Mfynhacdt'Poeder Vreest geen examen Predikbeurten. SPORT. Feuilleton - vertellingen GEMXVGDE BERICHTEV OVERSLAG. Van onze adverteerders. RECHTSZAKEN. DE ACCOUNTANT HEINE VEROORDEELD VOETBAL. BRABANTSCHE BRIEVEN. geen vierde klas was, werden geen diploma's uitgereikt. Voor den nieuwen cursus zijn 14 leerlingen opgegeven. De school zal dan in het geheel 50 leerlingen tellen. Dit is het hoogste aantal, dat tot heden werd bereikt. Door de Nederlandsche kommiezen is uit de richting van de Ouden Brugsche sluis een party van 70 K.G. suiker aangeslagen, welke uit Belgie werd binnengesmokkeld. Heden is het een jaar geleden, dat de P1EM. het electrisch net alhier inschakelde. Alle aangeslotenen zijn hiervoor nog zeer dankbaar, temeer daar de petroleumprijzen sindsdien nogal verhoogd zijn. Er zijn meer- dere aangeslotenen met vastrecht-tarief, zelfs 1 aangeslotene met kooktarief. Wij vermoeden, dat het zelfs voor de My. Diet tegengevallen is. Voor het a.s. najaar zijn versehillende nieuwe aansluitingen te ver- wachten. ■■■iMiw'mfwrT'irffr-taignsaaagBiaangBaBBm'gBaMrafc' bedaart spoedig met een Per stuk 8 ct. Doos 45 ct. Bij Uw drogist (Ingez. Med.) V ERBOUWIN GSOPENING VAN „DE KROON". De heer W. Schellinkhout, die eenige jaren geleden in het perceel Noordstraat no. 66 een manufacturen-, confectie- en modemagazyn vestigde, zag Donderdag „de kroon" op zijn arbeid geplaatst. Uitbreiding van bedrijf deed het verlangen naar expansie sterker worden, hetgeen in verband met de beperkte opper- vlakte-ruimte van zijn perceel niet gemakke- lyk was. Na veel beraad wist hij met den architect J. Delj C.Lzn. een plan samen te stellen dat die mogelijkheid zou bieden en gis- teren werd de verbouwde zaak opnieuw voor het publiek opengesteld. Er blijkt uit, dat de Noordstraat weer is verrijkt met een aangenaam aandoend winkel- front, terwijl de smaakvolle etaleering van een keur van stoffen het effect daarvan sterk verhoogt. Door een ver inspringend portiek is aan de voorzijde ruimte verkregen voor ruime vitrines voor etaleering, waarvan goed ge- foruik wordt gemaakt en die niet zullen na- laten de aandacht van het publiek tot zich te trekkeci. Toen we gisteren voldoende aan de tot ons gerichte uitnoodiging den winkel betraden, was deze schier in een bloementuin herscha- pen, wegens de vele bloemstukken die de heer Schellinkhout bij deze gelegenheid had ontvan- gen. Door de verbouwing is een ruime winkel- ruimte verkregen, waarbij vooral in het oog springt het overzichtelijk opbergen der voor- handen artikelen, hetgeen een gemak biedt voor het bedienen der clienteele, terwijl op de tweede verdieping een mim en goed verlicht atelier is verkregen, waarin vele rappe dames diverse artikelen in bewerking hadden. Bij de verdere wandeling door het perceel bleek, dat pervens de behoeften der zaak, ook die der be- woning niet over het hoofd zijn gezien. Het komt ons voor een voor den ondernemer wel- geslaagde verbouwing. Wij wenschen hem tevens voortdurend succes in zijn bedrijf. ZONDAG 4 JUNI 1933. Ned. Hervormde Rerk. Ter Neuzen. 9.30 u., Dr. L. J. Cazemier, mede- werking van het kerkkoor; 2.30 u., Dr. L. J. Cazemier, bed. H. D. Zendingscollecte. Sluiskil. 9.30 u. en 2.30 u., de heer L. Dek. Zendingscollecte. Axel. 9.30 u. en 2 u., Ds. Van Oeveren. Hoek 9.30 u. en 2.30 u., Ds. E. Raams. Zaamslag. 9.30 u. en 2.30 u., Ds. G van Dis. Sas van Gent. 9.30 u., Ds. Akersloot van Houten Koos. Philippine. 2 u., Ds. Akersloot van Houten Roos. Gereformeerde Rerk. Ter Neuzen. 9.30 u. en 2.30 u., Ds. S. Groene- veld. Axel. 9.30 u. en 2.30 u., Ds. Post. Hoek. 10 u. en 3 u., Ds. Bavinck. Zaamslag. 9.30 u. en 2.30 u., Ds. Kok. Chr. Gereformeerde Rerk. Zaamslag. 9.30 u. en 2.30 u., Ds. Tolsma. Gereformeerde Gemeente. Ter Neuzen. 9.30 u., 2.30 u. en 6 u., leesdienst. Axel. 9.30 u. en 2.30 u., leesdienst. Oud-Gereformeerde Gemeente. Ter Neuzen. 9.30 u., 2.30 u. en 6 u., leesdienst. 5Ui. Rerkdiensten te Ter Neuzen. Zondag zyn de H.H. Diensten om 7, 8% en 10 uur. 's Namiddags om 2% uur Lof. MAANDAG 5 JUNI 1933. Gereformeerde Rerk. Axel. 9.30 u., Ds. Post. Chr. Gereformeerde Rerk. Zaamslag. 9.30 u., Ds. Tolsma. Gerefonmeerde Gemeente. Ter Neuzen. 6 u., de heer P. Honkoop, van Rotterdam. Axel. 1.30 u., de heer P. Honkoop, van Rot terdam. Oud-Gereformeerde Gemeente. Ter Neuzen. 9.30 u., leesdienst. BEVOEGDHEID OM MOTORRIJTUIGEN TE BESTUREN ONTZEGD. De Minister van Waterstaat brengt ter kennis, dat de bevoegdheid om motorrijtuigen te besturen is ontzegd: bij vonnis van het kan- tongerecht te Ter Neuzen van 25 April 1933 aan V. C., handelaar, wonende te Lotenhulle (B.) voor een termijn van een jaar ingegaan op 10 Mei 1933. VECHTPARTIJ TE BOSCHRAPELLE. In den avond van 15 Januari was de land- ibouwer P. R. bij zekeren N. op bezoek en aldaar aantrof zekeren C. B. M., die de ireputatie heeft van vechterstoaas te zijn. R. asou tegen M. een veete hebben gehad, welke haar oorzaak heeft in het feit, dat N. tegen hem als getuige was opgetreden in een straf- zaak, waarbiji bij tot /20 boete is veroordeeld. ,,Met jou heb ik nog een appeltje te schil- len", zou R. hebben gezegd en eenigen tijd later wachtte bij N. op, dien hy te lyf ging en zoo- danig mishandelde, dat er twee dokters aan te pas moesten komen om hem weer op de been te helpen. Er volgde een aanklacht en R. moest ter zake van zware mishandeling voor de Middel- burgsche rechtbank terecht staan. Deze sprak R. vrij, doch het O. M. ging in hooger beroep, zoodat R. Woensdag op nieuw voor het hof te 's Gravenhage terecht stond. Aan- vankelijk had R. ontkend ten huize van N. te zijn geweest; later is hij op deze verklaring teruggekomen, doch hij bleef zijn onschuld betuigen. Behalve den mishandelde werden eenige getuigen gehoord, wier verklaringen grooten- deels ten voordeele van R. waren. De advocaat-generaal zeide in deze ge- schiedenis een weerkaatsing te zien van de schilderijen van Jan Steen en Van Ostade, Biergelagen gevolgd door vechtpartiijen, zijn in vele grensplaatsen niets ongewoons. Spr. meende uit de aanvankelijke ontkentenis van R., dat hij ter piaatse is geweest en mede door de feiten, zooals die zijn komen vast te staan, te moeten opmaken, dat verdachte wel dege- lijk aan het te laste gelegde misdrijf schuldig is, zooals ook door het O. M. bij de Middel- burgsche Rechtbank is aangenomen. Mitsdien coDcludeerde spr. tot vernietiging van het von nis en eischte tegen R. 9 maanden gevangenis- straf. Door den getuige M. was een civiele vor- dering ad 118 ingediend, welke vordering R. betwistte, daar bij onschuldig zeide te zijn. Mr. J. Weyl betoogde, dat, zelfs indien R. zich aan mishandeling zou hebben schuldig gemaakt, hier niet van zware mishandeling mag worden gesproken, daar vaststaat, dat M. minstens 3 kwartier na het gepleegde feit, moest fietsen, teneinde zich te laten verbin- den. Ook uit de getuigenverklaringen is geenszins gableken, dat R. dit misdrijf zou hebben gepleegd. Mitsdien verzocht pleiter bevestiging van het vrysprekend vonnis. Arrest 14 Juni a.s. De rechtbank te 's Gravenhage veroordeelde den accountant R. H., die te Hilligersberg terecht stond wegens beleediging van den minister van justitie, overeenkomstig den eisch tot 14 dagen gevangenisstraf. RAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Op den tweeden Pinksterdag is de ontmoe- ting te Deventer tusschen Go Ahead en Stormvogels wel de belangrykste, daar deze twee clubs bovenaan in de ranglijst staan met een gelijk aantal punten. Het is wel gebleken dat dit jaar het Oosten een woordje mee zal spreken en ditmaal voor het Westen een tegen- stander bezit die zich geleidelijk opwerkt tot de hoogste plaats van het jaarlijks voetbal- tournooi. Go Ahead zal naar wij denken ook de Stormvogels wel weten te overwinnen en daardoor zich aan het hoofd stellen van de mededingers naar het kampioenschap. Te Eindhoven is de strijd tusschen PSV en Velocitas. Ook deze clubs hebben een gelijk aantal punten, doch staan onderaan in de ranglijst. Door het geringe verschil in punten van den hoogst en laagst geplaatste is het nog zeer best mogelijk dat b.v. PSV bij het einde van deze competitie als kampioen van Nederland de eerepalm wegdraagt. Wil zy dit doel kunnen bereiken, zoo moet zij natuurlyk reeds beginnen om het verras- sende spel van Velocitas geen kans te geven. PSV heeft eehter het voordeel dat zij door de twee overwinningen van Velocitas gewaar- schuwd is. AFDEELING IV. Promotiecompetitie 2e klasse. In deze competitie strijden vier vereenigin- gen voor een plaats in de Eerste Klasse en alle komen Maandag voor de laatste maal in het veld. Middelburg heeft weliswaar de beste resul- taten bereikt, doch haar gelyk spel tegen Hero heeft haar positie toch een gevoelige knak be- zorgd, dit te meer omdat er nog steeds een protest van WV hangende is, dat haar nog een punt kan kosten. De laatste strijd van Middelburg wordt op eigen terrein gespeeld tegen WV en een overwinning zal vermoedelijk wel beteekenen het behoud van het Eerste Klasserschap, on- noodig te zeggen dus dat er tot de laatste minuut met alle krachten door de groen- witten zal worden gestreden. T-e Breda is de laatste strijd tusschen Hero en Juliana. Hero heeft zich weliswaar den laatsten tijd zich hersteld doch haar positie is zoodanig, dat hoe ook de uitslag van deze ontmoeting luidt, zy toch haar kleuren by het volgend seizoen in de Tweede Klasse moet blijven verdedigen. Voor Juliana daarentegen is er alles aan gelegen om Hero te kloppen, want daardoor blijft zij, indien ook Middel burg den laatsten wedstrijd wint, slechts edn punt ten achter, en de protestcommissie moet nog uitspraak doen. Wordt WV in het ge lijk gesteld, dan staan beide vereenigingen ge lijk en komt er een beslissingswedstrijd. PROMOTIE-COMPETITIE 3e KLASSE. Voor deze competitie is slechts den wed strijd uitgeschreven, n.l. AxelMEVO. Dit kan tevens beteekenen de eindstrijd want in dien Axel er in slaagt om MEVO met een nederlaag naar huis te zenden, kan geen der mededingende clubs nog het door Axel be- haalde aantal punten bereiken en komt Axel het volgend seizoen in de Tweede Klasse uit. Gezien de geestdrift die bij onze naburen be- staat is er alle kans dat de overwinning aan de oranje-witten is. Het verdere verloop van deze competitie is dan van geen belang meer en verwisselen MEVO en Axel van klasse. Maar wij mogen de huid niet verkoopen voor de beer geschoten is en zoo wacht Axel on- getwijfeld een zwaren strijd, die aller belang- stelling zal wekken. PINKSTER WED STRIJDEN VAN TERNEUZEN. Werden voorheen door Terneuzen met de Pinksterdagen meestal wedstrijden gespeeld op vreemd terrein, ditmaal is men van die ge- woonte afgeweken en krijgt men beide dagen een vereeniging op bezoek. Zondag speelt een combinatie van het eer ste en tweede elftal een wedstrijd tegen de hier al meermalen op bezoek geweest zijnde Belgische vereeniging Merxem Sporting Club, van Merxem (Antwerpen). Maandag komt te gast de Rotterdamsche Touringclub CFC, om met twee elftallen wed- stryden te spelen tegen resp. het eerste en het tweede elftal onzer stadgenooten. In het eerste elftal van de Rotterdammers komen hoofdzakelijk Tweede Klasse-spelers uit. De wedstrijd tusschen de tweede elftallen wordt het eerst gespeeld. Na in de gelegenheid te zijn geweest, het spel van enkele Belgische vereenigingen te kunnen volgen, krijgt men dus Maandag weer dat van de Westelijke Afdeeling te aanschou- wen. PROPAGANDA-WEDSTRIJDEN VAIN DEN ZEEUWSCHEN VOETBALBOND. Binnen eenigen tijd zal door een vertegen- woordigend elftal van Zeeuwsch-Vlaanderen van den Zeeuwschen Voetbalbond een wed strijd te Ter Neuzen worden gespeeld tegen het eerste elftal van Terneuzen. Om tot de samenstelling van dit elftal te kunnen geraken, wordt op 11 Juni a.s. te Oostburg een wedstrijd gespeeld tusschen een elftal uit Oostelijk- en een uit Westelijk Z.- Vlaanderen. Deze elftallen zien er als volgt uit: Oostelijk elftal: Doel: Picavet (Hulst II). Achter: de (Jock (STEEN) en Tacq (Sluis kil). Midden: L. Wentzler (Stopp.); Dieleman (ONW) en Stevens (STEEN). Voor: Staal (Stopp.); Colsen en de Koeijer (Sluiskil); Colleman (Clinge) en J. de Cooker (Terneuzen 3). Reserves: Wentzler (Stopp.); F. Lippens (Terneuzen 3); A. Cortvriendt (Sluiskil) en M. Cortvriendt (ONW). Westelijk elftal: Doel: Brakman (Z.-Vl. Boys). Achter: Neyssen (IJzend.) en Riteco (Bres- kens). Midden: le Bleu (Bresk.); Bauer en van Morrelgem (Sluis). Voor: Groosman (IJzend.); de Visser en Erasmus (Bresk); de Smet (IJzend.) en Heijboer (Bresk.). Reserves: Vermeesch en v. Looij (IJzend.); Buijze en v. d. Velde (Bresk.). Verder heeft op 18 Juni op een nog nader te bepalen plaats weder een ontmoeting plaats tusschen een Zeeuwsch elftal en een Zwalu- wenploeg. Omtrent de samenstelling van deze elftal len is nog niets naders bekend. Ulvenhout, 30 Mei 1933. Menier, Veul zal ik mot- ten overslaan van d'n Fielp z'nfeest, waant 't is z66w 't is allegaar nie neer op 'n velleke jampier te zetten. De eerepoort is zeuven avonden verlicht gewiest. D'n Fielp had alle- maal spyt, dat de verlichting deur dieen zomertyd 'n uur minder was per dag, waant de poort was mee de illeme- natie toch op z'n schonst! D'n Jaan is mee die poort nog't beste weg- gekomen, waant hij moest zurgen veur de verlichting. Elken avond pront hij d'n zons- ondergaank, moest ie 'm aansteken en d'n Fielp hiew d'n Jaan d'n heelen dag in de gaten, mee nouw en dan 'n pintje bier, om te zurgen da Janus gin secondeke te laat was, 's avonds. 'n Merakel zoow weinig as ze'm deus week in de „Gouwe Koei" gezien hebben. D'n bak- ker had z'n tenten heel de week opgeslagen in ,,'t Druifke". Daar tracteerde-n-ie en hiew onafgesproken „zittenide recepties, waant daar had ie 't oog op z'n eigen eerepoort. En as er maar 'n hondje begost te snuffelen aan d'n voet van de poort, dan wachtte d'n bakker ,,de rest" nie af, maar dan mikte-n-ie z'nen pint pits van af de stoep van ,,'t Drufke" over da slordige, oneerbiedige hondje. „Ja, Fielp", zee d'n Blaauwe op zo'n mo ment: ,,'t is mee 'nen mensch vrimd gesteld! 't Hogste wat-ie bereiken kan, is 'n monie- ment na z'n leven, en er zijn lui, die heel d'r leven verknoeien om zo'n dink te krijgen na d'ren dood, en as ze't emmen, dan is't eigen- lyk nie veul meer as 'nen paal veur de hondjes! ,,Daarom doe-de gij er zeker gin moeite veur", zee d'n Fielp. „Goed gezien", ketste d'n Blaauwe trug: ,,ik heb liever tiouw 'n pilske as 'n staand- beeld". ,,Dan zullen me nog maar's vol laten doen," kwekte d'n jubilaris: „Arrie! zeuven pils- kes-in-plots-van-de-zeuven-moniementen!" „Nouw zijn me meteen kiet" lachte d'n Blaauwe teugen d'n Fielp, toen de kastelein de pilskes gebrocht had, die in 't avondzon- neke peerlden as zeuven trossen gouwen regen. En zoow ben 'k dan gekomen, amico, aan de onthulling van 't staandbeeld, dat d'n Fielp is aangebojen deur d'n Blaauwe, en wa'k oew altij nog schrijven moest. As dan de plechtigheden in 't Gemientehuis waren afgeloopen, tot en met d'n eerewijn toe, as d'n Fielp 'n redevoerink had g'ouwen om burgemeester, wethouwers, secretaris. raadslejen, en de kammeraads te hedaanken veur de prachtvolle „ulde" zee-t-ie, veur de „heerepoort" veural (hrj zet al z'n h's geregeld verkeerd!), dan stelde-n-ie 't hielustere gezel- schap veur, om hallemaal, hallemaal mee verom te gaan naar z'n uis; om daar nog 's gezellig vol te doen. ,,Guilie hedt me weren- dig (Jiep onder d'n hindruk gebrocht", zee-t-ie: ,,ik ben er tennostenbije hroerd van en da mot nouw 's steuvig afgedronken worren! En de kwestie is deze", d'n Blaauwe stopte me-n- aan ,,en de kwestie is deze, da 'k van deus plots of, nog verklaren wil, da 'k de beliangen van Hulvenout altij op d'n zelfden voet zal blijven voortzetten, be-artigen, lijk ik de leste vijtfentwintig jaren gedaan em!" ,,Hou-hou-hou!" applaudiseerde d'n Tiest en alien klapten en staampten mee. Toen schoot d'n bakker in vuur. En of ie 'n subsidie verdedigde veur de Morianen, zoow fel stak ie na da-d-applaus van wal. „Ja", zee-t-ie, knikte uitvoerig mee z'nen kop en zee toen nog 's: ,,ja!" Weer applaus van d'n Blaauwe. „Of neee", gong d'n bakker deur: ,,neee..." Applaus! ,,Neee. nog steuviger za'k de zaken mee aanpakken, burgemeester, waant Hulvenout mot veuruit! Hekselsior!" Toen sloeg ie mee z'nen vust deur de rook in de Raadszaal, da Nolleke Gommers onwillekeurig z'n hoofd wegtrok. „Hekselsior, zeg ik en da's te bereiken zeg ik, mee 'n krachtig, 'n bloeiend vereenigings- leven". „Heil!" riep d'n Blaauwe. Waar ie da ge- lezen bee, da snap ik nie! ,,'n Bloeiend vereenigingsleven, zeg ik!" „Heil!" ,,En daarom, mijne heeren Burgemeester, wethouwers, lejen van den Raad, kammeraads en vrinden, daarom driewerf hoerah veur..." „D'n bakker", bl^erde d'n Tiest. Toen nog 's: ,,laank zal ie leven in de gloria" en daarna wier d'n stoet weer op ge steld. Alles ging mee, op d'n burgemeester na, waant die moest nog naar 'n ander feest of zoow iets. Persies weet ik 't nie, maar d'n Fielp zee later: ,,die mannen, Dre, die zijn alty onderweuge van of naar 'n fiest: gin- mensch kan beseffen", zee-t-ie vertrouwelyk, mee 'n geheimzinnig raadslidgezicht: ,,gin- mensch kan besefen, wa burgemeesters en zoow", (da-d-„en-zoow" sloeg op z'n eigen veurnaamheid) „burgemeesters en zoow ster- ke beenen motten emmen!" „Sterke beenen ,,-Sterke beenen ja, om op tijd te weten" en toen kantelde-n-ie z'n hand veur z'nen mond, „om op tijd te weten, wanneer ze uit mQtten scheien, begrepte?" „Zoozoow", zee ik: „daar ha 'k nooit aan gedocht, maar as gij 't zegt Afijn, we zijn dan weer prontjes opgelajen, om d'n stoet te vurmen en daar 't nogal smal is veur ons gemeentehuis, zijn me maar in omgekeerde volgorde truggerejen. Dus veurop d'n bakker z'n broodsjees, weer mee miijm en Nolleke Gommers en De Bie d'r in, en d'n Blaauwe op d'n bok, en zoow vervolgens, mee de muziek er achter. Janus kos nog nie weg van 't gemeentehuis die moest eerst de Raadszaal wa-d-aan-kaant brengen, de stoelen op z'n plek, de glazen weg, de assiebakskes leegen, enz. „Ik heb hier nog't een en aander af te haan- delen", zee-t-ie: ,,gaan juilie maar veuruit, ik koom wel!" En as Janus na 'n haalf uurke kwam, dan stakken er uit allebei z'n borstzakken tien groote feestsigaren en hij zwitte eerewyn! „Hedde niks laten staan?" vroeg „raadslid" Fielp aan d'n veldwachter. En Janus antwoordde: ,,gin drup!" „H56?" Alles is op z'n plots" zee d'n Jaan. „Dan is 't goed", zee 't raadslid. Toen is Janus in d'n Fielp z'nen Jubileum-leuning- stoel gevallen en daar hee't-ie 'n dutje ge daan, tot z'n Tonia 'm halen kwam. Intusschen was 't moniement overgedragen. As d'n Fielp nog 's g£df had laten aanruk- ken, aan Kee alles verteld over de „kollesale ulde", as ie zat van 't feest, zat van „halle uldef' en zat van't hier, eerewijn en borreltjes was} as ie weer neigingen kreeg, lijk ie oew vleejen week schreef, om iedereen te gaan filiciteeren mee z'n eigen jufoileum, dan vond d'n Blaaue ,,'t oogenblik gekomen om over te gaan tot de onthulling van 't moniement" zee-t-ie. 's Naehts had ie 't geplotst mee de moniements-kemissie, Geert Fraanken d'n smid en Koos Spierings d'n veurwerker van de atheletiekvereeniging „Samson", allebei in die kemissie gekozen, vanweuges de zwaarte van 't monumenteel gevaart, ontworpen en uitgevoerd en naar arsjetektuur van d'n Blaauwe! En as d'n Fielp in kleuren en geuren, zwee- tende as 'n p55rd, verslag zat te doen van alle ,,heer", 'm te beurt gevallen, as ie z'n eigen redevoering nog 's opzee en onderwyle maar schonk, schonk en klonk mee iedereen, zoowdat ie evenveul op z'n eigen gezondheid en feest dronk, als wij allemaal samen, dan kwam de monument-kemissie naar 'm toe, mee gezichten, dat ie dalijk begreep dat er wddr wa komen ging hij was in 'n stadium dat'm niks meer verwonderen kon, hij zag de weareld as ddnen kustelijken tulband, en toen nam d'n Blaauwe 't woord, na eerst z'nen hoogen hoed afgenomen te hebben en sprak: ,,Edelachtbare". Onmiddellijk vloog d'n Fielp omhoog, viel effe trug op z'nen stoel zee: „herstel" en vloog weer omhoog. „Edelachtbare", zee d'n Blaauwe. Amico, as ge da drooge, nuchtere ,,onschuldige" ge- zicht van dieen Blaauwen had gezien, dan zouwde begnijpen, dat d'n Fielp er 6k inge- tippeld was, as ie enkel maar grenadine had gedronken. ,,Edelachtbare", herhaalde d'n Blaauwe veur d'n derden keer, en toen was de bakkerij veur de helft leegDaarna nam d'n Tiest 'nen rol pampier uit z'nen binnenzak, nam 'nen grooten uilenbril zonder glazen en zette die op en begost aan z'n redevoering. ,,Edelachtbare, wij, d'n Geert en d'n Koos en ikke, wij staan hier veur oew en beschou- wen 't as 'n veurrecht-mee-'n-veriengstuk, om oew eerbiedig de ulde", zee-t-ie: „ik zeg nog 's de ulde te brengen, die oew as Staatsman van Hulvenout, ik zeg Staatsman van Hul- Hulvenout, toekomt!" Toen was er niemand meer in de bakkerij, amico. ,,Ze loopen allemaal weg", zee Z.E.A. spijtig. „Ja", zee d'n Tiest en hij zette z'nen bril recht: „ja Edelachtbare, ze zijn allemaal weg!" Toen ben ik ok weggeloopen! Naar d'n erft, waar 't moniement sting opgesteld De hermonie sting er ok. En as d'n Fielp af kwam, mee d'n Blaauwe, dan spulde de muziek 't Wulhelmus. D'n Fielp wier 'r koud van. Dan nam d'n Blaauwe weer 't woord. „Edelachtbare de kammeraads van Uwedel- achtfoare emmen besloten, oew te ,,uldigen" as Staatsman, as pollitieker van de bovenste plaank. De kwestie is deze, Edelachtbare, asda me 'n eenvoudig, maar indrukwekkend moniement opgericht emmen. Ons nageslacht zal er nog van gewagen, van deuzen oogen blik Toen dopte d'n Fielp z'n oogen droog. „Van deuzen oogenblik, waar ,,eel Hulven out nog jarenlaank van spreken zal". Toen wier d'r kollesaal in de zakdoeken ge- trompetterd, amico! „FieEdelachtbare, ik ben gin man van veul woorden. Ik maak 't dus maar kort; ik heb nie zo'n kollesaal hoofd as gij, Edelacht bare, ik ben maar 'nen eenvoudige verkens- fokkert, maar ditte wil ik oew zeggen: m'n respecte, m'nen eerbied, m'nen kolesalen dank veur al oewen arbeid, veur al oew hoofdwerk is er gin horke minder om. En waar 't veural oew hoofd is, Edelachtbare, dat ik vandaag in 't bezonderst eeren wil, oew kwaliteiten as bakker zijn er daarveur gin bal minder om, horre maar waar de kwestie deze is, da'k oew hoofdwerk as Staatsman wouw uitdruk- ken in 'n moniement daar he'k 'n ontwerp ont worpen FielpEdelachtbare, d66r Toen trok d'n Tiest aan 'n koord, en daar stond 't moniement in voile glorie veur ons. 'n Kollesaal houten voetstuk en daariboven op: nen verkenskop mee 'nen sinaasappel in z'nen bek en 'nen hoogen hoed tusschen z'n ooren. Op 't voetstuk stond: ,,Aan den E.A. Fielp Beckers, bij zijn 25- jarig staatsmanschap, van ajjm dankbare broodclientele". Toen tetterde de hermonie drie fanfares da-d-hooren en zien verging en d'n Fielp redde de situatie deur diep te buigen en z'nen hoogen hoed af te nemen veur d'n verkenskop. Waar- op d'n Joep afkwam mee 'nen lauwerkrans van dennennaalden en soezefraanskens, die om d'n verkenskop gehangen wier. Toen stelde d'n Geert veur aan d'n bakker om 't staandbeeld 's te bezichtigen, de muziek spulde „van je hela". Amico, wa-d-eb ik gelachen. Maar nouw is 't gedaan, horre! Da feest vergeten we hier nooit! Veul groeten van Trui en as altij gin horke minder van oewen toet h voe DR6. want er is een middel dat U kalm houdt en waardoor Uw geest helder blyft. Mijnhardt's Zenuwtabletten behoeden U voor zenuwachtigheid. Ze zyn verkrygbaar in kokers van 75 ct. by Apoth. en Drogisten. Ingez. Med. BEETGENOMEN TOHKOMSTIGE FILMSTERREN. Twintig toekomstige Nederlandsche film- sterren, vol illusies over bun stellig roem- rijke toekomst hebben Vrijdagavond in de dancing van Pschorr te Rotterdam voor de film gespeeld in de hoop, te worden uitver- konen door de Nieuwe Haarlemsche Filmin- dustrie... Het was een origineel idee van de directie van Pschorr om dezen avond, welke als ,,Hollywood-avond" was aangekondigd te or- ganiseeren. Op groote reclamebiljetten had zy Rotterdam doen weten, dat op dezen avond een ieder kon mededingen naar een goede positie by die nieuwe filmindustrie, en deze aankondiging was voldoende om een stamp- voile zaal te trekken. Midden op den dans- vloer werd tegen tienen een brug gebouwd en daarop hebben de toekomstige sterren voor de film gespeeld op een wijze, welke dikwijls bewondering afdwong, maar nog vaker den lachlust opwekte van de honderden toeschou- wers, die in Pschorr aanwezig waren. Felle schijnwerpers werden op de „slachtoffers" ge- richt, op het tooneel stond de filmoperateur en draaide de ge'improviseerde scenes. Er waren meisjes en dames, die zich spe- ciaal voor dezen avond hadden gekleed in bun allermooiste toiletjes, ja, er waren moe- ders en vaders, zoo vertelt de „Tel.", die vol spanning het spel van hun dochter gadesloe- gen en het heelemaal niet erg vonden, dat zij in hun rol, welke zij zelf konden kiezen, den conferencier Theo Moens om den hals vielen of tn aanbidding voor hem neerzegen. Er waren sterren, die vol goeden moed de brug bestegen, doch dan plotseling in het onbarm- hartige licht van de scherpe schijnwerpers den moed verloren om verder te spelen; er waren meisjes, die met den rug naar den operateur bieven staan, en wier gezicht wel nooit op de film zal komen. Er waren ook emstige candidaten. Ook onder de heeren was de amimo groot en vol overgave wierpen zij zich in den strijd, waarvan de prys zou zijn de positie van filmheld. En het waren heusch niet alleen Rotterdaimmers, die de brug be traden. Zelfs uit andere steden waren ze gekomen om een sc6ne te spelen. Was het niet wonderlijk, dat velen, zoowel de dames als de heeren, hun heil zochten in het uitbeelden van wanhoop? Helaas zij zul len alien blijven wanhopen. Want de film operateur draaide... zonder een enkelen meter celluloid in zijn toestel. Dat was het geheim, dat alleen de directie en de pers bekend was. Arme filmsterren... (H. Crt.) ONVERKOOPBARE GROENTEN. Het In- en Verkoopbureau, ingesteld door de provincie Noord-Holland heeft volgens het Handelsblad zich in de zeven maanden 1 Oct. 1 Mei in totaal ontfermd over ruim 20 mil- lioen K.G. aan de veilingen aangevoerde, doch onverkoophare groenten. Daarvan werd 0.8 millioen kilo benut als menschelijk voedsel, 18.2 millioen kilo (kool, roode biet en peen) als veevoeder en ruim 66n (1.2) millioen kilo vemietigd. Vemietigd werden o.a. 758.000 kilo kool, 236.000 kilo uien, 2700 stuks bloemkool en 145.000 kilo spinazie. In totaal werden on- geveer 120 spoorwagens groenten asm vernie tiging prijs gegeven! WAPENS IN BESLAG GENOMEN. De poiitie te Enschede heeft in een hotel- garage aldaar drie koffers in beslag genomen, die met een Belgischen auto uit Hengelo waren gebracht, na tot daar per trein te zijn vervoerd. De koffers bleken te bevatten 133 automatische pistolen en 3400 scherpe patro- nen, met onbekende bestemming. In verband daarmee zijn vier personen aan- gehouden, iemand uit Rotterdam, iemand uit Rucphen en twee Belgen, resp. uit Sint Wille- broord en Hoogstraten. Nadat tegen hen pro- cesverbaal is opgemaakt, zyn zy in vrijheid gesteld. VROUW DIE NIET ZWEMMEN KON REDT EEN KIND. Een kranige redding is te Hillegom verricht door mej. v. R., echtgenoote van den concierge van het raadhuis. bericht de „Tel." In een onbewaakt oogenblik namelijk was een twee- jarig jongetje, W. H., in een drie meter diepe sloot gevallen, welke achter het raadhuis loopt. Mej. v. R. zag het ongeval gebeuren, bedacht zich geen oogenblik en sprong pardoes te water, hoewel zij niet zwemmen kon. Zij mocht de voldoening smaken, het kind te grij- pen, doch verloor zelf grond onder de voeten. Een groote angst maakte zich van haar mees- ter, doch het kind liet zij niet los. Een in de nabijheid liggende schipper sprong overboord en zwom naar haar toe. Gelukkig voelde de dappere redster weer grond en bereikte met haar drenkeling den wal. Indien deize moedige vrouw niet zoo kor- daat had gehandeld was het kind stellig ver- dronken. OPGRAVING VAN LIJKEN. Te Kanne in Belgisch Limburg, niet ver van Maastricht, waar tn 1917 twee Duitsche offi- cieren werden begraven, hebben onbekend ge- bleven personen een paar nachten geleden twee lijken ontgraven en vermoedelijk per auto over Nederlandsch Limburg naar Duitschland getransporteerd. Bij de ontgraving werd echter een vergissing begaan en nu is het stoffelijk overschot van 66n der Duitsche offi- cieren, alsmede het lyk van een naast hem begraven veldwachter van Kanne meegeno- men. De weduwe van den veldwachter heeft bij het parket te Tongeren een klacht wegens lrjkroof ingediend. Een streng onderzoek is door het gerecht ingesteld.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1933 | | pagina 2