ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. 0 De Vier Eerste Blad. Zoo warm? No. 9014 WOENSDAG 12 JULI 1933 73e Jaargang, BINHENLAND FEUILLETON DALING VAN DE OPBRENGST VAN DE PERSONEELE BELASTING. TER NEUZEN, 12 Juli 1933. zoo moe, zoo loom, zoo slap, zoo lusleloos, zoo nerveus, zoo afgemal, zoo'n hoofdpijn, zoo'n neem zoo'n "Akkerlje" en al Uw klachlen zijn verdwenen. De Akker- Cachels koslen slechls 50 cenl de 12 sluks en zijn alom verkrijgbaar TER NEUZENSCHE COURANT ABONNEMENTSPRt JSBinnen Ter Neuzen 1,25 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen tr. per post 1,55 per 3 maanden Bij vooruitbetaling fr. per post 5,60 per jaar Voor Belgie ep Amerika 2,overige lan den f 2,35 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor bet buitenland alleen bij vooruitbetaling. Ultgeefster: Fimia P. J. VAN DE SANDE. GIRO 38150 TELEFOON No. 25. ADVERTENTIeN: Van 1 tot 4 regels /0,80 Voor flken regel meer /0,20. KLEINE ADVERTENTIeN per 5 regels 50 cent bfl vooruitbetaling. Grootere letters en clichd's worden naar plaatsruimte berekend Handelsadvertentien by regelabonnement tegen verminderd tarief, betwelk op aanvraag verkrijgbaar is. Inzending van advertentien liefst een dag voor de uitgave. DIT BEAD VERSCHIJNT IEDEREN MAANDAG-, WOENSDAG- en VRIJDAGAVOND. HERIJK 1933. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN brengen ter openbare kennis: A. dat de voorgescbreven zitting voor deze gemeente zal plaats hebben te Sluiskil in een dor lokalen van de openbare lagere school D op Maandag 31 Juli 1933, des voormiddags van 912 uur en des namiddags van 14 uur; te Ter Neuzen in een lokaal van de voor- malige openbare lagere school A voor hen, wier familie-naam, naam van firma of ven- nootscbap begint met een der letters: A, B, C en E Maandag 24 Juli iy2iy2; D, F en G Dinsdag 25 Juli 912 1 y24y2\ H, I en J Woensdag 26 Juli 912 H 1% /2 L, M, N, O, P en Q Donderdag 27 Juli 912 1%4%; R, S, T, E en V Vrydag 28 Juli 912 1 y24%; W, X, Y en Z en Centr. Suikerfabriek Zaterdag 29 Juli 912; B. dat de maten en gevVicbten schoon, droog en roestvrij moeten worden aange- iboden om onderzocbt te worden; dat ijzeren maten van toinnen en van buiten geverfd dieten te zijn, koperen gewicbten afgewas- schen en ook de gaten gereinigd; dat ijzeren gewicbten niet gepotlood mogen zijn, doch roestvrij moeten zijn gemaakt en daarna in- gewreven met gekookte lijnolie; C. dat de maten en gewicbten v66r 1 Octo ber 1933 gestempeld moeten zijn met de letter g en dat er, bij verzuim of verhindering om van de zitting gebruik te maken nog gelegen- heid bestaat maten, en gewichten te laten her- ijken aan het ijkkantoor te Middelburg op Donderdag en Vrijdag 1011 Augustus en 1415 September 1933 van 912 uur en van l'/24Vz uur: D. dat de maten en gewicbten welke zijn gestempeld met bet afkeuringsmerk niet in winkels enz. mogen worden teruggebracht; E dat ten bate van 's Rijks schatkist be- taald moet worden voor bet onderzoek der maten en gewicbten (rjkloon) en voor bet justeeren der gewicbten (justeerloonj en F. dat de milligramgewiehten niet op de berijkzitting, maar alleen aan bet ijkkantoor herijikt kunnen worden. (Opzending per post franco met insluiting van een postbewijs tot een bedrag overeenkomende met de som van 10 cent voor elk gewicht. Ook is mede te zenden de gezegelde emveloppe, afgegeven bij de vorige verificatie, daar de gewicbtjes anders aan de eischen, gesteld voor de nieuwe. moeten voldoen.) Ter Neuzen, den 11 Juli 1933. Burgemeester en Wetbouders voomoemd, J. HUTZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. PRINS HENDRIK EN PRINSES JULIANA NAAR ORANGE. Het is thans zeker, dat de feesten, welke 30 Juli te Orange zullen plaats betoben een officieel karakter zullen dragen, aldus wordt aan de Miaasbode uit Parijs gemeld. De Fran- sche minister Daladier zal met verschillende ministers tegenwoordig zijn. De „Petit Journal" deelt mee, dat de feesten zullen wor den bijgewoond door Prins Hendrik en Prin- ses Juliana. door FRANCIS BEEDING (Nadruk verboden.) 55) (Vervolg.) „Je zei zooeven, dat ze met den trein ver- der zijn gegaan", zei Granby. „Ja, met den nachttrein", herhaalde de chauffeur. „Ze zeiden, dat er cm even over twaalven een uit Burgos vertrok en dat ze z66 tegen den ocktend in Pampelima konden zijn. Aan mij hebben ze niet gedacht. Acbter in den wagen ligt een dienstregeling", ging hij voort. „Dat wii zeggen Als die er nog ligt". Hazelrig draaide zicb om en dook in bet achterste deel van den wagen weg. Even daar na verscheen bij weer met een klein geel Iboekje. Granby nam bet van hem aan en be- gon er in te bladeren. „Hier hebben we het", zei hij, „de nacht- tfein naar Vittoria, Pampeluna en Saragossa is om 12.10 uit Burgos vertrokken". ,,En wanneer komt hiij; in Pampeluna aan?" vroeg Hazelrig. Graniby keek de dienstregeling opnieuw in. ,,'t Is geen sneltrein'', zei hij dan, lang- zaam. ,,Hjj stopt bij een heel ristje stations volgens deze opgaaf tenminste en een van de voomaamste stopplaatsen is een klein gat, Alcasna beet het waar hij op den snel trein uit Bilbao moet wachten. Hij is pas in Pampeluna om 5.45. Waar heb je de kaart, John?" Ik ging naar de Cadillac terug en haalde de kaart uit de tasch. Bij het licht van de koplampen bekeek Granby ze. ,,Van Burgos naar Pampeluna is het twee- bonderd en twaalf kilometer", zei hij. ,,Hela! PRINSES JULIANA TE LONDEN. De correspondent der N. R. Crt. te Londen meldt ons: Zaterdagmiddag heeft de echtgenoote van onzen gezant alhier, mevrouw de Marees van Swinderen, de leden der Nederlandsche kolonie in staat gesteld om prinses Juliana te begroe- ten. Tusschen half drie en drie vergaderde zicb daartoe een groot deel der kolonie te haren huize. O. a. de leden der verschillende vereenigingen, alsmede de oudjes uit de Ne derlandsche hofjes waren uitgenoodigd en arm en rijik beeft de uitnoodiging gaarne aan- vaard. Toen de prinses om drie uur aange- komen was, kon het defile van al deze gasten beginnen. De beer Van Swinderen stelde de aanwezigen een voor een aan de prinses voor, die bun, soms onder een paar woorden, een hand gaf. Na afloop van deze begroeting kon den de gasten naar beneden afdalen, waar warme en koele versnaperingen ben wachten. Naar mij medegedeeld werd, is de prinses na deze receptie nogmaals naar Wimbleton ge- togen, waar de dames-eindwedstrijd plaats bad. Zondagochtend woonde prinses Juliana den kerkdienst in de oude Nederlandsche Austin Friarskerk bij. De kerk was tjokvol. Ook nu was weder een groot deel der kolonie aan- wezig. Onze gezant, de heer de Marees van Swinderen, zat in de kerkeraadsbank, Aan- wezig waren verder ook onze gezantschaps- raad, de beer Bosch van, Rosenthal, met me vrouw Bosch, en de heer de Meester, de con- sul-generaal, met mevrouw de Meester. De prinses werd ontvangen door ds. van Dorp, benevens den kerkeraad. De prinses was ver- gezeld door baron Baud en de freules Ben- tinck en Van Tets. Wat den dienst betreft, werd van den gewonen Zondagmorgendienst in bet geheel niet afgeweken. Ds. van Dorp bad psalm 25, vers 4 en 5 tot tekst gekozen, maar zijn rede bevatte op de aanwezigheid der prinses geenerlei toepassing. Slechts vroeg hij in zijn gebed Gods zegen over de Koningin en wfldde hij daarin ook eenige woorden aan het Oranjebuis en prinses Juliana. Na afloop van den dienst begaven de prinses, onze ge zant en nog enkele anderen der aanwezigen, zicb naar de kerkeraadskamer. OPHEFFING DER STAKING TE IJMULDEN. In een op 10 Juli j.l. gehouden vergadering van het bestuur der IJmuider Federatie, af- deeling van den Centralen Bond van Trans- portarbeiders, is na overleg met het Hoofd- bestuur van den Centralen Bond besloten om, nu alle partijen bij het conflict betrokken, de voorstellen van den Rijksbemiddelaar hebben aanvaard, de staking in het IJmuider vis- schersbedrijf met ingang van 11 Juli 1933 op te heffen en tegelijkertijd de boycot van de door IJmuider trawlers aangebrachte visch stop te zetten. De op de boycot van IJmuider trawlervisch betrekking hebbende maatregelen van de or- ganisatie zjjn dus overal ingetrokken. Wegens daling van de raming van de op- brengst personeele belasting (pl.m. f 800.000) stellen Burg, en Wetb. van Rotterdam den raad voor de gemeente in de tweede klasse der fondsbelasting te plaatsen. NACHT- EN ZONDAGSRUST OP DEN RIJN De Rotterdamsehe correspondent van bet Handelsfolad scbryft: De invoering van de nacht- en Zondagsrust in de Duitscbe Rijnvaart heeft de besprekin- gen over dit punt in intemationaal verband weer meer urgent gemaakt. In Nederland vindt de invoering dezer rege- ling vrrj algemeen instemming. Evenwel wen- scben de Nederlandsche Rijlnreeders daarvoqr Jij daar! Frits of Adolf of hoe je mag bee ten „Parsifal" mompelde de chauffeur tusscben de kussens. „Waar is dat buis in Pampelima? Het beet Las Rozas, ken je het?" „Ja, Las Rozas ligt een vrjftien kilometer buiten Pampeluna, aari den weg naar Frank rijk". „Er zijn twee Wegen", zei Granby. „De weg over den pas van Roncevaux" zei Parsifal. „Dan hebben we nog fcijjd genoeg", besliste Granby. „We hebben nog maar tweehonderd kilometer te rijden en pas om vijf uur kunnen onze vrienden in Pampeluna zijn. En dan hebben ze nog minstens een half uur noodig, v6or ze een taxi hebben en bij Las Rozas zijn. Dat maakt vijf en een balf uur en wij kun nen het in vier uur doen". ,,Wat moeten we met hem doen?" vroeg ik met een blik naar den Duitschen chauffeur. „We zullen 'm wel mee moeten nemen" be sliste Graniby. Met ons driee-n heschen we den man over- eind en installeerden hem zoo goed mogelijk op de achterbank van de Cadillac. Granby ging acbter het stuur zitten en geen minuut later waren we weer onderweg. Dien rit zal ik niet gauw vergeten. Met een vaart, die me elk oogenjblik het ergste deed vreezen, schoten we door den donkeren nacht. Gelukkig was de weg buitengewoon goed. Niet voor niets had de Dictator van Spanje 17 millioen peseta's aan de schatkist ont- trokken, om de wegen in orde te laten maken. We reden Briviesca door, gingen de Ebro bij Miranda aver en hielden om klokke twee in Vittoria stil, om in het cafe'tje, dat nog open was, een kop koffie te drinkeri. Parsifal was onderweg al aardig bijgeko- men en beschikte, nu hij zichzelf weer was, over een opmerkelijke flux de bouche. Maar jammer genoeg kon hij ons niet veel vertel- ien. Hij was al een paar jaar bij de Schind- lers in dienst. En al pratend bevestigde hij, wat wij al gedacht hadden, namelijk dit: dat Lemesurier en Mendoza, toen wij hen op de een intemationale regeling in overeenstem- ming met de regeeringen der betrokken lan- den, een standpunt dat in de laatste bijeen- komst te Duiaburg ook dat der Duitsche regeering was, Hieeft men in ons land zelf geen bezwaar tegen een dergelijke regeling, men wenscht er toch wel rekening te houden met de bezwaren van Frankrijk en Zwitserland, die vooral de Zondagsrust zien als een benadeeling van bet verkeer voor het gebied van den Boven Rijn, dat dan scherper zal getroffen worden door de concurrentie der spoorwegen, die geen nacht- en Zondagsrust kennen. Bepaalde transporten, die snel vervoer eischen, moeten kunnen worden uitgevoerd. Daarvoor is een regeling noodig met bepaalde uitzonderingen. Intusschen bleek Zondag reeds dat de Zon dagsrust ook in Nederland vrij algemeen werd toegepast. lets nieuws is dat eigenlijk niet. Ook vroeger gold een regeling dat op Zater dag na een bepaald uur te Rotterdam geen slepen meer werden aangemaakt. De toepas sing was echter den laatsten tijd eenigszins in onlbruik geraakt daar er geen arbeidsovereen- kamst meer bestond tusschen reeders en sleepbootpersoneel. Wat bet vervoer van mas- sale goederen betreft zal de regeling dan ook niet veel verandering geven. Voor het stukgoedverkeer staat het eenigs zins anders. Daarvoor zullen wel eenige uit zonderingen gemaakt moeten worden. Nederland heeft geen bijzondere wenschen en bezwaren. Het zijn Frankrijk en Zwitser land, welk laatste land het Rijnvervoer mede gaarne bezigt voor het; verkrijgen van lage spoorvrachten van zeehavens naar Zwitser land (van Antwerpen gaat zelfs hout dat zich bijzonder leent voor yervoer te water per spoor naar Zwitserland) met wier wenschen rekening moet worden gehouden. Hoewel dat sommigen misschien wat vreemd in de ooren zal klinken, zoo is het niettemin een feit, dat er in het goederenvervoer geen noemenswaardig verschil in snelheid is tus schen Rijnverkeer en spoorweg. Op een tra- ject van 4 a 5 dagen varen wordt de reis na- tuurlijk aanmerkelijk verlengd als er een Zon dag in valt, waarop niet gevaren wordt, maar waarop het verkeer te land op de gewone wijze voortgang vindt. De eisch van tien uur nachtrust vindt ner- gens tegenstand, daar een dergelijke regeling in overeenstemming is met het gebruik. CONCERT OP DE MARKT. Het muziekgezelschap „De vereenigde werii- lieden", directeur de heer A. Schirris, is voor- nemens Donderdagavond te 8 uur het volgen- de programma uit te voeren: 1. Sarnbre et Meuse, pas-redouibl6 Planquette arr. Rauski. 2. Egmont, ouverture L. von Beethoven. 3. Grande marche de l'Opera Tanhauser R. Wagner. 4. Le Trouvere, potpourri op de opera van Verdi arr. M. J. H. Kessels. 5. Steemstraete, concert-marsch L. Gasia. Pauze. 6. Retour du Front, pas-redouble A. L. Doyen. 7. Antigone, ouverture Fern. Rousseau. 8. Tourbillon, valse Fern. Rousseau. 9. Granada, marche Espagnole F. Salaibert arr. G. Wittman. BLOEMPJESCOLLECTE. Blijkens de in dit nummer voorkomende advertentie wordt op a.s. Zaterdag alhier weer een bloempjescollecte gehouden, thans voor de stichting voor toeivallijiders te Haarlem en Heemstede, waar ruim 450 patienten ver- pleegd worded. berghelling in de stukgeschoten Hispano Suiza had laten zitten, onmiddellijk naar het kasteel getelefoneerd hadden. Met het gevolg, dat Frau Schindler hen, ondanks de terneer- geslagen stemming, waarin zij verkeerde, bin nen het half uur in de aftandsche Rolls te hulp geschoten was, Parsifal had het geheele gezelschap naar het Escuriaal gehracht en was daama, met Frau Schindler, naar Madrid teruggereden. Want dadelijk, toen Lemesurier de Lancia aan den ingang zag staan, had hij op zijn eigendom beslag gelegd en was na een kort oponthoud in het Esucriaal, met de Castro naar Madrid gegaan. En onmiddel lijk na de conference met Donna Concepcion waren ze naar Pampeluna vertrokken. Het begon in het Oosten al te schemeren toen we uit Vittoria vertrokken. In Sairvatirra kraaiden de hanen al en even voor we Huarte bereikten, steeg de zon boven de kim. Om klokke vijf gleden we,, zacht-ronkend, Pampe luna binnen Pampeluna, het stadje op een rotsplateau boven een vallei, in de buurt van de Pyreneeen. Daar vermorsiten we weer een kostbaren trjd met het zoeken naar Las Rozas, met het gevolg/ dat we pas een half uur later den landweg langs de Agra, een klein, typisch Spaansch riviertje, op reden, een weg, die recht op een gezeliig-uitziende boerderij in een vallei/^beplant met populieren, afliep. Het geheele land glooide op tot waar het, veel verder, in de bergep averging. Het gras groeide er welig en- de weitjes stonden vol foonte bloemen. De morgenwind voerde een geur van vee en een zacht, melodieus gekling- klang van koe-bellen mee. Langzaam steeg de zon boven de bergtoppen uit. Op het erf stopten we; zooals we verwacht hadden, was het huis nog gesloten niets bewoog zich en de luiken stonden nog v66r de rameci. Het was buitengewoon solied gebouwd een groot vierkant woonhuis met schuren en al- lerlei andere gebouwtjes in een onregel- matige rij. „Eerst zullen we de kook- en sohrob- regionen 's gaan exploreeren" zei Granby. „We moeten een gedienstigen geest zien te GEREF. GEMEENTEN. Tweetal te 's-Gravenhage, J. Fraanje te Bameveld en P. Honkoop, cand. te Rotterdam. Beroepen te Ter Neuzen, Werkendam, Genemuiden en te Aagtekerke, P. Honkoop, cand. te Rotterdam. BIJZONDERE VISCHVANGST. Jl. Maandagavond waren vele ingezetenen van af de Scheldekade alhier getuige van een bijzondere vischvangst. In de laatste weken komt de zeeherder de Schelde op en zwemt ook verder in de haven, maakt ook van de gelegenheid dat by het schutten de sluisdeu- ren even open zijn gebruik om op het kanaal te komen. Door een combinatie van visschers en ama teurs wordt in de laatste dagen op die gewilde vischsoort jacht gemaakt aan den mond van den Brakman. Maandag besloot men ook eens een poging te doen in de oude buitenhaven. De sliktong werd daartoe bij hoogwater af- gezet met een net ter lengte van 800 M., in afwachting dat men bij het droogrvallen van de sliktong de vangst zou kunnen binnen- halen. Van dit laatste waren velen getuige en al spoedig bleek, dat men een groot aantal visschen verschalkt had. Naar we vememen werden 300 zeeherders op deze wijze buitge- maakt, een flink aantal dus, ofschoon des- kundigen beweren, dat indien bet warm weer was gaweest, de vangst nog grooter zou ge- weest zijn. Heden wii men de proef nog eens herhalen. TRIDUUM. Onder leiding van den zeereerw. Pater Brinkman, directeur van het retraitehuis te Seppe werd de laatste dagen der vorige week een triduum gehouden als voorbereiding voor de opdracht der nieuwe leden en hernieuwing der opdracht der oude leden van de Broeder- schap van O. L. Vrouw van Altijddurenden Bijstand. Zondagmorgen onder de eerste H. Mis werd een algameene H. Communie gehouden, ter- wijl 's namiddags onder het Lof weer ge- preekt werd, de oefeningen werden gebeden met als slot de Smeekprocessie in de kerk. OPHEFFING VAN HET STATION VLAKE. Zooals wij reeds hebben gemeld, ligt het In de bedoeling van de directie der spoorwegen het station Vlake op te heffen. Thans is be- kend geworden dat dit met den aanvang van den winterdienst zal plaats hebben. Het personen- en het grootste deel van het goederenvervoer zullen voorloopig over het station Kruiningen-Ierseke worden geleid. EXCURSIE VAN HET KON. INSTITUUT VAN ENGENIEURS. Naar men ons mededeelt zal door het Kon. Instituut van Ingenieurs op 20, 21 en 22 Juli a.s. een excursie worden gemaakt naar Zee- land en Belgie. De tocht vangt te Rotterdam aan met een der booten van de Zuid-Hollandsche Tramweg- maatschappjj, met bestemming Hansweert, waar de sluiswerken zullen worden bezichtigd. Vandaar wordt het gezelschap per autobus vervoerd naar Vlissingen, waar de deelnemers in het Hotel Brittannia zullen dineeren en overnachten. Den volgenden morgen wordt de tocht voort- gezet naar Breskens, van waar een groep der deelnemers per tram der Z.V.T.M. den tocht zal voortzetten naar Ter Neuzen, waar men een kijkje zal nemen bij de Westsluis en het terrein dat bereids is gereserveerd voor den bouw eener nieuwe sluis. Naar verkiezing kan een andere groep der deelnemers den weg kiezen over Knocke, doch zij komen den 21sten weer samen te Langer- brugge, waar zal worden geluncht, terwijl het gezelschap zal ontvangen worden door het gemeentebestuur van Gent. Nog des avonds vinden, die haar mevrouw kan roepen. Anders denken ze nog, dat we inbrekers zijn." Met ons drieeti liepen we bet gebouw om Parsifal mocht zoolang op de auto passen. Acbter kwamen we op een soort birmenplaats, groot en onregelmatig van vorm, met een groote mestvaalt in het midden. We staken het otieffen plaveisel dwars over en zagen nu een deur, die aanstotid. Uit de ruimte er ach- ter kwam het geromijjpl van pannen en het zachte zingen van een hooge meisjesstem. Ik ging naar de deur en klopte. Het zingen hield op. Schuifelende voetstappen kwamen nader- b(j. De deur werd wijd opengedaan en een jong en niet onknap boerenmeisje verscheen op den drempel en keek ons met groote ver- sohrikte oogen aan. Om heur haar droeg ze een rooden zakdoek met witte moppen; haar voeten staken in klompen; een groot wit schort zat haar strak om het lichaam. „Zouden we misschien Donna Anna de Moraima al kunnen spreken?" vroeg Granby. Het meisje staarde hem suffig aan. „We komen wel op een wat ongelegen uur," ging Graby voort, ,,maar we zijn met de auto uit Madrid gekomen en hebben den geheelen nacht doorgereden." ,,De senora ligt n$g in bed", zei het meisje. ,,Maar ik wii haar wel even gaan zeggen, dat u er bent." A.' „Zeg, dat we haar onze nederige excuses aanibieden," zei Granby. ,,Maar dat we haar z66 dringend moeten spreken, dat we geen beter uur kunnen afwachten." ,,Dan zal ik du dadelijk even naar haar toe- gaan," zei het meisje. „Komt u binnen." Ze ging ons v6or, een donkere gang langs, met twee of drie deuren, waardoor we een groote keuken met zwarte en roode tegels zagen, en zoo naar een hal met matten lamhriseering en vloerbedekking. Daar deed ze een deur open en verzocht ons binnen te gaan. ,,Als u hier erven wilt wacbten, heeren," ze: ze. „Dan loop ik om en doe de luiken open. U komt wel in een ongeregelden boel. Maar de dag is nauwelijks begonnen en bet heele huis slaapt nog." Granby hief zijn hand op. AKKER ii V wordt doorgereisd naar Antwerpen, waar men den volgenden dag de gast is van het ge meentebestuur en o.m. een bezoek zal worden gehracht aan de havenwerken. RIJjKSPOSTSPAARBANK. Gedurende de maand Juni werd alhier op spaarbankboekjes ingelegd 25.055,90 en terugbetaald 41.748,90; derhalve minder in gelegd dan terugbetaald f 16.693. Het aantal nieuw uitgegeven spaarbank boekjes bedroeg 24. EIND-EXAMENS R.H.B.S. 5-JARIGE CURSUS TE OOSTBURG. Geslaagd voor afd. A: mej. C. Hoi (met lof) te Aardenburg en de heeren I. van Daalen te Sluis, P. van Kampen te Oostburg en S. Lako te Zuidzande. Afgewezen een. Afd. B. Geexamineerd zes candidaten, ge slaagd de heeren C. van Eldik Thieme en A. J. van Male, beiden te Oostburg, en J. M. Par- ridaen te St. Kruis. Teruggetrokken een, af gewezen twee. RADIO IN DE AUTOBUS. Een autobusondememer te Hansweert heeft voor een nieuwe attractie gezorgd ter ont- spanning van de reizigers, welke voor hun reizen naar Rotterdam van zijn reiswagen gebruik maken. Hij lidt namelijk een radio- installatie aanbrengen, zoodat men voortaan tijdens de reis zal kunnen genieten van zang, muziek en gesproken woord. EEN BUN OEMING. Door den Minister van Onderwijs is met in gang van 1 September a.s. tot directeur der Rijkskweekschool te Alkmaar benoemd, de heer J. van der Worp, te Oostburg. GEMEENTERAAD VAN AXEL. In de Dinsdag gehouden vergadering van den gemeenteraad waren niet tegenwoordig de heeren J. de Feijter en Hamelink. Na mededeeling der op de agenda verxnelde ingekomen stukken kwam als verrassing een te elfder ure ontvangen mededeeling van Ge- deputeerde Staten die echter na de beslui- ten in de laatste raadszitting wel verwacht kon worden -dat zij aan de gemeentebegroo- ting voor 1933 hunne goedkeuring niet kunnen verleenen, aangezien volgens hun oordeel het financieel evenwicht tusschen ontvangsten en uitgaven niet voldoende is verzekerd. (De „We begrijpen 't volkomen. En daarom moet u de luiken maar laten zooals ze zijn. 't Onderhoud, dat we met Donna Anna willen hebben, is veel gewichtiger." Zonder antwoord te geven ging het dienst- meisje de kamer uit en deed de deur acbter izich dicht. De kamer was bijna donker, want de luiken sloten goed. Voorzichtig, met mijn voet den vloer aftastend, liep ik door. V6or me ver- rees iets, dat op een hooge ouderwetsche canap^ leek. Bij het zien van dit meubelstuk voelde ik opeens, hoe moe ik eigenlijk was; de behoefte cvm even te gaan liggen werd bijna overweldigend. En waarom ook niet? V66r Donna Anna zich gekleed had en klaar was, ons te ontvangen, zou er heusch wel een half uurtje verloopen. Ik trok mijn broek bij, de knieen op en wilde gaan zitten. Op hetzelfde oogenblik werd er iets kouds en ronds, iets, dat me buitengewoon onaangenaam aandeed, acbter tegen mijn hals gedrukt. ,/Blrjf doodstil zitten Mr. Baxter" zei de stem van Lemesurier. ,,Dat wii zeggen tot ik u ontwapend heb." Ik keek op. Aan den anderen kant van de kamer stonden Granby en Hazelrig. Ze had den hun armen boven hun hoofd en stonden met w5,t voor uitdrukking in hun oogen wist ik niet, maar raden ken ik het w&l naar een schaduwige gedaante te kijken, die hen van den anderen kant van de kamer af op de korrel genomen had. Ik voelde, dat mijn eigen revolver uit mijn heupzak gehaald werd en even daarna de lichte aanraking van Lemssu- rier's vingers, die mijn overige zakken af- zochten. „In orde, Mr. Baxter," zei hij dan, „laat uw handen maar zakken." Ik liet ze zakken en viel tegelijk op de canap<§ achter me neer, of lag ik daar mis schien en droomde ik? Dat kon toch niet Lemesurier zijn. Lemesurier's trein kwam over een minuut of vi;|f pas in Pampeluna aan. (Wordt vervolgd.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1933 | | pagina 1