Transpireerende Voeten, Nose-Comite. BUITEHLAID SPORT, DE VERNIELER DER LEUVENSCHE BALUSTRADE. HOE DE BOEVEN AAN MACHINE- GEWEREN KOMEN. TER NEUZEN, 24 Juli 1933. CHR. KWEEKSCHOOL TE MIDDELBURG. Rieten dak door ratter* vernield RECHTSZAKEN. ZWEMMEN. geweest, dat door bet groote vertrouwen van het bestuur in de leiding gesteld, tot gehoor- zaamheid heeft gebracht. Eta zoo is het instituut der A.V.R.O. een be- Eit van de gemeenschap, van de maatschappij geworden. Eenige jaren geieden heeft de A.V-R.O. een crisis doorgemaakt, die over- wonnen werd, en er is gableken, dat de A.V.R.O. een goed en eerlijk beheerd gemeen- schapsinstituut is. Vervolgens deelde de heer Vogt mede, dat ibinnen niet ai te iangen tijd ook te Hilversnm een comfortabel gebouw zal worden opge- richt. Hij eindigde met het uitspreken van den wensch, dat de medewerkeciden voidoening zullen vinden in den steeds vermeerderden toloei van de A.V.R.O. Vervolgens werd het gebouw bezichtigd, nadat de heer Vogt bet gebrandscbiiderd raam had onthuld. Handen en Oksels behandele men met Purolpoeder. Dit is bet meest afdoende middei. In bussen van 45 en 60 ct. Alleen bij Apoth. en Drogisten. Ingez. Med. DE MERWEDEBRUG. Het aanibrengen van de nieuwe Merwede- brug ibij Muiden is een beele ondememing. Men wilde dit tussdhen Zaterdagavond en Maandagmorgen trachten te doen. Het is ecbter tegengeloopen. De bijzondere verrich- tingen die men met de bakken die de 150.000 K.G. zware brug dragen bij bet opvaren moet verrichten gelukten niet, zoodat men gister het werk voorloopig stop zette en te over- wegen hoe men dit voor elkaar zal krijgen. •Felix Morren, de Leuvensche meesterknecbt, die eenige weken geieden de balustrade van de bibliotheek der Katholieke Universiteit, voor de tweede maal, vemielde en wegens dit feit, door de boetstraffelijke rechtbank te Leuven, tot 1 jaar gevangenisstraf was veroordeeld, verscheen Zaterdag in beroep, voor bet hof van appel te Brussel. Op eene hem door den voorzitter van het bof gestelde vraag ant- woordde Morren, uit liefde voor zijn gezin, de belofte tie willen afleggen zijne wandaad geen derde maal te zullen herhalen. Het hof wij- zigde dan ook de straf in twee maanden op- sluiting en de betaling van de belft der appel- kosten. Morren werd vervolgens onmiddellijk op vrije voeten gesteld. VERSAILLES" IN KAART GEBRACHT. F.r is een kaart van Duitschland versche- nen, waarop de „fouten" van bet verdrag van Versailles grafisch zijn voorgesteld, welke op last van de autoriteiten in de klassen van alle scholen moet worden opgebangen, zoo ver- telt Reuter. In verschillende kleuren zijn op deze kaart aangegeven: le. de gebieden welke verloren gingen; 2e. de gebieden waar een volksstem- ming gehouden is of zal worden; 3e. bet be- zette Rijn- en Ruhrgebied; 4e. de gedemilita- riseerde Rijn-zone; 5e. de geslechte Duitsche forten. Bovendien worden op de kaart aangegeven de Duitsche minderheden in de overige Euro- peescbe staten en de vloot- en landmachten van de landen, welke het ontwapende Duitsch land omringen. EEN REOORDWINST BIJ DE POSTERIJEN. •De Engelsche posterijen hebben in het af- geloopen boekjaar een winst gemaakt van 10.792.000 pond, het hoogste cijfer, ooit bereiat. KONING GEORGE >GHEEFT EEN TUINFEEST. Ongeveer 6000 gasten waren Donderdag aanwezig op de Gardenpartij, die door koning George en de Koningin op Buckingham Palace werd gegeven. Deze jaarlijkscbe ge- beurtenis bad een meer dan gewoon intema- tionaal karakter door de aanwezigheid van vele gedelegeerden ter wereldconferentie. ALS CONGRES NIET ZONDER NUT, ALS CONFERENTIE MISLUKT. De conferentie te Londen is, schrijft de N. R. Crt., nu zoo goed als geeindigd. Nieuwe voorstellen zijn er niet meer mogelijk- Een Amerikaansch voorstel tot verlenging van het bestand in den tarievenstrijd onder bepaalde voorwaarden die zicb vooral ook met de bij zondere omstandigheden van Amerika bezig hielden, kon reeds niet meer in behandeling worden genomen, maar zal aan het rapport van de economische commissie worden toege- voegd. Dat was bet eenige wat gedaan kon worden met bet reeds een week te voren als sensationeel aangekondigd plan, dat op zich zelf een nieuwe, en waarschijnlijk nuttelooze conferentie had kunnen ontketenen. De resultaten der financieele afdeeling ver- dienen geen belangstelling meer. De Ameri- kanen hadden reeds in een vroeg stadium, toen zij de basis onder de beele conferentie weg- trokken, de werkzaamheden van die commis- sis in het bijzonder van alle beteekenis be- roofd. Zij deden dit door de wijze, waarop het hun heeft behaagt hun geldpolitiek door te zetten. Wat daarna nog aan nuttig klein werk voor de commissie kon zijn weggelegd, heb ben zij belet door hun verder grillig optreden, zelfs tegenover voorstellen die zij zelf hadden gedaan en waarvan zij sommige voor hun doen opmerkelijk lang hadden gehandhaafd voor zij ze den doodsteek gaven. Wat er tot het laatst op aan bleef komen was het werk van de economische afdeeling. Daar werd onderhandeld over organisatie van productie en handel in allerlei belangrijke grondstoffen en levensmiddelen, en volstrekt niet in den wilde weg. Het blijft de verdien- ste van deze conferentie dergelijke besprekin- gen over zooveel artikelen tegelijk naast el kaar, met zoo ruime en machtige deelneming op gang te hebben gebracht. Dit is het ongeluk van conferenties in het algemeen dat zij, op gunstige trjdstippen en met uitermate beperkte mogelijkheden bijeen- geroepen, worden aangekondigd en ten slotte door een groot gedeelte van het publiek wor den beschouwd als een kans, om de euvels waaronder de wereld lijdt met 6dn slag heel belangrijk te verbeteren. Men klampt zich nu reeds zoo gaarne aan stroohalmen vast; hoe dan aan conferenties die als heele balken of vlotten worden aangediend. In werkelijkheid zijn zij slechts goed voor doeleinden, die met een tiende van de middelen of met nog min der, evengoed hadden kunnen worden bereikt. Het nut, dat de ontwapeningsconferentie op bepaalde momenten werkelijk voor den poli- tieken toestand heeft gehad, ware met een bij- eenkomst van een aantal staatslieden zonder groot en kostbaar apparaat evengoed tot stand te brengen geweest. Dit zelfde hebben wij nu te Londen, in het korte bestaan van de economische wereldcon ferentie precies zoo waar kunnen nemen. Wij hebben er vroeger al op gewezen hoe juist van pas het bijeen zijn geweest is van leiders van centrale banken en van andere machthebbers uit de goudlanden op het oogenblik waarop de speculatie haar aanval op den gulden, en daarmede op heel het bolwerk van den gouden standaard in Europa begon. Dit sa- menzijn ware waarlijk denkbaar geweest met minder ballast van aanhang. Maar zonder conferentie zou het er toch maar niet zijn ge weest. Het bijeenroepen van een noodbijeen- komst van munstgeweldigen, zelfs als men er snel genoeg toe gekomen was, zou toch altijd een niet gewenscht sensationeel karakter heb- iben gedragen. Men zou de conferentie even goed een sluier als ballast voot die bijeen- komst kunnen noemen. Dit zelfde is trouwens op te merken naar aanleiding van hetgeen wij reeds meermalen op dit punt over de ontwa peningsconferentie hebben gezegd. Maar bo- venal geldt het voor de onderhandelingen over allerlei van de belangrijkste artikelen op de goederenmarkt. Daarih had Runciman vol- komen gelijk, ook al moge dan zijn rapport opgesteld zijn met een overdreven optimisme, waarvoor de beleefde Engelschman zoo bij zonder gemakkelijk de woorden vindt. Het ware uiterst gelukkig geweest als men het nu onmiddellijk over graan, suiker en meer dergelijke, voor de welvaart der wereld zoo uitermate gewichtige artikelen had kun nen eens worden. Het was echter onredelijk te verwachten dat dit in een ommezien zou kunnen gebeuren. Ieder weet hoe moeilijk dergelijke onderhandelingen zijn. Maar nu kreeg men toch maar zonder moeite belang- hebbenden bij graan en suiker bij elkaar, die men anders nooit samen had gekregen. Bin- nen weinige weken konden over het graan de voornaamste overzeesche productielanden elkaar nader komen dan men te voren moge lijk had geacht. Toen had men onmiddellijk de Oost Europeesche graanlanden bij de hand en waarlijk zelfs Sowjet-Rusland om met die anderen te praten. Deze heele groep, die zon der de omlijsting van een conferentie niet te verzamelen zou geweest zijn, kwam zoover dat besprekingen met de voornaamste landen van invoer van nut werden. Op ieder punt bleven voorloopig onoverkomelijke moeilijkheden zit- ten, maar sommige daarvan zijn van tjjdelijken aard, en nooit te voren heeft men zooveel licht zien schemeren in het duister van de graan-situatie der wereld als op dit oogen blik. Onze suikerdeskundigen zullen zich niet be- klagen te Londen te zijn geweest. Zij kennen uit de onderhandelingen over het plan-Chad- boume de moeilijkheden van dergelijke bespre kingen en zullen dus geen onmiddellijke resul taten hebben verwacht. Maar zij weten nu veel beter wat Engeland wil, wat Britsch- Indie wil, en ook wat Britsch-Indie kan. Zij hebben deze beide groote landen van invoer meer begrip kunnen bijbrengen voor hun eigen positie en noodzakelijkheden. Men ziet zijn eigen positie veel duidelijker. Dingen zijn voor een nabije toekomst niet meer ondenkbaar geworden, die kort te voren nog utopisticch leken. De conferentie heeft in ieder geval veel op- heldering gebracht die de zakenman noodig heeft en waarvoor hij naar congressen en jaar- beurzeti gaat; de mislukte conferentie is daar- om als congres niet zoo heelemaal verwerpelijk geweest. En als jaarbeurs? Men vrage het de Russen en Engelschen; en de Russen, Polen, Roemenen en Tsjechen. Verder zouden wij, zonder de conferentie, heel wat minder begrijpen van hetgeen er nu in Amerika gebeurt. De Amerikaansche sfinx is over den Oceaan gekomen, heeft zich in het voile zonlicht laten bekijken, heeft zich van buiten en van binnen in al haar raadselachtig- heid geopenbaard. Wat wij anders, om de lo- gische onverklaarbaarheid, uit de verte als mysterie zouden hebben moeten beschouwen, hebben wij van nabij leeren kennen als Als wat? Laat ons ons spiegelen aan de be- leefdheid van Runciman en het niet nader definieeren. Toen Colijn Vrijdag de vergadering van de economische afdeeling der conferentie sloot moest hij bekennen niet te weten wat haar toekomst zou zijn; of zij een genezende zomer- rust tegemoet ging dan wel of zij nu verder in alle stilte zou ontslapen. ,,Laat ons het beste ervan hopen en elkaar tot weerziens wen- schen", daarop kwamen de woorden van den nuchteren, maar niet zoo gauw ontmoedigden sceptius, die onze premier nu eenmaal is, neer. Hij zal, als zoovele anderen, niet zonder sarcasme van de conferentie kunnen spreken wanneer hij denkt aan hetgeen er niet tot stand is gebracht. Maar terugziende op het verrichte werk zal juist hij, realist als hjj is, van meening zijn dat hij te Londen niet enkel tijd heeft verspild. Men heeft hem hartelijk toegejuicht aan het slot. Dat was te verwachten, omdat het verdiend was. Colijn was voortreffelijk in zijn actie als voorzitter. Dat heeft hij zich meer getoond bij het presideeren van intemationale economische vergaderingen. Dezen keer ech ter heeft hij zich bijzonder onderscheiden. Hij was autoritair, vindingrijk, gevat. Het is voor hem een wereldsucces geweest als leider van vergaderingen. Reuter meldt uit Washington: De Amerikaansche justitie heeft thans een onderzoek ingesteld naar het lot van een 600- tal Thompson-machine-geweren, welke gerui- men tijd geieden in beslag zijn genomen op een schip, waarmede ziji naar de republikeinen in Ierland gesmokkeld zouden worden. Deze Thompson-geweren zijn korte, auto- matische geweren met een patroon-trommel, en zijn het geliefkoosde wapen van de Ameri kaansche bovenwereld. Zij waren o.a. het voornaamste wapen bij de bekende slachting op St. Valentijn's dag in 1928 te Chicago, waarbij acht personen werden gedood. Het schijnt vrijwel vast te staan, dat een aantal van de in beslag genomen wapens op onverklaarbare wijze in handen van de ban- dieten is gekomen. De verkoop van het wapen wordt in geen van de Amerikaansche staten bij de wet ver- boden, hoewel in verschillende staten het bezit ervan met zware straffen wordt bedreigd. IN 8 DAGEN DE WERELD KON I). Ondanks zijn tegenslagen heeft Willy Post het gehaald. Hij is Zaterdagavond om 11,59 te New-York teruggekomen, en had dus zijn tocht in 7 dagen 18 uur en 49 minuten vol- bracht. Hij heeft alles bijeen 186 uur en 50 minuten gevlogen. In het jaar 1931 deed hiji er met zijn vriend Gatty met hetzelfde vlieg- tuig 20 uur en 126 minuten over. BALBO'S ESKADER zou volgens de berichten den terugtocht aan- vangen, in de richting van New Foundland. Eerst daar zou worden bepaald welke route men over den Oceaan zou volgen. DE VLUOHT VAN DE MILLISONS MISLUKT. Het echtpaar Millison-Johnson vloog gister- avond om 20 uur New-Yorksche tijd boven Boston, zij zouden te 9.45 uur te New York landen. Evenwel is hun tocht niet geslaagd daar zij boven Bridgeport in de staat Connecticut gebrek aan benzine kregen. Mollison poogde op het kleine vliegveld nabij deze plaats te lan den. Het vliegveld van Bridgeport beschikt echter niet over nachtverlichting en moest de landing in het donker geschieden. Door het niet gunstig neerkomen van het vliegtuig werd dit vrijwel geheel vernield. Mollison zelf bekwam ernstige doch niet levensgevaarlijke verwondingen. Hij werd naar het ziekenhuis van Bridgeport vervoerd. Zijn vrouw bleef ongedeerd. De politie en brandweer was spoedig ter plaatse om assistentie te verleenen. S. A. ROCHAT. f Te Rotterdam is overleden, 64 jaar oud, de heer S. A. Roohat, ontvanger der invoerreeh- ten aldaar. De heer Rochat was 6 December 1868 te Middelburg geboren en 1 Januari 1891 in dienst getreden als sumumerair der dir. belastingen, invoerrechten en accijnzen. Op 30 Augustus 1899 volgde de benoeming van den heer Rochat tot ontvanger der directe belastingen enz. ter standplaats Gramsber- gen. Na in de zelfde functie te zijn werkzaam geweest te Vaals, IJzendijke, Sas van Gent, Steenbergen, Ter Neuzen en Gouda, werd de heer Rochat, die als een bekwaam en cons- cientieus ambtenaar bekend stond, op 1 April 1927 te Rotterdam geplaatst als ontvanger der invoerrechten. Verleden jaar zijn de verdiensten van den heer Rochat erkend door zijn benoeming tot officier in de orde van Oranje-Nassau. EXAMEN VOOR PIANOSPEL. Woensdag 19 Juli slaagden voor piano op het College Musical Beige te Antwerpen de dames Gertrude Wieehmann te Axel voor het 3e deel; Thea van Rompu te Ter Neuzen voor het 2e de'el; Ella Jansen te Kuitaart (Honte- nisse) voor het lste deel met onderscheidmg. Allen ontvingen hun opleiding van den heer P. C. van Delft, gedipl. muziekleeraar te Hulst. JONGENSWERK N.J.V. Zaterdag 22 Juli werd door den Ring Jonge Kracht" van Jongensclubs van het Nederlandsch Jongelings Verbond in Oost. Zeeuwsch-Vlaanderen wederom haar Zomer- jongensdag gehouden. Ditmaal werd samengekomen te Zaamslag op de weide van den heer Wisse, die voor dat doel geheel belangeloos was beschikbaar ge steld. Het mooie weer, voor een dag als deze zoo bijzonder geschikt, had vele jongens met hun leiders doen optrekken. Om half drie opende de Ringvoonzitter, Dr. Cazemier van Ter Neuzen, deze samen- komst met gebed en welkomstwoord, waama de heer Weijn van Zaamslag een korte toe- spraak hield over „Franciscus van Asissie", die met belangstelling werd beluisterd. Hierna vingen de wedstrijden aan. Ditmaal werd begonnen met handbal. Nadat de ver schillende clubs elkander hadden bestreden, wist de afdeeling Hoek beslag te leggen op de mooie daarvoor beschikbaar gestelde medaille. Bij de verdere spelen Werd met enthousias- me door de jongens geijverd een prijs te foe- machtigen. Na de gehouden pauze, sprak Ds. Raams van Hoek over het devies van het N.J.V.: ,Ik schaam miji het evangelie van Christus niet". Met voile aandacht werd hiemaar geluisterd. Een en ander deed de jongens fijn genieten en te vroeg kwam dan ook weer het uur van scheiden. Nadat de prijzen waren uitgereikt en een kort slotwoord was gesproken, eindigde Ds. Tolsma van Zaamslag dezen buitendag met dankgebed. Voldaan werd daarna van deze geslaagde middag, door alien de thuisreis weer aan- vaard. GEVONDEN VOORWERPEN. De inspecteur van politie alhier maakt be kend, dat omtrent onderstaande gevonden voorwerpen inlichtingen zijn te bekomen bij de daarachter vermelde adressen: Sleutel, politiebureau. Zakmesje, B. v. d. Wal, 2e Verbindingstr. 12. Bagageriem, M. Verlinde, Rosegracht 2. Armband, P. Lijbaart, Noordstraat 65. Bruinkleurigen hond, F. Kaan. Schelde- kade 23. Rijwielbelastingmerk, P. Rinkhout, Drie- wegen O 23. Bril, A. Dekker, Verl. Van Steenbergen- laan 15. Portemonnaie met inhoud, K. Hamelink, Baandijk 67. 1 paar badschoenen, J. A. Meertens, Wul- penbek C 49. Zwart kinderschoentje, G. Kroan, Tholens- straat 130. RIJKS K WEEK SCHOOL TE OOSTBURG. Aan de rijksikweekschool te Oostburg zijn bevorderd van de eerste naar de tweede klasse: de meisjes Chr. Cock te Oostburg en E. de Vissoher te Aardenburg en de jongens: A. Brevet te Cadzand, J. Fremouw, E. Le- ciuijze en G. Prins te Oostburg, G. van Laecke te Sluis, A. van der Linde en R. Spinnewijn te Hoofdplaat, J. Tiersen, P. de Visser en A. Wagenaar te Breskens en G. van der Vlugt te Groede. Niet bevorderd 1. Van de 2e naar de 3e klasse de vrouweljjke leerlingeo L. van Dijk en T. Risseeuw te Oostburg, J. Labijt te Nieuwvliet, J. de Smidt te Breskens en L. Vercouteren te Retranche- ment, en de mannelijke leerlingen J. Antho- nisse te Biervliet, G. Baert, I. Fenijn en J. van Male te Breskens, H. Beun te Sluis, J. de Bliek te Nieuwvliet, G. Callaert te St. Kruis. M. Dieleman te Oostburg, P. van den Heuvel te Ter Neuzen, D. Karels en D. Meeuse te Waterlandkerkje, A. Risseeuw en J. Ver- schoore te Groede en C. Verhage te Nieuw vliet. Niet bevorderd 4. Van de 3e naar de 4e klassede vrouwelijke leerlingen M. Catsman, M. de Pau, D. Prins en A. van Prooije te Oostburg, M. Dekker en J. de Ridder te Retranchement, J. Meijer te Breskens en de mannelijke leerlingen A. du Bois te Hontenisse, J. Cijsouw en P. de Hullu te Oostburg, A. de Groote te Aardenburg, J. Haartsen te Schoondijike, J. D. de Jong te Vlissingen, A. Jurrij te Hoek, A. Kaan en A. Rijnberg te Ter Neuzen, H. Koster te IJzen dijke, H. Rijckborst te St. Kruis, P. Termont te Hoofdplaat en M. van der Vlugt te Groede. Niet bevorderd 1. RIJKS KWEEKSCHOOL TE MIDDELBURG. Bevorderd van de le naar de 2e klasse aan de Rijks Kweekschool te Middelburg, Annie Bouwman van Ter Neuzen. Aan de Chr. Kweekschool te Middelburg zijn o.m. bevorderd van de 2de naar de 3de klasse Abr. Hendrikse van Ter Neuzen en Jo Oggel van Axel. W ATERST A ATS WERKEN. Op Woensdag 23 Augustus a.s., des voor- middags 11 uur, zal aan het gebouw van het Provinciaal Bestuur te Middelburg worden aanbesteed: het vervangen van een gedeelte rijspakwerk langs de Oostelijke havenkom te Breskens door een steenglooiing en het maken van 5 houten bruggen, met bijkomende wer- ken framing 16.000). NIEUWE AANLEGPLAATS PROV. STOOM- BOOTDIENST TE HOEDEKENSKERKE. Door Ged. Staten van Zee land is de vorige week aanbesteed het bouwen van een gebouw met bijkomende werken ten behoeve van den piwincialen stoomibootdienst op de Wester- Schelde te Hoedakenskerke. Laagste inschrij- ver was de heer L. P. Korstanje voor 3620. De raming bedroeg 3850. HANDELSHOOGESCHOOL. Aan de Handelshoogeschool te Antwerpen is met lof geslaagd voor het Licentiaats- examen in Handels- en Consulaire Weten- schappen, de heer H. J. P. Verschaffel te Sas van Gent. WATERSCH APPEN. Bij Kon. besluit zijn benoemd in de provincie Zeeland met ingang van 30 Juli 1933, tot dijkgraaf van den Van Alsteinpolder, de heer C. P. Staal, te Graauw en Langendam; met ingang van 1 Augustus 1933 tot gezworene van den Hellegatpolder, de heer S. Scheele Jzn., te Zaamslag, uiterlijk tot het einde van het zit- tingsjaar waarin hij 70 jaar zal zijn geworden; met ingang van 1 Augustus 1933, tot gezwo rene van den Koninginnepolder, de heer G. Buijsse te Biervliet; met ingang van 1 Augustus 1933, tot gezworene van den Koningin Emmapolder, de heer J. F. van Gassen te Hulst. KEURJNG VAN DEKHENGSTEN. De minister van economische zaken heeft goedgevonden te bepalen, dat de gewone keuringen van tot dekking bestemde heng- sten in het najaar 1933, welke alleen door de stamboekcommissiein zullen geschieden, zul len worden gehouden voor Zeeland op: Dins- dag 24 October te Kattendijke en te Zierik- zee; Woensdag 25 October te Middelburg en te Oostburg; Donderdag 26 October te Hulst en te Axel. AAN GEHOUDEN. Op last van de justitie te Rotterdam is door de marechaussde te Hulst aangehouden en ter beschikking van de justitie te Rotter dam gesteld, zekere P. L. B., wonen.de te Hulst, een en ander in verband met een tegen hem uitgesproken faillissement. DE ZIEKTE VAN WEILL. Bij een meisje, dat in het kanaal te Middel burg heeft gezwommen, is een geval van de ziekte van Weill geconstateerd. In verband hiermede heeft de burgemeester van Middelburg een waarschuwing gepubli- ceerd, waarin mededeeling wordt gedaan, dat zij die in het kanaal zwemmen er rekening mede moeten houden, dat zich een geval van de ziekte van Weill heeft voorgedaan. HET NIEUWE CONSULTATIEBUREAU TE MIDDELBURG GEOPEND. Vrijdagmiddag had de officieele opening plaats van het nieuwe districts-consultatie- bureau van de Provinciale Z. Vereeniging tot bestrijding der Tuberculose, dat is verrezen in den tuin van het t.b.c.-pajviljoen, behooren- de bij het gasthuis te Middelburg. AAN GESPOELD. Te Cadzand is het ljjk van een onbekenden, ongeveer 50-jarigen man aangespoeld, Op het Irjk zijn enkele Belgische francs gevonden. ONZEDELIJKE HANDELINGEN. Door de marechaussde te IJzendijke is aan gehouden en ter beschikking van de justitie te Middelburg gesteld, zekere P. C. V., wo- nende te IJzendijke, als verdacht van het plegen van niet nader te noemen handelingen met een minderjarige. V. is naar het huis van bewaring te Middelburg overgebracht. Door de rijksveldwacht te Clinge is aange houden en ter beschikking van de justitie te Middelburg gesteld, zekere B., wonende te Clinge, als verdacht van poging tot het plegen van onzedelijke handelingen. REIZIGERS IN GOEDKOOPE SIGAREN. Zoo op gezette tijden worden in de laatste jaren particulieren, en naar het schijnt auto riteiten en kantoren bezocht door zich als werklooze sigarenmakers aandiende personen, die voorgeven namens een combinatie werk looze collega's, die zich nu zelf met het fabri- ceeren van sigaren bezig houden, te komen om door den verkoop van sigaren wat te ver- dienen. Zij stellen dan tevens in het licht, dat zij, door rechtstreekschen verkoop aan het pu bliek, sigaren van goede kwaliteit aan goed- koopen prijs kunnen leveren. In net verleden bleken zij ook erg gesteld op het plaatsen van handteekeningen in een boek en die hand- teekeningen deden dan ook weer dienst om anderen te bewerken ook bij hen te koopen. De ervaring leerde echter dat zij, die, ge- dreven door goedhartigheid om menschen die in den put zitten te helpen, of wel om op die wijze goedkoop aan een fijne sigaar te komen, bleken in den regel te zijn beetgenomen en een product te hebben ontvangen dat nauwe- lijiks rookbaar was. De staaltjes die worden verhaald, van de wijze waarop die heeren hun waar trachten aan den man te brengen zijn legio. Om ver trouwen te wekken presenteerde een der hee ren zich als lid van den gemeenteraad te 's Hertogenbosch. Maar't schijnt dat dit ambt ook al geen vlag meer is die een goede lading dekt. Hun optreden gaf een der burgemeesters in de omgeving aanleiding om eens nader naar die heeren te informeeren. Uit de resultaten van dat onderzoek blijkt, dat het streven dier "bezoekers er overal op gericht is om onder onjuiste voorgevens en door opwekken van medegevoel veel te duur gebanderolleerde si garen tegen te hoogen prijs aan den man te brengen. De sigaren die zij leveren worden in gekocht voor den prijs van f 24 tot 28 per 1000. Zeeuwsch-Vlaanderen is blijkbaar voor de bedoelde personen een bijzonder arbeidsveld. Zij hebben ook gebruik gemaakt van de om- standigheid dat indertijd te 's Hertogenbosch een tentoonstelling is gehouden van het Ned. Trekpaard, welke door de gemeente gesteund werd, om nu biji de landbouwers wederkeerig om steun aan te kloppen voor de 's Bossche Het rieter dak van een boerderi) in rt buurt van Alkmaar vertoonde aan de binnenzijde groote gaten, die door ratten werden veroorzaakt. Ten einde raad nam de eigenaar een proef met Rodent, met het ge- volg dat hij 'smorgens tal van doode ratten vond en nadien geen rat meer heeft gehoord of gezien. E£n doosje Rodent heeft hem voor honderden guldens reparatiekosten gevrijwaard. Laat Uw eigendommen niet door dit schadelijke ongedierte vernielen. Maak voor goed een eind aan de rattenplaag door aanwen- ding van Rodent. Het trekt ratten en muizen on- weerstaanbaar aan. Koop nog heden een enkele doos a 50 ct. of een dubbele doos a 90 ct. en morgen zult U van rat en muis bevrijd zijn. O. a. bij alle dro gisten. Imp.: Fa. B. Meindersma - Den Haag B 47 (Ing. Med.) werklooze sigarenmakers. 5., het bewuste raadslid, is onlangs nog op last der justitie gehoord, naar aanleiding van een proces- verbaal wegens oplichting van landbouwers onder de gemeente Zaamslag. Op 29 Mei is door den Commissaris van politie te 's Hertogenbosch de volgende waar schuwing tegen dergelijke lieden verspreid: ,,De Commissaris van politie te 's Hertogen bosch geeft een ieder in overweging de noo- dige voorzichtigheid te betrachten, alvorens sigaren te koopen van venters die venten met sigaren en daarbij het medelijden opwekken der koopers. Zij bedienen zich ook van namen van siga- renfabrikanten, die te goeder naam en faam bekend staan, en ook dat zij het doen ter be strijding van werkloosheid en alle dergelijke voorwendsels. Vanzelfsprekend is deze waarschuwing niet van toepassing voor bona fide sigarenreizigers. BRAND TE ST. JANSTEEDV. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag woedde boven deze streek een hevig onweer. Door het inslaan van den bliksem ontstond te Heikant brand, waar 3 schuren, van de land bouwers F. de Rechter en Em. de Beul door bet vuur zijn vernield. Gelukkig woei de wind af en bleven de in de nabijheid staande wo- ningen gespaard. Men beschikte hier over geen bluschmiddelen. Nog ontstond in deze gemeente brand in een schuurtje van J. Dankaert, dat afbrandde, evenals een houtloodsje van A. E. Aerts. De brandweer van Hulst, was, als gevolg van late waarschuwing, eerst op pad toen het vuur zijn vemielende werking reeds had ver- richt. KIT OUDEJN VAN DAGEN. Dinsdagmiddag om 1 uur vertrekken wij. Alle auto's en ouden van dagen moeten om 12.30 uur op het parkeerterrein aanwezig zijn. De ouden van dagen begeven zich met hunne nummers direct naar hunne wagens en stap- pen in. De auto's zetten zich in volgorde in 't gelid. Eerste halte: Breskens, kade. Vandaar wan- deling naar het strand, alwaar consumptie wordt aangeboden. Om 4 uur vertrek uit Breskens. Over Schoondijk-Oostburg naar Sluis. Parkeeren in Sluis op de markt. Sluis bezichtigen en na dien wordt er een lunch aangeboden in de hotels Sof. Bogaard en „De Stad Sluis". Rond 8 tot 8 uur aankomst in Ter Neuzen. Uit- stappen op het parkeerterrein, Daarna een half uur gezellig samenzrjn in het Concert- gebouw. De ouden van dagen hebben gereser- veerde plaatsen en worden nog eens onthaald op koffie, thee of limonade. Intusschen mu- ziek. Daarna toespraak door den Edelachtb. Heer J. Huizinga, burgemeester. „HuIde aan de ouden van dagen", door de jonge juffrouw Ringelberg. Daarna gratis tombola met zeer mooie prijzen voor mannen en vrouwen. Slot woord door den voorzitter van het ,,Nose- Comit6". Alle vrienden, bekenden en begunstigers van ouden van dagen hebben vrijen toegang tot het Concertgebouw. Moge het weer Dinsdag gunstig zijn, dan zullen onze oudjes werkelijk genieten. NAMENS HET NOSE-COMITe. HOOGER BEROEP. Door den Officier van Justitie te Middel burg is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis der rechtbank van 19 Juli 1933, waarbij A. J. d. V. B., oud 20 j., plaatwerker te VHssingen, is veroordeeld tot 25 boete of 10 dagen hechtenis, wegens overtreding van de Dienstplidhtwet. (Niet voldoen aan de op- roeping om te verschijnen voor inlijving bij de Landmacht). De eisch was 3 maanden gevangenisstraf. PROVINCIALE ZWEMWEDSTRIJD. Zaterdag werd te Ter Neuzen een provin ciale zwemwedstrijd gehouden, uitgeschreven door de Zwem- en Poloclub „De Schelde" al daar. Voor deelneming waren ven elders op- gekomen leden van ,,De Scheldestroom" te Breskens, ,,'t Sas" van Goes, „De Bruinvisch" te Sas van Gent, „iSluissche Zwemvereeniging" en ,,V. R. B." te Vlissingen. De wedstrijden werden, met uitizondering van het laatste nummer gehouden in de Bad- en Zwem- inrichting. Er waren vele belangstellenden opgekomen en het muiziekgezelschap ,,De ver- eenigde werklieden" verleende zijne medewer- kimg voor opluistering met vroolijke muziek. Als prijzen waren uitgeloofd medailles en plaquettes, beschikbaar gesteld door ingezete- nen, die daardoor blijk gaven van medeleven met de club en haar streven, o.m. medailles of plaqquettes door den heer Wind van Merke- steyn, den heer J. J. C. van Sprang, de V. V. Ter Neuzen, de tennisclub „Smash" en vele anderen en door de Ter Neuzensche Courant een zilveren wisselbeker. De uitslag der wedstrijden waarbij zeer ge- animeerd en dikwerf spannend werd gekampt, is als volgt: 1. 1 baan vrije slag voor jongens van 912 jaar. le R. Claessens van „De Bruinvisch"; 2e F. Looze van Scheldestroom". la. idem voor meisjes van 912 jaar. le M. van Sprang en 2e C. de Vries, beiden van De Schelde. 2. 1 baan schoolslag, voor jongens van 9 12 jaar. le E. de Roo van De Bruinvisch; 2e F. Looze van De Scheldestroom. 2a. idem meisjes. le C. de Vries van De Schelde; 2e L. Carels van De Scheldestroom. 3. 3 maal 2 banen wisselslag estafette heeren. le De Schelde, met de heeren J. Molema, H. Westerhof en P. J. van Sprang; 2e V. R. B. met de heeren B. van Anrood, Van Bel en P. But; 3e De Bruinvisch, met de

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1933 | | pagina 2