I Onze rondgang langs de Stands. lnderdaad, we leven in moedlyke tjjden, doch we kimnen in verband met de crisis niet brj de pakken gaan neerzitten en den loop der xakeu maar rustig en kalm afwachten. Men moet gereed zijn en voorwaarts streven en, zooals de voorzitter reeds heeft aangestipt, zal Zeeuwsch-Vlaanderen bij eenigen terugkeer wan normale tijden een goede toekomst tege- moet gaan. Het is gunstig gelegen aan breed vaarwater en beschikt over verschiliende an- dere verkeersmiddelen. Daaronder bekleedt de ■provinciale stoombootdienst die de verbinding over de Schelde verzorgt een voorname plaats, al is het dan ook dat de tarieven nog niet zijn zooals men die hier misschien wenscht. De landbouw staat hier op een zeer hoog peil, de Industrie breidt zich steeds uit, de plannen voor de uitbreiding der haven van Ter Neuzen zijn in de goede richting gegaan, er woont hier een nijvere bevolking, alle voor- uitzichten en belcxften voor toekomstigen bloei, zoodra zich in dat opzicht ook maar eeniger mate mogelijkheden voordoen. En wat de tentoonstelling betreft, die ons alien hier "heden samenbracht. on grond van hetgeen hy daarvan reeds hoorde durft hij zeggen, dat hetgeen men hier te aanschouwen zal krijgen zeker niet ondeirdoet voor hetgeen in dat opzicht elders werd geboden. Hij durft zeggen: komt, ziet en aanschouwt, en ver- trouwt dat men tevreden zal zijn over de aan- koopen die men hier zal doen. De heer Mr. P. Dieleman, lid van Gedepu- teerde Staten van Zeeland, kwam getuigen van het groote respect die het college heeft voor de groote energie die in de Zeeuwsch- Vlamingen schuilt niet alleen, maar die ook op verschiliende tijdstippen gedemonsteerd wordt. De winkeliersvereeniging toont niet bij de pakken te willen gaan neerzitten, maar zich door de omstandlgbeden te willen heenslaan. Het geloof in idealen Is de moeder van vrucht- bare tijden. Spreker wees op de herdenking van den 400sten geboortedag van Prins Wil- De Kamer waardeert ook met groote dank- baarheid de door den Commissaris der Konin- gim bij deze gelegenheid betoonde belangstel- ling, welke een nieuw bewys is van de groote belangstelling die zijn Excellentie bezieltvoor het economisch leven van dit gewest. Die be langstelling wordt op hoogen prrjs gesteld. Hij wenscht namens de Kamer de tentoon- stellingscommissie en de met haar medewer- kende corporaties geluk met het behaalde succes en hoopt, dat dit in de nog komende dagen moge uitgroeien door een druk bezoek. Dat dit een gelegenheid moge worden om juist in den tijd van crisis het economisch leven wat op te heffen. De heer Ph. Callenfels sprak als voorzitter der vereeniging voor vreemdelingenvekeer „Ter Neuzen Vooruit" een woord van geluk- wensch. Hij herinnerde aan de samenwerking die tusschen zijn vereeniging en de hier orga- niseerende vereenigingen bestaan. Wijzende op het opschrift op de poort der tentoonstelling, ..Wanneer de wind mindert zet men alle zei- bij". Uit de geheele organisatie der tentoon stelling blrjkt, dat een ervaren schipper aan 't roer zit, die voor den middenstand alhier alle zeilen heeft hijgezet. Alzoo: de zeilen staan bij, moge het niet te lang duren, dat de economische wind weer opsteekt! iDe heer J. M. Oggel, voorzitter der afdee- ling Kleinbedrijf der Kamer van Koophandel, wenschte als inwoner van Axel tegenover de woorden van den heer Mr. Dieleman er op te wijzen, dat de door dezen gememoreerden naijver tusschen Axel en Ter Neuzen vrywel is vervaagd, in elk geval dat zijn tegenwoor- digheid alhier blijk geeft, dat hetgeen hier gepre3teerd wordt ook in Axel waardeering ondervindt. Het is hem vooral aangenaam daarvan te getuigen, waar de organisatie van deze tentoonstelling is ontstaan uit initiatief van den middenstand, die hij als voorzitter der afdeeling Kleinbedrijf vertegenwoordigt. Hij maant den middenstand aan, in deze zorg- Het Tentoonstellingscomite. lem van Oranje, die voor Nederland gestreden heeft in moeilyke tijden. Ter Neuzen is zeker aan dien voorzaat van het Oranjehuis bijzon- deren dank verschuldigd, omdat hij Ter Neu zen eertijds een deel van Axeler Ambacht en het ambacht van Assenede tot zelfstan- dige stad verhief. Ter Neuzen heeft steeds omhoog gestreefd en het heeft tijden van grooten voorspoed gekend, maar ook van zwa- ren druk. Het is altijd een havenplaats ge- weest. De bevolking legde zich bijzonder toe op den handel en de bloei van Ter Neuzen wekte den naijver op van Axel, die, merkt spreker op, nog niet geheel verdwenen is, of- schoon daarvoor te minder aanleiding behoeft te zijn, aangezien Ter Neuzen zich heeft ont- wikkeld op het gehied van handel en scheep- vaart, terwijl Axel zich ontwikkelde tot een gemeente van groote taeteekenis op het ge- bied van landbouw. Zijn groote ontwikkeling heeft Ter Neuzen eerst gekregen na de opening van het kanaal naar Gent in het jaar 1827 en de in den loop der jaren ontwikkelde zeevaart. Het is gun stig gelegen, omringd door vruchtbare pol ders, en een neringdoenden middenstand is hier zeker goed op zijn plaats. De winkeliers vereeniging Klimop heeft zich in haar naam een goed devies gekozen en ook uit haar daden blijkt, dat zij steeds naar boven wil. Hij ver- trouwt, dat de tentoonstelling goed zal slagen in deze plaats, welke hij de Riviera van Zeeuwsch-Vlaanderen noemt. Aller oogen zijn in deze dagen op Ter Neuzen en zijn tentoon stelling gericht en hij hoopt, dat die onder hoogeren zegen tot aller welzijn zal mogen strekken, dat het een lichtpunt zal worden in deze donkere tijden, en men na het eind met welgevallen op de resultaten zal mogen terug- zien. De heer Geelhoedt kwam, bij afwezigheid van den burgemesster, die door familie-aan- gelegenheden was verhinderd tegenwoordig te zijn, namens het gemeentebestuur getuigen van de groote belangstelling die bij het ge meentebestuur voor het werk van Klimop bestaat. Met voldoening is gevolgd, hetgeen door het inrichten van winkelweken en der weekmarkt is tot stand gebracht, welke laat ste tengevolge heeft dat honderden geregeld Ter Neuzen bezoeken. Ook met het inrich ten dszer tentoonstelling is weer een bewijs gegeven van groote werkkracht en werklust, waarvoor hij namens het gemeentebestuur ge- tuigt van groote waardeering, en groote sympathie die voor dat werk bestaat. Hij wenscht het comit<§ geluk met het hiermede bereikt succes. De heer P. A. Neeteson, waamemend voor zitter der Kamer van Koophandel voor Zeeuwsch-Vlaanderen begon met zijn leed- wezen uit te spreken, dat het noodig was, dat hij hier namens de Kamer het woord voerde, in plaats van den algemeenen voorzitter, den heer J. A. van Rompu, die door een lichte on- gesteldheid hier niet kan tegenwoordig zijn, terwijl wel ieder overtuigd is, dat deze met zijn groote liefde voor Ter Neuzen en haar wel en wee, gaame persoonlijk deze gebeur- tenis zou hebben meegemaakt, en in den geest hier zeker vertoeft. Hij hoopt hem zoo spoe dig hersteld, dat hij althans nog in de gelegen heid zal zijn de tentoonstelling te bezichtigen. Namens de Kamer dankt hij voor de ont- vangen uitnoodiging en getuigt, dat de Kamer dit streven met groote belangstelling heeft gevolgd en met voldoening de vordering en uitvoering van het werk heeft aanschouwd. Het werk van de winkeliersvereeniging te Ter Neuzen heeft in de laatste jaren groote be langstelling gewekt, het heeft ook reeds tot navolapng aangespoord, en als zoodanig ont- wikkelend gewerkt. En al is het dat de stu- wende kracht dier vereeniging bij de organi satie dezer tentoonstelling niet zoo naar voren is gekomen, zoo is het toch zeker ge- past een woord van hulde uit te spreken voor die stuwende kracht, die den Ter Neuzenschen middenstand tot het actieve leven der laatste jaren heeft weten op te wekken. voile tijden de wapenspreuk van het Neder- landsche wapen „Ik zal handhaven" voor oogen te houden en steeds getrouw te blijven aan zijn plicht, den plicht om het vertrouwen te winnen van het koopend publiek door het leveren van goede waar, om daardoor te ver- krijgen dat dit de winkels waar het eenmaal kocht ook blijft bezoeken. Hij roept daarom alien toe: zyt trouw en waar! laat het zijn: „Een man een man, een woord een woord!" en spreekt de beste wenschen uit voor de ten toonstelling. De heer H. Zegers sprak als vertegenwoor- diger der winkeliersvereeniging „Eendracht maakt macht" uit Axel. Deze memoreerde het aanzien van Ter Neuzen in een nog kort ver- leden en schilderde de vooruitgang die in korte jaren is verkregen. Toen opgesloten in zijn wallen, alleen bereikbaar over smalle bruggen, langs nauwe poorten, thans langs breede mooie wegen. Men heeft vanwege het gemeentebestuur met.eenigen durf het excel sior voor oogen gehouden en ook de winke liersvereeniging .Klimop" streeft steeds naar hooger en zij bereikt veel, dank zij het een- drachtig samenwerken. Hij heeft in opdracht zijner vereeniging vooral met die eendrachtige samenwerking een felicitatie over te brengen. Ten slotte spreekt hij de hoop uit, dat, indien ook Axel eens, zij het dan in mlniatuur, eens op touw zet hetgeen hier in't groot geschiedt, men dan ook zal mogen rekenen op de belang stelling van den Commissaris der Koningin en beveelt zijn vereeniging ten zeerste in diens welwillendheid aan. De heer De Meijer sprak hierop een woord van dank tot de verschiliende sprekers, waar- na de Commissaris op zijn verzoek de ten toonstelling voor geopend verklaarde. (Deze openingstoespraken werden door de radio-centrale met de microfoon opgenomen en doorgezonden, ook naar een buiten het ge- bouw geplaatsten luidspreker, zoodat ook het daar staande publiek kon volgen hetgeen bin- nen werd gesproken, voor zoover de sprekers nabij de microfoon stonden.) Hierop bezichtigde de Commissaris de stands, informeerde hier en daar wanneer een of ander zijn bijzondere belangstelling trok. Na de rondgang werd hem in het electrisch restaurant der P.Z.E.M. een th6 aangeboden; wegens zijn noodzakelijk vroeg vertrek kon hij niet deelnemen aan de lunch, die later in dit restaurant werd geserveerd aan het be- stuur met zijne gasten en waaraan ook ver schiliende belangstellenden deelnamen. De electrisch bereide spijzen lieten zich daar goed smaken. I Gndertuschen was het 6 uur geworden en werd de tentoonstelling voor het publiek opengesteld. Spoedig kwamen bezoekers en i heerschte er een opgewekte gezellige stem ming. Te 7.30 werd op het attractieterrein een concert gegeven door het muziekgezelschap „De vereenigde werklieden", directeur de heer A. Schirris, hetgeen te 9 uur werd beeindigd. Toen begon de kapel van Oberbayern den arbeid en reeds spoedig verzamelden velen zich in deze richting, om daar te genieten van hetgeen zoowel muzikaal als vocaal te genieten viel, en hetgeen verder den bierkel- der of andere voorraden ter plaatse bieden. Deze eerste avond was voor de ondememing beslist een succes te noemen. Ook wij hebben onzen ommegang langs de stands gemaakt. Er is zooveel te verwerken, dat dit niet alles in (ten nummer is te ver- melden. We beginnen met enkele grepen en gaan aan 't vertellen, zonder op 't oogenblik te weten tot hoever onze weg vandaag zal leiden. We verwachten dat de chef der druk- kerij op een gegeven oogenblik zijn vormen zal sluiten en beslissen: tot hiertoe en niet verder, zoowel met het oog op plaats- als op tijdsgebrek. Maar dan zeggen we: wordt ver- volgd. WOENSDAGNAMIDDAG heerschte vrij spoedig op de tentoonstelling een gezellige drukte, terwijl op het oogenblik dat wij dit schrijven er een grooten toeloop van bezoekers is. Ons volgend Tentoonstellingsnummer, dat weder aan alle bezoekers op de Tentoonstel ling wordt uitgereikt, verschijnt Zaterdag- morgen. Advertenties kunnen hiervoor aangenomen worden tot Vrijdagmorgen 11 uur. In dit nummer zullen wij ons verslag ver- volgen. Persil. In stands 17 exposeert de E. Ostermann Co's Hande.l Maatschappij N. V. te Am sterdam het alom bekende artikel „Persil" zelfwerkend waschmiddel. Met dit wasch- middel worden in den stand den geheelen dag demonstraties gehouden. De resultaten, welke men by die demonstraties bereikt, zyn wel het beste bewijs, dat Persil buitengewone eigenschappen bezit en onontbeerKjk is voor de huishouding. Verder zien wij er het artikel „Henco", Henkel's wasch- en bleeksoda, hetwelk on- misbaar is voor het in de week zetten der wasch en voor het zacht maken van het schrale leidingwater. Ook vindt men er het radicale schuurpoe- der „Ata", een schitterend artikel voor het schoonmaken van pannen, potten, enz. ten- toongesteld. Tenslotte valt ons oog op het nieuwe af- wasch-, spoel- en reinigingsmiddel „Imi", het welk door de Firma Osterman sedert korten tijd in den handel wordt gebracht. ,,Imi" is een geheel nieuwe uitvinding van de Persil- fabrieken en lijkt ons werkelijk een onmis- bare hulp voor de huisvrouw bij het wasschen van vaatwerk, lepels, vorken, messen, enz. Het laatste product van deze Firma is het onschadelijk bleekmiddel ,,Sil", hetwelk ge- j bruikt wordt voor het spoelen der wasch en het chloren overbodig maakt. En wat het interessantste voor de dames- bezoeksters is: deze standhouder zal gaame zien, dat een kleedingstuk onverschillig welk, of wasch ter behandeling gebracht wordt. Geheel gratis en met volledige garantie wordt alles gewasschen en zoo noodig gestreken onder het ongetwyfeld deskundig toezicht der bezoeksters zoodat men de bereikte resultaten zien kan. Touw en Staaldraadl. De N. V. Touw- Staaldraadfabriek Hol land" te Lekkerkerk, heeft bezit genomen van stand 8 en daarin een keurcollectie weefgoede- ren, loopers, matten en touw ten toon gespreid alle fabricaten uit haar fabriek. Glucoseproducten. De N. V. Stijfsel- Glucosefabriek te Sas van Gent, is voor de bewoners van Zeeuwsch Vlaanderen een goede bekeade, haar fabriek is gelegen aan het Kanaal van Ter Neuzen naar Gent en vormt voor de gemeente Sas van Gent een belangrijke industrife. Wij komen op dezen stand in ons volgend tentoonstellings nummer terug, want het is inderdaad zeer leerzaam te weten hoe de fabricatie van hare producten tot stand komt. Wfj raden de bezoekers echter aan den ver- tegenwoordiger uitleg te vragen over de be- reiding, men zal dan een indruk krijgen van het ingewikkeld bedryf en haar steeds stijgen- den omzet. ltussische biljards. Stands 1112 zijn bet tijdelijk bezit van de heeren W. Verlinde A. van den Bruele, die voor de liefhebbers van de biljartsport en van de gezelschapsspelen iets nieuws brengen, n.l. het z.g. Russische biljard. Tentoongesteld zijn een drietal exemplaren, waarvan een den volke zijn btnnenste toont om te doen zien welkefl weg de ballen afleggen in het voor hen onder- maansche. Wij hebben kunnen constateeren, dat ook in het buitenland dit nieuw spel op- gang maakt en in Zeeuwsch Vlaanderen zijn reeds vele exemplaren afgeleverd, wel een be wijs dat er liefhebbers voor te vtnden zijn. Banket en Wafels. Een waarlijk origineelen stand in modernen maar toch warm aandoenden styl opgetrok- ken, is stand 20, waar wij den heer J. de Rover Sr aantroffen, generaal-vertegenwoor- diger voor Zeeland, Brabant, Limburg en Belgie, van de producten der N. V. Banket- en Wafelbakkerij S. K. S., gevestigd te Hoog- karspel. Een keur van biscuits, sprits, cake enz. wordt geetaleerd in het werkelrjk reusachtlge koekblik op den achtergrond, terwyl zich meer op den voorgrond een vitrine bavindt, teneinde de bezoekers in de gelegenheid te stellen deze nader te bezien. Een ens aangeboden proef overtuigde ons van de prima qualiteiten van dit gebak, hetwelk tegen zeer ooncurresren- den prijs in den hmdel wordt gebracht. De lux'tfas verpakte blikkcfei noodigen als het ware tot koopen uit.. Een stand, die er zyn mag en die niet zal nalaten, zoowel voor heeren winkeliers als de bezoekende dames aantrek- kingskracht uit te oefenen en hen tot een gratis proefje zal verleiden. Kennismaking, De drukte voor de loketten. die o.i. tot koopen aanleiding zal geven. Het zyn producten der fijnbakkerij. Motorrywielen. Op stand 21 van den heer A. A. de Zeeuw, Boxengarage .Vitesse" te Ter Neuzen, treffen we twee werelberoemde merken motorrijwie- len aan, n.l. Harley-Davidson en Francis Bar- nett. Wie zou het merk H. D. nu nog niet kennen, hetzy motorrijder of niet, want er Snellen thans in Nederland ongeveer 6000 exemplaren langs de wegen. Zij worden in 4 typen geleiverd, hetzrj met of zonder zijspan- wagen. Ongeveer 40 politiekorpsen en verschiliende groot- en gemeentebedrijven in Nederland gebruiken de H.-D. motoren. Het tweede merk .Francis Barnett" is een geheel ander type motor, n.l. de twee-tact, doch kan eveneens op een goeden naam bogen hetgeen de jaarlijksche productie van 7000 stuks bewijst. Als krachtbron worden de be kende Villiers motoren gebezigd. Het 4 P.K.- type behaalde de laatste twee jaren het ter- reinkampioenschap van Zeeland. Dan is er nog tentoongesteld het merk ,,Kruiser", hetgeen ons als een z.g. „all weather" motor werd aangeduid daar de berijder geheel tegen vuil en regen is beschermd. Ten slotte werden ons nog Willocq Bottin koplampen en sch'jnwer- pers vertoond, die van byizonder krachtige lichtbronnen zyn voorzaen. Het electrische restaurant. De clou van de tentoonstelling vormt wel het electrische restaurant, dat de P. Z. E. M. in haar stand heeft ingericht en waarin spijzen en dranken electrisch klaargemaakt worden; hoewel het electrisch koken al in menig huis- gezin wordt toegepast en hoewel de P.Z.E.M. in bijna alle gemeenten van Zeeuwsch-Vlaan deren kookdemonstraties heeft doen geven, zullen toch nog velen met belangstelling de electrische kookwijze beschouwen. Daarom is het restaurant dan ook zoodanig ingericht, dat het publiek de electrische toe- bereiding der spijzen rustig en op zijn gemak kan volgen. En hoewel men daanbij lang niet alle voordeelen en gemakken van het electrisch koken zal kunnen constateeren, zullen w61 enkele zeer belangrijke voordeelen ervan direct in't oog springen, zooals de afwezigheid van groote massa's waterdamp, de zindelijk- heid en de veiligheid, door de afwezigheid van vlammen, dus van brandgevaar. Ook lette men er op hoe weinig toezicht op de "spijzen tijdens op hoe weinig toezicht op de sp'jzen tijdens het koken behoeft te worden uitgeoefend; dames, die nog op vlammen koken, kunnen zich niet voorstellen, dat het mogelijk is, het eten tijdens bijna het geheele kookproces aan zichzelf over te laten. De electrische kookwijze schept deze mogelijkheid door haar verbluffend eenvoudige werking. De huis- vrouwen, die reeds electrisch koken, hebben dit tot hare aangename verwondering ervaren. Dat de electrisch bereide spijzen en dranken in smakelijkheid niet voor die, welke op vlam men bereid zijn, onderdoen, integendeel, in vele gevallen meer hun smakelijkheid behouden, kan men „met eigen mond" constateeren; de lage consumptieprijzen zullen daartoe te ge- reeder aanleiding geven. En nu we het toch over die lage prijzen hebben: zij mogen bewijzen dat het electrisch koken niet duur behoeft te z'jn. Behalve de electrische fornuizen, welke in den P.Z.E.M.-stand te zien zijn, zal ook een electrische koelkast acte de presence geven, terwijl op en bij het buffet in werking zullen zijn een electrisch warmwater-reservoir en een electrische koffie-„machine". En als men zich zoo zijn electrisch bereide spijzen en dranken smaken laat, geniete men eens van de mooie en rustige lichteffecten langs de wanden van het restaurant en over- tuige men zich er eens van, met hoe weinig kosten zulk een ideale verlichting, dank weer zij de electriciteit, mogelijik te maken is. Etaleurs en personen, die met lichttechniek te maken hebben, zullen hier zeker veel van hun gading vinden. Ook wijde men zjne aandacht eens aan de verschiliende soorten van electrische waaiers, welke in den P.Z.E.M.-stand in werking zijn te zien. In het bizonder zal daarbij opvallen de A.E.G.-lintventilator, d.i. een electrische waaier, waarvan de vleugels niet, zooals ge- woonlrjk, uit metaal bestaan, doch uit lint, waardoor de aanraking dier vleugels gevaar- loos is en bovendien een korfje om de vleugels achterwege is kunnen blijven. Zij, die voorlichting omtrent het electrisch koken wenschen, vinden in den P.Z.E.M.-stand deskundigen tot hun dienst, die hunne vragen met zeer veel genoegen zullen beantwoorden. Men vrage zonder schroom; hoe meer vragen, 1 hoe liever. De P.Z.E.M. roept Zeeuwsch-Vlaanderen een ,,Welkom!" toe in haar restaurant te Ter Neuzen Simplex-Rijwielen. Onze stadgenoot de heer A. F. Mannasrt Gee.rs toont te midden van een keur van r'i- wielen in stand 77. In alle mogelijke uit- voeringrn zijn de zoo van ouds bekend en ge- wilde Simplex-rijwielen, een product van de hoogstaande Nederlandsche Industrie, aan- weeig. Ook de Vlaander's Room rijwielen hobben hier een plaats gevonden en worden vrnaf het jongensrijwiel, dat tegen de noodige sbootjes moet kunnen, tot het sterke transport- rijiwiel, tegen prijzen die een beeld van dezen tijd geven. Van de onderdeelen en rijwiel- lampen is een groote collectie uitgestald. Het zomerseizoen nadert, gaat naar buiten op de fiets en geniet van het vele schoons wat alleen ons vaderland kan bieden. Ret Triplex houtsoerten Waldorp-Radjo. Stands 2325 van de Firma Gebr. Taze- laar te Ter Neuzen zijn betimmerd met de fijne Ret Triplex houtsoortea, o.a. Limba, Rio-Pallisander enz, waarvan deze firma de vertegenwoordiging heeft. Het plafond is van Treetex-Board. Verder zyn op deze stand aanwezig het nieuwe product der N.V. Philips, n.l. Philipress-platen voor wand- en plafond- betimmering. Tegen het plafond is aangebracht een licht- omament vervaardigd van de nieuwe Philinea- lampen, waarmede men een zeer decoratieve en aangename, niet hinderende verlichting kan maken. Verder wordt door ons geexposeerd met het nieuwe Philips-bouwbeslag, dat in alle kleuren en zeer artistieke modellen verkrijgba&r is, tevens vindt U er ook de Philite-huishoudeljjke artikelen. Van de N.V. Waldorp Radio te Den H&ag, waarvan wij de vertegenwoordiging hebben voor Zeeuwsch-Vlaanderen stellen een complete serie van hare Radio-apparaten ten toon, apparaten voor elke beurs. Dit culver Nederlandsch Fabrikaat staat aan de spits der radioproducten. De muziek in het ten- toonstellingsgebouw wordt door deze firma verzorgd met een Waldorp-versterker, waar door men tevens in de gelegenheid Is de c£6r mooie, ware en beschaafde weergave van dit Nederlandsch fabrikaat te beoordeelen. Likeuren, Advocaat, Bronwater. De heer Joh. de Haasvan Dijke heeft zijn tenten opgeslagen in de stands 90 en 90a, waarin hij, zoowel in figuurlijken als letter- lijken zin, op „smaakvolle" wijze zijn gewaar- deerde likeuren en advocaat heeft uitgestald, waarbij in het oog valt den lagen prijs van zyn merken. Daamaast is op demonstratieve wijze uitgestald het frissche bronwater van de St. Geertruydsbron, wat by de komende warme dagen gereeden aftrek zal vinden. Foto-artiketen. Stand 89 is van de Fotohandel But, welke met een mooie sorteering camera's uitgestald is en daar de tijd voor foto's maken weder is aangebroken, zullen liefhebbers hier zeker hun keuze kunnen maken, temeer daar de pryzen extra laag gesteld zijn. O.a. zagen we een mooie rolfilm-camera 6X9 voor slechts /2,90 en een echte Kodak voor f 4. Eenige vergroo- tingstoestellen zijn voor den meergevorderden amateur zeker de moeite waard om eens nader te worden bezichtigd. De Citro6n. In de stands 5054, van den heer Ph. A. Knijff te Zaamslag, officieel agentschap voor het midden van Oostelijk Zeeuwsch-Vlaande ren der sierlijke en op alle wegen in de ge heele wereld welbekende Citroen-automobielen zagen we een Citroen lang chassis, een zgn. 3tonner, het algemeen bekende en gevraagde type voor goederen met groote laadruimte en voor autobussen zeer geprefereerd, met afme- tingen 4,25 wielbasis. Voorts vinden we er een luxe bestelauto, zgn. twee in een, met openslaande achterdeur en te metamorphosee- ren als normale luxe personenauto. Dan staat er een cabriolet, 2 onder de kap, een verfynd type en met bijzondere capaciteiten. Vandaar dat men by het aanschouwen zegt: „Het is een Citroen!" RQwieien. Op stand 5556 exposeert de Firma A. J. Faas Zonen, Rijwielhandel te Ter Neuzen. Deze firma, die vele vooraanstaande merk- rijwielen hier in Ter Neuzen vertegenwoor digt, toont ons allereerst het Fongers Rywiel, van ouds bekend om zyn superieure kwali- teiten, dat met recht de dlite onder de rywie- len wordt genoemd. Daamaast zien wij het Gazelle rywiel. Ook dit fabrikaat heeft een jarenlange reputatie hoog te houden, coowel voor toeristen als voor dagelyksch gebruik. Het Zeeuwsche product, de ons hier in Zeeuwsch-Vlaanderen welbekende Transvalia- fiets, een rrjwiel, dat elke concurrents durft te weerstaan, prykt ons hier in zyn voile glorie tegen; zoo een rijwiel te berijden is al- tyd een safe gevoel te hebben, iets wat heel wat zegt. Als aanpassing aan den crisistijd, voor wat prys betreft, zien we ook het R. S. Stokvis rijwiel, een product, dat er ook zijn mag en bij het publiek wel inslag zal vinden. In de reclame zien wy ook nog een dergelijke aan- bieding, voor wat den prijs betreft, een rij wiel voor dezen tijd en wel het merk Mundus, een product van onze Zeeuwsche fabriek en dus zeker een echt betrouwbaar product. De concurrentie spreekt tegenwoordig ook een woordje mee, doch dat de heeren Faas zulks inzien, toonen zij door het hun gevoerde merk „Nose" rijwielen. Dat deze rijwielen ook van superieure kwa- liteat zijn, blijkt wel hieruit, dat voor de deug- delijkheid door hen wordt ingestaan; het is

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1933 | | pagina 2