FOSTER'S MAAGPILLEN S F 0 S T. LANDBOUWBERICHTEN. 0EMIBGDE BERIGHTEE Duurder dan een huishouding ZAAMSLAG. BOSCHKAPELLE. OOSTBURG. VLISSINGEN. VOETBAL. ZWEMMEN. Jte .ARTIST DE LA BREURE" VOOR 120 VERKOCHT. STEEKPENNINGEN AANGENOMEN. INGEZONDEN STUKKEN. Wanneer muizen zich toegang weten te verschaffen tot Uw provisiekast, slinken de voorraden veelsneller dan wanneer een groote familie er van eet. Muizen zijn tevens verspreiders van besmettelijke ziekten zoodat het met alleen eigenbelang maar ook een plicht is dit ongedierte te bestrijden. Geen katofval is in staat vijftig muizen in £gn nacht te vangen, doch met een doosje Rodent verdelgde de Heer A. te K Ln.2. ay?nden 113 muizen. Rodent faalt nimmer; het trekt muizen en ratten onweerstaanbaar aan en reeds het eerste hapje is doodelljk. Koop this nog heden een enkele doos i 50 ct. of een dub- bele doos 90 ct en morgen zult U van dit on gedierte bevrljd zijn. Imp.: Fa. a Meindersma Den Haag. g (Ingez. Med.) tec en hun broeders; want in deizec zijn de communisten zulks, speculeeren op het wak- ker maken van de begeerte en den afgunst. Plat materialistisch als het is en zonder oog voor het geestelijke en het eeuwige te hebben kan het socialisme slechts opvoeden en leiden tot afbraak van het maatschappeliijfke stelsel. Ontstellend zijn de gevolgen van de socialis- tische heerschappij en de doorwerking van de roode beginselen. In Duitschland hebben de socialistische vakvereenigingen kapitalen en vermogens aan de arbeiders behoorende, dezen ontstolen en zich Verrijkt. Dit alles leert dat wij dien weg niet op mogen en ons moeten afwenden van het heillooze en godloochenende Marxisme, dat tec verderve gedoemd is en Blechts ten verdenve kan voeren. Naar Gods hoog bestel en volgens Zijne ordonnantien alleen zal het gaan en zijn met mensch en wereld en Zijn Koninkrijk alleen is de toe- komstige Heilstaat, waarvoor wij blijmoedig de vaandelen opheffen. Ds. Raams van Hoek eindigde, nadat de harmonie „Hosanna" zich andermaal had doen hoorec op de van hem bekende wijze, en beval in een gloedivolle peroratie het werk van de Ghristelijke vakbaweging aan in de genade van God. Hij smeekte Zijn onmisibaren zegen af en dackte voor de Zegeningec die wij nog in zoo ruime mate mogen deelachtig zijn. Een kleine 500 personen waren aanwezig. Het was een goede dag voor de Chr. vak- beweging. 60-Jarige huwrfyksherdenklng. Dit zeldzame feit herdachten gisterec de beide echtelieden M. WatteJansen van Rozendaal in de Julianastraat alhier. Een geestdriftige commissie uit de buurt voerde spontaan een plan uit dit feest een bijzocder karakter te geven en op hoogst waardige wjjze te herdenken, hetgeen dan ook heden (Maandag) overeenkomstig plaatselijk ge- bruik van eerbiedigicg van de Sahbathsrust geschiedde. Reeds in de vroege morgenuren was men in de weer de straat een feestelijk aanzien te geven door middel van eerepoor- ten, groen en bloemen, waar onze Burge- meester volgaame zijne medewerking voor verleende. Wijders had de gansche buurt botje by botje gelegd om, ondanks de minder gun- stige tijdsomstandigheden ,,Marien" en ,,Kee" een blyvend stoffelijk aandenken te presen- teerec dat in den loop van den namiddag door den Burgemeester in hoogsteigen persoon werd aangeboden, waaribij door hem de beste wenschen voor hun restendec levensavond werden uitgesproken. Den heelen dag was het ongewoon druk en er werd druk gevlagd, terwijl het mondelyke en schriftelyke felici- tatie's regende. Hedenavond te half negec zal de harmonie „Ooncordia" de kroon op het werk zettec door een serenade. De oudjes maken het beide zeer wel en zijn voor him leeftijd nog zeer kras. Vrijdag j.l. zijn aan de onderstaande dames die met vrucht en toewyding de cursus heb ben gevolgd van het Roode Kruis E.H.B.O., dipoma's uitgereikt t.w.: J .Dieleman, J. Plad- det, P. Meijer, J. van de Velde, M. Dekker, M. Dieleman, E. Micheli, J. de Bree, J. Oele, J., Knijff, J. van Male en D. de Krijger. Na de uitreiking hield de voorzitter de heer J. de Fejjter een toespraak tot de gediplo- meerden, waarin hij hun dank zegde voor hun bereidwilligheid en hun er op wees, dat hunne hulp, waar die ook kan worden ingeroepen, de lijdecde mecschheid ten zege moge zijjn. De lessen werden gegeven door den heer Schroeven alhier, wien dit werk wel kan worden toevertrouwd. De gemeente Boschkapelle, die onlangs wegens gebrek aan middelen op de begrooting den werkloozensteun moest stopzettec, heeft thans ministerieele toestemming ibekomen om de steumverleening weer ter hand te nemen. Onder zeer groote belangstelling werd Vrij dag ter aarde besteld het stoffelijk overschot van wijlen Mr. A. E. van Eldik Thieme, in leven kantonrechter aldaar. De belangstelling voor deze plechtigheid was zeer groot. Opgemerkt werden de kan- tonrechter-plaatsveirvanger, vertegenwoordi- gers van kantongerechten te Hulst en Ter INeuzen en van de rechtbank te Middelburg. Verder deputaties van de marechaussee en rijkstveldwacht. Een schat van bloemen dekte de kist. Aan de geopende groeve werd het eerst het woord gevoerd door den predikact der Doops- gezinde gemeente te Aardenburg, die wees op het groote verlies door het plotseling over laden van Mr. Van Eldik Thieme. Nog enkele andere sprekers voerden het woord. Een familielid dankte voor de betoonde be langstelling. In de Vrijdag te Ter Neuzec gehouden civiele zitting van het kantongerecht werd de overledene herdacht door den waamemenden kantonrechter, den heer J. Huizinga. Vac de werf der KoninkUjke Maatschappij >»De Schelde" is te water gelaten de motor- veerboot „Prins Willem I" voor de Provin- ciale Stoombootdienst, die als reserveboot dienst zal doen. De boot is gelijk aan de beide toooten die 12 Juni te water zijn gelaten. De door Temeuzen uitgeschreven wedstrijd tegen D. H. S. uit Schiedam kon geen door- gang vinden, doordat de bezoekende club door bandenpech zooveel vertraging kreeg dat de autobus te Hoedekenskerke de corresponden- tie met de boot miste, en daarop is terugge- keerd. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN sas. boys. De nederlaagwedstrijden der Sassche Boys werden gister besloten met de reeds lang uit- gestelde wedstrijd tegen Axel I, de nieuwe Tweede Klasser, welke ploeg met een 4-tal invallers uitkwam tegenover het ook niet complete elftal der Boys. De Axelaars brachten er zeer weinig van terecht en hun spelpeil vertoonde maar wei nig dat op Tweede Klassespel geleek. Met het reserve-materiaal dezer vereeniging staat het er maar treurig bij en het gevolg was dan ook dat de enthousiaste tricolore's met 32 in de meerderheid bleven en de eerste prijs dus aan de v.v. Breskens (le klasse Z.V.B.) ten deel viel. De Boys verloren verder in dit tournooi van Sluiskil, Temeuzen II en won- nen van IJzendijke, Hoofdplaat, Zaamslag en Axel I, terwijl tegen de v.v. Hulst werd gelijk gespeeld. Breskens behaalde de grootste overwinning, n.l. met 40, daarop volgde Terneuzen II met een 52 overwinning. DE VIERDE INTERNATIONALE SCHELDEBEKER-ZWEMWEDSTRIJD. Een sportevenement met groot succes. Voor de vierde maal is Zaterdag een Schel- debeker-zwemwedstrijd gehouden, uitgeschre ven door den Zeeuwschen Zwemkring, afdee- ling van den Nederlandschen Zwembond en onder de opperste leiding van den heer Van Doom, vertegenwoordiger van het bestuur van dezen bond. Dank zij het mooie weder, dank zij de goede voorbereiding, dank zij de medewerking van 400 tot 500 personen, die op een of andere wijze bij de uitvoering der plannen een aan- deel hadden, is deze vierde wedstrijd van het begin tot het einde een succes geweest. Te 2 u. 2 m. klonk van den mijnenveger M 1 het startschot en plontsten de 9 zwem- sters en 16 zwemmers in het zilte nat. Reeds spoedig na het vertrek was het ons duidelijk, dat de beide Engelsche deelnemers zware concurrenten zouden zijn voor de hee- ren F. J. A. Kuijper uit Amsterdam, die in 1931 den wisselbeker behaalde in 2 uur 37 min. 11/5 sec. en J. Stender uit Hilversum, die in 1932 winnaar was in 1 uur 40 min. 8 sec. Een groot verschil met vorige jaren was, dat terwijl toen de deelnemers ver van elkaar af waren wat de breedte van het terrein be- trof, nu alien vrrjwel een zelfde parcours volg- den, maar natuurlyk was er een grooten af- stand in de lengte. De radiodienst van de Marine zorgde vanaf de M 4, dat er geregeld berichten over den stand van den wedstrijd bekend werden en deze werden op twee borden en door middel van scheepsroepers den volke kond gedaan. Nog niet lang waren wij op het strand aan wezig, toen de eerste roeibooten in het zicht kwamen ten teeken, dat de eerste personen, die den tocht volbrachten, de beide Engelsche deelnemers, vlug naderden en dit op zeer kor- ten afstand achter elkaar. Om 1 uur 47 min. 9*ls sec. na den start, was het de heer E. H. Temme, van de Preston New-United Swimming Club uit Londen, die onder luid applaus van den wal den toren bereikte. Even later kwam hij aan wal, waar de heer van Woelderen hem verwelkomde en geluk wenschte en met den Engelschen vlag een saluut werd gebracht. Dit kon even later herhaald worden, toen de tweede Engelschman, F. G. M. Milton, van de Otter Swimming Club te Londen op het strand arriveerde, die 1 u. 47 min. 33 sec. had gezwommen. Een minuut of zes later bereikte de reeds genoemde heer Kuijper, van Dolfyn, te Amster dam, met 1 u. 53 m. 82/5 sec. het einde. Ook hij werd gecomplimenteerd evenals de heer Stender, eveneens lid van Dolfijn te Hilver sum die een tijd maakte van 1 uur 58 min. 32 sec. De volgende was de eerste dame, n.l. mej. M. Olsen, van R.D.Z., te Rotterdam, die 2 u. 8 m. 38i/5 sec. gezwommen had. Er waren dus vijf personen aangekomen, en toen ging het zoo geregeld door en kwamen nog alle overige acht dames en nog 7 heeren binnen. Het waren achtereenvolgens6. mej. T. Muller, van O.D.Z., te Rotterdam, in 2.14.31; 7. mevr. Z. Brouwer, van R.D.Z. te Rotter dam, in 2.15.17; 8. mej. S. Meerman, van V.Z.C., Vlissingen, in 2.15.55 (tevens eerst aankomende van de Zeeuwen)9. de heer N. Kroese, van A.Z. 1870 te Amsterdam, in 2.16.24; 10. de heer G. van Loo, van Luctor et Emergo te Middelburg, in 2,17.57; 11. de heer O. Baarda, van H.Z.C., te Hengelo, tijde- lijk wonende te Zierikzee, in 2.20.26; 12. de heer A. H. van der Burg, van V.Z.C., te Vlis singen, in 2.22.14; 13. de heer J. de Pauw, van Scheldestroom te Breskens, in 2.28.51; de heer A. Mommaas, van de V.Z.C. te Vlissingen, in 2.30.3; 15. mej. M. van den Heuvel, van den V.R.B. te Vlissingen, in 2.46.42; 16. mej. A. Bijsterveld, van den V.R.B. te Vlissingen, in 2.46.57; 17. mej. N. Castel, van den V.R.B. te Vlissingen, in 2.47.25; 18. mej. C. van der Schaaf, van den V.R.B. te Vlissingen, in 2.49.14; 19. mevr. B. ReymerKint, van S.B.C. te Schiedam, in 2.52.21 en 20. de heer D. Purmer, van V.Z.C. (Vlissingen), te Amster dam, in 2.57.48. W|el was toen bekend, dat een paar den stryd hadden moeten opgeven, maar heel ver weg zag men nog een paar zwemmers. Men meende toen den wedstrijd officieel als afge- loopen te moeten beschouwen. Als men rekent dat in 1930 12, in 1931 2 en in 1932 weder 12 personen het traject geheel aflegden, mag een aantal van 20, die bijna alien heel goed aankwamen, al hadden de quallen velen nog al erg gehinderd, bijzonder hoog worden ge- noemd. De eerste keer was het mej. Y. Lauwereins uit Ostende, die in 2.11.44/5 den beker won. DE Z.L.M. TE OOSTBURG BIJEEN. De Algemeene Vergadering. Betreffende de Donderdagmorgen gehouden algemeene vergadering in het Beursgebouw dient nog het volgende te worden gemeld: De Voorzitter, de heer Mr. P. Dieleman, heette speciaal welkom den Commissaris der Koningin, den heer Wittermans, die den Minister van Economische Zaken vertegen- woordigde, omdat deze zelf door begrijpelijke drukke werkzaamheden van zijn voomemen om te komen moest afzien; den heer Van Bommel van Vloten, lid van Ged. Staten; Burg, en Weth. van Oostburg; den vertegen woordiger van het K.N.L.C., den heer Ir. Smits; den heer Ir. Louwes, spreker van dezen dag en zooals de Voorzitter zeide de tarwe- koming. Spreker wees op de bloemenhulde gebracht aan de 90-jarige door den Bond van Oud-leerlingen der cursussen in landbouwhuis- houdkunde; en heette daarna welkom de ver- tegenwoordigers van den Chr. Boerenbond en van de afdeeling van den Chr. Boeren- en Tuindersbondmevrouw Groenewegen, die den Bond van Boerinnen vertegenwoordigde; Mr. de Casembroot, vertegenwoordiger van den Zeeuwschen Polder- en Waterschapsbond; den heer Neeteson, van de Kamer van Koophandel en Fabrieken en alle overige aanwezigen, en wees er daarna op, dat men alien samen moet trachten de moeilijkheden door te komen. Spreker deed mededeeling van berichten van verhindering. Op voorstel van de Commissie tot het na- zien der rekening over 1932, keurde de ver gadering deze goed en vereenigde zij zich z.h.s. met het voorstel tot contributieverlaging voor 1934 van 20 tot 25 De Voorzitter deed mededeeling van toe te passen bezuinigingen in de uitgaven der maat schappij. De rede van Ir. Louwes. In afwijking met de agenda kreeg thans Ir. S. L. Louwes te Zwolle, Regeeringscum- missaris van de Tarwe- en Crisdsvarkenswet het woord voor zijn inleiding: ,,De algemeene toestand van den landbouw nu en in de naaste toekomst". De heer Vogelvanger vroeg hoe de heer Louwes denkt over de gevolgen van een zich geheel afgescheiden plaatsen van Amerika. Uit de vergadering kwamen nog klachten naar voren, dat de boeren alleen de verliezen moeten dragen en ook over den gang van zaken in den iboter- en margarinehandel. De heer Louwes meende, dat er van een absolute isolatie van Amerika geen sprake kan zijn, want dit was zelfs z.i. niet geheel het geval in den oorlog, met de vijandelijke landen. Amerika zal o.a. rubber moeten koopen en het zal toch moeten blijven expor- teeren en dat is niet mogelijk als het niet tevens importeert. Spreker wees nog uitvoe- rig op de noodzakelijkheid van uitvoer tegen lage prijzen, om de binnenlandsche prijzen hoog te houden. De wereldprijs van boter is 50 cent per K.G. en men heeft daarom de bekende maatregelen moeten nemen o.a. om de margarine duur te maken, anders kwam men tot 1% cent per liter melk, waarvoor niet te produceeren is. Daarom is het goed tegen lagere prijzen te exporteeren. Wat de ook naar voren gebrachte vrijheid van den boer betreft, die ontkend werd, zeide spreker, dat die werkelijk alleen eindigt, als hij niet meer kan voorzien in de behoefte van zich en zijn gezin. De consument moet ten slotte de productiekosten betalen. De heer Klompe meende, dat dit niet blijkt uit den prijs van /II voor bieten en de heer Hartog vroeg of het met de aardappelen in 1933 moet gaan als in 1932. De heer Wittermans bracht dank voor de woorden van welkom en zeide inzake de sui- kerbieten, dat een prijs voor bieten van 17 is gegarandeerd, terwijl de suikerprijs was 5,30, en dat hij thans reeds iets gestegen is. Toch zal 15 millioen er voor gevonden moe ten worden, bij een tekort op de begrooting van 300 millioen. De grondwaarde en de loonen zal men moeten herzien, de suikereon- sumptieprijs is zeker hoog in vergelijking met den wereldmarktprijs, maar zal toch nog ver- hoogd moeten worden. De aardappel heeft ook dagelijks de voile aandacht op het departement. Maar de teelt ervan is .wel te uitgebreid en om een loonen- den prijs te krijgen zouden weer eenige mil- lioenen moeten worden gevonden, dit wordt echter steeds moeilijker, en ook de landbou- wers zullen zich aan een lager peil moeten aanpassen. De voorzitter bracht den heer Wittermans dank en deed enkele mededeelingen, waarbij hij gelegenheid had nog welkom te heeten den heer Sneep, voorzitter van de Noord-Brabant- sche Maatschappij van Landbouw en enkele der adviseurs. Jaarrede voorzitter. De voorzitter hield daarna zijn jaarrede, die met groote belangstelling gevolgd en met ap plaus bezegeld werd. Rondvraag. De heer Van Bommel van Vloten wenschte de Z. L. M. geluk met de herdenking van het 90jarig bestaan. Hij heeft vooral in de hoofd- bestuursvergadering veel gehoord over wegen, overbrugging der Zandkreek enz. Ged. Staten zullen hieraan hun voile aandacht wijden. De heer Klompe vestigde de aandacht op de schapenteelt, die loonend gemaakt dient te worden. De heer Wittermans bracht namens den minister gelukwenschen aan de Z. L. M. over met het 90jarig bestaan en zeide dat het al- ttjd een genoegen is naar deze maatschappij te gaan omdat men weet daar iets goed te hooren te krijgen, wat nu ook weer het geval was met de rede van den voorzitter. Spr. is overtuigd, dat een goed gaand platteland een belangrijk onderdeel is van ons volksbestaan. Voor een twintigtal producten zijn reeds maat regelen tot steun genomen en de nieuwe mach- tigingswet zal gelegenheid geven dit naar be hoefte uit te breiden. Men moet echter niet vergeten, dat dit alles met financieele moei- lijkheden gepaard gaat. Ook de kwestie der schapen wordt niet vergeten en wat de schor- ren betreft ontginning komt steeds meer voor. Spr. hoopte dat de Maatschappij onder betere omstandigheden haar lOOjarig bestaan zal herdenken en dan onder dezelfde eminente leiding. De heer Sneep, voorzitter der N. Brabant- sche Maatschappij, zeide heel goed te weten altijd welkom te zijn bij de Z. L. M„ met wie men aangenaam samenwerkt. Ook spr. hoopte dat het lOOjarig bestaan onder leiding van den heer Dieleman zal worden gevierd. De heer Koert kwam terug op de aard- appelkwestie en zeide dat er Italiaansche voor 1 cent ingevoerd worden. Spr. moest bloem- kool weggooien omdat ze op de veiling niet te verkoopen was, maar intusschen kwam een vrachtauto met Belgische bloemkool om hier te verkoopen. Met klem protesteerde spr. tegen de sociale lasten, de boeren betalen voor de arbeiders, terwijl zij zelf verarmen. De voorzitter zeide, dat het dag. bestuur deze zaken alle onder het oog ziet en in zijn vergadering van Woensdagmiddag nog be- sloot b(j de regeering via het K. N. L. C. op verbeteringen aan te dringen. Hij dankt alien voor hun aanwezigheid en sloot hierop de ver gadering. Hiema vereenigde men zich aan een koffie- tafel, waama men zich begaf naar de onge- veer 80 gereed staande auto's en deze zette zich spoedig in beweging langs Draaibrug en tot bij de poort te Aardenburg en langs den grintweg naar Sluis. waar o.a. langs de kade werd gereden en zoo naar Retranchement, de stopplaats op dezen rit. In de raadzaal ontving het gemeentebestuur het dag. bestuur en enkele anderen voor zoo- ver de ruimte het toeliet. De burgemeester, de heer A. I. Leenhouts, riep alien in zijn gemeente het welkom toe. Hij achtte dit een grooten eer gezien wat de Z. L. M. in haar 90jarig bestaan heeft ge daan. Zonder een Z. L. M. zou het er, volgens spr., nu nog heel anders hebben uitgezien. Het zou zeker minder mooi zijn geweest niet alleen voor den landbouw, maar voor geheel Zeeland. Dit alles is zeker voor een groot deel te danken aan het harde werken van den voorzitter, die deze zware taak kan torsen, omdat hy weet bijna 100 der leden achter zich te liebben, maar daarom is de verant- woordelijkheid des te grooter. Als de voortee- kenen niet bedriegen is men nog niet aan het einde van den crisis en zal die wellicht nog verergeren. Men heeft kunnen zien, dat de producten technisch goed zijn verzorgd en het is daarom zoo te betreuren dat daar tegen over staat groote zorg voor de financieele resultaten. Spr. wenschte den voorzitter de kracht toe te helpen om den landbouw uit het moeras te helpen. Men gaat met een zwaar gevoel de toe komst tegemoet. Na een periode van hoog- conjunctuur volgde er een van groote depres- sie. Spr. wenschte den voorzitter de kracht toe het zijne bij te blijven dragen in het be- lang van den landbouw, van de geheele ge- meenschap. Spr. stelde een dronk in op den landbouw en in het bijzonder op zijn leider in Zeeland, mr. Dieleman. De voorzitter bracht dank voor de woorden van welkom, maar wat de woorden van waardeering aan zijn adres betreft, deze aan- vaardde hy alleen onder benefice van boedel- beschrijving, en die zal dan inhouden, dat een belangrijk deel zal worden overgedragen op het bureau, dat onder de krachtige leiding van den jeugdigen secretaris zooveel en goed werk verricht, op den vice-voorzitter, den heer W. Kakebeeke, zonder wiens steun spr. niet zou kunnen, op de overige leden vein het dag.- en het hoofdbestuur, op de volijverige kringvoorzitters en -secretarissen. Spr. wees nog eens op het noodzakelijk samengaan met andere organisaties en op de moeilijkheid van de bepaling wat de bedrijfsonkosten zijn, om dat die van zooveel factoren afhankeiyk zijn. Na deze ontvangst werd weer in de auto's plaats genomen en ging het langs Cadzand- haven, Cadzand-badhuis, Nieuwvliet en door het liefeiyke Groede naar Breskens. Hier is de tocht ontbonden in venband met hen, die de Schelde over moesten om thuis te komen. Men had een mooie rit gemaakt, zich over tuigd van de voor het grootste deel goed staande veldvruchten. De Z. L. M.-dagen 1933 behoorden tot het verleden, zij waren evenals de laatste jaren kort, omdat thans van een tentoonstelling geen sprake kan zgn, maar zij hebben toch weer de voormannen uit alle deelen der pro- vincie bijeen gebracht om elkaar te schragen en te sterken in den strijd tegen de maat- schappelijke en economische moeilykheden. MOORDAANSLAG OP EEN AMERSFOORTER. Vrydagnacht is te Amersfoort op den drie- en-twin tig-jarigec henbergier R., uit de Am- hemschestraat een moordaanslag gepleegd op de Varkensmarkt. Er werden vier schoten op hem gelost, doch R. werd slechts licht ge- Wond en kon, na aan het hoofdbureau van politie venbonden te zijn, weer huiswaarts keeren. Als verdacht van dit misdrgf zijn twee jonge mannen aangehouden. Het wapen is waar- sehijnlijk in een der grachten geworpen. Het vermoeden is, dat een liefdeskwestie de oor- zaak is van den twist. Zoowel R. als de beide verdachten zyn goede bekenden van de politie. GEVAARLIJKE GELDWISSELAARS. Donderdagmiddag zyn te Breda op het kantoor der Rotterdamsche Bankvereeniging door de Bredasche recherche twee Algerijnen aangehouden, verdacht van poging tot op- lichting meldt de Msb. De heeren schiijlpen er hun werk van te maken postkantoren, banken e.d. te bezoeken, om daar rekenend op onvoldoende bedrevenheid van ambtenaren en bedienden, door herhaald wisselen verwar- ring te stiohten en dan hun slag te slaan. Op 't postkantoor te Breda mislukte echter hun opzet en de beambte stelde de politie op de hoogte, die wat later op bovengenoemde bank tot arrestatie overging. De aangehou- denen moeten hun werkzaamheden reeds met succes uitgeoefend hebben o.a. in Utrecht, Schiedam, Rotterdam en Tiliburg, naar welke plaatsen de aangehoudenen voor verder onder- zoek op transport zyn gesteld. Vermoedeiyk heeft de Bredasche recherche hier een goeden slag geslagen. 'De mannen zijn uit Antwerpen afkomstig. DOOR ZIJN FIETS GEZAKT.~ Op den Amsteldijk naby Uithoom is een man door zgn fiets gezakt. De man kwam met zijn hoofd op den weg terecht en werd met een ernstige hersenschudding opge- nomen.. BIJ HET BADEN VERDRONKEN. Donderdagavond is aan het strand te Scheveningen, tusschen de Keizerstraat en den vuurtoren, verdronken de 19-jarige K. N. W., gewoond hebbende aan den Laakweg, die zich bij het zwemmen in zee te dicht bij een golfbreker had gewaagd. Het lijk is aange- spoeld en naar het ziekenhuis aan den Zuid- wal te 's Gravenhage vervoerd. COMMUNISTISCH R VADSLII) HOUDT ZICH SCHUIL. Het communistisch gemeenteraadslid van Schiedam en lid van de Provinciale Staten van Zuid-Holland, de heer Frenay, die Dinsdag- morgen uit de geivangeuis werd ontslagen, nadat hij: daar vier maanden had doorge- bracht wegens beleediging van de Koningin en den hoofdcommissaris van politie te Rot terdam, is nog altyd niet in zyn woning teruggekeerd. Zooals men weet, had de heer Frenay ver- zocht, door een achterdeurtje de gevangenis te mogen verlaten, ten einde zich aan de hulde van zijnkameraden en zijn vrouw, die op hem stonden te wachten,- te onttrekken. Men dacht aanvankelijk dat de heer Frenay 's avonds wel weer thuis zou zijn, maar toen de avond reeds lang was gevallen, was hij nog niet in Schiedam teruggekeerd, hetgeen ont- stemming uit zyn partygenooten, die hem had den opgewacht, verwekte. Naar „De Telegraaf" meent te weten, be- vindt de heer Frenay zich bij een kennis te Rotterdam. Het adres wordt strikt geheim gehouden. De geruehten die de ronde deden en vol gens welke de heer Frenay naar Rusland zou zijn vertrokken, kunnen met stelligheid wor den tegengesproken. „Artist de la Breure", de eens zoo beroemde Belgische fokhengst, waarvoor de fokvereeni- ging te Oud-Vossemeer nabiji Zevenbergen eenige jaren geleden 70.000 betaalde, is de vorige week op de Veemarkt te Rotterdam voor het luttele bedrag van /120 verkocht. Weinigen wisten het dat „Artist de la Breure" te midden der andere paarden stond. Men zag het den hengst ook niet aan, dat hij zulk een roemryk verleden had. Slechts enkele ingewijden wisten, dat deze koudbloed- hengst hetzelfde paard was dat jaren geleden door een Haagsche en Zwolsche verzekerings- maatschappij voor 110.000 werd verzekerd. „Artist de la Breure" heeft een bewogen leven Verstopping en slechte spijsvertering maken U ellendig en humeuriq. Neem bijtijds de zeer zacht werkende Foster's Maagpillen, het bekende en beste laxeermiddel. Alom verkrijgbaar A f0.65 per flacon, Te Ter Neuzen by Firma A. van Overbeeke Leunis, Axelschestr. en Westkolkstr. 19 Ingez. Med. gehad. Den hoogsten prijs betaalde men voorheen voor zyn nageslacht. Het dier was eenmaal de trots der fokvereeniging. Tot men plots by een tusschentijdsche keuring ontdekte, dat het was aangetast door een ziekte, een soort aderverkalking. De venze- keringsmaatschappijen werden aangesproken am de schade te dekken en toen zij niet wil- den betalen, volgde een langdurig proces, dat eindigde ten gunste van de verzekerings- maatschappijen. Gedurende dien tijid liet de geizondheidstoestand van Artist de la Breure" veel te wenschen over. Het dier bleef sukke- len en zoo stond het op de markt stilletjes in een hoek, waar het heelemaal niet opviel, te midden van andere beesten die ter slachtbank zouden worden geleid. Sic transit gloria EEN ZOiNDERLINGE BEZIGHEID. De Haagsche recherche heeft den 21jarigen autohandelaar A. M. J. L. Th. aangehouden, die er zijn werk van maakte postpaketten met waardeloozen inhoud onder rembours k f 5,50 te zenden aan de nabestaanden van kortelings overledenen. ONDER EEN BRANDKAST. Vrijdagmiddag is te Leeuwarden de 54jarige H. Zondervan by het verplaatsen van een zware brandkast in het kantoor van de Mid- denstandsbank, doordat de marmeren vloer bezweek onder deze kast geraakt en werd levensgevaarlyk gewond. SMOKKELARIJ VAN SI IRER. Rijksambtenaren te Weert hebben een vrachtauto aangehouden, waarop 500 kilo frauduleus uit Belgie ingevoerde suiker werd vervoerd. De auto en de suiker zyn in beslag genomen en tegen den vervoerder is proces- verbaal opgemaakt. Het verder onderzoek naar het verstrekken van inlichtingen aan aannemers omtrent aan- bestedingen vanwege den technischen dienst der P.T.T., heeft sterke aanwyzingen opgele- verd, dat ook te 's Hertogenbosch steekpen- ningen zijn aangenomen. Als verdacht zich daaraan te hebben schuldig gemaakt is een teekenaar van den districtsdienst ladaar ge- arresteerd. (Buiten verantwoordeiykheid der Redactie.) EERSTE HULP BIJ DRENKELINGEN. De ondergeteekende aanwezig geweest zyn- de bij een bijna noodlottig geval van verdrin- king op Vrijdagmiddag 7 Juli, spoort alle ouders met nadruk aan om hunne kinderen de zwemkunst te doen leeren. Zy die geroepen zyn door de omstandig heden om bij verdrinking de eerste hulp te verleenen wys ik er nog eens op, dat in de eerste plaats de drenkeling aan zijn bulk even worde opgelicht opdat het overtollige water uit den mond weg kan loopen. Dat daarna dadelyk de mond zoo noodig moet worden gereinigd, en met een zakdoek de tong ge- pakt en flink naar buiten getrokken, terwijl de patient dan op den rug ligt, na even ge- wacht te hebben laat men de tong los en trekt deze weer naar buiten, en herhaalt dit tot dat er iemand komt die kunstmatige adem- haling kan toepassen. Hierbij worde in een langzaam tempo de armen recht boven en naast het hoofd gebracht, dan naar beneden en met de ellebogen stevig tegen de borstkas geduwd, om zoo de ademhaling weer op gang te krijgen, en dan weer de armen recht om- hoog tot naast het hoofd enz enz. Aldus is er alle kans om den drenkeling als hij niet te lang in het water heeft ge- legen weer te zien bijkomen, en kan dan met die maatregelen worden opgehouden. Dat een ieder zich thuis in alle kalmte eens oefene. Met dank voor de plaatsing. TH. A. VAN PIENBROEK. Arts. Ter Neuzen, 8 Juli 1933. Geachte heer Redacteur. Mag ik voor onderstaand een plaatsje in Uw blad, waarmede by voorbaat mijn vrien- delyken dank. Met belangstelling las ik het stuk van den heer Slabbekoom over de verzorging van aardbeien. Het doet hem voorkomen, dat de telers en ook de plukkers zich weinig van dit gewas aantrekken, dan wanneer er eens een party afgekeurd wordt dan pas komt men zien wat er aan de hand is. Nu als teler van ervaring mag ik dit melden. Dat by een opgaande aardbeienmarkt zelden of nooit aanmerkingen of partyen afgekeurd worden, maar wel als de markt naar beneden gaat, dan mankeert er aan dezelfde partij die vroe- ger goed was, dan maar alles. Is dit dan geen willekeur of niet van de betrokken con- troleurs Tevens dat de betrokken exporteur reeds voor de derde maal hier de aardbeien aange- kocht heeft, zou dat dan ook wezen omdat de man dan hier zoo slecht bediend wordt, om ieder jaar met concurrentie van andere heeren toch de aardbeien in Zeeuwsch-Vlaanderen nog te willen hebben. Mag ik van den heer Slabbekoom, als deskundige weten hoeveel men thans aan dezen prys op iedere K.G. aardibeien tekort komt? Zooveel temeer, om tegen verontreiniging van zand, de grond met stroo te beleggen, wat een kosten dat en tekort voor een H.A. dat zou bedragen? Heusch, U mag mij gelooven, dat een teler in den pluktijd meer te doen heeft dan by de inmaak eens te komen kijken. Waar er nu reeds vele klachten zijn van slecht plukken, hoe zou dat dan moeten gaan als de baas zijn tyd aan het vat verslyjt, en de pluk zonder toezicht geschied? Kan de heer Slabbekoom over betreffende vragen ons als telers hiervan nog eens van dienst weizen, om deze vraagstukken tot een oplossing te brengen. Nogmaals dankbaar voor de verleende plaatsruimte, teeken ik met de meeste achting EEN TELER.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1933 | | pagina 3