AKKER. Nose-Comite. S F 0 1 I, IEPENZIEKTE TENTOONSTELLING TE GOES. HOEK. SELZAETE. RECHTSZAKEN. Van onze adverteerders. VOETBAL. Duurder dan een huishouding Produc Willen Uw gedachten maar niet tot rust komen? Wordt Uw geest steeds helderder, zoodatU niet kunt inslapen? Neem dan een "AKKERTJE". Een weldoende rust, een verkwikkende slaap zal dan over U komen. Ze verdooven niet; ze kalmeeren slechts Uw zenuwen en brengen Uw gestel in evenwicht. Per 12 stuks slechts 50 cent. Gebruikt dus voortaan uitsluitend: Volgens recept van Apotheker Dumont (Ingez. Med.) Ook thans zal door het stellen van de ge- bruikelijke voorwaarden op de geheele gestie der N.V., zoowel op financieel als technisch gfebied, nauwkeurig worden toegezien. Een der voorwaarden is, dat door de provincie Zeeland een risico-garantie tot 2/3 van het door het Rijk toe te kennen bedrag zal wor den verleend. Het door rijk en provincie gezamenlijk toe te kennen bedrag is gesteld op 10 pCt. van het bouwkapitaal, met een maximum van 500.000, waardoor in voldoende mate met latere uitbreiding over andere gemeenten xekening wordt gehouden. Het Oomite in zake bestudeering en be- strijding van de iepenziekte zal van Dinsdag 26 t/m Donderdag 28 September a.s. een ten- toonstelling houden in het „Schuttershof" te Goes. De tentoonstelling is geopend: Dinsdag van 15 en van 79 uur, Woensdag van 105 en van 79 uur en Donderdag van 105 uur. De toegang is kosteloos. Het-doel is: meer kennis te verspreiden om- trent de iepenziekte en belangstelling te wek- ken voor de middelen, die bij de bestriding van deze gevreesde ziekte ten dienste staan. Ook van de waarde van den iep voor het land- schaps- en stedenschoon en voor de productie van werkhout zal de tentoonstelling een beeld trachten te geven. De tentoonstelling zal Dinsdag 26 Septem ber a.s., des voormiddags te 10% uur worden geopend door Jhr. Mr. J. W. Quarles van Ufford, Commissaris der Koningin in Zeeland. Bij die gelegenheid zal de voorzitter van het Iepenziekte-Comit<§, de heer E. D. van Dissel, een uiteenzetting geven van de werk- zaamheid van genoemd Comitd. Benoemd met ingang van 14 September tot dflkgraaf van den Kleine Stellapolder, B. J. Kindt, alhier. Suikercampagne Naar alle waarschijinlijkheid zal de suiker- fabriek alhier haar poorten nog niet openen voor de aanstaande campagne en heeft Moer- beke alleen nog het werk. Door de „N.V. Sucreries des Flandres" werden alhier aan- plakbrieven uitgehangen waarop aangekon- digd wordt dat de inschrijvingen zullen plaats hebben Zondag 24 September a.s. om 8V2 uur in de suikerfabriek te Moerbeke. Feest Het weder is van de partiTalrijke afge- vaardigden uit de beide Vlaanderen bevinden zich hier ter plaatse om burgemeester Jef Chalmet te vieren. De feestelijkheden werden Zaterdagavond ingezet, met balletten en groepen uitgevoerd door de roode turners van Selzaete en Gent. Zondagmorgen werden de afgevaardigden ontvangen op het gemeentehuis, prachtig ver- sierd. Burgemeester Chalmet juist herstelc! van een ziekte, arriveerde per auto. Onder- tusschen heeft er een groot concert plaats op de Markt, terwijl een stoet anti-oorlogs- liga's de straten der bevlagde en versierde gemeente doortrekt. Overal hangen span- doeken aan zegemasten. Des namiddags trok een machtige stoet door de voomaamste straten waarna volksbal de feestelijkhedea besloot. Ze hebben voorwaar flink werk geleverd. De jury zal geen gemakkelijke taak hebben om de prijzen to4 te kennen. Het is de eerste maal dat dergelijke Ten toonstelling in Ter Neuzen wordt gehouden en het zal voorzeker aan belangstelling niet ontbreken. Tijdens de Tentoonstelling zal getracht worden te komen tot de oprichting van een Vereeniging voor Amateur-Foto- grafen. Een dergelijke vereeniging zou in een groote behoefte voorzien en van buiten- gewoon belang zijn voor de amateurs tot be- vordering der photogrgfische kunst. Misschien is ooze eerste Tentoonstelling niet geheel volmaakt. Het is mogelik dat hier en daar enkele dingen anders moeten zijn; doch men neme in acht dat het de eerste maal is en dat die eerste maal ons voor de toekomst veel zal geleerd hebben. De Tentoonstelling is iedere dag geopend van 2 tot 9 uur namiddag. De jury bestaat uit de heeren: K. J. Huineman, kunstschilder, Ter Neuzen; De Vries, directeur der Ambachtsschool, Ter Neuzen; A. W. Verschoorede la Houssaye, fotograaf te Goes. Woensdagnamiddag zullen de prijzen bekend gemaakt worden. We hopen, dat de bevolking van Ter Neu zen gedurende de kermisdagen in grooten ge- tale onze Tentoonstelling zal komen be- zoeken. Eenerzijds om het werk van het „Nose-Comitd" te steunen, anderzjjds om de deelnemers aan onze Tentoonstelling aan te moedigen op den ingeslagen weg voort te gaan. De entr6e-prijs is slechts een dubbeltje, maar het bezichtigen der tentoongestelde werken is wel een gulden waard. Wie over de markt loopt verzuime niet in ,,Ons Huis" een kijkje te komen nemen. De Tentoonstel ling is tot Zaterdag geopend. De zaal is mooi versierd en de fotografen But en Elzinga brachten nog mooie foto's ter opluistering. Welaan dan, van wijd en zijd: Op naar de Foto-Tentoonstelling in „Ons Huis". HET „NOSE-COMITe". ARRONDESSEMENTSRECHTBANK TE MIDDELBURG. Door de rechtbank te Middelburg werden Vrijdag de volgende zaken behandeld: Op 3 Augustus 1.1. verscheen ten kantore van den ontvanger der invoerrechten te Philippine een persoon die den ontvanger verzocht een certificaat te verstrekken tot uitvoer van boter en wel voor des nachts. De man bood den ontvanger dan 1000 aan, om- rede naar hij zeide, op de vracht van 5000 K.G. boter 3000 winst zat en de ontvanger dan een derde deel zou krijgen van de winst. De ontvanger ging evenwel op het verstrek ken van een certificaat voor boter-uitvoer van Nederland naar Belgie bij nacht, niet in en deed aangifte bij de politie wegens poging tot omkoopen van een ambtenaar in functie. Als zoodanig had zich te verantwoorden R. B. v. d. C., oud 45 jaar. koopman te Sas van Gent, die niet verschenen was. De ontvanger als getuige gehoord gaf een uiteenzetting van de feiten, zooals die hier- voren zijn omschreven. Hij is op het aanibod van verdachte niet ingegaan. De off icier van justitie requisitoir nemende, zegt, dat de boter eerst naar Belgie wordt uitgevoerd en dan weer in Nederland wordt ingevoerd. Met deze frauduleuze handelingen zijn groote geldsommen te verdienen. Vol gens de officier is verdachte een groote smokkelaar en het is geen wonder dat een certificaat hem /1000 waard was. Spr. noemt het een emstig feit en dergelijke fie- ten moeten streng gestraft worden. De officier eischt 6 maanden gevangenis- straf. deed met 51 onze Zeeuwgche zuster-ver. Mid delburg naar huis gaan; BW heeft de eerste wedstrijd van het seizoen al vast een van haar sterkste tegenstanders PSV overwonnen met 21; deze beide punten zullen ongetwijfeld bij het einde van het seizoen van groote waarde blijken te zijn. MW en NAC hebben de punten gedeeld daar de eindstand 33 was. Willem II heeft een stevige overwin- ning op Bleijerheide behaald, dat met 41 het onderspit moest delven. TWEEDE KLASSE. VlissingenTerneuzen. 40. Zoo heeft dan de Competitie 1933/34 weer een aanvang genomen en krijgen de ware Sportenthousiasten volop te genieten van wed- strijden, rijk aan spanning, waarnaar velen met belangstelling hebben uitgezien. lOnze plaatselijke vereeniging moest, evenals verleden jaar, allereerst haar kleuren verde- digen te Vlissingen tegen de club van dien naam. De geheele week is deze wedstrijd het gesprek van den dag geweest, zoowel in Vlis singen als Ter Neuzen, tot de Zondag van 17 September spoedig aanbrak en velen gebruik maakten van de gelegenheid, een reisje naar de Scheldestad te ondernemen, teneinde aldaar de Rood-zwarten van tijd tot tijd aan te moe digen in den strijd om den bal. Vergezeld door de Supportersvereeniging ,,Bijstand geeft Kracht" werd de reis te half elf per Provin ciate boot aanvaard en te twaalf ur-e zetten we te Vlissingen voet aan wal, waarna we in de stad de noodige versterking gebruikten en langzaam naderde het tijdstip om ons naar den Koudenkerkschen weg te begeven, waar Rood- wit en Rood-zwart met elkaar in het strijd- perk moesten treden. Het schitterende Sep- temberzonnetje lokte velen naar buiten en zoo ontwaarden we een talrijke menigte toeschou- wers, die zich reeds hadden gereed gemaakt voor den komenden strijd. We nemen een mooie plaats in het middenveld en zien ach- tereenvolgens de spelers van Terneuzen en Vlissingen het veld betreden, beide elftallen luide toegejuicht door het overtalrijke publiek. Nadat ieder elftal afzonderlrjk op de gevoe- lige plaat is vereeuwigd, hooren we weldra het bekende sein van scheidsrechter Montaan, waarna Butz zijn Rood-zwarten collega Van de Wege, begroet. Het zilverstukje kantelt in de lucht, aller oogen staren naar het drietal bij den opgooi en mogen we concludeeren, dat onze aanvoerder goed geraden heeft, waardoor Terneuzen het eerst tegen de hinderlijke zon in wenscht te beginnen. Ten aanschouwe van circa 2500 man stellen beide elftallen zich op en blijkt, dat beide ploegen op voile sterkte zijn. De volgende spelers verschijnen binnen de krijtlijnen: van rechts naar links: Vlissingen: doel: C. Kats; achter: L. Butz en Ch. Vader; midden: J. de Quellery, A. van Poelje en H. Kokelaar; voor: F. Keersemakers, N. van der Want, F. L. A. Verhulst, J. van Peenen en L. Klijberg. Terneuzen: doel: G. Dooms; achter: F. v. d. Wege en H. Geensen; midden: Jan Hamelink, A. van Hecke en C. Riemens; voor: M. Rie- mens, A. Kouwijzer, L. Dobbeleir, S. Laurens en L. Hamelink. De wedstrijd. IPrecies half drie trapt Vlissingen's midvoor, Verhulst, af en in combinatie met Van Peenen en v. d. Want wil de thuisclub de eerste aan- val ondernemen, doch C. Riemens verplaatst het spel naar Laurens, die goed doorgeeft naar Dobbeleir, maar deze verkeert in buitenspel- positie. De rood-witten trekken ten aanval en weten al spoedig een comer te forceeren, welke goed genomen, even fraai door Geensen wordt weggewerkt en zien we de Temeu- zenaren in de goede richting erop uit trekken tot Laurens in moeilijke positie toch nog naar Dobbeleir weet te plaatsen, maar deze wordt ook weinig tijd gelaten en in uiterst moeilijken J. Hamelink redt de situatie. Dooms wordt van tijd tot tijd aan den tand gevoeld, doch is zijn plaats onder de lat waardig en ranselt met veel bravour zijn doel schoon. Nu volgt een op- en neergaanden strijd tot Vlissingen een corner krijgt te nemen, die prachtig genomen door Klijberg, via het hoofd van Verhulst in doel wordt gekopt, maar Dooms stompt even fraai het leder uit zijn woning en volgt nogmaals comer van de rechterzijde, doch nu zorgt Van Hecke voor het afweergeschut. Aan de andere zijd-e krijgt Dobbeleir een kansje maar in moeilijke posi tie schiet hij in de handen van den doelman. Even later plaatst Jan Hamelink uit een vrije trap prachtig voor doel en Laurens kopt in handen van Kats. Direct een snelle uitval der thuisclub en Verhulst laat zijn hielen zien, doch Dooms is hem te vlug af en trapt den bal voor den aan- stormenden midvoor weg. Nadat Terneuzen in den buitenspelval is geloopen en de roodwitten combineerend naar voren trekken, kondigt de heer Montaan de rust aan en kunnen de spe lers even uitblazen voor de komende tweede helft. De rust. FIRMA MANNAERTGEERS. De van ouds bekende firma Mannaert- Geers opende j.l. Zaterdag hare nieuwe zaak in rrjwielen en onderdeelen, kachels en wasch- machines in de Axelsche straat bij de Am- bachtsschool. Het nieuwe daar gestichte perceel is modem en naar de eischen des tijds ingericht. De winkel ziet er met hare etalages en" het daarin tentoongestelde aantrekkelijk uit en die aantrekkelijkheid werd bij de opening ten zeerste verhoogd door de vele bloemstukken die bij deze gelegenheid der firma van belangstellende zijde waren toe- gezonden. In verband met de opening dezer nieuwe zaak stelt de firma hare clienteele in de gelegenheid deel te nemen aan een bereke- ningswedstrijd waarbij een fraai dames- en heerenrijwiel, benevens verschillende andere prijzen zijn te winnen. Aan de zaak is verbonden een welingerichte, ruime reparatieinrichting. DOUWE EGBERTS. Wij ontvingen van de N.V. Douwe Egberts tabaksfabriek enz. te Joure en Utrecht een interessant en leerzame boek, zooals deze firma er ook reeds vroeger voor de verbrui- kers harer artikelen als cadeau beschikbaai stelde. Ditmaal is het een boek over het vliegwezen, getiteld „De Wereld van Boven", De tekst werd geschreven door den bekenden schrijver A. Viruly, piloot van de K. L. M. Het is uitsluitend verkrijgbaar voor ver- bruikers van de D. E.-artikelen, tegen inzen- ding van 200 punten, welke verpakt zijn in de D.E. Koffie, Thee en Tabak. Er zijn in opgenomen tal van fraaie en zeer bijzondere luchtfoto's. In den avond van 5 Augustus 1.1. was er in het hotel „Deti Appel" te Ter Neuzen een gezellige drukte, die echter werd verstoord doordat de twee gebroeders A. en D. R., die talijkibaar onder drabkinvloed verkeerden en het den bezoekers lastig maakten. Tenslotte moest een der aanwezigen het ontgelden en kreeg deze klappen van A. R. Vervolgens wilde de cafehouder de vechtersbazen uit zijn cafe verwijderen, bij welke handelingen de cafdhouder en diens dochter door de gebr. R. bloedend werden verwond. Aangifte bij de politie geschiedde en thans stond wegens mishandeling van C. F. van Opheusden en E. M. v. D. terecht A. R., oud 22 j., werkman te Ter Neuzen, terwijl C. R., oud 31 j., werk man, zich had te verantwoorden wegens mis handeling van C. van Opheusden en P. van Damme. De. verdachte A. R. bracht tot zijn ver- dediging in het midden, dat, als hij iemand wilde spreken ze hem dit niet moeten belet- ten, „dan verdedig" ik mij, aldus verdachte. Verdachte C. R. was niet verschenen. Ver- der werden een viertal getuigen gehoord, die verklaringen aflegden omtrent het voorge- vallene. De officier van justitie aan het woord ko mende, zegt, dat er proces-venbaai is opge- maakt tegen twee verdachten en de mishan deling van beiden is bewezen. De familie R. staat te Ter Neuzen zeer on- gunstig bekend. Verdachte A. R. heeft volgens den officier een kwaadaardig en valsch karakter, doch is meermalen den dans ontsprongen. Spr. acht een geldboete hier niet op zijn plaats en eischt voor ieder der verdachten een gevan- genisstraf van 2 maanden. C. d. B., oud 35 j., arbeider te St. Jansteen, werd beklaagd dat hij op 29 Januari 1933 te Hontenisse heeft weggenomen een fietslan- taam, toebehoorende aan P. A. Vinck. Eisch: 14 dagen gevangenisstraf. TENTOONSTELLING VAN FOTOWERKEN VAN AMATEUR-FOTOGRAFEN. Vandaag is de Tentoonstelling voor de eerste dag geopend. Er zijn circa 35 inzen- dingen in klasse A en circa 15 voor klasse B. De deelnemers hebben alien hum best gedaan. UITSLAGEN VAN ZONDAG. Kon. Nederl. Voetbalbond Afd. IV. le klasse: EindhovenNO AD MW—NAC LONGAMiddelburg Willem IIBleijerheide BW—PSV 2e klasse A: BredaDOSKO VlissingenTerneuzen RBCAxel 3e klasse A: Terneuzen HZeelandia II HulstDe Zeeuwen gestaakt IJzendijkeOranje 8e klasse B: Zeelandia IHansweert DOSKO II—Goes 2—1 3—3 5—1 4—1 2—1 1—3 4—0 5—2 2—2 3—3 EERSTE KLASSE. In de Eerste Klasse won Eindhoven op het kantje af van NOAD, n.l. met 21; Longa stand schiet onze midvoor naast het Vlissin- gen-doel. Doelman Kats plaatst ver naar voren, doch deze Vlissingen-aanval loopt op niets uit, daar de bal ver bezijden het doel belandt. Een goed uitgevoerde Terneuzen-aanval over den rechtervleugel heeft een comer tot resultaat, welke niet al te best door Riemens wordt genomen, waama Van Hecke te zacht op doel schiet en de keeper hiermede geen moeite heeft. Een vlugge uitval van Vlissin gen besluit Van Peenen met een vliegend schot van verren afstand, doch de harde bal mist zijn plaats van bestemming. Het spel gaat zeer vlug van doel tot doel, waarbij de zenu wen den spelers vooral de eerste oogenblikken vaak parten spelen. Toch oefent de thuisclub een druk op het Temeuzen-doel uit en notee- ren we een prachtigen kopbal via het hoofd van Van Peenen, maar den Vlissingen-aanhan- gers ten spijt, gaat het leder juist over de lat. Na den uittrap zet Laurens zijn buurman L. Hamelink, aan het werk, die echter te ver naar voren plaatst, waardoor Kats gemakke- lijk kan ingrijpen. Nogmaals keert Terneuzen terug en constateeren we mooi samenspel van Dobbeleir met Kouwijzer en Riemens tot deze laatste een kans krijgt, maar jammer genoeg tegen den uitgeloopen doelman aanschiet, welke tenslotte met een dosis geluk het leder weet te bemaehtigen. De strijd gaat nu vrijwel gelijk op, hoewel de thuisclub de gevaarlijkste aanvallen onder- neemt. De achterhoeden blijven het terrein beheerschen, vooral Geensen vertolkt een backpartij, zooals wij nog nooit van dezen speler hebben gezien. Herhaaldelijk weet hij de mooiste Vlissingen-aanvallen te onderbre- ken, door den bal fraai weg te koppen of met een forschen trap zijn voorhoede aan het werk tG ZGttGIl. Vlissingen zit er geweldig op en tweemalen achtereen moet Dooms moeilijke ballen ver- werken, wat hij onder daverend applaus op behoorlijke wijze doet. We zien Laurens met het leder opdringen tot hij ver naar Riemens centert, deze plaatst op zijn beurt keurig voor den doelmond, doch Kats springt boven alle hoofden uit en stompt den bal even fraai het veld weer in, waama Terneuzen terugkeert maar Dobbeleir kan den bal niet halen en wordt deze geretourneerd, waama De Quel lery van verren afstand een hoog en hard schot inzendt, Dooms springt flink op en grab- belt het leder met veel moeite uit den boven- hoek. Nu volgt een mooie aanval der rood- zwarten en Kouwijzer lost een harden schui ver, welke Kats al vallende moet verwerken maar de heer Montaan had reeds gefloten voor buitenspel. Weer keeren de onzen terug en noteeren we keurig samenspel over den rechtervleugel, maar als Riemens doorgeeft naar Dobbeleir, kan deze den bal niet berei- ken, waardoor een mooie kans tot scor-en ver- lore'n gaat. Er wordt ontzettend gestreden vooral Vlissingen zet er een vliegensvlug tem po in en zwoegt geweldig. Het succes laat niet lang op zich wachten als bij e6n der ge- vaarlijke Vlissimgen-aanvallen schijnbaar een misverstand ontstaat tusschen onze achter- spelers en Dooms, Van Peenen wordt vrij spel gelaten en onder luide hoera's deponeert hij den bal in het verlaten doel, waardoor de rood witten na 26 minuten spelens de leiding heb ben genomen 10. Tweemalen achtereen wordt het Vlissingen- doel belaagd maar Kouwijzer kan het net niet vinden. Als Vlissingen aanvalt mist Geensen, de overigens beste speler van het veld, maar Dat was een spannende partij met angstige momenten, vooral van Vlissingens zijde. In de voorhoede van Terneuzen missen wij het doorzettingsvermogen, vooral waar Dobbeleir steeds door 2, 3 Vlissingers wordt omringd en deze speler zijn spel niet op de van hem be kende wijze kan ontplooien. Beide ploegen wegen tegen elkaar op en kan de ruststand ons goed bekoren, daar de thuisclub wel het meest aanvallend is geweest met gevaarlijke momenten. Even voor half vier keeren de spe lers terug voor het tweede ged-eelte van dezen zwaren wedstrijd. IDobbeleir hrengt het leder in beweging en de eerste aanval is voor Terneuzen, maar Butz zuivert zijn terrein en wordt een tijdlang op het middenveld gestreden, waama Laurens er op zijn eentje tusschen uit trekt, een eindje opdringt en een harden schuiver in den uiter- sten linkerbenedenhoek afvuurt, welke Kats vallende wegstampt en hierdoor het gevaar weet te bezweren. Mooi combineerend gaan Laurens, Dobbeleir en Riemens er vandoor tot deze laatste naar binnen is gezwenkt en een vliegend schot lost, dat scherp naast Kats' heiligdom verdwijnt. Aan de andere zijde stopt Dooms een zeer moeilijken bal op meesterlijke wijze en volgt een Terneuzen-uitval, waama Laurens bet leder in de klemvaste handen schiet van den Vlissmgen-doelman. De Vlis singers hebben weer een moorddadig tempo te pakken, Van Peenen kopt rakelings naast en de scheidsrechter kent den roodwitten o.i. ten onrechte een comer toe. Keersemakers plaatst keurig voor doel, waar Dooms den bal het veld inslaat en ontstaat nogmaals een cri- tiek moment tot de rechtsbuiten scherp naast doel schiet. Dooms krijgt het zwaar te ver antwoorden en moet tweemalen achtereen ge vaarlijke ballen uit zijn doel ranselen, wat hem veel applaus bezorgt. C. Riemens zorgt voor verdere expeditie, waama de roodzwarten op het Vlissingendoel afstormen tot Dobbeleir een schuiver inzendt, die door Kats prachtig wordt verwerkt. Onmiddellijk keeren de onzen terug en Laurens lost een geweldigen kanjer, Juist langs den verkeerden kant van den paal. Een zeer gevaarlijke Vlissingen-uitval wordt door Dooms keurig onderschept en zien we L. Hamelink langs het lijntje vliegen in combi natie met Laurens tot onze linksbuiten een hard schot inizendt, dat tegen den binnenkant van den paal stuit, waardoor de bal in het veld terugspringt, maar nu schiet Hamelink hoog over doel. Een paar malen loopen de Vlissingers in den buitenspelval en gaat Kouwijzer, die nu op den vleugel speelt, er ijlings vandoor, zijn mooie voorzet. wordt op het nippertje door Kats onschadelijk gemaakt. Thans neemt M Riemens de plaats in van Jan Hamelink, die rechtsbinnen gaat spelen. Wanneer het leder van links naar rechts voor het Temeuzendoel zweeft, krijgt Van Peenen de kans van den dag, maar door on- begrijpelijk treuzelen gaat deze teloor en is het Geensen, die door flink ingrijpen het ge vaar weet te verijdelen. Terneuzen is een oogenblik geregeld in den aanval, doch onze voorwaartsen kunnen het net niet vinden. Een schitterend schot van Laurens neemt de keeper even keurig in zijn veilige armen. Bij een Vlissingen-aanval ontstaat weer een ang- stig moment voor ons doel, Van de Wege kan Van Peenen niet houden en deze heeft maar voor het intrappen als Dooms op dezen spe ler inloopt, waama het leder kalm in het ver laten doel rolt. 20. Er zijn 34 minuten verstreken en nog steeds blijft het razend vlugge tempo gelden. Vlis singen kornt, gesteund door dezen voorsprong, overweldigend opzetten en Verhulst kopt juist over de Temeuzensche deklat. Het stug ver- dedigen der Vlissingers voorkomt verder on- heil, de tijd verstrijkt meer en meer en de backs blijven hun terrein beheerschen. De thuisclub gooit er zelfs nog een schepje op, Klijberg schiet in den uitersten rechterbe- nedenhoek en Dooms redt al vallende door comer te stompen. Keersemakers zet keurig voor doel, Van Peenen kopt het leder tegen den paal, waarna Van der Want buiten bereik van Dooms, keihard het leder in de touwen jaagt en hiermede Vlissingens voorsprong vergroot. 30. Nog vier minuten zijn te spelen en onder een hevig offensief der thuisclub moet Dooms zich tot het uiterste inspannen om erger te voor- komen. Een Terneuzen-aanval brengt nog even opluchting en Riemens schiet rakelings over de lat. Het einde is nabij en zoowaar wordt Vlissingens linkervleugel vrij spel ge laten als Jan Hamelink even te voren door onzen aanvoerder uit het veld is gezonden, waardoor Van Peenen in de laatste minuut via Dooms' vingertoppen weet te scoren. 40. Zoodra de bal in den cirkel is afgetrapt, geeft de heer Montaan, die tot aller genoegen floot, het eindsignaal van dezen hoogst be- langrjjken en uiterst spannenden wedstrijd. Een mooie overwinning voor de Scheldestad bewoners, welke wij hiermede van harte ge- lukwenschen, maar dienen toch even hieraan toe te voegen, dat de uitslag erg geflat- teerd is. Een volgende maal beter, roodzwarten! RBCAxel. 51 Axel, de baby in de Tweede Klasse, heeft gisteren haar entree gemaakt. Het was niet zulk een verdienstelijke prestatie van onze Zeeuwsch-Vlaamsche debutanten, maar toch, er is nog niet de minste reden om het optimis- me te laten varen en zwartgallig te zijn. Is het niet een geheel nieuw millieu, waar- aan onze stadgenooten zich eerst na geruimen tijd zullen blijken te hebben aangepast? En dan daarbij was ook de onvolledigheid geen doorslaggevende factor? Temeer, daar ditmaal niemand minder dan Frans Dieleman op het appel ontbrak! Neen, er is geen enkele reden tot versagen! In de eerste helft zijn vele kansen door de Axelsche oranjehemden gemist en RBC mag van geluk spreken, dat de schotvaardigheid (evenals zoo dikwerf, helaas!) bij de Axelaars voor half time geheel en al zoek was. Slechts daardoor was het dat Axel niet de leiding nam Wanneer muizen zich toegang weten te verschaffen tot Uw provisiekast, slinken de voorraden veel sneller dan wanneer een groote familie er van eet. Muizen zijn tevens verspreiders van besmettelijke ziekten, zoodat het niet alleen eigenbelang maar ook een plicht is dit ongedierte te bestrijden. Geen kat of val is in staat vijftig muizen in ££n nacht te vangen, doch met ££n doosje Rodent verdelgde de Heer A. te K. in 2 avonden 113 muizen. Rodent faalt nimmer; het trekt muizen en ratten onweerstaanbaar aan en reeds het eerste hapie is doodelijk. Koop dus nog heden een enkele doos 50 ct. of een dub- bele doos ft 90 ct en morgen zult U van dit on gedierte bevrljd zijn. Imp.: Fa. B. Meindersma, Den Haag. B 46 (Ingez. Med.) en... ware dat het geval geweest, de strijd had een geheel ander aspect geboden. Te 2 u. 30 fluit scheidsrechter Enders be ginnen en stellen zich de beide ploegen op. De gastheeren winnen dsn toss en verkiezen zonderling genoeg eerst tegen de hinderlijke zon in te spelen. Als Scheele het bruine mon ster in beweging brengt, gaat het oranje- kwintet direct ten aanval, doch v. Zundert verplaatst het spel. Met dlan werpen de gas- ten zich in den strijd, Scheele plaatst fraai voor, doch Koekkoek begaat een onvergefe- lijke fout door een hem geboden prachtkans niet te benutten. Wij denken algemeen een zeer vluggen, aantrekkelijken wedstrijd te zien te krijgen, als even later M. Gans aan J. Mannie de kans ontneemt. Coninck plaatst onzuiver, doch Borgt doet zich in het heetst van den strijd en na een paar maanden in de gelede- ren te hebben ontbroiken, weer kennen als een winghalf van groote capaciteiten. De voorhoede blijft haar besluiteloosheid demonstreeren en de spil de Regt maakt daar een eind aan door zelf resoluut een prachtschot in te zenden, hetwelk Maas met groote moeite stopt. Keer op keer is de Regt in duel met den water- vluggen RBC-midvoor. Van de Velde moet, als Coninck en M. Gans elkaar niet blijken te be- grijpen, handelend optreden. Aan de andere zyde maakt van Zundert het den Axelschen linkervleugel, die zeer tarn werk levert, voort- durend lastig. Alleen K. Gans toont zich in de voorhoede een speler van tweede klas-gehalte. De overigen leveren zeer slordig aanvalsspel, zonder eenige schotvaardigheid. Voortdurend moeten Borgt en L. v. d. Berge zich teweer stellen tegen den vluggen lichten linkerwing van RBC en zelfs kan v. d. Velde slechts ten koste van een hoekschop redden, die Borgt evenwel onschadelijk maakt. De Axelaars gaan er van door, doch J. v. d. Berge wordt goed bewaakt en even later ontkomt het Axelsche doel door fenomenaal ingrijpen van v. d. Velde aan doorboring. Het is echter uitstel van exe- cutie, als de vlugge Luijsterburg een pass van links benut en zyn vinnig schot van de lat in 't net botst. 10. De gasten zijn door dit doel- punt geprikkeld tot felleren strijd, doch de aanvalskracht is helaas niet groot, telkens weten de stoere Roosendaalsche backs in te grijpen. Een hoekschop op het Axelsche doel wordt door Mannie overgekopt. Wanneer de Regt fraai naar Scheele plaatst vliegt diens hard schot juist naast het doel van Maas. Even later moet v. d. Velde zijn uiterste best doen en wordt gehinderd in zijn solied werk, waardoor Axel een vrije schop wordt toege- kend. Het Roosendaalsche doel wordt dan be- legerd, doch Koekkoek is te laat, dan het sen- sationeel moment als v. d. Velde de bal twee- maal achter elkaar in lastige situatie en onder groot applaus weet te stoppen. Maurice Mat- teld prifoteert van misgrijpen van den links- back, haalt fraai om naar Scheele en deze brengt met een scherp diagonaal schot de tijen op gelijken voet. 11. Dit prikkelt de gastheeren en v. d. Velde moet nu keer op keer handelend optreden. waarvan een paar maal door uitloopen. Co ninck wordt vervangen door Wolfert en Koek koek blijft de geboden kansen missen. Voor de rust gebeurd er weinig bijzonders meer, alleen Borgt levert prima werk en is edn van de besten in de oranjegelederen. Na half time zijn de groentruien direct in de Axelsche gevaarlijke zone en weer redt v. de Velde op het nippertje. Borgt en L. v. d. Berge zijn safe als v. Hal het Axelsche doel bestookt. In de Roosendaalsche halflinie blinkt Schrauwen uit. Ook Broos, de spil zet gedurig zijn voorhoede aan het werk en M. Gans weet de situatie nog schitterend te redden. Als J. v. d. Berge den bal onzuiver passeert, rennen de Roosendalers naar C. P.'s heiligdom en op- nieuw moet deze zwichten voor een zuiveren kopbal van den midvoor Luijsterburg. 21. Axel krggt dan eenige vrije schoppen te nemen en weer loopt een aanval der gasten met een sisser af. Opnieuw een fraai opge- zetten aanval van RBC en het spel is slechts 2 minuten ouder als de midvoor no. 3 op on- berispelijke wijze in het Axelsche net kogelt. 31. Axel verkeert blijkbaar in een periode van inzinking, al blijven haar aanvallen niet achterwege. Scheele kopt fraai in en J. v. d. Berge forceert even later een comer, terwijl Maas een prachtschot van dezen speler stopt, maar dan is het woord weer aan RBC en v. Hal kogelt hoog over het Axelsche doel. Als de Axelsche verdediging zwakker spel demon- streert, gaat ook de RBC-aanval aan dit euvel mank. Vooral de linkervleugel der gast heeren was na de pauze slecht op dreef. M. Gans moet dan ten koste van een comer red den, die Jos. Mannie overkopt. Matteld gaat er dan vandoor, doch Broos roept hem een halt toe. De groenhemden beschikken over een puik baokstel dat de tamme Axelsche aanvallen ge- makkelijk wederstaat. RBC ontplooit nu tel kens fraai open spel. Vooral haren rechter vleugel Goudman-Mannie is gevaarlijk en deze stellen dan ook na een half uur spelens in de tweede helft C. Luijsterburg opnieuw in staa,t zijn vierde doelpunt via de lat te maken. 4 1. Als de strijd op Axels helft wordt voortgezet, denken wij nog aan meerdere doelpunten, te meer daar het werk van den aanvoerder, die verscheiden maanden op de absentielijst heeft geprijkt, niet erg betrouwbaar is. Van een paar vrije schoppen weet Axel niet het ge- wenschte voordeel te benutten, als de bal in de gevaarlijke zone is, maakt den der backs van RBC penalty, doch de scheidsrechter merkt het niet op, nadat hij tevoren een paar zonderlinge beslissingen ten gunste van Axel had genomen. De groenwitte spil verplaatst het spel en weer moet v. d. Velde reddend op treden. Borgt blijft zwoegen en in pracht- conditie tegenover de overrompelende Roosen daalsche aanvallen. Zelfs lost deze speler eeni ge malen gevaarlijke schoten op de Roosen daalsche veste. Als v. d. Velde ternauwemood het gevaar heeft weten te bezweren, moet hij even later voor een prachtvoorzet van den RBC-rechtsbuiten zwichten, welke door Luijs terburg opnieuw schitterend in een doelpunt wordt omgezet, 51, waarmede deze spelei dus al de door zijn club gemaakte doelpunten produceerde. j v d. Berge weet nog een corner te for ceeren en het is Borgt die deze rakelings over- schiet. Het publiek, dat zich ten getale van ongeveer 1300 toeschouwers om het lijntje be- vond, verlaat reeds het terrein. De linksbuiten van RBC krijgt een vrije schop tegen zich wegens ongeoorloofd aanvallen van den Axel- schen aanvoerder. Karel Gans zoekt het doel der gasten op een verkeerde plaats en Borgt forceert nog een corner, welke niets oplevert

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1933 | | pagina 2