)^iIonnebrand Predikbeurten. GEKEHGDE BE&ICHIEI SPORT. Doos 30 en 60ct. SELZAETE. RECHTSZAKEN. i i i m DUIVENSPORT. VOETBAL. WINDHOOS BOVEN HET WESTLAND. VERDRONKEN. by veulens beengebreken kan voorkomen, en in veel gevallen Rachitis of Engelsche ziekte voorkomt of geneest. Emkele interessante brochures worden aan den belangstellende bezoeker ter hand gesteld, waardoor iedsr een duidelijk beeld krijgt van het groote belong, dat deze Zceuwsch-Vlaam- scbe Industrie voor de gemeensc'hap heett. „Verto''-loopers en tapijten. In stand no. 8 exposeert de N.V. Touw- en Staaldraadfabriek .Holland" van Lekkerkerk bij Rotterdam, met een voor Zeeuwsch-Vlaan deren geheel nieuw artikel. We zien in dezen schitterenden stand 'n keurcollectie van blok- matten, Japan-matten, Jafia-loopers en Soho- Blaapkamerkleedjes, alle onder den naam „Verto". Deze artikelen welke gemaakt zijn van touwwerk munten uit door hun fijns combi- natie van kleuren, en zullen zeer zeker hun weg in Zeeuwsch-Vlaanderen wel vinden. Speciaal voor de dames wordt een bezoek aan dezen stand ten zeerste aanbevolen. Consumptie-ijs. Onze stadgenoot de heer I. Scheele heeft gerekend op warmte in de tentoonstellings- zaal en schept de gelegenheid wat af te koe- len door het verkrijgbaar stellen van con- sumptie-ijs, dat h(j doet in stand no. 95. Schryfmaehines enz. In stand 96 van den heer L. van Sparren- tak te Middelburg zagen wij de bekende A.E.G.-schrijfmachines in verschillende wagen- breedten, alsook de Olympia portable van de A .E.G. in koffer (speciaal geschikt voor kleine kantoren). De Geha duplicator electrisch werkend en met de hand gedraaid, de Barrett telmachine en de Ohdner rekenmachine. Verder de AEG-typestoelen, schrijfmachine- tafels, nieuw opbergsysteem, enz enz. Brandbluschapparaten vindt men in den stand no. 97 der N.V. Iffa- minimax. Deze apparaten zijn uit voorzorg ook aanwezig op een 20-tal plaatsen in de tentoonstelling, ter bestriding van mogelijk gevaar. Modem Borstelwerk. De Nederlandsche Borstelcentrale maakt in stand no. 67 reclame voor modern borstel werk. Dit systeem borstels is, aanvankeiyk van uitheemschen oorsprong, van Neder- iandsch fabrikaat. Bloemen. Door den heer J. Smallegange, boom- en bloemkweeker alhier, is in stand no. 86 een keurige sorteering bloemen en planten onder- gebracht, die het oog van de liefhebbers(ters) ten zeerste streelen. 2.30 Axel. 9.30 u. en 2 u., Ds. Van Oeveren. Hoek. 9.30 u. en 2.30 u., Ds. E. Raams. Zaamslag. 9.30 u., Dr. L. J. Cazemier; u., Ds. G. van Dis. Sas van Gent. 9.30 u., Ds. Akersloot van Houten Roos. Philippine. Geen ddenst. Kaas en koffle. In stands 72—74 heeft de heer Maas van Ter Neuzen een leuk en echt gezellig zitje in- gericht, waar men graties kan genieten van de onovertroffen fijne kwaliteit van Dorlas Koffie. Dit beste merk koffie heeft de laat- ste twee jaren hier geweldig veel opgang gemaakt £n om zijn heerlijke smaak en tevens om de schitterende werkelijk fiite- cadeaux welke de gebruikers van deze koffie bovendien nog kunnen bekomen. Ook het merk Dorlas Thee wordt door z66r velen verkozen, vooral om de geurige zachte kwali teit van deze superieure thee. Wij hebben ons inmiddels reeds overtuigd van de heerlijke smaak van deze Dorlas-arti- kelen. In denzelfden stand is tevens een moderne smaakvolle pyramide opgericht, welke duide- Igk demonstresrt, de geweldige sorteering, be- nevens de zeer lage prijzen van de door ge heel Zeeuwsch-Vlaanderen welbekende Haas van Maas. Elke bezoeker van deze stand wordt graties in de gelegenheid gesteld, zich te overtuigen van de werkelijk eenige fijne kwaliteit van deze gerenommeerde kaassoort, waarbij aller oordeel is: beslist fijn mijnheer, we hebben kostelijk genoten, u ziet ons nog wel m£er! Wol en kousen. leder die de kaart van Ter Neuzen en die der tentoonstelling kent kon wel vermoeden dat by deze demonstratie van den Ter Neu- zenschen middenstand de ,,kousenkoning ook niet zou ontbreken. Men kan zijn stand aan- treffen op no. 75, waar in smaakvolle uitstal- ling de uitgebreide sorteering der door hem govoerde artikelen worden gepresenteerd. Men ziet er de ruwe wol, de wol tot spinnen klaar, en de wol geheel opgesponnen. Ten slotte knusjes op een bankje gezeten, ziet mca het aude vrouwtje de wol verbreien. Verder vindt men er uitgestald al de soor- ten moderne wol voor blouses, pullovers, truiea, dassen, pakjes, enz. Daamaast een prachtig sortiment in allerlei soorten kousen in zijde, fil d'ecosse en mat- zyde. Natuurlijk kan men aan zyn stand direct het begeerde koopen. Suikerwerken en ys. Nevens dezen vindt men op no. 76 den stand van den heer P. Lijbaart, die met het door bem geimporteerde lekkers een ruimen stand beeft gevuld. Men vindt er chocolade, suiker werken, banket in verschillende kwaliteiten en prijzen en dan ook niet te vergeten zyn con- Bumptie-ys. Biskwies. De flrma Paul C. Kayser heeft in haar mooien stand een uitstalling van al hare bis kwies, koek- en beschuitproducten. Suikerwerken en Toffees. In stand 6263 is een plaats ingeruimd voor de N.V. Van Melle's Confectionery Works te Breskens. Deze trekt veler aan- dacht, omdat daar machines in werking zijn te zien en men o.m. het fabriceeren der in de laatste jaren zoozeer gewilde toffee's kan aan- schouwen, die op formaat omwikkelt met het verpakkingspapier met groote snelheid te voorschyn komen. Meubelen. By een verder wandeling zagen wy in den stand van den heer C. A. Kaan al een kaartje pryken dat op zaken-doen wyst: tweemaal verkocht! Koffie met cadeaux. In stand 80 is vertegenwoordigd de heer Jac. Hamelink met koffie met cadeaux. Over de kwaliteit der koffie kunnen we niet oor- deelen, maar de cadeaux, bestaande uit diverse handwerken zien er schitterend uit. Papierwaren. De heer A. van Wyck, handelsagent, is in stand no. 81 uitgestald met diverse papier waren die in het moderne winkelbedrijf benoo- digd zijn, terwijl hy in stand no. 82 de aan- dacht vestigt op Puddings, en aanverwante artikelen. De liefhebbers worden tot het koopen van dit product niet alleen uitgelokt door den smaak, maar ook door het schenken van attracties. Luxe Nieuwigheden. In stand no. 88 is de heer B. Biedermann, een bekende op tentoonstellingen, tegenwoor- dig, om daar weer op verschillende nieuwig heden de aandacht te vestigen. Oostburgs Advertentieblad. In stand no. 87 wordt door de Oostburgsche uitgeversfirma A. J. Bronswijk de aandacht gevestigd op het door haar uitgegeven adver tentieblad, en is o.m. een stype, zooals die bij het drukken van het blad gebruikt wordt, ge- etaleerd. Boekbinderij en schrijfbehoeften. De heer D. van Aken vestigt in stand 91 de aandacht op zijn drukkerij, boekbindery en etaleert vervolgens een uitgebreiden voorraad schryfbenoodigdheden enz. enz., benevens lystprofielen. Reukvverken. Stand 92 is een geurige stand; daar zyn vertegenwoordigd eau de cologne's en parfu- merien der firma Boldoot. De heer P. van Grembergen zal de bezoekers gaarne over de voortreftelgke kwaliteit inlichten. Schrijfmachines, kantoormachines. In stand no. 93 is uitgestald de vertegen- woordiger der firma Blikman Sartorius met de bekende Royal Schrijfmachines in verschillende grootten, duplicators, adresseer- machines en stalen kantoormeubelen. De Chevrolet. In stands 4749 van den heer J. L. Kerck- haert te Hulst, vindt men de nieuwste 1933- modellen, w.o. de Sedan de Luxe, welke wel de mooiste en meest luxueuse uitgeruste familie- wagen in de lage prysklasse is; zes draad- spaakwielen met de reservewielen in metalen hoezen op de voorste spatborden en prachtig kofferrek achter aan het chassie is aange- bracht. Als standaarduitrusting noemen wy syncromesch gangnissel, vrywielmechanisme, starterator, die start- en gaspedaal in 6en or- gaan vereenigt is iets geheel nieuws op het gebled der automatiseering van het starten. Een wagen van een zoo hooge intrensieke waarde voor zoo'n lagen prijs te leveren kan alleen de Chevrolet Motor Company, die wat productiecijfers betreft, gedurende vier van de laatste zes jaar aan het hoofd der geheele wereldindustrie heeft gestaan. Daarnaast vindt men de Standaard-Chevro- let, de wagen die zuinigheid, duurzaamheid en comfort in een vereenigt. Wie zijn wagen voor familiegebruik als voor zakenreizen be- stemt, kieze dsze coach. Bijzonder comfor- tabele voor zitplaatsen, ruim bemeten zit- accomadatie in het achtercompartement. En daarbij een wagen van zoo sierlijke lijn, zoo smaakvolle verzorgde afwerking en degelijke constructie voor zoo lagen prijs. De dienstauto voor den zakenman, die tyd en geld wil sparen. Auto's en Motoren. Gerefomieerde Kerk. Ter Neuzen. 9.30 u. en 2.30 u., Ds. S. Groene- veld. Axel. 9 30 u. en 2.30 u., Ds. Post. Hoek. 10 u. en 3 u., Ds. Bavinck. Zaamslag. 9.30 u. en 2.30 u., Ds. Kok. Chr. Gereformeerde Kerk. Zaamslag. 9.30 u. en 2.30 u., leesdienst. Gereformeerde Gemeente. Ter Neuzen. 9.30 u., 2.30 u. en 6 u., leesdienst. Axel. 9.30 u. en 2.30 u., leesdienst. Oud-Gereformeerde Gemeente. Ter Neuzen. 9.30 u., 2.30 u. en 6 u., leesdienst. Een zeer interessante stand vraagt thans onze aandacht nJ. 4346 van de firma A. A. Dees, Ter Neuzen. Hier treffen we het aller- laatste snufje op automobielgebied aan, n.l. de veelgenoemde „Rockne Six" een goed ge- slaagd ontwerp van de overbekende Stude- bakerfabriek. Deze wagen is reeds daarom interessant, omdat hij in de lage prijsklasse valt, zonder dat er aan uitrusting of afwerking gespaard werd. Alle modellen worden volledig uitgerust, klaar voor den weg afgeleverd. Als kenmer- kende eigenschappen noemen we nog: het dubbel gebogen frame, versterkt door een kruisverband, waardoor zeer vast liggen op den weg verzekerd is. De zeer soepele 6 cyl. motor ontwikkelt 70 rem P.K., zoodat zelf zware hellingen op de prise directe genomen kunnen worden, de auto- matische starter zet den motor in werking, zoodra de contactsleutel omgedraaid wordt. Op het zeer fraaie instrumentenbord vin den we alle accessoires, welke we gewoonlijk slechts op heel dure wagens aantrefen. Voorts valt op den stand een robuste Stu- debaker truck chassis te bezichtigen. Dit chassis geeft den indruk uiterst solide geconstrueerd te zyn. De 6 cylinder motor ontwikkelt 75 rem p.K,, de achterveeren zijn van hulpveeren voorzien, welke pas in werking treden als de wagen zeer zwaar belast wordt. Een uitgebreide collectie motorrijwielen van de bekende merken Ariel en BM.W. doen elken motorenthousiast watertanden. Alles by elkaar zeer belangwekkende stands, waar gaarne een wijle vertoefd wordt. Top Bronwater. De heer Nevejan te Sas van Gent is de buur- man van den stand der Russische biljards. Daar zyn uitgestald de flesschen Top Bron water, zooals die by de vele liefhebbers van een koelen en verfrisschenden dronk bekend 2gjn. Opel. De heer W. de Smidt te Breskens heeft een klein maar keurig model Opel-auto ten toon gesteld. R.R. Kerkdlensten te Ter Neuzen. Zondag zyn de H.H. Diensten om 7, 8% en 10 uur. 'a Namlddags om 2 Vi uur Lof. Ingez. Med. Vemilst. De echtgenoote van Jules Hesters, den wel- bekenden koffiehandelaar uit Selzaete, wordt reeds 6edert ehkele dagen vermist. Men weet niet waar de vtouw zich mag bevinden en allerlei geruchten doen de ronde. Mond,- en ldauwzeer. Een aanplakbrief werd gespijkerd op de houten afschuttir.g van het in aanbouw zijnde huis van den heer De Schryver, Kerkstraat, meldende dat die openbare weg verboden is voor het vervoer van herkauwers en varkens daar het mond- en klauwzeer heerscht. Men zegt dat deze ziekte zich ou zoo menig- veeldig voordoet, daar de ingesmokkelde her kauwers en varkens natuurlijk ontsnappen aan het onderzoek van den Rijksveearts en dus een bron vormeii van besmetting. Go Ahead 5 3 2 15—9 6 Feyenoord 3 2 1 6—5 4 PSV 4 2 2 9—7 4 Stormvogels 4 2 2 5—8 4 Velocitas 4 1 3 7—13 2 AFDEELING IV Promotie-competitie 2e klasse. JulianaVW 2- -1 Middelburg 4 3 1 13—8 6 Juliana 5 3 2 11—11 6 VW 5 2 3 8—7 4 Hero 4 1 3 5—11 2 Promotie-competitie 3e klasse. Zeelandia- -MEVO 5—1 Axel 3 2 1 9—6 5 Zeelandia 4 2 2 12—8 4 Boeimeer 4 1 1 2 11—13 3 MEVO 1 1 1—5 ZONDAG 28 MEI 1933. Ned. Hervormde Kerk. Ter Neuzen. 9.30 u., Ds. G. van Dis, van Zaamslag; 2.30 u.. Dr. L. J. Cazemier. Sluiskil. 9.30 u. en 2.30 u., de heer L. Dek. AKRONDISSEMENTS-RECHTBANK TE MIDDELBURG. Zitting van 26 Mei 1933. De volgende zaken werden behandeld: J. J. A., oud 29 j., machinist te Hulst, werd verdacht, dat hij op 24 April 1933 te Hulst E. F. de Block, amibtenaar ter gemeente- secretarie belast met de uitvoering van de plaatselijke steunregeling voor de werkloozen, heeft opgelicht voor /6,25, welk bedrag hem was toegewezen als steun, terwyi hij inkom- sten had verzwegen. Eisch vrpspraak. Mr. P. G. Adriaansen, verdachte's raadsman, sloot zich hierb'j aan. L. W. v. D., oud 25 j., koopman te Clinge, werd ten laste gelegd, dat hij in de maand April 1933 te Koewacht heeft uitgelokt, dat Frans Terrebroodt, met behulp van 5 andere personen, in den nacht van 27 op 28 April j.l. een viertal runderen, naar Belgie heeft uitge- voerd, zonder certificaat. Deze zaak werd tot des namiddags 2% uur geschorst, daar twee getuigen verdacht wer den van meineed en de politie-getuige nog moest worden gehoord. G. C., oud 36 j., graanhandelaar te Stekene (Belgie), was op 30 Maart 1933 door den kan- tonrechter te Hulst veroordeeld tot 250 of 20 dagen hechtenis, terzake van overtreding van de Crisis-Tarwewet gepleegd te St. Jansteen op 6 Juli 1932. Voor een ander gedeelte van de telastelegging werd hij ontslagen van alle rechtsvervolging. De ambtenaar van het Openbaar Ministerie was tegen dat vonnis in hooger beroep ge- komen. Eisch 500 en /100 boete, subsidiair 10 dagen hechtenis voor iedere boete. Mr. P. G. Adriaanse meende dat verdachte te goeder trouw was geweest en vroeg vrij- spraak. J. R., oud 45 j., bakker te Zaamslag, was op 25 April 1933 door den kantonrechter te Ter Neuzen veroordeeld tot 25 boete of 10 dagen hechtenis (2 maal), wegens overtreding van de Arbeidswet te Zaamslag op 21 Januari 1933. De verdachte en de ambtenaar van het Openbaar Miaisterie waren in hooger beroep gekomen. Eisch bovestiging van het vonnis van den kantonrechter. Mr. Dieleman Jr., achtte het ten laste ge- legde niet bewezen en vroeg vrgspraak. A. Z., oud 23 j., koopman te Axel, was op 25 April 1933 door den kantonrechter te Ter Neuzen veroordeeld tot 25 boete of 25 dagen hechtenis (2 maal) wegens overtreding van de Motor- en Rijwielwet en opgeven van een valschen naam te Overslag op 13 Maart 1933. De verdachte en de ambtenaar van het Openbaar Ministerie waren in hooger beroep gekomen. Eisch bevestiging van het vonnis van den kantonrechter. A. Z., voornoemd, was op 25 April 1933 door denzelfden kantonrechter ook nog veroor deeld tot 10 boete of 10 dagen hechtenis, terzake van overtreding van de Motor- en Rijwielwet, gepleegd te Overslag op 13 Maart J.l. De verdachte en de ambtenaar van het Openbaar Ministerie waren in hooger beroep gekomen. Eisch bevestiging van het vonnis van den kantonrechter. S. P., oud 21 j., slager te Middelburg, was in verzet gekomen tegen een verstek-vonnis der rechtbank van 5 Mei 1933, waarby hij terzake van oplichting gepleegd tegenover Suzanna Johanna Moes, voor een bedrag van 10, om zooals hij zeide een koe voor f 35 te koopen en hij slechts 25 had, gepleegd te Hoofdplaat op eind November 1932. Hij was toen ver oordeeld tot een maand gevangenisstraf. Juni, teneinde getuigen te kunnen hooren Deze zaak werd uitgesteld tot Vrjdag 9 Juni, teeinde getuigen te kunnen hooren. HOOGER BEROEP. Door J. d. N., oud 27 j., landbouwer te Waterlandkerkje is cassatie aangeteekead tegen het vonnis der rechtbank te Middelburg van 19 Mei 1933, waarbij hij wegens verstrek- king van pillen is veroordeeld tot 40 of 10 dagen hechtenis. Wedstryden voor Zondag. Kampioenschap van Nederland. VelocitasFeijenoord. StormvogelsPSV. AFDEELING IV. Promotie-competitie 2e klasse. MiddelburgHero. Promotie-competitie Se klasse. MEVOBoeimeer. AxelZeelandia. Kampioenschap van Nederland. Nu Velocitas te Deventer het sterke Go Ahead geslagen heeft stijgt de spanning voort- durend. Feijenoord gaat nu naar Groningen en waar door die eerste overwinning van Veloci tas het vertrouwen zal zijn herwonnen, wacht Feijenoord een zwaren stryd. Ook PSV zal het te IJmuiden lastig krijgen, want de Stormvogels zullen wel trachten het verloren terrein te herwinnen. Promotiecompetitie 2e klasse. Hero gaat naar Middelburg en ofschoon Hero ons heeft verrast door haar overwinning op VW en Middelburg van Juliana heeft ver loren, gelooven wij toch dat het haar ditmaal niet zal gelukken, de groen-witten te kloppen. Promotie-competitie Se klasse. MEVO is al heel ongelukkig begonnen. De groote nederlaag tegen Zeelandia doet ons vreezen voor haar behoud in de 2e klasse en ook de wedstryd tegen Boeimeer zal wel op een teleurstelling voor haar uitloopen. In Axel gaat Zeelandia ten strijde en zal het er spannen, want Zeelandia heeft haar pa- pieren weer belangrijk zien stijgen. ZEEUWSCHE VOETBALBOND. Hontenisse heeft haar laatste kans, om aan de onderste plaats te ontkomen, niet weten te benutten. Op bezoek bij Stoppeldijk, verloor zy, ofschoon bij de rust met 31 de leiding hebbende, met 54. Hiermede is ook het pro- gramma voor de eerste klasse B afgewerkt. In de 3e klasse behaalde Terneuzen IV weder een groote overwinning. Ditmaal span- de dat elftal ONW II voor haar zegewagen, 9—2. BKW maakte ook weer een mooien uit- slag. Zij won met 63 van Stoppeldijk II. De wedstrijd STEEN IIScheldestrijders II vond geen doorgang, doordat de scheidsrech- ter niet was opgekomen. Vermeld dient tevens nog te worden, dat de wedstryd BKW—STEEN II, welke door eerstgenoemde vereeniging was verloren, on- geldig is verklaard. Daardoor zijn de kansen voor BKW belangrijk beter geworden. In- tusschen zijn voor Zondag voor de 3e klasse de volgende wedstrijden vastgesteld: Scheldestrijders IIStoppeldijk II. Terneuzen IVBKW. STEEN H—ONW H. De stand in de verschillende klassen in Z.- Vlaanderen is thans als volgt: le klasse B. IJzendijke 14 11 2 87—17 23 Breskens 14 10 3 46—20 21 Hoofdplaat 14 8 5 42—26 17 Sluiskil 14 7 2 5 32—26 16 Stoppeldyk 14 5 1 8 28—36 11 Sluis 14 5 1 8 19—35 11 STEEN 14 3 1 10 22—48 7 Hontenisse 14 2 2 9 25—41 6 2e klasse B. Terneuzen IH 7 7 34—9 14 ONW 7 4 1 2 13—10 9 Axel II 8 4 1 3 36—22 9 Scheldestr. 8 1 1 6 16—29 S Westdorpe 8 1 1 6 9—38 3 ONW—Terneuzen ongeldig verklaard (wordt niet meer gespeeld). 2e klasse E. Breskens 11 10 7 1 2 32—13 15 IJzendijke II 10 7 8 25—17 14 Z.-Vl. Boys 10 4 2 4 29—22 10 Biervliet 10 5 6 26—22 10 Hoogew. Boys 10 2 2 6 15—38 6 Hoofdplaat n 10 2 1 7 13—28 5 Sport, zullen zeer velen uit Ter Neuzen en omliggende plaatsen den tocht naar de Nieuwesluds ondernemen, daar het te verwach- ten is, dat het een zeer spannenden kamp zal worden. Door hun bezoek steunen de voetbal- liefhebbers dus ook een goed doel, n.l. het de vereeniging mogeiyk maken, haar spelers onder deskundige leiding in de finesses van het spel in te wyden. Hopen wy dan ook, dat zeer velen dit streven zullen weten te waardeeren, door een bezoek aan den wed stryd te brengen. Als voorwedstryd heeft men den competl- tie-wedstrijd Terneuzen IVBKW. Gelukt het aan het vierde elftal ook dezen stryd te wia- nen, dan is zij al zeer ver op den weg naar het kampioenschap. Zij behoeft dan uit de nog resteerende wedstryden maar 6dn punt meer te behalen, om den eeretitel de hare te kun nen noemen. Zondag gaf de duivenmaatschappy „De Vrede", gevestigd bij den heer W. van de Winckel te Sas van Gent, een prysvlucht uit Arras, waaraan 148 duiven deelnamen. De prijzen werden gewonnen door: 1, 4, 7, A. van Acker; 5. G. de Clercq; IS, A. Plasschaert; 22, 31, 48, CI. Gysel; alien te Westdorpe; 2, 18, G. Wulfaert; 3, A. Gelr- naerdt; 6, 12, 19, 27, G. Inghels; 8, 30, A. Remery; 9, 38, 40, 44, J, Vermoet; 10, Fr. r. Hulle; 11, D. Winne; 14, 43, H. Dierick; IS, Fr. van Acker; 16, R. Geirnaert; 17, 49, Tr. Renique; 20, 50, M. Meuleman; 21, 25, J, van Acker; 23, 34, H. Scheffer; 24, P. de Nocker; 26, R. Velleman; 28, A. Claeijssens; 29, A. Meuleman; 32, H. Janssens; 37. C. Begijn; 39, J. de Groff; 42, 46, Jos. Renique; 45, A. Mar- quinie; 47, Fl. de la Ruelle, alien te Sas van Gent; 33, A. de Caluwe; 41, O. Obrie, te Z&nd- straat. De .duiven werden gelost 7.27 uur. Snelheid le 1249.8 M., 50e 1162 M. per mln. 3e klasse B. 16 12 4 71—29 24 12 11 1 73—17 22 14 11 3 66—38 22 13 7 1 6 43—35 15 16 7 9 35—46 14 14 3 1 10 22—50 7 10 2 2 6 17—31 6 13 3 2 8 18—57 6 14 1 2 11 24—68 4 Een VAN EEN DAK GEVALLEN. 17-jarige jongen, wonende aan den KON. NED. VOETBALBOND. Ultslagen van Donderdag. Kampioenschap van Nederland: Go AheadVelocitas 45 Tern. Boys Terneuzen' IV BKW Scheldestr. II Sluiskil n ONW H STEEN II stopp. n Westdorpe II Stoppeldyk n twee winstpunten in min- dering wegens niet opkomen. TERNEUZENDUFFEL. 51. Terneuzen heeft het gister met de weers- gesteldheid weer bar slecht getroffen. Slechts een paar honderd getrouwen hadden den striemenden regen getrotseerd, om het eerste elftal den strijd te zien aanbinden tegen de Belgische ploeg F.C. Duffel. Terneuzen had weer enkele andere spelers in het elftal opge- nomen. Ondanks het slechte weer en het gladde terrein, werd aan beide zyden vol vuur gespeeld. De wedstrijd is tenslotte geeindigd in een 51 overwinning voor Terneuzen, welke overwinning ook verdiend was. TERNEUZENANTWERPEN COMB. Zondag krygt dan het eerste elftal van Terneuzen de reeds in ons blad besproken zeer sterke Antwerpsche combinatie op be zoek. Zooals medegedeeld, wordt de opbrengst van dezen wedstrijd door Terneuzen bestemd vcor haar trainer, door wiens zorgen ook deze ontmoeting tot stand is gekomen. Daar de combinatie bestaat uit spelers vein de Eere- klassers Antwerp F.C., Beerschot en Berchem Hoofdweg te Amsterdam, was met zijn zusters en een vriendinnejte gaan wandelen. By de woniug van het vriendinnetje in de Beste- vaerstraat gekomen, bleek dat de ouders van het meisje niet thuis waren. De jongeman heeft toen by de naastwonende burgen ge- scheld, om over het dak in de woning te komeci. Toen hi j wat lang wegbleef, werd een onderzoek ingesteld. Het bleek, dat de jonge man een de achterzyde van het perceel dood op de steenen binnenplaats lag. Hy moet van het dak zqn gevallen en zoo deo dood hebben gevonden. HET AUTO-ONGELUK BIJ DE KONINGINNEBRUG TE ROTTERDAM. Woensdagmiddag om twee uur heeft een schipper in de Koningshaven alhier vlak by de Wilhelminabrug drijvende gevonden het iyk van een man. Het is herkend als dat van den heer M. Schepers uit Dordrecht, die de vorige week met zijn auto in de Koningshaven is ge- reden en verdronken. Een windhoos heeft in het Westland op verschillende kweekergen beteekende schade aangericht. Een hoos naderde uit de richting 's Graven- zande en trof daar eerst enkele tuinderyen, waar de schade echter niet zoo groot was. Te Naaldwijk deed de windhoos zich sterker gelden en werden bij een tuinder 90 6enruitera losgerukt en vernield. Bij een andere kweeker moesten 45 66nruiters het ontgelden, terwiyl by enkele andere bedrijven een kleiner aantal 66nruiters werden vernield. Ook in De Lier werd op enkele kweekeryec schade aangericht. Het elf-jarlg dochtertje van den heer G. J. Veraa, te Oirschot (N.-Br.) is in een kuil naby de ouderlijke woning te water geraakt en verdronken. Het lykje is opgehaald. Te St. Willebrord (N.-Br.) is het zoontje van den heer v. d. O. in een vqver geraakt en verdronken. WAARSCHUWING TEGEN PSEUDO- FOTOGRAAF. In het Alg. Politieblad waarschuwt de offl- cier van justitie te Breda tegen handelingen van Jean Francois Mertens, fotograaf, wo nende in BelgiS, ook wel gehandeld hebbende onder den naam zpner echtgenoote Hortense van Haaren, ook wel onder de firma Frans Mertens, Baarle-Nassau, Molenstraat 129, doch in de laatste jaren veelal onder den naam „Superbe". VUURGEVECHT AAN DE GRENS. Eenigen dagen geleden trokken twintlg smokkelaars in gesloten colonne over de Dul- kerheide. Zij hadden alien pakken opjiun ruggen geladen. In hun zakken hadden zy de revolvers klaar. De voorloopers seinden: Alles is velllg". De smokkelaars trokken vooruit, dwars over de breede heide. Maar de douanebeambten volgens een be- richt in Het Volk hadden ondanks de waak- zaamheid der voorposten de smokkelaars ont- dekt. In minder dan geen tyd hadden dezen alle ter beschikking staande beambten opge- roepen om den stryd aan te binden tegen de twintig smokkelaars. De beambten slopen door het struikgewas en trachten de smokkelaars te omslngelen om hen vervolgens vanuit een hinderlaag te bestoken. Voordat de beambten dit voomemen echter hadden kunnen uitvoeren, verried een der be ambten zich door zijn uniform. Onmiddeliyk zagen de smokkelaars het gevaariyke van hun toestand in. zy stoven naar alle richtingen ult- een, herhaalde malen vuursalvo's afgevende op de kleine struiken, waarachter zy de be ambten in hinderlaag vermoedden. De beambten kwamen echter te voorschyn en nu ontstond een formeel gevecht van man tegen man. De smokkelaars verdedigden zich taai en wisten op een gegeven moment de douanebeambten zelfs terug te dringen tot in een naburig bosch. Een deel der smokkelaars maakte van de consternatie gebruik door yiings de smokkel- waar in veiligheid te brengen. Pas toen de beambten ontdekten, dat de gelederen der smokkelaars aanmerkelijk verzwakt waren, drongen zij opnieuw vooruit en wisten door •hevige vuursalvo's de smokkelaars op de vlucht te dryven. Twee der smokkelaars werden neergescho- ten. Beiden liepen ernstige schotwonden op aan de beenen, terwijl nog een andere smok- kelaar een kogel in het voetgewricht kreeg. Slechts deze drie gewonde smokkelaars en nog een jongen kerel wisten de douane-be- ambten te arresteeren. De overige smokke laars hadden zich alien in veiligheid kunnen brengen. De buit aan smokkelwaar was slechts ge-

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1933 | | pagina 2