ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. MERCURIUS HAVERMOUT Eerste Blad. No. 9018 VRIJDAG 21 JULI 1933 73e Jaargang, BIHIENLAND BUITENLAND Burgemeester en Wethouders van SAS VAN GENT zullen op Dinsdag 1 Aug. 1933, n.m. 2 uur in de Raadzaal van het tijdelijk gemeentehuis in het openbaar AANBESTEDEN: Het BOUWEN van een NIEUW GEMEENTEHUIS met bij- komende werken. Het bestek en voorwaarden met 11 teekeningen zijn vanaf Zaterdag 22 Juli verkrijgbaar tegen betaling van f 7,— ter Secretarie (per post f 7,20). Inlichtingen worden gegeven ten kantore van den Gem. Architect, Stationsstraat 25. TER NEUZEN, 21 Juli 1933. DE HAVEN VAN GENT EN TER NEUZEN. AANGEHOUDEN. AXEL. CENT PER PONDSPAK NEDERLANDSCH FABRIKAAT VBONTfEMUNTSPRUSBinnen Ter Neuzen 1,25 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen fr. per post fl,55 per 3 maanden Bjj vooruitbetaling fr. per post 5,60 per jaar Voor Belgie en Amerika f 2,overige lan den f 2,35 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor het buitenland alleen bij vooruitbetaling. Uitgeefster: Firma P. J. VAN DE SANDE. GIRO 38150 TELEFOON No. 25. ADVERTENTIeN: Van 1 tot 4 regels 10,80 Voor elken regel meer 0,20 KLEENE ADVERTENTIeN per 5 regels 50 cent bij vooruitbetaling. Grootere letters en clichd's worden naar plaatsruimte berekend Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tarief, betwelk cp aanvraag verkrijgbaar is. Inzending van advertentien liefst een dag voor de uitgave. DIT BLAD VERSCHIJNT IEDEREN MAANDAG-, WOENSDAG- en VRIJDAGAVOND. TWEEDE KAMER. Vergadering van Donderdag. De voonzitter stelt voor, daar de bierop foe- trekking habbende rechtszaak nog hangende is, geen verlof te geven aan den heer Wijn- koop om vragen tot de regeering te richten over een geval van mishandeling van een ge- strafte door een officier op Soemfoawa. De heer Wijnkoop (comm.) komt hier- tegen op. De heer Cramer (s.-d.) zegt, dat de regee ring wel inlichtingen zal geven. De heer Roestam Effendi (comm.) protes- teert tegen het afwijizen van de interpellate om formeele redenen. Het voorstel van den voorzitter wordt aan- genomen met 75 tegen 4 stemmen (commu- nisten). De heer Knottenbelt (lib.) vraagt daama verlof om den Minister van Justitie vragen te stellen over de wenschelijkheid van maatrege- len tegen de leden der Staten-Generaal, de Provinciale Staten en de gemeenteraden, die de eeden en geloften ingevolge de Grondwet schenden (ontzetticig van actief en passief kiesrecht en van het lidmaatschap van hun college). Hierover zal in een volgende vergadering worden 'beslist. Overgegaan wordt tot de vervulling van de vacature in den Hoogen Raad. Voor de eerste plaats werden uitgebracht 72 stemmen. Op Mr. Dr. J. Donner, no. 1 van de voordracht van den Hoogen Raad, 62 stem- men, op Dr. J. E. van der Meulen, no. 2 van de voordracht, 7 stemmen; 3 stemmen waren in bianco. Voor no. 2 der voordracht werden 44 stem- men uitgebracht op Dr. J. E. van der Meulen, 8 op Dr. P. van Regterem Altena, 7 op Prof. Dr. F. G. Scheltema en 2 bianco. Verder wer den op den heer Ketelaar 6 en op den heer Knottenbelt 4 stemmen uitgebracht. Voor no. 3 der voordracht werden 49 stem- men uitgebracht op Dr. Van Regteren Altena. Vrijwel steeds foenoemt de Kroon no. 1 van de door de Kamer opgemaakte voordracht. Tot lid van de gemengde commissie voor de stenografie wordt benoemd de heer Ketelaar in de vacature-Marehant. Aan de orde is het wijzigingsontwerp be- treffende het inrvoerrecht op benzine (meng- verbod). De heer Wijnkoop (comm.) ziet hierin een bevoorrechting der groote maatschappijen. De Minister van Fiaancien zegt, dat het alleen gaat om bescherming van het rijk en de particulieren tegen verkoop van een min- derwaardig product. Het wetsontwerp wordt z. h. s. aangenomen (communisten tegen). Aan de orde is de wetswijiziging tot invor- dering van 's rijks directe belastingen. De heer Wijnkoop (comm.) vreest wille- keur jegens den kleinen man. De Minister van Financien verklaart, dat de wet wel met voorzichtigheid zal worden toegepast. UITWIJZING VAN NATION A A L-SOCIALIST UIT ONS LAND. De Duitsche natiomaal-socialistische inge- nieur Blumrath te Heerlen heeft van den commissaris van politie te Heerlen aanzeg- ging gekregen ons land te verlaten en wel v66r a,s. Zaterdag 3 uur. BETOOGING TE ANTWERPEN. Een der berichtgevers van het Handelsblad te Antwerpen schrijft: Zondag 30 Juli wordt hier ter stede een BelgischNederlandsche betooging gehouden tegen oorlog en fascisme. Hoewel de tijdsomstandigheden het tegen- overgestelde zouden doen verwachten, schijnt de deelneming uit Nederland zeer talrijk te zullen zijn. Uit Amsterdam kwam bericht, dat 2500 personen zich reeds lieten inschrijven en ook uit tal van andere gemeenten vele be- toogers naar Antwerpen zullen komen. Deel- nemers met kleine beurzen worden gelogeerd bij partijgenioten, terwijl voor overigen de noodige logies plus stalling voor automobielen, rijwielen, enz. verzorgd wordt. Zooals gebruikelijk bepaalt de betooging zich hoofdizakelijk tot een grooten optocht, waarna ibetoogers zich op allerhande wijze kunnen amuseeren. BALBO OP TERUGREIS. De ontvangst aan het Italiaansche eskader van Balbo bereid bij het neerstrijken in de Baai van Jamaica, vlak bij New-York, en ten oosten van Manhattan, was zeer enthousiast. Gedurende het cirkelen boven New-York was het eskader begeleid door het Amerikaan- sche luchtschip Macon. De ontvangst in de Baai van Jamaica werd een grootsche gebeurtenis. Toen de eerste vliegtuigen neerstreken, werd het Italiaan sche volkslied gespeeld. Balbo begaf zich on- middellijk aan land en schreed langs de op- gestelde eere-compagnie, terwijl de batterijen op het Governors-eiland 19 saluutschoten los- ten. De geheele baai was door een enorme menschenmassa omzoomd. Het eskader is gisteren naar Washington gevlogen, waar plannen waren gemaakt voor een lunch van de Italiaansche officieren met president Roosevelt en de ministers van oorlog en marine. Vandaag zou naar New-York wor den teruggevlogen, waar den vliegers nog een grootsche ontvangst ten stadhuize wacht, v66r zij de terugreis naar Italie aamvaarden. MIDDELBAAR ONDERWIJS. Bij Kon. besluit van 19 Juli is benoemd tot leeraar aan de Rijkshoogereburgerschool te Ter Neuzen de beer H. Brugmans, thans tijde lijk leeraar aan die school. R. H. B. S. Bij het gehouden mondeling toelatings- examen slaagden voor de le klasse R. H. B. S. alhier: Ca. Bom, Axel; Aa. J. van Fraaijenhove, Axel; W. Koster, BoschkapelleJ. de Louw, Ter Neuzen; Ma. J. de Mul, Zaamslag; M. D. C. Ph. Persijn, Koewacht. STAATSEXAMEN PIANO. Bij het Woensdag te Wavre-Notre-Dame (Mechelenj gehouden sbaatsexamen piano, slaagde met onderscheiding Middelbaar I, mej. Lucienne Van Cantfort. RIJKSWATERSTAAT. Bij ministerieele besohikking is de hoofd- ingenieur van 's Rijkswaterstaat, C. Giltjes, belast met den dienst van het arrondissement Te Neuzen, met ingang van 1 Augustus a.s. overgeplaatst naar Arnhem, om te worden gesteld onder de bevelen van den hoofd- ingenieur-directeur belast met den dienst der bovenrivieren. Met gelijken datum wordt te Ter Neuzen werkzaam gesteld als belast met den dienst in het arrondissement Ter Neuzen, de heer P. Stelling. BEZOEK AAN DE SLUISWERKEN. Hedenvoormiddag brachten een aantal leden van het Kon. Instituut van Ingenieurs het aangekondigde bezoek aan de sluiswer- ken en terrein voor nieuwe sluisbouw alhier. Zij arriveerden alhier met de tram der Z.V. T.M. uit Breskens en maakten de reis voorts met het stoomschip „De Schelde" van de R. T. M. naar Gent. CONCERT OP DE MARKT. Onder zeer gunstige weersomstandigheden gaf gisteravond het muziekgezelschap „De vereenigde werklieden", directeur de heer A. Schirris, het aangekondigde concert op de Markt. Het scheen echter wel, dat het mooie weer velen naar buiten had gelokt. Althans in aanvang was de belangstelling niet zooals we dat gewoon zijn. Ondertusschen gaf de uitvoering van het mooie programma den hoorders veei te genieten. C. J. M. V.O. C. Reeds eerder deelden wij mede, dat er ook dit jaar weer afstandsmarschen zouden wor den gehouden. Een advertentie in dit nummer brengt daarover nadere mededeelingen. Aangespoord door het succes van 1932 en rekening houdende met de toen opgedane er- varingen, heeft het bestuur zich beijverd deze marschen zoo goed mogelijk voor te bereiden. In dezen tijd, waarin alle vormen van sport tot in het buitensporige worden opgevoerd, is het eigenaardig te moeten constateeren, dat de eenvoudigste aller sporten, de wandelsport, nog maar een bescheiden plaats in neerrit. Gelukkig dat er in verschillende plaatsen van ons land vereenigingen zijn, die het wan- delen in eere gaan herstellen en velen er toe brengen deze zoo gezonde natuurlijke sport te gaan beoefenen. Met de wandeltochten worden geen wed- strijden beoogd, maar bedoeling dezer mar schen is te genieten van de schoonheid van eigen land en omgeving. WJij hopen dat het pogen dezer vereeniging ook dit jaar weer met succes zal worden be- kroond en velen van hier en elders aan deze marschen zullen deelnemen. Het gemeentelijk verslag over de haven van Gent, loopt natuurlijk ook over de kwestie, welke een levensbelang voor de haven van Gent is: den bouw van een nieuwe zeesluis van groote afmetingen te Ter Neuzen, en spreekt zich daaromtrent als volgt uit: Van Nederlandsche zijde tracht men, zoo schijnt het, aan de onderhandelingen door het Kabinet te Brussel begonnen, kwesties vast te knoopen, die aan de strekking van ons ver- zoek absoluut vreemd zijn. Die eischen zul len op den duur alle onderhandelingen op niets doen uitloopen, en een kwestie, die op den keper beschouwd, heiel eenvoudig is, zeer in- gewikkeld maken. Het verslag maakt melding van art. 13 van het Nederlandsch-Belgisch verdrag, bevestigd nog door dat van b902, waarbij het beding gemaakt is, dat indien de Belgische Regeering te eeniger tijd den wensch uit, een nieuwe sluis te Ter Neuzen te doen bouwen, en aan het Nederlandsch gedeeltf van het kanaal de daar- uit voortvloeiende vetbeteringen te doen aan- brengen, haar verzoek het onderwerp van een nieuwe conventie tusischen de twee Regeerin- gen zal uitmaken, en vervolgt: Op het eerste gezieht lijkt de oppositie van de Nederlandsche Regeering tegen de uitvoe ring, op haar territoir, van werken, welke grootendeels voor Belgische rekening komen, en waarvan de Nederlandsche ingezetenen de vruchten zullen plukken, tamelijk moeilijk te verklaren. In werkelijkheid moeten de op Zeeuwsch-Vlaamsch gebied geprojecteerde werken, (fataal genoeg) de waarde der gron- den op 15 K.M. langs beide oevers gelegen aanmerkelijk vergrooten. Geeft men er zich in Den Haag wel reken- schap van, dat het geheel nutteloos is, mil- lioenen guldens te besteden om de havens te Ter Neuzen te vergrooten, waarvan thans sprake is, zonder allereerst tusschen beide landen tot overeenstemming te zijn gekomen op 2 punten, waarvan er een van onze Noor- derburen zal afhangen (de veranderingen aan het kanaal op Nederlandsch grondgebied, en de bouw van een nieuwe zeesluis te Ter Neu zen) en het andere van Belgie: de toestem- ming om Ter Neuzen onder de Belgische havens te rangschikken voor wat betreft de spoorwegtarieven voor invoer, uitvoer en transitoverkeer, zonder welke tarieven de haven van Ter Neuzen groeien noch bloeien kan? De concessies, welke van Belgie gevraagd worden, zijn, men dient dit te erkennen, bui- tengewoon belangrijk, bovenal wanneer men rekening houdt met de afwezigheid van haven- en kaaigelden in de havens op het Neder landsch gedeelte gelegen, en dat dit een be- langrijken vobrsprong verschaft boven de op het Belgisch gedeelte gelegen havens, welke kaaigelden heffen van fr. 3,25 tot fr. 3,50 per netto-register ton voor de zeeschepen, zon der nog rekening te houden met de heffingen op de binnenschepen. Niettegenstaande de verzoeningsgezinde houding der Belgische Regeering van het Gemeentebestuur en de Administratie der Gentsche haven, blijft de Regeering in Den Haag volharden haar goedkeuring afhankelijk te stellen van den bouw eener groote sluis te Lanaye (Limburg) om de communicatie tus schen de Maas en het Julianakanaal voor sche- pen van 2.000 ton te verzekeren, in de hoop zoodoende een gedeelte van het verkeer naar Rotterdam te trekken ten nadeele van de Ant- werpsche haven. Intusschen vraagt men zich met bezorgd- heid af hoelang Ter Neuzen en Gent nog het slachtoffer der huidige moeilijkheden zullen blijven. Wij spreken den wensch uit, eindigt het verslag, dat het gezond verstand bij onze buren zal zegevleren, en dat onze beide lan den, welke, meer dan andere zooveel gegronde reden hebben elkaar te begrijpen, tenslotte overeenstemming zullen vinden in de regeling van deze netelige kwestie, en een regeling zul len vinden, gebasseerd op wederzijdsche ver- zoeningsgezindheid en goeden wil". Omtrent die opvatting moet onze mee- ning met die der Gentsche heeren emstig verschillen. Wij kunnen het n.l. maar moeilijk als een verzoeningsgezinde houding aanvaar- den, dat aan Ter Neuzen de eenmaai voor zijn haven vanwege de Belgische Regeering op grond van vroegere tegenprestaties van Neder landsche zijde verleende concessies, en waar- omtrent Belgische bestuurders zich in het ver- leden uitspraken dat zij zich daaraan ten zeerste ook voor de toekomst gebonden acht- ten, thans al meer dan 12 jaren in strijd met de, afgelegde plechtige beloften en toezeggin- gen worden onthouden. Men heeft die onthou- ding van de eertijds verleende gunst hier altijd gevoeld als een ernstige onvriendelijkheid, om Ter Neuzen daarmede in het hart te treffen. Het maakt de oplossing ten onzen gunste niet gemakkelijker, maar o.i. is het stand- punt der Nederlandsche Regeering, dat men dezelfde gunst niet tweemaal kan verkoopen, of dat men geen handel drijven kan met iets dat men ten onrechte heeft teruggenomen, volkomen logisch. Red. T. N. Crt. Door de rijksveldwacht te St. Jansteen zijn aangehouden en ter beschikking van de justitie te Middelburg gesteld zekere S. en V., foeiden wonende te St. Jansteen, als verdacht van het plegen van niet nader te noemen handelingen met minderjarigen. Beiden zijn naar het huis van bewaring te Middelburg overgebracht. ONWEER. Onder de gemeente Clinge sloeg de bliksem in de schuur van den landbouwer D. De vlam- men grepen zoo snel om zich heen dat de schuur geheel is verbrand. WORDEN DE UITKEERINGEN DER WERfetLOOZENKASSEN VERLAAGD? Naar het Dagblad van N.-Br. verneemt, heeft de regeering het voornemen, de land- arbeiders in Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen in den aanstaanden winter over te brengen van klasse B der uitkeeringen vanwege de werkloozenkassen naar klasse A, hetgeen be- teekent, dat de werkloozen, gehuwden en kost- winners, 7,20 inplaats van 8,40 per week zooals vroeger ontvangen werd en de onge- huwden, niet-kostwinners 6 inplaats van 7,20 ontvangen. De organisaties zullen nog trachten in overleg te treden met de regeering. EEN GROOT VLIEGFEEST OP 14 AUG. TE KNOCKE-ZOUTE. Te Knocke-Zoute wordt den 14en Augustus een groot vliegfeest georganiseerd, ten voor- deele van het Roode Kruis van Belgie. Het publiek zal daar de gelegenheid hebben de buitengewone behendigheid van luitenant Staniland, den grooten Engelschen kunstvlie- ger, te bewonderen, die deel uitmaakte van de groep vliegers die aangewezen waren om de „Schneider"-cup te betwisten. Hrj is hoofdpiloot van de „Fairey Aviation Co." en is een virtuoos in den volsten zin van het woord. BESMETTELIJtKE ZIEKTEN. In de week van 9 tot en met 15 Juli zijn in onze provincie voorgekomen 3 gevallen van roodivonk, n.l. 2 te Westdorpe en 1 te Oost- en West-Souburg. Gemeenteraad. In de op Dinsdag 25 Juli a.s., des namiddags 2 ure, te houden openbare vergadering van den gemeenteraad alhier, komen de volgende pun- ten in behandeling: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Benoeming van een lid der Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs, wegens het bedanken van den heer J. M. Baert. 4. Voorstel op het schrijven van H.H. Ged. Staten, betreffende de niet goedkeuring van de begrooting 1933. 5. Voorstel tot wijziging van de gemeente- begrooting 1933. Verdronken. Donderdagmorgen werd de opmerkzaamheid van voorbijgangers getrokken door een rijwiel, dat zich aan den berm van den Kinderdijk bevond. 'Daar men bemerkte dat dit rijwiel niet van een visscher zijn kon, vroeg men de assistentie van den badmeester der plaatselijke bad- en zweminrichting. Toen deze met een bootje ter plaatse kwam werd vrij spoedig een ontstellende ontdekking gedaan en in leven- loozen toestand opgehaald het lijk van den 39-jarigen v. E. wonende sinds kort hier ter plaatse aan den Nieuwendijk. Men vermoedt dat bij zich daar ter plaatse heeft willen ver- frisschen. Hij laat een weduwe met 5 kinderen na. De deelneming is begrijpelijkerwijze zeer groot. De autorit met de ouden van dagen. Gistermiddag tegen het vastgestelde uur stond de lange file van auto's opgesteld in de Prins Hendrikstraat. Nadat de laatste toebe- redselen getroffen waren, werd het sein van vertrek gegeven en reed men onder begunsti- ging van het fraaiste zomerweer toegejuicht door een belangstellende schare stadgenooten den Buthdijk op om via Sluiskil, Philippine, IJzendijke, Schoondijke, Oostburg en Sluis het doel van de reis te bereiken. Zooals voorgaande jaren werd de reis zon der eenige stoornis volbracht en bereikte de lange stoet tegen het, ten opzichte van de Belgische douane-autoriteiten bepaalde uur het doel der reis, de heerlijke kustplaats Knocke. Het was een buitengewoon interessante tocht en de oudjes genoten dat het een lust was, terwijl de belangstelling en verbazing van velen hunner haar hoogtepunt bereikte, toen men te Knocke arriveerde. Op den toer door deze prachtige badplaats, waar de mees- ten der oudjes nog nooit geweest waren en er zich dan ook geen denkbeeld van hadden kunnen vormen, viel het ons op dat deze „Koningin der Belgische badplaatsen" nog steeds vooruit gaat en ondanks de tijds omstandigheden, die ook hun invloed op het badseizoen en het mondaine strand- en pen- sionleven doen gelden naar een hoogere eereplaats streeft onder hare zusters van het Europeesche continent. De intocht in Knocke was een ware zegetocht. De 40 met onze nationale driekleur getooide auto's oogstten algemeene belangstelling en de stemming was dan ook geestdriftig toen men, na een kort oponthoud op den boulevard waarbij den oud jes gelegenheid werd gegeven een indruk van het strandleven op te doen, eindelijk bij ,,Moeder Sieska" kwam, waar het bekende wafelgebak gereed stond, nadat het geheele uit pl.m. 170 personen bestaande gezelschap aan de keurige" wibgelakte tafels gezeten was. Het vaardige personeel zorgde er voor, dat in een minimum van tijd alies voor elkaar was en de Burgemeester, op wiens initiatief den tocht was georganiseerd en die persoonlijk te Knocke de noodige voorbereidingen had ge troffen, sprak nog een woord van hartelijk welkom in Knocke tot onze ouden van dagen, terwijl hij zijn dank uitte aan al degenen die ook dit jaar hunne medewerking in het Comitd hadden betoond, aan de auto-bezitters en de jeugdige collectanten en aan de beide verpleegsters die den tocht medemaakten. Hij wenschte daarna alien „smakelijk eten" en men kon daarna het bekende en gerenommeer- de gebak van moeder Sieska proeven, hetwelk alien zich dan ook goed lieten smaken. Er werd daarbij menige ui getapt en het was een Ingez. Med. druk geredekavel van jewelste over al hetgeen men tot dusver had gezien en genoten. Nadat den inwendigen mensch aldus was versterkt en de oudjes zich hadden tegoed ge daan, namen velen nogmaals een kijkje op het strand, terwijl de jongere generatie gebruik maakte van de gelegenheid tot het nemen van een bad. Zelfs waren er die koelte en af- wisseling zochten door een vliegtocht en in hooger sfeeren genoten van de verrukkelrjke panorama's op het Belgische lustoord aan de zee. Alles verliep in de beste harmonie en des avonds te ongeveer half zeven ure werd voor den terugrit gestart, waarbij men via het HazegrasSchapenbrug langs denzelfden weg de tweede etappe, die even gunstig verliep als de eerste, aflegde. Des avonds te ruim 9 ure bereikten alien in de beste conditie Axel en in een minimum van tijd was elk weer in zijn woning, waar de opgetogenheid over het genotene zich nog tot de huisgenooten en familieleden over- plantte. Deze derde auto-rit met onze oudjes was wel de moolste van de 3 en ieder (zoowel de oudjes als de organisators) hoopt, dat men nog menigmaal een dergelijke genotvolle dag aan onze oudste ingezetenen zal kunnen ver- sdhaffen. Last not least werd natuurlijk de tocht naar Knocke door een enthousiast comitd-lid be- zongen op de volgende wijze: WijEe: Zeeuwsch Volkslied. Daar was dit jaar wel wat bezwaar (De crisis schiep ook 't woordje „maar"), Toch bleek den edelen drang te sterk, Dan men versagen zou 't werk; Daarvoor is voor den Ouden Dag In Axel nog te groot ontzag, Toen ddnmaal gunstig was beslist, Bleek ieder weldra optimist! Een dag van lach was Bloempjesdag. Toen werd bijeen geteld 't bedrag, Toen bleek, dat elke Axelaar Zijn kleintjes bracht weer bij elkaar! Zoo schoot vandaag met snelle vaart De imposante autostaart Dwars door 't geliefd Zeeuwsch Vlaand'ren- land Naar Knocke's heerlijk, blonde strand! Daar galmt nu luid, de kelen uit, Bij Sieska's roemrijk wafelkruid, Een lied vol blijde dankbaarheid Voor 't groot genot, opnieuw bereid Aan Axels achtb're Oudjessdhaar, God schenke hun nog menig jaar Gezondheid, kracht en leivenslust, Die bee stijg op van Vlaand'rens kust! En vervolgens op de wijze van het „Wien Neerlands bloed": Wien 't Zeeuwenbloed door d'aderen vloeit, Wien 't hart klopt fier en vrij, Van liefde tot den naaste gloeit, Verhef den zang als wij! Hij stem' met ons vereend van zin Den onverbreekb'ren band Het lied dat jong en oud snoert in: Vorstin en Vaderland. (bis.) Gelukkig mag zich prijzen 't land, Waar d'Ouders door den zoon Geeerd zijn, naar den Vaderen trant: Geacht de grijze Kroon! Daar heerscht ook eerbied voor 't Gezag, Is d'eensgezindheid groot, Daar blijft men aan Vorstin en Vlag Getrouwe tot den dood! (bis.) Daar klinkt, door eensgezindheid sterk En door saamhoorigheid, Een lied van lof voor 't schoone werk, t Vertolkt de dankbaarheid! Dat nooit de tweespalt zulks verscheur', Dan slaagt het jaar op jaar, Als men maar, wars van elke kleur, Maar steunt den Burgervaer! (bis) Deze perzik smaakt nog steeds naar meer en wij zijn overtuigd, dat het volgend jaar een tocht, eiventueel dan te organiseeren, ook weer zal slagen. Jaarvergadering ..Concordia". De harmonievereeniging „Concordia" hield gisteravond hare tengevolge van allerlei om- standigheden reeds lang uitgestelde jaarver- gadering, die met het oog op de buitengewone zomersche temperatuur minder druk bezocht was. De voorzitter, de heer A. Pieterse, betreur- de zulks in zijn openingsrede, waarin hij voorts herdacht het in 1932 ontslapen oud- bestuurslid Lamaitre, die tevens 6dn der op- richters en trouwe steunpilaren van het ge zelschap was en die zijm moreelen en finan-

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1933 | | pagina 1