ALGEMEEN NIEUW8- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Eerste Blad. No. 9027 VRIJDAG 11 AUGUSTUS 1933. 73e Jaargang RAADSVERGADERING BUITENLAND Gesprekken in het Donker. BINNENLAND TER NEUZEN, 11 Augustus 1933. - BESMETTELIJKE ZIEKTEN. NEUZENSCHE II U L. Ifl la I sn, unvKETENTIeN: Van 1 tot 4 regels 0,80 Voor elken regel ABONNEMENTSPRIJSBinnen Ter Neuzen 1,25 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen fr per post 1,55 per 3 maanden - Bij vooruitbetaling fr. per post 5,60 per jaar - Voor Belgie en Amerika 2,-, overige lan den /2,35 per 3 maanden fr. per post - Abonnementen voor bet buitenland alleen bij vooruitbetaling. Ultgeefster: Firnia P. 3. VAN DE SANDE. GIRO 38150 TELEFOON No. 25. ADVERTENTIeN: Van 1 tot 4 regela 0,80 Voor elken regel meer 0,20. KLEINE ADVERTENTIeN per 5 regels 50 cent bij vooruitbetaling. Grootere letters en clich6's worden naar plaatsruimte berekend Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tarief, hetwelk op aanvraag verkrijgbaar i3. - Inzending van advertentien liefst 6en dag voor de uitgave. DIT BI.AI) VERSCHIJNT IEDEREN MAANDAG-, WOENSDAG- en VRIJDAGAVOND De Burgemeester van TER NEUZEN maakt bekend, dat eene openbare vergadering van den gemeenteraad is b&legd op Donderdag 17 Augustus 1933, des voormiddags 10 uur. Ter Neuzen, den 11 Augustus 1933. De Burgemeester voomoemd, J. HUIZINGA. GOEDKEURING ROOILIJNBESLUIT. Het hoofd van het gemeentebestuur van TER NEUZEN brengt ter openbare kennis, dat bet raadsbesluit van 28 Juni 1933, tot vaststelling van een voorgevelrooilijn aan de noordzijde van de Nieuwe Kerkstraat te Sluiskil, door Gedeputeerde Staten van Zeeland is goedgekeurd. Van dit besluit kunnen belanghebbenden binnen dertig dagen na heden voorziening vragen bij de Kroon. Ter Neuzen, den 11 Augustus 1933. Het hoofd van het gemeentebestuur voornoemd, J. HUIZINGA. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN, maken bekend, dat het verzoek van de Firma OSCAR HAMERLINCK te Ter Neuzen, om op het perceel kadastraal bekend gemeente Ter Neuzen, Sectie C, no. 4674 een inrichting voor het bewaren en af- tappen van benzine te mogen oprichten door hen is ingewilligd. Ter Neuzen, den 8 Augustus 1933. Burgemeester en Wethouders voomoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVTJLLE, Secretaris. door hun aanwezigheid beteekenis hier aan kunnen geven, terw.„I tevens een veel groo tere massa zal kunnen zien en volgen wat er gebeurt. Van belang is, dat geen enkele politieke partij of richting als zoodanig in het defile vertegenwoordigd zal mogen zijn. Het huldabetoon in het Stadion zal te half drie aanvangen. Eerst alien 2000 postduiven opgelaten worden, daama volgt het voorbij- trekken van ruiters van alle ruitervereeni- gingen in. het land. Dan zal de militaire politie onder leiding van Untenant Ilcke een demonstratie geven om deze te besluiten door in galop voor de Koninklijke loge te defi- leeren. Hiema begint het eigenlijke defild van de Oranjevereenigingen waaraan zeker 30.000 personen zullen deelnemen. Velen zullen komen in nationale kleederdracht; de deel- nemende corporaties zullen eigen vaandels en vlaggen en banieren ir.edenemen. Dit defile zal gesplitst worden in twee gedeelten, want als onderbreking komt er een dansgroep van 400 dames, gekleed in rood-wit-blauw en oranje, die een zegewagen zullen trekken. Het zal den indruk maken, of de nationale vlag den zegewagen zal voortbewegen, die 9 M. lacg 3 M. breed en 3M> M. hoog zal zijn. De wagen zal het regeeringsjubileum sym- boliseeren. 400 meisjes zullen er rondom een dans uitvoeren onder leiding van Gily Green. Achter deze grooep zal de rest van het deflid volgen; alle dragers van vaandels, vlaggen en banieren hetoben zich dan midden in het veld opgesteld, zoodat dit edr bewogen vlaggenzee zal zijn geiworden. Bij de Marathonpoort staan dan een duizend zangeressen en zangers" opgesteld: deze zet- ten na afloop van het defild het Kroningslied van 1899: „Wees begroet met jubeltonen" in. Daama wordt door de gemengde koren ge- zongen: „Gelukkig is het land" en „Helpt nu uzelf, so help' u God", twee liederen van Valerius. Tenslotte zal het Wilhelmus gezon- gen worden; tegelijkertijd wordt de vaandel- groet gebracht. Alle defileerenden, die door de Marathon- van alle leven komt hierop neer, dat het alles ,,kookt en ziedt en bruist en sist Maar intussohen weet men dan maar heelemaal niet, wat er dan wordt gekookt. Die jongeren hebben zegt hij - het geloof verloren in een altijd en voor ieder geldende waarheid en in vaste waarden. De zoon laat die beschuldiging echter niet op zich zitten. Hij mag dan het ge loof in de waarden zijner ouders verloren hbbben hij heeft een andere waarheid en andere waarden. Ook al praten zij daar niet zoo druk over, toch hebben zij er grooten eerbied voor. En ook al ken- nen zij die waarden niet zoo precies als de ouderen en ouders de hunne kennen, toch hebben zij ze wel. Zelfs benijden zij hun ouders die zekerheid niet, zij zijn dan maar liever onzeker. Zij zijn nog maar steeds aan het experimenteeren en dat doen zij met een ze'kere trots. Want daar- voor is durf noodig en van zoo iets heb ben die oudere menschen met hun burger- lijke levensopvattingen geen notie noch begrip. De vader echter zou willen, dat de zoon deze burgerlijkheid, waarop hij nu zoo afgeeft, eerst eens goed leerde kennen. Weet die jongen wel, hoeveel ordelijke, doelbewuste kra-cht daarin zit, hoeveel trouw in het kleine, hoeveel geijkte levens- ervaring, hoeveel wil om iets te zijn voor het geheel Zoolang als hij zijn brood niet zelf verdient en hij niet voor een ge- zin heeft te zorgen, zoolang als die zoon ook nog geen verantwoordelijkheid heeft ten opzichte van den staat, weten die jongeren niet wat de burgerij is. De zoon loochent al die waarden en doeleinden, tenminste voor zoover men ze vooruit kent. Hij wil van geen c ol. neivada worm naaer eremeia, uat ue umuic- weten, en h'j j I ,aii.Qan iotuw, dp '^n^kliike^I^ere!8^verlaten I renwliegers Ranieri en Squaglia emstig ge- voorrechting van de cooperatieve vereenigin- gen verviel. Voile nadruk valle evenwel op de verandering in het stelsel an heffing: niet langer de veelvuldige belasting, bij elke over- dracht geheven, zal gelden, maar eens en voor goed wordt vier procent bij de bron gevraagd. De vermindering van druk, die daarmee aan het economisch verkeer ten goede komt, is een voordeel van eminente beteekenis. Wie kennis nam van hetgeen in onze Economische Kroniek uitvoerig bepleit is, zal verstaan de ingenomenheid, waarmee wij deze omzetting begroeten. Over schier heel de linie voordeel! BALBO'S ESK.ADEK. Omtrent het ongeval bij het vertrek van het Italiaansc-he eskader van de Azoren wordt nader gemeld: De start geschiedde in twee etappen. Te 5,25 uur Woensdagmorgen (plaatselijken tijd) stegen de negen vliegtuigen op, die onder lei ding van generaal Pellegrini bij Horta ge- meerd lagen. Toen zij boven Ponto Delgada kwamen, begonnen de daar voor het vertrek gereed liggende vliegtuigen, waaronder dat van generaal Balbo, op te stijgen. Hierbij ge schiedde het ongeval. Waarschijnlijk raakte de boeg of een drijver van het elfde vliegtuig bij den start den zeebodem, waardoor het vlieg tuig omsloeg. Volgens een nader bericht uit Ponta Delgada zou er met het verongelukte vliegtuig niets gebeurd zijn, indien niet op hetzelfde oogen- blik een der motoren onklaar was geraakt, waardoor het toestel niet snel genoeg van de gevaarlijke plaats kon worden weggetrokken. De bemanning bestond uit een luitenant- vlieger, een sergeant-vlieger, een meeanicien en een marconist. Ondanks het vroege morgenuur sloeg zoo- wel te Horta als te Ponta Delgada een groote menigte het vertrek gade. Met betrekking tot het ongeluk te Ponta Delgada wordt nader gemeld, dat de officie- treffen zonder het te zien. „De God in mij treft het zegt hij. Maar dan wil de vader weten: welke God dat is, de Griek- sche of de Joodsche, de Christelijke of de moderne of tenslotte slechts een mascotte, uitvloeisel van eigen verworden geestes- gesteldheid. Maar de zoon ziet heelemaal niet in, waarom God dan beslist een naam moet hebben. Is het niet genoeg, dat hij dien God zoekt en dient. De jongen vindt, dat Aldus de titel van een heel mooi hoofd- I Vader hem veel te goed kent, hij dient stuk in een pas verschenen en in uitste- (jen onibekenden God, maar hij beweert, kend Nederlandsch vertaald boek van jat dat doet met grooter eerbied dan Adolf Keller.1) Het eerste onderwerp z~ hun ouden bekende. En hij denkt, dat omvat de veriiouding van vaders en daar *[e diepste tegenstelling tenslotte wel zonen. Daar wordt geteekend de breuk, die er langzamerhand is gekomen tus- schen ouders en kinderen, en daar wordt nu in het schemer over gesproken. Die jongen, Heinz, is even in hechtenis ge- weest, nadat hij, de eenige zoon van een rijk fabrikant, zich aan de zijde van sta- kers had geplaatst bij een klein oproer. Dat is dus* wel een zeer pijnlijk conflict. De jongen erkent het eerlijk: hij voelt zich bij zijn ouders echt niet meer thuis, 't is hem. alsof hij en pension is, heel uitste- kend, maar tochEn het is niet, dat zijn ouders hem niet lief'hebben, neen, hij heeft vaak het gevoel, dat hij maar liever had, dat zij minder van hem hielden. Maar natuurlijk wil de vader wel eens graag weten, waarom die zoon steeds in oppositie tegen hem is, terwijl hij toch heelemaal geen streng vader is, en zijn jongen de noodige vrijheid van ganscher harte gunt. Die vader wenscht heelemaal niet, dat zijn zoon een copie van hem zal worden. hij mag best zichzelf zijn. Die vader tracht te ontkennen. dat er een kloof is tusschen de verschillende generaties. Hij zegt: zij zijn niet anders, volgens hem gaat' het alles van den een op den ander over. Dat volgende ge- slacht zou toch niet kunnen leven zonder zal liggen. De gewone, burgerlijke men schen hebben, volgens hem, geen eerbied meer, zij weten alles beter, zij verbeelden zich, dat zij overal bij zijn geweest, zij praten over alles, denken, dat zij van alles verstand hebben, en luisteren nooit naar wat er eigenlijk gebeurt en naar wat nieuw wil groeien. DE NATIONALE HULDEBETOOGING AAN HET KONINjKLIJKE HUIS OP 9 SEPTEMBER. De plannen van het nationale comite, dat zich gevorm-d heeft om op den laatsten dag van het Koninklijke bezoek aan de hoofdstad (9 September) het Huis van Oranje een natio nale hulde te brengen in het Stadion, hebben naar de N- R- Crt. meldt, vasten vorm aan- genomen. Van dit comite, dat den aaam voert van Nationaal Huldigingscomitd Stadion 9 Sep tember 1933, zijn eere-voorzitters de Com- missaris der Koningin in Noord-Holland, Jhr. Mr. Dr. A. Roell en de burgemeester van Amsterdam, Dr. W. de Vlugt. Het uitvoerend comitd bestaat uit de heeren F. K. Lotgering en J. C. W. Thoolen, onderscheidenliijik voor- zitter en ondenvoorzitter, E. A. G. van Hoo- de geestelijke erfenis der voorouders. Men I genhuyize, secretaris, G. Verhoef, K. Schouten kan de historische traditie niet eenvoudig 1 a Triton maar afbreken en van voren aan geheel opnieuw beginnen, alsof er niets was. De vader zegt: die jongeren met hun revolu- tionaire princ.ipes vergeten heelemaal, dat de -bestaande generatie ook haar beginse- len heeft, zij veronachtzamen het statische in de maatschappij, dat geen enkel vast gebouw missen kan. Daartegenover vergeten, volgens den zoon, de ouders volstrekt het dynamische van alle leven. Zij vinden dat statische eenvoudig vervelend. Dat houden de jon geren niet uit. Zij weten altijd reeds van te voren, wat de ouders weer zullen be- weren, en zij kennen de moordende mathe- matiek van hun beroep, en ook van der ouderen staatkundige en sociale orde, en zij kennen hun moraal. Volgens die jon geren is het levende niet statisch en niet mathematisch, het is scheppend. Maar de vader op zijn beurt heeft ab- soluut geen waardeering voor dat ..zuiver dynamische" van de jongeren. Natuur lijk kent hij wel hun tegenstelling tus schen geest en leven. Hun aanbidding i) De volledige titel van dit boek luidt: „De onbekende God", de levende hoop in tij-den van nood, door Adolf Keller. Vertaald door J. C. Holders, uitgave vaa J. Ploegsma te Zeist. en S. H. Joosten. Het comit4 heeft zich gericht tot het Neder- landsche volk in het algemeen en meer in het bijzonder tot het gedeelte, georganiseerd in vaderlandliavende en Oranjegetrouwe vereeni- gingen, om deel te nemen aan een hulde- betooging, die toonen moet, dat de hoofdstad nog altijd een machtig bolwerk is rondom den troon van Oranje; waartoe dan de meer onmiddellijke aanleiding zal zijn het 35-jarige regeeringsjubileum van de Koningin, die in- middels reeds toegezegd heeft deze huldiging in het Stadion te zullen aanvaarden. Omtrent de huldiging en de organisatie daarvan wordt thans het volgende medege- deeld: Het zijn vooral de vaderlandlievende orga- nisaties van jongeren, van wie het denkibeeld tot deze nationale betooging van trouw aan het Vorstenhuis uitgaat. Uit de zeer vele antwoorden, welke thans reeds uit het gan- sche land zijn ingekomen bij het comite om aan de huldiging deel te nemen, staat vast, dat ze een grootsch en indrukwekkend karak- ter zal dragen. Duizenden en duizenden zul len aan het defild voor de Koninklijke Familie deelnemen; en men mag verwachten, dat uit het heeie land de oranjegezinden naar het S-tadicn zullen samenstroomen, om getuige van dit schouwspel te zijn. Hoewel doorgaans de Dam als het nationale plein, de schouw- plaats van dergelijike nationale gebeurtenis- sen is, is daartoe ditmaal het Stadion geko- zen, omdat daar behalve de eigenlijke deel- nemers aan de betooging veel meer menschen telbaan langs de Konicklijike Loge, verlaten het Stadion weer en vormen dan een groote onafgebroke-n haag van het Stadion af naar het Koninklijk Paleis; als terreinen van op- stelling zijn gekozen hc^ A msterdamsche IJs- clubterrein en de terreinen bij het Olympia- plein. Met de politie worden besprekingen gevoerd over de volgende route: IJsclubterrein, van Baerlestraat, Nic. Maesstraat, J. J. Viotta- straat, Jan van Goyenkade, Pieter Lastman- kade, Amstelveensche weg, Stadion. De aan- gegeven route biedt het groote voordeel, dat de stoet slechts een tramkruising heeft te passeeren, zoodat het defile byna niet onder- broken hoeft te worden. Schoolkinderen op versierde fietsen zullen aan den opmarsch deelnemen. De Marinekapel en de Stafmuziek der Huzaren te Amersfoort zullen zorg- j dragen voor de muzikale begeleiding. Nog wordt gemeld, dat de spoorwegen uit alle deelen des lands extra treinem zullen laten loopen, waarmede zoowel de deelnemers aan het defile, als de bezoekers aan het Sta dion op dien dag tegen aanzienlijk verlaagde prijzen venvoerd zullen worden. Door een zeer vlotte samenwerking tusschen het comite en de afdeeling Vervoer van de Spoorwegen, is hiertoe een goede regeliag totstand ge komen. De bezoekers van het Stadion zullen op vertoon van een toegangsibiljet tot het ddfild aan het station in de plaats hunner in- woning goedkooper retourbiljetten naar Am sterdam in ontvangst kunnen nemen. De toe- gangsprijs tot het Stadion zal zeer laag zijn. Nog kunnen wij vermelden, dat reeds 250 burgemeesters aan het comite hebben toege zegd, met ambtsketen om, de plechtigheid te zullen bijwonen. RAPPORT INZAKE HET ONDERZOEK NAAR HET OADEAl STELSEL HIER TE LANDE GEPUBLICEERD. Dezer dagen heeft het „Nationaal Comite tot beteugeling van het Cadeaustelsel" de veel- zijdige gegevens, die het, als resultaat van het voor eenigen tijd terug ingestelde natio naal onderzoek naar het cadeaustelsel, heeft bijeen gebracht, gepubliceerd. Hierdoor komen de gegevens, welke dit Co mite verzamelde ter begeleiding van deszelfs in Mei j.l. tot de regeering gericht verzoek tot het instellen van een wettelijke regeling van het cadeaustelsel, ter beschikking van alle groepen van belanghebbenden, hun instellingen en organisaties, van welke laatste er reeds een 115tal zijn aangesloten bij het Comite. Het onderzoek omvatte o.a. een 9000tal or ganisaties, instellingen en firma's, terwijl de gegevens werden ontleend aan de 1870 inge komen ingevulde vragenlijsten, waaruit o.a. bleek, dat 95 van de belanghebbenden, die hun antwoord inzonden, tegen het cadeau stelsel is en van deze categorie zich boven- dien 90 v66r wettelijke regeling van dit ver- koopsysteem verklaart. De zeer vele gegevens zijn overzichtelijk en groepsgewijze in het rapport verwerkt, ter wijl de cijfers der vele groepen weer zijn samen gevat in een algemeen overzicht. Dit rapport en het schema van wet, aanbe- volen door den Middenstandsraad worden thans door de bet-rokken instanties nader be- studeerd, waarna de Minister van Economi sche Zaken t.z.t. zijn standpunt in deze aan- gelegenheid zal bepalen. DE OMZETBELASTING. De „Standaard" bevat den volgenden drie- De omzetting van de omzetbelasting heeft de aantrekkelijkheid dezer fiscale heffing niet weinig verhoogd. Op kardinale punten is ver- betering aangebracht. De vrijstellingen, al te karig in het eerste ontwerp opgenomen en slechts tot een viertal artikelen beperkt, kre- geci belangrijke uitbreiding. De stuitende be- wond door een inwoner van Ponta Delgada zijn gered. Deze bracht de officieren uit de cabine van het omgeslagen vliegtuig op een boot naar de kust. Luitenant-vlieger Squalis is bij aankomst in het ziekenhuis overleden. De watervliegtuigen, welke waren achterge- bleven om hulp te verleenen, zijn om kwart voor elven Gr. Tijd eveneens naar Lissabon vertrokken. 2. 3. GEMEENTERAAD. In de op Donderdag 17 Augustus 1933, des voormiddags tien uur te houden openbare ver- gaadering van den gemeenteraad alhier, komen de volgende punten in behandeling: 1. Notulen. Ingekomen stukken. Voorstel van Burg, en Weth. om af- wijking te verleenen van artikel 10 der bouwverordeniog aan C. Hamelink al hier. Idem om afstand te doen van het erf- pachtsrecht van een perceeltje grond dat van het departement van financien in erfpacht is genomen. Idem tot vaststelling van een gewij- zigd tarief ten behoeve van de straat- verlichting in de buurtschappen. Idem tot regeling van de positie en de jaarwedde van den tijdelijk klerk der districts-arbeidsbeurs. Idem tot reorganisatie van het open- baar lager onderwijs in de kom. Idem tot benoeming van een lid van de commissie van toezicht op het lager onderwijs voor Sluiskil-Driewegen, we- gens vertrek van den. heer J. C. Jansea. Aanbevolen worden: a. M. J. Eelde- rink; b. T. Florussen, resp. benoemd hoofd en ondenwijzer aan de bijzondere school te Driewegen. Idem tot goedkeuring der rekening van het burgerlijk armbestuur dienst 1932. Ontvangsten f 33.152,45; uitgaven f 33.120,32. Batig saldo f 32,13. Aanbieding gemeente-rekening en reke ning gemeenteliijik woningbedrijf voor 1932. Aanbieding gemeentebegrooting en be- grooting gemeentelijk woningbedrijf voor 1934. Ontheffing hondenbelasting 1933. Voorstel van Burg, en Weth. tot toe- kenning van een naam aan een in aan- leg zijnde straat in den Louisapolder te Sluiskil (Middenstraat). Idem tot vaststelling van eene nieuwe bouwverordening. 5. 6. 7. 8. te maken, wat sneller bij de werknemers dan bij de werkgevers ging. De medewerking, de noodzakelijke mede- werking van derden, liet wel eens te wenschen over. De heer De Cooker heeft zijn taak met ijver en met succes vervuld. In meer dan een geval heeft hij een gelukkig initiatief ont- wikkeld. Hij mag dan ook met tevredenheid op zijn werk terugzien. De voonzitter wenschte den directeur nog een. aantal gelukkige en rustige jaren toe, welke wensch door de aan- wezigen met instemming werd aangehoord. De heer De Cooker dankte den voorzitter voor de goede woorden tot hem gericht, hij heeft zijn taak altijd met genoegen verricht en hij beval de zaak der arbeidabeurs in de blijvende belangstelling der leden aan. Daama werd de nieuwe Directeur, de heer Brinkman, welkom geheeten. Naar we nader vememen, mocht de heer De Cooker van verschillende directeuren van arbeidsbeurzen en van onder hem ressortee- rende correspondenten bij zijn afscheid harte- lijke bewijzen van sympathie ontvangen. Een man ging heen een ander kwam. De afgetreden directeur heeft goed werk ge- leverd, wat ook waardeering bij de hoogste autoriteiten vond. Daarom een woord van hulde en de wensch voor nog vele gelukkige jaren. EXAMEN HANDBNARBEID. Voor het examen Handenarbeid slaagden te 's-Gravenhage de heeren F. Koster te Bres- kens, J. Philipse te Othene en H. J. Wijn te Zaamslag. RIJKSPOSTSPAARBANK. Gedurende de maand Juli werd aan het post- kantoor alhier op spaarbankboekjes ingelegd 34.148,71 en terugbetaald f 28.493,23; der- halve meer ingelegd dan terugbetaald f 5655,48. Het aantal nieuw uitgegeven spaarbank boekjes bedroeg 12. Door tusschenkomst van het kantoor werd ter Directie op staatsschuldboekjes afgeschre- ven nominaal f 50. In de week van 30 Juli tot en met 5 Aug. zijn in de provincie Zeeland voorgekomen 1 geval van febris typhoidea te St. Laurens en 1 geval van roodvonk te Ter Neuzen. VEREEMGING „HET HOOGEEAND". Onder verwijzing naar de in dit nummer voorkomende advertentie betreffende het hou den van een bloempjesdag op Zaterdag 12 Augustus a.s. geven wij gaarne een klein overzichit van het werk der vereeniging. Over 1932 bedroeg het totaal-aantal ver- pleegdagen 52.513; totaal aantal verpleegden 319; nieuw opgenomenen 184; door de vereeni ging in de maatschappij teruggeplaatste ge- vallen, waarvan tevens het patronaat werd geregeld 55; buiten de kolonie-gevallen werd aan 1080 personen een warme maaltijd. brood en koffie verstrekt; nachtlogies met ontbijt werd verstrekt aan 231 personen; aan 62 per sonen werd voor een belangrijk bedrag aan kleeding, schoeisel, gereedschappen en reis- geld verstrekt. Het aantal aanvragen voor opname in de kolonies, dat wegens plaatsgebrek moest wor den afgewezen, bedroeg 248. De verpleegden behoorden tot verschillende gezindten en waren afkomstig uit alle provin- cien van ons land. Daaruiit blijkt, dat door de vereeniging „Het Hoogeland" een zeer algemeene arbeid wordt verricht. Wij vertrouwen dan ook, dat men niet zal nalaten dezen nuttigen en noodzakelijken ar beid op Zaterdag 12 Augustus a.s., wanneer de dames van het plaatselijk gevormde Comite een bloempjesdag zullen houden, krachtig te steunen. 9. 10. 11. 12. 13. 14. AFSCHEID DIRECTEUR ARBEIDSBEURS. Door een samenloop van omstandigheden (de pers was niet uitgenoodigd) bereikt ons dit verslag wat laat. Toch verleenen wij hieraan gaarne een plaats. Op 31 Juli had de burgemeester bij de beeindiging van de functie van den heer J. F. de Cooker een biijeenkomst belegd om afscheid te nemen. Tot deze bijeenkomst waren uitgenoodigd de leden van de Commissie van Toezicht, voorzoover in Ter Neuzen woonachtig, de hoofden van dienst als op dezelfde lijn staan- de met den scheidenden directeur, de direc teuren van de beurzen te Vlissingen, Middel- burg en den heer Mielsen. De laatste drie waren verhinderd tegenwoordig te zijn. De voorzitter, de heer Huizinga, schetste het ontstaan der beurs, de totstandkoming en uitbreiding tot d'lstrictbeurs. Veel moeilijkheden warcu te overwiraen. Een moeilijke taak was het de beurs populair GEMEENTERAAD VAN AXEL. In de op Dinsdag 15 Augustus 1933, des namiddags om 2 uur te houden openbare ver gadering van den gemeenteraad alhier komen de volgende punten in behandeling: 1. Notulen. Ingekomen stukken en mededeelingen. Voorstel van Burg, en Weth. om het Raadsbesluit d.d. 30 Mei 1933, waarbij aan H. P. DielmanKoole alhier grond werd verkocht, gelegen aan de Wilhel- minastraat in te trekken. Idem op het verzoek van de Winke- liersvereeniging „Eendracht maakt macht" alhier, om het marktterrein gratis ibeschikbaar te stellen op Zater dag, teneinde in de gelegenheid te wor den gesteld, de wekelijksche markt uit te breiden. Idem om de Bouwverordening opnieuw vast te stellen. 2. 3. 4. 5. PER MOTORBOOTJE HET RANAAL OVER. Er blijven steeds avontuurlijke menschen en als men de berichten in de bladen nagaat, schijnt hun aantal steeds toe te nemen. Dinsdagvoormiddag arriveerden hier weer 2 Engelsche studenten, die met hun motor- bootje „Fletcher" slechts 4 M. lung, uit En- geland zijn over komen steken. Het is het zelfde bootje waarmede in den winter van 1931 Miss Thompson en Mr. Coole den tocht hebben gewaagd. Ditmaal zijn het de heeren Tom Bromley en John Briscoe, studenten uit Oxford, respec- tievelijk in philosofie en economie. Zij waren dezen zomer afgestudeerd en besloten met nog 2 studenten, eveneens in zoo'n motorslocp reizende, een avontuurlijken tocht te onder- nemen. Zij vertrokken 29 Juli van Londen en kwamen 2 Augustus te Dover aan. Door slecht weer konden ze niet terstond den over-

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1933 | | pagina 1