FOSTER'S MAAGPlUEh S P 0 B T, SKMKgQDE BERICHTKK BUKOEBLUKEH 8TAHD MARKTBERICHTEN VOETBAL. RECHTSZAKEN. LOOP DER BEVOLKING. INGEZONDEN STUKKEN. UITSLAG VERKOOPINGEN, AANBESTEDINGEN, ENZ. VERKOOPINGEN, UITVOERINGBN AANBESTEDINGEN, ENZ. SCHEEPVAARTBEWEGING. K. N. V. B., Afd. IV. 3e klasse A. BreskensIJzendijke 60 3e klasse B. ZierikzeeRCS 41 LUXEMBURG—Z. NEDERLAND. Door het spelen van den wedstrijd Luxem burgZuid-Nederland hadden zoo goed als alle wedstrijden in het Zuiden door den Kon. Nederlandschen Voetbalbond dien dag geen doorgang. Luxemburg heeft het tegen ons Zuidelijk elftal weder niet kunnen bolwerken en of- schoon de stand bij de rust 11 was, stond het spelpeil bij de Zuidelijken veel hooger, hetgeen na de rust tot uiting kwam en een welver- diende 63 overwinning voor Zuid-Nederland het einde was. HULST—TERNEUZEN 1—5. Onze plaatselijke voetbalvereeniging benutte haar vrijen Zondag door een uitstapje te maken naar Hulst, teneinde aldaar een lief- dadigheidswedstrijd te spelen tegen het eerste elftal der blauwgelen. Deze wedstrijd werd door circa 300 personen bijgewoond en even voor den aanvang werd door den Voorzitter der v.v. Hulst dank gebracht aan het Bestuur der Ter Neuzensche zustervereeniging, die zich direct bereidwillig had verklaard haar eerste elftal naar Hulst te zenden, waama het doel van dezen wedstrijd in mooie bewoordingen werd uiteengezet. De opbrengst komt n.l. ten bate van een oud-sportmakker, die zijn stad als missionaris gaat verlaten. Bij monde van den beer Schalk werd dank gebracht voor de gesproken woorden en hoopte hij op een spor- tieven, aangenamen wedstrijd. Verder werd nog het woord gevoerd door den Edelachtbaren heer Burgemeester, die den scheidenden mis sionaris alle goeds toewenschte en hoopte, dat dezen wedstrijd nog lang in de herinnering zal blijven voortleven, waama de missionaris alle sprekers dank bracht, inzonderheid het Bestuur der v.v. Hulst voor alle moeite, die zij zich voor dezen wedstrijd heeft moeten ge- troosten. Daarna wordt getost voor de keuze van speelhelft en even voor drieen doet de Edelachtbare heer Burgemeester den aftrap. Nadat beide partijen elkaar wat hebben ver- kend, komen er van weerskanten aanvallen waarbij de verdedigers de sterkste blijven. Teraeuzen gaat echter voortdurend vlotter spelen en zoo komt na een half uur spelens het eerste doelpunt van Kouwijzer, weldra ge- volgd door no. 2 van Dobbeleir, terwijl even voor de rust Laurens no. 3 deponeert. Na de hervatting is het Dobbeleir die de score tot 0—4 venhoogt, waarop Laurens zijn voorbeeld volgt en den stand op 05 brengt. Zoo komt het einde nabij en plots laait de geestdrift bij de blauw-gelen op en d'Hooge benut een voorzet van Maes, zoodoende de eer reddende 15, in welken stand geen wijziging meer komt. ZEEUWSCHE VOETBALBOND. Temeuzen IIIBiervliet 21. Een bevredigend aantal toeschouwers woon- de dezen voor den Zeeuwschen Voetbalbond gespeelden wedstrijd bij, maar veel goeds viel er niet te genieten daar het mooie combina- tiespel bij de voorhoede van de jonge Temeu- zenaren zoek was, terwijl men bij de gasten het zocht in harde trappen. Waar juist de ach-- terhoede van Teraeuzen III zwak is, had Bier vliet door kalmer centerspel het tot een over- winning kunnen brengen, indien Dooms onder de lat tenminste zulks niet had verhinderd. Bij de rust was de stand 00. Bij de her vatting was het eerst Teraeuzen, die profi- teerde van een fout der linkshalf van Biervliet en zoodoende den bal in het net deponeerde. Kort daarop maakt Biervliet gelijk met een goed geplaatste bal 11. In de voorhoede van Temeuzen heeft een kleine omzetting plaats gehad, die van invloed is op het com- binatievermogen en zoo wordt Temeuzen ster- ker. Toch is het een strafschop dat aan Ter- neuzen een doelpunt en daarmede de over- winning bezorgt. Axel IIHontenisse 31. De Oranje-reserve's gaan voort op het goede pad en bijten in hun nieuwe omgeving duchtig van zich af. De tweede overwinning in suc- cessie werd behaald en ditmaal moesten de blauw-zwarte Kloosterzandenaren er aan ge- looven. Er was een klein kwartier gespeeld toen Mattele het Axelsche overwicht in een doelpunt uitdrukte door een fraaien voorzet van Koster te benutten en zijn ploeg met een schuiver de leiding gaf 10. Langen tijd ging de strijd nu gelijk op met in technisch opzicht de Axelaars in de meerderheid. Wanneer Dronkers dan een fout maakt in de Axelsche verdediging, doelpunt de linksbuiten Paulus buiten bereik van den Beer en de stand is ge lijk 11. De Oranjehemden pakken nu wat harder aan en 3 minuten later hememen zij door een prachtschot van Vertraten in den uitersten bovenhoek de leiding. Rust 2i. In de tweede helft bieden bovenlat en palen van de gasten weerstand aan de schoten van Koster en Dronkers. Het duurt door het stug verdedigen der blauwhemden een goed half uur eer Dobbelaar den Axelschen voorsprong uit een voorzet van Verstraten veilig stelt, waar- mede het einde van dezen vinnigen kamp aanbreekt met 31. STEEN—Sluiskil 0—3. Sluiskil toog naar St. Jansteen om aldaar STEEN te gaan bekampen. Sluiskil gaat direct ten aanval, maar de bal gaat naast. Na ongeveer 10 min. vangt de STEEN-keeper een bal, v. d. Bos snelt toe en hindert de keeper om het leer weg te werken, deze doet 6 h 7 stappen, en... de scheidsrechter wijst naar de witte stip, penalty! Tacq komt naar voren en kogelt het leer in de touwen. Maar schijn- baar had een der spelers een fout begaan en de bal moest overgenomen worden, met het zelfde resultaat, als eerst 01. STEEN komt nu gewelding opzetten? maa? de gebr. v. d. Muren in de halflinie, gesteund door de veteraan Scharrenburg zien hun zwoegen be- loond, als de voorlinie mooi samenspelend de voorsprong vergroot 02. STEEN geeft zich niet en bijt goed van zich af, maar C. v. d. Muren is op zijn nieuwe plaats ingespeeld en kopt en trapt de ballen naar zijn voorlinie. Een paar mooie voorzetten van de goed bewaakte Willems gaan naast. Cortvriendt en Pien- broek voeden hun vleugels, zoodat de voor linie steeds gevaarlijk is, maar tot doelpunten komt het niet. De voorhoede van STEEN met Stevens midvoor vormt een goed geheel, zoo dat Tacq en Fermont hun handen vol hebben. Met 02 gaat de rust in. Vlak na de rust is STEEN geweldig in den aanval maar alles wat ze ondemeemt strandt op het Sluiskilsche achter-trio. Als de Sluis- kil-keeper een bal naar de voorlinie knalt, speelt deze pracbtig samen en uit een mooi aangegeven bal, die de STEEN-doelman half stopt, krabbelt de Koeijer no. 3 in het doel 03. Hoe STEEN 00k zwoegt, het net kan zij niet vinden, terwijl Sluiskil nog een doelpunt maakt dat de scheidsrechter ontgaat. Zoodat ket 0 3 blijft tot het einde en Sluiskil weer 2 puntjes verovert heeft. Verdere uitslagen: Corn Boys ITemeuzen IV 46 Westdorpe I-Tern. Boys 24 ZuiddorpeAxel III 14 Sluiskil II—STEEN II 6—8 StoppeldijkONW 21 Oranje nCom Boys II 52 Hontenisse IIStoppeldijk n 51 ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK TE MIDDELBURG. Door de reohbbank te Middelburg werden Vrijdag de navolgende zaken behandeld: Poging tot doodslag. Aan J. d. K., oud 34 j., arbeider te Axel, thans in voorarrest, was ten laste gelegd, dat hij op 27 Augustus 1.1. te Absdale, gemeente St. Jansteen, gepoogd heeft zekeren De Roos van het leven te berooven, door toen laatst- genoemde zich ter ruste had begeven, naar hem toe te gaan en met» een bierflesch op diens hoofd te slaan en daarna de keel dicht te knijpen, onder het uitroepen: „nou maak ik je kapot". De R. zag echter kans de hand van verdachte van zijn keel te verwijderen en (bulp te roepen, waarop verdachte is wegge- loopen. Vervolgens was aan verdachte ten laste gelegd mishandeling van den jachtopziener P. A. v. d. Baar en van den rijksveldwachter C. van Beke, eveneens op 27 Augustus 1.1. De Roos, als getuige gehoord, verklaarde op den bewusten dag te bed hebben gelegen, toen verdachte, met wien hij niet op vrien- delijken voet staat, hem met een bierflesch op het hoofd heeft geslagen. Getuige bloedde veel. Op een vraag van den president zegt getuige een beetje dronken te zijn geweest. Verdachte ondervraagd, verklaarde door De R. bedreigd te zijn en eerst door De R. te zijn binnengelaten. Hij ontkent evenwel het hem ten laste gelegde. De officier van justitie aan het woord ko- mende zegt, dat we hier te doen hebben met een stelletje ongunstige personen. Verdachte ontkent wel, doch dat zal hem niet ibaten, er z(ju volgens de officier te veel aanwijzingen. Dat De R. niet precies weet hoe het gegaan is, is best mogelijk, de man was suf geslagen. Verdachte is verstopt gevonden op den zol- der en toen de politie hem ging halen, is hij deze 00k nog gaan mishandelen. De officier eischt 6 maanden gevangenisstraf. De verdediger van verdachte is van mee- ning, dat verdachte wegens poging tot dood slag zal moeten worden vrijgasproken. Wat de mishandeling betreft, dit heeft verdachte gedaan voor zijn vrijheid. De verdediger ver- zoekt de rechtbank verdachte in vrijheid te stellen, welk verzoek wordt geweigerd, en be- pleit verder een lichte straf. Oplichting. A. N. Z., oud 35 j., koopman te 's-Hertogen- bosch, had zich te verantwoorden wegens oplichting. Hij was n.l. in Maart 1933 te Zaamslag gekomen bij zekeren Dekker en had dezen medegedeeld, dat hiji Salfischber- ger heette, en gemeenteraadslid van 's-Bosch was. Verder kwam hij Dekker de groeten overbremgen van den burgemeester van 's-Bosch, daaraan toevoegende, dat de ge- meenteraad veel gedaan had in het belang eener tentoonstelling van trekpaarden aldaar in 1932 en dat hij, verdachte, kwam met ver zoek, om noodlijdende sigarenmakers uit 's-Bosch te willen steunen door het koopen van sigaren. Door deze mededeelingen, welke alle in strijd met de waarheid waren, werd Dekker bewogen van verdachte een kistje sigaren te koopen voor 6. Verdachte ontkende een en ander te heb ben gezegd. Wel heeft hij mededeelingen ge daan, namens Salfischberger te komen, die inderdaad gemeenteraadslid is. De getuigen verklaarden zooals voren staat. omschreven. De officier van justitie aan het woord ko- mende zegt, dat we hier een lid hebben van de oplichtersbende, die Zeeland onveilig maakt. Herhaaldelijik is er door de politie en burgemeesters gewaarschuwd tegen de prak- tijken van deze heeren. De menschen worden op een vreeselijke manier opgelicht, en de heeren verschuilen zich achter elkaar en gaan maar steeds met him praktijken door. De bovenste laag in het kistje is door den regel goed en de onderste sigaren zijn niet te rooken. De officier van justitie eischte 4 maanden gevangenisstraf. PHOSPHORVERGIFTIGING. Zaterdag j.l. heeft zich een emstig ongeval voorgedaan ten huize van den heer v. d. J. aan de De La Reyweg te 's Gravenhage, wiens kinderen op dokters-voorschrift levertraan met phosphor moesten innemen. De lever traan werd gekocht in een apothekerswinkel, terwijl voor de phosphor zorgen zou een fami- lie-lid, die in haar kwaliteit van verpleegster de phosphor bestelde bij een chemicalien- groothandel. De bestelling werd telefonisch opgegeven, waarbij of een misverstand of een vergissing werd begaan. Inplaats van afleve- ring van het benoodigd aantal milligrammen werd thans het duizendvoudige, dus grammen, phosphor in de levertraan gemengd. Tengevolge van het gebruik van dit meng- sel traden vergiftigingsverschijnselen op bij de kinderen, die in het ziekenhuis aan de De Wal werden opgenomen en alwaar het 4 %- jarig zoontje van den heer v. d. J. is over- leden. Ook het tweede kind, een jongetje van 2 jaar, is er emstig aan toe. De politie stelt een onderzoek in. Het lijkje werd in beslag genomen. Kwaadwilligheid is bij het ongeval geheel buitengesloten. De ver pleegster, die de phosphor telefonisch opgaf, is radeloos. VERDRONKEN. Te Volendam is Vrijdag het vierjarig kindje van den eendenhouder J. Steur bij het spelen in de sloot nabij de ouderlijke wooing te water geraakt. De moeder, die het ongeluk zag ge- beuren, begaf zich direct te water en haalde de kleine emit. Het kind was bewusteloos. Men mocht er niet in slagen de levensgeesiten op te wekken. Vrijdagmorgen is het 1%-jarig dochtertje van den melkrijder G. Verkerk te Nieuwveen (Z.-H.) achter de ouderlijke wooing te water geraakt en verdronken. Vrijdag is mej. A. V., dienstbode in het R.K. Gasthuis te Etten te water geraakt en verdronken. De landbouwer Zweers is Vrijdagmiddag te Vrouwenhoek in het kanaal geraakt en ver dronken. DOOR GRIJPERS VAN EEN KRAAN GEGREPEN. In de kalkfabriek voorheen v. Dijk Co. aan de Lijnbaan te Dordrecht is Donderdag een doodelijk ongeval gebeurd. De 23-jarige J. Prins was achter de fabriek op loswal aan het werk, terwijl een kraan met grijpers daar in bedrijf was. De jonge man kwam te dicht bij de grijpers, met het noodlottig gevolg, dat hij met het hoofd er tusschen kwam. Hij was op slag dood. ONDER AFGLIJDEND HOUT GERAAf&T EN GEDOOD. Door den storm vergleed Woensdag te Hoenderloo, gemeente Apeldoom een hooge stapel hout waardoor het 4-jarig kind van den heer E. Aartsen werd getroffen. Het kind is aan de gevolgen overleden. DOOR EEN AUTO OVERREDEN EN GEDOOD. Te Zaandam is Donderdag eeo zesjarig meisje van een woonwagenbewoner onder een vrachtauto gekomen en overreden, met het gevolg, dat het meisje Dondemacht aan haar verwondingen is overleden. Vrijdagavond omstreeks elf uur reed op den weg van Den Bosch naar Hedel de landbou wer M. Schaay uit Rossum, per auto verge- zeld van zijn chauffeur. S. was onderweg ingeslapen. Hij werd plotseling wakker ge- schrikt door glasgerinkel. De wagen slingerde en de heer S. nam het stuur van den chauf feur over, die verklaarde, dat er een ongeluk was gebeurd. Van den auto waren de ruiten vemield. Toen langs den weg niets gevonden werd, waarschuwde de heer S. den gemeente- veldwachter te Hedel. Deze vond onder aan den dijk het zwaar verminkte lijk van een on- foekenden man, wiens hoofd vrijwel verpletterd was. Het lijk is naar Den Bosch gebracht. Eh- werden slechts enkele pachtpapieren, die niet op naam stonden, bij hem gevonden. De chauffeur, die verklaarde geslapen te hebben, is aangehouden. Nader wordt gemeld, dat het slachtoffer blijikt te zijn de 30-jarige Smolders uit Orthen. OP EEN TREIN GESCHOTEN. Donderdagavond is ter hoogte van den speeltuin aan de Spaamdammerstraat te Am sterdam, vermoedelijk met een katapult, op een voorbijrijdenden trein geschoten, die naar Zaandam ging, waardoor een ruit is gebroken en het glas naar binnen is gevallen. Geen der reizigers is gewond. ZIGEUNERS IN DE KLEM. Vrijdagmiddag hebben de zigeuners, die voor eenige dagen in de buurt van Maaseyc de Nederlandsche grens wilden oversteken, een poging gedaan bq den Brusselscheweg, onder de gemeente Maastricht, op Neder- lajEidsch gebied te komen. Belgische gendarmen dreven hen voort. De motorbrigade der Maastrichtsche politie heeft een poging gedaan de troep zigeuners, die reeds over de grens gekomen was, tarug naar Belgie te drijven, maar de Belgische gendar men hielden hen nu tegen. Nadien is de marechaussee aan de grens verscbenen. En nu zitten de zigeuners inge- sloten, gedeeltelijk op Nederlandsch en ge- deeltelijk op Belgisch grondgebied. INVAL IN EEN SPEELHOL. De vorige week werd de societeit „pen Hout" te Haarlem, waar gelegenheid gegeven werd voor het ,,Spiralo"-spel in het Frede- rikspark met veel ophef geopend. Vrijdag avond is de zaak om tien uur op last van de politie gesloten. Om vijf minuten over tien Vrijdagavond zette de motorbrigade den toegangsweg in het Frederikspark af en op hetzelfde oogenblik werd de groote villa door reohercheurs en politie-agenten geheel omsingeld. Ook in den tuin aan de zijde van de Dreef stonden de agenten om te beletten, dat iemand het per- ceel aan de achterzijde zou verlaten. In snelle vaart reden een drietal auto's tot voor den ingang van de societeit, waama justitie- en politie-ambtenaren de trappen opsnelden en onder leiding van den rechter-commissaris, Mr. E. J. W. Top, een inval deden in de speelclub. Alles was zoo snel in zijn werk gegaan, dat het groote gezelschap dames en heeren vol- fcomen verrast was door de komst der auto- riteiten. Op last van de justitie werd het spel on- middellijk gestaakt, terwijl beslag gelegd werd op een groot aantal bescheiden, op het spel betrekking hebbende. In drie auto's wer den vervolgens alle aanwezigen naar het bureau van politie aan de Smedestraat ge bracht. Ook het person eel der club werd daarheen vervoerd. De auto's moesten eenige ritten maken om het groote gezelschap naar het politiebureau te brengen, waar een aantal politie-ambtenaren tot laat in den nacht met het verhoor bezig bleef. VOLKSGERICHT TE BERLICUM (N.-Br.). Donderdagavond heeft zich in het Brabant- sche dorp Berlicum het oude volksgebruik van het z.g. „tafelen" op geweldadige wijze geopenbaard. Meestal wordt daanbij de partij, die een ver- loving heeft verbroken door vrienden van de gedupeerde gestraft. Nu echter was het een ander geval. Een 80jarige man, een zekere van G., kon het met zijn vrouw en dochter niet meer vinden. De toestand in het huisgezin van het echt- paar werd van dien aard, dat de oude man Maandagavond de vlucht nam door het raam en naar zijn zoon ging bij wien hij introk. De buren van den ouden van G. namen het voor hem op, en besloten de twee vrouwen te straffen. Omstreeks 8 uur Donderdagavond werd de strafoefening ingeluid door het gebruikelijke blazen op lampenglazen, het trommelen op blikken bussan en het maken van ander lawaai, dat in het geheele dorp te hooren was. Zoo lawaai makend, trokken de dorpelingen rond het huis van Van G., dat daarna met steenen werd gebombardeerd en stedgerpalen geram- rneid. Van deuren, ramen en binten bleef geen stuk heel. Een schoorsteen werd van het dak gebeukt en de dakpannen werden stuk gesme- ten. Met een paal stak men door de ramen alles stuk, wat in het huis te vemielen was. Zelfs een binnenmuur werd op twee plaatsen doorboord. Van het geheele huisraad bleven slechts een paar stoelen, tafels, een enkel bord en een beeld gespaard. Toen men met het ,,beleg" begon, vluchtten de vrouwen in een kast, zoodat zij er heelhuids afkwamen. Telkens opnieuw werden onder het geroffel de aanvallen, die een menigte van honderden werden gadegeslagen, hernieuwd, totdat te kwart over negen eerst de veldwach- ter verscheen. Toen werd de vemieling ge staakt en konden de vrouwen uit hun schuil- plaats komen. Van de bijna nog nieuwe woning zijn alleen de buitenmuren onbeschadigd gebleven. De politie zal veel moeite hebben de bal- dadigen op te sporen, daar de dorpelingen el- kander niet zullen verraden. Dit baldadige gebruik is in dezen tijd te Berlicum volgens menschengeheugenis nog slechts eenmaal in zoo ergerlijke mate voor- gekomen. J. J. de Ruiter, marechausse, Nieuwstraat 41, van IJzendijke. M. J. van den Akker en gezin, fabrieks- arbeider, Tholensstraat 92, van Middelburg. Vertrokken L. van de Velde, monteur, Markt 23, naar Tholen. J. Dees en gezin, zonder, Axelschestraat 113, naar Colijnsplaat. E. C. Kuijper en gezin, loods, Scheldekade 31, naar Antwerpen. TER NEUZEN. In de loop der afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: H. v. d. Molen, zonder, Donze Visserstraat 120, van Gameren. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR Z.-VLAANDEREN TE TER NEUZEN. In de week van 29 October werd bij het bureau der Kamer aangifte gedaan van de volgende Inschrijving: Gebrs M. de Bnuijn, Steenkamplaan 8, handel in steenkolen. Venn.: Minikus Michiel de Brunij, Ter Neuzen, Axelschestraat 49 en Michiel Minikus de Bruijn, Ter Neuzen, Steen kamplaan 8. Wijzigingen Garage de Hullu, Breskens, Dorpsstraat K 7. handel in auto's, motoren en rijwielen, ver- huur- en reparatie-inrichting. Handelsnaam gewijzigd in Firma Van Putten en Vroon, Garage de Hullu. Aan bedrijf toegevoegd een taxi-ondememing onder den naar „Citax". De kleur der wagens, welke dit bedrijf uitoefenen is boven zwart, onder geel. Abraham de Hullu, Cadzand, O 22, mole- naar. Overleden eigenaar: Abraham de Hullu. Nieuwe eigenaar: Jozias Levinus de Hullu. Opheffing E. F. Janssens, Oostburg, Nieuwstraat 47, handel in veevoeder; N.V. Nederlandsche Vlas- industrie ,,Canisvliet" te Sas van Gent, de Jongestraat 1, handel in- en bewerken en be- reiden van vlas, alles in den meest uitge- breiden zin. Vereffenaar: J. A. van Rompu. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Ter Neuzen, 16 October 1933. Geachte Redactie, Hiermede verzoeken wij U een kleine plaatsruimte aan ons af te staan, waarvoor bij voorbaat onzen dank. De bedoeling is met deze regelen de aan- dacht te vestigen op de Vereeniging voor Volkenbond en Vrede, die in Nederland de Volkenboodsgedachte tracht te propageeren. Daar de Secretaris van deze vereeniging, de heer Van de Man der e deze week enkele spreekbeurten in Zeeland hoopt te vervullen, bestaat de gelegenheid dat men ook te Ter Neuzen iets meer van den Volkenbond, vac gecoemde Vereeniging en haar doel te hooren krijgt, en wel op Donderdag 19 dezer. Hun, die met deze vereeniging nader kennis willen maken, wordt verzoeht een bewijs van instemming (bjv. hun naamkaartje) bij den 2den ondergeteekende te bezorgen. Zij ont- vangen dan nog bericht waar en op welk uur de lezing van den heer v. d. Mandere wordt gehouden. G. WESTERHOF. Mr. M. D. L. VAN WALSEM. B. J. A. STOOPMAN. (Nadruk verboden.) TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 12 Oct. Jan Petrus de Regt, oud 24 j., jm. en Huberdina Catha- rina Steendijk (van Zaamslag), oud 22 j., jd. 13 Oct., Joris Jacobus Kolijn, oud 27 j., jm en Tanneke Eva Cove, oud 24 j., j.d. Overlijden. 9 Oct. Reinier Jan Scheele, oud 76 j., wedn. van Cornelia de Feijter. 11 Oct. Adriana Hendrika Steketee, oud 76 j., wed. van Oene Los. Anthonius Gustavus Doppe- gieter, oud 7 j., z. van Augustus Joseph en van Carolina Maria Verbeke (wonende te Axel). 12 Oct. Maria Ludovica ten Haken, oud 60 jaar, echtgenoote van Louis Joseph van der Velden. ZAAMSLAG. Zaterdag werd alhier door den architect De Bruijne te Ter Neuzen aanbesteed het bou- wen van een woonhuis in den Zaamslag- poldex op de hofstede B 14 te Zaamslag. Ingeschreven werd als volgt: le perceel. Graaf- en metselwerk: J. C. de Vos te Zaamslag (Reuzen- hoek) 2100 P. J. Jonkheim te Kloosterzande 1753 A. J. de Visser te Zaamslag 1750 C. G. Blommaert te Hulst 1735 P. J. de Rooij te Boschkapelle 1648 C. van Overmeere te Stoppedijk 1577 gegund 2e perceel. Timimer- en ijzerwerk: Kr. Dieleman te Zaamslag f 1024 A. D. Kaijser te Zaamslag 999 P. A. Mangnus te Boschkapelle 945 D. P. Bastinck te Zaamslag 887 R. Manugnus te Boschkapelle 874 gegund 3e perceel. Glas- en verfwerk: C. Dees 130 C. Haak 123 C. Kaijser 98 J. M. Wisse 98 C. WisseGalle 87 gegund 4e perceel. Loodgieterswerk: J. de Zeeuw te Zaamslag 64 Laatstgenoemde inschrijvers wonen alien te Zaamslag. CObl'ERATIEVE VRUCHTENVEILING „ZEEUWSCH-VLAANDEREN" G.A. TE TER NEUZEN. Veiling van 13 Oct. 1933. Bloemkool 2 tot 7 ©t. per stuk. Roode kool 3 tot 5 ct. per stuk. Witte kool 2 tot 4 ct. per stuk. Savoye kool 2 tot 3 ct. per stuk. Spruiten 4 tot 10 ct. per K.G. Tomaten 4 tot 8 ct. per K.G. Andijvie 10 tot 29 ct. per 10 stuks. Kropsla 1 tot 2 ct. per stuk. Komkommers 5 tot 9 ct. per 10 stuks. Wortelen 2 tot 4 ct. per bos. Prei 4 tot 8 ct. per bos. Bevelanders /3,25 per 100 K.G. Eigenheimers 3,25 per 100 K.G. Goudreinetten 6 tot 11 ct. per K.G. Sterappel 10 tot 15 ct. per K.G. Lemoenappel 8 tot 12 ct. per K.G. Notarisappel 7 tot 10 ct. per K.G. Zoete Pipping 4 tot 6 ct. per K.G. Paradijs 3 tot 5 ct. per K.G. Zure Bellefleur 4 tot 6 ct. per K.G. Zoete Bellefleur 2 tot 7 ct. per K.G. Ermgaarde 4 tot 8 ct. per K.G. Diverse appels 1 tot 5 ct. per K.G. Kroet 1 ct. per K.G. en alle spijsverterings- stoornissen verdwijnen onmlddellijk bij het ge bruik van Foster's Maag- pillen, het aangenaamste en zekerste laxeermiddel Atom oerkrijgbaar 6 f 0.65 per flacon.' Te Ter Neuzen bij Firma A. van Overbeeke Leunds, Axelsehestr. en Westkolkstr. 10 (Ingez. Med.) Comtesse de Paris 9 tot 11 ct. per K.G. Nauvou Pautou 6 tot 10 ct. per K.G. Doyenne de Commice 25 tot 31 ct. per K.G. Pasterperen 3 tot 5 ct. per K.G. Wijnperen 6 tot 8 ct. per K.G. Rietperen 4 tot 8 ct. per K.G. Pondsperen 4 tot 6 ct. per K.G. St. Remy 5 tot 7 ct. per K.G. Soldat Laboureur 5 tot 9 ct. per K.G. Gieser Wildeman 4 tot 6 ct. per K.G. Diverse peren 2 tot 6 ct. per K.G. Eieren (groote) 4,58 per 100 stuks Eieren (kleine) /2,40 per 100 100 stuks. Rotterdam, 16 Oct. 1933. VEEMARKT. Aangevoerd werden 280 vette- en magere koeien, 276 vette kalveren, 1041 schapen en lammeren, 757 varkens. De noteering was als volgt: Koeien le kw. f 0)56if 0,60, 2e kw. f 0,480,52, 3e kw. f 0,35f 0,40; Ossen le kw. f 0,52f 0,56, 2e kw. 0,44-/0,48, 3e kw. 0,34-/0,38; Kalveren le kw. /I/1,10, 2e kw. /0,85— /0,95, 3e kw. /0,700,75; Schapen le kw. 0,38, 2e kw. 0,35, 3e kw. /0,32; Lammeren le kw. 0,42, 2e kw. /0,38, 3e kw. /0,35; Schapen per stuk /18; /14; /9; Lammeren per stuk 16; 14; 12; Varkens le kw. /0,39, 2e kw. /0,37, 3e kw. /0,34; Zouters 0,350,34. Alle prijzen zander rekening te houden met de verhoogde accijns. De Rundveecentrale heeft heden geen vee aangekocht. Runderen en ossen alsmede vette kalveren met zeer weinig aanvoer en luien handel tegen ongeveer gel(jke prijizen als vorige week. Schapen en lammeren bij ruimen aan voer vluggen handel tot iets hoogere prijzen. Varkens waren minder ter markt, de handel was vlug bij iets stijvere prijzen. VLAS. Groningsch 3000 K.G. 0,40—/0,50; Hol- landsch Geel 4000 K.G. 0,400,60; Dauw- root 1000 K.G. 0,35—/0,40. FUNE ZADEN. Blauwmaanzaad 1820; Karwijzaad 2830; Geel Mosterdzaad 1012; Lijn- zaadvoer 5f 7Zaailijnzaad Blauw 9 10; Zaailijnzaad Wit 89. AARDAPPELEN. Zeeuwsche Bonte en Blauwe 33,40; Zeeuwsche Eigenheimers 2,252,40; Blau we Eigenheimers 2,40f 2,70; Brielsche Eigenheimers 2,402,75. Alles per HL. Westlandsche ronde zand 5 cent per K.G. GRANEN. Gerst Chevalier /4,505,25; Haver 6— 6,25. Peulvruchten. waren zoo gering aangevoerd dat er geen noteering is opgemaakt. 18 October. PHILIPPINE. Aanbesteding bouwen graan- magazijn. Architect L. de Bruijne. 19 October. AXEL. Veiling woonhuis, met erf en tuin ne een garage. Notaris Fanoy. 21 October. AXEL (Kijkuit). Verkoop afbraak land- bouwschuur. Deurwaarder Huineman. 23 October. TE5R NEUZEN. Veiling woonhuis, werk- plaats en erf. Notaris Van der Veen. iZAAMSLAG. Aanbesteding ophalen vuil- nis, leveren brandstoffen, en leveren school- behoeften. Burg, en Weth. van Zaamslag. 24 October. AXEL. Veiling landbouwinspan. Notaris Fanoy. ZUIDDORPE. Veiling woonhuis en meubi- laire goederen. Notaris Van der Veen. AXEL. Verkoop aardappels, tarwe en haver. Notaris Fanoy. AXEL. Veiling Canada- en olmenboomen. Kantoor W. A. den Boggende. Voor Neuzen: 13 Oct. Zweedsch s.s. SVERRE NERGAART, 661, steen, Lysekil. 14 Oct. Eng. s.s. ROYSTONE, 1643, kolen, New-Castle. Van, Ter Neuzen: 14 Oct. Nederl. ss. SIRRAH, 2140, ledig, Schiedam; Zweedsch s.s. SVERRE NERGAART, 661, ledig, R'dam, Voor Sluiskil: 13 Oct. Duitsch s.s. HAR- RATiD, 612, ledig, R'dam. Van GentTer Neuzen: 14 Oct. Eng. s.s HERO, 326, stukg., Londen. Voor Gent: 13 Oct. Eng. s.s. HERO, 326, stukg., Londen; Eng. s.s. CHARLWOOD, 600, ledig, Rouaan; Eng. s.s. TYNESIDE, 72, visch, Grimsby; Eng. s.s. SOUTHWICK, 218, pekkolen, Londen; Zweedsch s.s. RUNA, 402, ledig, Southampton; Letl. s.s. KUHRS, 1952, hout, Kemi; Deensch s.s. BIRTE, 1027, hout, Raytta; Eng. s.s. ORICHTOUN, 506, stukg., Leith. 14 Oct. Duitsch s.s. GERDA KUNSTMAN, 320, ledig, Amsterdam; Zweedsch s.s. ING- VALL, 816, hout, Skeleftia; Zweedsch s.s. NORRUNA, 1602, hout, Archangel; Eng. s.s. LINK LIGHT, 75, creosoot, Londen; Letl. s.s. ASTRA, 1808, hout, Riga. 15 Oct. Eng. s.s. THE MARQUIS, 354, pek kolen, Aberdeen; Eng. s.s. DEARNE, 427, stukg., Goole; Eng. s.s. ORTOLAN, 202, stukg., Londen; Eng. s.s. TEST, 210, pek kolen, New-Castle; Eng. s.s. DONA ISABEL, 290, pekkolen, Goole. Van Gent: 13 Oct. Nederl. m.s. TROMP, 88, ijzer, Londen; Nederl. m.s. MARY, 83, kunstmest, Truro; Ital. s.s. ORESTE, 1662. ledig, R'dam; Nederl. m.s. POOLSTER, 158, gem., Londen; Eng. s.s. EDERN, 192, fosfaat, Ayr; Eng. s.s. RALLUS, 920, stukg., Belfast. 14 Oct. Eng. s.s. CRIOHTOUN, 506, stukg., Leith; Eng. s.s. TYNESIDE, 72, ledig, Grims by; Duitsch S.S. FINK, 556, stukg., Antwer pen; Eng. s.s. OTTO, 360, stukg., Hull; Eng. s.s. CHARLWOOD, 600, ijzer, Newport; Duitsch s.s. EGERAN, 629, ijzer, Gdyria; Eng. Sh. SOUTHWICK, 218, ledig, R'dam.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1933 | | pagina 3