ALGEMEEN NIEUWS- F.H ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAAHDEREN. Tweede Blad Ho. 9003 VKIJDAG 16 JUNI 1933 73e JAARGANG BIHNEHLASD BTJITKNLAHD Predikbeurten. SPORT. TER NEUZEN, 16 JUNI 1933. DE AANLEGPLAATS TE HOEDEKENSKERKE. PART. SYNODE DER GEREF. KERKEN. MIDDELBURG. RECHTSZAKEN. SAS VAN GENT. Van onza advertaerdors -V. iw-vv" NEUZENSCHE COURANT NEOERLAJND GEEFT ADVIES TE LONDEN. De redevoering, welke onze minister-presi dent dr. H. Colijn, Woensdagavond op de Economische Wereldconferentie heeft uitge- sproken, heeft den volgenden inhoud: De radicale genezing van de ernstige mone taire kwaal zou zijn de onmiddellijke terug- keer tot den gouden standaard, maar hij twij- felde er aan, of zulk een genezing onder de huidige omstandigheden mogelijk zou zijn. Er moet gezociit worden naar de beste op- lossing, ondersteld, dat men zou trachten de middelen te vinden om de schommelingen der valuta binnen zekere nauwe grenzen te hou- den. Na een zekeren tjjd, zou eventueel een uiteindelijke stabilisatie kunnen worden be- reikt. Een overijlde stabilisatie zou nieuwe wanorde kunnen brengen, hetgeen zou kun nen leiden tot een volkomen ineenstorting. Dit staat eveneens te vreezen, indien niets zou worden gedaan om de handelsbelemme- ringen op te heffen. Iedere stabilisatie van de valuta leidt tot een mislukking, tenzij zij vergezedd gaat van een vrijer goederenver- keer dan thans bestaat. Dr. Colijn voegde hieraan toe, dat ho ewe 1 Nederland de Fran- sche meening deelt, dat men een onderzoek behoort in te stellen naar de mogelijkheid van een betere verdeeling van het bestaande aan- ital ai'beiders over de beschikbare werkgele- genbeid, de werkelijke oplossing der werkloos- heid lag in een vermeerdering van de hoe- veelbeid te verrichten werk. Dit kan alleen tot stand worden geibracht door een stijging van den omvang van den intemationalen handel. Een billijke algemeene ontwikkeling van landbouw, industrie en handel is even eens een eerste vereischte. Spreker bepleitte een afschaffing van de sutosidieering van de sciheepvaart, de afschaffing of ten minste een aanzienlijke verlaging van de handelsbelemme- ringen over de geheele wereid is noodzakelijk voor een economisch herstel. Nederland is zich er van bewust, dat een algemeene ophef- fing of verlaging niet verwacht wordt ten ge- volge van de bestaande omstandigheden, wes- halve hij het principe van de handelsovereen- komst tusschen Nederland en Belgie, die doel- de op algemeene verlaging der tarieven en af schaffing der andere handelsbelemmeringen aanbeval. DE GEMEENTE-F1NANCleN. In de algemeene vergadering van de Vereen. van Nederlandsche Gemeenten heeft de voor- zittier Mr. P. Droogleever Fortuyn gewezen op de moeUijke omstandigheden van vele ge meenten. Dat de opcenten van de Gemeantefondsbe- 1 as ting zich over het algemeen in stijgende lijn bewegen, blijkt o.m. uit het feit, dat ter- wijl voor 1932'33 107 gemeenten 100 opcen ten hieven, voor het belastingjaar 1933 34 dat nu reeds bij 257 gemeenten het geval is, waarbij nog moet worden opgemerkt dat van 29 gemeenten daaromtrent nog geen gegevens zijn ontvangen. Geheel in overeenstemming hiermede is dan ook het feit, dat terwijl de Minister van Financien op 19 Nov. 1932 in de Tweede Kamer mededeelde, dat op dat tijdstip 9 ge meenten onderstand ontvingen als noodlijden- de gemeenten, terwijil daarnaast nog 6 ge meenten daarvoor in aanmerking zouden worden getoracht en van 34 gemeenten een aamvraag om onderstand in onderzoek was, thans het aantal gemeenten waaraan reeds onderstand is toegekend, tot over de 100 is ge- stegen en dat dagelijks nog ndeuiwe aanvragen inkomen. Het ligt voor de hand, dat de taak van de gemeentebesturen onder deze omstandigheden zeer is verzwaard en dat er van de bestuurs- colieges zeer veel wordt gevergd. Spr. hoopte dat er bij de noodzakelijke inmenging welke bij steun aan de gemeenten door het Rijk niet kan uitbiijven, toch zooveed mogelijk naar zal worden gestreefd om een autonomie der ge meenten in stand te houden. Het is zeker niet minder in het belang van de Landsregeering dan in dat der gemeenten zelf, dat de zelf- standigheid van de plaatselijke besturen niet anders dan in geval van noodzakelijkheid wordt beperkt. BELANGRIJKE TAAK VOOR DR. COLIJN. De speciale correspondent van ,,De Tele- graaf" meldt uit Londen: De netelige kwestie van het presidium der beide comimissdes, waarici de eoonomische con- ferentie zich zal splitsen, is Donderdag opge- l'ost, en wel in dier voege, dat de Nederland sche premier, Dr. Colijn, is benoemd tot voor- zitter der econcmische commissde en de Ame- rikaan Cox tot president van de monetaire commissde. Zooals .men weet, was er achter de coulissen der conferentie een Fransch-Amerikaansche controverse ontstaai^ over de bezetting van het presidium der monetaire oommassie, een aontroverse, die de conferentie de laatste dagen in groote spanning hield. Zij is thans tot wederz'jdsohe tevredenheid geregeld. De bezetting van deze beide posten is een belangrijk feit, omdat hiermede reeds van te voren een bepaald accent op het werk dezer commisisies wordt gelegd. In de benoeming van Dr. H. Colijn, den lei- der der Nederlandsche delegatie, ligt de erken- ning beeloten van de kwaliteiten van bezadig- de dcortastenidheid, welke Dr. Colijn juist voor zulk een post geschikt maken. Zij zal zeer veel van zijn tijd en anbeid vergen. Het spreekt vanzelf, dat zijn verblijf te Donlden hierdoor l anger zal duren dan aanvankelijik in het voor- nernen lag. Naar wy vememen heeft Dr. Colijn echter als voorwaarde voor zijn benoeming ge- steld, dat hij de gelegenheid zal hebben aan het einid van elke week naar Nederland terug te keeren om aldaar de meest dringende staatseaken af te doen. Hij zal dan Vrijdag- avonid met de nachtboot afrelzen en Maandag- avond met de nachtboot terugkeeren, zoodat hij dus elke week van Dinsdag tot en met Vrljidag te Londen zal vei'blijven. Met deze reigeling heeft het bureau der conferentie zich accoord verklaard en MacDonald heeft boven- dien op zich genomen om bij ontstentenis van Dr. Colijn als voorzitter der commissie op te tredeci. Dat de tarievenkwestie en het probleem der slechiting van de handelSbarrieres juist be- handeld zullen worden onider leiding van een man, wiens land in het sluiten van afspraken, welke verlaging van de tarieven beoogen, is voorgegaan, wekt op zijn minst genomen de verwachting, dat de hiermede in veihand staanide kwesties ernstig onder de oogen zul len worden gezien. Veel is er om deze benoemingen te doen geweest. Dat ten slotte de Franschen genoe- gen hebben genomen met een Amerikaanschen voorzitter, is het gevolg van het feit, dat in- middels het tot stand komen van een valuta- of monetair best and, naar het vooribeeld van het tarievenbestand verzekerd is. De Ameri- kanen zouden nl. bereiid zijn den dollar te sta- biliseeren op een koers, gelegen tusschen 4.04 en 4.07 in het pond sterling; op grond daar- van heefit Bonnet voorgesteld, dat Cox tot president zou worden benoemd. Dit werd Dondendagawond nog door minister Bonnet in een persgesprek, dat wij met hem mochten hebben, onderstreept. „De huidige benoeming", zeide hiy, ,,moet aldus worden uitgelegd, dat de conferentie van Londen be- grepen heeft, dat wil zij op economisch en financieel gebied slagen, zij reeds bij den aan- j vang van haar werkzaamheden onmiddellijk een monetair bestand zal dienen te sluiten. Het besluit van Donderdag heeft uitdrukking aan den beslisten wil der drie in de eerste plaats geinteresseerde mogendhaden, t.w. de Ver. Staten, Goot-Brittannie en Frankrijk, om een dergelijk bestand met alle ter beschikkmg istaande middelen te verzekeren. GEZAG, MACHT EN WAARDIGHEID. Het gaat, schrijft de N. R. Crt., fel toe tusschen Berlijn en Weenen. En het moet worden geconstateerd, dat Berlijn hierbij sterk in het nadeel is. Het goede effect van Hitler's rede in den Rijtesdag in de buiten- wereld is in de laatste dagen grondig te niet gedaan. Berlijn verliest slechts bij zijn beleid en wint er niets bij. Dit is de tragedie van de Duitsche politiek, dat weloverdachte dingen steeds weer door onbegrijpelijk plompe en onverstandige dingen ongsdaan worden ge- maakt. Men zou denken, dat na het voor het eigen aanzien smadelijk optreden tegen de katholie- ke organisaties te Munchen Berlyn begrepen zou hebben, dat nu voor eenigen tijd dubbele voonzichtigheid geboden was. Naar het ech ter schijnt heeft het om de consequenties van zijn daden te begrijpen, zoo'n opzienwekkend feit noodiig als een debat in het Engelsche parlement. Dit is bij het optreden tegen de katholieken in Beieren niet meer in actie getreden; niet omdat de belangstelling ont- brak, manr omdat men in het stadium is ge- komen waariti men niet meer critiseert, maar stil en onverbiddelijk registreert. Wat te Munchen is gebeurd ibewyst of de barbarij die te Berlijn heerscht of de machteloosheid van deze regeering, die de pretentie heeft van bij- zondere handhaving van het gezag, om de meest elementaire orde te handhaven. De overheid te Munchen heeft nu eindelijk ver klaard, dat zij de schuldligen zal straffen als zij worden gevonden. Alle ingewijden weteu wat dit vinden beteekent. Onder de slacht- offers zullen er heel weinig, ja zelfs niemand te vinden zijn, die eenige beschnldiging durft uiten. Wij weten het uit geheel onmiddellijke, wlstrekt betrouwbare mededeelingen, dat mis- handelden in de Duitsche ziekenhuizen weige- reu ook maar den woord te spreken uit vrees voor de weerwraak die hen zelf of hun be- trekkingen bij een onaangename getuigenis zou tref.fen. Wij kennen openbare hospitalen waar de verpleegsters onder toeaicht staan opdat zij geen woord wisselen met deize patien- ten. Wat is dan van een onderzoek te ver- wachten Om nu op de verhouding tot Weenen terug te komen: in plaats van recht stelt Duitsch- land ru/w geweld. Habicht leiidde in Oosten- rijk namelijk in het openlbaar een reivolution- naire beweging. Hij, heeft getracht, ofschoon Duitscher zijnde, als Oostenrijksch politicus met Dollffuss te onderhandelen over de vor- ming van het Oostenrijksche kabinet. Toen de onder zijn leiding staande beweging voor de Oostenrijksche regeering ondraaglijk ge- worden was, wiide zij hem over de grens zet- ten. Dan benoemt Berlijn hem tot pers- attache en eiisoht diplomatieke rechten voor hem op, wat een al te plompe manoeuvre is, die Weenen niet aanvaardde. Als Habicht dan uit het land wordt gezeit, neemt Berlijn wraak door den Oostenrijkschen pers-attache, een door Berlijn al tien jaar als diplomaat erkena priester, die vreedzaam ziju amibt ver- vulde, op geweldidadige wijize te venwijderen. Als deze man zich maar een kleine gedeelte veroorloofd had hetgeen Habicht in Oosten- rijk had gedaan, hij zou tereoht reeds lang niet meer te Berlijn zijn geweest. Maar in Duitsdhland gaat madht voor recht. Men vergist zich echter in de werkelijke verhouding van de macht. Het optreden tegen dr. Was- seriback is politiek een*gruwelijke fout waar- van de gavolgen op Berlijn terugvallen. Had Dollfuss voor dezen dienst betaald, hij ken hem niet beter bewezen zijn. Daarvoor heeft hij reeds de voldoening gehad. om op de wereldconferentie in een officieele rede onder demonstratieve toejuichingen van de vertegeo- v/oordigers van bijna alle volken ter wereid Berlijn dit citaat uit Schiller in het gezicht te elingeren Es kann der Beste nicht in Frieden leben Wenn es dean bosen Nachbam nicht gefallt. En Berlijn moest dit met duddelijke ver- woedheid slikken. Het vergat bonne mine A mauivais je te maken, wat nog een uitweg was. Dit is de nationale waardigheid, zooals zij op het oogenblik in Duitschland wordt gered. EXAMEN L. O. Aan de Chr. Kweekschool te MiddeKburg slaagde Donderdag voor het acte examen 1. o. de heer J. F. van Strien te Ter Neuzen. CANISIUS-COLLEGE. Aan de afdeeling gymnasium is o.m. ge- j slaagd de heer F. van Waesberghe te Hulst. BENOEMD. Tot hoofd der Chr. school te Driewegen is met ingang van 1 Sept. !a.s. benoemd de heer M. J. Elderink, onderwijizer aan de Chr. U. L. O. school te Sassenheim. Naar we vememen is door Gedeputeerde Staten van Zealand te kennen gegeven, dat, in verband met de vordering der uitvoering van het werk mag worden verwacht, dat de nieuwe aanlegplaats voor den provincdalen stoomibootdienst te Hoedekenskerke in den loop der maamd Augustus in gefbruiiik zal kun nen worden genomen. Die nieuwe aanleg plaats zal vooral voor het autoverkeer in een behoefte voorzien, daar het steiger met vaste bnuggen bij sommige waterstanden niet mo gelijk maaikt de booten te bereiken of te ver- laten of zulks met moeilijikheden, die nadeelig zijn voor de auto's doet gepaard gaan. ZEEUWSCHE KLOMPENBEURS. Deze zal op 23 en 24 Augustus te Qlinge weer worden gehouden. OOSTSLUIS TE HANSWEERT. By de onlangs gehouden aanbesteding van het maken van eenige voorzieningen aan de schutkolkmuren van de Oos sluis te Hans- weert was de ruinate inschrijver de heer J. Visser Fzn. te Slledrecht, voor f 179.500, maar deze deelde direct mede zich f 100.000 te heb ben vergist. Naar wy verneonen is dit werk opgedragen aan den heer A. A. de Wilde te Middelburg, die voor 209.600 had ingeschre- ven. UITVOER VAN VEE NAAR BELGIe. De Belgisdhe „Moniteur" bevat het besluit waarbij, wegens de vele gevallen van mond- en klauwzeer, de inivoer van vee uit Zeeuwsch- Vlaanideren naar Belgie tot nader order wordt verboden langs het grenskantoor Aardenburg Middelburg in Vlaanderen. ZEEUWSCHE SCHERPSCHUTTERSBOND. De Zeeuwsche Scheipschuttersbond houdt deze en volgende week telkens op Vrijdag en Zaterdag een wedstrijc ter gelegenheid van j zijn 25jarig bestaan op de schietbanen te Sou- burg. Geschoten zal worden met scherp op 200 en 100 M., buks en rijkscylinder en/of k.s.o. geweer. Op iedere baan zal korps, vrije baan en eerebaan kunnen worden geschoten. Vele prijzen zijn reeds ontvangen of toege- zegd, o.a. medailles van de Koningin en de Koningin-Moeder, van den Commissaris der Koningin in Zeeland, van de burgemeesters van Middelburg, Vlissingen en van vele andere pdaatsen in Zeeland, van het lid van Ged. Sta ten, den heer Van de Putte. Woensdag vergaderde te Milddeibuig de Part. Synode voor Zeeland der Geref. Kerken. In het mioderamen werden gekoizen: Ds. A. C. Heij, praeses; Ds. D. Scheele, le senba; Ds. A. Scheele, assessor en Ds. S. Groeneveld, 2e scriiba. Tot afgevaardiglden naar de in Augustus te houden Generale Synode werden benoemd de predikanten: A. C. Heij te Kouidekerke en j A. Scheele te Kapelle, prima en Dr. J. van Lonkihuizen te Zierikizee en W. H. v. d. Vegt te Goes, secundi en de ouderlingen G. P. Pouwer te Middelburg en E. Tange te Rilland- j Bath, primi en B. H. Lavooy te Middelburg en K. Polderman te Meliskerke, secundi. Aamgenomen werd het voorstel der classis i Middelburg inzake de emeriti-preddkanten. Aan de kerk van Wemeldinge werd finan- cdeele steun toegezegd am voor e&n jaar een hulppreidiker te benoemen voor Evangelisatie- arbeid onder de sdhippers. i De kerken van Borssele en Driewegen omt- i vingen sterna om weer tot het beroepen van een predikant te kunnen overgaan. Ter afdoening van enkele zaken zal de Svnode op Dinsdag 27 Juni, des morgeus te half tien, haar vergadering voortzetten. (De Zeeuw.) reeds weer zoover zijn, kan het gewaar wor den aan de bedrijvigheid, aan den dag gelegd door de bewoners der omgeving. Behalve de genoegens aan zoo'n kermisje aanleiding hun huizen eens cp te knappen, een frisch kleurtje te geven, en de omgeving een feestedijk aanzien te sohenken. Want zooals gewoonlijk richten de schreden van vreemd en eigen bij dergelijke dagen naar het tooneel der kermisdrukte en geeft in pas sant ook lucht aan de critiek, die al naar ibe- vinding van zaken, gunstig of ongunstig uit- valt voor dengene, die zich niet genoeg heeft ingespannen. Op zijn buiten Overduin te Oostkapelle is Donderdagavond nog plotseling overleden de heer Mr. J. A. Heijse, lid der kassiersfinma J. A. Tak en Go, alhier. De overledene was 23 Juni 1877 te Zierikzee geboren en bereikte dus den leeftrjd van bijna 56 jaar. Wijilen de heer Heijse was verder kassier van de hulpbank en vice-voorzitter van de spaarbank, beide van het Nut, plaatsvervan- gend voorzitter van de vereeniging tot het bezoeken der armen; oud-bestuurslid van de Aimlbachtsschool en van de Confrerie van St. Sebastiaan enz. enz. Arrondjssements-Rechtbank te Middelburg. Zitting van Vrijdag 16 Juni 1933. De behandeling van alle zaken betreffende de Crisis- en Zuivelwet werd uitgesteld tot Vrijdag 23 Juni a.s. POLITIERECHTER TE MIDDFLRFRG. Zittinig van Vrijdag 16 Juni 1933. Heden werd vrijgesproken S. A. D., oud 35. j., zonder beroep te Aardenlburg, die ver- dacht was dat zij in bet begin van de maand April van dit jaar te Aardenburg, door mis- bruifc van gezag heeft uitgelokt, dat eeo in haar dienst staande arbeider op 3 April 1933 een heg, die toebehooide aan E. M. Bonte, heeft vemield, althans onibruikbaar gemaakt. VRIJGESPROKEN. Het Gerechtshof te 's Gravenhage heeft be- vestigt het vonnis van de rechtbank te Mid delburg, waarbij de landibouwer P. R. te Rosohkapelle is vrijgesproken van de hem ten laste gelegde zware midhandeling van C. B. Mel te Boschkapelle. HOOGER BEROEP. den Officier van Justitie is hooger aangeteekend tegen het vonnis der BESMETTELIJKE ZIKKTKN. In de week van 4 tot en met 10 Juni zijn in onze provincde voorgekomen 3 gevallen van febris typhoidea ,n.l. 2 te Domiburg (in een gezin) en T te Amemuiden. VLUCHTHAVEN AAN HET ZIJPE. De Minister van Waterstaat brengt ter ken- nis van belanghebbenden, dat de vluchthaven aan het Zijpe, gemeente Bminisse, met ingang van 15 Juni voor het scheepvaartverkeer is opengesteld. De" haveningang zal gedurende den nacht worden kenbaar gemaakt door een nondom schijnend groen llcht op den kop van den noordelijken en een rondom schijnend rood llcht op den kop van den zuidelijken havendam. De onderlinge afstand van de lichten is 139 M.; de hocgteliggmg is 8,50 N.A.P. Statiekermis. De voorbereidselen voor de zgn. statieker mis zijn weer in vollen gang. Men kan merken dat er iets op komst is aan het successievelijk verschijnen van kermiswagens en danstenten. Als eersten komen de fritkramen opzetten. De fribman, die bij een vorige gelegenheid een good plaatsje gehad heeft, is er natuurlijk als de pinken bij, om ook dit jaar weer in de gun- stigste positie te komen. Daarvandaan zoo'n soort van wedloop. Men is reeds druk beizig, om onder toezicht en opperbevel van een heele kinderbende, die zich bij elk vrij oogenblik van den stand der zaken komt vergewissen, de danstenten in elkander te schroeven. En wie anders nog niet weten zou, dat we Het is nauwelijks een jaar geleden, dat we op bezoek waren bij de firma J. de Smidi Pothoven alhier om te voldoen aan de tot ons gerichte uitnooddging tot het betzichtigen van haren geheel vemieuwiden en vergrooten win- kel in de Noordstraat, en heden namen we op- nieuw een kykje in deze inricbting, die thans een verruiming heefit ondergaan, die de vorige nog in de schaduw stelt. Dit mag wel als een blijk van voortvarend- heid der firmanten beschouwd worden. Na de eerste vergrooting gevoelde men zich, in ver band met de groote voorraden die noodig zijn om aan den uiteenloopenden smaak van het publiek te kunnen voldoen, bij de veelheid der verschillende artikelen, nog te veel als in een keurslijf verpakt, en toen zich de gelegenheid voordeed om een achter den winkel gelegen tuin aan te koopen, werd deze benut. Aan den architect, de heer L. de Bruijne werd op- dracht gegeven voor het maken van een bouw- plan, de heer C. H. H. Wisse te Zaamslag werd aannemer van het timmer- en metsel- werk, terwijl het schilderwerk door den heer D. R. Riemens, eveneens te Zaamslag, werd verzorgd en de electrisehe installatie door den heer I. GuequierreKuijk te Ter Neuzen, en naar de ons begeleidende firmant ons ver- zekeide is hij over het geleverde werk ten boogste voldaan. Het werk, dat tijdens het exploiteeren van den winkel moest geschie- den is vlug en zonder stoomis verloopen, en alles is keurig afgewerkt. Door deze ve.lbouwing is de vloeroppervlakte van den winkel meer dan verdubbeld, en be- slaat thans niet minder dan 350 M2. Het is nu mogelijk geworden in de Kandeelstraat nog een tweede spiegelruit te plaatsen, zoo dat nu voor etaleeren over 4 groote vitrines kan worden beschikt. Door de vergrooting van den winkel kon langs de wanden aan de binnenzijde ook een groote ruinate worden benut voor het over- zichtelijk opbergen der verschillende stoffen en andere artikelen, hetwelk een groot gemak opleivert voor een vlugge bediening der clien- teele. Plafonds en de verdere beschildering zijn in lichte kleuren gehouden, zoodat de winkel- ruimte een aanigenamen aanblik biedt. Achter den winkel is een flinke kantoor- ruimte uitgespaard en daarnaast een lokaliteit voor de kachel van de aangebrachte centrale verwarming. Voor het verlichten van een winkel van dezen omvang bij avomd en op donkere dagen is heel wat licht noodig, doch daarin is door tal van de modeme groote ballons voor elec- trisch licht op kwistige wijze voorzien. Aan de achterzijlde van den winkel leidt een breede trap naar de eerste verdieping, waar een mime lokaliteit is gebouwd voor den verkoop van dekens en karpetten. Uit een en ander blijkt, dat de Noordstraat van Ter Neuzen door deize verfbouiwing weder is verfraaid geworden. Zooals gebruikelyk is werd ter gelegenheid van die heropening de firma door de vele zakenrelaties, die bloemstukken zonden, flink in de bloemetjes gezet. Door beroep rechtbank van 9 Juni j.l., waarbij L. W. v. D., oud 25 j., koopman te Clitige, Kapellebrug, terzake van ten laste gelegde uitlokken van verboden uitvoer is vrijgesproken. ZONDAG 18 JUNI 1933. Ned. Hervormde Kerk. Ter Neuzen. 9.30 u., Dr. L. J. Cazemier, Jeugddienst; 2.30 u., Dr. L. J. Cazemier. Sluiskil. 9.30 u. en 2.30 u., de heer L. Dek. Axel. 9.30 u. en 2 u., Ds. Van Oeveren. Hoek. 9.30 u., de heer J. Overduive, uit Moerbeke; 2.30 u., Ds. W. L. Hermanidus, ,ult Hulst. Zaamslag. 9.30 u. en 2.30 u., Ds. G van Dis. Sas van Gent. 9.30 u., Ds. Akersloot van Houten Roos. Philippine. 2 u., Ds. Akersloot van Houten Roos. Gereformeerde Kerk. Ter Neuzen. 9.30 u. en 2.30 u., Ds. J. van den Berg, van Renswoude. Axel. 9.30 u. en 2.30 u., Ds. Post. Hoek. 10 u. en 3 u., Ds. Bavinck. Zaamslag. 9.30 u. en 2.30 u., Ds. Kok. Chr. Gereformeerde Kerk. Zaamslag. 9.30 u. en 2.30 u., leesdienst. Gereformeerde Gemeente. Ter Neuzen. 9.30 u., 2.30 u. en 6 u., leesdienst. Axel. 9.30 u. en 2.30 u., leesdienst. Oud-Gereformeerde Gemeente. Ter Neuzen. 9.30 u., 2.30 u. en 6 u., leesdienst. R.K. Kerkdiensten te Ter Neuzen. Zondag zr'n de H.H. Diensten om 7, 8% en 10 uur. 's Namiddags om 2% uur Lof. TERNEUZEN I—DCL I. Zondag krijgt Temeuzen op bezoek het eer ste elf tal van de Rotterdamsche vereeniging DCL. Dit elftal mag gerust tot de sterkste Rotterdamsche Tweede Klassers gerekend worden. Dat hier goede spelers bij zijn, be- wijst wel, dat de linksbuiten eenige "weken ge leden heeft medegespeeld in de wedstrijd Rot terdamAmsterdam, terwijl de doelverdedi- ger als reserve was aangewezen. Men zal zich nog wel den wedstrijd van vorig jaar herinne- ren, waarbij de onzen het onderspit moesten delven en waarbij het goede spel van de Rot- terdammers tot uiting kwam. Ook in de laat ste weken heeft DCL in Zeeland weer eenige successen geboekt, n.l. heeft zij van Vlissingen gewonnen met 31 en van Goes met 5 2. Het zal thans aan Temeuzen tot taak zijn, te bewijzen, dat het Zuidelijke Tweede Klassespel niet voor het Westelijke hoeft onder te doen! Ook vestigen wij, op verzoek, de aandacht op de in de advertentie van Temeyzen voor- komende bekendmaking, dat vanaf heden de donateurs in de gelegenheid zijn hun bijdrage voor het nieuwe vereenigingsjaar te voldoen. iKAMPIOENSCHAP VAN NEDERLVND. De Stormvogels en Go Ahead gaan beide hun laatsten wedstrijd spelen, en wel Storm vogels tegen Feijnoord en Go Ahead tegen PSV. Indien het aan Go Ahead gelukt om dezen wedstrijd te winnen dan kan alleen nog Feijenoord in puntental met haar gelijk komen indien de Rotterdammers alle wedstrijden win nen, dat wil dus zeggen nog drie overwinnin- gen. Dit is evenwel niet denkbaar want de komende wedstrijden zijn voor Feijenoord zeer zwaar en zij zal op den nog af te leggen weg nog wel eens een enkele maal struikelen, waardoor dan tevens de beslissing valt en het Kampioenschap van Nederland dit jaar in het Oosten van het land zal bdijven. Doch het is ook best mogelijk dat Go Ahead in den komenden strijd tegen PSV niet beide punten verkrijgt en zich met minder zal moe- ten tevreden stellen. Dan zijn de raadselen nog lang niet opgelost en is de mogelijMieid weder voor alle denkbare combinaties ge- schapen. Ook de wedstrijd Stormvogels-Feijenoord tolijft dus van het hoogste belang en is het te voorzien, dat hier verbazend hard zal gewerkt worden om de overwinning. AFDEELIN IV. Promotie-competitie Derde Klasse. Op het programma van deze week staat. nog vermeld de wedstrijd BoeimeerMEVO. Of deze ontmoeting door zal gaan is evenwel nog niet zeker, daar MEVO ontheffing ge- vraagd heeft van de nog te spelen wedstrijden. Voor de thuiswedstrijden is zulks toegestaan geworden, maar voor de uitwedstrijden hebben de ontvangende clubs het veto-recht in deze. Nu is het best mogelijk dat, gezien de onbe- langrijkheid van dezen wed'strjd en de weers- gesteldheid, Boeimeer er geen prijs meer op stelt en daardoor deze competitie een einde heeft genomen, zoodat MEVO naar de Derde Klasse degradeert. Het schijnt echter met de degradatie van de Brabantsche clubs eigenaardig te gaan en voelen deze clubs zich( veilig. Wat toch is het geval? Toen een paar jaren geleden Temeuzen de lastige promotie- wedstrijden tot een goed einde had gebracht en Alliance zich ten slotte er bij moest neer* leggen, verscheen alras een bericht dat Al liance toch Tweede Klasser zou blijven. Toen Zeelandia uit Middelburg het niet kon bolwerken in de Tweede Klasse vond men het zeer natuurlijk, dat deze club haar plaats moest afstaan en voortaan in de Derde Klasse zou strijden. Nog is feitelijk de promotiecompetitie niet ten einde of reeds thans lezen wij in het Rot- terdamsch Nieuwsblad het volgende eigenaar dig aandoend bericht MEVO blijft 2e klasser. In de vergadering van de protestcommissie, Zaterdagavond j.l. gehouden, is medegedeeld, dat MEVO in de 2e klasse hlijft gehandhaafd. Naar wij vememen zou het bij het N.V.B.- bestuur in de bedoeling liggen, deze afdeeling te splitsen, zoodat in de volgende competitie de afd II van de 2e klasse A in het IVe dis trict er venmoedelijk als volgt zal uitzien; ,,Axel", Axel; Zeelandia", Middelburg; ,,Ter- neuzen", Ter Neuzen; ,,Mevo", B. o. Zoom;

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1933 | | pagina 5