8 P 0 S T. Predikbeurt en. QKMBHQDE BBRICHTMT ST. JANSTEEN. SLUIS. GROEDE. SELZAETE. VOETBAL. RECHTSZAKEN. VAN DE AUTO GEVALLEN EN OVERREDEN. KlEREHi niAEuv KERKDIEFSTALLEN TE HEERLEN. PIJN IN DEN RUG 1 NEEMT U IN ACHT. maximum van 300 punten de volgende uit- slagen Klasse Veteranen: 1. Vlissingen (medaille Commissaris der Koningin) 246 p. 138 sen.; 2. Vrouwenpolder 245 p. 134 sec.; 3. Goes 235 p. 132 sec. Klasse A: 1. Nisse (med. inspecteur van de Burgerwacht en bondsbeker) 253 p. 136.6 sec.; 2. Middelburg 229 p. 142.2 sec.; 3. Waarde 222 p. 131 sec. Klasse B. Driewegen (med. burgemeester van Vlissingen) 245 p. 168.2 sec.; 2. Kortgene 242 p. 189.8 sec.; 3. Oost en West Souburg 239 p. 175 sec.; 4. Nisse 231 p. 186 sec. Klaasse C. 1. Nisse (med. burgemeester vein Vlissingen) 229 p. 197,4 sec.; 2. Ritthem 225 p. 215.5 sec.; 3. Waarde 212 p. 207.8 sec.; 4. Vlissingen 211 p. 223.6 sec. Klasse C (tweede afdeeling). 1. Meliskerke 242 p. 218.2 sec. Kringen C. XI; 1. kring Walcheren 247 p. 136.2 sec. Aan den kantoorhouder bij den Post-, Tele graaf- en Telefoondienst P. J. de Potter, van bet hulppost-, telegraaf- en telefoonkantoor te St. Jansteen, is op zijn verzoek eervol ont- slag verleend met toekenning van pensioen met ingang van 1 Maart 1934. Door het spelen met lucifers geraakte een groote tarwehoop, staande op een stuk land van den landbouwer Th. v. d. B. te Sluis- Heille in brand, waardoor de eigenaar groote schade leed. Het graan was niet verzekerd. Donderdagnacht omstreeks 12.30 uur, tij- dens een onweer, brak plotseling brand uit in een scbuurtje van den werkman S., wonende in de Brouwerijstraat alhier. Door de vlugge ontdekking kon de brand, die zich beperkte tot bet dak, spoedig door de buurtbewoners met emmers water worden gebluscht. Vermoed wordt, dat de bliksem is ingeslagen. Verzekering dekt de schade. Men gelieve er op te letten, dat de dubbele francstukken, die zoo licht worden verwis- seld met de Belga's (fr. 5) zullen moeten worden ingeleverd voor 1 October a.s. Na dien datiun zullen zjj niet meer geldig zijn, Geleidelgk zullen de 5-francstukken, 10- en 20-fancstukken ingetrokken worden om tot een kleiner volume te worden berleid. Wat bet kwijt geraken der dubbele franc stukken betreft, dit is een ware obcessie ge- worden. Iedereen wil er zich van ontdoen. Men beeft nimmer bemerkt, dat er zddveel in omloop waren. Steeds- tracbt men er bij betalingen of teruggeven een ander mee op te knappen, terwijl deze op z'n beurt weer het voomemen heeft die stukken zoodra mogelijk aan een ander te kwiteeren. Het is te ver- wachten dat de postkantoren en bankinstel- lingen er in de laatste dagen der maand mede overstelpt zullen worden. Deze zullen de stukken dan aan de Nationale Bank doen toekomen. om te toonen dat zij baar Tweede Klasseschap volkomen verdiend heeft en zij haar plaats in die gelederen waardig is. Maar al mocht, het- geen wij natuurlijk niet hopen, haar eerste wedstrijd een teleurstelling zijn, dan heeft zij het voorbeeld van Vlissingen slechts voor oogen te houden. Ook zij verloor haar eersten strijd en bij het eindigen van de competitie scheelde het maar een fractie of zij was als eerste geeindigd. D e r d, e Klasse. HulstDe Zeeuwen. Hulst krijgt reeds direct een sterke tegen- stander op bezoek, althans vorig jaar hadden De Zeeuwen een elftal in bet veld dat gezien mocht worden en menig speler zou een goed figuur slaan in de Tweede Klasse, doch ver- eenigingen die afhankelijk zijn van leerlingen eener school bebben steeds te kampen met groote wijzigingen, daar elk jaar jongelui af- studeeren en dan natuurlijk bun tijdelijke woonplaats vaarwel zeggen. Als er een ver- eeniging is die met een sterk gewijzigd elftal het seizoen zal beginnen dan zal het zeker De Zeeuwen zijn. Laat Hulst hiervan weten te profiteeren. IJzendijkeOranje. Oranje, de vroegere Sasscbe Boys, gaat naar IJzendijke om de nieuwe club het wel- kom toe te roepen. De hoffelrjkheid in het voetbalspel gaat echter niet zoover dat men de jongste direct maar de lauwerkrans zou omhangen en de naamsverandering van de Sassche club zal wel beteekenen dat zij tevens de allengs bekende lauwheid aan den kant heeft gezet. Laat Oranje nu maar direct van wal steken en denken dat de eerste klap een daalder waard is. Temeuzen IIZeelandia II. De reserves van Temeuzen ontvangen de reserves van Zeelandia en wanneer wij zouden moeten oordeelen naar het vertoonde spel in bet vorig seizoen dan geven wij direct aan onze plaatselijke club de overwinningskans, al beeft dan ook Temeuzen H vorig seizoen vele malen gefaald. Het was daarbij wel op- merkelijk dat het eerste elftal op eigen ter- rein zoo goed als onoverwinbaar was, terwijl juist het tweede elftal op eigen terrein haar slechtste spel vertoonde en de uitwedstrijden tevens een overwinning voor haar beteekende. Laat men nu ook eens op eigen terrein zien dat de krachten voor het eerlang bezetten van de vrij komende plaatsen in het eerste elftal bij hen aanwezig zijn. COMPETITIE Z.V.B. De competitie van den Zeeuwschen Voetbal- bond zal aanvangen op Zondag 24 Sep. a.s. WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG. Kon. Nederl. Voetbalbond Afd. IV. le klasse: EindhovenN OAD MVVNAC. LONGAMiddelburg. Willem HBleijerheide. BW-PSV. 2e klasse A: BredaDOSKO VbssingenTemeuzen. RBC—Axel. 3e klasse A: Hulst—De Zeeuwen. IJzendijkeOranje. Temeuzen HZeelandia II. 3e klasse B: Zeelandia IHansweert. DOSKO HGoes. GEREED VOOR DEN (KOMENDEN STRIJD. Het spreekt vanzelf dat de uitslagen van de eerste wedstrijden eener competitie verras- singen zullen brengen, verrassingen die (wel steeds den voetballiefhebbers worden bereid, doch die bij de eerste ontmoetingen nog ster- ker tot uiting komen. Hoe hebben de vereeni- gingen hun elftallen samengesteld, zijn oude beproefde krachten vervangen door jeugdige spelers, die het wellicht in snelheid en soepel- heid van de oudere winnen doch bij wien de routine en het doorzicht van zijn ouderen sportmakker ontbreekt. Hoe dikwijls gebeurt het niet dat een vereeniging met vele jonge krachten de competitie aanvangt, maar later weer moet overgaan tot het in eere-herstellen van de ouderen, die dan alles moeten inspan- nen om hun geliefde kleuren van het degrada- tie-gevaar te vrijwaren. In de Eerste Klasse zouden wij den uitslag als volgt denken; Eindhoven wint van NOAD, MW van NAC, LONGA van Middelburg, BW verliest van PSV, terwijl Willem II en Bleijer heide de punten verdeelen. Tweede Klasse. BredaDOSKO. Breda en DOSKO hebben het vorig seizoen elkaar geen duimbreed toegegeven, zoodat zij steeds in de ranglijst in elkaars gezelschap bleven, vormende de bekende goede midden- moot. Wat zal thans de uitslag zrjn van dezen zeker zeer spannenden strijd? Wij zien geen enkele reden waarom wij een der beide clubs de voorkeur zouden moeten geven en wachten dus maar kalm af. VlissingenTemeuzen. Het vorig seizoen was de eerste wedstrijd eveneens VlissingenTemeuzen en deelden wij direct mede, dat de nieuwe Tweede Klasser Vlissingen het ver zou schoppen in de" compe titie, hetgeen volkomen is bewaarheid gewor- den. Met moeite heeft Terneuzen toen de wed strijd gewonnen, waartegenover Vlissingen in Temeuzen een flinke revanche nam. Zoowel Vlissingen als Temeuzen hebben het zomersei- zoen benut en zoo zal het weder erg tusschen beide rivalen gaan spannen, want men wil beide vereenigingen bij het eind van het sei zoen weer de bovenste plaatsen zien innemen. Temeuzen heeft ons vorige week werkelijk een riem onder het hart gestoken en wanneer zij weder hetzelfde spel vertoont, dan zal Vlis singen een zeer zware dobber aan haar Zeeuw- sche zustervereeniging hebben. Dat er hard zal gewerkt worden om de eerste overwinning te behalen, kan men verzekerd van zijn. R»BC—~Axcl. Wij waren van meening dat de eerste wed strijd van een gepromoveerde vereeniging steeds op eigen veld werd uitgeschreven, doch het blijkt dat wij ons hebben vergist en zoo moet Axel naar RBC, de Roosendaalsche club die in Ter Neuzen immer een goeden indruk achterliet. Thans komt het er voor Axel op aan ZONDAG 17 SEPTEMBER 1933. Ned. Hervormde Kerk. Ter Neuzen. 9.30 u. Dr. L. J. Cazemier, Jeugd- dienst, medewerking kerkkoor; 2.30 u., Dr. L. J. Cazemier. Sluiskil. 9.30 u., de heer L. Dek; 2.30 u., lees- dienst. Axel. 9.30 u., Ds. G. van Dis, van Zaamslag; 2 u., de heer L. Dek, van Sluiskil. Hoek. 9.30 u. en 2.30 u., Ds. E. Raams. Zaamslag. 9.30 u., leesdienst; 2.30 u., Ds. G. van Dis. Sas van Gent. 9.30 u., Ds. Akersloot van Houten Roos. Philippine. 2 u., Ds. Akersleot van Houten Roes. hoorende aan de familie Riemens heeft ver- nield door met de handea steenen en een stuk muur, tot dat huis behoorende, af te duwen. J. F. F., oud 44 j., landbouwer te Bosch- kapelle werd ten laste gelegd, dat hij op 19 April 1932 te Boschkapelle een gedeelte van een woonhuis, toebehoorende aan de familie Riemens heeft vernield, door met de handen een binnenmuur in te drukken en met een ijzeren lat de deuren uit de hangsels te brelten. C. L. B. F., oud 41 j., landbouwer te Bosch kapelle, werd beklaagd, dat hiji op 19 April 1932 eveneens aan genoemd woonhuis heeft beschadigd door tegen een der muren te stoo- ten en aldus een brok muur daaraf te stom- pen. Deze zaken werden 14 dagen aangehouden, teneinde nog getuigen te hooren. Mr. Diele- man Jr. hield een uitvoerig pleidooi waarbij hij tot de conelusie kwam dat deze zaken I voor onbepaalden tijd zouden moeten worden uitgesteld tot een civiel proces dat aanhangig is gemaakt zou zijn beslist. AUTO IN BRAND GERAAKT. Donderdag heeft naar „De Telegraaf" meldt, op den weg tuschen Giekerk en Zwarte- wegend 'n emstig auto-ongeluk plaats gehad. Vermoedelijk door een defect aan de stuur- inrichting botste een vrachtauto, beladen met turf en bestuurd door Wessel Rozendaal tegen een boom, aldus meldt V. D. In den wagen waren tevens gezeten de oude vader en moe- der van den chauffeur, alsmede een zoontje van R. en zijn neefje. Door de botsing vloog de auto in brand, in een oogwenk stond de wagen in lichtelaaie. Door den schok was de oude vader Rozendaal uit den wagen gevallen en had lichte verwondingen opgeloopen. De jonge Rozendaal en zijn neefje waren bijtijds van den wagen gesprongen. De bestuurder zelf en zijn moeder waren er veel slechter aan toe. Zij zaten in de cabine bekneld, en eerst na eenigen tijd konden direct toegeloopen landarbeiders de oude vrouw en haar zoon bevrijden. Vrouw Rozendaal was inmiddels door de vlammen geheel verbrand, terwijl R. met zeer zware brandwonden werd opgenomen en naar het ziekenhuis te Leeu- warden overgebracht. Bij informatie deelde men mede, dat de toestand van R. hoogst zorgwekkend is. De familie Rozendaal was afkomstig uit Oostemgkerk. De vrachtauto is geheel ver nield. BOONTJE IN DE LUCHTPIJP GEKREGEN Een tweejarig kind te Gemert, speelde met boontjes. Op een gegeven oogenblik heeft het er 66n in den mond gestopt met het noodlot- tig gevolg, dat het stikte. Een dokter con- stateerde slechts dat operatief ingrijpen red ding kon brengen. De kleine werd onmiddel- lijk naar het ziekenhuis te Veghel overge bracht, maar op weg is het overleden. Gerefermeerde Kerk. Ter Neuzen. 9.30 u. en 2.30 u., Ds. S. Groene- veld. Axel. 9.30 u. en 2.30 u., Ds. Post. Hoek. 10 u. en 3 u., Ds. Bavinck. Zaamslag. 9.30 u. en 2.30 u., Ds. Kok. Chr. Gereformeerde Kerk. 7i.otn.Uaff 9.30 u. en 2.30 u., Ds. Tolsma. Geretormeerd* GenMak. Ter Neuzen. 9.30 u., 2.30 u. en 6 u., leesdienst Axel. 9.30 u. en 2.30 u., l«esdienst. FRAUDULEUS SLACHTEN. In den keuringskring Zwartsluis (bestaan- de uit den gemeenten Zwartsluis, Hasselt en Genemuiden) is door den keuringsveearts, in samenwerking met de politie een onderzoek ingesteld bij de diverse slagers inzake frau- duleus slachten. Bij twee slagers te Gene muiden werd ongekmrd vleesch ontdekt. Proces-verbaal werd opgemaakt en de var- kens in beslag genomen. MIJNWERKER GEDOOD. Woensdagavond omstreeks half tien is op de mijn Oranje Nassau H te Schaesbeek de 17-jarige arbeider Jaspers in de ondergrond- sche werken bekneld geraakt tusschen twee kolenwagentjes. Hij is aan de bekomen ver wondingen overleden. Ood-Gereformearde Getneemto. Ter Neuzen. 9.30 u., 2.30 u. en 6 u., leesdienst. R.K. Kerkdtoesten to Ter N« Zondag zgn «e H.H. Dlensten ran 7, 10 uur. 's Namlddags om 2% uur Lof. ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK TE MIDDELBURG. Zitting van Vrijdag 15 September 1933. De volgende zaken werden behandeld: A. M., oud 56 j., venter te Axel, werd ten laste gelegd dat hij op 12 December 1932 te Axel een aantal werktuigen behoorende tot een smederij-inventaris, met name 2 bank- schroeven, een stuikmachine, een knik- machine, een boormachine en een amarilslijp- steen, toebehoorende aan P. A. Butler, be- nevens een zaagmachine, een cylinderblaas- balg en een groote slijpsteen, eveneens toebe hoorende aan P. A. Butler, heeft weggeno- men. Subsidiair werd hem ten laste gelegd dat hij op 12 Dec. 1932 te Axel, bovenbedoel- de goederen afkomstig uit zijn faillieten boedel zich heeft toegeeigend. Deze zaak werd 14 dagen uitgesteld. R. v. d. C., oud 44 j., koopman te Sas van Gent, werd verdacht dat hij in de maand Augustus 1933 te Philippine den ontvanger van het grenskantoor Philippine U. Ramme- loo een bedrag van 1000 heeft beloofd met het oogmerk om Rammeloo te bewegen in zijne bediening in strijd met zijn plicht een of meerdere certificaten van uitvoer van boter af te geven of te onderteekenen. Eisch 6 maanden gevangenisstraf. A. R., oud 22 j., werkman te Ter Neuzen, werd beklaagd dat hij op 5 Augustus 1933 te Ter Neuzen C. T. van Oudheusden en E. M van Damme heeft geslagen of gestompt en Van Oudheusden met een glas op het hoofd geslagen en Van Damme een slag met een glas op de handen gegeven. Eisch 2 maanden gevangenisstraf. D. R., oud 32 j., werkman te Ter Neuzen, werd verdacht dat hij op 5 Augustus 193^ te Ter Neuzen C. van Oudheusden en F. van Damme met een bierglas op het hoofd heeft geslagen, waardoor zij bloedend werden ver- wond. Eisch 2 maanden gevangenisstraf. Tegen L. H. S., oud 37 j., venter te Sint- Jansteen gedetineerd, werd ter zake van on tucht met minderjarigen 2 jaar gevangenis straf geeischt met aftrek van het voorarrest Tegen C. V., oud 30 j., vlasser te Sint Jan steen, werd wegens ontucht gepleegd met een kind 2 jaar gevangenisstraf geeischt met aftrek van het voorarrest. A. F., oud 53 j., landbouwer te Bosch kapelle, werd verdacht dat hij op 19 April 1933 te Boschkapelle een woonhuis, toebe- KINDERVERLAMMING. In het gezin van den landbouwer G. te Ot- tersum is bij een meisje van veertien jaar een geval van kinderverlamming geconstateerd. ZIJN GROOTOUDERS NEERGESLAGEN De dertigjarige G. uit Zeelst, die tjjdens een woordentwist zijn beide grootouders met een knuppel mishandeld heeft en sindsdien voort- vluchtig was is Donderdagavond om tien uur door de rijksveldwacht en gemeentepolitie onder Zeelst aangehouden. Volgens zijn ver- klaringen had hij zich de vorige dagen in de bosschen onder Zeelst en Oirschot opgehou- den. Uit de gesprekken van boeren, welke hij afluisterde, vemam hij, dat zijn gruwelijke daad druk besproken werd en dat er naar hem gezocht werd. Hij heeft een volledige bekentenis afgelegd en is in venzeker.de be waring gesteld. TWEE MEISJES VERMIST. Ongeveer twee weken geleden verlieten twee minderjarige meisjes, oud negentien jaar, uit De Krim (gem. Dalen), de ouderlijke woning, zonder haar ouders mede te deelen, waarheen zij trokken. De ouders hebben sinds dien tijd in doodelijke ongerustheid verkeerd. Telkens doken berichten op, dat hun dochters dan hier, dan daar waren gezien, maar het gelukte hun niet de meisjes te achterhalen, evenmin als de politie. Men vermoedde reeds, dat de meis jes in verkeerde handen waren gevallen, totdat de vorige week bericht ontvangen werd, dat zij in het dorp Noord-Barge gelogeerd had den ten huize van een arbeider, met wien zij landbouwwerkzaamheden hadden verricht tot Zaterdagmiddag, aldus meldt de „Tel.' Om vier uur dien nacht zijn zij evenwel zonder een spoor na te laten, vertrokken. Blijkbaar hadden de meisjes bespeurd, dat hun ouders hen op het spoor waren. Zondagmorgen heb ben de beide vaders de hulp ingeroepen van de politie te Emmen. Deze kwam tot de ont dekking, dat de meisjes al weer uit Noord- Barge waren verdwenen. Vermoedelijk zijn zij nu weer zwervende. WAT NIET MEER MAG. De eerste overtreder der wet op de even- redige vraehtverdeeling heeft de politie inge- boekt. Bij een der kolenhandelaars te Dord recht was men n.l. bezig een scheepje met kolen te laden, zonder dat deze vracht over de daarvoor van rijkswege ingestelde commis- sie had geloopen. (De politie die van een en ander op de hoogte werd gesteld, heeft proces-verbaal opgemaakt en gelast de lading te staken. MEISJE AANtGERAND. Dinsdag werd in de Boschjes te Heerenveen een meisje van 25 jaar uit Oudehorne, dat een bezoek had gebracht aan een familielid in het naburige ziekenhuis, door een manspersoon aangerand. Als verdachte werd aangehouden de 40jarige J. v. d. L. te de Meer, beambte, die direct door het meisje herkend werd, omdat hij ook uit Oudehorne afkomstig is. ONGELUIK AAN DE GRENS. Woensdagmiddag is op den onbewaakten overweg aan de grens bij Ameren een perso- nentrein op een personenauto gereden. Van de vier inzittenden werd de bestuurder, zekere W. K., nagenoeg op slag gedood. Een ander is zwaar gewond naar het ziekenhuis overge bracht. De beide andere inzittenden hebben weinig letsel gekregen. VERMISTE JONGEMAN TERECHT. De sedert 5 dezer vermiste 18jarige boeren- knecht F. Fabriek te Knijpe (Fr.) is door de politie te Apeldoern opgespoord. Hij is naar zijn woonplaats teruggebracht. AUTO IN BRAND GESTqKEJN. Gedurende een week of drie stond in de Bellamystraat te Amsterdam in het gedeelte, dat toegang geeft tot de Nic. Beetsstraat, een onbeheerde vrijwel volkomen onttakelde auto, waarin zelfs de motor ontbrak. Het afge- dankte vehikel stond niemand in den weg en dus liet men het staan. De straatjeugd heeft zich thans over dit aftandsche symbool van het snelverkeer ontfermd en het in brand ge stoken. Radicaler kon het al niet. De brand- weer kwam er nog aan te pas, maar veel te redden" viel er niet. De puinhoopen zijn door den reinigingsddenst opgeruimd. BRUTALE AANRANDING. Zaterdagavond heeft te IJmuiden een man een zevenjarigen jongen onder allerlei aan- lokkelijke voorspiegelingen weten mee te lok- ken naar een in de haven aldaar liggenden treiler. Gelukkig was dit niet aan de aandacht ontsnapt van een voorbijganger, die terstond den vader van den jongen met het gebeurde in kennis stelde. De vader begaf zich, volgens de Tijd naar de treiler, waar hij den knaap uit zjjn hachelijke positie bevrijdde. Daama waarschuwde hij de politie, die den onverlaat arresteerde. ZIJN PORTEFEUILLE VEKGETFJN. Een heer, die het hoofdpostkantoor te Am sterdam bezocht en daar gebruik had ge maakt van de schrijftafel liet er bij vergissing toen hij de hall van het postkantoor verliet, zijn portefeuille achter. Hij bemerkte dit spoedig en keerde haastig terug naar de hall van het postkantoor, waar de portefeuille inderdaad nog op de schrijf tafel lag. Er waren volgens de Msb. echter 300 gulden uit verdwenen. De politie heeft deze zaak in onderzoek. Dinsdagavond om ongeveer tien uur reed in de Kruisstraat te Assen een zeswielige vracht auto van den dienst Groningen-Amsterdam van den heer J. Hiemstra te Zuidhom. Een onbekende man had van Zwolle af op den tractor achter de cabine meegereden. In de Kruisstraat is hij vermoedelijk van den auto gevallen en voor de achterwielen terechtge- komen en overreden. Toen hij onder den auto was weggehaald, bleek hij ernstig aan de lin- kerborst gewond te zijn. De dood trad spoedig in. De bestuurder reed heel kalm en treft geen schuld. In een kerkboekje, dat de overledene in den zak had stond de naam Th. Burg. GASONTPLOFFING. In de woning van den heer Hendrick aan den Straelscheweg te Venlo werd Zondagmorgen een gaslucht waargenamen. Men was toen zoo onvoorzichtig met een brandende lucifer naar een lek te zoeken met het gevolg, dat plotse ling een ontploffing ontstond en het geheele vertrek in vlammen stond. De buurtbewoners die door den geweldiigen knal opgeschrikt wa ren, bielpen de politie bij het blusschingswerk. Met vereende krachten slaagde men er na eeni gen tijd in het vuur te blusschen. De aan het meubilair toegebrachte schade wordt door verzekering gedekt. BIJ HET SPELEN VERDRONKEN. Te Amsterdam is het 6jarig jongetje H. J. Mens, wienst moeder kort geleden was over leden en dat logeerde bij een oom in de Moluk- kenstraat aldaar, bij het spelen met eenige vriendjes op de balken van de brug bij het Abattoir te water geraakt. Ofschoon drie voorbijgangers nog poogden het knaapje te redden door zich te water te begeven, bleek de jongen, toen hij eindelijk op het droge was gebracht, reeds te zijn overleden. KOGPIjii HET BERGINGSWERK VAN DE LUTINE. Met het bergingswerk op de Lutine wordt de laatste dagen goede voortgang gemaakt. De zuigers Volharding en Neptunus van de reeders Doeksen en Dros te Rotterdam, voor- zien van zeer krachtige zandzuig-installaties en met zuigbuizen van 60 en 50 c.M. middel- lijn, hebben onder deskundige leiding reeds het grootste deel van de zandlaag, dat het wrak bedekte, verwijderd. Verschillende voorwerpen, tot de Lutine behoorende, zooals koperen spij- kers met het Lutine-merk, kogels, een oude sabel, enz. zijn reeds met het zand, dat eerst over een zeefplaat loopt, alvorens het wordt weggespoten, boven gebracht. Ook worden honderden bouten en moeren opgezongen, waarvan de meeste onbeschadigd, alsmede stukken vetpakking van het berginigstoestel van Beckers, dat op het wrak van de Lutine heeft gestaan. Dit wordt als een bewijs te meer beschouwd, dat de distorting van de toren het gevolg is van het loswerken van de moerbouten. Als het weer goed blijft, hoopt men over eenige dagen het wrak geheel vrij van zand te hebben. Met behulp van speclaal geconstrueerde grijpers wil men dan verschil lende roestklompen enz. naar boven brengen en onderzoeken. Den laatsten tijd werd te Heerlen en om- streken in verschillende pastorien ingebroken. Ondanks emstige nasporingen was het de po litie nog niet gelukt den dader te arresteeren. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag werd opnieuw ingebroken, thans in de pastorie en parochiekerk te Heerlerbaan, waar eenige of- ferblokken werden geledigd. Het gelukte de politie vrij spoedig den dader aan te houden. Het bleek £en 18jarige Duitsche jongen, S. genaamd, te zijn die vroeger in de mijnstreek gewoond had. Hij bekende de inbraak te heb ben gepleegd. Uit het verdere onderzoek is gebleken, dat de jongen eveneens schuldig is aan de inbraak in de pastorie van de Paterskerk aan de Laan- derstraat, en in de Paterskerk aan het Nieu- weneinde. Ook had hij zijn slag geslagen in de R.K. school te Treebeek. Tenslotte bleek, dat hem nog de inbraak in de Paterskerk te Brunssum kon worden ten laste gelegd. De dader bekende alles. Tevens had hij nog een rijwiel gestolen dat bij een familielid in beslag werd genomen. De jongen is ter beschikking van den officder van justitie te Maastricht ge steld. ITALIAAN REDT DRIE KINDEREN VAN EEN WISSEN DOOD. Een ongeluk dat, dank zij het heldhaftig op- treden van den Italiaanschen zeeman Michel Zerpadis, wonderlijk goed is afgeloopen bracht den O. Z. Achterburgwal te Amsterdam in rep en roer. Wanneer tengevolge van een gevatte koude, overwerking, te veel inspanning, slijtage, enz. bepaalde organen trager beginnen te werken, doen zich verschijnselen voor, waarvan men de oorzaak dikwijls tevergeefs zoekt. Het valt echter gemakkelijk te begrijpen, dat zich als gevolg dier trage werking onzuiverheden in het lichaam ophoopen en onder deze is een afzetting van urinezuur in de gewrichten en organen het meest te vreezen. Gewoonlijk merkt gij dan op: pijn in den rug of de lende- nen, hoofdpijn, een loom of duizelig gevoel, rheumatische pijnen en meerdere verschijnse len van onwel zijn, die, naar gelang van de lichamelijke gesteldheid van den lijder ver- schillend kunnen optreden. Verwaarloozing van dergelijke verschijnselen kan tot zeer on- gewenschte verwikkelingen leiden. Foster's Rugpijn-Nieren-Pillen hebben gedu rende de dertig jaren, waarin lijders aan der gelijke ziekteverschijnselen ze leerden kennen en waardeeren, naam gemaakt en getoond, dat zij de afvoerorganen (bij trage spijsver- tering gebruike men eenige Foster's maag- pillen) opwekken tot gezonde werking. Een kuur met Foster's Rugpijn-Nieren-Pillen maakt, dat rijk en gezond bloed uw aderen doorstroomt, en gezondheid en kracht aan alle levensorganen gebracht wordt. Verkrijgbaar bij apothekers en drogisten a f 1 f 1,75 en f 3 per doos. Let vooral op den juisten naam. (Ingez. Med.) Een elfjarig jongetje kwam met een bak- fiets de Bethaniestraat uitrijden. Hij wilde de O.Z. Achterburgwal op. In den bak van de fiets zaten drie meisjes, tusschen zes en negen jaar. De jongen verloor de macht over het stuur, waarsehijnlijk omdat het gewicht in de bak te zwaar was, zoodat hij den draai niet kon nemen. Hij reed het water van den Achter burgwal in. Hrj zelf wist nog op het laatste oogenblik van de fiets te springen, die met de drie meisjes in het water verdween. Juist op dat oogenblik passeerde de Italiaan- sche zeeman Zerpadis, die zonder zich een oogenblik te bedenken in het water sprong en de drie kinderen weldra op den wal wist te brengen. Een van de kinderen, die nogal water had binnengekregen, werd naar een der ziekenhui- zen overgebracht, terwijl ook de kloeke red der in het Binnengasthuis moest worden op genomen. Zijn toestand is redelijk wel. VIER KIPPENDIEVEN EN 51 KIPPEN. De politie te Dinxperlo heeft aldaar 51 kip- pen in beslag genomen, die bij een landbouwer te Lintelo gem. Aalten waren gestolen. Als vermoedelrjke daders zijn gevat de arbeiders H. E. te Dinxperlo, H. R. te Suderwick en twee arbeiders uit Aalten. Zij zrjn naar Zut- phen overgebracht. DE VECHTPARTIJ TE MIERLO. De vechtpartrj te Mierlo tusschen enikele Mierlonaren en enkele Helmonders, schijnt zich als volgt te hebben toegedragen. M., bijgenaamd Willemke Bijt, bevond zich in een cafe, waar de Mierlonaren een biertje dronken. De Helmonder C., die door M. lastig gevallen werd, had M. te verstaan gegeven zich niet met hem te bemoeien. Toen de drie personen uit Helmond zich naar buiten begaven, werden zij door M. gevolgd. Terwijl C. zich omdraaide, zag hij, dat M. een mes voor den dag had gehaald en hem een steek in den rug wilde toebrengen. Dit mis- lukte echter, daar C. trjdig weg sprong. Hij schijnt den steek onder den arm te hebben opgevangen. C. greep den dader bij keel en pols, waarna een worsteling ontstond. Ver schillende personen hebben zioh toen in de vechtpartrj gemengd en M. schjjnt hierbij in zijn eigen mes te zijn gevallen. Ook het onder zoek der politie schijnt dit te hebben uitge- wezen. De drie Helmonders zijn op vrije voeten gesteld. De toestand van M. is nog steeds zorg wekkend. SCHILDER DOOR GLASSCHERVEN GEDOOD. Toen de schilder Rijcken te Bree een groote ruit had ingezet, viel die ruit uit de omraming. De schilder werd hierdoor zoo emstig gewond. dat hij aan de gevolgen overleed. ZIEKTE VAN WEIL. Te Ridderkerk is het derde geval van ziekte van Weil geconstateerd. Thans bij de 17jarige B., wonende Jhr. Groeninx van Zoelenstraat 1 te Bolnes. Deze jongen heeft gezwommen in een sloot nabrj de Nieuwe Maas. EEN LASTIGE GAST. In een cafe aan de Hoogstraat te Rotterdam zat een meneer, die meer had gedronken dan goed voor hem was. De kastelein wilde hem niet langer tappen en hrj verzocht hem het lokaal te verlaten. De meneer, die ten opzlehte van de medebezoekers en het bedienende per- soneel lastig was geworden, weigerde evenwel te gaan. Een kellner heeft hem daarop beet gegrepen en naar de deur geleid. Vlak bij de deur verloor de bezoeker het evenwioht en met zijn arm kwam hrj door de groote spiegelmit naast de deur terecht. Hij is daarop opnieuw beet gepakt en op straat gezet. De man maakte zich hierover zoo kwaad, dat hij oogenblikkelrjk daama de andere groote spie gelmit van het cafe intrapte, vlak voor de oogen van een surveilleerenden politieagent. Deze heeft den man daarop meegenomem naar het politiebureau aan de Groote Faauwen- steeg, waar hij wegens vemieling werd opge- sloten. BRUILOFT DIE IN EEN VECHTPARTIJ EINDIGDE. Na een bruiloft te Geesteren bij Tubbergen raakten de gasten slaags. Aan de vechtpartij werd door ongeveer 30 personen deelgenomen. Verscheidene personen werden mdn of meer emstig gewond. De gebroeders Weerink werden emstig toe- getakeld. Zij kregen wonden, die werden toe- gebracht met messen, een bijl en een schop. J. Weerink kreeg over het gelaat een snede. toegebracht met een schop, die 15 c.M. lang en 1 c.M. diep was. Een zijner armen was ten gevolge van een slag met een bijl verlamd. H. Weerink kreeg een snede in het achter- hoofd van 3 c.M. lengte. IN AANRAKING MET ELECTRISOHE STROOM. Dinsdag is het dochtertje van den autohan- delaar v. d. D. te Veghel in de garage in aan- raking gekomen met een electrische draad, welke niet voldoende was geisoleerd. Het kind werd door den electrischen stroom getroffen en viel bewusteloos neer. Nadat geruimen tijd kunstmatige ademhaling was toegepast, is men erin geslaagd de levensgeesten weder op te wekken.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1933 | | pagina 6