SPORT. GEMEHODE RERIGHTEH. TER NEUZEN, 28 Juni 1933. SLUISKIL. AXEL. HOEK. SAS VAN GENT. BRESKENS. RECHTSZAKEN. van de vliegtuigen boven Italie dat echter heel-emaal niets geheimzumigs of verborgens gehad heeft? Het is niet te loochenen, dat de geheele buitenwereid en stellig oak een groot gedeelte van de tot zwijgen genoopte iDuitsche bevolking sceptisch gestemd is. Maar werkelijfcheid of niet, duidelijk is reeds waartoe dat al dan niet legendarische bezoek fbans door de Berlijnsche propaganda wordt gebruikt. Te Geneve ter ontwapeningscon- ferentie zal men in deze dagen nieuwe moei- lijkheden vreezen. Volkomen duidelijk echter zijn de dingen in Duitschland zelf. Daar bereiden de gol- veo, en vrij wilde golven, zich vender uit over het land en er is heel weinig, dat er nog boven uit steekt. De strijdorganisaties der Duitsch-nationalen en de geheele Stalen Helm zijn verzwolgen, evenals de laatste resten van de volkspartij. Van de Beierscbe volkspartij zijn nog slechts eenige wrakstuikken zicht- baar. De katholieke vakbeweging is gleich- geschaltet. Haar functionarissen zijn door naz'is vervangen. De katholieke kerk is in haar organisatde nog niet aangetast, maar nu in de protestantsche kerk tenslotte toch wet wet en rituaal verzet zijn worden de gevaren voor haar heel groot. ,,Niet durven" komt in het binnealanidsche vocabularium van de najzi's Diet voor. De jeugdorganisaties, ook die van volmaakt onpolitiek karakter, zijn verboden. Dit alles wat wij hier opsommen is zoo goed als in den week gebeurd. De storm zweept de golven op en voort, bet wilde element zegeviert. Heines, het hoofd der politie te Breslau, die door de zijnen met den naam veemmoordenaar is getooid als een eeretitel, die dezer dagen aan een hem be- zoekend Engelscb journalist Holtrop het por- tret van de moordenaars van Beuthen op zijn schrijftafel liet zei,n van de thans losgelaten jongelui wier wanidaden het vorig jaar nog een rilling door Duitschland konden doen gaan, Heines dan is belast met de reorgani- satie van de politie in Pommeren. Dit toont aan welke lieden thans in de partij (boven liggen. Te midden van dit alles voert Hugeniberg met in bet tegenwoordige Duitschland onge- evenaarden moed den strijd van zijn minister- sehap. Hij heeft een afgezant naar Hinden- tourg gestuurd met weinig zekerheid echter, dat die afgezant te Neudeck tot den ouden president zal worden toegela^en, daar een af- deeling S.A. zoo zorgvuldig waakt voor de rust van het staatshoofd dat slechts uitver- korenen tot hem kunnen doordringen. Hugen- berg beroept zich er op, dat met zijn aftre- den de volmacht van den Rijksdag aan de nationale regeering zou vervallen, daar deze uitsluitend op naam van de coalitieregeering is uitgeschreven. De nationaal-socialisten oetkennen dat. De regeering, zoo zeggen Zij, dat is de rijkskanselier. Zoo lang hij aanblijft is er niets veranderd. Deze discussie is ech ter slechts een woordenstrijd om 's keizers baard. Immers al zou de volmacht vervallen dan nog zou Hitler die onmiddellijk kunnen vervangen, nu ook de socialisten uit den Rijks dag verdreven zijn. Hugeniberg's stem zal zijn als die van een roepende in de woestijn, om- dat alle monden om hem gesloten blijven. Hoe zal hij zelf nog kunnen roepen? Het belanigrijkste in dit alles zijn niet de fi'ten op zich zelf, maar de verwachtingen die zij wekken. Wrj zien nu nog de revolutie uitsluitend afbrekend aan het werk. Alles slaat Ziji neer op ieder gabied van onze samen- leving. Spoedig zal er niets meer zichtbaar zijn boven haar golven en daar beneden zullen slechts heel schaarsch nog ondiepten zich af- teekenen zooals in Rusland. Maar als dan het opbouwend werk begint, hoe zal dat er uit zien? Zij, die zich hebben verheugd over Hitler als over den redder van de moreele en oeconomische constructie der samenleving, zullen wellicht niet alien meer gerust zijn. En met reden, Hitler is toch nog te zwak gebleken als beschermer tegen de gevaren die hij heeft opgeroepen. Als nu Hugenberg verdwijnt en de leiding van de economische zaken ook in den golfslag van den stortvloed komt, hoe zullen dan de han- delsbetrekkingen van Duitschland met het ibuitenland zich ontwikkelen VERKOOP RIJWIELBELASTING- PLAATJES. X>e verkoop van de rijwielmerken voor het dienstjaar 1 Augustus 193331 Juli 1934 zal op de kantoren der posterrjen op 24 Juli be gin nen. MIDDELBAAR ONDERWIJS. (Bij Kon. besluit van 23 Juni zijn wederom tijdelijk benoemd aan de R.H.B.S. te Ter Neu- zen tot leerares mej. M. H. van Eck en tot leeraar de heer C. A. Campagne. IN HET RUIM GEV ALLEN. Een matroos van het Finsche s.s. Union", liggende in een der kanaalhavens alhier, is in het ruim gevallen en zwaar gekneusd opge- nomen. yACANTIECURSUS BINNENVAART. Bezoek aan de haven van Gent. Naar wij vememen zal de vacantiecursus van het Onderwijsfonids voor de Scheepvaart voor directeuren en leeraren der Bmnenvaart- scholen dit jaar gehouden worden van 31 Juli tot 5 Augustus. Het instructievaartuig „Prinses Juliana" aaniboord waarvan de vacantiecursus plaats heeft, zal met de deelniemers aan den cursus een oefentocht maken door Zeeland, met als eindbestemming de Belgische haven Gent. De routte is als volgt vasitgesteld Amsterdam Dordrecht Ter Neuzen Gent en terug via Breskens Vlissmgen Middelburg Veere Dordrecht Gouda Haarlem naar Amsterdam. SCHIP OMHOOG. Moiandagavond is, de Oosthaven willende binnenvarea, alhier op den Oostelijken dam omhoog geloopen het met turfstrooisel ge- laden tjalkschip ..Excelsior", schipper N. van der Veen, komenide van Kesepertwist, bestemd naar Belgie. Het schip maakte veel slagzij en daar het water nog een uur vallen moest, vroeg de gezagvoerder assistentie, om zoo mogelijk het schip nog vlot te krijgen. Het is daarop afgesleept door de sleepboot „Willem" van de reederij W. Muller alhier. Het vaartuig was door het schurem over de steenen eeniger mate lek geworden, hetgeen echter geen beizwaar was om de bestemming te vervolgen. GESLAAGD. Heden slaagde aan het Instituut Rient Bait te's Gravenhage voor het diploma C machine- schrrjven, de jongedame E. Hofman te Othene, ONTVANGERS DER DIRECTE BELASTINGEN, ENZ. Bij Ibeschikking van den Minister van Fi nancien is de ontvanger der directe belastin- gen, enz. P .Thijssen, vroeger te Ter Neuzen verplaatst van hat kantoor der directe belas- tingen enz. te Zaandam naar bet kantoor der directe belastingen te Enschede. DE LAND ARBEIDERSST AKING IN ZEEUWSOH-VLAANDEREN. In verband met het nog steeds voorbdiuren van de lanidarbeidersstaking te Zuidzande en Retranchament in Westelijk Zeeuwsch-Vlaan- deren, heeft de rijkabemiddelaar, prof. Jose- phus Jitta, de landlbouwers uit die dorpen en de vertegenwoordigers van de landaibeideirs- bonden opgeroepen voor eene bespreking op heden te Vlissingen. RIJK9KWEEKSOHOOL OOSTBURG. Aan de Rijkskweekschool te Oosthurg wer- den geexamineerd 6en vrouwelijke en vlijf manenlijke eandidaten. Afgewezen een. Geslaagid mej. D. S. Risseeuw te Sehoon- dijke en de heeren M. Beum, St. Kruis, C. Rruggeman te Boschkapelle, A. Dierikx te Sluis (Heille) an F. Klaaijsen te Breskens. TECHNISCHE HOOGESCHOOL. Geslaagd aan de Teclinische Hoogeschool te Delft voor het prop, examen civiel-ingenieur, de heer L. van Bendegom te Oosthurg. TE GEEF? Men meldt dat de scheepsiwerf te Hans- weert met bijibehoorenide erven enz. in het openbaar is verkocht voor1000 aan den aannemer Van der Straaten aldaar. GEVONDEN VOORWERPEN. De inspecteur van politie alhier maakt be- kend dat omtrent onderstaande gevonden voorwerpen tnlichtingen te bekomen zijn aan de daarachter vermelde adressen: Koper gewicbt, P. Gerreman, Tholensstr. 114 Doos met autolamp, D. Versluijs, Mart. Eijkestraat 7. Duif, A. Roeland, Westkolkstraat 14. Jongenskiel, P. Harms, Tholensstraat 35. Oliejas, L. Storp, Oostkade 22, Sluiskil. Etui met riempje, A. Pattist, Molengang 5. Koralen armband, wed. J. van de Wege, le De Feijterstraat 33. Ring met sleutels, bureau van politie. Bril, P. van Riet, 2e Verbindingstraat 3. NIEUWE TELEFOONAANSLUITINGEN. Rijkstelefoonnet Ter Neuzen: Iz. Fonteijn, heeren- en kinderkleeding, Noordstraat 22. Hulptelefoonkantoor Sluiskil F. Dehalu, directeur A. C. Z. de Carboni sation. P. Scheele, garage, Louisastraat 1. Gez. Jacobs, hotel, kanaalstraat 48. Hulptelefoonkantoor Sluis H. Boogaardde Paauw, cafd Lammens- vliet, Kade 5. Hulptelefoonkantoor Zaamslag. F. Dekker, controleur Tarwe-Org. A 50. Publiek telefoonstation Othene. J. Scheele, autohandelaar, D 85. 217 29 35 36 43 33 zonden, waarin zij erop wijst dat de lang- durige werkloosheid, dermate demoraliseerend is, dat alles gedaan moet worden om de fu- neste gevolgen er van te ondervangen. Zij is van oondeel, dat nog veel moet gedaan kan en moet worden voor de geestelijk zedelijke verzorging dan tot op heden gedaan is. De commissie vestigt er de aamdacht op, dat het niet in haar bedoeling ligt het werk zelf ter plaatse te organiseeren, dit zal moe- ten geschieden door plaatselijke commissies, samengesteld uit vertegenwoordigers van de verschillende groepen hierboven genoemd, welke hebben na te gaan wat ter plaatse ge daan kan worden voor de vakopieiding, ont- wikkeldng en ontspanning. De commissie wil alleen stimuleerend werken en zooveel moge lijk met advies en voorlichting bijstaon. Daar er voor de commissie alles in gelegen is om een zoo zuiver mogelijk overzicht te krij gen van heitgeen men in de verschillende ge- meenten reeds doet, is een vragenlijst biijge- voegd, welke de secretaris van de Provinciale commissie, de heer J. Lorier Jr., Beemhouwens- singel 70 te Middelburg gaarne v66r 20 Juli ingeivuld terugvenwacht. Toen Dinsdagavond de heer A. Eeckhout, uit Hulst, directeur der zangvereeniging „Polyhymnia" met zijn auto uit de richting Sas van Gent naar hier kwam, en even op den kanaalweg stilhield, om daama te draaien in den zijweg bij Kielman, waar hij gewoon is zijn auto te parkeerem, kwamen uit de rich- ting Ter Neuzen 3 personen per rijwiel. Of- schoon de heer E. richting aangaf kwam een der wielrijders, de heer Maurice Deneef, leeraar te Assenede, door onoplettendheid met zijn rijiwiel onder de auto. Het rijwiel werd daarb'iji geheel veruield, torwijl de berijder in het gelaat verwond werd. De heer Deneef beriep zich op de mareehaussee, voor het uit- maken der schuldvraag, daar de heer E. geen sein had gegeven. Naar men ons meldt wees het onderzoek het tegendeel uit, daar het richting aangeven als sein was te beschou- Bij gunstig weder zal de Chr. Harmonie „Hosanna" op a.s. Domderdagavond een con cert geven op het Marktplein, waarbij het volgend programma ten gehoore zal worden gebracht 1. St. Cecile, marsch. 2. Migmon, ouverture. 3. La Toumusienne, polka voor claiinette Isidora, fantaisie lyrique Largo voorstellen hoe onze voorouders een paar eeuwen geleden er in hun boerenkleedij heb ben uitgezien. De Commissie Onderzoek Hdstorie Axel (CjO.HA..) wordt dus omgezet in een in saananwerking met en onder financieelen steim van V.V.V. werkend geheel, dat in dit opzicht zal trachten (en moge slagen) aan onze plaats eenige meeidere curiosa te ver- bindeci. Wij zien met spanning uit naar den vasteren vorm der grootsche plannen! Jaarmarkt of Toondag? Naar wij uit de meest vertrouwtaare bron vemameci zal de afd. Axel van de Z. L. M. zich met een rekwest tot den raad wenden, teneinde in November inplaats van de afge- schafte jaarmarkt een „Toondag" te houden. Aan dit adres zal de V.V.V. hare mede- werking in den vorm van adhaesiebetuiging verleenen. Raadsvacature. De heer Jan Buijze vertegenwoordiigend lid van den raad voor de S.D.A.P. heeft wegens oneenigheid en meeningsverschil in de partij- afdeeling te Hoek zijn mandaat ter beschik- king gesteld en bedankt. Opvolger op de lijst is de heer Jac. de Hamer Jzn. Bij Kon. besluit is herbenoemd tot burge- meester van Sas van Gent, de heer L. W. G. Hoefnagels. Kind overreden. Maandagmiddag is te Breskens het 10-jarig dochtertje van H. Tentijn, door een passee- renden auto aangereden. Zwaar gewond is de kleine naar de ouderllijke woning vervoerd. De Scheldebeker zwemwcdstrjjd. Voor den op 8 Juli te houden jaarlijkschen Scheldebekerziwemiwedstrqd van Breskens naar Vlissingen, zijn 25 deelnemenden inge- schreven, namelijk 9 dames en 16 heeren. 4. 5. 6. 7. VERZEKERINGS MIJ. „GRONLNGEN". Vrijdag, den 23sten Juni j.l. werd in het hotel des Pays Bas te Utrecht, de jaarlrjksche algemeene vergadering gehouden van „Gro- ningen", alg. Onderl. Mij. tot verzekering van paarden en rundvee, in 1903 opgericht te Gro- ningen, van 1 Mei 1921 af gevestigd te Utrecht. De directeur, de heer F. F. Leopold, bracht verslag uit over het afgeloopen jaar 1932. Er werden 548 schaden uitbetaald, tot een totaal bedrag van 115.256.86. De reserve der Mij. bedroeg per 31 Decem ber 1932 166.119,16. Blijkens het rapport van de commissie tot nazien der rekening en van den accountant, den heer J. Groenhuijse te Utrecht, werd de administratie in orde bevondien. De aftredende commissarissen werden her- kozen. ZEEUWSCHE LANDBOUWMAATSCHAPPIJ. In de vergadering van den Kring Walche- ren der Zeeuwsche Landbouw Maatschappij vereenigde men zich met de voorstellen voor de algemeene vergadering om het Kon. Ned. Landibouwcomit£ te verzoeken een nieuiw urgentieprogramma samen te stellen en met dat tot het toepassen van korting op de con- tributie. De Rijkszuivelconsulent, de heer Zwager- man gaf een uiteenzetting van de regeling, die voor Walcheren is getroffen ter zake van de consumptiemelk en bracht hulde en dank aan de autordteiten voor hun steun daanbij Een telegram van dank zond de vergadering aan den regeeringsoommissaris der Crisis- Zuivel-Centrale, waarin tevens dringend ver- zocht wordt om krachtige onderdrukking van ontbindende krachten. STERTOCHT VAN DEN A. N. W. B. Zaterdag bestaat de Algemeene Nederland- sche Wielrijders Bond, de groote organisatie op het geibied van taurisme in Nederland 50 jaar. Een der onderdeelen van de feestelSjkheden, die ter eere van dit gouden jubileum plaats hebben is een stertocht voor de beoefenaars van verschillende takken van sport te land en te water. Voor Zeeland komen voor deelnamen, gezien de afstanden, die in de voorwaanden zijn op- genomen alleen vliegeniers, automobilisten en motorwielrijders in aanmerking. Het doel van den stertocht is, dat alien ongeveer 1500 deelnemers Virjjdagmorgen tus- schen 10 en 12 uur op het vligeveld schiphol te Amsterdam aankomen en zich daar aan een gemeensehappelijike koffietafel vereenigen. Voor de conitrole zijn alom posten aange- wezen, waar de deelnemers, die met de kleu- ren van den A.N.W.B. gesierd zijn, zich moeten melden, wat kan geschieden van af Donderdaigmorgen 6 uur. Voor Zeeland zijn vier posten aangewezen, waar men zich ook in den nacht van Donder- dag op Vrijdag zal kunnen melden. Die posten zijn te Middelburg ten huize van den consul, den heer Mr. P. C. Adriaanse, Lange Delft H 15; te Sluis in het Bonds- hotel ,,'t Hof van Brussel", eigenaar den heer F. A. Hiller, Kade; te Ter Neuzen bij den heer A. W. Brons, Westkolkstraat 52 en te Zierikzee in de garage Anker, Havenplein A 325. Deze posten zullen kenbaar zijn aan den ontplooiden bondsvlag en des naohts aan een steeds brandend licht. Al zal Zeeland wel niet het meest van deze stertocht merken, zoo leek het ons gewenscht eenigsizins uitvoerig het doel van een en ander uiteen te zetten. Eventueel zoekenden naar de posten zal men nu met een aanwl'jzing ter wille kunnen zijn. WERKLOOZENZORG DOOR DE KER,KEN De provinciale commissie in Zeeland, inge steld door den Centrale Raad voor werk looizenizorg door de Kerken, onder voorzitter- schap van Z. Exc. Prof. Dr. J. R. Slotemaker de Bruine, heeft aan alle gemeenteraden, kerkeraden, Ohr. Jeugdorganisaties en Chr. Sociale Bonden in Zeeland een schrijven ge- niet M. d. J., oud 36 j., slager te Breskens, we gens mishandeling van Jacob de Geijter te Breskens op 22 Mei 1933, door hem op en tegen het hoofd te slaan. Eischf 25 boete of 10 dagen hechtenis. Uitspraak: f 20 boete of 10 dagen hechtenis. HOOGER BEROEP. Door M. E. v. P., echtgenoote van E. J., oud 42 j., zonder beroep te Clinge, is hooger be- roep aangeteekend tegen hare veroordeeling. LETSEL DOOR SCHULD. Het Haagsche Gerechtshlof wees arrest in de zaak tegen den architect L. A. G. uit Bres kens, die door de Middelhurgsche rechtbank is vrijgesproken van het hem ten laste gelegde veroorzaken van lichamelijk letsel door schuld. Met vemietiging van het vrijsprekend vonnis heeft het Hof Maandag G, veroordeeld tot een geldboete van /100 subs. 10 dagen hechtenis. DE ZAAK DOER ANONIEME BRIEF- SOHRIJVERIJ. Men meldt aan de N. R. Crt. Naar wij vememen, zal een revisie-aan- vrage van het vonnis tegen ds. R. inzake de anonieme briefschrijverij binnenkort ingediend worden door jhr. mr. De Braauw te 's Gra venhage. Bereids zijn eenige buitenlandsche praphologen geraadpleegd over de tijdens de gevangenschap van ds. R. ontvangen brief- kaarten met berichten uit toen verschenen dagbladen. Daar de experts voor het Hof te Amsterdam hebben verklaard, dat de later ge- volgde schrijverij van de zelfde hand afkom- stig was, als waarmede de geincrimeerde be- leedigende kaarten gescbreven waren, zal vermoedelqk op dit punt de nadruk worden gelegd. Meulders. v. d. Glas. Delbecq. Bedouin. Handel. Feesitouverture Sam Vlessing. Bienvenue, polka voor sax. soprano Boland. 8. Marsch uit de opera Aida Verdi. 9. Paraphrase over „Vespergesang" Rub. 10. Oadettenmarsch Vercauter. 11. Koraal: Psalm 150. Wit-Gele Kruis. Met de Staatscourant van 24 Juni zijn ver- zonden afdrukken van de statuten betreffende het Wit-Gele Kruis, R.K. Vereen. voor Volks- gezondheid en ziekenverpleging, gevestigd te Axel. Motorongeluk. Precies op de grens onzer gemeente had Maandagmiddag ongeveer half 2 ure een ern- stig motorongeluk plaats, dat nog betrekkelijk goed is afgeloopen, doordat het geen doode- ljjke gevolgen heeft gehad. Zekere S„ een Spanjaard, die werkzaam is op de 1'Azote en gehuisvest is in de barakken van de C.N.A. kwam per motor uit de rich ting Axel en nam blijkbaar met te groote vaart den vrjj scherpen bocht nabij de wed. Tacq, om den weg in te slaan naar de terrei- nen der ammoniakfabriek. Door deze blijkbaar onjuist berekende manoeuvre kwam hij te vallen op een zoodanige wijze, dat hij ernstig aan hoofd en armen gekneusd, moest worden opgenomen. Na door de direct ter plaatse zijnde actieve rijkspolitie en den verbandmees- ter-controleur der fabriek verbonden te zijn, is hij naar de R.K. ziekenverpleging te Sluiskil vertransporteerd. Zijn toestand is, naar wij vememen verontrustend. Auto-ongeluk, Een ongeval dat aan een andere oorzaak toegeschreven dient te worden gebeurde in den nacht van Maandag op Dinsdag even voorbij den Tol nabij de hoeve „Nooit Ge- dacht". Een oud vehikel uit Noord-Brabant, waarin zich 4 personen bevonden, die blijk baar aan het passagieren waren, kwam in een langs de weg gestapelde partij klinkers terecht. Het Fordje bleek zwaar gehavend maar wat het ergste was ook een paar der inzittenden liepen kneuzingen op. De Rijks politie heeft zich nadien met het geval be moeid en beslag op den wagen gelegd, terwijl de inzittende dame, mej. v. d. A. zonder ge- leide hare ouderlijke woning te Ter Neuzen moest opzoeken. Een Axelsche Boerenkamer. Tot de verdere plannen van het V. V. V.- bestuur behoort o.a. dit jaar nog een feest- week in de maand Augustus. Het bestuur heeft het echter in overleg met een uit de leden gevormde commissie, die tot taak had na te speuren van welk jaar eigenlijk de Axelsche stadsrechten dateeren, noodig geoor- deeld, den moed nog niet te laten zakken en het repertoire nog wat uitgebreid. Evenals zulks eenigen tijd geleden te Kloos- terzande plaats had, zal omstreeks 31 Augus tus alhier in de Christelijke Landbouwschool een Oranje-Tentoonstelling worden georgani- seerd. Verder zal onze land van Axelsche weliswaar sterk verdwijnende dracht ter op- blistering worden geexposeerd. Een commis- sie uit V. V. V.-leden bestaande, n.l. de heeren J. K. de Jonge, D. J. Oggel Jz. en Johs Vink, is n.l. gisteravond daartoe nader met de hee ren A. P. Esselbrugge en A. van Maale aan- gevuld, teneinde onder auspicieen van de V. V. V. en dank zij haar financieelen steun het zoover te krijgen, dat ook na de Oranje- Tentoonstelling aan onze gemeente een nieu we merkwaardigheid in den vorm eener Boe renkamer zal zijn toegevoegd. Elk die voor bovenstaand doel zijn steentje kan bijdragen of iets bijzonders heeft, (dat merkwaardiger is dan baaie rokken of ,,kee- tersche keuzen"), kan zich tot e<5n van boven- genoemde heeren wenden. Aan den heer A. P. Esselbrugge Az. komt de eer van het vaderschap van de te ver- wezenlijken Boerenkamer toe. Dank zij zijn streven (daar de commissie aanvankelijk tot taak had na te speuren het juiste tijdstip van de verleening onzer stadsrechten, waaromtrent men in het duister blijft tasten) bereikt men op deze wijze dan toch iets interessants. De Commissie blijft te dien opzichte trouwens ac- tief getuige haar naam: C.O.H.A. (Commissie Onderzoek Historie Axel). Het spreekt dan ook vanzelf dat zij alle in den loop der tijden in de kleeding aangebrachte wijzigingen, voor- al als deze in den vorm van bijdragen komen, gaarne zal aanvaarden en t.z.t. zal exposeeren Op deze wijze zal men niet alleen aan den naar Zeeuwsch-Vlaanderen verdwaalden toe- rist, maar ook aan het thans levende land van Axelsche geslacht aanschouwelijk kunnen VOETBAL. De Rotterdamscihe eerste kdasser „Sparta" zal op 15 Juli e.k. met een sterke combdnatie uitkomen tegen „Axel I". Ook de V. V. „Hulst" zal naar wij ver- nemen trachten ook te Hulst een wedstrijd te spelen tegen deze combinatie, waaromtrent echter nog niets definitiefs bepaald is. BOKSEN. Dinsdag is naar men ons meedeel-t in het lokaal van de Palas Sporting Club alhier, een demonstratie gegeiven, die door vele bezoekers werd bijigewoond. De opening bracht samen Bram Verlinde en Kees Grdep, deze gaven 3 ronden boksen, die wel in den smaak van 't publiek vielen. Daarop volgde Joz. Nieuwelink met Jan Schip- pers. Ook deze wedstrijd werd met aarudacht gevolgd, te meer daar het eerst genoemde z'n eerste partij was. Daama kreeg men M. v. d. Have aan den vloer die de trainer zelf tot tegenstander had. Het waren 3 toffe ronden, waarin heel wat leder verzet werd. Tot slot volgde touiwspringen, punshbal, schaduiwfboksen en cal li sfchen i cs-oefeningeo welke de boys in goeden vorm houden. Dat het publiek tevreden was, bewees het applaus na iedere ron.de. POLITIERECHTER TE MIDDELBURG. Zitting van Dinsdag 27 Juni 1933. De volgende verdachten waren gedagvaard: R. D., oud 27 j., werkman te Hontenisse, werd verdacht dat hij op 13 Mei 1933 te Hon tenisse Josephus Baert een slag tegen het hoofd heeft gegeven. Eisch15 boete of 10 dagen hechtenis. Uitspraak: idem. E. C. .V, huisvr. A. B., oud 37 j., zonder be roep te Sluis, wegens beleeding van E. M. v. Morrelgem te Sluis op 13 Mei 1933. Eisch10 boete of 5 dagen hechtenis. Uitspraak: idem. M. E. v. P., echtg. van E. J., oud 42 j., zon der beroep te Clinge, wegens diefstal van twee stukken wortelen van Canadahoomen, toebehoorende aan F. de Nijs te Clinge, in het begin van de maand Mei 1933. Eisch: /15 boete of 10 dagen hechtenis. Uitspraak: /10 boete of 5 dagen hechtenis. M. S. R., huisvr. H. J. d. L., oud 25 j., zon der beroep te Sluis, wegens beleediging van Maria Theresia Descamps te Sluis op 17 Mei 1933. Eisch10 boete of 5 dagen hechtenis. Uitspraakidem. P. v. D., oud 30 j., vrachtrijder te Breskens, wegens vemielmg van 2 stoelen en een huis- deur, toebehoorende aan den herbergier W. Beerens te Schoondijke, op 27 Mei 1933, door die stoelen kapot te slaan of te stampen en de deur met een stuk metaal te beuken. Eisch: 15 boete of 10 dagen hechtenis. Uitspraak: idem. J. D., oud 18 j., leurder te Kieldrecht (B.), wegens diefstal van een haas, toebehoorende aan P. Dumoleijn te Clinge, op 14 December 1932. Eisch: 5 boete of 2 dagen hechtenis. Uitspraak: idem. J. .V, oud 25 j., bootwerker te Ter Neuzen, wegens beleediging van de agenten van poli tie Sol en B. van der Wal te Ter Neuzen, op 23 April 1933. Eisch: 15 boete of 10 dagen hechtenis. Uitspraak: Idem. F. W., oud 34 j., veedrijver te Hulst, wegens het met overschrijding van hetgeen toelaat- baar is eene koe tegen den buik te schoppen en pijn te veroorzaken, te Walsoorden op 29 April 1933. Eisch: 20 boete of 10 dagen hechtenis. Uitspraak: idem. L. A. H. d. V., oud 38 j., bootwerker te Sluiskil, wegens mishandeling van Leopold Obrie te Sluiskil op 13 Mei 1933, door hem een slag tegen het hoofd toe te dienen. Eisch: 15 boete of 10 dagen hechtenis. Uitspraak: idem. H. A. B., oud 36 j., schipper te Sluiskil, wegens beleediging van de agenten van politie Van der Wal en Vaders te Ter Neuzen op 20 Mei 1933, toen zij surveilleerden. Eiscb15 boete of 10 dagen hechtenis. Uitspraak: idem. A. S., oud 30 j., steenhouwer te Nijmegen wegens beleediging van den rijksveldwachter Durinck te Clinge, op 22 Mei 1933, toen hij surveilleerde. Eisch: 15 boete of 10 dagen hechtenis. Uitspraak: idem. AANVARING OP DE SCHELDE. Naar de directie van de Stoomvaart-MIij. „Oostzee" te Amsterdam aan de Msb. made- deelt, is de „Aalsum" Vrijdagnacht op de Scbelde in aanvaritig gerweest met het Ital. s.s. de ,,Emanuele Accame". De ,,Aalsum" is boven de waterlijn beschadigd. De steven van het schip is gebroken. Het schip zal in Ant- werpen worden gelost en dan worden nage- zien. Het Italiaansohe stoonoschip schrjnt slechts geringe schade te hebben opgeloopen en heeft zijn reis vervolgd. DE DOODENDE STRAAL. Te Buggenum zijn Zondagmiddag drie melk- koeien in de weide door den bliksem gedood. GESTIKT. Het achtjari-ge zoontje van de weduwe G. P., te Weend, slikte bq ongeluk een stokje in. Onverwrjld werd het ventje naar het zieken- huis te Venlo overgebraeht. Geneeskundige hulp mocht eohter niet baten, daar het stokje in de luchtpijp bleek te zijn gedrongen. De jongen is aan de gevolgen overleden. HET GEHEIMZLNNIGE SCHOT. Zaterdagmiddag werd de heer R. T., wonen- de aan de Gastbuislaan te Steemwijk opge- sdhrikt door een hevige knal in Zijn kamer. Bij onderzoek bleek dat een kogel door het raam in de kamer was gedrongen. Aangifte is gedaan bij de mareehaussee, die de zaak in onderzoek heeft. TWEE MEISJES TE WATER, EEN VERDRONjKEN. In het water van de petroleumhaven (Laak- haven) te 's Gravenhage is de elf-jarige M. L. uit de Vermeerstraat verdronken. Zij liep met haar 9-jarig zusje op een der afsluitbalken, raakte haar evenwicht kwijt en trok te water vallende, haar zusje mee. De 32-jarige chauffeur P. V. uit de Vos- maerstraat sprong gekleed te water en kon foeide meisjes grijpen. Helaas moest hij het oudste meisje weer loslaten omdat zij hem bij de keel greep. Toen het elf-jarige meisje na 7 minuten dreggen werd opgehaald, bleken de levensgeesten te zijn geweken. Het lrjkje werd overgebraeht naar het ziekenihuis aan den Zuidwal. DOOR DE TRAM GEDOOD. Zondagmorgen omstreeks half elf is de 36-jarige Belgische mej. A. C. A., leerares in de Fransche taal, wonende aan de Van Sperjk- straat in Den Haag, op den Ouden Scheve- ningscheweg, aldaar nabij de Riouwlaan, door een tramwagen van lijn 8 overreden en ge dood. Omtrent de toedracht van dit ongeval wordt gemeld, dat mej. A., in gezelschap van mej. T., uit de Camagielaan, ter plaatse op de trambaan liep in de veronderstelling, dat er aan de Riouwlaan nog een tramhalte was, welke evenwel is opgeheven. De uit de rich ting van de stad komende tram, waarop zich de bestuurder K. bevond, gaf voortdurend signalen, waarop de dames zich van de tram baan venwijderden. Mej. T., liep rechts van een dicht bij de tramibaan staanden boom, mej. A. evenwel links. Zjj kwam te struikelen en viel midden op de tramrails. Ondanks het feat, dat de bestuurder onmiddelilijk uit alle macht remde, ging de motorwagen haar over het lichaam en het slachtoffer kwam tusschen den motor wagen en den aanihangwagen te liggen. In deerlijk verminkten toestand is het lichaam van mej. A., die onmiddellijk bleek te zijn ge dood, tusschen de beide tramrijtuigen weg- gehaald en naar het ziekenhuis aan den Zuid wal overgebraeht. De bestuurder treft geen schuld. DE BRANDSTICHTING TE MEGEN. Wij meldden reeds, dat de bakker B. te Megen, wiens bakkerij een dezer dagen af- brandde, is gearresteerd op vermoeden van brandstichting. Het .,,Handelsblad" weet thans mede te deelen, dat bij het uitbreken van den brand alleen een 14-jarig meisje en een knecht in het huis aanwezig waren. Het meisje werd ongeveer half 66n des nachts wakker. Het hoorde toen twee mao- nen voor haar slaapkamerdeur een fluisterend gesprek voeren. De mannen klopten op de deur en toen zij niets hoorden, zeiden zjj: ,,Ziezoo, er is niemand thuis, steek nu deti Iboel maar aan." Even later bemerkite het meisje, dat het geheele huis in lichte laaie stond. Na den brand kwam vast te staan, dat diefstal niet aan de brandstichting was vooraf gegaan. De politie stand aanvankelijk voor een zeer raadselacihtig geval. Men vermoedde dat er wraakneming in het spel was. Een onderzoek in deze richting leverde geen resul tant op. Later kwam vast te staan, dat de vrij hooge verzekering van het pand en de inventaris tegen 10 Juni zou afloopen. Dit deed het ver moeden rijzen, dat de eigenaar meer van de brandstichting zou we-ten. Deze verklaarde evenwel, dat hij des avonds naar zijn vade-r, die te Veghel ziek te bed zou liggen, per telefoon ontboden was. Later in

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1933 | | pagina 2