Let op deze S T E R STER TABAK als ge tabak koopt. Ze garandeert U het beste voor Uw gelti. <3$- SPORT. NIEMEIJER'S 8t6&ndde ^eStef SEfflENQDR BERICHTEN AXEL. ZAAMSLAG. AARDENBURG. BRESKENS. MIDDELBURG. VOETBAL. Juist in tijden als deze verlangt men de hoogste waarde voor z'n geld. Dal verklaarl de nog steeds loene- mende populariteil van Sler-labak. Steeds meer pijprookers onder- vinden de juistheid van Niemeijer's devies: „Hel beste in elke prijsklasse" Wat ge ook voor Uw tabak besteedt, als 't Ster-tabak is, krijgt ge 100% smaak en geur. smokkelarij van onderdeelen VAN REVOLVERS. MET BENZINE DE KACHEL AAN GEMAAKT Toen het doek voor de laatste maal onder algemeen en krachtig applaus der voile zaal dacht sehoof, was het uur van middemacht nabij. De opvoering had ruim 4 uur geduurd, doch zij bleef tot het laatst toe de voile aan- dacht der toeschouwers boeien. Ook gisteravond was de zaal goed bezet en het succes onverminderd. Hedenavond gaat de revue voor de vierde maal. We wen- schen het bestuur toe, dat het na het be- eindigen van dit zware werk -zal mogen con- stateeren dat het in alle opzlchten een succes was. INLANDSCHE EIGEN VERBOUWDE GERST. Onder verwijeing naar een advertentie in dit blad, maken wij onzen lezers er op attent dat zij, voor zoover belanghebbende, opgave moeten verstrekken van de hoeveelheid per 1 October 1933 ingedorschte en ongedorschen toestand op die bedrijven aanwezige inland- sche eigen verbouwde gerst. De hoeveelheid in gedorschen en ongedorschen toestand moet door ieder afzon-derlijk worden opgegeven. Voor het geval dat personen gerst bij han- delaren of anderen in opslag hebben, moeten zij dit apart opgeven. Bijzonder vestigen wij er de aandacht op dat de datum van opgave 4 October 1933 is gesloten. POLITIE-DIPLOMA. Voor het politie-diploma slaagden te Am sterdam de heeren J. Traas te Breskens en E. J. B. Verpraat te Aardenburg. DE WEG WAESOORDENHULST. De A.N.W.B. en de K.N.A.C. hebben een verzoek gericht tot de Ged. Staten van Zee- land om de verbetering te willen bevorderen van het rijwielpad langs den weg Walsoor- denHulst, dat in slechten toestand ver- keert, wat wordt veroorzaakt door uitwijken- de voertuigen. Concordia. Dit gezelschap, in Axel ook veel genaamd „het ouwe meziek", besloot Vrjjdagavond onder de beproefde leiding van den heer J. E. Blansaart het zomerseizoen. Op het program- ma prykten zware nummers zooals een „Faust" fantaisie, ,,De Klokken van Come- ville'' en tal van solonummers, die aan de executanten hooge eischen stelden. Het „Abschied der Gladiatoren" als slot- nummer was voor „Concordia" zeer wel op zijn plaats, daar z\j zich in het achter ons liggende zomerseizoen werkelijk als kamp- vechters in het muzikaal tournooi hebben gedragen, door him groot getal openlucht- concerten. Het niet zeer talrgke publiek trok na af- loop voldaan huiswaarts. Een ongeveer 4-jarig meisje van den werk- man J. de J. werd, toen zij een ketel gevuld met kokend water aanraakte zoodanig ver- brand, dat aanvankelijk levensgevaar niet was uitgesloten. Haar toestand is thans verbeterd, terwijl kan worden verwacht, dat voldoende genezing volgen zal. Te Batavia slaagde voor het machinisten- diploma A, de heer J. Kools, vroeger alhier. Benoemd tot leeraren aan de alhier opge- richte Binnenvaartschool, de heerenC. L. ter Meulen, directeur; J. H. 'Erasmus, lee- raar: P. Cruson, leeraar en C. C. J. de Pree, leeraar. Overtreding Crisis-Zuivelwet. De wachtmeester der Kon. Marechaussde Kramer alhier, heeft in verband met over treding van de bepalingen der Crisis-Zuivel wet 8 vateti roomboter in beslag genomen. (Midd. Crt.) Uit 171 sollicitanten hebben Ged. Staten benoemd tot concierge van de Provinciale Bibliotheek de heer P. C. H. Peeters te Mid delburg. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR Z.-VLAANDEREN TE TER NEUZEN. In de week van 1118 September werd by het bureau der Kamer aangifte gedaan van de volgende Inschrijvingen Verkoopkantoor ,,Roodmerk", Sas van Gent, Stationsstraat 17, verkoop van artikelen on der den gedeponeerden handelsnaam „Rood- rnerk". Venn.: G. A. Bakker, Sas van Gent. Stationsstraat 17, A. J. A. de Bruijne, Tui- melstaenstraat 55, Aardenburg. Wijzigingen: Autobusdienst West Zeeuwsch-Vlaanderen, Breskens, Boulevard K 246, het exploiteeren van autobussen en van autobu-sdiensten en wat daartoe betrekking heeft. Uitgetreden eige- naar: J. A. Manneke. ,,Het Handelshuis", IJzendijke, D 278, hotel, cafe-restaurant, veehandel. Handelsnaam gew. in Rene Goossens-v. d. Hauwe. Adres gew. in IJzendijk, D 343. Als bedrijf wordt uitgeoefend een handel in vlas, aardappelen (in 't bijzon der pootaardappelen) en uien. ,,Hoop op Welvaart", Axel, Q 14, motor- dienst tusschen Axel.Dordrecht en Rotter dam. Aan het bedrijf is toegevoegd een cafd en winkel in kruidenierswaren en manufactu- ren. Hotel du Commerce, Markt 2, cafe. Uitge treden eigenaar: A. de Vrieze. Nieuwe eige- naar: H. C. de Vrieze. F. Orlebeke, Axel, Stationsweg G 9, coiffeur, Uitgetr. eigenaar: F. P. Orlebeke. Firma E. A. IJsebaert, Vlooswijkstraat 57, slagerij. Uitgetr. venn.: A. M. B. IJsebaert. Opheffingen JansenWagner, Westkolkstraat 50, expe- ditie en overslag; scheepsbevrachting, scheeps- makelaars; zee- en riviersleepdienst. Vereffe- naars: L. F. H. Wagner en C. A. Jansen. UITSLAGEN VAN ZONDAG. Kon. Ned. Voetbalbond. le klasse: NAC—BVV NOADWillem n PSVLiONGA MiddelburgMVV BleijerheideEindhoven 2e klasse A: AllianceBreda TSCVlissingen TemeuzenAxel DOSKORBC 3e klasse A: Vlissingen IIOranje De ZeeuwenTemeuzen n Zeelandia II—Hulst 3e klasse B: RCSZeelandia I 3—0 0—1 24 0—2 3—1 0—4 3—1 3—0 3—2 2—3 24 1—7 1—3 Zeeuwsche Voetbalbond. ScheldestrijdersTerneuzen IV 35 Tern. BoysCom Boys 34 ONWSluiskil 32 DE WEDSTRIJDEN. Eerste Klasse. NAC is er in geslaagd om BVV met flinke cijfers te kloppen, 30. NOADWillem II stond in het teeken van een plaatselijke ont- moeting en hierdoor waren de zenuwen vele de baas, Willem II heeft een kleihe overwin- ning 01 in de wacht weten te sleepen; PSVDonga was voor de ontvangende club een groote teleurstelling, temeer waar door PSV tegelijkertijd een nieuwe tribune werd in- gewijd en vele autoriteiten op het terrein aan- wezig waren. Longa bleef met 24 in de meerderheid. Dat Middelburg het niet zou kunnen bolwerken tegen MW is uitgekomen, met 02 werden de groen-witten geslagen. BleijerheideEindhoven eindigde met een 31 overwinning voor de thuisclub. Tweede Klasse. TemeuzenAxel 30. Dat er een groot aantal toeschouwers zou zijn bij den eersten wedstrijd op eigen terrein, vooral nu ook Axel haar contingent zou leve- ren, was te voorzien en zoo was het veld ge- heel omzoomd met sportliefhebbers uit ge- heel Zeeuwsch-Vlaanderen. Zoo zullen wij niet ver mis zijn indien wij het aantal toe schouwers op 2400 stellen, hetgeen voor de kas der vereeniging een stevige versterking beteekent. Temeuzen telt een invaller terwijl Axel com- pleet in het veld verschijnt met het volgend elftal: doel: Van de Velde, rechtsachter: L. van de Berge, linksachter: M. Gans. De half- linie met de spelers Borgt, De Regt en K. Gans, voorhoede: Dieleman, Verstraten, Scheele, Koekkoek en J. van de Berge. Als scheidsrechter trad op de heer Montaan. De uitslag is een geflatteerde overwinning voor Temeuzen, want Axel had zeer zeker een tegenpunt verdiend en vooral na de rust was op vele momenten Axel de sterkste waar- door vooral voor de verdediging van Temeu zen moeilijke oogenblikken ontstonden en het doel van Dooms temauwemood aan een doorboring ontkwam door het falen van de voorhoede van Axel, waarin geen schutters schijnen te zitten. Aan de andere zijde moet erkend worden dat de voorhoede van Terneu zen niet op een goeden wedstrijd kan terug- zien. Men hield het spel veel te kort en door- dat ook Laurens zich teveel terugtrok was het verband meermalen geheel zoek. Een 32 uitslag zou o.i. de beste verhouding heb ben weergegeven. De aanvoerder van Axel wint den opgooi en' verkiest het eerst met wind mede te spelen. De eerste aanval komt van de zijde van Axel waarbij Koekkoek op handige wijze Van de Wege passeert. Het te zachte schot weet Dooms makkelijk te houden. Een oogenblik later is het J. van den Berge die vanaf zijn linksbuitenplaats een te scherpe voorzet geeft. Nu volgt een aanval van Temeuzen waarbij Van Driel met Kouijzer goed samen- spelend naar voren komen, doch M. Gans weet de bal te verplaatsen. Direct is Axel's voor hoede weer in actie en als er een oogenblik in de verdediging van Temeuzen een misver- stand schijnt te ontstaan is er niemand van de gasten, die hiervan weet te profiteeren, zoo- dat de bal weer naar Axel's speelhelft ver- huist en L. van den Berge in het strafschop- gebied het leder met de hand stopt. Laurens is het, die hieruit het eerste doelpunt maakt. 1—0. Kort daarop moet Van de Velde een hard schot van Kouijzer verwerken, hetgeen hij naar behooren ter hand neemt. Een aanval van Axel strandt op buitenspel. Toch is het kort daarop weer de linkervleugel van Axel, die gevaarlijk dicht het doel nadert en terwijl Dooms den bal houdt, klinkt het fluitje van den scheidsrechter voor buitenspel. Laurens krijgt den bal goed toegespeeld, doch voor deze zijn schot kan lossen tipt Van den Berge den bal voor zgn voeten weg. Als Borgt den bal goed doorgeeft naar Dieleman volgt van de rechtsbuitenplaats een goede voorzet, maar Dooms loopt ver uit zijn doel en trapt daarna den bal direct ver naar zijn voorhoede, waar bij de middenhalf van Axel goed werk ver- richt en doorgeeft naar Verstraten, die Van de Wege passeert en nu alleen voor Dooms komt te staan, doch Gerrit zou Gerrit niet zijn als hp kalm zou afwachten hetgeen on- vermijdelijk te wachten zou staan en zoo snelt hij toe waarbij Verstraten hard tegen hem aantrapt, en de bal hierdoor tot hoekschop wordt omgezet. Deze comer wordt goed ge nomen doch daarna veel te hoog overgescho- ten. De linkshalf van Axel speelt een goede partij en is meermalen de rechtervleugel van Terneuzen de baas. Dit voorkomt toch niet dat deze vleugel voor Axel het gevaarlijkst is, want Van Driel lost een vliegend schot, dat rakelings langs Van de Velde scheert. Niet zoodra heeft Van de Wege een aanval afge- slagen of er volgt van Kouijzer een goede voorzet, die door Dobbeleir te hard en daar- door onzuiver wordt genomen. Van Hecke probeert het van verren afstand, maar de bal gaat even over de linkerbovenhoek van het doel achter. Bij een aanval van Temeuzen ontgaat de scheidsrechter een strafschop-over- treding, waama deze voor buitenspel de aan val van Temeuzen stuit. Wanneer Dieleman de bal krijgt toege speeld plaatst hij te ver naar voren en de bal gaat achter. Axel heeft thans bepaald pech wanneer tot tweemaal toe een goed schot eerst door Dooms en daarna door J. Hamelink wordt weggewerkt. Door deze goed geleide aanval komt er spanning in de gelederen en zoo wordt er van beide zijden hard gewerkt, wanneer Van de Velde een schot met de han- den omkneld houdt wil Kouijzer de geheele geschiedenis maar in het net deponeeren, doch dit wordt door den scheidsrechter niet toegestaan, zoodat een vrije trap aan Axel wordt toegekend. Snel gaat het spel op en neer en volgt er reeds een tegenbezoek van Axel, waarbij Die leman mooi voor het doel plaatst, doch de middenvoor Scheele haalt den bal hoog over en gaat hierbij ver over het doel heen. Een aanval van Terneuzen komt van de rechterzijde, waarbij Kouijzer naar Dobbeleir plaatst, die onhoudbaar voor Van de Velde scoort 20. Een aanval van Terneuzen strandt op bui tenspel terwijl kort daarop een hard schot van Kouijzer juist tegen de paal komt waarna de bal wordt weggewerkt. Borgt en Diele man probeeren het thans samen doch de laat ste schiet ver naast het doel. Nog eenmaal moet Van die Velde optreden voor een hard schot van Dobbeleir en terwijl Temeuzen in den aanval is, wordt de rust aangekondigd. Direct bij de henvatting van het spel krijgt Temeuzen twee hoekschoppen te nemen, die zonder resultaat blijven. Als J. van den Berge goed voorzet krijgt Scheele een pracht kans om te doelpunten, maar zijn schot gaat juist over. Een goede aanval van Temeuzen's rechtervleugel wordt door K. Gans onschade- lijk gemaakt. Hij geeft door naar Scheele, die Dieleman aan het werk zet en Dooms is genoodzaakt het harde schot achter te stom- pen. De hoekschop wordt slecht genomen en door Geensen weggewerkt. Dieleman krijgt weder het leder toegespeeld, maar hjj zet te hard naar voren waardoor Van de Wege iets eerder bij het leder is en direct naar Dobbe leir plaatst. Ook hier is de verdediging in actie en wordt Scheele in staat gesteld een goed schot te lossen, dat echter juist tegen de bovenlat terecht komt. Uit een vrije schop tegen Temeuzen krijgt Koekkoek den bal, maar hij schiet juist naast. Nogmaals wordt aan Axel een vrije schop toegekend, die door Borgt juist naast wordt geschoten. Bij een aanval van Terneuzen raakt Van den Berge den bal met zijn arm aan en daar dit nabij het doel geschiedt zou hieruit weder een strafschop moeten volgen, doch de heer Mon taan is de overtreding ontgaan en laat door- spelen. Een hoekschop voor Terneuzen wordt goed genomen, doch nadat de eerste aanval is afgeslagen gaat een kans verloren wegens buitenspel. J. Hamelink lost een hard schot op Van de Velde's doel, doch deze stompt het leder over. De comer levert niets op. Een doorbraak van J. van den Berge doet spanning ontstaan, maar hjj schiet tot teleurstelling van de vele supporters van Axel juist naast. Van de Velde weet daarna al vallende een hard schot van Van Hecke achter te slaan, waarna Dobbeleir de hoekschop over kopt. Nu is het met het overwieht, zoo dit er was, van Temeuzen gedaan en daar het in den aan val van Terneuzen absoluut niet wil gelukken, wordt de verdediging van Temeuzen op zwa- ren proef gesteld. Axel is thans voortdurend in den aanval en de halflinie' van de rood- zwarten gaat mede in voile verdediging over. Geensen redt tot tweemaal toe, wanneer hij de aanvallen van den rechtervleugel afslaat. J. Hamelink en daarna Riemens weten op het laatste oogenblik den bal weg te werken. Achtereenvolgens lost de linksbinnen Koek koek harde schoten op het doel, maar hij ziet zijn schot niet beloond, toch meenen wij dat hierbij Dooms eenmaal den bal achter de doel lijn stopt, maar de scheidsrechter schijnt zulks niet te hebben geconstateerd, daar hij Jaat doorspelen. |Na dezen druk op het doel van Temeuzen volgt een uitval van de voorhoede en zien wij Dobbeleir gevaarlijk dicht het doel van Van de Velde naderen. Te juister tijd weet M. Gans het leder te verplaatsen, waarna Koekkoek van verren afstand een schot lost, doch zon der succes. Wanneer bij een aanval van Ter neuzen den bal tot hoekschop wordt omgezet, wordt deze door den linksback van Axel ge- mist en krijgt Dobbeleir gelegenheid het derde doelpunt te scoren. 30. Er resten thans nog drie minuten, doch Axel wil nog de eer redden en een fellen aanval volgt, waarbij J. Hamelink reddend optreedt. Kprt daarop wordt het einde aangekondigd. AllianceBreda. 04. Alliance heeft dit seizoen al heel slecht in- gezet en het door haar vertoonde spel is van dien aard, dat zij nog zeer veel zal moeten verbeteren wil zij het tot een overwinning brengen. Breda was voortdurend in de meer derheid en won welverdiend. TSCVlissingen. 31. Het heeft er in Oosterhout gespannen tus schen twee gelijkwaardige clubs. Aanvanke lijk ging alles gelijk op en Vlissingen maakte voor de rust gelijk 11. Na de rust werd er weder hard aangepakt, doch het was de thuis club die de leiding hemam, waarop kort daar op het derde doelpunt haar de beslissing bracht, want daarna zakte het spel aan beide zijden in. DOSKO—RBC. 3—2. DOSKO is op gelukkige wijze aan haar over- winning gekomen want de stand had even goed andersom kunnen zijn. Voor de rust stonden de Roosendalers met 12 voor. Daarna maakt op fortuinlijke wijze Dosko gelijk. Als het DOSKO gelukt om den voorsprong te behalen ontkomt zij ter nauwemood aan den gelijk- maker want een toegekende strafschop wordt door RBC overgeschoten. Derde Klasse. De ZeeuwenTemeuzen II. 24. Ofschoon Temeuzen II in een geheel andere formatie dan vorige week o.a. met invallers voor Cor. Hamelink, v. Doom en v. Driel, voor wie medespeelden A. G. van Driel, F. 'de Coo ker en Frederiksen, terwijl ook nog eenige spelers op een andere plaats uitkwamen de reis naar de Zeeuwen moest ondememen, is het haar, na zwaren strijd, toch gelukt de Vlissingers een 24 nederlaag toe te brengen. Bij de rust was de stand nog dubbel blank. In de tweede helft had Temeuzen spoedig een 03 voorsprong, door toedoen van v. Pien- broek, J. de Cooker en nogmaals v. Pienbroek. Kiel bezorgde dan aan de Zeeuwen een tegen punt, door den bal in eigen doel te plaatsen, waama de Zeeuwen zelf ook nog een doelpunt maakten. 23. In de laatste oogenblikken stelde Frederiksen door een doelpunt de over- winning voor Temeuzen veilig. 24. Vlissingen IIOranje. 23. Tegelijk met het weder voeren van haar vroegere naam, schijnt bij de Sassche club ook weer iets van haar oude vorm te zijn terug- gekeerd. Gister heeft zij, op bezoek bij de ook niet voor de poes zijnde reserves van Vlissin gen, in een st-rijd, waarbij het dikwijls wel wat al te hard toeging, de beide punten weten bin- nen te halen. De uitslag- was 23. Zeelandia IIHulst. 17. Hulst heeft gister de top-score verricht. De blauw-gelen moesten te Middelburg den strijd aanbinden tegen de reserves van Zeelandia en gaven dezen geen schijn van kans. Met 71 bleven de Zeeuwsch-Vlamingen de meerdere. Zeeuwsche Voetbalbond. ONW—Sluiskil 3—2. Zondag j.l. had een ontmoeting plaats tus schen ONW I en Sluiskil I voor de competitie le klas Z.V.B. De rust ging in met 21 voor ONW. Na de hervatting wist Sluiskil gelijk te maken, waardoor er een spannenden strijd ontstond om de leiding. Tenslotte gelukte het aan ONW om de leiding te hememen en die te behouden, alzoo haar eerste competitiewed- strijd in een overwinning om te zetten. EEN NIEUW VOETBALSTADION TE ANTWERPEN? De correspondent der N. R. Crt. te Brussel meldt, dat de onderhandelingen voor de ver- grooting van het bestaande sportstadion te Deume, bij Antwerpen, tusschen de gemeente- besturen van Antwerpen en Deume gevoerd, geen resultaat hebben gehad. Het Antwerpsche stadsbestuur denkt er thans aan, op den linkeroever der Schelde, die nu, dank zij de tunnels onder de rivier, mak kelijk te bereiken is, een nieuw groot stadion te bouwen wat tot gevolg zou kunnen hebben, dat de voetbalwedstrijden BelgieNederland, die met overplaatsing naar Brussel bedreigd zijn, voor Antwerpen behouden blijven. Een voorstel in dien zin zal, in de eerst- komende vergadering van den Antwerpschen raad, te berde worden gebracht. Vmrkrijgbaar van 13 tot 5 cent per half ons. Met b o n s voor Niemeijer's bekende kwa lite its- c adeaux. (Inge®. Med.) ONREGELMATIGHEDEN BIJ DE MILITAIRE ADMINISTRATE TE BREDA. Men meldt uit Breda aan de N. R. Crt.: Naar eerst thans bekend wordt, is reeds ge- ruimen tijd een onderzoek gaande naar de ad- ministratie van het garnizoens-voorraadmaga- zijn te Breda. Over een lang tijdvak zijn er verschillende onregelmatigheden ontdekt, waarvan de voornaamste wel is, dat de aan wezige magazijnvoorraden niet kloppen met de boeken. De militaire politie ohder leiding van luite- nant Verschoor is al eenige maanden bezig opheldering in deze kwestie te brengen. Bij dit onderzoek zijn nog verschillende andere onregelmatigheden geconstateerd, omtrent den aard waarvan men weigerde ons verdere mede- deelingen te doen. De administrateur der inrichting, de adju- dant-onderofficier R., wordt wegens zenuw- overspanning verpleegd in het ziekenhuis te Utrecht, waardoor het onderzoek zeer wordt bemoeilijkt. De administratie van het magazijn schijnt hopeloos in de war te zijn. Het departement van defensie heeft maatregelen getroffen om de administratie in orde te brengen. Verscheidene onlangs ontslagen adjudant- onderofficieren zijn aangezocht om hierbij de behulpzame hand te bieden. Geen dezer ge- pensionneerde ambtenaren heeft dit aanbod echter aanvaard, deels om de geringe bezoldi- ging, die in het uitzicht werd gesteld, deels om den aard van de werkzaamheden. Thans is een ambtenaar van het departe ment te Breda aangekomen om het verdere onderzoek te le-iden. De oorzaak der onregelmatigheden schijnt gezocht te moeten worden in de minder goede verstandhouding tusschen den administrateur R. en den toezienden chef van het magazijn, die de controle de laatste jaren geheel achter- wege zou hebben gelaten. ZIJN MEISJE BEDREIGD. Op last van den officier van justitie uit Roermond heeft de gemeentepolitie te Tegelen aangehouden den 26-jarigen chauffeur Th. W. S. De aangehoudene heeft zijn meisje C. L., met wie hjj verkeering had, doch die deze verkeering wenschte te verbreken, herhaalde- lijk met doodslag bedreigd. Op de Reuversche kermis heeft S. zijn verloofde in tegenwoor- digheid van veel publiek onder het uiten van allerlei bedreigingen de keel dichtgeknepen. Omstanders hebben het meisje toen uit haar netelige positie bevrijd. Na door den officier van justitie te zijn gehoord is de aangehou dene in de strafgevangenis ingesloten. HET DRAMA TE OSS. Zooals men zich zal herinneren, werd Woensdag 9 Augustus j.l. in een weiland op de grens van Berghem en Oss het zwaar- verminkte lijik van den 20-jarigen J. de Bie uit Oss gevonden. Sindsdien is men onafge- broken met het onderzoek naar de oorzaak bezig geweest.. Donderd'agmiddag heeft de vader van den verslagene uit een waterplas bij Oss, de Meer, waarin reeds eerder werd gedregd het rijwiel van zijn zoon opgehaald. Het rijwiel is naar de marechaussee-kazeme gebracht. DOOR SLAAP OVERMAND. Vrijdagnacht is een personenauto te Wrjth- men bij Zwolle tegen een boom en paal ge- reden. De auto werd emstig beschadigd en de passagiers liepen eenige verwondingen op. De bestuurder, de heer J. P. H. G., erkende in slaap te zijn geraakt. lOp de Waalkade te Nijmegen is een Duit- scher aangehouden, verdacht van het smokke- len van wapens uit Belgie. Een hoeveelheid revolveronderdeelen is in zijn bezit gevonden. VALSCHE VARKEN SOORMEH|KER AANGEHOUDEN. De marechaussee uit Uden heeft, in samen- werking met de gemeente- en rrjkspolitie der omliggende gemeenten, een inval gedaan in de woning van den landbouwer J. V. op het Schwadron te Volkel (N.-B.). In deze woning werd een vreemdeling aangetroffen, die bezig was met het aanbrengen van valsche oor- merken bij varkens. Een partij varkens werd in beslag genomen en de valsche merker werd gearresteerd. Bij onderzoek aldus de ,,Tel." bleken de in be slag genomen varkens uit omliggende gemeen ten te zijn aangevoerd. HET UNTFORMVERBOD. De politie te Zwolle heeft op grond van het uniformverbod proces-verbaal opgemaakt tegen een jongeman, die zich in het uniform van de nationaal-socialistische beweging op straat vertoonde. - -^«-sss watsr-r-T-TT' \c .-ppggggg BRANDSTICHTING iDe politie van Beilen heeft gevankelijk naar Assen overgebracht A. B., koperslager te Bei len, verdacht van opzettelijke brandstichting in zijn werkplaats, welke tijdig nog is ge- bluscht geworden. Verdachte is na verhoor in arrest gesteld. DE BLIKSEM INGESLAGEN. Tijdens het onweer dat Woensdagnacht bo- ven Hoedekenskerke woedde is, naar de Midd. Crt. meldt, de bliksem geslagen in een schuur- tje behoorende bij het woonhuis van J. Wou- ters in de Rijke Buurt aldaar. Door toegesnelde hulp bleef het woonhuis gespaard. Het schuurtje, dat verzekerd was brandde geheel af. Het roerend goed daarin aanwezig was niet verzekerd. De dienstbode van den landbouwer K. Wol- ters te Tinallinge, gemeente Baflo, gebruikte bij het aanmaken van de kachel inplaats van petroleum benzine. Een ontploffing volgde, waardoor het meisje vrij emstige brandwon- den aan hoofd en handen bekwam. VERDRONKEN. Zaterdagavond was een aantal jongens aan het spelen in een roeibootje, dat in de Per- soonshaven te Rotterdam lag. Zij lieten het bootje schommelen en opeens sloegen drie van de vier jongens overboord. De vierde jongen wist twee van de drenkelingen te grijpen en weer in de boot te krijgen, maar de ander, de 3jarige F. Klarenaar uit de Nijverheidstraat, is verdronken. De politie heeft na 20 minuten dreggen het lijkje opgehaald. Het.is naar de ouderlijke woning vervoerd. EEN AANHOUDING. Vrijdagnacht heeft de politie te Gouda twee mannen aangehouden, die zich op verdachte wijze ophielden in het oostelijk stadsdeel. Het bleken twee Rotterdamsche werkloozen te zijn, die in het bezit waren van een volledig stel inbrekerswerktuigen. Beide mannen zijn naar Rotterdam overgebracht. EEN ARME FANTAST. Niet steeds hoort men de avonturen van de gevangenen, die verdacht worden van gru- wel prop again] a en daarom in de gevangenis worden vastgezet. Een Nijmegenaar, die ten onrechte was vastgezet, wegens een gefin- geerd autodrama, ontmoette in zijn eel een jongeman uit Duisburg, die van het commu- nisme naar het Hitleranisme was overgegaan en nu als boerenknecht in de omgeving van Cleve zijn brood verdiende. Toen hij onder zijn makkers was en interes- sant wilde zijn, vertelde hij hun, dat commu- nisten nog altijd minutievoorraden hadden en hij wist als Duisburger, dat men op een ge- heime plaats in een rots in de omgeving van Duisburg ammunitie had verborgen. De jonge man was er niet op verdacht ge weest, dat zijn kameraden 't hun toever- trouwde geheim aan de S.A.-mannen zouden bekend maken. Dat geschiedde en de arme fantast werd gearresteerd en in den Zwanen- toren opgesloten. Hem werd beduid, dat hij dan maar eens aan de S.A.-autoriteiten moest bekend maken waar die munitie was verstopt. Of die jongen nu al beweerde, dat hij maar opgeschept had en alles fantasie was, de S.A.- mannen namen dat niet aan, zjj verdachten hem te heulen met de communisten en wijl iedere communist een vijand is van het huidige regime, dat voor geen enkelen communist medelijden kent, zou hij iederen dag afgeran- seld worden, tot hij het geheim ontsluierd had. En (zoo vertelde de Nijmegenaar), af en toe klonk er een pijnlijk gehuil door de ge vangenis, wanneer men den jongen fantast aan het afranselen was om hem zijn geheim te kunnen ontrukken. En het verhaal doet de ronde, dat de jongen zoo iederen dag door de S.A.-roffel moest gaan tot hij er vermoe- delijk onder bezweken is.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1933 | | pagina 3