ALGEMEEN NIEUWS- F.N ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. De Vier Tweede Blad No. 9002 WOENSDAG 14 JUNI 1933 73e JAARGANG FEUILLETON V°*e° -euVe<P GEMEENTERAAD VAN AXEL. SKI •MaroasmmmemmistiOTaaetfeNkXr'.'-ewMi:-/. flutsoKSttS&j imsmKEmmmammammmmmm NSCHE CO U RANT Vergadering van Dinsdag 30 Mei 1933, des namiddags 2 uur. Voorzitter de heer F. Blok, Burgemeester. Tegenwoordig de leden: J. M. Oggel, C. Th. van de Bilt, A. Th. 't Gilde, A. Verschelling, L. P. Ortelee, I. de Feijter, P. J. van Bende- gem, B. Seghers, C. Hamelink, C. van Kam- pen, A. P. de Ruijter, F. Dieleman, J. de Feij ter, benevens de Secretaris J. L. J. Maris. (2. Slot.) 3. Benoeming van een hulpfitter in vasten dlenst. J>e heer VERSCHELLING verzoekt, alvo- rens dit punt te behandelen, besloten ver gadering. De VOORZITTER vermeent, dat er toch geen bezwaar is om deze benoeming in open- bare vergadering af te handelen. De heer VERSCHELLING stemt dat toe, maar De heer HAMELINK vermoedt dat de heer Verschelling wil spreken over het punt dat hier niet wordt genoemd. De heer VERSCHELLING: Dat is mijn bedoeling. De VOORZITTER: Dat kan dan straks in besloten vergadering geschieden. Hij verzoekt de heeren I. de Feijter en Van Bendegem met hem het stembureau te vormen. Met algemeene stemmen wordt benoemd tot hulpfitter in vasten dienst C. van Bendegem. 4. Verkoop van, bouwgrond. a. Ingekomen is een adres van H. Diele manKoole die daarin venzoekt hem te ver- koopen een perceel bouwgrond uit het ge- meentegrondbedrijf, gelegen aan de Wilhel- minastraat, naast het bebouwde gedeelte van den heer Jac. Dekker, ter breedte van 15 M. Gezien de minder gunstige ligging van het pferceel (in vorige aanvraag omschreven) ver zoekt hij den raad hem dit te willen ver- koopen tegen den prijs van f 3,50 per vierkante meter. De gemeente-opzichter adviseert dit perceel, dat een oppervlakte heeft van pl.m. 618 c.A., en in vergelijking met andere even dure per- ceelen inderdaad een eenigszins ongunstige ligging heeft, voor den geboden prijs af te staan. Burgemeester en Wethouders merken op, dat dit perceel bij een gevraagde breedte van 15 M. een diepte heeft van pl.m. 37 M. en daarachter nog een onvoordeelige hoek ligt van pl.m. 63 M2. Gelet op de besprekingen in de vorige zit- ting over een dergelijke aanvraag van adres- sant en gezien de eenigszins minder gunstige ligging van het achterste gedeelte, stellen zij voor dit perceel voor den prijs van 3,50 per M2. te verkoopen. De VOORZITTER deelt mede, dat hij hier- aan wil vastknoopen de behandeling van punt 7 der agenda, daar dit hiermede verband houdt. De heer Dieleman is b(j spreker ge- weest om te spreken over het doel, dat bij het koopen van den grond voorzit. Nu was het hem bekend, dat de raad een verordening heeft vastgesteld waarbij is bepaald, dat in die straat of omgeving geen vergunning voor den verkoop van sterken drank of een „verlof A" mag worden verleend. Hij heeft in ver band daarmede gevraagd een wijziging in die verordening te willen voorstellen, opdat het mogelijk zal zijn hem voor het te stichten vereenigingsgebouw een „verlof A" te geven, aangezien het voor het exploiteeren van die ondememing noodig is, dat daar nevens an dere ververschingen ook een fleschje bier kan worden verkocht. Indien die mogelijkheid niet zou worden geschapen kan de koop niet tot stand komen. Nu is missohien de zaak ver- keerd geregeld en had eerst punt 7 en daama punt 4 aan de orde moeten worden gesteld, iwi ■mtrnrrm door FRANCIS DEEDING (Nadruk verboden.) 45) (Veitvolg.) Senora!" zei hiiji, ,,'t spijt me, dat u door de quaestie in zoo'n moeilijk parket geraakt bent, maar ik waarschuw emstig voor deze beide... heeren. U heeft in onize voorwaar- den toegestemd. Elk ander Kod isgeloof mevan nul en geener waarde". Pardon", zei Granby beleefd, „tot mijn ge- genoegen heb ik Donna Concepcion kunnen overtuigen van de goede trouw onzer aanbie- ding. Als u nu maar zoo vriendelijk wilt zijn om het document, dat u haar onder valsche voorwendsels ontfutseld heeft, terug te gevenDan is Donna Concepcion vrij om op een heel wat voordeeliger aanbieding in te gaan". De „weduwe" stood midden op den weg en luisterde met heimelijk genoegen naar het twistgesprek. ,,'t Spijt me voor u, Mr. Mendoza", zei Donna Concepcion, ,,maar ik vind, dat u doen moest wat kolonel Granby u vraagt. Hij lijkt me 't soort man, dat zich 't niet kalm laat aanleunen als hij gedwarsboomd wordt". Mendoza boog. .Senora", verklaarde hij met verheffing van stem, „een document dat uit uw mooie handjes gekomen is geef ik niet goed- schiks af". Donna Concepcion lachte. Een oogenblik was ik bang, dat ze, met haar rok aan weers- kanten opgetipt, een spottende buiging zou maken, maar ze was te veel zakenvrouw, om op een oogenblik als dit, op een poging tot flirten in te gaan. doch spreker wenscht die thans te combinee- ren. De heer OGGEL merkt op, dat de omschrij- ving der wijziging in het praeadvies niet juist is; op het woord „Wilhelminastraat" zou nog moeten volgen: ,,waarvoor wel verlof A mag worden toegestaan, doch geen vergunning voor den verkoop van sterken drank". Z66 was althans de bedoeling van Burgemeester en wethouders. De VOORZITTER stemt dit toe, en brengt beide punten in- bespreking. De heer DIELEMAN merkt op, dat deze kwestie in de agenda niet goed is geformu- leerd. Er blijkt nu, dat het in de bedoeling ligt in dat vereenigingsgebouw alles, behalve dan sterke dranken, te tappen en er alzoo een soort cafe van te maken. Het komt hem voor, dat men in Axel best een vereenigingsgebouw kan oprichten, zonder dat daarin bier getapt wordt, men heeft van die inrichtingen in Axel al genoeg. Hij is wel genegen zijn stem te geven aan den verkoop van dien grond, maar niet om daar een lokaliteit op te richten waar- van men straks wie weet welke ellende mee beleeft. Met dat doel is die grond niet aan- gekocht. Het is daar nu een rustige buurt en dat behoort het te blijven. Met Juli van het vorig jaar is pas het besluit genomen dat daar zulke gelegenheden niet zouden mogen komen en nu wil men het weeral wijzigen. Straks kan men nog meer dergelijke verzoe- ken verwachten. Spreker gelooft, dat er hier al cafd's genoeg zijn en deze best wat ver- minderd zouden kunnen worden. Hij heeft ook al menigmaal bijeenkomsten in vereeni- gingslokalen bijgewoond, waar geen bier ge tapt werd, dat kan hier ook gemist worden. Hij kan wel aan punt 4, maar niet aan 7, zijn stem geven. De VOORZITTER kan zich, in verband met hetgeen daaraan vast zit, heel goed indenken, dat verzoeker den grond graag wil koopen, mits de daarop te stichten inrichting voor hem exploitabel wordt. Nu zegt de heer Diele man wel, dat er hier genoeg van die gelegen heden zijn, maar dat aantal is bij de wet geregeld, en daaruit blijkt, dat er hier nog enkele kunnen bijkomen. Indien men dus anders zou handelen, is dat in strijd met de Drankwet, en of die meerdere gelegenheid nu komt in deze of in een andere straat blijft toch hetzelfde. Men moet ook in 't oog hou- den, dat het niet de bedoeling is, hier een complete herberg te gaan exploiteeren, maar een vereenigingsgebouw, waarin alleen getapt zal worden, als er iets in te doen is. Burge meester en Wethouders hebben er dan ook geen bezwaar tegen er aan. mede te werken dat het gewenschte verlof A zal kunnen wor den verleend. Het maakt een ander verschil, wanneer het een doorloopend te exploiteeren verlof zou zijn. Het is de bedoeling daar een kop koffie, maar ook een glas bier te kunnen verkoopen. De heer DIELEMAN: Bij de vorige behan deling is dit niet te kennen gegeven; ik kan er niet voor stemmen. De heer VAN KAMPEN steunt de ge- dachte van den heer Dieleman; ook hij is van oordeel, dat er hier in voldoende mate van die gelegenheden zijn, Hij gelooft, dat het goed gezien was, een verordening vast te stellen, waardoor belet werd die gelegenheden overal te brengen. Het is daar thans een rustige buurt, en al wordt dan maar bedoeld een ver lof voor den verkoop van zwak alcoholhouden- de dranken, zoo kan dat toch hinderlijke ge- volgen hebben. De heer SEGHERS vraagt, of dat verlof enkel geldt tijdens de vergaderingen die er in gehouden worden. De VOORZITTER antwoordt, dat verlof nu eenmaal verlof blijft en voortdurend geldend is. Iemand die zoo'n verlof heeft, kan inge- volge de bepalingen der Drankwet en de politieverordening verkoopen. Maar het is niet de bedoeling van den aamvrager, om het op te richten gebouw op die wijze te exploiteeren. Dat zal alleen geschieden tijdens de uren dat er vergaderingen of bijeenkomsten zijn. De heer SEGHERS had liever gezien, dat zulks als voorwaarde werd omschreven, dan zou het karakter van herberg er meer aan worden ontnomen. ,,Zoo", zei ze droogjes. „Toch zou ik het papier maar teruggeven als ik u was". „Pardon!" zei Granby. Dat .pardon" was vrij overbodig, want als je iemand je revolver tusschen zijn schouder- bladen zet en hem met je andere hand fouil- leert, kun je het wel zonder excuses-maken af. Eerst kwam er een automatische revolver te voorschijn. Daama een enveloppe: ,,Aan den Directeur van die Spaansch-Amerikaan- sche Bank, Gran Via 43" stond erop. Granlby keek Donna Cohcepcion aan. ,,Dit is zeker het bewuste dosument?" vroeg hij. De ,,weduwe" knikte en Granby liet de en veloppe in zijn binnenzak verdwijnen. Daama wijdde hij zijn aandacht aan Lemesurier; hij fouilleerde den Franschman en nam hem zijn revolver af. „Wel, heeren", zei hfij dan ,,u heeft een par- tijtje oud-roest van een spiksplintemieuwen wagen gemaakt maar misschien dat 't repareeren de kosten nog loont. We doen u hierbij het stoffelijk overschot cadeau en aan gezien ruilen iets anders dan berooven is, nemen we de Lancia en gaan verder". „Een enkel woord!" verzocht Mendoza. „Wel tien", gaf Granby voorkomend ten antwoord. .Brand maar los". ,,Niet met u", zei Mendoza koeltjes. „Met de senora". Met die woorden keerde hij zich naar de ,,weduwe". „Als ik 't goed beg-rijp", zei hij, „heeft u onze overeenkomst vefnietigd, omdat u een voordeeliger aanbieding van Mr. Hazelrig heeft ontvangen?" Donna Concepcion zuchtte. ,,Que voulez-vous, moil ami? Mr. Hazelrig wil me, volgens kolonel Granby, tenminste het vijfvoudige betalen." ,,En dat gelooft u?" ,,Ik wil hem in de gelegenheid stellen 't wel of niet te bevestigen." „,Geld is niet alles," zei Mendoza. Zijn oogen spraken amoureuze boekdeelen en Donna Concepcion bloosde, ondanks al haar zakelijkheid. De heer 't GILDE verwondert zich, dat de heeren aan de andere zijde der tafel zoo'n gering denkbeeld blijken te hebben over de mentaliteit der Axelsche bevolking. Men ziet hier toch nimmer uitspattiagen en allerminst zal dit hier het geval worden. Aangezien hier zoo'n dringende behoefte aan een vereenigings- lokaal bestaat, hetgeen de raad toch uit er- varing weet, daar er nog vereenigingen bij ge- brek aan een andere gelegenheid in een school- lokaal moeten worden gedoogd, had hij die be- zwaren tegen de ondememing niet vermoed, doch wel verwacht, dat men deze gelegenheid met beide handen zou aangrijpen. De heer I. DE FEIJTER: Als de bepaling kan worden gemaakt, dat het verlof alleen geldt tijdens vergaderingen, kan ik er wel mee meegaan, maar als Het den geheelen dag geldt zal ik tegen stemmen. De VOORZITTER: Dat zouden we dan kun nen inlasschen in de voorwaarden voor den verkoop van den grond. De heer HAMELINK meent, in dit stadium van het debat te moeten opmerken, dat bij de heeren blijkbaar de vrees bestaat, dat daar tijdens de kermis het karakter van een cafe aan zal gegeven worden, hetgeen men liever niet zou wenschen. Hij ziet dat ook liever niet, maar wijst er op, dat het hoofddoel is het stichten van een vereenigingsgebouw, en dan kan het niet tevens als cafd worden ge- bruikt. Er zal alleen getapt worden tijdens plaats hebbende vergaderingen. Het zou prac- tisch weinig nut hebben, om in dat opzicht beperkende bepalingen vast te stellen, aange zien moet worden aangenomen dat het bijna geregeld voor vereenigingen in gebruik zal zijn. De pralktijk zal dit wel uitwijzen en aan voorwaarden tot beknotting van het te geven ,/verlof" zal bezwaarlijk uitvoering kunnen worden gegeven. Men moet die bezwaren ook niet te hoog aanslaan, want we hebben hier geen kermis, en hij verwacht daar geen voor de buurt aanstootelijke gelegenheden. Hij is ook geen voorstander van al die „verloven" en is geen voorstander van misbruik van alco- holische dranken, ook niet van gebruik, maar geloof niet dat een daar te verleenen verlof aanleiding zal geven tot uitspattingen. Men beroept zich op het bestaan van andere loka- 1'en, maar ook daar ziet men het niet. Hij zal voor het voorstel stemmen. De heer OGGEL merkt nog op, dat de Drankwet geen vrijheid laat, om aan een ver leend verlof beperkingen voor het gebruik op te leggen, doch de gemeente verkoopt den grond en zou daaraan allerlei voorwaarden kunnen vastkoppelen. Evengoed als men als voorwaarde kan stellen dat moet gebouwd worden ten genoege van Burgemeester en Wethouders, kan men in deze voorschrijven dat van het verlof slechts tijdens bijeenkoms ten gebruik mag worden gemaakt. De heer HAMELINK betwijfelt of zoo'n voorwaarde, die in strijd is met de Drankwet, rechtsgeldigheid zou hebben. Men moet een verlof toestaan of weiigeren, een middenweg is er niet. De VOORZITTER brengt thans in stem ming het voorstel tot verkoop van den grond aan H. P. Dieleman, en wijziging van art. 1 der verordening ingevolge art. 10 en 43 der Drankwet, zooals dat is aangevuld door den heer Oggel, dat de uitzondering slechts een „verlof A" betreft. Dit voorstel wordt aangenomen met 8 tegen 5 stemmen. Voor stemmen de heeren Oggel, Ortelee, Seghers, Verschelling, Van Bendegem, Van de Bilt, 't Gilde en Hamelink; tegen stemmen de heeren De Ruijter, Dieleman, I. de Feijter, J. de Feijter en Van Kampen. b. Ingekomen is een verzoek van A. P. Freekenhorst, grafdelver, om hem te willen verkoopen perceel no. 45 van het grondbedrijf aan de Prins Hendrikstraat. „Nee," gaf ze toe. „En... onder zekere om- standigheden zou ik wel weer van gedachten kunnen veranderen." „Dus dan staat uw besluit nog niet onher- roepelijk vast?" ,Niets staat onherroepelijk vast," orakelde de weduwe. Granby maakte een beweging of hij tus- schenbeide wilde komen. Maar Donna Con cepcion maakte daar kort en goed een einde aan. ,,Nee, kolonel Granby", zei ze. ,,Dat is een quaestie, die mij alleen aangaat." Ze dacht even na en ik zag een ondeugende uitdrukking in haar oogen komen. Miching-malleeho!" dacht ik, „dat wordt huilen!" „Mr. Mendoza," zei ze, „ik zal Mr. Hazelrig in de gelegenheid stellen om de aanbieding, die hij mij bij monde van kolonel Granby ge- daan heeft, te bevestigen. Gebeurt dat niet of... mocht ik die, bij nader inzien, niet zoo aanlokkelijk vinden als ze me op het oogen blik lijkt" bij die woorden keek ze den edelman veelbeteekend aan ,,dan wil ik met het meeste genoegen nogeens met u praten." Mendoza boog zwierig. „Ik dank u z66r, senora," zei hij. ,,Dat is een veelibelovende toezegging. En ik hoop dan ook van ganscher harte, dat we er ten slotte in zullen slagen... ahem... laten we zeggen: compagnons te worden." Donna Concepcion keerde zich nu weer tot. Granby. „Ik ben klaar, kolonel," zei ze. Toen we een paar minuten later in de Lan cia voortzoemden vroeg Granby me, bij de eerste groep huizen, die dorps-allures had, te stoppen. Dat deed ik; hij stapte uit en ging op zoek naar een telefoon. Hazelrig zou ver- langend zijn iets te hooren, zei hij, bij wijize van excuus voor hij wegging, en hij, Granby, wou hem even laten weten, dat alles naar wensch gegaan was. Toen hij terugkwam, knikte hij me opgewekt toe. „In orde," zei hij. „Ze zaten samen naast de telefoon. Papa, mfet revolver, zat op tele- Burgemeester en Wethouders stellen voor het gevraagde perceel, gelegen naast dat van den heer G. Boer, en een oppervlakte heihbende van 150 c.A. te verkoopen. De prijs is be paald op 3,50. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. c. Van W. Verstraten is een verzoek inge komen om aan hem te verkoopen een perceel grond, gelegen aan de Ds. J. Scharpstraat, naast de bergplaats van Wijna. De grootte van het perceel is 130 c.A. De prijs is bepaald op /2,50 per MX Burgemeester en Wethouders stellen voor, op dit verzoek gunstig te beschikken, doch uitdrukkelijk te wijzen op de voorwaarden, dat het plan van bouwen aan het oordeel van Burgemeester en Wethouders moet worden onderworpen, op grond, dat het voomemen van verzoeker is, op dit terrein een slacht- plaats te bouwen. De heer DE RUIJTER merkt op, dat dit slaehthuis juist v66r de bewaarschool zal komen. Hij zou wenschen, dat aan den koo- per van dit perceel voor het te bouwen slaeht huis dezelfde eischen werden gesteld, als waarmede rekening is gehouden voor het ge- meentelijk slaehthuis, n.l. dat het erf met een muur van den publieken weg moet zijn afge- scheiden, opdat de kinderen, als het vee een maal binnen is, niet kunnen zien wat er daar verder gebeurd. De VOORZITTER deelt mede, dat het in de bedoeling van Burgemeester en Wethouders ligt die voorwaarde te stellen. Het voorstel wordt met algemeene stemmen aangenomen. d. De heer C. Rinn vraagt achter zijn woning in de Oosterstraat een strook grond te koopen ter breedte van 1 M. en ter lengte van 7% M. Aangezien het daar ter plaatse zeer zal verbeteren, stellen Burgemeester en Wethou ders voor het verzoek in te willigen tegen een prijs van 2,50 per MX en onder voor waarde dat de grond van het pad wordt af- gescheiden door een muur zooals dit reeds eerder geschiedde bij de aangrenzende per- ceelen. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. 5. Afwijking van art. 12 der Bouwver- ordening. Ingekomen is een adres van Jan Wisse, die daarin als bouwkundige verzoekt een bouw- vergunning voor een te bouwen woon- en win- kelhuis voor den heer S. Dieleman te Axel, te bouwen Stationsstraat hoek Singelweg vol gens ingediende teekeningen met omschrijving; tevens verzoekt hij om afwijking van art. 12 van de bouwverordening wat betreft de open ruimte; mocht die afwijking niet toegestaan kun nen worden dan vervallen de bergplaatsen en de open ruimte voldoet dan aan de bouwver ordening. De gemeente-opzichter geeft in zijn advies hieromtrent het volgende te kennen: Over het algemeen voldoet de woning wel aan de eischen der bouwverordening, alleen het privaat is in beide woningen m.i. te laag, hoewel hiervoor geen vaste voorschriften zijn gegeven. Verder ligt de gevel naar den Singelweg niet in de rooilijn. Hierover heb ik met de betrokken personen gesproken, die zich bereid verklaarden dezen gevel in de rooilijn te plaatsen. Ook heb ik er over gesproken om de gevels naar de straten te veranderen en deze in plaats van in Belgischen steen te bouwen in Hbllandsche waalsteen. Hiertoe was hij ech- ter niet te bewegen. Verder voldoet de woning aan de zijde van den Singelweg niet aan art. 12 van de bouw verordening (open ruimte) zoodat hiervan ontheffing zal moeten worden gevraagd aan den gemeenteraad. M.i. is het van zoodanig belang dat de gevels in waalsteen worden gebouwd, dat ik zou willen adviseeren deze ontheffing niet te ^erleenen tenzij deze verandering wordt ge- maakt. fonische instructies te wachten. Julia laat je de groeten doen." Bij die laatste woorden keerde hij zich tot Donna Concepcion. „Ik heb Mr. Hazelrig gezegd, dat we u mee naar Madrid terugbrachten en dat u hem vanmiddag of zoo nog wou spreken. Hij heeft de aanbieding, die ik u namens hem gedaan heb, nog eens herhaald," ,,Zou hij me vanochtend misschien al kun nen ontvangen?" vroeg Donna Concepcion. ,Hij stelde 't liever uit tot vanavond en ik ben zoo vrij geweest om te zeggen, dat u dit wel goed zou vinden. Vanmorgen wou hij graag naar het Escuriaal. De Premier leidt zelf de leden van den Raad rond en Mr. Hazel rig had ook een uitnoodiging ontvangen. Ik heb gezegd, dat hij het maar doen moest. Dan kan hij tegen drieen terug zijn." „Laten we dan zeggen: tegen een uur of vier," besliste Donna Concepcion. „Maar die Mr. Hazelrig van u is een glibberig heer! Je denkt hem te helpen en je hebt hem niet. Ik weet werkelijk niet, of hij wel echt is." ,,Vijf millioen dollar!" zei Granby. ,Te mooi om waar te zijn," zuchtte de „weduwe". De terugrit naar Madrid verliep zonder ver- meldenswaardige gebeurtenissen. Granby ver- morste de paar uur, die we te rijden hadden, met vruchtelooze pogingen om zijn metgezellin ten opzichte van haar werkelijke bedoelingen uit haar tent te lokken. Als Hazelrig zijn, Granby's aanbod, bevestigde, was ze dan van plan er op in te gaan, ja ofte nee? Maar op dit punt was ze irriteerend vaag. Waarschijmlijk wist ze zelf niet, wat ze moest doen. Vijf millioen dollar was een verleidelijk groote som, maar definitief breken met den Hertog van Mendoza wilde ze blijkbaar ook niet. Granby was beleefd en geduldig, maar verder dan een vage toezegging kwam hij niet en toen hij, geirriteerd, begon aan te drin- gen, liet ze zich in de kussens vallen en begon hem complimentjes te maken. Volgens mij was: over de knie .leggen en een fiksche af- rammeling geven het eenige remedie voor een dergelijke houding, maar uit diplomatieke Om deze reden zou ik U Edelachtbaar Col lege ook adviseeren de vergunning voorloopig te weigeren. Nadat door den Raad de ontheffing is ver leend, zou het verzoek dan opnieuw in behan deling kunnen komen. Mede gelet op het advies der Gezondheids- commissie te Ter Neuzen, die tot inwilliging van het verzoek adviseert, stellen Burge meester en Wethouders voor de gevraagde afwijking toe te staan. De heer HAMELINK vraagt welk standpunt Burgemeester en Wethouders icinemen tegen- over dezen bouw in verband met het rapport van den gemeente-opzichter hieromtrent. De VOORZITTER acht het niet in het be lang der zaak hierover in openbare vergade ring mededeelingen te doen. Hij wil dat wel straks in commissoriale vergadering doen. De heer HAMELINK: Zouden we dan de beslissing niet uitstellen, want dat kan toch van invloed zijn op onze stem? De VOORZITTER: Ik acht dat niet noo dig; de raad heeft hier alleen te beslissen over het verzoek om ontheffinig van art. 12 der Bouwverordening. Het voorstel wordt met algemeene stem- men aangenomen. 6. Onbewoonbaarverklaring en verienging van den termijn van ontruiming. Burgemeester en Wethouders deelen het vol gende mede: a. Uit een door den gemeente-opzichter in- gesteld onderzoek is gebleken, dat de woning Wijk L no. 20 kadastraal bekend gemeente Axel, Sectie D no. 1163, eigendom van mej. M. Oppeneer te Schoondijke in een zoodanigen toestand verkeerd, dat dit perceel onbewoon- baar verklaard moet worden, zelfs slooping- moet worden bevolen in het belang van de veiligheid van bewoninig van de aangrenzende woning. De Gezondheids-Commissie heeft op een door ons gedaan verzoek advies uitgebracht, die adviseert tot onibewoonbaar verklaring tevens slooping. Wij stellen U voor over te gaan tot onbe- woonbaar verklaring van die woning en tevens te gelasten dat in het belang van de veiligheid dat pand gesloopt wordt. b. Bij raadsbesluit d.d. 26 Juli 1932 is de woning F no. 31, kadastraal bekend gemeente Axel, Sectie G no. 1718 in eigendom, toebe- hoorende aan A. van Veldhoven onbewoonbaar verklaard, waarvan de datum van ontruiming in April 1933 j.l. was verstreken. Aangezien de bewoners sedert 1925 tevens eigenaar van dit perceel is, stellen wij op grond van art. 25, 2e lid der Woningwet voor dit perceel onbewoonbaar te verklaren met die bepaling, dat behoudens nadere beslissing, ontruiming niet behoeft plaats te vinden, zoo- lang de bewoning door van Veldhoven of diens echtgenoote als eigenaars voortduurt. De Gezondheids-Commissie hierover ge- hoord, adviseert gunstig. Met algemeene stemmen worden beide voorstellen aangenomen. 7. Wijziging van de verordening, als be doeld in art. 10 en 43 der Drankwet. Burgemeester en Wethouders geven te kennen Door den heer H. P. Dieleman alhier is aan uw college verzocht om een perceel bouw grond gelegen aan de Wilhelminastraat te koopen. Belanghebbende wil daarop een vereeni- gingslokaal laten bouwen en in dat gebouw een „verlof A" hebben ingevolge de Drank wet. Zooals U bekend is, is door uw college in de vergadering van den 26 Juli 1932 vastgesteld! een verordening ingevolge art. 10 en 43 der Drankwet. Hieruit volgt, dat in de Wilhel minastraat geen verloven A en vergunningen door ons college mogen worden verleend. Aangezien het echter in het belang van de gemeente is dat er een vereenigingsgebouw komt, zijn wij van oordeel, dat daaraan door ons de voile medewerking moet worden ge geven. averwegingen moesten we jammer genoeg van dergelijke paardenmiddelen-gebruiken afzam Ten slotte liet ze zich overhalen te beloven. dat ze het aanbod zou aannemen als Mr. Ha zelrig om klokke zes op het appel was Maar, zoo niet!De Hertog van Mendoza was een charmant mensch en die zou wel zoc- gen op tijd te zijn! Onder het gesprek op de achterbank door had ik het dashboard op mijn gemak zitter. bekijken. Onder de gewone instrumenten cmt* I dekte ik iets, dat mijn nieuwsgierigheid gaande maakte: een kleine lus van staaldraad. Zon der erbij te denken trok ik eraan. Een explosie onder de auto deed ons opschrikken. Granby's hoofd dook opeens naast het mijne op. Hallo!" zei hij. ,,Z6<5 hebben ze dat dus gedaan." Door het chauffeeren was ik mijn nieuws gierigheid naar de manier, waarop het wijlen de eigenaars van de Lancia gelukt was om onze auto, zonder revolver of ander wapen, aan mootjes te schieten vergeten. Maar door de explosie kwam alles weer boven. Laten we even kijken hoe dat apparaatje werkt," stelde Granby voor. We stapten uit en gingen samen naar den achterkant van den wagen. Eerst zagen we niets, maar toen ontdekten we, dat tusschen het instrument, waarop het reserve-wiel van de Lancia rustte, een groote, automatische revolver gestoken was. De trekker werd door een stuk staaldraad, dat op het dashboard vastzat, in beweging gebracht. De man achter het stuur behoefde maar in het spiegeltje op de voorruit te kijken, zoo te manoeuvree- ren, dat het raam in den achterwand van de Lancia in dbn lijn lag met den radiator van de auto erachter en aan de lus te trekken. Zoo kan hij, zelfs zonder zijn hoofd om te draaien, den radiator van de auto achter hem met kogels doorzeven. Granby bukte zich, maakte het staaldraad los en trok de revolver uit de buis. En daar- mee was het incident weer afgeloopen. (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1933 | | pagina 5