ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Myn Eiiand Eerste Blad. No. 9050 WOENSDAG 4 OCTOBER 1933. 73e Jaargang BINNENLAND FEUILLETON BUITENLAND TER NEUZEN, 4 October 1933. *BDVVEWENTRPRI>r$: Binnen Ter Neuzen 1,25 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen fr. per post /1,55 per 3 maanden Bij voor uitbetaling fr. per post 5,60 per jaar Voor Belgie en Amerika 2,overtge lan den /2,35 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor bet buitenland alleen bij vooruitbetaling. Ultgeefster: Firms P. J. VAN DE SANDE. GIRO 38150 TELEFOON No. 25. ADVERTENTIeN: Van 1 tot 4 regels /O,80 Voor elken rege] meer 0,2Oi KLEENE ADVERTENTIeN per 5 regels 50 cent bfl voorultbetaling. r Grootere letters en cliches worden naar plaatsruimte berekend r Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tarief, hetwelk op aanvraag verkrijgbaar is. Tnzendmg van advertentien liefst e6n dag voor de uitgave. DIT BLAD VERSCHIJNT IEDEREN MAA NDAG-, WOENSDAG- en VRIJDAGAVOND. DE PROPAGANDA-RADIO-AVOND VOOR HET NATIONAAL ORISIS-COMITe. Bet gisteravond door de A.V.R.O. ineen- geiaette programma is alsnog oak uitgezou- dem door de K.R.O. Tin, de eerste plaats werd bet woord gevoerd door den. beer Jbr. S. van Citters, voorzdtiter van bet N.C.C. die een overzicht gaf van bet door bet Crisis-Comito verricbte werk. VervoLgens door den heer Baron Van Heem- stra, onder-voorzitter van het comito, die ver- scbiileinde omjuiste gerucbten, die omtrent de werkwijze van bet com i to werden gelan- ceerd in bet juiste licbt plaatste. Daama gaf de beer Mr. E. E. Mentein, penningmeester een overzicbt van de ont- vangsten en uitgaven, zoowel van de bronnen waarudt de ontvangsten waren voortgekomen, a is de doeleinden waarvoor de uitgaven, de steunverleeningen waren besteed. Daaima heeft H. K. H. Primes Juliana het volgende gezegd: Het Nationaal Crisis-Comito bestaat nu bijna twee jaar. Het is dankbaar voor de waardeering en de medewerking, die het ge- vonden heeft, en dit des to meer, waar, on- damiks bet zich wtijzigen van de omstamdig- beden, bet voortbestaan ervan evenzeer ge- boden blijft. De Regeerinig verzoekt ons bierom, met ons werk voort te gaan. Wij staan op dit oogenblik voor den win ter, en voor een week, waarin door bet heele land voor bet Crisis-Oomito zal worden in- gezameld. De inkomsten van het nationaal comito waren van de oprichting, aan het eind van November 1931, tot 31 December 1932 rond f 1.190.000 en over de eerste acht maan den van 1933 360.000. Daarentegen zijn over de overeenkamstige perioden de uitgaven geweest 487.000 afgezien van een groote uitgave voor kunstmest en 346.000. De nodzaak gebiedt ons dus, U te vragen om veraieuwde hulp. Het is een temeerdrukkende gedachte, hoe weinig bet Nationaal Crisis-Comite kan doen, hoe laag de uitkeeringen zijn, hoe klein nog maar de krimg is waarin het werkt. Maar aan den anderen kant, i'k begcn er mee bet te zeggen, een gevoel van dankbaarheid komt op voor de ondervonden deelneming in ens streven. Vanuit alle kringen is men ons met zijn hulp tegemoet gekomen. Dit gescbiedde in driee'rlei opzicht: materieel door ben, die ons in geld of in natura bun bijdragen deden toekomen, en velen doen dit met slechts eenimaal, maar herbaaldelijk, en. sams in dien aantrekkelijken vorm van geregeld een deei van uit arbeid verkregen inkomsten af te staan; moreel door hen, die ons door bun woord of invloed bijstonden, of bet jiuiste licbt op ons werk lietem schijnen, waarbij de pers vealvuldig op verdienisteilijike wijize voorging; tenslotte door diegenen, die als leden of medewerkers van het nationiale of de plaat- selij-ke crisiscomito's met eigen arbeidskracht deze groote en fijne taak hielpen uitvoeren groot en fijn, niet alleen organisatorisch, maar oak zeer zeker ideeel. Het is voor mij een voorrecht van hieruit alien, die in welken vorm ook ons werk steunden, met war-men dank te kunnen be- groeten. Ben bijzonder woord hierbij tot de zeer veien, die met groote volhardiing of be- wonderenswaardige vindslngrijkheid de iniza- melingsweek vruchtdragenid wisten, en op- nieuw weten te maken. door VICTOR BRIDGES. (Nadruk verboden.) 25) (Vervolg.) ChristineChristine woonde ja, woon- de! in de buurt. Ik kreeg aanvechting om van rnijin stoel op te springen, met de ,,Shal- ston Gazette" te zwaaien en te wuiven en alle drie de aanwezigen tot een orgie van .licoholhoudende dranken uit te noodigen. ,,Ik ben niet nieuwsgierig", verklaarde de waard na een paar oogenblikken stilte. ,,Maar ik zou toch wel 's willen weten, wat ze bier komen doen." ,,Dat kan ik je vertellen", zei Mr. Watson gewichtig. ,,Hij moest van zijn dokter. Hij is ziek geweest erg ziek zegt zijn nichtje en toen heeft-ie den raad gekregen om een poos aan zee te gaan wonen." ,,Dan heeft-ie goed gedaan, dat-ie hier ge komen is," verklaarde de zeeman patriottisch. ,,Ze zeggen, dat Pen Mill de gezondste streek van Engeland is." Ik zat juist te denken, dat ik het volkomen met den laatsten spreker eens was, toen de deur openging en twee nieuwe klanten bin- nenkwamen. De eerste was een man met een dik rood gezicht, in rrjbroek en bruine jas. die druk redeneerend naar binnen kwam stap- pen en daarbij zijn recbterbeen voortdurend met zijn rijzweep bewerkte. Ik had hem wel kunnen vermoorden, want nu was het uit met mijn kostelcos informatics krijgen. H'ji was een van die luidruchtige, permanent-joviale mannen, die graag zichzelf hooren.praten. En als karakteristiek exemplaar van die soort A1 deze medewerkers zullen evenwel de eersten zijn, die toegeven, hoe weinig het is, dat er nog maar gedaan kan worden. De mooie impuls van saamhoorigheidsge- voel, dat den laatsten tijd algemeen boven komt, moge het zijne doen om dit, zoo breed mogelijk gebaseerde werk, nieuwe levens- kracht te verleenen, om in menig bestaan milder omstandigheden te bereiden in de plaats van zeer bezwarende. Giji hebt vemomen, boe groot bet totaal- bedrag, en hoe klein de afzonderlijke bijdra gen, tegelijk zouden kunnen zijn. Maar hoe meer go ons geeft, hoe meer kunnen wij doen! Onze inzamelingsactie maakt het zoo ge- makkelijk, zelfs de zwakste goede voor- nemens om ons financieel bij te staan in da den. om te zetten Laat miemand denken, dat zijn bijdrage voor ons van geen belang is. Ik eindig tenslotte met den wensch, dat gij, die luistert, dat ons volk, met al de voldoe- ninig, die hierbij mogeiiijik is, teruig zal kunnen zien op de natdonale inzameldngsweek, tot be- looning van hen, die er de omvangrijke uit- voering van verrichten eti tot dankbaarheid van degenen, die het allerzwaarst lijden onder den algemeenen nood. Een mogelijkheid dien te verzachten staat open. K. v. K. EN AGRARISCHE STEUN- MAATREGELEN. De Kamer v. Koophandel voor de Neder- Betuwe te Tiel heeft aan Minister Verschuur een adres gezonden, waarin zij er haar spijt over betuigt, dat de Kamers van Koophandel op geen enkele wijze werden gekend bij de voorbereiding en uitvoering der steunmaat- regelen op agrarisch gebied. DE UITVOER VAN KOUDBLOED- PAARDEN NAAR DUITSCHLAND. De Minister van Oeconomiscbe Zaken heeft met imgang van 3 October de uitvoer van kioudbioedpaarden naar Duitsohland zonder certificaat verboden. Voorts is ingesteld een commissie voor den uitvoer van, koudbloedpaarden naar Duitsch- Lan.d. In deze commissie zijn benoemd tot leden de heeren Mr. N. van Haastert te 's-Gravenhage; J. W. G. Huurman te Deven- ter; C. de Korver te Gorkium en S. van Zwa- neniberg te Niijanegen; laatstgenoem.de is tevens aangewezen als voorzitter van de commissie. HOLLAND HUIS TE BRUSSEL. De Algemeene Nederlandscbe Zuivelbond (A.N.Z.) bereidt in het Holland Huis te Brus- sel een tentoomstelling voor om een beeld te geven van de beteekenis der Nederlan-dsche Zuivelbereiding in het bandeisverkeer tus- scben Nederland en Belgie. Dr. F. T. E. Posthuma zal de tentoonstelling 6 Oct. openen. AANSLAG OP DOLLFUSS. Gistermiddag is in het parlementsgebouw te Weenen een revolveraanslag gepleegd op den bondskanselier Dollfuss, die door twee schamp- schoten aan den rechterarm licht gewond werd. De dader kwam hem tegemoet en loste twee revolverschoten. De eerste kogei raakte hem in den arm, terwijl de tweede kogel hem aan de linkerzijde van de borst trof. Gelukkig gleed deze kogel langs een der ribben af. Het medisch onderzoek wees uit, dat de verwon- dingen niet van emstigen aard waren. Dollfuss plantte hij zich onmiddellijk met zijn rug tegen de toonibank en begon aan een lang en quasi- geestig verbaal. In de hoop, dat de kansen zouden keeren, bleef ik zitten, nog steeds met de krant voor mijn gezicht. Maar na een minuut of tien .be- greep ik, dat die hoop ijdel was en dat ik even goed weg kon gaan. Ten slotte was ik al heel wat te weten gekomen en hoe eerder ik nu aan mijn verkenningstocht begon hoe be ter. Ik gooide mijn krant neer en stand op. De man met de rijbroek vertelde nog steeds en de vier anderen vonden zijn verhaal zoo in- teressamt, dat ze me niet eens zagen weg- gaan. En even later liep ik de houten trap naar de straat af. Beneden bleef ik staan en dacht na. Ik kende de buurt vriji goed, maar van „De Laurieren" of een buiten dat met de beschrij- ving van Mr. Watson overeenstemde, had ik nooit gehoord. Ik moest dus die noodige in- licbtingen tracbten in te winnen. Maar dat moest gebeuren op een manier, die niet op- vallend was en geen aanleiding tat praatjes kon geven. Ik keek om me been en ontdekte opeens den kleinen winkel, waar Bobby en ik in de geluk- kige dagen van weleer, onze sigaren en tabak kochten. Als Mrs. Summers, de eigenares, nog leefde, zou ze me nog wel kennen en dan was dat de geschiktste gelegenheid die ik kon be- denken. In elk geval moest ik 't maar pro- beerem. En dus sprong ik over het houten hek en wandelde het grasveld dwars over. De eerse, die ik zag, toen ik de lage deur binnenstapte, was Mrs. Summers in eigen persoon. Ze zat in een stoel achter de toon- bank een soif te breien en ze was nog precies dezeifde van vroeger, zooals trouwens alles in Pen Mill. Eerst keek ze me aan op de onder- zoekende manier van iemand die meent een ouden kennis te zien; toen klaarde het roode vollemaans-gezicht op en ontspanden haar lippen zich in een breeden grijns. ,,Wel heb ik van me leven!" riep ze uit. „Mr. Dryden in eigen persoon!" kon zelfs, nadat een noodverband was aange- legd, met zijn eigen auto naar huis terugkee- ren. Volgens mededeeiingen van de Weensche po- litie is de dader een vroegef vryiwilliger van het bondsleger, Dertil geraamd. Hij is 22 jaar oud en te Weenen geboreri. Op het oogenblik is hij werkloos. Bij het eerste verhoor ver klaarde hij, geen nat. socialist te zijn, doch tot het sociaal democratische weerbaarheidscorps behoord te hebben. Men neemt voorloopig aan, dat de reden tot de daad wraak wegens ont- slag uit het bondsleger is. V.D. meldt nader uit Weenen: De politie heeft geconstateerd, dat Dertil den laatsten tijd bij Joodsche bewoners in de derde wijk (Paulanergasse) hakenkruisen op de deuren heeft geschilderd en dat hij bij groote diefstallen was betrokken. Hij had in zijn omgeving een zeer slechte naam en gaat door voor dagdief en provocateur, die probeert bij de kleinste aanleiding schandaal te wekken. De vader van Dertil was indertijd tandarts aan het keizerlijke hof. Zijn moeder, een enthou- siast nat.-socialiste, zou tegenover mede-be- woners bebben verklaard; Wacht maar op het Derde Rijk, dan wordt mijn zoon minister! Uit het verdere verboor is gebleken, dat Dertil den aanslag sedert lang voorbereid heeft. Reeds in den laatsten tijd had Dertil herhaaldelijk geprobeerd den bondskanselier te spreken te krijgen, doch tevergeefs. Dinsdag loerde hij tegen acht uur op den bondskanse lier bij diens waning, doch bij zag dr. Dollfuss niet. Nog een tweede maal verscheen hij in den loop van den ochtend bij de woning van dr. Dollfuss, doch eveneens zonder resultaat. Vervolgens begaf hij zich naar de bondskanse- larij op de Ballhaus-Platz, waar hij voorgaf den bondskanselier een verzoekschrift te moeten overhandigen. Hij ontving de mededee- ling, dat dr. Dolfuss niet in de kanselarij was, doch zich in het parlementsgebouw bevond. Hij ging derbalve naar bet parlementsgebouw en wachtte daar op den bondskanselier, tot deze de zittingszaal van de christelijk-sociale partij verliet. Dertil zelf verklaarde voor de politie: Ik ben geen nat.-socialist, integendeel, ik ben poli- tiek indifferent. Hij zou den aanslag slechts hebben gepleegd om de algemeene aandacht op zicb te vestigen. Intusschen is komen vast te staan, dat de dader nat.-socialist is en een functie bekleed heeft in de nat.-socialistische partij en ook nog nadat deze partij in Oostenrijk was ver boden, actief is opgetreden. Hij woonde ten huize van zijn stiefvader dr. Genther, die in de N.S.D.A.P. een hooge functie bekleedde. Drie jaren geleden is Dertil in het bondsleger gegaan, doch vier maanden geleden werd hij wegens zijn nat.-socialistische gezindheid uit het leger ontslagen. Naar verluidt, zou hij in opdracht der N.S.D.A.P. by het derde infante- rie-regiment een nat.-socialistische eel hebben willen vormen. Ook zijn broer is nat_-socialist en deze ver- richtte tot in den laatsten tijd koeriersdiensten tusschen de nat.-socialistische partijen in Oos tenrijk en Duitsehland. Het schijnt dat de ge- heele familie Dertil, waaronder ook een zus- ter, werkzaam zijn geweest voor de nat.-socia listische partij. GHANDI'S KASTENGELIJKMAKING VERWEZENLIJKT. Een Hindostani schrijft aan De West: De beweging van Ghandi, om bet onder- scheid van kasten te doen vervallen, wordt practisch in Suriname reeds sedert lang toe- gepast, tot zekere hoogte. Een zuiver kaste- onderscheid was trouwens in Suriname niet door te voeren, daar de voor den landbouw ingevoerde immigranten gelijkvormig werk „Zoo is 't" zei ik, terwijl ik naar de toon- bank toe ging. ,,En hoe gaat 't er mee, Mrs. Summers?" Ze schudde me wel een halve minuut de hand en lachte me, door haar bril met gou- den montuur, toe op een manier, die me wel- dadig aandeed. „Wel, wel, wel", herhaalde ze. ,,Je zou toch zeggen. Ik wist niet, of ik mijn oogen kon gelooven toen ik u daar opeens de deur zag binnenstappen". „Ik was benieuwd, of u me na al die jaren herkennen zou". „Daar bad u niet ongerust over behoeven te maken", was haar antwoord. „U bent nog precies dezeifde van vroegerprecies... u bent niets veranderd". „U ook niet", zei ik galant. „Menschen die eenvoudig en matig leven blijven altijd jong". „Foei foei!" Ze lachte en dreigde me met haar vimger. ,,Ik dacht wel, dat u zoo iets zou zeggen. Vroeger maakte u ook altijd grapjes". Ze wachtte even en ging dan ge- woon voort: ,,En nu komt u zeker een poosje bij overste Dean logeeren?" Ik keek haar absoluut overbluft aan. ,,Wist u niet, dat hij bier was?" vroeg ze me verbaasd. „Bobby Dean! Hier in Pen Mill!" bracht ik er met moeite uit. ,,Nou niet bepaaM in Pen Mill, ofscboon ie hier het grootste deel van zijn vrijen ti'd doorbrengt. Hij woont in Martleseadat wil zeggen, als hij niet op zijn boot zit". ,,Wat! U wilt toch niet zeggen, dat- hij hier 'n baSmtje heeft?" Ze knikte. „Hij is bij de kustwacht net als tijdens den oorlog. Wat grappig, dat u dat niet weet. En ik, die zeker dacht, dat u bij 'm ging logeerenzulke dikke vriend'en als u toen was." ,,Ik heb in tijden niets van hem gehoord", legde ik haar uit. „Den laatsten brief heeft-ie me uit de een of amdere negoniji in Schotland geschreven". Ik zweeg en liet 't goed tot pie doordringen, wat Bobby's aanwezigbeid voor mij beteekende. „Verduiveld, dat is goed deden, zpowel die van hooge als die van lage kaste. In Indie werd de onderscheiding sterk door- gevoerd. Een boer is een Arier, een schoen- maker een Tjamar, de waschbaas is Dhobie, de goudsmid Sonar, de hoefsmid Lohar, de koopman Bhania enz. De Brahmaan vertegenwoordigt de boogste kaste, doch deed in Suriname betzelfde werk als zijn mindere broeder. Toch werd er nog een zeker onderscheid gehandhaafd. Een der voor- rechten der Brahmanen was nog Steeds, dat zij in gezelschap op stoelen mogen zitten, ter wijl de anderen hurken. Hij mocht het eerst eten en wist door zijn practijken zich aller- hande geldelijke voordeelen te verzekeren. Dat alles wordt anders. De selcte der Ariers kent reeds in beginsel geen onderscheid meer van kaste. Ook in an- dere groepen wint deze beiweging veld. Op Leiding VII is onlangs een bijeenkomst be- legd, waar de kwestie zou behandeld worden, of Brahmanen bevoorrechte wezens zijn. Merk- waardig is, dat op deze bijeenkomst wel Brah manen aanwezig waren, doch bet woord niet voerden en dat zp geburkt zaten, terwijl juist eenige Hindostani's van lagere kasten op stoe len zaten. De vergadering was dus reeds een symbool van de gelijkheid. Wel werd er ge- sproken ten voordeele der Brahmanen, doch de vergadering als geheel verwierp de onder scheiding der kasten. Ghandi's leerstellingen vinden dus in Suriname veel aanhang, meer zelfs dan in Hindostani, waar naar men be- weert zijn populariteit is afgenomen, juist als een gevolg van zijn ijveren voor de Paria's. KANTONGERECHT TE TER NEUZEN. Op de aanbevelingslrjst van Kantonrechter te Ter Neuzen zijn geplaatstde Mrs. L. van der Poel Middingh, J. Molenburgh en L. T. Tijs, alien griffier, resp. bij de Recbtbanken te Dordrecht, Middelburg en Harderwijk. CHR. MULO-SOHOOL. Aan de Chr. Mulo-school alhier is met in- gang van 1 Januari a.s. tot onderwijzer be noemd de heer L. Gesehiere, thans tijdelijk aan genoemde inrichting verbonden. A.V.R.O.-AVOND TE TER NEUZEN. Wjj vestigen de aandacht van belanghebben- den op de advertentie van het Actie-Comite alhier, betreffende het afhalen der toegangs- bewijzen voor Maandag 9 Oct. a.s., waarbij er in het bijzonder op gewezen wordt, dat het Luistervink-diploma over 2e halfjaar 1933 moet worden overgelegd. VOLKSBIRIJOTHEEK. A.s. Zaterdag, 7 Oct., hoopt de bij zeer vele T er Neuzeuaars zoo guns tig bekende Volks- bibliotheek weer bet winterseizoen te openen. Weer tal van nieuwe boeken zijn in de totaal omgewerkte catalogus opgenomen en zijn tegen een uiterst billijken prijs, twee cent per boek en per week, verkrjjgbaar. Het bestiuur verwacht, evenals vorige jaren, een druk bezoek. Hoe kan men de lange winteravonden gdzeiliger en niuttiger door- brengen dan door bet lezen van een mooi boek? Op dus weer naar de Volksbibliotheek! ROER VERSPBELD. Het bergingsvaartuig ,,Trio" van de N.V. Hoogenboezem en Van der Tak te Dordrecht, dat werkzaam is voor het leggen van kabels door de Schelde, en tijdens den afgeloopen - -^igrcaiigtr/Yv^'woarii i >i 1*1—bj—tawnrai— nieuws, Mrs. Summers!" ging ik voort. ,,U had me niets prettigers kunnen vertellen". ,,Maar als u niet om hem komt", vroeg ze nieuwsgierig. ,,Wat... neemt u me niet kwa- lijk, wat doet u dan hier? Na al die jaren..." „Nu is 't mijn beurt om u verbaasd te doen kijken", zei ik; ik keerde me om en wees door de openstaande deur naar Greensea. ,,Weet u wie daar woont?" vroeg ik. „Mr. Jannaway tot voor een poos ge leden", was haar antwoord. „Maar die is nu al een paar maanden dood. Op 't oogen blik woont er niemand, behalve de huisbe- waarder, Mr. Basoomb". „Er woont wel iemand", zei ik. ,,Er woont een deftig heer, Mr. John Dryden genaamd". Ze schudde bestraffend bet hoofd. „Altijd grapjes maken", zei ze. ,,U bent nog precies dezeifde van vroeger". ,,'t Is geen grapje, Mrs. Summers", verze- kerde ik haar. „Mr. Jannaway was mijn oom en hij is zoo verstandig geweest om zonder testament te sterven. Daardoor heb ik den heelen pluk geerfd z'n geld en Greensea en alles, wat er toe behoort. lets in mijn houding of mijn manier van spreken overtuigde haar, dat ik de waarheid sprak. Ze hief haar handen in een gebaar van opperste verbazing ten hemel. „Wel heb ik ooit!" riep ze uit. ,,Ik beb me wel laten vertellen, dat een neef van Mr. jan naway alles erfde, maar dat u die neef was wie had dat kunnen denken!" ,,Ja, dat is een verrassing, h6?" zei ik. ,,Ik ben er zelf ook nog niet heelemaal over heen". Ze plofte op haar stoel neer en keek naar me op. ,,Daar zit ik van te kijken", verklaarde ze. ,,'s Jonge, 's jonge, 't is om duizelig van te worden. Niet dat ik niet blij voor u ben, Mr. Dryden, d'r is niemand, wien ik het meer zou g"unnen als u". „Zeer verplicht", zei ik met een buiging. ,,En gaat u d'r nou woncn?" vroeg ze. ,,Ja... waarscht'nlijk wel", zei ik voorzich- tig. Meteen bedacht ik, dat dit een goede gelegenheid was om informaties in te winnen. nacht ligpiaats had gezocht in de buitenhaven alhier, aan het oude steiger der Prov. boot, bleek hedeumorgen, toen de gezagvoerder wil- de vertrekken, des nachts het roer te hebben verspeeld. De gezagvoerder die zelf duiker is, heeft een onderzoek ingesteld, waarbij bleek,. dat het roer van de verbinding is afgebroken. Vermoedelijk is bij vallend water op steenen terecht gekomen. Het roer was evenwel op den haven niet te vinden. De ,,Trio" is heden- namiddag opgeschut om aan de scheepswerf de schade te laten herstellen. PRO VINCI ALE STATEN. De opening van de tweede geiwone zitting der Prov. Staten van Zeeland is door Ged. Staten van Zeeland vastgesteld op Dinsdag 21 November a.s., des voormiddags te 10 uur. HET PERSONEEL VAN DEN TRAMDIENST HANSWEERT—VLAKE. Ged. Staten van Zeeland hebben in Werband met de opheffing van den Tramdienst tusschen Hansweert en Vlake met ingang van 8 Octo ber a.s., aan het hiema te noemen perscmeel van dien dienst, met ingang van den achter hun naam genoemden datum eervol ontslag verleend: G. Hekhuizen, chef-machinist, 15 Oct.; C. Boogaard, machinist, 15 Oct.; M. Wijgman, machinist, 15 Oct.; J. A. Modde, conducteur, 8 Oct.; J. Blok, conducteur, 8 Oct.; A. J. Neve, baanwerker, 8 Oct., alien te Hans weert. Het college heeft benoemd: tot machinist bij den Prov. Stoombootdienst op de Wester Schelde, ter standplaats Vlissingen, met ingang van 15 October a.s., G. Hekhuizen; tot bank- werker bij idem met ingang van 15 October a.s. C. Boogaard en M. Wijgman; tot dek- knecht bij idem met ingang van 8 October a.s. J. A. Modde; tot pontonknecht te Hansweert J. Bok en A. J. Neve te Hansweert. Verder is met ingang van 1 October aan S. van der Weele te Vlissingen, eervol ontslag verleend als stoker bij den Provincialen Stoom bootdienst op de Wester Schelde en is hij met ingang van denzelfden datum benoemd tot dekknecht bij dien Stoombootdienst. BOTSING TUSSCHEN AUTO EN MOTORTREIN. Een auto uit Rotterdam, waarin twee per- sonen, reizigers van het Technisch Bureau, ,,Alwatt" aan den Provenierssingel te Rotter dam, zaten, is op den onbewaakten overweg op het Lange Weegje bij Kwadendamme tegen den motortrein, die om vier uur uit Hoedekens- kerke naar Goes vertrekt, gebotst. Een der beide personen, de heer H. J. B. Naalden, werd emstig aan het hoofd gewond. De ander liep een gebroken been en hoofd- en halswonden op. Beide personen zijn met den motortrein naar Goes vervoerd, waar zij in het Johanna ziefcen- huis zijn opgenomen. De auto, die met groote snelheid door den motortrein tegen een langs den weg staanden paal werd geworpen, is ge heel vemield. De trein had een uur vertraging. GEMEENTERAAD VAN AXEL Dinsdiagmamid'dag was de gemeenteraad voltallig bijeen, en hoewel de agenda op 't oog geen belangrijke pun ten bevatte, vorderde de bespreking van verschillende zaken toch nog geruimem tijd. De besprekingen begonnen al bij de vaststelling der notulen. Daarin was vermeld dat de heer Van de Bilt op 15 Aug. wegens dien R.K. feestdag niet had kunnen komen, doch dit was volgens hem onjuist. In zijn desbetreffend schrijven heeft hiiji meege- deeld niet te willen komen, omdat op den R.K. feestdag vergadering belegd was. Daar- van zag hij gaame acte genomen, waaraan zal voldaan worden. „Er is hier zeker heel wat veranderd?" begon ik. ,,Veel nieuwe menschen komen wonen en zoo' niet?" Mrs. Summers dacht met haar eene brei- naald tegen haar neus na. „Niet zoo heel veel, meneer", besliste ze dan. „De menschen heb ben bier niet veel, moet u denken, behalve 's zomers dan. Mrs. Green van het ,,Wapen van Daneweli" is dood, dat heb u zeker wel al gehoord". ,,Ja", zei ik. ,,Ik heb er juist een glas stout gedronken." ,.En kolonei Paton van de Brookland die is ook gestorven. De Bowden-Smith's wenen d'r nu en ik heb gehoord dat ,,De Laurieren" ok weer verhuurd zijn aan een buitenlander, hebben ze me verteld". ,,De Laurieren?" herhalde ik nadenkend. ,,Ik herinner me den naam wel, maar waar 't isnee, dat weet ik niet meer". ,,U bent ,,De Laurieren" toch niet ver- geten!" verbaasde ze zich. „Dat kleine witte huis bij de baai even om de boeht". Ze wees de richting van bet grasveld uit, naar de plek, waar de kade vrij steil op glooide. „Van hier af kan u 't niet zien". zei ze, „maar 't ligt bijna recht tegenover de aanleg- plaats op het eiiand". Ik had haar kunnen omhelzen zoo hlrj was ik met deze mededeeling, maar ik bleef kalm staan en keek quasi-nadenkend. „Och, natuurlijk", zei ik. „Wat ezelachtig; van me! Ik ben ook zoo lang weggeweest, dat ik de helft vergeten ben". Ik bukte me* en streek een groote zwarte kat, die op den- stoel van de toonbank gesprongen was. over haar mooi glanzenden rug., ,,'t Is dus ver huurd aan een buitenlander", ging hij voort. ,,Toch geen Duitscher?" Mrs. Summers keek verbaasd en veront- waardigd. ,,Een Duitscher! Geen sprake van! Een Franschman moet 't zijn. Mr. de Roda heet-ie en hij woont er met zijn nichtje. Solide menschen, naar wat ik hoor". (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1933 | | pagina 1