ALGEMEEH NIEUWS- EN APVERTENTIEBLAD V00R ZEEUWSCH-YLAANDEREN pa Tweede Blad bihhenland No. 9039 VRIJDAG 8 SEPTEMBER 1933 73e JAARGANG Predikbeurten. LANDBOUW BERICHTEIT SPORT. ZAAMSLAG. AXEL. OOSTBURG. Van onze adverteerders. RECHTSZAKEN. K f >>i ■MNMUKMMHMMn.snBSwswwwwstawgvwMr.iiiMiJi.il ,iji—ii)to»w»>- - NEUZENSCHE CO U RANT TWEEDE KAMER. Vergadering van Donderdag. Voortgezet wordt de behandeling van het ontwerp omzetbelasting. De heer IJsselmuiden (r.k.) bepleit, tegen- over de prijsstijging die van deze wet is te verwachten, de beiangen der groote gezinnen. De weeldeverteringsbelasting kan in dit ont werp niet worden gemist. Spreker had ver- wacht, dat de middenstand zich meer tegen het ontwerp zou hebben verzet. De heer van den Heuvel (a.r.) zegt dat wij er zonder een omzetbelasting niet zullen komen. Reeds aan accijns onderworpen goe- deren zouden uit de wet kunnen worden ge houden door eenvoudig den accijns te verhoo- gen. De heer Schouten (a.r.) acht een uitivoerig debat onnoodig, daar deze belasting toch on- vermijdelijk is. Werd aan alle geuite wenschen voldaan, dan zou de belasting het benoodigde bedrag niet opbrengen. Spr. zou vruchten en boter onder de vrijgestelde artikelen willen op- nemen. Primair is echter het belang van een sluitende begrooting. BEZOEK AAN DE JAARBETJBS. Het totaal aantal bezoekers over de eerste twee dagen van de Jaarbeurs te Utrecht was 16% procent hooger dan dat der eerste twee dagen der Najaarsbeurs in 1932. DE TUNNEEFEESTEN TE ANTWERPEN. De correspondent der N. R. Crt. te Brussel meldt, dat talrijke Nederlanders Zondag de feesten bij de opening van de tunnels onder de Schelde te Antwerpen, bijwonen. O.a. wordt de komst gemeld van de commissaris van de Ko- ningin in Zeelanid en Noord-Brabant, van den burgemeester van Rotterdam en van verschil- lende bestuursleden van de Nederlandsche Automobielclub en andere bij verkeer en toe- risme betrokken vereenigingen. DE AFSLUITDIJK VAN HET MEER FLEVO. Naar de N. R. Ort. verneemt is de minister van Waterstaat voomemens den afsluitdijk van het meer Flevo op 25 dezer officieel te openen, op welken datum tevens de aanbie- ding aan den Staa't zal geschieden van het door de maatschappij tot uitvoering van de Zuiderzeewerken opgerichte monument. OFFICIEEL BEZOEK PER VLIEGTUIG. De Commissaris der Koningin in Zeeland zal Dinsdag een officieel bezoek brengen aan de gemeenten Noordgouwe, Duivendijke, Elker- zee, Ellemeet, Renesse, Noordwelle en Seroos- kerke, alle op Schouwen. De Commissaris zal het traject Vlissingen Haamstede per K.L.M. vliegtuig maken. DE RESULTATEN DER VOLKSTELLING IN DUITSCHLAND. Aan de in Juni in Duitschland gehouden volksbelling, welke heeft aangetoond, dat in het rijk ruim 66 millioen menschen wonen (de toeneming der bevolking sedert de vorige tel ling in 1925 bedraagt 2.8 millioen of 4.4 pet.), wijdt de Umschau, het bekende weekblad voor wetenschap en techniek, een korte beschou- wing. Daarin wordt geconstateerd dat ondanks het bevolkingsaccres het sterk dalende ge- boortecijfer zoo onrustbarend is dat tenzij er alsnog verandering komt het Duitsche volk in een nabije toekomst een achteruitgaand volk zal worden. Het accres is trouwens in verschillende dee- len zeer uiteenloopend. Het is bijvoorbeeld zeer gering in de landibouwstreken in het oos- ten, die hier en daar zelfs daling in zielental aantoonen. Dit feit kan voor het streven van het nieuwe bewind om een trek uit de steden naar het platteland door binnenlandscbe koJO- nisatie te bevorderen, van beteekenis zijn. De bevolkingsdichtheid (het aantal* men schen per KM2) voor de oostelijke gebieden als Posen-Westpruisen is maar 44.3, voor Meck- lenburg-Strelitz slechts 38.5, terwijl het in in- dustriegebieden als Saksen stijgt tot 347, R(jn- provincie 318, Westtfalen 249. Hier is de be volking dus zeer dicht. De industrialiseering van Duitschland heeft metterdaad een sterke wisseling in de ver- spreiding der bevolking tengevoige gehad. In 1871 woon.de slechts 5 pet. in de groote steden, thans 33 pet. Uit dezen trek naar de steden is de daling van het geboortecijfer in hoofd- zaak te verklaren. Het vrouwen-overschot in de Duitsche be volking neemt volgens de telling snel af. In de jongere generatie is het aantal mannen en vrouwen vrijwel gelijk. NEDERLANDSCHE DAGBLADMENSCHEN TE NEURENBERG. De heer H. Diemer, directeur-hoofdredac- teur van het anti-rev. dagblad De Rotter- dammer, geeft ons volgende uiteenzettiag ter publicatie: Met het oog op onjuiste gevolgtrekkingen, welke gemaakt zouden kunnen worden uit een Wolff-bericht omtrent den avond van 31 Augustus j.l. te Neureniberg, kan het goed zijn het verloop van dezen avond weer te geven. Een groep Nederlandsche dagbladmenschen vertegeawoordigende Algemeen Handelsblad, Dagblad van Rotterdam, Maasbode, Nederlan- der, Ons Noorden, Prov. Utr. en Sted. Dag blad, Rotterdammer, Standaard en Vaderland, heeft het Congres der nationaal-socialisten te Neurenberg, bijgewoond, om zich op de hoogte te stellen van de beweging, welke thans in Duitschland de overheerschende is.< Op den avond van 31 Augustus, Konin- ginnedag, had een vriendschappelijke samen- komst plaats met eenige Duitsche jouma- listen, die namens het propaganda-ministerie aan de Nederlanders waren toegevoegd. Als leider der bijeenkomst trad op dr. K. O. Faber uit Berlijn. De heer Jahnke, Wolff-vertegen-> woordiger te Amsterdam, bracht een heil- dronk uit op Koningin Wilhelmina. De Neder landsche joumalisten hadden mij verzocht, op deze vriendelijkheid te willen antwoorden, hetwelk ik meende niet te mogen weigeren. In groote voorzichtigheid heb ik mijn woor- den gekozen. Ik heb er op gewezen, dat elk volk zelf moet weten, welke regeering het aanvaarden wil, ook het Nederlandsche. Toch moet men beproeven elkaar te begrijpen, en I daarop was enze reis gericht. De nieuwe geest in Duitschland willen wiiji leeren kennen, maar toch voor ons het voile recht opeischen, critiek te laten hooren, maar dan in opbou- wenden geest. Buurvolken moeten met elkaar in vriendschap leven, zal ooit de algemeene welvaart terugkeeren. Ook wij willen in vriendschap leven met het Duitsche volk, van hetwelk wij de groote gaven van hoofd en hart erkennen en welks moeilijkheden wij ons beproeven in te denken. Aan het slot heb ik gezegd: ,,Uosere Konigin Wilhelmina, sie lebe hoch; das Deutsche Volk, es lebe hoch. De naam van Rijkskanselier Hitler is niet over mijn lippen gekomen, wijl dit niet paste in mijn gedachtengang. Uit den kring der Nederlanders heeft men die navond en later insgelijks mij dank ge- bracht voor de Wijize waarop ik in de moei- lijke omstandigheden en bij de wrijving tus- schen de voiken, mijn woorden had ingekleed, en de beleefdheid had betracht, welke ver- eischt is in een land, waar men als gast vertoeft. Daama heeft de heer M. Blokzijl, vertegen- woordiger van het Handelsblad te Berlijn, insgelijks gewezen op de noodzakelijke vriend schappelijke samenwerking tusschen Duitsch land en Nederland. De dagen in Neurenberg hebben wiji overi- gens benut, om de Duitsche vertegenwoordi- gers van het propaganda-ministerie te Berlijn er op te wijzen, dat de Duitsche regeering goed zou doen, uit te spreken, geen enkelen band te hebben met hen, die in Limburg of waar ook in ons land, meenen een copie of driekwart copie in het leven te moeten roepen van de natioaaal-socialistische partij in Duitschland. Men begreep ons volkomen en zei ons toe, deze zaak na het congres in Ber lin te zullen bespreken. Wat ons betreft, wjj zullen na onze terug- komst er op aandringen bij de Berlijnsche persvertegenwoordigers, die tot onze vreugde zulk een grooten prijs stelden op goede ver- houdingen en die zulke goede collega's bleken te zijn, deze zaak niet uit het oog te verliezen. Op deze wijze gelooven wij beter het belang van Nederland te dienen, dan door ons volk op te hitsen tegen onze oosterburen, en door het nemen van boycot-maatregelen, waarover ook onze regeering haar afkeuring heeft uit- gesproken. TER NEUZEN, 8 September 1933. NED. ROODE KRUIS-COLLECTE. Miorgen, Zaterdag 9 Sept., hoopt het Ned. Roode Kruis weder haar jaarlijksche collects te houden. Het vredeswerk van het Roode Kruis, zooals het plaatsen van hulpposten, on- derricht en oefeningen E.H.B.O. en daadwerke- lijke hulp bij verkeersongevallen en rampen, kan niet bestaan zonder financieelen steun, waarom wij deze collecte bij ieder aanbevelen. POLITIE-DIPLOMA. Voor het examen politie-diploma, afgenomen door den Algemeenen Ned. Politiebond, is te 's Gravenhage geslaagd de heer J. C. Beerman te Ter Neuzen. 75-JARIG JUBILEUM DER CHR. SCHOOL IN DE JOZIN ASTRA AT. Zooals uit een advertentie in dit blad blijkit, hoopt de Chr. school in de Jozinastraat alhier, Woensdag 13 September haar 75-jarig jubi- leum te vieren. 's Morgens zal met de kinderen op de scho- len feest gevierd worden. 's Avonds heeft een herdenkingssamen- komst plants in de Geref. kerk, waar ver schillende sprekers het woord zullen voeren. Als feestredenaar hoopt op te treden de heer Mr. P. Dieleman van Middelburg, met het onderwerp: „Udt den Stichtingstijd". Het orgel zal bespeeld worden door den heer J. A. Tazelaar. De feestcommissie verzoekt de voorstanders van christelijk onderwijs dien dag de vlag uit te steken. eerv nu< IlBd GEREF. KERK. Op het tweetal te Groningen komt voor ds. D. Scheele te Middelburg. DOODELIJK ONGEVAL. Donderdagvoormiddag is in de Molenweg te Zaamslag een doodelijk ongeval voorgekomen. De zoon van M. Dieleman, in dienst bij den landbouwer J. den Deurwaarder, reed met een mestwagen, waarvoor paarden gespannen, van het land op den weg, toen de paarden op hoi sloegen, waardoor de bestuurder van den wagen viel en voor de wielen terecht kwam, die over hem heen gingen. Hij werd dermate gewond, dat de dood volgde. Het slachtoffer, dat niet met paarden ver- trouwd was, had zijn werk onderbroken, om ook eens een voer mest weg te brengen. DE LUCIITDIENST OP ZEELAND. Ten vervolge op een voorloopig bericht ter aankondiging van het voornemen om den luchtdienst op Zeeland ook na 18 dezer in be- drijf te houden, deelt de K.L.M. thans defini- tief mede, dat zij, behoudens goedkeuring van den minister van Waterstaat, deze lijn zomer en winter zonder onderbreking gaat exploitee- ren. Behalve de bijzondere gunstige uitkom- I sten van de exploitatie van dezen zomer, heeft i ook het streven naar stelselmatigen opbouw van het binnenlandsche luchtverkeer door ge- leidelijke uitbreiding van de exploitatie-periode tot het geheele jaar tot dit besluit meege- werk-t. BLOEM-, GROENTEN- EN FRUIT- THNTOONSTELLING. Zooals wij reeds in ons vorig nummer meld- den kan het bestuur van de stichting „Emmanuel" met genoegen op haar werk t'erugzien. Nadat Woensdag de tentoonstelling was ge- opend werd het volgend telegram aan H.M. de Koningin verzonden Aan Hare Majesteit de Koningin Amsterdam. Het Bestuur en Eere-Oomite van de bloe- mentenitoonstelling te Ter Neuzen wenscht namens alle aanwezigen Uwe Majesteit geluk met het jubileum van Uw regeering en wenscht U en Uw huis toe dat U in lengte van jaren ons volk moge regeeren. Op 7 Sept. namiddags 1 uur mochten wij het volgende telegram ontvangen: Aan 't bestuur bloemententocnstelling te Neuzen Harer Majesteits oprechten dank voor Uw wenschen waarvoor H. M. zeer gevoelig was. VAN GEEN, Secretaris der Koningin. Vijf eerste, vier tweede en drie derde prijzen waren beschikbaar gesteld. Alle imendingen werden afizonderlijk van een letter voorzien. De inzenders, die een stand gepacht had den, werden in groep A ingedeeld. Groep A. Eerste Prijs: De heer G. J. Will, bloemist, 67 pun tenPhoto van Ter Neuzen, geschon- ken door Ste An Beige de Transport General Steam te Ter Neuzen. Tweede Eerste prijs: De heer L. van de Wege, hadelaar in fruit, 62% p., zilveren bekertje, geschonken door den heer J. C. Ver- meulen, in medailles, te Amsterdam. Derde Eerste Prijs: De heer A. Abraham.se, bloemisterij Floralia, 59 p., mediaille geschon ken door Zijne Exc. den Commissaris der Koningin in Zeeland. Vierde Eerste Prijs: De heer B. van der Meijden, handelaar in groenten en fruit, 58 p., medaille geschonken door de gemeente Ter Neuzen. Vijfde Eerste Prijs: De heer B. van den Bos, in dahlia's, 56 p., medaille geschonken door de Boerenleenbank te Ter Nejuzen. Tweede Prijs: De heer J. Smallegange, kweeker van planten, bloemen, fruit enz., 54 p., medaille geschonken door de Stichting .Emmanuel". Tweede Tweede Prtij'B: De heer K. de Koeijer, fruitteler, 53 p., medaille geschonken door den heer D. J. Dees te Ter Neuzen. Derde Tweede Prijs: Mejuff. Joh. Bedet. in dahlia's, 51% p., medaille geschonken door den heer P. K. Dees te Ter Neuzen. Vierde Tweede Prijs: De heer P. Hame- link, in zaden, bloemen enz., 49 p., medaille van de Chr. Jong. Ver. „Dient den Heere". Derde Prys: De heer P. v. d. Meer, hande laar in groenten, fruit enz., 48 .p., medaille van de Chr. N. W. B., Afd. Ter Neuzen. Tweede Derde Prijs: De heer K. Herre- bout, grossier in groenten, fruit enz., 44 p., medaille van het Chr. Mannemkoor. Derde Derde Prijs: De heer A. van de Wege, in fruit, groenten en bloemen, 41 p. Groep B. Gekweekte stekjes door de Zondagschool- kinderen, twee Eerste Prijzen. Eerste Prijs: Jongejuffr. Elizabeth Balnik ker, 43 p., een bloempot. Tweede Eerste Prijs: Jongejuffr. Oorrij van Langevelde, 39 p., een bloempot. Beide prijzen geschonken door den heer Schouten, handel in bloemen, planten enz., Tweede Prijs: Jongeheer Adrie Harte, 37% p. Tweede Tweede Prijs: Jongejuffr. Eliza beth van den Berge, 37 p. Derde Prijs: Jongeheer Pieter Riemens, 34 p. Tweede Derde Prijs: Jongejuffr. Jacoba van Gelderen, 34 p. Groep C. Leden van de Stichting ,,Emmanel" en anderen. Eerste Prijs: De heer J. de Groen, 34% p. Tweede Prijs: Mejuffr. W. van Dijke, 23 p. Derde Prijs: Mejuffr. Wed. Blok, 22 p. Groep D: Veldlbouquet. Eerste Prijs: Jongejuffr. Jo Nieuwelink. Tweede Prijs: Jongejuffr. Jeannie Hamelink. Groep EOpluistering. Eerste Prijs: Mejuff. W. Wisse, 18 p. Tweede Prijs: De heer Com. Drabbe, 17 p. Groep Ea. Troostprijs: De heer C. Frederiksen, hande laar in dahlia's. De behaalde prijzen worden na afloop der tentoonstelling bekend gemaakt. De tentoonstelling is tot en met Zaterdag geopend. TEKORT AAN BOTEH EN MARGARINE IN ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Er heerscht momenteel in Zeeuwsch-Vlaan- deren een groot tekort aan boter en marga rine, wat door verschillende oorzaken is ont- staan. Het heerschende mond- en klauwzeer heeft op de hoeveelheid melk en boter een ongunshtdgen invloed. Ook de langdurige droogte is voor de weiden zeer nadeelig, ter wijl natuurlijk ook de contingenteering van de margarine hier merkbaar is. Maar van den grootsten invloed is toch wel het smokkelen. Het schijnit, dat de smokkelaars op groote schaal boter en margarine opkoopen en over de gren3 brengen, waarmee nog steeds aardig wat te verdienen valt. Het gevolg is echter dat er grensdorpen zijn, waar noch boter noch margarine te koop is en waar men dus wel gedwongen is zich van slinksche wegen te bedienen om aan vet- ten te komen. De gemeenteraad van Hulst heeft zich te dezer zake tot den Minister van Oeconomisehe Zaken gewend. Ook in de gisteren alhier gehouden ge meenteraad is deze kwestie ter sprake ge komen. deelten zijn aangetroffen op den vloer nabij de offerblokken. Bij onderzoek is gebleken, dat de tot nu toe onbekende dader(s) het grootste deel van den inhoud heeft (hebben) meegenomen. HUMEURIGE EN KNORRIGE VROUW. Qngeschikt om mee om te gaan. Herstelde zichzelf volkomen. ,,Ik ben 39 jaar", schrijft een vrouw, ,,maar een tijd lang heb ik er uitgezien en me ge- voeld of ik 100 jaar was. Ik kreeg nu en dan zonder eenige reden een gevoel van totale uitgeputheid. Ik was niet geschikt om mee te gaan, omdat ik altijd humeurig en knorrig was. Ik had absoluut geen lust meer om mijn huishouden te doen en evenmin om eens hier en daar heen te gaan. Ik was altijd maar doodmoe, zoodat ik het leven als een voort- durenden last begjpn te voelen. Twee jaar geleden kreeg ik ischias langs mijn geheele linkerzij vanaf de heup naar be- neden. Ik nam Kruschen Salts en vond dat het me uitstekend hielp. Sedert ik het begon te gebruiken ben ik een heel ander mensch geworden. Ik ben gaan inzien, dat het leven waard is om geleefd te worden. Mijn werk valt me gemakkelijker en ik heb veel meer energie." Mevr. G. M. In negen en negentig van de honderd ge- vallen is een slechte gezondheid de oorzaak van een slecht humeur. Een ziekelijke geest vindt zijn oorzaak in een ziekelijk innerlijk het gevolg van traag werkende organen, waar door de afvalstoffen zich in het lichaam op- hoopen. De ,,kleine, dagelijksche dosis" Kruschen maakt een eind aan dit alles, omdat het de afvoerorganen tot geregelde werking aan- spoort. Het gevolg van deze inwendige schoon- heid is, dat verfrischt en vemieuwd bloed door Uw aderen stroomt. Uw lichaam en geest zullen van deze zuiverende werking den weldadigen invloed ondervinden: U voelt zich gezonder en gelukkiger. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a f 0,90 en 1,60 per flacon. Stralende gezondheid voor den cent per dag. Let op dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking, de naam Rowntree Handels Maatschappij Amsterdam voorkOnrt. Adv. De commissionnair M. de Putter heeft in een ruim en afgesloten varkenshok een 20tal jonge hanen ingesloten, om de vliegen die zich aldaar ophouden, op te laten vangen. De var- kens laten het zich welgevallen, dat de hanen gedurig over hen heenloopen, terwijl men in het hok maar enkele vliegen aamtreft. Bestuursverkiezing. In de huishoudelijke ledenvergadering van de Christelijke Fabrieks- en Transportarbei- dersbond alhier werden gekozen tot bestuurs leden de heeren J. Goossen, J. van Drongelen, M. P. Bakker,, C. van Tatenhove en C. Witte. (Van deze gelegenheid dient gebruik ge maakt om mede te deelen, dat in het verslag over de feestelijke jaarvergadering gesproken wordt over het lOjarig bestaan, dit moet zijn het 4jarig bestaan. Ondergeteekende was in zijn kwaliteit van verslaggever der Ter Neuzensche Courant naar deze vergadering uitgenoodigd, doch had het maken van een verslag aan een lid opge- dragen met het oog op een door hem bijge- woonde andere vergadering. De Ax. Crt. heeft het zich, zooals gewoonlijk, weer gemakkelijk gemaakt en de fout klakkeloos overgenomen uit mijn verslag. Verslaggever.) Tentzending. Voor de enorme menigte van belangstellen- den was het gisteravond een zeer groot teleur stelling, te moeten vememen, dat Ds. G. P. A Ruijsch van Dugteren, de vroegere herder en leeraar, wegens plotse-lingen ongesteldheid niet kon optreden voor de Zuid-Nederl. Tentzen ding, op de weide van den heer Cappon. In zijn plaats trad op Dr. Cazemier, van Ter Neuzen. HANS WEERT. De dochter van schipper van C. had, vol gens de Midd. Crt. het ongeluk een portemon- naie, waarin 194 gulden zat, over boord te laten vallen. Een mosselschipper uit Yerseke werd ter hulp geroepen, die hot mocht geluk- ken na ruim een half uur visschen met de kor de portemonnaie op te halen. Men kon zich de blijdschap van schipper en dochter voorstellen. .- In deze gemeente niaTCUlfert een lijst ten- einde handteekeningen te verzamelen om de kweekschool voor onderwijzeres te mogen be- houden, daar de regeering plannen heeft, ook deze inrichting op te heffen. breekt de tijd aan van de opening van het voetbalseizoen. Nog een week scheidt ons van den aanvang van de competitie en maken reeds verschillende vereenigingem zich op om krachtig uit te komen. Temeuzen zal dus haar laatste oetfenwed- strijd spelen en heeft hiervoor uitgenoodigd het sterke reserve-elftal van de Breda'sche eerste klasser N.A.C. Dit elftal speelt in de reserve eerste klasse en mag dus verwacht worden dat onze spelers hiervan een lesje zullen krijgen in voetbal- techniek. Dat zij die les ter harte zullen nemen is onze wensch, want een in goede harmonie gespeel- den wedstrijd tegen een sterken tegenstander kan tallooze aardige momenten opleveren, die vna groote waarde kunnen zijn voor de spe lers die de opgedane ervaringen weten te waardeeren en later in toepassing zullen bren,, gen, wanneer het er in de competitie tegen gelijkwaardige vereenigingen op aan komt een fractie van een seconde vlugger te zijn. ZONDAG 10 SEPTEMBER 1933. Ned. Hervormde Kerk. Ter Neuzen. 9.30 u. en 2.30 u., Dr. L. J. Caze mier. Sluiskil. 9.30 u. en 2.30 u., de heer L. Dek. Axel. 9.30 u. en 2 u., den heer Verduijn. godsdienstonderwijzer te Breskens. Hoek. 9.30 u. en 2.30 u., Ds. E. Raams. Zaamslag. 9.30 u. en 2.30 u., Ds. G van Dis. Sas van Gent. 9.30 u., Ds. Akersloot van Houten Roos. Philippine. 2 u., Ds. Akersloat van Houten Roos. Gereformeerde Kerk. Ter Neuzen. 9.30 u. en 2.30 u., Ds. S. Groene- veld. Axel. 9.30 u. en 2.30 u., Ds. Bavinck van Hoek. Zaamslag. 9.30 u. en 2.30 u., Ds. Kok. Chr. Gereformeerde Kerk. Zaamslag. 9.30 u. en 2.30 u., Ds. Tolsma, Gereformeerde Gemeente. Ter Neuzen. 9.30 u., 2.30 u. en 6 u., leesdiensfc. Axel. 9.30 u. en 2.30 u., leesdienst. Oud-Gereformeerde Gemeente. Ter Neuzen. 9.30 u„ 2.30 u. en 6 u„ leesdienst. OFFERBLOKKEN GELICHT. Toen men Maandagavond de deuren van het Roomsch Katholieke kerkgebouw te Hans- weert wilde sluiten, kwam men tot de onaan- gename ontdekking, dat de offer.blokken in dat gebouw door onbevoegden waren gelicht. De diefstal is gepleegd door gebruik te maken van lijmhoutjes, van welke voorwerpen ge- R.K. Kerkdiensten te Ter Neuzen. Zondag zjjn de H.H. Diensten om 7, 8% 10 uur. 's Namiddags om 2% uur Lof. ONTSMET UW ZAAIGRANEN. Let op de tarwe-uitzaai K. schrijft aan de Midd. Crt.: Wanneer de landbouwer binnenkort zijn herfstzaaiplan gaat opmaken, dan zal hij in de eerste plaats er aan moeten denken, of zijn zaaizaden, aan alle daaraan te stellen eischen voldoen. Want hiervan zullen de resultaten van den komenden oogst voor een groot deel afhan- gen. Doch niet alleen is van groot belang het te gebruiken zaaizaaid (dat zoo noodig van goedgekeurde velden moet zijn) maar even balangrijk is het ontsmetten van het benoo digde zaaizaad. Hoewel, vooral van de zijde van onzen Plan- tenziektenkundigen Dienst, herhaaldelijk op het belang hiervan wordt gewezen, zijn er al tijd nog landbouwers die van deze adviezen niet gediend zijn en de ontsmetting steeds na- laten. Dit beteekent voor hen dan niet alleen een veel geringere opbrengst, doch, wat meer is, de kwaliteit laat in vele gevallen te wen schen over. Xooral nu de verschillende tarwe-organisa- ties op de kwaliteit letten, houde men hier- mee terdege rekening! Wij hebben bij onze tarwe met verschillende zwamziekten te kampen, welke alle door ont smetting kunnen worden voorkomen. Hoe is het dan mogelijk dat er toch nog landbouwers zijn, die hun zaaizaden niet ont smetten, terwijl zij toch overtuigd kunnen zijn van de financieele voordeelen? Welke landbouwer zou het nu bovendien nog aandruven, in deze benarde tijden risico- te loopen door zijn zaden onontsmet aan den grond toe te vertrouwen, terwijl hij weet dat door ontsmetting alle ziekten kunnen worden voorkomen Bovendien zijn de kosten zoo gering, dat dit geen motief kan zijn om de ontsmetting na te laten. Wij vertrouwen dan ook, dat bij de aanstaan- de tarweuitzaai geen korrel onontsmet wordt uitgezaaid. EEN NIEUWE A A K IN DE KERSSTRAAT Met de voortdurende uitbreiding van onze stad gaat, gelijk overal, gepaard de uitbrei ding van het aantal zaken. Zoo blijkt uit de advertentie in dit num mer, dat de heer J. van Dixhoorn in de Kers- straat een speciaal huis in heeren mod-e- artikelen zal opened, waardoor ook deze straat zich meer en meer tot winkelstraat gaat cntwikkelea. Dat de heer Van- Dixhoorn op een degelgke wijze zijn winkelpand zou inrichten, mocht van hem verwacht worden en zoo biedt zijn winkel voldoende ruimte voor de groote keuze heeren-artikelea op allerlei gebded. De heldere ruime dtalage noodt de gega- digde koopers tot een bezoek en mogen wij de verwachting koesteren dat de heer Van Dixhoorn zijn ondememingsgeest, die vooral in deze tijden zoo weldadig aandoet, in de toekomst zal beloond zien. TERNEUZEN—N.A.C. II. Als de zwaluwen aanstalten gaan maken de verre reis naar het Zuiden te aanvaarden, ARRONDISSEMENTSRECHTBANK TE MIDDELBURG. Zitting van Vrijdag 8 September 1933. De volgende zaken werden behandeld: C. E., oud 36 j., koopman te Arnhem, werd ten laste gelegd, dat hij in 1931 in het Arron- dissement Middelburg E. A. Mel heeft opge- licht, door opzett'elijk, listiglijk en bedriegelijk tot dezen te zeggen, nadat Mel door middel van C. Riemens aan verdachte te kennen ge- geven had, dat hij gaame 10.000 zou willen hebben als eerste hypotheek op zijn goederen,, dat hij die hypotheek kreeg, maar de eene dienst de andere waard was, en Mel dan vijf spaarbrieven van de N.V. Nederlandsche Spaar Maatschappij moest nem'an, welke spaarbrie ven dan later tot aflossing moesten dienen en toen deze dat te veel vond en genoegen nam met 3 spaarbrieven, Mel heeft bewogen een formulier te onderteekenen en daama Mel heeft bewogen tot de afgifte van /255, naar verdachte zeide voor schatting en formulier- kosten. Mr. Maten uit Arnhem, die den verdachte verdedigde, sloot zich aan bij den Officier van Justitie en vroeg eveneens vrijspraak. Eisch: vrijspraak.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1933 | | pagina 5