ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Myn Eiland 6ciondHcid Voor Uwe No. 9034 MAANDAG 28 AUGUSTUS 1933. 73e Jaargang 1IIIIIL1II FEUILLETON Aspirin-/ BUITENLAND rt rrft or L<NGERIEkousen. FORD OP DE JAARBEURS EN IN „DE HANDELSBEURS" TE UTRECHT. steeds het goede en het beste, daarom alleen ENSCHE A BONNEMENTSPRIJS: Binnen Ter Neuzen 1,25 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen fr. per post /1,55 per 3 maanden By voor uitbetaling fr. per post 5,60 per jaar Voor Belgie en Amerika 2,overige lan den 2,35 per 3 maanden fr. per post A-bonnementen voor het buitenland alleen bij vooruitbetaling. Ultgeefster: Firma P. J. VAN DE SANDE. GIRO 38150 TELEFOON No. 25. ADVERTENTIeN: Van 1 tot 4 regels /0,80 Voor elken regel meer 9,26 KLEENE ADVERTENTIeN per 5 regels 50 cent by vooruitbetaling. - Grootere letters en cliches worden naar plaatsruimte berekend r HandelsadvertentiSn bij regelabonnement tegen verminderd tarief, hetwelk op aanvraag- verkrijgbaar is. Inzending van advertentien liefst 6dn dag voor de uitgave DIT BEAD VERSCHIJNT I EI) F.REN MAANDAG-, WOENSDAG- en VRIJD AGA VON I» TWEEDE KAMER. De Tweede Kamer is bijeengeroepen in ver gadering op Dinsdag 5 September, te et§n uur. Aan de orde zal dan zijn regel ing van werkzaamheden. De voonzitter zal mededee- ling doen van het besluit der centrale sectie om onmiddellijk na afloop dezer open.bare vergadering in de afdeelingen te doen onder- zoekea verscheidene wetsontwerpen, onder welke aanivulling van het wetboek van straf- recht met het oog op kleedingstukken en on- dersoheidingsteekenen, welke uitdrukking zijn van een bepaald staatkundig streven; wijzi- ging en aanvulling van de artt. 125 en 126 der amtotenarenwet; wijziging der wet van 30 December 1932 tot wijziging der lager onderwijswet 1920 en van de lager onderwijs- wet 1920; en regelingen van den invoer van roggebloem en roggemeel, van onderkleeding en van metaaldraadgloeilampen. Ook zal de voorzitter mededeelen o.a. het besluit der centrale afdeeling om aan de vaete commissie voor overleg met de regeering om- trent vraagstukken en maatregelen, betrek- king hebbende op aangelegenheden van han- delspolitieken aard, te verzenden het wets- ontwerp goedkeuring van het Nederlandsch- Duitsche douaneverdrag en van het verdrag tot wijziging van het Nederlandsch-Duitsche douane- en credietverdrag van 26 November 1925, beide op 27 April 1933 te Berlijn tus- schen Nederland en Duitschland gesloten; alsmede het wetsontwerp wijziging der crisis- invoerwet. Voorts zal de voorzitter voorstellen om in een op Woensdag 6 Septembrf te 6en uur te houden openbare vergadering een aanvang te maken met de behandeling van een aantal Indische wetsontwerpen, van het wetsontwerp heffing van een omzetbelasting e.a. N4JVERHEIDSRAAD EN ECONOMISOHE VOORUCHTIN G. In de laatste vergadering van den Nijver- heidsraad is over de verspreiding van be- richten door den Eeonomischen Voorlichtings- dienst van het Departement van Economische. Zaken een uitvoerige bespreking gehouden, welke door den directeur van dien dienst is toijigewoond. Hoewel met voldoening werd vastgesteld, dat sinds de reorganisatie de economische berichtgeving belangrijk is ver- beterd, werd toch gemeend, dat op dat gebied nog meer is te bereiken. Met name werd het wenschelijk geoordeeld, dat omgekeerd ook het bedrijfsleven, meer dan tot nu toe het ge- val i3, genoemden dienst hetzij rechtstreeks. hetzij door middel van de organisaties, die in den Nijverheidsraad zijn vertegenwoordigd, zou voorlichten, opdat, in het belang van een goede werking van de economische voorlich- ting in het algemeen, een uitwisseling van documentatie zou worden verkregen. Door den Nijverheidsraad en zijn organisaties zal worden nagegaan of er middelen zijn te vin- den, om tot dat doel nader te komen. Ten slotte heeft de raad een commissie, be- staande uit de heeren Dr. L. G. Kortenhorst, voorzitter en Mr. A. N. Molenaar, Mr. H. H. Steneker en G. J. Droste Jr., leden, ingesteld. om hem van voorl'iehting te dienen over het cadeaustelsel, waarom'trent de Minister van Economische Zaken het oordeel van den raad heeft gevraagd. DE MCITERIJ OP DE ZEVBN PROVlJNOIeN Ex-commandant naar Nederland. Met de Dempo, welke 30 dezer uit Tand- jong Priok vertrekit, repatrieert de kapitein- luitenant ter Zee P. Eikenboom, die ten tijde van de muiterfj commandant van ,,De Zeven Provincien" was, teneinde in Nederland voor het Hoog Mill tan- Gerechtshof te verschijnen. door VICTOR BRIDGES. (Nadruk verboden.) 11) (Vervolg.) Op dat oogenblik kwam de kellner met de cocktails en ki de korte, maar aangename pauze-in-het-gesprek, die hierop volgde, be- sloot ik me voor het oogenblik van verder naar mijn oom en mogelijke wetenswaardig- heden informeeren te onthouden. Ik kon het trouwens ook moeilijk doen zonder de geschie- denis van mijn ontmoeting met Miss de Ftoda ter sprake te brengen en zoo ver wilde ik niet gaan. Als zij werkelijk betrokken was bij het een of andere onverkwikkelijke mysterie, waarin de doode ook een rol had gespeeJd, was zwijgen en haar naam er buiten houden al het minste, wat ik voor haar doen kon. Dus leidde ik, bljl het serveeren van de oesters, op voor mij werkelijk handige manier het, gesprek in andere, mindere precaire toanen door inspecteur Campbell te vragen, hoe het hem gelukt was mij zoo verbazingwekkend vlug te vinden. Hij was dadelijk bereid on, zijn methode uit te leggen ea met dit als uit- gangspunt kwam het gesprek van zelf op andere onderwerpen detective-werk en der- gelijke opwindende toezigheden die ons tot het dessert, gevolgd door koffie, bezig hielden. Mijn gastea bleken allebei gezellige praters te zijn en het speet me werkelijk toeri Dray ton op een gegeven oogenblik zijn horloge te Bij de behandeling van de muiiterijzaken door den Krijgsraad te Soerabaja zal worden gebruik gemaakt van reeds door den heer Eikenboom afgelegde verklaringen. ONGEVAL OPWEG NAAR HET WEB®. Sedert de jongste wijziging van de ongeval- lenwet worden de gevolgen van ongevallen op weg naar huis en van huis naar het werk mits de kortste en meest gebruikelijke weg genomen werd en geen bijzondere risico's wer- den geschapen door den betrokkene geacht in verband te staan met de dienstbetrekking. Als grens gold volgens constante jurispruden- tie in den regel de drempel van de woning. En dat wel in dien zin, dat wie over den drempel viel, wel recht had als hij buiten de woning terecht kwam en dus op straat zijn been of arm brak, maar geen recht had, wanneer hij binnen zijn woning terecht kwam en dus bin- nenshuis zijn letsel opliep. Hierbij was tot dus- ver dus geen sprake van ,,verkeersongevallen" als maatstaf. Thans heeft de centrale raad van beroep de grens nauwer getrokken en uitkeering in hoogste instantie geweigerd aan iemand, die buiten de deur van zijn woning in zijn voor- tuin, op weg naar den gereed staanden auto, weermede hij steeds naar zijn werk ging (als hoofdcontroleur van een suikerfabriek) strui- kelde en zijn enkel brak. De centrale raad overwoog daarbij, dat een ongeval overkomen in den voortuin, waar de arbeider niet bloot- staat aan „het normale gevaar van de straat'.', niet kan geacht worden hem te zijn overkomen in verband met de dienstbetrekking. Ook alle ongevallen alsgevolg van het „niet regelmatig gebruik van den weg" worden voortaan niet meer geacht in verband met de dienstbetrekking te zijn overkomen. Zoo kreeg een man onlangs ook in hoogste instantie geen schadeloosstelling voor de gevolgen van een val, hem overkomen, toen hij met een vaart van 3540 K.M. achter een vrachtauto aan- reed en nu en dan zich daaraan vasthield. DE AANSPRAKELIJKHEID VAN DE RIJKSVERZEKERINGSBANK VOOR OPERATIEGEVOLGEN. De centrale raad van beroep voor de onge- vallenverzekering heeft onlangs een princi- pieele beslissing gegeven over de vraag, of de rijksverzekeringsbank aansprakelijk is voor de gevolgen van in haar opdraeht verrichte ope- raties, ook voor het geval tenslotte blijkt, dat de geopereerde afwijking geen gevolg van eenig ongeval is. Het ging om een man, die overleden was, nadat zijn been was afgezet, terwijl de chirurg, die hem onderzocht voor de operatie, had vastgesteld, dat de aard van de aandoening hestond in tuberculose van den voet en verband met eenig ongeval ontbrak. De chirurg had geen opdraeht van de bank tot operatie afgewacht en de man verkeerde in de meeming, dat die operatie op last en voor risico van de bank geschiedde. Toen uitkeering geweigerd werd, omdat vaststond, dat van on- gevalsgevolg geen sprake was, gingen de na- gelaten betrekkingen in beroep. De raad van beroep en de centrale raad namen onder de gegeven omstandigheden ver band met de dienstbetrekking aan. Aan het verzuim van den chirurg om een opdraeht tot operatie te vragen dankt de patient en zijn familie dus schadeloosstelling, omdat nu de operatic, schoon zonder lastgeving, geacht werd op last van het bankbestuur te zijn ge- scMed. HET VREDESPALEIS 20 JAAR GELEDEN INGEWIJD. lOp 28 dezer zal het 20 jaar geleden zijn, dat, in legenwoordigheid van de Koningin en An drew Carnegie, bet Vredespaleis -werd inge- wijd. Het herbergt thans, gelijk men weet, behalve het Permanente Hof van Arbitrage, voorschin haalde en aankondigde, dat het tijd was om op te stappen. ,„'t Is ter behartiging van n w belangen", zei hij, in antwoord op mijn protest. ,,Onze vriend, de do'kter schelt me om half drie op om te vragen, of u op zijn aanbod in wilt gaan" „Zeg hem, dat 't me spijt", zei Ik, „maar dat ik hem in deze niet ter wille kan zijn. Maar als hij me dat vergeven kan, moet hij maar gauw eens komen kennis maken. Ik voel er niets voor om dadelijk met mijn buren te gaan kibbelen vooral niet na zijn hulp- vaardige houding tijdens de ziekte van mijn oom". ,,Daar toestaat niet veel kans op", stelde Drayton me gerust. „Hij maakt een schappe- lijken indruk en u heeft 't recht te weigeren". Hij stak me zijn hand toe. ,,Wel bedankt voor de tip-top lunch. Tusschen vier en vijf loopt u dan wel even bij me aan". Ik betaalde de rekening en ging mee naar buiten. Op de stoep namen we afscheid, maar niet voor Campbell die zich had laten ont- vallen, dat hij dol op jagen was me op handslag had moeten beloven, dat hij me zou komen opzoeken, zoo gauw ik op Greensea geinstalleerd was. Met zijn stoere persoonlijk- heid en zijn kailmen, pienteren geest had de man voor miji iets heel sympathieks en daar bij voelde ik gezien de eigenaardige atmos- feer, die er over mijn nieuwe bezitting hing dat hij wel eens een zeer bruikibare vriend voor me zou kunoen zijn. Mijn beide gasten staken samen Holborn over en ik sloeg naar rechts af en kwam door Chancery Lane in Cockspur Street, waar zich de kantoren van de Planet Lijn bevinden. Niet zander een gevoel van spanning ging ik de breede steenen trappen op en gaf mijn kaartjb am een van de bedienden met het vevzoek, den secretaris om een onderhoud te vragen. In tegenstelling met hetgeen ik Drayton, ver- teld had, was ik er niet zeker van, dat de directie zoo welwililend zou zijn, me van de het Permanente Hof van Internationale Jus- titie en de Academie voor Internationaal Recht. In verband met de behoeften van het Permanente Hof van Internationale Justdtie moest reeds twee maal tot uitbreiding van het Paleis worden overgegaan; de eerste maal werd, teneinde het Hof van Justitie meer ruimte te verschaffen, een nieuw boekenma- gazijn voor de bibliotheek aan het paleis ge- bouwd, dit jaar werd de Academie voor Inter nationaal Recht naar een nieuwen vleugel overgebracht. Het gebouw zal dien avond zijn verlieht. Van 28 Augustus tot 2 September wordt het geschrift: .fWat gebeurt er in het Vredespa leis? Waarvoor dient het?" gratis ter be- schikking van de bezoekers gesteld. POLITIONEEL BELEID EN VERANTWOORDINGSPLIOHT. In het Staatsblad is afgekondigd een Kon. besluit, waarbij vernietigd wordt het besluit van den gemeenteraad van Leiden van 28 April tot inwilliging van het verzoek van het raadslid D. A. van Eck, om aan den burge- meester inlichtingen te mogen vragen met ibetrekking tot het weigeren van toestem- ming tot het houden van een optocht op 1 Mei aan het Mei-comite uit de anbeidersbeweging. De Kroon overweegt hierbij, dat noch vol gens de letter, noch volgens den geest der ge meenteraad aan den burgemeester verant- woordelijkheid is opgedragen jegens den ge meenteraad nopens het door hem gevoerde beleid ter zake van de politie in de gemeente, zoodat het raadsbesluit in strijd is met de wet. In het Staatsblad is opgenomen een Kon. besluit, waarbij wordt vernietigd het besluit van den raad der gemeente Haarlem van 12 April tot inwilliging van het verzoek van het raadslid Joosten om aan B. en W. vragen te stellen omtrent de weigering door den burge meester ^tot het geven van verlof voor het houden van een optocht op Zaterdag 1 April 1933, aangevraagd door het bestuur van de Federatle Haarlem van de S.D.A.P., welke optocht was bedoeld als een reclame in ver band met de verkiezingen voor leden van de Tweede Kamer. De Kroon overweegt hierbij, dat de toe- gestane vragen niet betreffen het door bet college van B. en W. gevoerde bestuur van de huishouding der gemeente en dat de raad door toestemming te verleenen tot het stellen van bedoelde vragen, heeft gehandeld in strijd met de Gemeentewet. VERSTREKKEN VAN INLICHTINGEN OVER BELASTINGEN AAN GEMEENTEBESTUREN. Bij resolutie van den Minister van Finan- cien is bepaald, dat aan gemeentelbesturen wordt toegestaan, dat ten behoove van den dienst hunner gemeente, inzage of uittreksel wordt genomen: a. ten kantore van de ontvangers der directe belastingen van de kohieren der grondbelasting en der personeele belasting, alsmede van de elementkaarten voor de per soneele belasting; to. ten kantore van de inspecteurs der directe belastkigea, van de tegenkohieren der grondbelasting en der personeele belasting, alsmede van de staten waarop de kohieren en de tegenkohieren der gemeente en per belas- tingjaar worden ingeschreven en van de ele mentkaarten voor de personeele belasting; c. ten kantore van de inspecteurs der directe belastingen van de staten personeele Ik p Soldeeren aan belangrijke ULLUUL prijzen. Veldstr. 55, GENT fngez. Med. verpllchtingen, die mijn contract me oplegde, te ontslaan. En het vooruitzicht van nog een lange en eentonige reis naar Manaos was verre van aangenaam. Dus wachtte ik in vreeize en beven tot ik binnengeroepen zou worden. Het geluk was echter met me. Een van de directeuren, dien ik toevaJUig persoonlijk ken- de was in de kamer van den secretaris, toen ik daar binnengelaten werd. De heeren had- den blijkbaar, evenals ik, goed geluncht, en toen ik hun het verhaal deed en met mijn verzoek voor den dag kwam, vond ik hij hen een willig oor. „Maak u maar niet bezorgd, Mr. Dryden", zei de directeur met een soort van pompeuze beminnelijkheid, „ik zal uw verzoek zelf over- brengen en ik voor mij geloof niet, dat er tegenwerpingen zullen komen. We vinden het natuurlijk wel jammer, dat u ons gaat ver- laten, maar dat zal voor mijn mede-directeu- ren geen reden zijn om u moeilijkheden in den weg te leggen. U heeft nooit eenige reden tot kiagen gegeven en dat waanborgt u een soepele behandeling onzerzijds". Ik bedwong een bescheiden bios en be- dankte hem zoo welsprekend als ik ken. En na nog een minuut of vijf praten, kreeg ik van beiden een hand en mocht weggaan. Met het gevoel van een man, die onver- wacht uit de gevangenis ontslagen is, liep ik de stoep af en ging de straat op. Alies liep me zoo mee, dat ik me bezorgd begon te maken. 't Kon oomogelijk z66 doorgaan. Alles, wat ik me ooit gewenscht had, werd me opeens in den schoot geworpen. Een dolle be- hoefte om mijn hoed omhoog te gooien en een Indiaaendans om de Nelson-kolom uit te voe- ren overviel me, maar de kille visschenihlik van een critischen politie-agent ""behoedde me voor zoo'n faux pas. Een hlik op mijn horloge vertelde me, dat het al bij half vier was. Dus zette ik koers naar Bedford Row. Dezen keer behoefde ik niet in de kamer van den ouden bediende te belasting no. 6 welke per kohier het totaal aantal belaste perceelen en het totaal der be- lastibare huurwaarde bevatten; d. ten kantore van de inspecteurs der directe belastingen, van de staten dividend- en tantifemeitoelasting no. 17 onder meer, de namen bevattende van de naamlooze ven- nootschappen enz. ten aanzien van welke een besluit genomen is tot het niet opleggen van een aanslag over eenig boekjaar. DE NIEUWE SALARISKORTING VAN HET RI.mSPFRSONEEL. Onder voorzitterscbap van den beer L. F. Guit is het hoofdbestuur van den Ned. R.K. Bond van Overheidspersoneel „St. Paulus", Dcnderdag j.l. in buitengewone vergadering te Utrecht bijeen geweest ter bespreking van de voorstellen der regeering, inhoudende, een nieuwe korting op de loonen en salarissen van het rijkspersoneel. Met groote teleurstelling werd van den in- houd van deze voorstellen kennis genomen, vooral omdat in voorafgaande jaren reeds be langrijke offers door het rijkspersoneel zijn gebracht. Overeenstemming is bereikt ten opziohte van het standpimt, in te nemen bij de bespre- kingen in de R.-Kath. Centrale van Burger- lijk Overheidspersoneel, waarvan St. Paulus deel uitmaakt en welke besprekingeo in de volgende week zullen plaats vinden. Op deze hoofdibestuursvergadering volgde in den namiddag een vergadering van afge- vaardigden vein de centrale groep rijksperso neel van St. Paulus. Bij de daar gevoerde be- sprekingen werden de grondgedachten en de practische beteekenis der regeeringsvoorstel- len aan emstige critiek onderworpen, terwijl daamaast toijzonder werd gewezen op de positie van hen, die behooren tot de lagere groepen van het rijkspersoneel. De beraadslagingen leidden tot algeheele overeenstemming tusschen bondsleiding en afgevaardigden. De N.V. Nederlandsche Ford Automobiel Fabriek zal op de a.s. Najaarsbeurs te Utrecht (5 t/m 14 Sept.) over een buitengewoon groote standruimte beschikken, t.w, het geheele par terre van het 3de Jaarbeursgefoouw, omvat- tende niet alleen het middengedeelte, doch ook de daarbij aansluitende gangpaden en monsterkamers ter weerszijden. Deze groote ruimte stelt haar in staat wel een zeer bijzondere expositie in te richten, die een goed beeld zal geven van Ford-transport in al zijn omvang, alsmede van de Ford- Service. Zooals bekend, worden op de Jaarbeurs, wat automobielen betreft, uitsluitend chassis, vraohtwagens of toepassingen der chassis, geen luxe-wagens zjnde, tentoongesteld. De groote Ford-stand zal in de eerste plaats een volledig overzicht geven van hetgeen de Nederlandsche Ford-fabriek zelf levert op het gebied van vracbtwagenchassis (4- en 6- wielige), met en zonder staled cabine, en com plete bestelwagens in diverse maten en uit- voeringen. Van de chassis vermelden wij nog, dat deze vervaardigd worden met de volgen de wielbases2,29 M., 2,70 M., 2.85 M., 3.35 M. 3.98M., de eerste twee met 4-cylinder mo- toren en de verdere met 4- of 8-cylinder-in-V- vorm motor. Als toijzonder belangwekkend tentoonstel- lingsobject zal ei oak een keurig in chroom en lak afgewerkt V-8 chassis van het nieuw- ste type zijn, geheel opengewerkt en waarvan de werkende deelen in beweging zijn. Naast de wagens met standaard Ford en Fordson carrosserieeb, waarbij ook voor- beeiden zullen zijn van wat er in deze wagens geladen kan worden in den vorm van kistjes doozea, enz., zullen er ook eenige voorbeelden wachten. Ik werd onmiddellijk de trap opge- loodst en de kamer van Mr. Drayton binnen gelaten. Bij mijn binnenkomen keek hij van het rijtje papieren op, dat hij voor me klaar- gelegd had om te teekenen. ,,Je bent vroeg", zei hij, „maar ik ben al klaar. Hoe is het me je verzoek om cntslag afgeloopen Ik bracht verslag uit van de buitengewoon voorkomende manier, waarop ik in Cockspur Street ontvangen was. Hij knikte met de hu- moristische uitdnikking op zijn gezicht, die ik al van hem begon te kennen. ,,De menscben kunnen niet anders dan be- leefd tegen je zijn, Dryden", zei hij. „Je bent zoo verkwikkend recht-op-den-man-af". Ik dacht aan de gereserveerdheid, die ik ten opzichte van mijn kennismaking met Miss de Roda betracht had en voelde me een aartsbedrieger. ,,En hoe is het onderhoud met den dokter afgeloopen?" vroeg ik, om me een houding te geven. ,,Was hij erg uit zijn humeur toen hij hoorde dat ik niet wou verhuren?" ,,Hij leek wel verbaasdzeker had hij anders verwacht. Maar ik kreeg den indruk, dat hij den moed nog niet heeft opgegeven. Ik denk dat hij 't nu zelf zal probeeren". „Je hebt hem toch duidelijk gezegd, dat ik het emstig rneende met mijn weigering?" vroeg ik. „Absoluut", ,was het antwoord van Dray ton, „maar hij behoort blijikbaar tot de garde koppigers, die geen ,,neen" accepteeren. Toen ik hem je boodschap overbracht, heeft hjj zoo- lang gezeurd over je adres, dat ik 't hem niet meer weigeren ken. Ik heb 'm toen gezegd, dat je voor het oogenblik nog op de ,,Neptu- nus" woonde. En dus 'heb je alle kans, dat hij je op komt zoeken om zelf zija zaak te be- pleiten". ,,Dan doet hij een reis voor niets", zei ik geergerd. ,,Enfin, dat moet hij zelf maar weten". Ik ging naast hem zitten en nadat ik de TAB LETT EN (BAYEn) en nooit vervaIschingen Uitsluitend verkrijgbaar in de oranje-bandbuisjes van 20 tabl. 70 cts. en oranjezakjes van 2 tabl. a 10 cts> Ingez. Med. zijn van speciale toepassingen van de „Ford- son" chassis, zooals een 3,35 M. wielbasis chassis met een $6 tons aanhangwagen (op- legger), een 3-zijdig kippende stalen kip- wagen, een motor-ibrandspuit, een bestelwagen van ,,De Bijenkorf" en een 19-persoons tou- ringcar, geschdkt voor derde klas wegen, met open dak (een Fordson 8-cylinder). Vermel- denswaard is hierbij, dat deze wagens alle,. evenals de stanjdaard Ford-modellen, behalve het model „Y", zoowel wat carrosserie, resp. uitrusting, als chassis aangaat, in Nederland gabouwd zijn. Als bijzondere attractie voor technici zal er naast deze wagen-expositie een eompleet, op de modemste wijze ingerichte Ford-dealer's werkplaats zijn met hydrauliscbe hefbrug; verfspuitkamer, onderdeelenmagazijn met stalen stellingen, enz. Dit belangrijke en uit- gebreide deel dezer expositie zal een duidelijk beeld geven van wat de Ford-Service-organi- satie beteekent voor den Ford- of Fordson- gebruiker. Voorts zal men hier ook een afdeeling der Fordson Industrie- en Landbouwtractors aantreffen en een voor Ford- en Fordson- motoren voor industrieele doeleinden en als bootmotor, waarbij o.a. een fabrieksbrand- spuit met Fordmotor en een Fordson-boot- motor voor reddingsbooten, zooals gebrudkt aan onze Noordzeekust. In een aan dezen stand grenzende zaal zul len doorloopende voorstellingen der nieuwste Ford-films worden gegeven. Eenige der zjj- kamers worden ingericht als kantoren, zoo dat de bij den verkoop en service betrokken afdeelingen der N.V. Nederlandsche Ford Automobiel Fabriek ter Jaarbeurs kantoor zullen kunnen houden. Gedurende de Jaarbeurs houdt de Ford- fabriek tevens in het gebouw ,,De Handels- beurs", Mariaplaats, Utrecht een interessante tentoonstelling der Ford personen-automo- bielen, alwaar een volledige cdllectie der nieuwste 4-cylinder en 8-cylinder modellen van dit merk te bezichtigen zullen zijn. De toegang tot deze speciale Ford luxe-auto- tentoonstelling is vrij en deze is tot 's avonds 10 uur geopeewj. AMERIKAANSCHE ZORGEN. Sinds wij schrijft de N. R. Crt. een week geleden hier een overzicht gaven van de haperingen, die in de beweging voor natio- naal herstel in de Vereenigde Staten zijn op- getreden, is de toestand er niet beter op ge- worden. De moeilijkheden met een deel van de groote industrieen, die tot dusver de poli- tiek van de „vrije werkplaats" hebben gehul- digd en die thans weigeracbtig zijn door het aanvaarden van een ,,code" van hun fabrieken gesloten bedrijven te maken houden aan,. daarbij doen zich echter allerlei nieuwe moei lijkheden voor. Men hegint te ervaren, dat de huidige maatregelen al heel weinig gedaan hebben tot verhooging van de koopkracht van het publiek, terwijl de prijzen al evenmin ver- documenteci die Drayton voor me had klaar- gelegd, stuk voor stuk doorgelezeo en de noo- dige inlichtingen er over gevraagd had, tee- kende ik het heele ristje ineenen door. „Nu kunnen we verder gaan", zei hij, toea ik klaar was, „en de zaak voor elkaar bren gen. Ik helb Bascomb al geschreven, dat jij zijn nieuwe ,,patroon" bent en dus kun je een kijkje gaan nemen op je eiland, zcader dat de hond op je afgejaagd wordt"- „Dat is ten minste een troost", zei ik lachend. „'t Zou een slecht begin zijn, als je op je eigen steiger door je eigen hond aan mootjes gescheurd werd". Ik stond op en nam mijtn hoed en stok. ,,Ik denk morgen of cvermorgea te gaan", voegde ik er aan toe. .Wanneer, hangt af van den dag waarop ik vrij' kan krijgen". ,,Laat zoo gauw je er geweest bent, iets van je hooren", zei Drayton, terwijl hij me de hand toestak, ,,en als ik je op de een of andere manier van dienst kan zijn, laat 't me dan even weten. Je weet dat is het eenig excuus voor het bestaan van een rechtsge- leerde". Ik bedankte hem met een paar hartelijke ecbt gemeende woorden en met het gevoel. dat ik dien middag buitengewoon geboft had want wie krijgt een goeden vriend juist als hij hem noodig heeft? zette ik mijn kraag op en ging de druilige atmosfeer van Bedford Row weer in. Een vochtige, kille mist hing als een sluier in de straat, maar in mijn opgewekte, optimistische stemming deed een beetje nat- tigheid, ook al drong die door alles heen, me niets. Vlug stapte ik aan en binnen tien mi- nuten had ik Oharing Cross bereikt. Bij mijn binnenkomen in het station was het geluk voor den zooveelsten keer met me. De trein, dien ik moest hettoen, stond nog ge- duldig te wachten en geen drie minutea later gleed ik oostwaarts in den hoek van een half leege, eerste klas rookcoupe. Ik had een pret- tigen, welbesteden dag achter den rug.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1933 | | pagina 1