ALGEMEEN NIEUWS- F.N APVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. De Vier Tweede Blad Opening en slutting der Jacht. No. 9009 VRIJDAG 30 JUNI 1933 73e JAARGANG FEUILLETON BINNENLAND BUITEN LAND ZEELOODSGELDEN. MoSMS -JT SB B» v—r v aKySMaauBMMMIBHBHH UZENSC De Burgemeester van TER NEUZEN maakt bekend, dat de Minister van Economi- sehe Zaken "brj beschikking van 19 Juni 1933 heeft bepaald: 1. dat, behoudens het bepaaide sub 2, 3, 4, 5, 6 en 7, de jacht op de wildsoorten, ge- noemd in kolom I, zal zijn geopend in de pro vinces, genoemd in kolom II, gedurende het tijdvak, in kolom II achter de namen der wild soorten aangegeven, en in de provincies, ge noemd in kolom III, gedurende het tijdvak, in kolom III achter de namen der wildsoorten aangegeven. KOLOM I. KOLOM II. KOLOM HI. GROF WILD. Alle provincies, behalve Groningen, en Friesland. Groningen en Friesland. Edelherten en damherten Hinden Reebokken Reegeiten van 21 Oct. 1933 tot 28 Jan. 1934 van 30 Dec. 1933 tot 28 Jan. 1934 van 8 Juli 1933 tot 20 Aug. 1933 en van 14 Oct. 1933 tot 12 Nov. 1933 van 14 Oct. 1933 tot 12 Nov. 1933 van 21 Oct. 1933 tot 28 Jan. 1934 van 30 Dec. 1933 tot 28 Jan. 1934 van 14 Oct. 1933 tot 12 Nov. 1933 van 14 Oct. 1933 tot 12 Nov. 1933 (KLEIN WILD.) Alle provincies. Patrijzen Korhanen Fazantenhennen Fazantenhanen Houtsnippen Hazen van 2 September 1933 tot 31 December 1933 van 30 September 1933 tot 31 December 1933 van 30 September 1933 tot 31 December 1933 van 30 September 1933 tot 28 Januari 1934 van 30 September 1933 tot 28 Januari 1934 van 30 September 1933 tot 31 December 1933 WATERWILD. Alle provincies, behalve Groningen Friesland en Drente Groningen, Friesland en Drente. Watersnippen van 24 Juli 1933 tot 8 April 1934 van 24 Juli 1933 tot 8 April 1934 (WATERWILD). Alle provincies. Ganzen Eenden, alle soorten, behalve bergeenden en eidereenden Meerkoeten Goudplevieren van 24 Juli 1933 tot 8 April 1934 van 24 Juli 1933 tot 11 Februari 1934 van 2 September 1933 tot 11 Februari 1934 van 2 September 1933 tot 11 Februari 1934 2. dat, behoudens het bepaaide sub 3, 4 en 5, de jacht op wilde eenden (anas boschas, anas boschas boschas, anas platyrhyncha platyrhyncha) op de eilanden Texel en Ame- land en in Zeeuwsch-Vlaanderen zal zijn ge opend van 17 Juli 1933 tot 11 Februari 1934; 3. dat, behoudens het bepaaide sub 4, 6 en 7, het vangen van de hieronder in kolom A genoemde waterwildsoorten door middel van eendenkooien zal zijn toegestaan in de provincies, genoemd in kolom B, gedurende het tijdvak, in kolom B achter de namen der wildsoorten aangegeven KOLOM A. KOLOM B. WATERWILD. Alle provincies. Eenden, alle soorten, behalve bergeenden en eidereenden van 24 Juli 1933 tot 11 Februari 1934 4. dat in de in de provincie Noord-Brabant gelegen gemeenten Cromvoirt, Vlijmen, Oud- heusden c.a., Empel c.a., Rosmalen, Alem c.a., Lith, Hedikhuizen en Veen het vangen van alle soorten eenden, behalve bergeenden en eidereenden, door middel van eendenkooien zal zijn toegestaan van 28 Augustus 1933 tot 11 Maart 1934. 5. dat, behoudens het bepaaide sub 6 en 7, het vangen van de hieronder in kolom D ge noemde waterwildsoorten door middel van netten, waarvan het gebruik is geoorloofd, zal zijn toegestaan in de provincies, genoemd in kolom E, gedurende het tijdvak, in kolom E achter de namen der wildsoorten aange geven en in de provincies genoemd in kolom F, gedurende het tijdvak in kolom F achter de namen der wildsoorten aangegeven; KOLOM D. KOLOM E. KOLOM F. (Waterwild) Alle provincies, behalve Groningen, Friesland en Drente. Groningen, Friesland en Drente. Watersnippen van 24 Juli 1933 tot 8 April 1934 van 24 Juli 1933 tot 4 Maart 1934 (Waterwild) Alle provincies. Ganzen van 24 Juli 1933 tot 8 April 1934 Eenden, alle soorten, be halve berg eenden en eidereenden. Meerkoeten Goudplevieren. van 24 Jul! 1933 tot 11 Febr. 1934 van 2 Sept. 1933 tot 11 Febr. 1934 van 2 Sept. 1933 tot 1 April 1934 6. dat het vangen van ganzen en goud- plevieren door middel van netten, waarvan het gebruik is geoorloofd, niet zal zijn toe- gestaan in de gemeente Reeuwijk; 7. dat in het geheele Rflk de jacht niet zal worden geopend op hertenkalveren, ree- Ter Neuzen, 26 Juni 1933. door FRANCIS SEEDING (Nadruk verboden. 51) (Vervolg.) ,,Terug!" fluisterde Granby me in het oor. ,,Naar de slaapkamer! Daar verstoppen we ons, laten de processie voonbijtrekken en hechten ons aan den staart vast." Op onze teenen slopen we terug, tot we in de kleine slaapkamer met het groote bed stcnden. Daar keken we rend. Veel plaatsen om ons te verstoppen waren er niet er was er maar den, maar dan ook een heel goede. „Onder het bed!" ibeival Granby. ,,'t Is niet bepaald origineel, maar veilig wil.'" Achter elkaar kropen we op handen en voe- ten omder het reusaohtige bed. Het duurde een poos v66r we ons naar genoegen genesteld hadden - zoo lang zelfs, dat we ons geen minuut op den stoffigen grond uitgestrekt hadden, toen een luid geschuifel de komst van het geizelschap aantkendigde. Even daama hoorden we de rustige stem van Mendoza, die zijn gasten op de bezienswaardigheden van het voionvertrek opmerkzaam maakte. De voet- stappen kwamen naderbij en daar zagen we een aantal keuirig gepoetste sohoenen den drempel over komen. ,,En hier heeft u het bed, waarop Filips II gestorven is", vertelde een stem uit hoogere regionen aan het senore geluid henkende ik de stem van Secondo de Montana. Granby omklemde mijn enkel met stalen vingers en ja; met een schok van opwinding ontdekte ik kalveren (t.w. reeen, die in den loop van het kalenderjaar zijn geboren), benevens de kor- hennen, zwanen, bergeenden, eidereenden, duikers, kemphanen, wulpen, scholeksters, grutto's, tureluurs en waterhoentjes. De Burgemeester van Ter Neuzen, J. HUIZINGA. een paar lichtgrijze broekspijpen. De man, dien we zochten was van de partij. Even later hoorden we de stem van Hazel- rig. ,,Buitengewoon interessant, meneer de secretaris-generaal. Een zddr bijzondere ma- nier om de herinmering aan een groot man levendig te houden". Een zacht gemurmel van instemming en waardeeritig volgde op die woorden. De schoe- nen schoven langzaam voorbij1 en trokken op de deur van het volgende vertreik af. We hid den ons stil, tot de laatste verdwenen was. Daarna kropen we weer te voorschijn. Op een gefluisterd bevel van Granby sloegen we el kaar af en gingen dan zoo vlug mogelijk het illustere geizelschap achtema. Langzaam schuifelend en druk pratend trok het voort, weer op de Galerij der Veldslagen af, waar- schijnlijk am van daaruit langs een andeire trap naar het klooster en zoo naar de kerk te gaan. „Ik ruik het wild!" fluisterde Granby. Als eersten haalden we den Japanschen ge- zant en den Consul van San Salvador in, die met hun beiden achteraan liepen. En het vol gende oogeniblik zaten of beter, liepen we. midden tusschen de deftig-uitgedoste hoog- waandigheids-ibekleeders. Niemand lette op ons. A1 hun aandacht was bij Mendoza, die het over de fresco's had, een rij muurschil- deringen in waterverf, die de inneming van Granada voorstelden. Ongemerkt drongen we door de groep heen, tot we ten slotte vlak achter Hazelrig stonden. „Vooruit nu", zei Graniby. Gehoorzaam klopte ik den Amerikaan op den schouder. Hij schrok, toen hij mij opeens achter zich zag. ,,Mr. Hazelrig", begon ik dringend, ,,ga astublieft dadelijk mee. U moet om zes uur in Madrid terug zijn". DE KONENGIN-MOEDER. Naar de N. R. Crt. verneemt, gaat de toe- stand van de Koningin-Moeder, die eenige dagen geleden haar knie heeft verstuikt, thans uitstekend vooruit. Dinsdagavond om zeven uur zijn de Konin- gin en Prinses Juliana ten paleize Soestdijk aangekomen. Na den maaltijd zijn beiden weer naar het Loo vertrokken. AUBADE AAN DE KONINGIN-MOEDER. Woensdagmorgen half 10 hebben 400 kin- deren van R.K. scholen te Amsterdam, onder geleide van 25 onderwijzers, een aubade ge- bracht aan de Koningin-Moeder, ten paleize Soestdijk. De kinderen hebben dezelfde lie- deren gezongen, die in April j.l. te Amster dam bij de aubade aan de Koningin ten ge- hoore zijn gebracht. In verband met de knie- verstuiking heeft H.M. de aubade voor een open raam in ontvangst genomen. DE GOUDEN STANDAARD BLIJFT. Naar Reuter uit Londen meldt, heeft dr. Colrjn verklaard, dat Nederland geenszins van plan is, den gouden standaard los te laten. Beweringen, die het tegendeel inhouden, be- vatten geen schijn van waarheid. DE NEDERLANDSCHE BANK VERHOOGT HAAR DISCONXO. De directie van de Nederlandsche Bank heeft met ingang van Woensdag 1.1. haar rentetarieven met 1 pet. verhoogd, waardoor het wisseldisconto thans 4% bedraagt. DE CQNTINGENTEERING VAN DE MARGARINE. Bij de crisiszuivelcentrale komen sinds en- kele weken klachten binnen van handelaren, dat zij van de fabrikanten en mengers niet de hoeveelheden margarine kunnen betrekken, die zij besteld hebben. In verband hiermede deelt de zuivelcentrale mede, dat de fabrikan ten en mengers niet in staat zijn aan alle aan- vragen te voldoen, zulks als gevolg van het feit, dat zij zich tegenover de regeering heb ben moeten verbinden niet meer dan een be paaide hoeveelheid margarine te vervaardi- gen, ten einde te voorkomen, dat het gebruik van boter zal afnemen door een te groot aan- bod van margarine. DE AARDBEVING IN ZUID-SUMATRA. Aneta meldt uit Palembang aan de N. R. Crt.: De bevolking meldt, dat in Lima en Kroe alle steenen huizen zijn ingestort. Het aan tal dooden in deze plaatsen is niet bekend. De B. P. M. te Pladjoe (bij Palembang) verleende zeer veel bijstand bij het reddings- werk. Zij stond medisch en verplegend per- soneel af voor de verleening van chirurgische hulp en stelde verscheidene vrachtauto's be- schikbaar ten behoeve van de voedseldistri- butie. Het opruimingswerk op den Ranau-weg vordert goed. Verwacht wordt dat dit werk binnen vijf dagen gereed zal zijn. Thans zijn nog slechts twee kilometer onberijdbaar. Volgens de laatste berichten bedraagt het aantal dooden in de marga Ranau 99, dat der zwaargewonden 65. In de marga Adjih bedraagt het aantal dooden 5, dat der zwaargewonden 7. De Goenoeng Seminoeng (ten Z. van het Ranaumeer) vertoont van onder tot boven een groote scheur. In de doesoens Kota Batoe en Pagardewa zijn op verschillende plaatsen warmwaterbron- nen ontstaan. De bevolking is rustig en gelaten. Kleine schokken duren voort. In het Ranausche is Banding Agoeng ge- heel verwoest, Djepara, Pilia, Tandjoeng Djati en Kota Batoe zijn zwaar beschadigd. Kota Batoe werd door brand geteisterd. Onder de dooden bevinden zich ook enkele In- heemsche volkshoofden. Nader meldt Aneta: Men heeft thans in de residentie Benkoelen de volgende becjjfering gemaakt van het aan tal slachtoffers van de aardbeving. In de marga Soekau zijn 29 dooden en 19 zwaargewonden. In de marga Kembaling zijn 27 dooden. „Heel interessant", zei iemand op dat oogenblik hardop in het Fransch. Dat was Graniby's stem. Ik keek op. Hi) stond vlak naast Mendoza. „Heel interessant", zei hij nogmaals. ,,Maar tot mijn spijt heb ik geen tijd meer, om lan- ger te blijven". Onder het spreken draaide hij zich om en legde zijn hand op Hazelrig's arm. ,,'t Spijt me zeer, Mr. Hazelrig", zei hij, „maar zaken zijn zaken". Hazelrig ging naar den premier en mom- pelde iets over een drinigende afspraak. Se condo de Montana (bcog met hoofschen zwier, Even later liepen we met ons drieen de don- kere gang door. Bij den eersten hoek kreeg ik opeens een onweerstaanbare behoefte, om achterom te kijiken. En werkelijk, als mijn hoed niet onder het bed van Filips II gelegen had, zou ik dien op dat oogenblik voor Mendoza afgenomen hebben. Zijn zelfbesheerscihing was volmaakt niets verried wat er in den man omging. En zijn rustige beschaafde stem, die in gloed- rijke bewoordingen de verschillende beziens waardigheden in de Galerij der Veldslagen beschreef, bleef tot ons drooklinken, tot we den tweeden hoek omsloegen. Daama werd het stil. Geen halve minuut later stonden we buiten in het warme middag-zonlicht, met het kloos ter, groot en massief achter ons. Granby was vooruit gegaan en de groote auto stond al op het begrime voorpleiin, zacht zoemend, op ons te wachten. De Lancia was verdwenen hetgeen ik na het gesprek in de ,,fluisterkamer" wel had kunnen voorzien. Lemesurier had weer bezit genomen van zijn eigendom en was naar Madrid gegaan. „Vijf uur", zei Granby. „Vijfenivijftig kilo meter hebben we te rijden en dat moeten we In de marga Liwa omstreeks 150 dooden. Omtrent medische hulp in de marga Liwa is niets bekend. Verdere bijzonderheden ontbreken. De ge- ruchten houden aan dat voomamelijk steenen I huizen zouden zijn ingestort. BEZOLDIGING VA|N OVERHEIDS- PERSONEEL. Brj beschikking van den Minister van Bin- nenlandsche Zaken is ingesteld een commissie, belast met het vaststellen van normen, welke mede met het oog op de huidige bijzondere tijdsomstandigheden door het centraal gezag behooren te worden aangelegd bij de beoor- deeling van de bezoldiging (in ruimsten zin genomen) van het personeel in dienst van provincien, gemeente, waterschappen, veen- schappen en veenpolders. Tot lid en voorzit- ter is benoemd de heer J. Schouten, lid van de Tweede Kamer, en tot leden de heeren W. Drees, mr. C. M. J. F. Goseling, H. W. Tilanus en dr. I. H. J. Vos, alien lid van de Tweede Kamer, en tot adviseerende leden de heeren W. M. Palm, directeur van het Centraal Bureau van voorbereiding voor ambtenaren- zaken (tevens secretaris) en A. Mastenbroek, referendaris bij het Departement van Sociale Zaken. Ook Rotterdam vraagt verlaging. Bij haar antwoord aan de Tweede Kamer op de begrooting van het loopende dienstjaar heeft de regeering te kennen gegeven, dat zij bij den stand van de schatkist niet tot ver laging van de loodsgelden of tot afgifte van loodscertificaten kan overgaan dan nadat deze aangelegenheid, mede in verband met het vraagstuk der gemeentelijke havengelden, zou zijn bestudeerd. De Scheepvaartvereeniging ,,Zuid" heeft destijds na kennisneming van dit standpunt, dat zij als juist moest erkennen, dientenge- volge geen verzoek gedaan om alsnog tot een spoedige, voor de scheepvaart noodzake- lijke verlaging van loodsgelden te besluiten. Intusschen zal, na een reeks verlagingen van particuliere tarieven (en loonen) een belang- rijke verlaging der gemeentelijke havengelden met ingang van 1 Juli a.s. in werking treden. In dit stadium heeft de Scheepvaartver eeniging ,,Zuid" thans een adres gericht aan den voorzitter van den ministerraad om ten sterkste aan te dringen op het goedkooper maken van de haven door middel van een be- langrijke verlaging der loodsgelden, waarbij het verleenen van loodscertificaten aan daar- voor in aanmerking komende gezagvoerders mede mogelijk zou moeten worden gemaakt. Hierdoor zal men kunnen bijdragen tot het voorkomen van een verdere vermindering van het reeds lage cijfer der havenbeweging. „Het is u bekend zoo zeggen adressan- ten dat de regeling der zeeloodsgelden reeds sinds 1875 ongewijzigd bleef en in gee- nen deele meer beantwoordt aan den tegen- woordigen economischen toestand in het scheepvaartbedrijf. Door den val van den Bel- gischen franc is destijds het loodsgeld van Antwerpen tot een zevende van het bedrag in goudfranken teruggebracht, zonder dat aan het loodsgeld van Rotterdam iets werd gewij- zigd. Ook ten aanzien van Hamburg is Rot terdam zeer in het nadeel. Bij vergelijking van kosten per geloodste mijl overtreft het loodsgeld op de Nederland sche toegangen uit zee dat van buitenland- sche concurreerende havens belangrijk, som- tijds zelfs vele malen. Dit alles maakt het ge- wenscht, dat thans ten spoedigste het tarief der loodsgelden gebracht worde op een peil, dat met den huidigen toestand overeenkomt en de scheepvaart door het verleenen van loodscertificaten zooveel mogelijk van onnoo- dige lasten wordt ontheven. DE FINANCIEELE POSITIE VAN ZAANDAM. Wordt alles op haren en snaren gezet? In de Dinsdag gehouden vergadering van den gemeenteraad van Zaandam is in behan- deling gekomen het voorstel van de soc-dem. raadsfractie, om aan Ged. Staten en aan de Regeering te berichten, dat de gemeenteraad niet bereid is, in de begrooting 1933, overeen- komstig de voorschriften van de Regeering, zoodanige wijzigingen te brengen, dat haar in een kleine vijfemveertig minuten klaar- spelen. En avant!" ZEVE'NTIENDE HOOFDSTUK. Ik begin opnieuw. Tien minuten vddr den ons toegemeten tijd waren we alweer in Madrid terug. Ik zat op de aehterlbank tusschen Granby en Hazelrig in. Toen we de Plaza de Oriente opzwaaiden legde ik mijn hand op Granby's knie. „We halen 't ouwe jongen" zei ik. ,,Dit is een van onze gelukkige dagen". Op hetzelfde oogenblik stopte de auto met een schok, die rhrji bijna om Manuels hals deed viiegen. De slagboom was een verkeers- agent, met opgeheven hand. Ik maakte een beweging, of ik uit de auto wilde springen, maar Granby duwde me neer en wees naar iets boven onze hoofden. En ja, nu zag ik het ook. Een groote roode schijf met ,,direccion prohilbida" in keurige witte letters erop. „De Calle Mayor mag maar in een richtimg bereden worden", zed Granby. ,,Josd heeft zich leelijk vergaloppeerd". Granby bleek, helaas, gelijk te hebben. De agent had zijn notitie-iboekje al te voorschijn gehaald en niets wat we zeiden uitleggin- gen .vleierijen, onbeschofthaden, de mogelijk- heid van een douceurtje baatte. De man liet zich eenvoudigweg niet vermurwen. En pas na een minuut of tien kreeg Jose vergun- ning achteruit te rijden, te keeren en langs een ornweg naar de Gran' Via te gaan. En zoo kwam het, dat het al vijf over zessen was, toen we de witte steenen stoep van de Spaansch-Ameriikaansche Bank opgingen. De kantoren waren op de eerste verdieping van een wit-steenen wolkenkrabber en van buiten gezien, zag het geheel er ultra-modern en buitengewoon practisch uit. Maar we schon- ken al dien uiterlijken kenmerken van dege- goedkeuring is verzekerd, en waarbij de frac- tie Burg, en Weth. uitnoodigt, aan de beide genoemde colleges te berichten, dat de kas- middelen der gemeente binnen zeer korten tijd niet meer toereikend zullen zijn, om zelfs de meest dringende betalingen, onder meer van rente, loon en steun, te doen, en Ged. Staten en de Regeering te verzoeken, met spoed zoo danige maatregelen te nemen, dat aan de financieele verplichtingen kan worden vol- daan, nu de Gemeente zelf door het inhouden van de uitkeering uit het Gemeentefonds daar- toe buiten machte gehouden wordt, meldt de „N. R. Crt.". Met dit voorstel hebben Burg, en Weth., heeft althans de meerderheid in dit college, bestaande uit de soc.-dem. wethouders Prins en Kelder, benevens burgemeester K. ter Laan, zich vereenigd. De wethouders Kan (a.r.) en Kamphuis (r.k.) hadden zich tegen het voorstel verklaard. Brj het aangaan van de kasgeldleening bij het Rijk, waarvan het bedrag tot ongeveer 3.4 millioen is gestegen, heeft de Regeering het beding gemaakt, dat bij niet tijdige aflos- sing inhouding van de uitkeering uit het Ge meentefonds kan volgen. Dit heeft ook reeds eanmaal plaats gehad. Toen op den verval- dag 1 Maart j.l. de gemeente in gebreke bleef, heeft de Regeering de Mei-uitkeering tot een bedrag van ongeveer 150.000 ingehouden. Hetzelfde staat op 1 Augustus te gebeuren, als v6<5r dien tijd niet de gewenschte over- eenstemming is bereikt. En daar ziet het niet naar uit, want de gemeenteraad heeft het voorstel van de soc.- dem. fractie aangenomen met 12 tegen 11 stemmen. Het gebeurde te Zaandam is schrijft „De Telegraaf" voor het geheele land van het grootste belang. In vele gemeenten is be- zuiniging een dringende plicht. Te 's-Graven- hage kent men het euvel en men heeft den vasten wil, van het te bestrijden. Zaandam zal daarom ongetwijfeld als een principieel ge- val worden behandeld. De Regeering zal toonen, dat zij een verantwoordelijkheid durft dragen, die de sociaal-democratie niet op haar schouders wil nemen. Zij zal er niet voor terugschrikken krachtig in te grijpen. De roode meerderheid der gemeente Zaan dam heeft een zwaren slag toegebracht aan de gemeentelijke autonomie. Paragrafen in onze Grondwet, die menigeen reeds vergeten was, verkrijgen actualiteit. Wrj herinneren in dit verband aan artikel 144 4e lid der Grond wet, dat als volgt luidt: „Wanneer de regeling en het bestuur van de huishouding eener gemeente grovelrjk worden verwaarloosd, kan eene wet de wijze bepalen, waarop in het bestuur dier ge meente, met afwijking van het eerste en tweede lid van dit artikel, wordt voorzien." Het voorbeeld, dat Zaandam geeft, doet ons vreeiBn, dat de Regeering haar bezuinigings- politiek ten opzichte der gemeenten ten slotte niet zal kunnen doorzetten, zonder van dit wetsartikel gebruik te maken. Het zal in de eerste plaats de schuld der sociaal-democratie zijn, indien de Regeering alleen langs dezen weg het land zal kunnen redden voor de drei- gende ramp der inflatie. NA HUGENBERG'S VERDWIJNEN. Hugeniberg heeft schrijft de N. R. Crt. moeten wijiken. Zijn moed was nog ongebro- ken, maar de partij, waarop zijn positie be- rustte, is hem ontvallen. Hij zelf zou den strijd nog hebben voortigezet. Zrjn politieke vrienden waren echter murw gebeukt door de vervolging, die nu ook tegen hen op touw gezet was. Hun capitulatie was de losprijs voor hun partijigenooten, die gevangen waren gezet en had vender ten doel het diagelijksch brood te redden van medestanders onder de ambtenaren, die gevaar liepen hun posten te verlieizen om door nazi's te worden venvangen. Zonder partij kon Hugenberg niet verder.. Hij heeft zijn ambt neergelegd en hij zal zich uit het politieke laven terugtrekken. Het feit, dat hij de grootste bezitter van kranten en andere middelen van publiciteit in Duitsch- land is, zal hem niet baten als hij zijn stand punt nu nog uiteen zou willen zetten, want dat zou door de madht, die hem heeft weg- l'jikheid en zakelijkheid weinig aandacht, want op de bovenste tree van de stoep stood een slank figuuirtje ons op te wachten. „Paps" slechtaard!" Julia gnng haar vader meteen te lijf „je bent precies vijf minuten te laat. De vogel is gevlogen!" „Neen!" zei Granby. „Ja!" zei Julia. „Is ze heusoh weg?" vroeg Hazelrig. .,Ja", verklaarde Julia. ,,Ze was precies op tijd. Ik ben haar achtema gegaan, zooals we afgesprokeci hadden. En raad eens, wie toen binnen kwam wandelen?" ,,Frau Schindler?" zei ik. Julia knikte. „Frau Schindler met dien griezeligen Zuid- Amerikaan. Zijn naam beo ik vergeten". ,,De Castro", kwam Granby haar geheugen te hulp. „En, als Dritter im Bunde, een snoezige Franschman." ,,Snoe®ig?" herhaalde Graniby. Julia keek hem aan. „Hij zag er in elk geval beeldig uit", zei ze effen. „De fattigste modepop, dien ik ooit buiten de uitstalkast van een confectiewinkel heb zien rcndwandelen", verklaarde Granby kort- af. „Hij was er in elk geval bij", ging Julia voort. „Ik heb natuurlijk mijn uiterste best gedaan, om Donna Concepcion te vermurwen, maar ze was zoo koppig alsnu ja, jullle weet wel. Ze wou absoluut niet luisteren. Ik heb nog geprobeerd op haar hebzucht te werken, maar ze lieten me staan, gingen naar binnen en kwamen er na tien minuten weer uit. De prooi kalm en de slang lachend ze liepen alle drie te grijnzen. En daama reden ze weg". (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1933 | | pagina 5