QEMEHGDB BEBICHTEN De Najaarsstorm van j.l. Woensdag. DOODELIJKE TRAP VAN EEN PAARD. VERDRONKEN. ONGELUK ONDER HET HOTEL SAVOY. 't Eerste wa me daar opviel, was de vettige aLiekoekanlooht, die ondeir m'nen noteleer dreef, vermengeld mee de zuutige vanielje- lochtjes van de wafelkraam. En in de verte zoemde 'nen urgel en rinkeide de klokken van 't een of aander spulleke of mallemeulen en as ik toen m'n oogen dichtdee, dan zag ik duidelijk de kameraads in de „Gouwen Koei" en in 't ..Jachthuis"* piazier zitten maken mee roaie, lachende koppein, die 't schuim van d'n pils zatten af te likken, da-d- aan vlokken aan d'r lippen hong, 'k Zag d'n Rlaauwe z'n hoogtestaaiidje maken op de bul- jert, onderwijle geluiden produceerend, dat de kasteleines veuroveir sloeg over 't buffet, mee d'ren iboezem in d'n pils. En ik liep hier rond, mee 'n paar stijve beenen en 'n paar slappe 6rmen op m'nen erft en ik moest 't zien te stellen mee de oliebol- lenloeht, die om m'n hoofd rinkeide. En ik liep hier rond mee 'n ekel in m'n lijf, waant iik besefte heel goed, da'k daar- binnen, meer dan mooi was, de peekes had opgeschept en da mokte me nog kwaaier. 'k Wist heel goed, da Trui er niks aan doen kost; da ze 't beste mee me veuir had en da'k m'n eigen aangesteld had as 'n groote klier en toch'k gong me naar foinnen! Trui kwam buiten kijken. Massaal sting ze teugen 't vierkaante licbtgat, as 'n schilder- stuk in 'nen veul te kleinen lijst. As d'r oogen aan d'n duster gewend waren, dan zag ze me ijsbeeren en riep: ,,mot 't nog erger worren?" „Ja", zee ik. Bens! Deur dicht; Trui naar binnen. Toen begost ik weer te lachen. En lachen de keek ik omhoog, naar d'n sterrenhemel en toen „Drammels, he 'k 't nouw op m'n oogen ok?" Ja, amico, .k mot tot m'n schaande beken- nen, da'k nie teugen ziek-kjm kan! Dan h6'k altrj 't gevoel da'k bestolen word van 'it beste da'k heb; van m'n korte, schoone leven, waar 'k gin minuutje van missen wil. Oja, 'k weet al laank wa gij allemaal zeggen wil! Sjuust 't zelfste as ik oew zouiw kunnen zeg gen wanneer gij zoo stjjf was as 'nen beton- nen paal en ikniks mankeerde...! Maar sjuust 6m da'k 't zoowgoed weet, - zwijg astebheft. „Geduld is zulk een schoone zaak..." M'n klompen! 'n Bietje lach, 'n bietje leut, 'n bietje geluk, 'n bietje zon, da mot 'k hebben. Reksdaalders, maoht, roem ge kunt al die rommel van me kadoow krijgen. 'n Paleis, 'n automobiel, bontjassen, kleedit daar maar 'n aander mee aan! Wa mot ik mee 'n auto mobiel doen tusschen m'n tiemmuuljoen boo- men? Mee 'nen bontjas, as ik mee de kam- meraads uit ben, die puddinigskes en pils in m'n zakken laaien? Mee n' paleis, as ik m'n pyp nie 's over de tafel mag gooien en 'n tas koffie teugen d'n vloer kwatsen? Ik vraag nie veul. En da bietje ollee, da wil ik hebben ok! Af! Daar wil ik nie asm begapt worren. Ja, man, 'k ben lastig van- daag! Maar de bui is aan't zakken, geleuf ik. En da kwam zoow. Toen 'k dan gisterenavond lachende naar bcuven keek, en eerst docht da'k 't „op m'n oogen had", en 'n paar keeren d'r in had ge- vreven, dan gong ik naar binnen en 'k zee, 'n bietje angstig: „Trui?" Gin asem. ,,Trui!" wa meer nadrukkelijk. Gin asem. ,,Zeg, waar zitte?" „Op m'nAfijn as Trui kwaad is kek ze ok nie zoow naauw. „Komt dan toch hier; 'k mot oew hebben!" Ze docht da'k weer gevreven moest wor ren. (Da doen me teugen de rimmeltiek. Daar is nog wel nooit iemand beter van ge- woiren, maar ge wilt dan iet s doen!) Dus daar kwam ze afgezakt. ..Wadister. broerling?" ,,Kekt 's naar m'n oogen is daar iets aan te zien?" „Oew oogea 'k Wier weer giftig. En mee allebei m'n wijsvingers wees ik naar m'n oogen en 'k zee: „Sjuust, die lieve, groene ktjkers van me". Hardhaandig pakte ze mee allebei d'r harde knusten m'n hoofd vast, draaide 'm naar de lamp, keek in m'n oogen of ze naar 'n ver- loren dubbeltje zocht en dan liet ze m'n hoofd los, of ze 'm wouw laten vallen. (Ze was wezenlijk gepiekeerd! „Niks aan te zien, memmert," stelde ze vast; „en 'k heb oew ditte te zeggen: gij zurgt da mergen die koffievlekken van m'nen witten muur af komen; verstaan?" „Dus ge ziet niks aan m'n oogen?" ,„Gin bal." „Kom dan 's mee naar buiten." Meteen gong 'k naar de deur om van verderen uitleg af te zijn. Daar kwam ze, laankzaam, on- wiilig. „Kek nouw is naar de locht en vertel dan 's, wa ge ziet." In 'n bietje spanning bleef ik rechtuit staan zien, naar d'n mesthoop. ,,'k Zie niks", bromde ze dalijk. „Niks?" „Daar verschiet 'n ster." 'k Zweeg. ,,,Weer een!" „Sjuust," zee ik toen, opgelucbt. ,,We6r een, twee, drie. 't Rengelt sterren, geleuf ik." ,,Dan mankeert er ok niks aan m'n oogen," zee ik toen. )rKek 's Dre" („Dre" ze wiar bang); „kek 's, Drd, ze verschieten mee tienen tege- lijk. Alle sterren vallen van d'n hemel!" Zwijgend stingen we samen naar de locht te zien. „Dreee!" „Ja?" „Begrijpt de gij 't nie, Drd?" ,,'k Staai veur 'n raadsel, maar schoon is 't, da vuurwerk!" Qndertusschen doken de sterrekes in sier- lijke bochten naar de edrde. Soms doken ze achter woiken en kwamen na 'n oogenblik weer te veurschijn, om dan buigemd naar de bbrde, uit te dooven. ,,'k Gaai naar binnen", zee Trui kleintjes. Ik ging ok naar binnen. Me keken mekaar 's aan en toen schonk Trui, zonder smoesjes van ,,gezelligheid" en „w6rm kacheltje", 'n nuuiw bakske troost in. Deur 't sterrenwonder was ik heel m'nen rimmetiek vergeten. Maar wa'k gezien had, was van zo'n geweldigheid en pracht, da'k niemeer om de kermis docht Kom, 'k ben vol. Veul groeteo van Trui en as altl'gi gin horke minder van oewen toet a voe DRA Het Koninkl'ijk Nederlandsoh Meteorolo- gisch Instituut in De Bilit deelde aan het Persbureau Vas Diaz het volgende mede om- trent den storm, die boven ons land gewoed heeft Bij de morgenwaarnemingen van 7 uur wer- den Woensdag aan de kust algemeen krach- tige winden (wiadkraoht 6 der Beaufort- schaal) waargenomen, die in den loop van den dag toenamen tot stormachtige winden en stormkiraoht. Te 8,30 uur werd windkracht 7 der Beau- 'fort-schaal (stormachtigd wind) waargeno men in Den Helder en te Vlissingen bij Zui- delijken tot Zuid-Zuid-Westenwind. Te 10 uur was de windkracht te Terschel- lingerbank en Vlissingen 7 Beaufort, op de Noord-Hinder 8 (storm) in Den Helder 9 (voile storm) met Zuid-Zuid-Westen tot Zuidwesten wind. Te 13,10 uur was de kracht van den wind op de Noord-Hinder 7, te Vlissingen, Ter- schellingerbank en ook te Maastricht 8 Beau fort, in Den Helder 9 Beaufort, met Zuid- westelijken tot Westelijken wind. Als sterkste windstoot werd te 11,35 in De Bilt 25,5 Meter per seconde opgeteekend, te Schiphol 29 M. per seccnde. Tijdens den sterksten windstoot, die vroeger in De Bilt is waargenomen, bedroeg de windsnelhedd 31 M. per seconde. Zooals te begrijpen valt, heeft de krachtige storm, in verband met het uitgestrekte ge- bied waarover deze woedde (vanaf de golf van Biscaye tot in het hooge Noorden) tal van de gewone daarmede gepaard gaande gevolgen omgewaaide boomen, stuk ge- waaide daken enz., enz. veroorzaakt, maar bovendien zijn ook verschillende ongevallen van emstigen aard voorgekomen, waarvan wij hieronder melding maken. Op het Volkerak twee schepen getzonken. Tusschen Dintel en Steenbergsche Vliet zijn Woensdagmiddag op het Volkerak in den storm twee Riijmsehepen gezonken. Het eene was de Rosalie, groot 660 ton en van Belgi- sche nationaliteit. Het andere was het Nederlandsche schip Isba, dat geladen was met bieten en op weg naar Dinteloord. Te ongeveer 1 uur kwam op het Volkerak nab(j Dintelsas plotseling een Zuidwester- storm opzetten en de wind nam in korten tijd zoo geweldig toe, dat men aan boord van de Isba, die door de motorboot „Walviseh" werd gesleept geen maatregelen meer kon nemen om het schip tegen dezen orkaan slagvaardig te maken. De kapitein van de „Walvisch" achtte het raadzaam de vluchthaven van Dintelsas bin nen te loopen. Tot zijn groote ontsteltenis zag hij eenige oogenblikken later de Isba zinken. Men trof op de sleepboot terstond alle voorbereidingen om de opvarenden te redden, doch toen de Isba in de golven was verdwenen was van de opvarenden niemand meer te bespeuren. De storm viel intusschen met zulk een hevigheid ook op de „Wal- visch" aan, dat de bemanning al haar aan- dacht aan het eigen schip moest wijden om het behouden in de haven te krijgen en men was er van overtuigd, dat de zeven opvaren den van de Isba, de schipper, zijn vrouw, vier kinderen en de knecht met de boot waren omgekomen. Gelukkig is het in werkelijkheid anders geloopen. Kort voordat de Isba zonk, zijn de schipper en de overige zes opvarenden in een roeiboot gegaan en hebben in een geweldige worste- ling tegen de onstuimige golven, steeds met den dood voor oogen, gezwoegd om de kust te bereiken. Tenslotte zijn ziiji uitgeput in de haven van Ooltgensplaat te land gekomen. De Rosalie werd met de Hannover in door de sleepboot „Pitjo" gesleept, zij was geladen met zand en op weg van Rotterdam naar Antwerpen. Schipper v. d. Steenhoven en zijn knecht hebben langen tijd tegen den storm gevochten. Toen zij zagen, dat het schip niet meer was te houden, zijn de vrouw van de schipper en diens zuster aan boord van de Hannover m gebracht. Kort daarop is de Rosalie gezonken en op het allerlaatste moment sprongen de schipper en zijn knecht over op de Hannover III. Met zeer veel moeite is de „Pitjo" later de vluchthaven te Dintelsas binnengeloopen. Hier was het een gekrioel van booten die er een veilige wijkplaats hadden gevonden. Sleepschepen in gevaar. Woenadagmorgen werden eenige sleep schepen getrokken door de Sleepbooten ,,Wil- lem Frederik" en „Hortensia" door het plot seling opgestoken stormweer, overvallen. Het geladen sleepschip ,,Thea", schipper Dekker, ged. te Rotterdam en behoorende bij de sleep- trein van de ,,Willem Frederik", dat op weg was naar Belgie liep tengevolge van het sleChte weer in de Wemeldingsche Vliije aan den grond en werd door een in de buurt zijnde sleepboot ,,Johan" alhier behouden binnenge- bracht. De „Belgische Spits" geladen met ijzer en bestemd naar Dongen, hetwelk tot den sleeptrein van de ,,Hortensia" behoorde werd behouden binnengebraoht door de sleepboot „Zeehond", kapitein Hartog. Oester-korboot gezonken. Tijdens den storm is op de Ooster-Schelde de oester-korboot ,,Ierseke 58" toebehooren- de aan den heer D. Pols te Ierseke, vergaan. Met veel moeite gelukte het de bemanning van het stoomschip ,,Bona Vidus" van Tholen, de opvarenden van het zinkende visschers- vaartuig ite redden. Zij zijn te Ierseke aan wal gebracht. Motorschip gezonken. Tengevolge van het hevige stormweer, is Woensdagmiddag op het Hollandsch Diep een motorboot, groot 136 ton, van schipper Gelens uit Zevenbergen, met suikerbieten op weg van Nieuwendijk naar Zevenbergen, nabij de Moerdijkspoorbrug vol water geloopen en ge zonken. De schipper heeft zich met zijn zoon in veiligheid kunnen stellen. Schip in nood. Woensdagmorgen om 10 uur verkeerde de Sch. 38, een stalen motorkotter, in nood. Het schip lag ter hoogte van Wijk aan Zee met defecten motor en gescheurde zeilen. Het had de noodvlag geheschen. De reddingsboot Neeltje Jacoba heeft het schip te LJmuiden binnengebracht. Kind verdronken. Woensdagmorgen is het tjalkschip van den schipper Dekker, dat met een lading bieten op weg weg was van Papendreoht naar Put- tershoek, tengevolge van den storm tegen een dukdalf van de Barendrechtsche brug ge- varen. Door den schok sloeg de roerpen om, waardoor de schippersvrouw, die zich met een vierjarig kind op het achterschip hevond, overboord werd geslagen. De schipper sprong in de roeiboot om zijp vrouw en kind te hulp te koanen, doch het touw, waaimee de boot was vastgemaakt, brak af, waardoor deze afdreef. De schipper sprong toen te water en wist zijn vrouw, die reeds in zinkende toestand verkeerde, boven water te houden. Het kind is in de diepte verdwenen. Gcdood door vallende tak. De Zuidwesterstorm heeft te Amsterdam een jeugdig slachtoffer geeischt. Omstreeks half twee werd op het Frederiksplein een ongeveer 18-jarige jcngeman, die daar op de fiets reed, door een zware tak, welke van een boom was afgerukt, getroffen. De schedel van den jongen werd in tweeen gespleten. Hij was op slag dood. Zwaar gewond. Te Dedemsvaart heeft de najaarsstorm een slachtoffer geeischt. De 26-jarige Margee Dam, wonende aan de Heinbaaswijk alhier, begaf zich tijdens den razenden storm buiten haar woning, juist op het oogenblik dat een der groote eiken, staande voor de woning, met wortel en tak uit den grond werd gerukt. Zij werd door den boom in den rug gewond, viel neer en bleef liggen. Aanvankelijk klaagde zij over pijn in den rug, buik en beenen. Geneeskundige hulp werd ingeroepen en men constateerde een beenibreuk en vermoedelijk een nierscheuring. Donderdagavond laat is zij tengevolge van inwendige kneuzingen over- leden. Te Hoogezand raakte de heer J. Kuipers, een reiziger, onder een fietsenloods die om- sloeg. Hij' werd zwaar en inwendig gewond. In het buitenland. In Frankrijk en Belgie moest vooral de kust het ontgelden. Bij Boulogne sur Mer joeg de storm geweldige golven op, die over de pieren heensloegen. Reeds twee uur voor den tfld had het getij zijn hoogsten stand bereikt. Te Antwerpen en umgeving werd belang- rijke schade aang4richt, vooral toen de wind tegen den middag tot een waren orkaan aan- groeide. Gedurende een twintigtal minuten was het een echt noodweer. De snel'heid van den winid was minstens 130 K.M. per uur en daarbij regende het zoo geweldig, dat men bijkans niets voor oogen kon zien. In dezen korten tyd deden zich verschillende emstige ongevallen voor. Biji het park te Antwerpen werd een 35-jarige vrouw door een vallendien boom gedood. In een andere straat werd het verkeer geruimen tijd gestagneerd doordat ontwortelde boomen den weg versperden. Van een huis werd het bal- kon afgerukt. Ook in de haven hield de storm emstig huis. Drie k vier groote schepen werden van Finn boeien geslagen en geraakten op drift. Het Italiaansche schip „Nirvo" werd tegen den kademuur geslagen en liep hierdoor groote schade op. Het Engelsche schip „City of Hereford" dreef geruimen tijd in de dokken rond en kwam ten slotte met groote kracht tegen enkele binnenschepen terecht, die zwaar werden beschadigd. Te Mechelen is een jongeman van 23 jaar, met zijn fiets onder een instortenden muur' gekomen en gedood. Te Bergen is door een hevigen rukiwind, die door de ramen van het gerechtsgebouw binnendrong, een scheidings- muur bezweken, welke zich bevond tusschen de zaal der getuigen en de zaal der beschul- digden. Hierbij liepen enkele personen, die zich in eerstgenoemde zaal bevonden, verwon- dingen op. Een oorlogsinvalide werd de rechterarm letterlijk afgerukt. Een treip in de golven. De zware Nordwesterstorm, die Woensdag langs de Sleeswijk-Holsteinsche westkust gewoed heeft, heeft vele arbeiders in levens- gevaar gebracht. Een trejn met arbeiders, die over een dijk reed, kon niet verder komen en bleef staan. Golven sloegen voortdurend over den trein. die been en weer slingerde. Tijdens den storm was het niet mogelijk de arbeiders te hulp te komen. Door het water werd ook het vuur in de locomotief gebluscht, zoodat deze later niet verder kon. Met veel moeite gelukte het eenige zware locomotie- ven over de diep onder water staande rails naar den bedreigden trein te zenden en dezen naar het vasteland terug te brengen. Te Dagebuell is een motorzeilschip door den storm over de steenen beschoeiing- over den dijk geslagen. Menschenlevens zijn niet te betreuren. Euchtechip van ankermast losgerukt. De politie deelt mede, dat het luchtschip Parsival dat van. zijn ankermast werd losge rukt, geheel vemield is. De ankermast zelf werd uit den grond gerukt. De schade be- draagt ongeveer 30.000 mark. In Sleeswijk is een 30 Meter hooge steiger, die om een kerktoren was gebouwd, geheel weggerukt. Het dak van de kerk en eenige kostbare gebrandschilderde vensters werden beschadigd. E1RNSTIG VUEGONGELUK BIJ LIEN DEN. Een vliegongeluk van grooten omvang, zoo als de militaire luchtvaart dit in tijden niet heeft gekend, heeft Donderdagmorgen in de Betuwe plaats gehad. Omstreeks half elf cirkelden vier militaire vliegtuigen, afkomstig van het vliegveld Soesterberg boven de gemeente Lienden. Plotseling vlogen twee vliegtuigen met ge- weld tegen elkaar. Stukken van vleugels stontten met geweldige snelheid van een hoog te van 500 M. ter aarde, en kwamen terecht in een weiland in den Marspolder bij de Steen- fabrieken van de N.V. Ten Kate en Co., op 1 K.M. afstand van den Rijn. De toestellen kwamen een 200 M. verder terecht, naast een boomgaard van den heer De Kok. Tal van inwoners uit de omgeving, die zoo als steeds wanneer er' oefeningen worden ge- houden, de toeren met belangstelling gade stonden te slaan, zagen het vreeselijk ongeluk voor hun oogen gebeuren. Van alle kanten kwamen de omwonenden toegesneld naar de plaats waar de vliegtuigen waren neergekomen. Uit de totaal vemielde toestellen werden zoo spoedig mogelijk de zwaar verminkte lijken te voorscbijn gehaald; ongeveer 12 uur waren twee lijken geboirgen. Daar de vliegtuigen zwaar vemield waren, kon geen identiteit worden vastgesteld. De officier van Justitie was spoedig ge- waarsohuwd. Op de plaats van de ramp bevond zich de Burgemeester van Echteld, de heer H. Hout- kooper en de secretaris van Lienden, de heer G. Hoi, die bijna gelSjtktijdig anriveerde met Dr. W. Wessel, die echter geen hulp meer kon verleenen. De politie, die ook spoedig was aangekomen. zette de omgeving vac het terrein af. Hulp uit Soesterberg was ondenweg om de slaohtoffers en de overblijfselen van de beide vliegtuigen te bergen. Nader wordt nog gemeld: De slachtbffers van het vliegongeval zijn de officier-vlieger le luitenant Jhr. H. J. M. van Asch van Wijk. behoorende tot de jachtvluchtafdeeling. Hij was houder van het Nederlandsche hoogte- record. Met hem zat in de 325 de vliegtuig- maker sergt.-majoor A. G. Vermeulen, die als waamemer dienst deed. Met de 304 zijn om gekomen reserve 2e luitenant Jhr. A. J. M. vac Coehoom van Sminia, die eveneens tot de jachtvluchtafdeeling behoorde en de ser- geant-vlieger W. C. Hardeveld. DOOBGEVALLEN. De 64-jarige Th. P., technische ambtenaar van de P. T. T. is Woensdagavccd, terwijl hij bezig was met het spannen van draden voor electrische voorziening op de ijsbaan te Ub- bergen ,uit een der masten gevailen. Haji werd zwaar inwendig gekneusd en is Donderdag overleden. Te Marrum is Dondermorgen de 71-jarige. landbouwer J. S. v. d. Velde, toen hij een paard voor een bietenkar wilde spannen, door dit paard zoodanig in de hartstreek getrapt dat hij oogenblikkelijk is overleden. TUSSCHEN 2 AUTO'S VERPLETTERD. Woensdagavond was de 25-jarige chauffeur K. Zwart aan den Verlengdec Heerenweg te Groningen, bezig met het repareeren van het achterlicht van zijn vrachtauto. Hij werd daarbij door een luxe auto in voile vaart aac- gereden. Hij werd tusschen beide auto's ver- pletterd en was onmiddellrjk dood. INBRAAK IN HET LIEFDESGESTICHT TE DEURNE. Terwijl io de kapel de nachtelijke Aanbid- ding plaats had, heeft in het Liefdesgesticht te Deume een brutale diefstal plaats gehad, zoo meldt de „Msb." Toen de moeder-overste na de aanbidding in haar kamer terugkeerde, bemerkte ze, dat er een onigenoode gast was geweest, die al- daar een bedrag van circa 3000 had buit- gemaakt. De politie, welke terstond werd gewaar- schuwd, heeft een onderzoek ingesteld, met behulp vac een politiehond, tot nu toe ech ter zonder resultaat. Vermoed wordt, dat de dief zich heeft laten insluiten. Na de diefstal heeft hij het gebouw verlatec door een poortje bij de sacristie, dat bijna nooit geopend wordt. LEDER-DIEFSTAL IN DE ROTTERDAMSCHE HAVEN. Aan het eind van de vorige week zag een ambtenaar van de invoerrechten en accijnzen op den weg aan de Sohiehaven W.Z. te Rot terdam een sleeperswagen staan, waarbij een drietal mannen zich op verdachte wijze op- hield. De wagen stond dicht bij een loods, om zeker van zin zaak te zijn, besloot de ambte naar van de loods uit het verdachte drietal in observatie te houden. Door een kier van de deur kon hij waamemen, dat de mannen bezig waren uit den wagen liggende pakken stukken leer over te brengen in zakken. Ook al doordat de sleeperswagen het vlag- getje R. voerde, tenteeken dat doorvoergoed •werd vervoerd, greep de armbtenaar in. 51 Twee mannen sloegen onmiddellijk op de vlucht en wisten te ontkomen. De derde, die de sleeper bleek te zijn, legde zijn zweep over de paarden en trachtte even eens een goed heenkomen te zoeken. Hij had echter buiten de activiteit van den ambtenaar gerekend. Deze sprong op den wagen en toen hij den sleeper niet kon bewegen te stoppen, sprong hij er weer af en sneed naast den wagen voortloopend, de strengen van het paarden- tuig door. Hulp van de Rivierpolitie was spoedig ter plaatse en de sleeper werd naar het bureau in de Schiehaven overgebracht. Het bleek dat de beide nog voortvluchtige mannen met toe- stemming van den sleeper, den 29-jarigen P. J. W. v. d. R., de pakken leer op zijn wagen wat „lichter" hadden gemaakt. Later is het nog gelukt de beide medeplich- tigen, de los-werklieden L. A. en J. J., aan te houden. Het drietal is Donderdag naar het Huis van Bewaring overgebracht. MISLUKTE ONTSNAPPING. Tijdens een transport van Wijk biji Duur- stede naar Utrecht, vlak voor het huis van bewaring in laatstgenoemde stad heeft een gevangene aan zijn bewakers weten te ont- snappen. In gezelschap van twee veldwachters arri- veerde hij in de Gansstraat te Utrecht per autobus. Bij het uitstappen zag hij kans er van door te gaan, lezen we in de „Msb." Hij zwom een klein watertje over, bracht op een kerkhof, waar juist een begrafenis was, oonstematie, maar zag zijn vrijheid niet zoo lang daama weer een einde nemen, toen hij door Utrechtsc'he rechercheurs weer werd ingerekend. Een groot aantal politie- mannen was nameljjk uit Utrecht op rijwielen een jacht begonnen en deze overmucht was den man te machtig. POGING TOT BEHOOVING. Nadat een drietal personen zich in een cafe aan den Tramsingel te Breda had vermaakt met biljartspel, keerden ze huiswaarts. Een der drie bleef achter. Terwijl de twee ande- ren hun weg vervolgden heeft 6en dezer den ander door 'n slag op het hoofd bewuste- loos geslagen. De derde is toen weer terug- gekomen en samen trachtten ze de zakken te doorzoeken van den bewustelooze. Deze kwam echter spoedig tot bewustizijn, waarop de beide aanrvallers op de vlucht sloegen. 't Mocht de Bredasche politie spoedig geluk- ken de daders te arresteeren. 't Waren een zekere D. en v. Z., goede bekenden der politie. ONGELUK MET EEN KRAAN. Woensdagmiddag was men op het terrein der gcmeentelijke vuilverbranding aan de Brielschelaan te Rotterdam bezig met het lossen van schuiten, die het stadsvuil daar in zware jj'zeren bakken aanvoeren. Voor het lossen wordt gebruik gemaakt van een kraan, die over een op ongeveer 8 Meter hoogte aangebrachte rail verplaats- baar is. Door verkeerden wisselstand in de rail en doordat de kraan met een snelheid reed, dat een veiligheidsbeugel, die aan de rail v66r den wissel is aangebracht, brak, is het gevaarte omlaag gestort. Het kiwam op een houten vlonder terecht. die bezweek, waardoor de kroon nog vier meter lager viel op den grond. De kraanmachinist W. K. heeft by den val de ruggegraat beschadigd. Aan beide beenen verlamd is hij naar het ziekenhuis gebracht en opgenomen. Donderdagmorgen was P. de Gauw uit Arnhem met drie andere personen aan het visschen in de IJsel te De Steeg. Hij is toen zonder dat een der anderen het bemerkte, waarschijnlijik van den kop van de pier af, voorover in de IJsel gevailen en verdronken. SMOjKKELAARSTRUC. Te Maastricht, hielden twee kommiezen een zware vrachtauto aan waama de chauffeur die, alleen den wagen bestuurde, uit de stuur- cabine sprong. Toen de kommiezen hem de gebruikelijke vragen begonnen te stellen, er was reeds ge- ccastateerd, dat de wagenlading uit een enorme party suiker bestond, sloeg de chauf feur aan de haal. De ,weg ging zijdelings in de rich ting der gretns. De kommiezen snelden den vluchte- ling achtema, die echter ijlings de veilige grens bereikte. Wie besohrijft de verbazing van de twee kommiezen toen zij den motor van den vradht- wagen hoorden ronken, die een goed heen komen zocht. Tusschen de suikerbalen was een tweede bestuurder verborgen en deze had slechts gewacht op het begin der achtervolging om volgens afspraak den wagen over de grens te brengen. HET DRAMA OP DE NIEUWKOOPSOHE PLASSEN. De 22-jariige jongeman, die op 14 Augustus bij hot drama op de Nieuiwkoopsche plassen door een schot hagel aan het gelaat werd gewond is thans uit het St. Elisabeth Zieken huis te Leiden, waar hij al dien tijd verpleegd werd, onitslagen. Hij is aan beide oogen geheel blind. MOEDIGE REDDING. Dinsdagavond is bij het ponton der veer- booten aan de Wilhelminakade te Rotterdam een achtjarige knaap bij het spelen te water geraakt, meldt de Msb. Door middel van handreiken en een stok poogde men den jongen te redden. Toen zulks echter niet gelukte, en de drenkeling begon af te drij.ven, bedacht de heer J. B. Bruinsma, juist van het bureau der H. A. L. komend, zich niet langer, ontdeed zich van zijn jassen en dook van het Heen en Weer- bootje te water. Hij smaakte het genoegen den jongen te grypen en zoover op te brengen dat hy aan boord van de veerboot kon wor den geheschen. De heer Bruinsma, die zich aan alle be- to on onttrok, verdween in de machinekamer om zich vervolgens van het Frinsenhoofd fluks huiswaarts te begeven. De drenkeling is bij nadere informatie ge- bleken te zijn de 8-jarige P. v .L. De jongen heeft geen letsel bekomen. DE MOORD IN DEN GROOTEN IJPOLDER. De losse werkman, dien de politie van het bureau Mamixstraat te Amsterdam heeft aangehouden, verdacht van den moord in den Grooten IJpolder in den naeht van 27 Sep tember, is ter beschikking van de justitie ge- steld. Hij biyft bij zijn ontkentenis. De politie heeft echter verschillende aanwyzingen tegen hem. Zoo het feit, dat het meisje van den vermoorde, zy het dan ook weifelend, hem meent te herkennen en voorts de omstandig- heid, dat hy in den Grooten IJpolder ongun- stig bekend staat, en er al een of meer dief- stallen heeft gepleegd. Verder een tegen- spraak in zijn eigen verklaringen: Zoo heeft hij gezegd, nooit in het bezit vein een revolver te zijn geweest, terwyl het tegendeel is komen vast te staan. Verder getuigt tegen hem het feit, dat het hem niet mogelijk is te zeggen, waar hij in den bewusten nacht heeft ver- toefd. EEN WINKEL GEPLUNDERD. Donderdagnacht hebben dieven met behulp van een gaspijp het bovenpaneel vemield van de winkeldeur van den handel in zeemans- goederen van W. de W. aan de Vierhaven- straat te Rotterdam. Gestolen zjjn: 25 paar sokken, een aantal handdoeken en zakdoeken, een paar worsten, 5 flesschen port, 2 vieir- kanite flesschen cherrybrandy, blikken doosjes, elk met 10 sigaren van de merken: Karel I, Velasques, Ritmeester, Hendrik Hudson, Paul Rubens en Meester van Zeist; cartonnen doosjes met sigaretten van de navolgende merken: Captain, Camel, Glysma, Cocktail, Chief Whip, Dubee, North State, Kyazim, Player, Laurens, Miss Blanche (Virginia no. 15) en Turmac (bouquet), Special en Nes tor) 2 aan kwartjes en dubbeltjes en 70 halve centen. EEN NIEUWE GELDWINNING. Te Kansas City is een wedstrijd uitgeschre- ven waarvoor een prys van 2000 dollar is uit- geloofd. Het is een wedstrijd voor paren en het geld wordt uitbetaald aan het paartje dat in badcostuum het langst blijft zitten op een groot blok ys. PARACHUTESPRONG VAN 7200 M. HOOGTE. Efseyef Sr., piloot bij de luchtvaartafdeeling van het Roode Leger, heeft het record para- chutespringen verbeterd. Het heeft echter wei- nig gescheeld, of hy had er zyn leven by in geschoten. Efseyef liet zich met een militaire machine tot een hoogte van 7200 mftter brengen, waar een koude heerscht van 37 gr. onder nul. Daar sprong hij uit het vliegtuig. De para chute opende zich evenwel niet direct Twee minuten en 12% seconde na den sprong gelukte het den vlieger het doek open te krijgen. Hij was toen nog 150 meter van den grond af. Had hy niet tydens den val zijn koelbloe- digheid bewaard dan was hy te pletter ge vailen. Dinsdag is er in het hotel Savoy te Londen een emstig ongeluk gebeurd. Werklieden zou- den een welput van 180 M. diepte in orde brengen, een van de drie putten, welke het hotel van water voorzien. Een hunner werd neergelaten in een korf en deed opxnetingen, waarvan hy het resultaat naar boven riep. De korf was nog slechts weinig gezakt, toen men niets meer van den man hoorde. Hy bleek in de diepte gevailen te zijn. Een dadelyk in gesteld onderzoek bracht aan het licht, dat de man dood was gevailen. Pogingen om het lyk boven te brengen mislukten echter. Tenslotte riep men een duiker te hulp. Het bleek echter, dat krachtige lichten noodig waren om den duiker het werk mogelyk te maken. Die wer den Woensdag geinstalleerd. Eindeiyk, in den loop van den avond, vond men het lgk. Twee mannen werden in een mand neergelaten en eindeiyk kon het lijk omhoog gebracht worden. Men was dertig uur met het lugubere werk bezig geweest. Intusschen was boven in het groote hotel, met zyn restaurants en bar, het mondaine leven doorgegaan alsof er niets gebeurd was. Voor zoover de gasten er niets van in de cou- ranten gelezen hadden, bleven zy van de tra- gedie in ye gewelven van het hotel onkundig. MET AARDAPPELSCHOP DOOD GESLAGEN. In de nabijheid van het Hunsrueck-dorp Lin- denschied, is op een aardappelveld ruzie ont- staan tusschen twee daar werkende vrouwen. Plotseling greep een der beide vrouwen een aardappelschop en sloeg de ander daarmede zoo hevig op het hoof d, dat zij na enkele oogen blikken overleed. De andere vrouw rende naar het kerkhof, waar zy zichzelve zware ver- wondingen toebracht. Eerst eenige uren later werd zy gevonden en naar het ziekenhuis overgebracht.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1933 | | pagina 2