QEMEVGDE BEBICHTEK SAS VAN GENT. KLOOSTERZANDE. ST. JANSTEEN. MIDDELBURG. RECHTSZAKEN. Door Burg, en Weth. werd voorgesteld het -verzoek van den Bond van Koffiehuis- en Restauranthouders cm een billijker regehng der Persooeele belasting, voor hunne bedrij- ven, die in tegenstellinig met andere zakein (winkels) die daarvan zijn vrijgesteld, juist zwaarder belast warden, af te wijzen, omdat zij dit niet noodig oordeelen. De voorzitter voegde er nog aan toe, dat Bung, en Weth. geen voorstellen tot vermiodering van in* fcamsten kunnen doen, nu de raad telkens voorstellen tot belastingverhooging verwerpt, want dan kunnen zij de eindjes niet meer aain elkaar knoopen. Een aantal leden be klaagd en zich over de sobere motiveering van bet afwijzend advies en bleken het in deze met Burg, en Weth. niet eens te zijn. Zij noe- men den tegenwoordigen toestand voor deze aakenhedem diet billijik en op grond daarvan werden Burg, en Weth. uitgenoodigd dit on- derwerp nog eens mader te bekijken en na te rekenen wat een ibiHijker behandeling van adressanten aan de gemeente zou moeten kosten. Het verzoek van den Slagersbomd en een drietal landbouworganisaties voor beschik- taarstelling der markt met de benoodigdheden voor het houden van een toondag van paar- den, vee enz., ter vervanging van de afge- schafte jaanmarkt, te houden in de maand November, werd ingewilligd, met het voorstei van Burg, en Weth. om daarvoor een bedrag van in maximum 30 beschikbaar te stellen voor het aanschaffen van medailles. Dit laat ste werd door verschillende leden bestreden, doch deze bleven in de minderheid. De commissie die was ingesteld voor het ins tell en van een onderzoek naar den bouv der marechausseekazerne had haar rapport ingezonden. Zij constateerde 1. dat het werk is uitgevoerd volgens be- stek en teekening; 2. dat de materialen voldoen aan redelijk te stellen eisehen; 3. dat het toezicht op- en de toe passing van eenige details, mede in verband met het verstrekken van slechts 66n teekening, omvol- doende is geweest, en 4. dat de meening, dat de bouw aanleidmg zou geven om te vermaeden, dat tusschen de aannemers, of een van deze, en den gemeente- opzichter onjuiste handelingen zouden zijn gepleegd of opzettedijk van het bestek en teekening zou zijn afgeweken, nadrukkelijk wordt verworpen. Hierover onitstond nog een wijdloopige be- spreiking, aangezien de beer 't Gilde, die ver- klaarde wel over het rapport voldaan te zijn, over het eindresultaat toch nog een meening bleek te hebben die afweek van die van Burg, en Weth. en verschillende andere raadsleden, die nu tot de conclusie zijn gekomen dat het vermoeden dat was gewekt door de mdertijd gestelde vraag, dat er met den bouw der marechausseekazerne iets zou gebeurd zijn dat niet in den haak was, tegen het belang der gemeente, onjuist is geweest en zij daar- omtrent volkomen zijn gerustgesteld. •Door de heeren Verschelling en 't Gilde zijn aan Burg, en Weth. vragen gesteld betreffende naleving van de circulaire der Vlascentrale te Goes, d.d. 23 Sept. 1932, Burg, en Weth. heb ben geantwoord, en de Voorzitter hield dit ook ter vergadering vol, dat het gemeentebestuur voor de bewerking van vlas in deze gemeente geheel in overeenstemming met die circulaire hebben gehandeld. De heer Verschelling meent, dat de controle op het afgewerkte vlas niet juist is uitgevoerd, waarop de Voorzitter antwoordde dat dit staat buiten Burg, en Weth. en deze daarop geen toezicht hebben uit te oefenen. De heer Verschelling kondigde aan, zich dan deswege tot den betrokken Minister te zullen wenden, hetgeen de Voor zitter zijn goed recht noemde. Tot leden der Gascommissie werden herbe- noemd de heeren J. de Feijter Lz., Iz. de Feijter en A. Th. 't Gilde; deze werden alzoo door den raad weer ingehuurd, al is het ook, dat de Voorzitter in antwoord op een vraag van den heer De Ruijter moest verklaren dat het in het jongste verleden wel moeilijk is geble- ken de leden dier commissie in vergadering bijeen te krijgen. De leden en plaatsvervangende leden der Bouwcommissie, de heeren Hamelink, 't Gilde, De Ruijter, het adviseerend particulier lid de heer P. le Feber Jr., de gemeente-opzichter D. van den Berg en de plaatsvervangende leden de heeren J. de Feijter en Van Bendegem, werden eveneens herbenoemd. In strijd met een beschikking der meerder- heid van Burg, en Weth. werd aan den heer W. Verstraten, slager te Axel, vergunning verleend tot het bouwen van een slachthuis lOvereenkomstig het door hem ingediende plan, op het door hem gekochte perceel grond aan ,de Da. Jan Scharpstraat. Onbewoonbaar verklaard werd de woning van C. Schieman, staande op het gehucht Fort, gemerkt L 28. Een door Burg, en Weth. voorgestelde wij- ziging der verordening op den Keuringsdienst van vee en vleesch, om in overeenstemming met de Vleeschkeuringswet te bepalen dat het verboden is vleesch ten verkoop of ter afleve- ring voorhanden te hebben in lokalen die niet voldoen aan de eisehen door die wet gesteld, werd met 7 tegen 6 stemmen verworpen. De tegenstemmejs hadden er bezwaar tegen, dat de enkele arbeiders van den buiten, die thans nog een varken mesten om dat uit te ponden, in de toekomst zouden verplicht zijn daar- mede naar de kom in het gemeentelijk slacht huis te komen, hetgeen hun op kosten en moeite zou te staan komen. Goedgekeurd werd een wijziging van het Ambtenarenreglement en vastgesteld een nieuwe verordening op het heffen van school- geld voor het gewoon lager onderwrjs. Voorloopig of definitief werden vastgesteld verschillende rekeningen over 1932 en aange- boden begrootingen voor 1934. De laatste zullen alvorens in openbare bespreking te komen in afdeelingen worden onderzocht. Bij de omvraag beklaagde de heer Van Ben degem zich, dat de Voorzitter aan hem minder dan een andere leden het woord verleent. De Voorzitter was zich daarvan niet bewust en verzocht hem, wanneer dit nog voorkomt, daarop te wijzen. De heer Dieleman wilde den voorzitter niet van een vooropgezette hande- ling beschuldigen, maar constateert, dat het geen de heer Van Bendegem zegt, voorkomt. In antwoord op een vraag van den heer Verschelling deelde de Voorzitter mede dat de kooplieden die tot aan het tijdstip van de ope ning der wekelijksche markt in de Noordstraat uitstallen voor een jaar daar nog mogen blij- ven staan; nieuwe mogen er niet bijkomen, die moeten naar de markt. De heer Van Kampen vroeg de distributie van goedkoope margarine te laten geschieden over de winkeliers. De voorzitter gaf te ken- nen, dat dit met de eerste zending niet zal geschieden. Over de wijze waarop met de verdere zemdimgen zal gehandeld worden, kon hij zich thans nog niet uitlaten. De heer Ortelee brengt een klacht over van iemand die zeide tweemaal marktgeld te heb ben moeten betalen, eens aan de gemeente en dan nog eens aan de Winkeliersvereeniging. Hij verzocht den voorzitter dat eens te willen onderzoeken. En voorts verzocht hij oprui- ming van den rommel door woonwagen- bewoners achtergelaten in de Oude Wijk. De voorzitter zeide toe, dat het laatste ge schieden zal, maar tot het eerste was hij niet bereid. Hij is niet voomemens nog op al die kletspraatjes in te gaan. Als er iets niet in orde is, moeten belanghebbenden maar regel- recht met hun klachten komen. Hij1 is bereid dit te ontvangen. De raadsleden raadt hij aan, zich eens wat minder aan die kletspraatjes van iedereen gelegen te laten liggen, dan zal de tijd der vergaderingem heel wat bekorten. Dat belanghebheniden zich tot hem, en niet tot de raadsleden moeten wenden, en dat de laatsten met een reclame niet behoeven te wachten tot het raadszitting is, am dat in het openbaar te debiteeren merkte hij ooik op aan den heer Seghers, toen deze de vraag opperde of ook de vrouw van een wenklooze kwitantie mocht teekenen voor de aan haar man toe- komende steungelden, wanneer de man ver- hinderd was daar om te komen. In het door hem bedoelde geval was de man door werk- zaamheden verhinderd op den bestemden dag zelf te komen. De voorzitter gaf te kennen, dat de vrouw niet kan gemachtigd worden haar man te teekenen. Wanneer zich voor zuike gevallen voordoen en de 'betrokken per- sonen wenden zich tot hem, dan is er toch allicht iets te doen om die menschen ter wille te zijn. Door den heer Hamelink werden, met ver zoek c»m daarop in de volgende raadszitting te antwoorden, vragen gesteld aan Burg, en Weth. betreffende het uitsluiten van 3 arbei ders van steunverleening en werkverschaffing voor ombepaalden tijd. Gevraagd wordt ook hoe het komt dat zij eerst op 2 Mei werden gestraft voor feiten die zich reeds 22 Februari zouden hebben voorgedaan, terwijl zij niet in de gelegenheid zijn gesteld over de feiten hunne lezing te geven. Ten slotte wordt ge vraagd of Burg, en Weth. niet van meening zijn, dat de uitsluiting, wegens de zwakke gronden waarop deze is geschded onmiddellijk dient te worden opgeheven en of er geen aan- leiding is hen voor het geleden nadeel schade- loos te stellen. Het uitgebreid verslag volgt. DIJKVAL. OP NOORD-BEVELAND. Dinsdagmorgen is de polder Nieuw-Noord Beveland door een emstigen djjkval getrof- fen. Ongeveer 200 meter ten Westen van den zoogenaamden oesterput, is de dijk over een lengte van 30 a 40 meter tot over de kruin weggezajkt en op de plaats van den dijik is een diepte ontstaan van twee tot vjjf meter. Men meldt aan ,,De Telegraaf Tusschen vgf en zes uur Dinsdagmorgen waren de eerste teekenen te zien. Het was juist tegen laag water, toen de weger op de weegbrug aan de oesterput een zwarten streep aan den oever van den dijk consta teerde. Een oogenblik later zag hij den dijk in stukken in het water wegzimken. Ongeveer om negen uur hield het vallen op. Er stond toen nog slechts een klein deel overeind tot een hoogte van drie of vier meter boven laag water. Biji hoog water, zal, naar men aan- neemt, dit stuk het niet meer kunnen houden en zal het zoogenaamde Bohemen, een inlaag- polder van enkele H.A. onder water loopen. De ingenieur van den Provincialen water- staat de heer Israel was reeds vroeg aanwezig en gaf als zijn meening te kennen, dat het gedeelte dijk van het gat tot aan den zand- hoek (waar de Vlietepolder begint), zoo met geheel, dan toch voor een groot deel als ver- loren moet worden beschouwd. Er is sprake geweest van een inlaagdijk, die als buitenzijde dienst zou moeten doen, maar de kosten zijn zeer hoog. Hoogstwaarschijn- lijk zal de thans bestaande inlaagdijk, die ongeveer 100 meter landwaarts ligt tot bui- tendijk worden gemaakt en de Kuip worden prijsgegeven. Onmiddellijk na het bekend worden van het gebeurde is men er met man en macht mee begonn'en, de suikerbieten, die in de Kuip groeiden te rooien. Naar schatting zijn daar- aan 20 wagens en bijna 100 man werkzaam. Bij het verzenden van dit bericht vememen wii nog, dat de ingenieur van den rijkswater- staat en de Commissaris der Koningin bij de plaats van onheil zijn aangekomen. De politie houdt nieuwsgierigen op verren afstand, daar verdere gebeurtenissen niet zijn uitgesloten. Persoonlijke ongelukken zijn niet voorgeko- DE NOORD-BEVEEANDSCHE BRUG. IMen schrijft aan de N.R. Crt. De samenspreking van dp leden van Ged. Staten van Zeeland met het bestuur der Noord-Bevelandsche Brug heeft tot resultaat gehad, dat toegezegd is, dat zoo spoedig moge- lijk een lagere berekening van vrachttarieven voor uit Noord-Beveland te vervoeren land- bouwproducten, zal worden samengesteld. Getracht zal worden een lateren bootdienst in te stellen, zoo mogelijk om 12 uur des nachts van Wolphaartsdijk. Dit waarschijn- lijk in verband met den trein, welke ongeveer 11 u. 25 uit Holland te Goes aankomt. Dan zal voorgesteld worden, een uniform tarief voor alle auto's in te voeren. Voor vermindering van het passagiers tarief, dat nu 0,20 per persoon is, voelen Ged. niet veel. Het college van Ged. Staten staat sympa- thiek tegenover een brugverbinding en het is bereid, met het bestuur der Noord-Beveland sche Brug samen te werken. Dit bestuur zal nogmaals een onderhoud aanvragen om enkele zaken nader te be- spreken. In een vorig bericht was gemeld, dat oud- minister Bongaerts de plannen voor een brug voor de vereeniging zou uitwerken. Dit is onjuist. Het is niet de oud-minister, maar een andere ingenieur van dien naam. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. In de week, loopende van 25 Sept. tot 2 Oct. stonden als werkzoekenden ingeschreven 71 fabrieksarbeiders, waarvan thans 25 als ge heel- en 36 als gedeeltelijk werkloos te be- schouwen zijn, doordat een tiental van voor- noemde arbeiders in den loop van bovenge- noemde termijn, vanuit de glasfabriek alhier, gedeeltelijk werkloos werden. Voorts: 3 trans- portarbeiders, 2 metselaars, 1 timmerman, 1 electricien, 2 kantoorbedienden, 1 letterzetter, 6 losse arbeiders, 5 landarbeiders, 2 grond- werkers en 1 schipper. In den loop der verslagmaand lieten zich 10 meisjes als werkzoekenden inschrijven bij het orgaan der arbeidsbeurs, welke alien in den loop der laatste week werden geplaatst bij de N.V. Textielbedrijf „Canisvliet" alhier. Ged. Staten van Zeeland hebben aan P. J. Cappendijk, alhier, op eigen verzoek eervol ontslag verleend als arbeider in vasten dienst op de Provinciale wegen, met ingang van 1 Maart 1934. Op het Belgische grensgehucht De Trompe bij St. Jansteen is een moordaanslag gepleegd op de 30-jarige vrouw A. van H., die een tien tal messteken bekwam. De dader, een familie- lid, werd gearresteerd. De toestand van het slachtoffer is levensgevaarlrjk. Ds. D. Scheele te Middelburg, die het beroep naar de Geref. Kerk te Assen aannam is naar „de Zeeuw" meldt voomemens op Zondag 3 December a.s. afscheid te nemen van zijn gemeente. POLITIERECHTER TE MIDDELBURG. Zitting van Dinsdag 3 October 1933. De volgende zaken werden behandeld: A. v. A., oud 20 j., arbeider te Watervliet, werd verdacht dat hij op 26 Juii 1933 te Bier- vliet een zaikhorloge, toebehoorende aan P. F. Schoolmeester, heeft weggenomen. Eisch f 20 boete of 10 dagem hechtenis. Uit- spraak idem. iDe N. R. Crt. meldt; De Ooster-Schelde heeft op Noord-Beveland weer een stuk grond heroverd. Reeds sedert langen tijd was ter plaatse, waar nu de voi plaats vond een dijkverzakkimg to vreezen, waarom jaren geleden een inlaagdijk werd Dicht onder den wal staat ruim 20 meter 'W3<tEr» Het is voor de grondbezitters in den Nieuw Noord-Bevelandpolder een leelijike schadepost. Kan men van een laag dijkje vlak aohter de zeewering een reedijk maken, dan kost dit ongeveer honderd duizend gulden. Is dit met mogelijk, dan zal men de inlaagpolder moeten laten ,,drijven" en moet de inlaagdijk zee- waardig gemaakt worden. De kosten zijn dan nog hooger. Dinsdagmiddag heeft men op het gemeente- huis te Colijnsplaat de mogelijkheid van een en ander besproken. De verwachting, dat Dinsdagmiddag bij hoog water het water den inlaagpolder zou binnenstroomen, is niet juist gebleken. Wel sloeg af en toe het water over den grooten- deels weggezakten dijk en zakten nog steeds brokken van dien dijk weg Het gat is nu 225 M. lang geworden. By een nieuw laagwatertij, Dinsdagavond 10 uur, verwachtte men nog grootere wegzakkmgen en een vergrooting van de opening tot 300 M. Van wege den stroom en het gevaar van verzakkinigen konden nog geen peilingen worden gedaan. De Oommissaris der Koningin in Zeeland, Mr. J. W. Quarles van Ufford, de hoofd- ingenieur van den Prov. Waterstaat ir. Van Leeuwen en andere autoriteiten waren ter plaatse aanwezig. WERKLOOZENZORG IN ZEELAND. De provinciale commissie in Zeeland voor werkloozenzorg, uitgaande van de S.D.A.P. en het N.V.V., heeft aan 104 gemeenteraden van Zeeland een adres gezonden, waarin er op wordt gewezen, dat bij aanhoudende droogte de werkzaamheden op het land spoedig afge- loopen zullen zijn en de landarbeiders eerst in de week van 11 tot 16 December uit hun kas- sen zullen kunnen trekken. De commissie verzoekt daarom maatregelen te nemen, dat er een steunregeling en een werkverschaffing gereed is en dringt er op aan zoo noodig voor een en ander rijkssteun aan te vragen. Ook vestigt de commissie er de aandacht op, dat de steun en de loonen in werkverschaffing den vorigen winter in het algemeen te laag waren. Zij vraagt in werkverschaffing 12 loon per week, en bij steun 8 plus 0,75 per gezins- lid boven de twee personen en voor kostgan- gers 6 als het georganiseerden betreft en anders resp. 7, 0,50 en f 5. K. B., oud 35 j., werkman te Ter Neuzen, ward ten laste gelegd dat hij op 17 April 1933 te Ter Neuzen F. M. de Witte op zijn hoofd heeft geslagen. Eisch 25 boete of 10 dagen hechtenis. Uit- spraak idem. A. B., oud 40 j., kraanmachinist te Hoofd- plaat, werd beklaagd, dat hij op 24 Juni 1933 te Hoofdplaat Elisabeth Imanse bij den arm heeft gepaikt en in een hoek geduwd. Eisch 25 boete of 10 dagen hechtenis. Uit- spraak idem. H. J. D., oud 26 j., schipper te Sluis, werd verdacht dat hij op 21 September 1933 te Knocke (Belgie) Petrus Maenhoudt op zijn hoofd heeft geslagen. Eisch 25 boete of 10 dagen hechtenis. Uit- spraak idem. E. A. d. W., oud 24 j., venter te Hontenisse, werd beklaagd dat hij op 20 Aug. 1933 te Hontenisse A. N. Sorber met de vuist een stomp op zijn neus heeft gegeven. Eisch f 15 boete of 10 dagen hechtenis. Uit- spraak idem. onbewaakten overweg in de Augustapolder plotseling stoppen, doordat zich een klein meisje op de spoorlijn bevond, dat den trein niet zag aankomen. Dank zij de oplettendheid van den machi nist kon dit ongeluk gelukkig worden voor- komen. Na eenige vertraging kon de trein zijn reis weer voortzetten. BRUTALE INBREKER, DIE TWEE NACHTEN ACHTER ELKAAR KWAM. Donderdagnacht ontdekte men, aldus de ,,Msb." in de woning van de R. op den Leid- schestraatweg onder de gemeente Oudenrijn, dat een man zich toegang tot het huis had verschaft. Niet zoodra zag deze zich evenwel ontdekt of hij koos het hazenpad. Dit voor de familie nogal onaangename voorval kreeg intusschen een zeer vreemd aspect, toen naar alle waarschijnlijkheid dezelfde man zijn be- zoek den nacht erop herhaalde. Om circa twee uur in den nacht van Vrij- dag op Zaterdag bemerkte mevrouw de R. den man namelijk in haar slaapkamer. In plaats van wederom het hazenpad te kiezen viel hij dezen keer mevrouw asm, die zich heftig verweerde en luidkeels om hulp begon te roepen. Terwijl de huisgenooten toeschoten ontsnapte de man via een venster. Pogingen om hem te vinden of zijn identi- teit vast te stellen, hadden tot nu toe geen resultaat. Mevr. de R. heeft hij haar gevecht met den inbreker enkele minder emstige verwondingen opgeloopen. EEN NEDERL. VRACHTAUTO TE ANTWERPEN VERNIELD. Zondagavond zijn te Antwerpen in de Lange Pothoekstraat een tramwagen en een bestel- auto, waarin de Nederlandsche families Schrauwen en Ruyters, wonende te Roosen- daal, gezeten w^ren, tegen elkaar gehotst. In de auto bevonden zich elf personen, te weten het echtpaar Schrauwen en drie kinderen, het echtpaar Ruyters en drie kinderen, en de 77- jarige weduiwe BaekVan Loon. De auto werd opzij geslingerd, kwam tegen den muur van een cate terecht en werd geheel vemield. Van de elf inzittenden liepen zeven vrij em stige verwondingen op. Zij werden naar het ziekenhuis vervoerd, waar enkelen ter verple- ging moesten achter blijven. De overigen konden naar huis terugkeeren. De toestand van de oude vrouw is levensgevaarlijk. EEN MAN DOODGEREDEN. Omstreeks 12 uur Masmdagnacht zijn op den Geldropschen weg by Eindhoven een man en een vrouw door een achteropkomende auto aangereden. De auto wierp den man met een smak tegen den grond. Het slachtoffer was op slag dood. De vrouw werd licht gewond. De automobilist reed zonder zich om het onge- val te bekommeren door. Hij is later te Geldrop aangehouden. STUURLOOZE VEERPONT. Zondagmiddag is op een der veerponten, welke den dienst onderhouden tusschen Dordrecht en Zwijndrecht, een stuurhandle defect geraakt. Dit gebeurde juist tijdens de overvaart, met het gevolg, dat de stuur- loos geworden pont door den sterken stroom werd meegetrokken en tenslotte tegen eenige voor den Dordtschen wal liggende, militaire vaartuigen opvoer, welke eenige averij be- kwamen. De pant zelf kwam er zonder averij af. Dat het gebeurde onder de passagiers, welke zich op de boot bevonden, heel wat con- stematie verwekte, is te begrijpen. Na ongeveer een half uur kon de pont op eigen kracht de haven binnenvaren. GULDEN VERDUISTERD DOOR BRIEVENGAARDER. Te Eewijik is aangehouden de brievengaar- der en kantoorhouder der P. T. T. aldaar, die er van verdacht wordt van onder zijn berus- ting zijnde gelden tot een bedrag van f 1000 te hebben verduisterd. De mam, die meer dan dertig dienstjaren heeft, is in het huis van bewaring te Tiel opgesloten. TREINONTSPORING. Vrijdagmidciag omstreeks een uur is, op het emplacement te Alkmaar een grindtrein door tot nu toe onbekende oorzaak uit de rails geloopen. Op dat moment waren twee per sonen uit dezen trein bezig te rangeeren. Een van hen zekere K. uit Uitgeest schijnt tus schen twee wagens te zijn gekomen met het noodlottig gevolg dat de man werd gedood. De ander werd gewond, doch zijn toestand is naar omstandigheden redelij/k wel. De ontspoorde trein versperde de spoor- baan Alkmaar naar Amsterdam totaal. Na anidierhalf uur had men het linker spoor vnjji, waardoor het treinverkeer ook met vertra- gingen, weeir voortgang kon vinden. Eerst laat op den dag had men ook het tweede spoor weer vrij. zwaar verminkte lijk, met behulp van de brandweer was bevrijd is het naar een van de ziekenhuizen gebracht. MAN DOOR AUTO DOODGEREDEN. Op den Geldropschen weg onder Eindhoven is Maandagnacht een dOodelijk ongeluik ge- beoird. iDe 35-jarige v. Dinter liep daar in gezalschap van een vrouw in de richting Eind hoven, toen een auto uit de richting Geldrop beiden aanreed en tegen den grond slingerde. De man bleef zwaar gewond liggen. De vrouw die slechts licht gewond was, ging hulp haLen, doch toen zij terugkwam bleek de mam. in- middels overleden. Het lijk is maar het poli- tiebureau te Eindhoven overgehracht. De chauffeur van den auto was in voile vaart doorgereden. De Eimdhovensche politie waarschuwde de corpsen in de buurt en kreeg al spoedig melding, dat bij Geldrop de auto mobilist v. d. V., uit Hehnond, was aange houden, omdat hij slechts met den bramdemide lamtaam reed. De politie bemerkte dat er iets met den wagem gebeurd moest zijn. Een Eindhovensche verkeersrechercheur ging naar Geldrop em kwam tot de conclusie, dat men te doen had met den gezochtem autobestuurder, die was doorgereden en daama nog een aan- rijding schijnt te hebben gehad. Hij is ge arresteerd en de auto is in beslag genomen. FIETSER IN DEN MIST DOODGEREDEN. De nachtwacht van Muiden hoorde een hevigen slag en een geschuif en geknars van wielen op den nieuwen rdjksweg en zag op den berm lamgs den weg het lijk van een man liggen. Even verder vond hiij1 een vemield rijwiel. Aan den anderen kant van den weg lag een auto in de sloot. De bestuurder van den wagen, die er uit gekropen was, was emstig aan hoofd en beenen gewond. Een dokter uit Muiden constateerde den dood van den 34-jarigem J. V. uit Muiderberg. Waar- schijnlijk heeft hij met zijn rijwiel, in verband met den mist, op den weg gereden inplaats van op het rijwielpad. De 'bestuurder van de auto, de heer R. A. uit Bussum werd naar zijn woning overgehracht. Hij was zoo over- stuur, dat hij tot Vrrjdagmorgen vroeg nog geen verklarieg kon afleggen over het om- geval. WILDE ACHTERVOLGING TE AMSTERDAM. Te omstreeks half twee Vrijidagnacht werd de omgeving van de Vijizelstraat in de buurt van de Prinsengracht te Amsterdam in op- schudding gebracht door een snel njdende auto, waaruit na een hevig bloedenden man, twee politie-agemten sprongen. De bedoeling van dezen Snellen rit bleek te zijn de achter- volgimg van iemand, die in de omgeving van het Rembrandtplein, een tegenstander hevig gestoken had. De dader, wetemde dat hij achtervolgd werd en geen kans ziende te omt- komen, sprong pardoes te water en hield zich eenigen tijd onder de brug verborgen. Ter- stond snelde de i>olitie toe; den gewonde werd een hulpverband omgelegd, terwijl een ander deel der politiemacht met schijnwerpers het donkere water belichtte, zoo meldt ,,De Tijd". Na ongeveer tien minuten kwam de zwem- mende figuur van den dader te voorschrjn. Hem werd een reddingstouw toegeworpen, met behulp waarvan hij op den wal werd ge- heschen, waama hij geboeid naar het bureau Sinigel werd overgehracht. Deze nachtelijke sensatie had hegrijpe- lijkerwijze veel belangstelling. AANSLAG OP KOEIENSTAARTEN. Te Zevemhuizem hebben onverlaten de kwas- ten der staarten van veertien koeien, die op verschillende weilanden graasden en toebe- hoorden aan den landbouwer T. Rehkema, afgeknipt. Men vermoedt, dat het een wraak- neming is. IN DE DUINEN VERDWAALD. De 60-jarige man, die Zaterdagmorgen in de duimen bramen was gaan zoeken en simds- dien vermist was, is Zaterdagavond om elf uur verkleumd in Zandvoort aangetroffen. IN EEN KUIP LOOG GEVALLEN. De arbeider M., is in de fabriek van de A. M .S., oud 24 j., metselaar te Klooster- zande, werd verdacht dat hij op 21 Augustus 1933 te Hontenisse E. A. de Wael een slag met zijn vuist in zijn gezicht heeft gegeven. Eisch f 15 boete of 10 dagen hechtenis. Uit- spraak idem. G. E. M., huisvrouw van M. d. C., oud 22 p, zonder beroep te Sas van Gent, werd ver dacht dat zij op 25 Augustus 1933 te Sas van Gent Christina de Caluwe in (ten der armen heeft gebeten. Eisch 15 boete of 10 dagen hechtenis. Uit- spraak idem. A. L. d. G., oud 38 j., leurder te Hulst werd beklaagd dat hij op 24 Augustus 1933 eenig geldsbedrag, toebehoorende aan Ph. Plas- schaert, heeft weggenomen. Eisch f 15 boete of 10 dagen hechtenis. Uit- spraak idem. HOOGER BEROEPEN. Door W. R., oud 35 j., werkman te Ter Neu zen, is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis van den Politierechter te Middelburg van 19 September 1933, waarbij hij wegens mishandeling is veroordeeld tot veertien dagen gevangenisstraf. Door den Officier van Justitie te Middel burg is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis van den Politierechter te Middelburg van 3 October 1933, waarbij J. v. H., oud 28 j., koopman, zwervende, wegens vernieling te veroordeeld tot f 5 boete of 5 dagen hechtenis. KLEIN MEISJE OP DE SPOORLIJN. Dezer dagen moest de machinist van den trein Bergen op ZoomVlissingen aan den Holl. Kunstzijde Industrie te Breda in een kuip met loog gevallen. Aanvankelijk lief het zich niet emstig aanzien, doch Donder dagnacht is de man overleden. Hij lat een vrouw met 7 kinderen na. EEN GOEDE VANGST. De Hilversumsche politie heeft in den nacht van Zaterdag op Zondag een man aangehou den, die in de gemeente op verdachte wijze rondliep. Bij onderzoek bleek, dat hij in het bezit was van inhrekersgereedschappen en dat sinds 192*5 een aantal diiefstallen en inbraken door hem gepleegd zijn in verscheidene plaat- sen van ons land. Bij een inbraak in Am sterdam maakte hij een bedrag van 2000 buit. Hij is in verzekerde bewaring gesteld. ZESTIG PROCESSEN-VERBAAL TE ALBLASSERDAM. Alblasserdam heeft onlangs een verbod van voetballen op Zondag ingevoerd. Zondag waren er twee wedstrijden vastgesteld, n.I. Alblasserdam IStrijen n en Kinderdtjik U.N.O. Toen de spelers op het veld waren kwam de burgemeester met vier veldwach- ters binnen de lijnen en liet zestig processen- verbaal maken. Twee maal ging de heer Boumaci, die order tot spelen gaf, op de bon en pens genoten dte eer de bestuurderen en de spelers van de vier elftallen. Ook a.s. Zondag worden weer wedstrijden gespeeld. Men gaat daarmede door, tot in hoogste instantie over dit voetbalverbod be- slist zal zijn. DOOR EEN WALS OVERREDEN EN GEDOOD. Maandag is te Amsterdam een fietsrijder vermoedelijk, doordat hij wilde uitwijken voor, of in aanraking kwam met een passeerenden auto, op de Rpzengracht gevallen, precies voor een wals van een asphaltmaatschappij. De wals ging hem over hoofd en schouders. De man was onmiddellijk dood. Nadat het PLAFOND IN POLITIE-BUREAU INGESTORT. Toen de commissaris van politie, de heer De Jongh, Maandagmorgen in zijn kamer aan het politiehureau Stadhouderskade te Amster dam, zat te werken, is een groot gedeelte van het plafond in zijn kamer naar beneden gekomen. De heer De Jongh trachitte de vallende stukken stucwerk, waaronder er waren van 7 c.M. dikte, te ontwijken, doch kwam doarbij te vallen. Hij liep enkele ver wondingen op, die ecbter niet van emstigen aard Zijn .gebleken. LIGHT IN EEN OUDE ZAAK? De N. R. Crt. meldt: Op 21 October van het vorige jaar stuurde, naar wij destijds hebben 'bericht, de directie van de Compagnie Continentale d'lmportation aan den Noordblaak te Rotterdam een van haar bedienden, den 22-jarigen C. V. uit, om een aantal kwitanties te innen en de brieven op het postkantoor te gaan halen. De jonge- man bezocht achtereenvolgens 5 relaties van de firma. Bij de laatste inde hij een bedrag van 29.000. Daarna is hij1 naar het postkan toor aan den Coolsingel gegaan, waar hij de brieven uit den box van de firma haalde. Met de post liep hij naar een lessenaar in de hall, waar hij het bij de relaties ontvangen geld natelde. Het bleek hem, dat hij bijna 37.000 had ontvangen, waaronder 30 biljetten van /1000 Hij telde op zijn lijstje de bediragen na, en zag toen, dat het eindcijfer klopte, met wat hij had ontvangen. Lijstje en geld stak hij daarop in een portefeuille. Vervol- gens borg hij de brieven in een actentasch, waama hij naar het kantoor aan den Noord blaak terug ging. Daar pakte hij zfln acten tasch uit. De portefeuille met geld zat er niet in! Hij is toen zoo snel mogelijk naar het postkantoor teruggegaan, om te kijken, of hij de portefeuille misschien op de lessenaar had laten liggen. De portefeuille was er echter niet Daarop is van den diefstal aanglfte bij de politie gedaan. Deze stelde een onderzoek in en ondervroeg den jongeman terdege. In verband met een paar lacunes in zijn verhaal werd de jongeman aangehouden, maar na een paar dagen stelde men hem weer op vrije voeten, omdat men niet voldoendie bewrjs- materiaal had, dat hij aan de zaak debet zou zijn. Intusschen bleef men de gedragingen van V. observeeren. Een paar maand en later nam V. zijn ont slag en met 4 anderen begon hij zaken voor eigen rekening. Onder deze 4 personen' was de 50-jarige J. T. een oude bekende van de politie, die al een paar keer is veroordeeld. De andere drie waren kantoorbedienden, zoo- als V em alien hadden zij opeens ontslag ge nomen bij diverse firma's, bij wie zij tot dus- ver werkzaam waren geweest. De nieuwe firma opende een aantal winkeis te dezer stede en de politie vond het ver-

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1933 | | pagina 2