Laatste Berichten. BURQERLIJKEN 8TAHD. EEN OPERATIE ONDER DEN GROND. KORTSLUITING IN EEN REEKS DORPEN. EEN VERDWUNEND MEER IN IERLAND. BURBAGE, HET DORP DER ROODHARIGEN. MEUBELTRANSPORT IN EEN RIVIER GESTORT. BRUTALE OVERVAL OP EEN BANK. DE WARMTE. In Engeland heerscht thans evenals hier een bijzondere hitbe. Bij het baden zijn Zondag 17 menschen verdronken. De uittocht uit Londen is met deze bitte na- tuurlijk geweldig geweest. Naar schatting ver- lieten 500.000 auto's en autobussen Londen, terwijl de spoorwegen meer dan een millioen reizigers Londen uitvoerden. In de badplaatsen aan zee braehten duizen- den den nacht in badpak op het strand door en zwommen nog na middemacht. ACHT MENSOHEN BIJ HET BADEN IN DE OOSTZJEE VERDRONKEN. Wolff meldt uit Koningsbergen, dat Zondag in Oost-Pruisen acht baders om het leven zijn gekomen. De neddingsbrigade te Rauschen stond voor een zware taak. Zij heeft aan 19 menschen het leven gered. Vier menschen uit Koningsbergen zijn echter verdronken. In het Oostzeebad Oranz zijn eveneens tien menschen gered. Een 12-jarige scholier vond den dood in de golven. Ook te Neukuhren zijn drie in- woners van Koningsbergen verdronken, die zich niettegenstaande gewaarschuwd te zijn te ver in zee hadden gewaagd. Tegen den avond zijn twee lijken aan het strand gespoeld. EEN WIJJVGAARD BOVEN OP MONTMARTRE. De Petit Parisien meldt, dat de stad Parijs op den heuvel van Montmartre een wijngaard gaat planten en wel op een gemeenteterrein naast de welbekende straten van Saint Vin cent en Saules. Twee duizend „stokken" Itomen er te staan. Vroeger groeide eveneens de wijnstok aan die hellingen en de oogst was goed. De eerste oogst van den nieuwen aanplant zal tot feesten aanleiding geven. TUSSCHEN VAKBROEDERS. Als gevolg van een conflict tusschen boot- werkers in de haven van Nantes, die er tot verschillende groepen arbeiders behooren, zrjn naar Reuter uit Nantes meldt vier man- nen van de eene groep binnengedrongen op een feestelijken maaltijd van de andere. De aanvallers, met revolvers, bijlen en knuppels gewapend, sloegen in het wilde op de men schen en kwetsten er tien, van wie eenige zwaar. Vervolgens verdwenen zij. ERNSTIG ONGELUK BIJ DEN GRAND PRIX. Bij den Grand Prix van Zweden raakte Zon dag te Stockholm een deelnemer met zijn wagen aan het slingeren, sloeg over den kop en versperde de baan, zoodat 6 volgende wagens in botsing kwamen met den veronge- lukten wagen. Uit de puinen zijn 1 doode en 2 gewonden geborgen. ERFGENAMEN VAN 20 MILLIOEN DOLLAR ZOEK. Het komt maar zelden voor, dat voor een erfenis van 20 millioen dollar de erfgenamen niet te vinden zijn. Niettemin doet zich thans een dergelijk geval voor. Enkele maanden geleden werd te New York Edward Albert Ridley vermoord. Zijn nalatenschap had een waarde van ca. 20 millioen dollar. Thans worden ijverige nasporingen verricht om de twee kleindochters van den vermoorde, welke uitsluitend voor deze erfenis in aanmerking komen, te voorschijn te brengen. Dr. Kandall, een arts te Newcastle heeft zich dezer dagen bijzonder onderscheiden door in een mijn een operatic uit te voeren, waar- bij hij groot gevaar liep door een bijzonder zwaren steen verpletterd te worden. Het ge val heeft zich als volgt afgespeeld. Een jon gen bediende de kooi, waarmede de arbeiders in de mijn afdalen, toen er plotseling een zware steen van grooten omvang naar bene- dien stortte. De kooi bevond zich op dat moment onder in den liftkoker. De zware steen was precies op de kooi terecht gekomen, die elk oogenblik in elkaar dreigde be shorten. Ongelukkigerwijs was de jongen met de hand tusschen den steen en de lift bekneld geraakt, zoodat hij geen gelegenhieid meer had uit de kooi te springen en groot gevaar liep, wan- neer deze het gevaarte niet langer meer zou kunnen borsen, verpletterd te worden. Dr. Kandall, die zich op dat moment in de nabrjheid van den liftkoker bevond en het ge vaar zag, waarin de jongen verkeerde, liet zich oogenblikkelijk langs den kabel van de kooi naar beneden glijden. Onderin den koker gekomen wrong hij zich langs den zwaren sbeen en diende toen den jongen een dosis chloroform toe. Terwijl hij groot gevaar liep elk oogenblik door de steen doodgedrukt te worden, amputeerde hij de drie vingers van den knaap, welke tusschen kooi en lift be kneld zaten. Tijdens de operatie brak het mes, zoodat hij genoodzaakt was zijn werk met een bijl te voltooien. Toen eerst gelukte het hem den knaap uit zijn benarde positie te bevrijden. De mijnwerkersbond van North- wallbottle heeft dr. Kandall een schrijven ge- zonden waarin het bestuur namens alle leden dank zegt voor zijn heldhaftig optreden tijdens het ongeluk. DE BEDEVAART TE BEAURAING. Nog de „onthulling'' van Tilmont Come. De correspondent te Brussel der N. R. Crt. meldt nader: Zondag hebben de bedevaarders te Beau- raing voor den kloosbertuin gedefileerd tot laat in den avond. Men mag op ruim 100.000 ramen het aantal personen, dat te Beauraing is geweest, naar aanleiding van de zooge- naamde onthulling van Tilmant Come. Wat wij omtrent deze onthulling telefoneerden, dient nog aangevuld met de bijzonderheid, dat de man beweert, dat de verschijning een bede- vaart wenscht op 18 Mei van elk jaar. Er was geen journalist naast Tilmant Comie, toen deze de zoogenaamde verschijning zag en de onthulling deed, evenmin toen hij in het klooster werd ondervraagd. Elke journalist hij mocht zelfs katholiek zijn, werd overigens ruw afgescheept. Tijdens de bedevaart cirkel- den voortdurend vliegtuigen boven de ge- meente. Over het algemeen beperken de bladen zich tot een verslag van het gebeurde, zonder ccommentaar. Alleen Het Laatste Nieuws laat zich als volgt uit: Beauraing doet goede zaken, wat natuur- lijk is. Doch deize bijeenkomst kan bezwaar- ljjk een ingetogen godsdienstige plechtigheid worden genoemd. Voor de meesten meenen we, is de reis meer een uitstapje geweest, al zullen velen het waarschijnlijk toch niet zoo heel prettig hebben gevonden in een tropische hitte. Indrukwekkend was het schouwspel van de zieken, kreupelen, teringlijders, blinden, de ongelukkigen die van het leven niets meer verwacchten en hier zoo talrijk bijeen zijn ge komen in een laatste hoopHun vertrou- wen en berusting ontroerden. Hier werd de algemeen menschelijke snaar geroerd, buiten alle verschijning om. Wij vemamen van een geesbelijke autoriteit, dat de ..onthulling" van Tilmant Come, zoo- als wij reeds zeiden, niet als emstig wordt op- gevat. Ook in deze kringen die er nogmaals met nadruk er angstvallig op gewezen heb ben, dat zij deze bedevaart niet hebben inge- richt, heerscht wantrouwen. Toen wij om elf uur de grot verlieten, werd er ons gesproken over een paar genezingen. Maar hierover zullen wij geen uitspraak doen. Dat is de rol van de wetenschap. Allerlei verhalen worden over de beteekenis van 5 Augustus voor Beauraing verteld. Het laatste dat wij hoorden was, dat nu bewezen is, dat Beauraing „echter" is dan Banneux, het andere plaatsje, in het Luiksche, waar, zooals men weet, ook verschijningen zouden hebben plaats gehad. Dat sommige bedevaartgangers door vreem- de gevoelens bezield zijn, blijkt o.m. hieruit, dat de echtgenoote van een overigens diep- katholiek officier en haar vriendin, door een paar personen, waaronder de koster van de kerk te Beauraing, licht werden mishandeld bij een bezoek,, omdat deze personen van mee- ning waren, dat de kleeding der dames, die japonnen droegen met korte mouwen, een ontheiliging was van de plaats der verschij ningen. De officiier heeft een klacht ingediend bij het gerecht. v Tengevolge van kortsluiting in een hoog- spanningstransformator ontstonden in ver schillende dorpjes van het departement Tarn branden. In een dorp vonden 2 personen den dood, toen zij trachtten den stroom uit te schakelen. Verschillende andere personen wer den zwaar gewond. 120 SCHOLIEREN IN DE VLAMMEN OMGEKOMEN. Volgens berichten uit Oeroemtsja is tijdens de les brand uitgebroken in de school te Fa- zyn. 120 scholieren lieten in de vlammen het leven. Brandstichting zou de oorzaak van deze ramp zijn. EEN MERKWAAKtDIG ONGELUK. Een storm van ongekende kracht in het Toskaansche kustgebied heeft een merkwaar- dig ongeluk veroorzaakt. De stoker van den luxetrein ParijsRome is van zijn locomotief geblazen. De machinist, die het afschuwelijke ongeluk pas later merkte heeft te Bolghieri gestopt, vanwaar een vertrekkende goederen- trein in omgekeerde richting langzaam heeft gereden om het personeel gelegenheid te geven naar den ongelukkige uit te kijken. Men vond inderdaad zijn lijk, dat afschuwelijk verminkt was. Naar de correspondent van de Times te Dublin meldt, is het water van 't meer Nusuil in het graafschap Sligo, dat een oppervlakte van 40 acres beslaat, vorige week in eens ver dwenen, zoodat de bodem van het meer te zien is. Midden in de bedding van het meer is een groote spleet, waardoor het water is weggeloopen. Onder de bewoners van de streek heerscht de overlevering, dat eens in de honderd jaar het meer leegloopt. Na enkele dagen vult het zich dan weer. In Italie, dicht bij Rome, ligt bij Leprignano het meer van Capena, dat drie jaar geleden dezelfde eigenaardigheid heeft vertoond. Daar duurde het nlechts vier en twintig uur voor het meer opnieuw met water gevuld was. Burbage, in het Engelsche graafschap Lei cestershire, is het dorp der roodharigen. Het begint al bij den roodharigen kruier aan het station. Zijn haardos is van een prachtige terra-cotta-achtige tint. Drie kinderen, die voor een der huizen speelden, toen de ver- slaggever van een Londensch Zondagsblad het dorp passeerde, hadden evenens rood haar. In de eerste de beste weide stond een roodharige hond, in de tweede en dito koe en in de derde weide een boerenarbeider met vuurrood haar, dat ik onwillkeurig met de oogen knipperde. Roodharige moeders wandelen met heur roodharige kroost langs de wegen en oude boeren met rossig haar werkten op het veld. Een meisje met een rooden krullebol speelde yo-yo. Tien roodharige mannen verlieten een kroeg. De paar lieden met zwart, bruin, blond en ander haar haastten zich schuw door het dorp. Het dorp der roodharigen telt ook 66n kaalhoofdige, die bij hoog en bij laag volhoudt dat zijn kruin in jonger jaren met een rooden haardos bedekt is geweest. DE AMERIKAAN SCHE STRATOSFEER- TOCHT MISLUKT. Settle, de winnaar van den Gordon Bennett- ballonwedstrijd in 1932, was vorige week te Chicago opgestegen voor een tocht in de stra- tosfeer. De ballon bereikte echter slechts een hoogte van 250 M. Toen dreef hij en na ruim twintig minuten moest een noodlanding gemaakt worden op het spoorwegetablissement van Burlington. Settle, die ongedeerd bleef, weet de mislukking aan een lek in het omhulsel. Hij wil de averij zoo spoedig mogelijk herstel- len en dan terstond weer opstijgen. Nader werd gemeld: Na tien minuten verloor de ballon reeds vaart en boven de Ohicago-rivier reeds aan- zienlijk aan hoogte. Hoewel het uitlaatventiel beschadigd was, slaagde Settle erin, uit de ge- vaarlijke nabijheid der hooge pakhuizen weg te komen en midden in de stad bij een kanaal in de 14e straat te landen. Toen het bericht van zrjn noodlanding bekend werd, haastte men zich van het Stadion Soldiersfield naar de plaats van de landing. Inmiddels was be kend geworden, dat Settle bij het neerkomen licht aan het hoofd werd gewond. Volgens een ander bericht heeft Settle me- degedeeld, dat hij op 1500 meter hoogte de ventielklep had opengetrokken om eenigen tijd op die hoogte te blijven. Het ventiel wilde echter niet meer sluiten en toen begon de ballon te zakken. Settle begon ballast uit te werpen, 55 zakken elk van 40 pond, maar de ballon bleef dalen. Settle was zeer verheugd, dat zijn ballon en de instrumenten niet beschadigd zijn. Hij hoopt spoedig een nieuwe poging te ondernemen. AFSCHUWELIJKE MISDAAI). Vrouw in een duin bij Ostende levend begraven. Te Ostende houdt een sensationeele en ge- heimzinnige misdaad de justitie bezig. Het lijk van een jonge vrouw is in de duinen bij Ostende gevonden, die klaarblijkelijk in het zand werd gesmoord. Het opmerkelijke is, dat het lijk niet op een afgelegen plek werd ge vonden, maar vlak tegenover den boulevard, nabrj de renbaan, de luxe villa's en de open- bare vermaakgelegenheden. De ongelukkige werd niet doodgeslagen of gewurgd, het lijk draagt geen teekenen van wonden, maar het zand is in de longen gekomen langs de lucht- pijp, een afschuwelijke en langzame verstik- kingsdood. Spelende kinderen vonden het lijk in de duinen. Het kon spoedig herkend worden. Het was de 32jarige naaister Marguerite Cheyns, een bijzondere knappe juffrouw, die bij haar ouders iniwoonde. Zij werd sedert 8 Juli ver- mist. Haar zuster herkende het lijk aan de kleeren en schoenen. Op den avond van de verdwijning was zij uitgeweest met een vriend. Tegen half 9 werd zij gezien in gezelschap van Octave Wyffels, een officier-marconist aan boord van een der mailbooten Ostende-Dover, met wien zij jarenlang verkeering had. In den laatsten tijd had de jongeman de liefdesbetrekking verbroken. Zij gingen op den bewusten avond uiteen en de man begaf zich naar een cafe, in de nabijheid waarvan de moord later plaats had. Marguerite Cheyns, verdenking koesterend tegen de trouw van haar vriend, was in de nabijheid gebleven om hem te bespieden. Toen hij naar buiten kwam, sprak de vrouw hem aan, waarop beiden naar de duinen gingen. Na een eindweegs gegaan te zrjn, zouden de man en de vrouw ruzie ge- kregen hebben. Plotseling ontstak de man in woede en in het verlangen zich van zijn vrien din te ontdoen, zou hij zich op haar geiworpen hebben, haar met het gezicht in het zand heb ben gedrukt in een diepen kuil, door kinderen gegraven. Hij zou haar in deze houding heb ben gehouden en zand op haar hebben opge- hoopt, totdat de vrouw onder een voldoende laag bedolven was, bijna een meter, om haar te beletten ook maar de geringste beweging te maken of zich te bevrijden. Octave Wyffels, die met een vrouw en een vriend Paul van Bockryk in het cafe had ge- zeten, werd gearresteerd, evenals van Bock ryk, de zoon van een ambtenaar te Ostende. Beiden ontkennen een misdaad gepleegd te hebben. Zij werden aan een langdurig ver- hoor onderworpen. iVolgens de zuster van het slachtoffer ont- ving Marguerite enkele dagen voor haar dood een brief, welks inhoud zij geheim hield, doch die van Wyffels afkomstig zou zijn geweest. In den avond van de misdaad verliet zij onder een voorwendsel de ouderlijke woning, blijk- baar omdat zij een afspraak had. Toen het lijk gevonden werd, kon men in haar handtasch, waarin zij den brief had ge stopt, deze niet terugvinden. Wyffels verkiaarde, dat hij een afspraak met het meisje had gemaakt, doch dat hij niet naar haar toegegaan was. Bockryk werd gearresteerd, omdat hij bij de politie had geinformeerd, of een meisje, dat den vorige dag bij Ostende verdronken was, Marguerite was. De politie beschouwde het ook als een verdacht teeken, dat hij tegen- woordig was bij de opgraving van het lijk. De misdaad wekte groot opzien en de mee- ningen zijn verdeeld over de schuld der ver- dachten. Van Bockryk behoort tot een der meest geachte families van Ostende. De offi cier Wyffels heeft in Oost-Afrika tijdens het begin van den oorlog meegevochten. Er wordt ook veel gesproken over een groote smokkel-affaire, waarvan de vermoorde op de ioogte was. Zij zou uit den weg zijn geruimd, omdat zij te veel wist. Deze onderstelling maakt de zaak nog geheimzinniger. Een kleine tractor, die een acht meter lan- gen zwaren meubeltransportwagen trok, reed te Schonau tegen den muur van een bruk en stortte in de vier meter diepe Katzbach. De chauffeur en een man die naast hem zat, braken eenige ribben en werden aan den arm gewond, doch konden nog uit het water ko men. Een derde man, die op den wagen zat, brak de ruggegraat, waardoor hij onmiddel- lijk overleed, terwijl een vierde gedeeltelijk onder den wagen in het water terecht kwam en slechts met groote moeite ernstig gewond kon worden gered. EEN LUIPAARD OP DEN TAFELBERG. Op de zuidelijke helling van den Tafelberg is een luipaard waargenomen, die tot op en kele K.M. van Kaapstad is gekomen. Sinds tientallen van jaren had men hier geen luip aard meer gezien. Tot dusver heeft het beest nog geen ander kwaad op zijn geweten dan het opeten van een ouden ram. Men wil nu trach- ten te voorkomen, dat het zonder reden wordt doodgeschoten. EEN PANIEK. In een circus te Hyderabad, viel plotseling een der ijzeren staven uit een leeuwenkooi, ruimte genoeg latende om den eenigen leeuw die zich in de kooi bevond, door te laten. On der het publiek ontstond een paniek en alien holden de tent uit. De leeuw geeuwde, maar bleef in zijn kooi. Toen het personeel moed ge noeg verzameld had om de staaf waar aan te brengen, lag het dier rustig te slapen. SMOKKELAARS GEARRESTEERD. De politie te Varna (Bulgarije) heeft een in- val gedaan in de verblijfplaats van een bende narcotica-smokkelaars en 35 kilo hashish in beslag genomen. Uit het onderzoek bleek, dat de smokkelaars op geraffineerde wijze hun waar naar de plaats van bestemming braeh ten. In de zolen van de schoenen der smok kelaars was een bergruimte gemaakt, waarin de verdoovende middelen gevoerd werden. De politie heeft talrijke personen gearresteerd, waaronder eenige buitenlanders. De smokkelarij van narcotische middelen is in Bulgarije zeer groot. Het is der politie ge- bleken, dat ook vrouwen en zelfs kinderen aan deze smokkelarij deelnemen. EEN GEDENKSTEEN VOOR DE SCHOTSOHE DOEDELZAKSPELERS. Macleod van Macleod, het 27ste hoofd van zijn clan, heeft een gedenkteeken onthuld voor de groote doedelzakspelersfamilie MacCrim- mon op de kust van Loch Dunvegan te Skye. De MacCrimmocis zijn voor ten minste drie eeuwen de befaamde erfelijke doedelzakspelers geweest van de verschillende hoofden van de Macleods en waren zoo beroemd, dat van heinde en ver de stamhoofden der Hooglan- ders hun blazers naar de muziekschool van de MacCrimmons zonden. „Om een doedelzakspeler te worden", heeft Neil Munro in een van zijn vertellingen ge- schreven, „moet men zeven jaar studeeren en dient men zeven generaties van spelers voor zich te hebben". Tien geslaohten lang zijn de MacCrimmons beroemd geweest, totdat de modeme wetgeving van de 19e eeuw een eind aan het oude clanstelsel maakte en daarmee ook aan de erfellijke doedelzakspelers. De laatste beroemde doedelzakspeler MaoCrim- mon is in Canada overleden. Van hem is de klaagzang gebleven: ,,MacCrimmon shall never return". M. keert nooit weercan.) Br, de onthulling van het gedenkteeken, de cairn of typische steenhoop, die als Schotsch graf- monument pleegt dienst te doen, zijn nog twee oude composities van leden van het geslacht gespeeld: „I got a kiss of the King's hand" uit 1651 en .MacCrimmons Sweethaert". Uit Coffeeville in den staat Kansas wordt een brutale roofoverval gemeld op het filiaal van de Citizens Bank te Weir in Kansas. Ge wapend met machinegeweren reed een groot aantal bandieten in verscheidene auto's tegen een uur 's nacht's het plaatsje Weir binnen. Een der auto's stopte voor het gebouw van de bank en de nachtportier werd bij verras- sing overweldigd. Men drong de kamer van de belefoniste binnen, die eveneens verrast werd en van haar post werd verwijderd, waarna men 't geheele telefoonnet van Weir ombruik- baar maakte. Voonbijgangers en automofoilis- ten werden aangehouden en eveneens in arrest gesteld, waarna de bandieten hun gevange- nen," in totaal 22, opsloten in de gevangenis, nadat men den eenigen dienstdoenden agent eveneens bij verrassing had overweldigd en hem de sleutels van de gevangenis had afge- nomen. In de Citizens Bank zelf lwerden de kassier en zijn zoon, die onraad hoorden, toen zij zich naar de bankkluis wilden begeven, eveneens gevangen genomen. De vrouw van den kas sier, die ontdekte wat aan de hand was, be- merkte al spoedig dat de telefoon in haar particuliere woning niet werkte. Ongemerkt wist zij zich naar een naburig huis te be geven doch ook hier werkte de telefoon niet en weldra begreep men, dat men uit Weir niet telefonisch om assistentie zou kunnen vragen. Nadat de bandieten een groote safe met 3000 dollar aan kasgeld en papieren in een hunner auto's hadden geladen en vertrok- ken waren, kon men van een vijf mijl ver- wljderde plaats af telefonisch om assistentie bij de politie in de omliggende steden vragen. Zonder veel kans op succes tracht men thans de bandieten op te sporen. BRUTALE DIEFSTAL VAN POSTSTUKKEN. Autobandieten hebben in Bischin-lane, in de Londensche City, een postbeambte neerge- slagen, die eenige zakken aangeteekende stukken naar een bank ging brengen. Zrj pak- ten twee zakken en gingen er in een gereed- staanden auto vandoor. Zij hadden zoo'n haast dat zij een hunner vergaten, die echter te voet wist te ontkomen. Het plan was goed be- raamd. Elken ocihtend om denzelfden tijd, even voor achten, stopt een postauto met aange teekende stukken voor diverse banken op den hoek van Lombard street en Birchin-lane, een verbinding van eerstgenoemde straat met Comhill. De beambten bezorgen dan te voet de zakken aan de adressen in Birchin Lane. De groote run op de City is dan nog niet be- gonnen en de straten zijn vrijwel verlaten. Om niet in de gaten te loopen hadden de roo- vers dan ook gedaan alsof zrj iets te maken hadden met een bouwwerk, dat aan den over- kant van de straat wordt ditgevoerd. Er was maar ddn getuige van hun daad, een schoon- maker van Williams Deacon's bank, die de jalouzien van die bank schoonmaakte. Eer hij echter alarm had kunnen maken waren de roovers er al van door. Zij zullen echter niet veel wil van hun daad hebben. De zakken be- vatten 30 aangeteekende stukken met een groote waarde voor de betrokken banken, doch met geen enkel stuk, dat voor de dieven verhandelbaar is. Hadden zij een paar secon- den eerder toegegrepen, toen de stukken voor de Commercial Bank of Sydney werden afge- leverd dan zouden zij een rijken buit gehad hebben. EEN GENEESHEERLIJKE VERGISSING. Drie en negentig jaar geleden werd een meisje van zeven jaar opgenomen in een der Londensche ziekenhuizen. Zij was zoo ziek, dat de dokters het geval als hopeloos be- schouwden. Thans heeft datzelfde meisje, nu de weduwe H. James, haar honderdsten ver- jaardag gevierd. Zij is al bijna een halve eeuw weduwe en woont samen met een dochter en haar jongsten, 60jarigen zoon. Onder de ge- lukwenschen was een brief van den premier, die jaren geleden met haar aan sociaal werk heeft deelgenomen. Mevrouw James herinnert zich als kind, even voor zy ziek werd, een openbare terechtstelling te hebben gezien in de Old Baley. EEIN MODERN ZIEKENHUIS TE PARIJS. Te Parijs is een nieuw ziekenhuis, weer ge- lijk het oude, naar Beaujon genaamd, in aan- bouw, waarvoor de hoogteconstructie aange- nomen is. De kostprijs van een zoo gebouwd ziekenhuis moet ver blijven onder dien van een gewoom, over vele paviljoenen verdeeld, evenals het totaal van de exploitatiekosten. Alle vervoer van benoodigdheden geschied verticaal. Daaruit volgt een groote bezuini- ging van personen en verwarming, want in een hoogte-constructie gaat veel blinder warmte verloren. Het zal 12 verdiepingen tel- len, elke verdieping beantwoordt aan een bij- zonderen dienst en het plan is heel duidelijk. In Mei 1934 zal het voltooid zijn, 20 maan den na het begin, en tegen het einde 'van het volgend jaar kan het in gebruik genomen worden. HUWELIJIKSVOLTREKKING PER RADIO. Miss Bnita Hume, een Engelsche actrice, die thans te Los Angeles vertoeft, is van plan een even sensationeel als merkwaardig huwelijk aan te gaan. Zij is n.l. verloofd met Jack Dunfee, die in Engeland woonachtig is. Dunfee kan onmoge- lrjk naar Amerika komen en miss Hume is door een contract een Los Angeles gebonden. Onder deze omstandigheden zou de huwelrjks- voltrekking dus eenige maanden vertraging moeten ondervinden. Dit is echter niet naar den zin van het verloofde paar; zij zrjn thans overeengekomen de papieren in orde te laten maken en nadat deze zijn uitgewisseld en on- derteekend, de huwelijksvoltrekking door mid- del van de radio te doen geschieden. Miss Hume en Dunfee zouden getijktijdig ten over- staan van een predikant en een getuige, de een in Los Angeles en de ander in Londen, voor de microfoon plaats nemen en op deze wijze in den echt worden verbonden. ZWENDEL MET PERZISCHE TAPIJTEN. In de omgeving der Belgische grens werd sedert enkele dagen door een paar Belgische kooplieden gevent met zoogenaamde Perzische tapijten. Hun afnemers zochten ze speciaal onder de geestelijkeci. Men gaf overal voor, dat het echte Perzi sche tapijten waren; een restant van een ge houden tentoonstelling te Tilburg. Achteraf bleek al spoedig, dat het minder- waardige katoeneo tapijten waren. Door de marechaussee te Grathem is hier- aan dan ook spoedig een einde gemaakt. De beide kooplieden, die al reeds bij verschillende geestelijken de zoogenaamde Perzische tapij ten verkocht hadden, zijn op last der Justitie naar Roermond overgebracht en in het Huis van Bewaring ingesloten. KIND GESCALPEERD. Toen het 9-jarig dochtertje van den land- bouwer M. in de buurtschap Rekken, onder Eibergen, bij het spelen te dicht brj de in wer- king zijnde electrische hakselmachine kwam, werden haar lange haren door een draaiende as gegrepen, waarbij het kind tenslotte met den schedel tegen deze as werd getrokken. Eenmaal sloeg het kind met de beweging van de as mee rond toen het noodlottige gebeurde. De ruk aan de haren was te sterk, zoodat van het voorhoofd tot in den nek het haar van het hoofd werd gescheurd tegelijk met de huid waarin de haren waren geiworteld. De toestand van het slachtoffer is zeer be- denkelijk. EEN PROCES OM EEN NEUS. De industrieel Da Costa in Chicago, voert een proces tegen den eigenaar van een restau rant wegens zijn neus. Hij eischt een schade- vergoeding van honderdduizend dollar, omdat hrj door een kreeft zoo in zijn neus is gebeten, dat deze voor goed ontsierd is. De geschiede- nis is aldus verloopen: Op een dag kwam De Costa in het bewuste restaurant en wilde zijn diner beginnen met een hors d'oeuvre van kreeft. Toen deze hem geserveerd werd, klaagde hij bij den keliner en daama bij den restaurateur zelf, dat ze niet versch was. Er ontstond spoedig een levendige woordenwis- seling en om te toonen, dat in de keuken slechts werkelijk versche kreeften toebereid werden bracht de restaurateur eenige levende schaaldieren ter tafel, opdat de gast zich zelf kon overtuigen van den uitnemenden gezond- heidstoestand der dieren. Toen de restaura teur de dieren een voor een aanwees, hield hij een der kreeften onvoorzichtig of boosaar- dig, dat is niet opgehelderd De Costa iet- wat levendig onder den neus". Daarbij kneep het dier met zrjn scharen den neus van den gast zoo krachtig dat het bloed hem over de kin liep en zijn neus sindsdien geheel mis- vormd is. EEN VROUWELIJKE WONDERDORTER. Door de Parijsche rechtbank is een vrouw veroordeeld tot een boete van 300 francs en tot betaling van schadevergoeding van 3000 francs aan het Syndicaat der Artsen, wegens onwettige uitoefening van de geneeskunde. Zij had tegen betaling van 830 francs een „onfeilbaar" middel verkocht om een gezwel te doen verdwijnen. De zieke genas, doch zij vond de rekening te zwaar. Het geneeskun- dig wondermiddel werd scheikundig onder- zocht en men ontdekte, dat het gewone „smout" inhield. Ter zitting verklaarden tal rijke getuigen, dat zij door de beschuldigde van allerlei kwalen waren verlost en roemden haar onfeilbare methode. Zij werd niettemin veroordeeld. DE WERELDTENTOONSTELLIN TE CHICAGO. De ,,clou" van de tentoonstelling is een heel in staal opgetrokken toren, die 620 meter hoog is, daarin begrepen een mast van 10 meter die boven het gebouw uitsteekt, zoodat men hier meer dan het dubbel van den Eiffeltoren bereikt. Sedert 1889, toen deze laatste gebouwd werd, heeft de techniek van het staal verba- zende vorderingen gemaakt, en zoo hebben de ingenieurs niet al te veel moeite gehad om twee groote moeilrjkheden te overwmnen: het gewicht en de drukking, die beide met de hoogte toenemen. De onkosten bedragen 300 millioen dollar en werden gedeeltelijk door het gemeentebe- stuur en gedeeltelijk door de regeering van de Vereenigde Staten gedragen. Hier moet bij- gevoegd worden, dat talrijke handelsfirma's ontzaglijke prijzen betaald hebben om het recht te hebben op den toren lichtreclames te laten verschijnen. Beweegbare zetels kunnen 5000 personen per uur tot op een hoogte van 590 meter bren gen. Trappen leiden naar de eerste drie ter- rassen, samen 2562 treden; een kleinigheidje maar. Wie tegen het beklimmen opziet, kan van de lift gebruik maken. Heel omhoog is er een reuzenlichttoestel, dat zijn stralen over de gansche tentoonstelling giet. Natuurlijk is er een radiostation. En op de verschillende verdiepingen treft men schouw- burg-, restauratie-, koffiehuiszalen en bazars van allerlei aard aan, TEGEIN DE POLYGAMIE IN TURKIJE. De Turksche regeering bereidt nieuwe maat- regelen voor, om aan de polygamie paal en perk te stellen. Officieel is deze weliswaar afgeschaft een der eerste maatregelen van Kemal Pasja. De schijnbaar bekeerde, streng geloovige muzelmannen hebben er echter iets op gevonden, om dit verbod te ontduiken. Zij engageeren „dames de reception" met wie een officieele dienstovereenkomst voor een reeks van jaren, meestal echter voor levenslang, bij een notaris wordt afgesloten. Voor de rest zorgen in het geheim de talrijke orthodoxe priesters. Hiertegen stond de overheid mach- teloos: de tweede of derde vrouw was immers formeel „in betrekking". Thans komt een wet voor het parlement, dat den notaris verbiedt, dergelijke dienstovereenkomsten met zijn zegel te bekrachtigen. LAFFE DAAD. Te Huttersdorf in het Saargebied hebben communisten een man, die zich in het geheel niet met politiek inliet, neergeschoten. De communisten lagen in hinderlaag te wachten op een afdeeling Hitler-jeugd, toen het slachtoffer aankwam. Hij lette niet op het herhaald halt-geroep van de communisten, waarop een van dezen een schot loste, waar door de man dood ter aarde viel. KRABBEN, DIE VOGELNESTJES UITHALEN. 'tot de kleinste en merkwaardigste dieren, welke men in den Londenschen dierentuin kan bekijken, behoort een der z.g. dievenkrabben, een dier, dat eerst kort geleden daarheen is gebraeht van een eiland in den Stille Ooeaan. Deze krabben klimmen in boomen met een verbazingwekkende handigbeid en halen vogel- netsjes uit, waarom men ze dievenkrabben noemt. In uiterlijk lijken ze wel wat op een heremietkreeft, doch ze zijn veel kwaadaardi- ger. Als ze zich in hun spiraalvormige slak- kenhuisjes hebben teruggetrokken, steken al leen de sterke pooten eruit met hun weer- haakachtige uitsteekseltjes langs de onder- zijde. In het water komen zij slechts zelden; men heeft zelfs groote kolonies in het binnen- land aangetroffen. Tot dusverre zijn de pogingen, om ze in gevangenschap in leven te houden, slecht gelukt, doch er zullen bijzon dere maatregelen worden genomen voor het exemplaar in den Londenschen dierentuin. El ken dag krijgt hij zijn menu van vogeleieren en af en toe, als tractatie een jongen vogel. VLIEGTUIG VAN HET ITALLAANSCHE ESKADER VERONGELUKT. L1SSABON. Het Italiaansche eskader vliegtuigen, dat onder leiding staat van Generaal Balbo, is hedenmorgeo vroeg uit Horta, op de Azoren, naar Lissabon gestart. Direct na de opstijging zakte een der vlieg tuigen af en stortte in zee. Drie leden der bemanning werden emstig gewond en een gedood. AXEL. Huwelijks-aangiften. 10 Juli. Gerrit van den Driest (van Yerseke), oud 28 j., jm. en Francina Geensen, oud 25 j., jd. 13 Juli. Joost Johannes Lindhout, oud 26 j., jm. en Janna Leuntje Buijze, oud 21 j., jd. Jacob

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1933 | | pagina 3