pUROf JDoorzitten OEMENGDE BEEICHTEN. DAHRUBBIEK. m mk. HIHH.Hi wiH Stukloopen Zonnebrand/^ DAMMEN. DOOR EEN AUTO OVERREDEN EN GEDOOD. DOOR EEN TRAM OVERREDEN EN GEDOOD. AAN DEN VUURDOOD ONTSNAPT. ^3* margarinefabrieken. Boter werd grondstof voor margarine. Het is duidelijk, dat onze tegenwoordige hooge boter- en margarineprijzen moeten leiden tot een steeds lagere consumptie van boter, ook nog daarom, omdat de consument thans in elke KG margarine 0.4 KG boter ontvangt, terwijl de prijzen dezer beide producten zich nog steeds verhouden als 2 3. Blijft nu onze export nog verder dalen en wil- len wij toch voor onze boter een loonenden prijs hebben, dan kunnen wij twee wegen op, zegt spr. De eerste weg is: veel minder boter aanbie- den in het binnenland, doch dan vergt het niet veel rekenkunst om uit te rekenen, dat wij onge- veer twee derde van onzen veestapel zullen moe ten afslachten. Wij kunnen echter ook een anderen weg op. Die is, het verbruik van margarine in het binnen land te contingenteeren. Beide wegen worden door spr. aan een nadere beschouwing onderworpen. Voor spr. staat vast, dat als het enkel gaat over de vraag: gedwongen vee afslachten of de margarineproductie beperken en het menggebod intrekken, dan antwoordt hrj zonder eenige aarzeling: de margarineproductie beperken en het menggebod intrekken. Echter omtrent een vrijwillige inkrimping van den veestapel bestaat geen verschil van meening. Tenslotte zet spr. nog uiteen, dat vernietiging van een groot gedeelte van den veestapel be- teekent kapitaalvemietiging op groote schaal. Door een geforceerde afslachting van den vee stapel worden veel grootere en veel wijder ver- takte industrieele en handelsbelangen geschaad, dan door een beperking van de margarinepro ductie voor het binnenland. Doos 30 en 60. Tube 80 ct Bij Apofh. en Drogisten. (lug. Med.) Overleg met de centrale Landbouworganisaties. Na zrjn rede, welke de instemming der ver- gadering had, deelde Dr Posthuima nog mede, dat het overleg tusschen de vertegenwoordigers der centrale landbouworganisaties en het dage- lijksch bestuur van den F. N. Z. tot de volgende gemeenschappeljjke conclusies heeft geleid, welke ter kennis van den Minister van Eoonomische Zaken en Arbeid zullen worden gebracht. le. Het is in verband met het huidige boter- vraagstuk noodzakelijk, dat de afzet van mar garine in het binnenland beperkt wordt ter ge- heele of gedeeltelijke vervanging van het meng gebod, teneinde het binnenlandsche verbruik van boter als zoodanig zooveel mogelijk te bevorde- ren. 2e. Vrijwillige inkrimping van den veestapel door middel van het stellen der mogelijkheid om het overtollige vee uit de markt te nemen is noodzakelijk. Tegeljjkertijd dienen maatregelen genomen te worden am uitbreiding van den in- gekrompen veestapel te voorkomen. ELECTRISCHE TREIN ONTSPOOBD. Dinsdagmiddag is de electrische trein ko- mende uit de richting Alkmaar bij het binnen- komen van het station Krommenie ontspoord. Het verkeer in beide richtingen is versperd. Vol gen s de eerste berichten zouden vier wa gons gederailleerd zijn, en een persoon ge- womd. Van uit de vier wagons bestaande trein zijn drie ontspoord, welke dwars over de rails kwamen te staan. Er bevonden zich in den trein ongeveer 25 reizigers, waarvan drie licht gewond werden, hoofdzakelijk door glas- scherven. Een van de passagiers, ir. H. uit Leiden heeft dadelijk na het ongeval de lei- ding op zich genomen van het reddingswerk. Daar een mast, waaraan de stroomdraden be- vestigd zijn, dwars over den weg kwam te liggen, nam de heer H. onmiddellijk maat regelen om- den stroom te doen afsluiten. De verwondingen, welke bovengenoemde reizigers hadden opgeloopen waren niet van emstigen aard. Na te zijn verbonden konden zij huns weegs gaan. Er heeft zich onder de reizigers hoegenaamd geen paniek voorgedaan, hoewel de schok zeer hevig geweest moet zijn. Dat het ongeluk nog betrekkelijk goed is afgeloopen, is toe te schrijven aan het feit, dat de ontspoorde rijtuigen van staal zijn ge- bouwd. Het treinverkeer is in beide richtingen gestremd. Onmiddellijk na de ontsporing is een aan- vang gemaakt met de opruimingswerkzaam- heden. Het treinverkeer van Amsterdam naar Uitgeest en Alkmaar is verlegd over Haarlem. Voorts is tusschen het Centraal station en Wormerveer een z.gn. pendeldienst ingesteld, voor reizigers voor laatstgenoemde plaats en tusschen gelegen stations. De trein moet een vaart hebben gehad van ongeveer 85 K.M. en is in den bocht gederail leerd. Twee der wagens zijn van de spoor- baan over de daar langs loopende sloot ge- vlogen en vervolgens in het weiland gekanteld. De twee andere rijtuigen zijn schuin op de rails blijven staan. COCI. Volgende week verschijnt er geen dam- rubriek. We zullen onze lezers daarom dit- maal stof voor twee weken geven in den vorm van 10 vraagstukken, waarvan we gaame oplossingen zullen ontvangen v66r 18 Juni a.s. Er worden twee prijzen uitge- loofd. Het tiental bestaat uit een keurcollectie problemen en eindspelen, die iets bijzonders bevatten en hoewel niet alle even moeilijk, toch voldoening zullen schenken. No. 1. Eindspel van Mr. C. Blankenaar, uit: „Voor de Jeugd" van Juli 1912. Zwart: een schijf op 45. Wit: drie dammen op 2, 5 en 36. Wit speelt en forceert de winst. No. 2, van S. E. v. d. Meer, Amsterdam. Zwart: 17 26, 29, 33, 38 en 45. Wit: 27, 30, 32, 37, 43, 44 en 49. Wit speelt en wint. In de gemeente Halsteren reed de ongeveer dertig-jarige koopman in oude metalen, van Gent, wonend te Bergen op Zoom op zijn rij- wiel langzaam naast een groentenkar in de richting van Bergen op Zoom. Hij hield daar- bij de kar met de rechterhand vast. Juist op het oogenblik dat hij den voerman goeden dag had gezegd en weg wilden rijiden passeerde daar ter plaatse een Fransche auto, afkomstig uit Parijs. De wielrijder, die bij het weg rij- den op het rechter gedeelte van den weg kwam, werd door den auto aangereden. Hij liep een emstige schedelfractuur op en werd in bewusteloozen toestand bij omwonende bin- nengedragen. Daar is hij even later overleden. Het lijk is naar het gasthuis te Halsteren ge bracht. De man was gehuwd en vader van drie kinder en. ONDER ZAND REDOLVEN. Bij het leggen van een rioleering voor het kindersanatorium Hoog Blaricum te Huizen is de arbeider J. Boog uit Laren bij het aan- sluiten van buizen bedolven door ongeveer 60 Ms. grind en zand, en tusschen de buizen bekneld geraakt. Het gelukte den aannemer van het werk, die het ongeluk zag gebeuren, het hoofd van den man gedeelteljjk vrij te krrjgen. Het mocht hem echter niet gelukken den man, die onder den druk van het zand moeilijk kon ademhalen en zich niet kon be- wegen te bevrijden. Doktoren van het sana torium diendten B. met behulp van natte doe- ken zuurstof toe. Toen bleek dat de buizen, waartusschen hrj bekneld was, niet stuk konden worden gesta gen zijn 20 man aan het uitgraven gegaan. Binnen een half uur hadden zij B. vrij. Hij had zijn bewusbzijn nog niet verloren, doch werd in emstigen toestand naar het St. Jans- ziekenhuis in Laren vervoerd, waar men den 50-jarigen man, die meer dan een uur in een netelige positie heeft verkeerd, in het leven hoopt te behouden. SERGEANT VAN DE MILITAIRE POLITIE DOOR TREIN GEGREPEN EN GEDOOD. Op den onbewaakten overweg aan het Mo- leneind te Teteringen bij Breda is de 28jarige sergeant van de militaire politie, Veldhuis, afkomstig uit Amsterdam, die met zijn mo- torrijwiel den overweg overstak, juist op het moment, dat de trein, welke om 4 uur 6 min. in Breda aankomt, passeerde, gegrepen en gedood. Het aantal dooden door de onbewaakte overwegen dit jaar veroorzaakt, is hiermede reeds tot 25 gestegen. Woensdagmorgen is tusschen Beetgem en Berlikum de 43jarige H. de Jong uit Beetgum onder de tram uit de richting St. Jacobi Pa- rochie geraakt. De man, die dicht bij de tram reed, is vermoedelijk zenuwachtig geworden, waardoor hij onder de tram terecht kwam. Met -emstige verwondingen is hij naar het ziekenhuis te Leeuwarden vervoerd, waar hij later is overleden. TWEE ONTPLOFFINGEN. Aan boord van het motorschip Troost Elkander, schipper Riksten, thuisbehoorende te Uithuizen, dat juist de Oranje Sluizen te Amsterdam had verlaten, is de luchttank van den motor uit elkaar gesprongen. De 20jarige dochter, die juist bezig was in de machine- kamer lucht brj te pompen, werd weggeslin- gerd. Zrj liep een zware schedelbreuk op en is vrij spoedig overleden. Het lijk is naar het Binnengasthuis gebracht. De schipper, die aan het roer stond en drie jonge kinderen, die in de roef van het scheepje te slapen lagen, kregen geen van alien eenig letsel. Hoe het ongeluk is geschied, kon nog niet worden vastgesteld. Het scheepje is aan de stadszijde aan het Noordelijk remmingswerk voorloopig gemeerd. Vorige week Dinsdag is op de eerste reis ter visscherij vertrokken de stoomtreiler Eveline, IJm. 115, die Woensdag te IJmuiden is teruggekeerd. Maandagavond is tijdens de visscherij aan boord van dit schip in het vischruim een car- bidontploffing geschied, waarbrj de 26jarige ongehuwde matroos H. v. d. Krans, afkomstig uit Vlaardingen, wonende te IJmuiden, werd gedood. Het lijk is naar de algemeene begraaf- plaats gebracht. Omtrent de oorzaak der ont- ploffing kon nog niets worden medegedeeld. Een onderzoek wordt ingesteld. VAN LIEDJESZANGER TOT ADVOCAAT. Van de gemeente-universiteit von Amster dam is dezer dagen geslaagd voor het doc- toraal examen in de rechten de heer I. Coop- man, bij het publiek beter bekend onder den naam Henry Marchand, de populaire confe- rencier en liedjeszanger. Dit examen mag waarlijk een unicum hee- ten, niet alleen vanwege de combinatie van de lichte muze met de strenge godin Justitia, maar ook en vooral omdat de heer Marchand tusschen zijn zeer dmkke werkzaamheden op een gebied, dat geheel buiten de sfeer van zijn studie viel, de kracht en het doorzettings- vermogen heeft gehad, zijn economische- en rechten-studie te volbrengen in minder tijd dan menig student, die zich geheel aan zrjn studie kan wijden, noodig heeft. I. Coopman werd in 1893 geboren en door- liep de lagere school, waama hij op 12-jarigen leeftijd een ,,baas" moest zoeken. Hq leerde het diamantslijpen en was van zijn 17e tot zijn 20e jaar diamantbewerker, waama hij als ar- No. 3, van J. P. Geensen, Ter Neuzen. ZWART 1 2 3 4 b 16 26 36 46 WIT 47 48 49 50 Stand in cijfers: Zwart: 14, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 23, 24, 26. Wit: 27, 28, 30, 32, 33, 35, 38, 42, 48 en 49. Mag zwart hier 2025 spelen? tist ,,ontdekt" werd en korten tijd zrjn brood verdiende als chansonnier, toen Gerard Ar- bous hem in 1915 engageerde voor een tour- nde door Nederlandsch-Indie. Tengevolge van den wereldoorlog keerde hij pas in 1920 naar Europa terug om echter, na in het huwelijk te zijn getreden met de toenmaals bekende danseres Kitty Lipton, reeds weer in 1921 met zijn echtgenoote voor een tweede tournee naar Indie te gaan. De heer Marchand trad hiema nog op in Australie, Zuid-Afrika en Amerika. Toen hij in Nederland terugkeerde werd hij in 1925 als conferencier verbonden aan het bekende Amsterdamsche cabaret Mille Colon- nes aan het Rembrandtplein, aan welke in- richting hij verbonden bleef tot de opheffing toe. Na 1925 zag de heer Marchand kans aan zijn zucht naar bestudeering der maatschap- pelijke verschijnselen toe te geven en begon hij economie en staatsrecht te studeeren. In 1927 behaalde hij zijn acte M.O. voor staat- huishoudkunde en statistiek, in 1928 zijn acte M.O. voor staatsinrichting en na een jaar Latijn te hebben geblokt en een collequum doctum te hebben verkregen, deed hij in 1930 met goed gevolg zijn toelatingsexamen voor de Amsterdamsche Universiteit, waar hij in Juli 1931 zijn candidaatsexamen rechten deed, om nu zijn studie met den meestertitel be- kroond te zien. De heer Marchand heeft al die jaren eigen- lijk een dubbel leven geleid; tusschen het dmkke leven achter coulissen en voor schijn- werpers, vond hij tusschen repetities en voor- stellingen, in hotelkamers, in stationswacht- kamers en in nachttreinen gelegehheid om zich plotseling weer te verdiepen in zijn stu- dieboeken, met af en toe, als hij te Amsterdam was, 's ochtends gelegenheid om een college te bezoeken. De heer Marchand, die voor den komenden zomer een engagement als conferencier heeft in Den Haag, zal daama echter een keus moeten doen of hij zich verder aan het caba ret of aan het recht zal wijden, omdat de balie waarschijnlijk niet zal toestaan dat een zin- gende advocaat voor de balie komt pleiten. Zaterdagnacht heeft te Maasbracht (L.) een zware brand gewoed, waarbij twee per- sonen temauwemood aan den dood ontsnap- ten. Zij liepen ernstige verwondingen op, al- dus de „Crt.". Omstreeks halftwaalf bemerkten schippers in de Maasbrachtsche haven, dat de boerderij van den heer J. Beckers, gelegen aan den weg langs die haven, in brand stond. Eenigen hunner liepen daarop naar de boer derij en wekten de bewoners. Het vuur had echter in korten tijd zoo'n grooten omvang aangenomen, dat de 62-jarige landbouwer Beckers en zijn echtgenoote zichzelf niet eens van de noodige kleedingstukken konden voor- zien en in nachtgewaad moesten vluchten. Inmiddels had een tweetal schippers een ruit aan de straatzijde ingeslagen en waren daardoor de brandende woning binnengedron- gen. Zij wisten de 22-jarige gebrekkige en geheel hulpbehoevende dochter Gertruda, die in het benedenhuis te bed lag, naar buiten te brengen. Op een zolderkamer sliepen nog de 32-jarige dochter van Beckers, Veronica, en een 13- jarige kleindochter. Zij waren door het in- slaan van de ruiten wakker geworden, doch zagen zich reeds door het vuur den weg ver sperd. De trap was reeds gedeeltelijk ver- nield, terwijl het benedenhuis een vlammen- zee was. De vlammen vonden in het vele houtrwerk der zeer oude boerderij volop voed- sel, zoodat spoedig ook de zolder was aange- tast. De dochter van Beckers kon echter eenige pannen uit het dak stooten en het gelukte beiden, door het gat naar buiten te klimmen. Het dertienjarige meisje sprong daarop van het dak naar beneden en werd door Beckers opgevangen. Zij had brandwonden aan hals en hoofd opgeloopen. Daama sprong de dochter naar beneden. Doordat zij niet direct werd opgevangen, smakte zij van een hoogte van drie meter op den grond, waarbij zij een voet brak. Omwonenden wisten uit een der beneden- kamers nog een weinig huisraad te redden, alsmede het vee uit den stal naar buiten te brengen. Daar er groot gevaar bestond voor de aan beide zijden van het brandende per- c-eel gelegen woningen, werd de motorspuit uit Roermond gerequireerd. Deze kon ech ter niet bij de haven geplaatst worden, doch moest door de ongunstige terreingesteldheid op den weg blijven staan, zoodat de afstand waarover het water moest worden opge- pompt, te groot werd. Er kon dan ook geen gebruik van de spuit worden gemaakt. De brandweer beperkte zich tot het omverhaien der muren, teneinde het vuur te kunnen loca- liseeren, hetgeen geJukte. De oorzaak van den brand is onbekend. De boerderij was slechts laag verzekerd. Een koe en eenige varkens moesten worden afge- maakt. EIEREN ONVERKOOPBAAR. Bij de Vrijdag gehouden Geldersche Eier- veiling te Amhem bleken de aangevoerde eieren onverkoopbaar te zijn. In verband hier mede had de „Tel." een onderhoud met den directeur der veiling, den heer G. Klomp, die xxicaedeelde, dat de oorzaken van dit tot dus. ver op de Geldersche Eierenveiling ongekende feit gezocht moet worden in de eerste plaatc' door de emstige moeilijkheden van den uit- voer naar Duitschland en in de tweede plaats ook door de zeer lage prijzen, die Engeland biedt. Het zal, aldus de heer Klomp, nood zakelijk zijn, dat de Regeering ten spoedigste No. 4, van N. N. Zwart: 2, 7, 8, 10, 12, 13, 14, 17, 19, 20, 24. Wit: 16, 27, 28, 33, 35, 37, 38, 42, 45, 47, 48. Zwart speelt 1318. Hoe kan wit nu winn en? No. 5, van A. G. Noordhuis, Groningen. (Haagsche Post.) Zwart: 5, 7, 9, 13, 15, 18, 19, 23, 26, 29, 35. Wit: 25, 27, 28, 30, 32, 34, 38, 39, 41, 44, 45. Ook het eindspel moet uitgewerkt worden. Wit speelt en wint. De slotstand van dit probleem is niet ori- gineel. Vergelijk slechts het volgende eind spel van Blankenaar, dat reeds in 1912 werd gepubliceerd. Zwart: 2 schijven op 5 en 15. Dam op 35. Wit: 3 schijven op 24, 30 en 41. Dam op 47. Wit aan zet wint. Hoe? Dergelijke ,,klemzetten" kunnen ook in de partij wel eens voorkomen en winst opleve- ren, waar schijnbaar niet meer dan remise te behalen is. Zie bijv. de volgende positie, die we eenige jaren geleden eens in een vluggertje tegenkwamen. Zwart: 1 schijf op 15 en 1 dam op 46. Wit: 2 schijven op 8 en 25. Dam op 24. Wit forceert de winst. maatregelen neemt, om in dezen onhoudbaren toestand te voorzien. Er werden Vrijdag op de Geldersche Eieren- veiling»eirca 3.300.000 eieren aangevoerd. De prijzen gingen van f 1,70f 1,75 en voor een dergelijk bedrag gaat het niet aan, de eieren te verkoopen. Een kleine portie werd voor 2 van de hand gedaan, doch dit was wel het minimum. Daarom besloot de directeur de eieren verder in depot te houden. Ook de een- deneieren waren onverkoopbaar. Er werd slechts een prijs van 1,30 voor geboden. Men zal trachten in de komende dagen de groote partijen, welke thans onverkoopbaar blijken, onderhands van de hand te doen. JACHT OP MO SSELDIEVEN IN VOLLE ZEE. Men meldt uit Monster: Tegen de strandhoofden van ,,Delfland" ple- gen zioh ieder jaar mosseLbroedsels vast te zetten. By de Zeeuwsohe mosselkweekers is' dit broedsel zeer gewild, omdat men door die jonge aanwinsten een goede mosselteelt voor- bereidt. Vroeger kwam het dan ook veelvul- dig voor, dat de Zeeuwsohe visschers het broedsel van de Delflandsche hoofden staken en daarmede naar Zeeland trokken. De technische dienst van „Delfland" bleek op die belangstelling voor de mosselen echter weinig gesteld te zijn omdat de hoofden door het mosselbroedsel, dat zich muurvast werkt, versterkt worden en iedere verwijdering dus verzwakking van de kustverdediging betee- kent. Spoedig was er dan ook een verbod, om mosselen te steken tusschen Hoek van Hol land en Scheveningen. Ondanks die verbods- bepaling constateerde de rijkspolitie herhaal- delijk overtredingen door visschers uit Brui- nisse, zoodat met groote accuratesse naar de daders werd gezocht. Thans is men er in geslaagd, de betrokken visschers aan te houden. Gemakkelijk bleek die taak niet, want brj sommatie aan het strand sprongen de visschers in hun booten en koersten naar zee, de politie met hun rij- wielen op het strand achterlatend. Deze gaf het echter niet op, fietste zoo snel mogelijk naar Hoek van Holland en slaagde er in, met de sleepboot „Rozenburg" naar zee te komen. In voile zee konden de visschers uit Bruinisse worden aangehouden. De voorraden werden in beslag genomen en tegen de overtreders is proces-verbaal opgemaakt. OVERVAL, ItEROOVING EN BRAND STICHTING? Men meldt uit Hilversum aan de N. R. Ct.: Zondagmiddag is brand ontstaan in het per- ceel Franklinstraat 3 te Hilversum. De brand weer kon het vuur tot de bovenverdieping be perken, waar de voor- en achterkamer, zij- kamer en zolder, zijn uitgebrand. De huisvrouw, die alleen thuis was, heeft tegenover de politie verklaringen afgelegd, dat twee gemaskerde mannen haar /800 zou den hebben ontstolen, waama zij de woning in brand hebben gestoken. INBRAAK TE HILVERSUM. Zaterdagavond is bij afwezigheid van de be woners ingebroken in een woning aan de Lagen Naarderweg te Hilversum; waarsehirjn- lijk heeft men zich door een raampje van de WjC. toegang verschaft. Uit een niet-gesloten muurkastje zrjn een yzeren geldkistje inhou- dend ruim 800 en vier spaarbankboekjes ge- stolen. TIEN GEVANGENEN ONTSNAPT. Uit de strafgevangenis van den staat Kan sas te Lansing wisten tien gedetineerden te ontsnappen, van welke zeven veroordeeld waren tot levenslange gevangenisstraf wegens moord, roof en dergelijke misdrijven. Daar zij in het bezit waren van revolvers, die blijkbaar de gevangenis waren binnenge- smokkeld, zagen zij kans, een zestal wachters te ontwapenen, waama het him gelukte, naar buiten te komen. Zij hielden twee auto's aan, dwongen de inzittenden, de wagens te verlaten, waarna zij met de auto's wegreden. Zij zagen zelfs kans, den directeur, en nog een aantal personen, waaronder een jong meisje, te ontvoeren, die zij benutten als schlld tegen de kogels van hun vervolgers. Het schijnt, dat de schurken zich later in groepjes hebben verdeeld, die verschil- lende auto's buit maakten. De door hen medegevoerde personen werden vrijgelaten. Alleen den directeur houden zij nog als gijizelaar vast. De geheele politie in grooten omtrek van Lansing heeft last gekregen aan de achter- volging deel te nemen. Bij de nasporingen wordt ook van vliegtuigen gebruik gemaakt. GEKLEURDE SPREEUWEN. Een vogelkundig vraagstuk, waarbij o.a. de fruitteelt groot belang heeft, is de quaestie waar de spreeuwen vandaan komen, die in den pluktijd vaak zoo schadelijk zijm in kersen- boomgaarden. Een gedeelte dezer vogels is omgetwijfeld uitgebroed in de streek, waar zij de schade doen, maar anderen zijn van elders aangevlogen. Zelfs jonge, nog maar kort te voren uitgevlogen spreeuwen verplaatsen zich in Juni reeds over groote afstanden. De Plantenziektenkundige Dienst te Wage- ningen tracht nu iets meer te weten te komen over de trekbewegingen dezer vogels. In ver band daarmede zijn thans te Wageningen eenige honderden jonge spreeuwen kort voor- dat zij uit het nest vlogen aan linker- of rech ter zijde zwart gekleurd. De kleur is op zoo- danige wijize op de veeren aangebracht, dat de vogels daarvan niet den minsten hinder ondervinden. Deze jonge spreeuwen, die aan ddn zijde hun natuurlijke kleur (grijs) vertoo- No. 6, van N. N. (naar een oud motief van den Canadees George Raymond). ZWART 1 2 3 4 5 WIT 47 48 49 50 Stand in cijfers: Zwart: 4, 11, 12, 18, 21, 23, 26, 27, 31, 33. Dam op 45. ZOO KAN HET NIET LANGER! Verban die dagen, waarop gij door pijn in uw rug en spieren, door urinestoomissen, hoofdpijn en duizeligheid, door afgematheid, temeergeslagenheid en uitputting uw werk niet doen kunt. Deze verschijnselen zijn dik- wijls de eerste waarschuwingen van verzwak king der afscheidingsorganen. Van de gezondheid en kracht dezer organen hangt uw welzijn af. Zij zijn verzwakt, xian -hoopen urinezuur en andere schadelijke stof- fen zich op, welke mgpijn, spit, waterzucht, en blaasstoomissen veroorzaken. Herstel uw gezondheid door vanaf heden Forster's Rugpijn PiUen te gebruiken. Dit speciale middel werkt rechtstreeks op de be- treffende organen, neemt de oorzaak weg van uw lijden, waardoor gij u weder spoedig flink en gezond zult voelen. Foster's Rugpijn Pillen zijn verkrijgbaar bij alle drogisten enz. A fl,f 1,75 en 3, per doos. Te Ter Neuzen bij Fa. A. v. Overbeeke Leunis, Axelschestr. en Westkolkstr. 25 (Ingez. Med.) nen en aan den anderen kant zwart zijn, val- len onder hun soortgenooten natuurlijk sterk op. De zwarte kleur blijft zichtbaar totdat de eerste mi intreedt, dat is tot September. De Plantenziektenkundige Dienst te Wage ningen venzoekt alien, die daartoe in de gele gehheid zijn, waamemingen te doen over het voorkomen van deze eenzijdig gekleurde spreeuwen en daarvan mededeeling te doen met opgaven van plaats, datum en aantal. EEN MAN, DIE GOI I) U AAIil) IS. Een der rtjkste Indische bankiers in de pro- vincie Andhra heeft, naar Reuter uit Bombay meldt, zfln 60en verjaardag gevierd en den armen zijn gewicht in goud, zilver en juwee- len cadeau gegeven! Het is n.l. een algemeen verspreid bijgeloof in Indie, dat indien men langer dan zestig jaar wil blijven leven, men aalmoezen moet uit- deelen aan de armen in een gelijk gewicht als men zelf heeft. Duizenden menschen begaven zich naar de woning van den jarige om deel te nemen aan de godsdienstige viering, welke vier dagen duurde. Aan het einde hiervan nam de ban- kier plaats op een der schalen van een reus- achtigen balans, terwijl op de andere schaal juweelen en goud en zilverstukken werden op- gestapeld, net zoolang tot de schalen in even- wicht hingen. Daama had de uitdeeling plaats. RECORD VAN EEN PARACHUTIST. Volgens de Daily Express heeft de para- chute-springer John Tranum op Hemelvaarts- dag te Natheravon in Wiltshire een record" behaald, doordien hij uit een vliegtuig sprong toen dit op 6% K.M. hoogte was en 5 K.M. viel, voordat hij zijn parachute opende, om vervolgens behouden op den grond te komen. De val zou zijn geregistreerd met een stop- watsch. Tranum verbeterde daarmede het record van Bud Manning, een Amerikaan, die ver- leden jaar een dergelijken gewaagden sprong maakte en gedurende bijna 5 K.M. viel, voor dat zijn parachute openging en zijn val gebro- ken werd. Tranum verklaarde, dat zijn val „gemakkelijk" ging, en dat hij een valsnel- heid van 230 K.M. per uur had. Hij had een vliegershelm op. Het openrukken van de parachute veroorzaakte een hevigen schok. De man was van meening, dat hij zijn para chute nog te vroeg had geopend en nog ,,veilig" gedurende ongeveer 300 meter had kunnen vallen, alvorens zijn parachute open te trekken. AAN GETEEKENDE ZENDING GESTOLEN. Aan het postkantoor te Heerlen is volgens het ,,Lim,b. Dagbl." een aangeteekende zen- ding uit Duitschland, waarin zich voor 6000 aan Marken bevond, in verkeerde handen te recht gekomen. Er is hier sprake van devie- zensmokkel, waarvan iemand die denzelfden naam als de gedupeerde draagt op de hoogte is geweest. Deze heeft het ontvangbewijs afge- teekend en het stuk in ontvangst genomen. Toen degene, aan wie het stuk geadresseerd was, aan he loket verscheen, kwam het be drag uit. STROO-OPSLAGPLAATSEN VER BRAND. Zondagavand is door tot nu toe onbekende oorzaak een felle brand uitgebroken in de op- slagplaatsen van de stroohulzenfabriek van de firma C. te Uden. De brand is ontstaan in een van de zes uit plaatijzer vervaardigde loodsen, die op onge veer 60 M. afstand van de eigenlijke fabriek staan. Het vuur dat gretig voedsel vond in het licht brandbare materiaal breidde zich zeer snel uit en sloeg over naar de vijf andere in de nabijheid staande loodsen. Toen de brandweer van Uden met de motor spuit verscheen, was er van blusschen geen sprake meer. De brandweer slaagde er echter in, het eigenlijke fabrieksgebouw en het kan- toor van de firma Coenen te behouden. De felle gloed van het vuur, dat hoog oplaaide, trok duizenden belangstellenden. Ook de brandweer uit Oss ging in de rich ting van den brand, doch keerde op de grens van Uden. terug, toen bleek dat alleen een stroovoorraad brandde. De brand heeft den geheelen nacht gewoed en het zal nog wel eenige dagen duren voordat het vuur geheel is verdwenen. Ongeveer 400.000 KjG. stroo en een groote voorraad stroohulzen gingen verloren. De schade welke zeer groot is, wordt door ver- zekering gedekt. Het bedrijf van de firma C., waarin onge veer 30 arbeiders werkzaam zijn, zal zoo mogelijk gaande worden gehouden, en in ieder geval zoo spoedig mogelijk weer op gang worden gebracht. Wit: 20, 24, 29, 34, 37, 38, 40, 41, 42, 43, 46, 49. Mag zwart 3136 spelen? No. 7, van G, A, Kremer, Veendam. ZWart: 6, 9, 12, 14, 20, 22, 23, 24, 28, 33. Wit: 11, 25, 26, 32, 34, 37, 40, 41, 50. Wit speelt en wint. No. 8, van J. Kimkes, Groningen. Zwart: 1, 3, 8, 9, 10, 11, 15, 17, 21, 37. Dam op 2. Wit: 18, 20, 22, 24, 25, 28, 32, 33, 34, 41, 43, 48. Wit speelt en wint. Vooral de no.'s 6 en 8 zijn mooi en vrij lastig! Als toegift nog een klemzetje. Zwart: 1 schijf op 11 en 1 dam op 48. Wit: 1 schjjf op 21 en 2 dammen op 8 en 49. Zwart, die remise in handen had door 48 37, speelde hier 1116 iHoe won wit daama?

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1933 | | pagina 6