOrperweg te 's Gravenhage een tram van de N.Z.H.T.M. ingereden op een colonne van het tweede regiment veld-artillerie uit de Frederiks- kazeme, waanbij een militair is g-edood en een ander dienstpUchtige werd gewond. Op genoemd tijidstip naderde uit de richting Carel van Bylandtlaan een z.g. blauwe tram, welke om 5.10 uit Voorburg was vertrokken. Tezelfder tijd reed op den Raamweg een colonne artillerie onder bevel van een adju- dant-onderofficier, uitrukkende voor een oefe- ning in de omgeving van Waalsdorp. In totaal was de colonne twaalf caissonwagens groot. Reeds waren in het nog donkere och- tenduur tien dezer caissons gepasseerd, toen de tram met groote snellheid naderde en op den elfden wagen Inreed. De botsing kwam zeer bevig aan. De strengen, waarmee de paarden voor de caisson waren gespannen werden doorgesneden en de wagen werd eenige meters door de tram meegesleurd. De beide militairen, die zich aanvankelijk kramp- achtig a"" de caisson hadden vastgehouden, COoPERATIEVE VRUCHTENVEILING „ZEEUWSCH-VLAANDEREN" G.A. TE TER NEUZEN. Veiling van 18 Oct. 1931. Andijvie 10 tot 23 ct. per 10 stuks. Tomatea 4 tot 8 ct. per K.G. Princesseboonen 4 tot 17 ct. per K.G. Bloemkool 4 tot 9 ct. per stuk. Snijboonen 6 tot 8 ct. per K.G. Roode kool 3 tot 5 ct. per stuk. Witte kool 3 tot 6 ct. per stuk. Kropsla 10 tot 20 ct. per 10 stuks. Uien 1 tot 3 ct. per K.G. Savoye kool 2 tot 4 c-L per stuk. Prei 4 tot 8 ct. per bos. Knolseldeirij 2 tot 3 ct. per bos. Wortelen 3 tot 5 ct. per bos. Kroten 2 tot 5 ct. per bos. Eieren f 5,62 per 100 stuks. Eigenheimers f 3,25 per 100 K.G. DE IN BESLAG GENOMEN ROGGE Naar wij vememen ontvingen de betreffen- de beurtschippers op hun telefonische aan- vraag van de Graancentrale bericht, dat zij de ladingen voor eigen rekening konden los sen op een daartoe door d-e Centrale ter be schikking te stellen wagen, waama de schepen zouden kunnen vertrekken. Een der beurtschippers die slechts een kleine lading zakken rogge in heeft en Zater- dag zijn gewone afvaart heeft denkt er sterk over aldus te handelen, doch de andere, die geheel met gestorte rogge is afgeladen, bljjft hier liggen. Voor Ter Neuzen: 19 Oct. Noorsch b.b. SEKSTANT, 956, kunstmest, R'dam. Voor Sluiskil: 18 Oct. Zweedsch s.s. AAJ3NE, 870, kolen, Duinkerken. 19 Oct. Duitsch s.s. IJECHT, 599, ledig, Antwerpen. Voor Riemen: 18 Oct. Ital. s.s. GIANNA M., 3396, olie, Batoem. Van GentTer Neuzen: 18 Oct. Eng. s.s. ORTOLAN, 202, stukg., London. Voor Gent: 18 Oct. Eng. s.s. GRANTA, 1642, pyriet, Huelva; Eng. s.s. PANDION 999, stukg., Antwerpen; Noorsch s.s. GU- DRID, 748, pyriet, Thamshavn. 19 Oct. Amer. s.s. EFFTNGTON, 4677, gem., Havre; Eng. s.s. HERO, 326, stukg., London; Belg. s.s. WILLEM REN6, 1536, led., Zeabrugge; Belg. s.s. CHARLES, 334, gem., Goole; Lett. s.s. AUSMA, 1190, hout, Riga; Eng. s.s. MELROSE, 938, kolen, Methil; Ned. s.s. BOEKELO, 1253, hout, Archangel. Van Gent: 18 Oct. Duitsch s.s. FLOTT- BEK, 1128, ledig, Stettin; Eng. s.s. SHEAF BROOK, 1344, ledig, Seaham; Eng. s.e. DEARNE, 427, stukg., Goole. 19 Oct. Noorsch s.s. GUDRID, 748, ledig, Hartlepool; Zweedsch s.s. INGVALL, 816, ledig, Immingham; Finsch s.s. KIRST, 996, ledig, Antwerpen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1933 | | pagina 2