ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOQR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. De Vier Hoe werkl ASPIRIN ASPIRIN de wereld DEESSE u v°ve"v°ve° No. 8993 MAANDAG 22 MEI 1933 73e Jaargang. BINNEHLA H B FEUILLETON £\e( eg Kcm. toesluit van 16 dezer is de bij Kon. besluit van 26 Oct. 1931 ingestelde Staats- eoaunissie ad hoc, aan welke is opgedragen binnen zoo kort mogelijken termijn aan Hare Majesteit de Koningin zoodanige voorstellen te doen als in verhand met de noodzakelljkheid van eene blijvende en aanzienlijke verlaging van het peil der Rijksuitgaven dienstig zijn te achten, ontbonden, met dankbetuiging aan den voarzltter, de leden en den secretaris voor de door hen bewezen diensten, en is bevorderd tot groot-officier in de Orde van Oranje-Nas- eau Ch. J. I. M. Welter, oud-vice-president van den Raad van Indie, lid en voorzitter van de verengenoemde Staatscommissie. m c«"lsC ?te TER NEUZENSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSBinnen Ter Neuzen 1,25 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen fr. per post f 1,55 per 3 maanden Bij vooruitbetaling fr. per post 5,60 per jaar Voor Belgie en Amerika f 2,overige landen 2,35 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor het buitenland alleen bij vooruitbetaling. Cltgeefster: Firma P. J. VAN DE SANDE GIRO 38150 TELEFOON No. 25. AD VERTENTIgNVan 1 tot 4 regels /0,8G Voor elken regel meer /0,2O. KLEEVE ADVERTENTIeN per 5 regels 50 cent bfl vooruitbetaling. Grootere letters en clicb6's worden naar plaatsruimte berekend Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tarief, hetwelk op aanvraag verkrijgbaar is. Inzending van advertentien liefst een dag voor de uitgave. DIT BEAD VERSCHIJNT IEDEREN MAANDAG-, WOENSDAG- en VRIJDAGAVOND. BKF TELEGRAM VAN DE tiONINGIN AAN ROOSEVELT. ®r wordt de aandacht on gevaatiaii-dat hat to de bladen gepubliceerde telegram van de Koningin aan President Roosevelt het ant- woord was op een tot haar persoonlijk gericht telegram ran den President. De Nederlandsche Maatschappij voor Nij- verheid en Handel heeft aan de Koningin een telegram van den volgenden inhoud gezonden: De Nederlandsche Maatschappij voor Nij- verheld en Handel betuigt H.M. de Koningin haar groote dankbaarheid voor de treffende woorden, waarin H.M. in haar antrwoord aan president Roosevelt uiting heeft gegeven aan een overtuiging die in het overgroote deel van het voile leeft. Moge deze daad van Uwe Majesteit mede van inTloed zijn op het wederkeeren van ver- trouwen tusschen de volkeren en op het her- •tel van een daaruit voortkomend vrij han- delsverkeer. De R.K. Vredesbond afd. Maastricht heeft het volgende telegram aan de Koningin ge- Mnden: Bestuur R.K. Vredesbond, afd. Maastricht, hrengt Uwe Majesteit hulde en dank voor •teun en vredesgedachte, neergelegd in" haar telegram aan President Vereenigde Staten. Mr. P. J. REYMER. (Taar de N. R. Crt. uit zeer goede bron Terneemt, is dezer dagen de benoeming te ver- wachten van den minister van Waterstaat, nr. P. J. Reymer, tot burgemeester van Be- verwyk. COMMISSIE-WELTER. PEUS< VEE.L EN DIENST BIJ DEFENSIE. Te Zaandam is een afdeeling opgericht van de Nederlandsche vereeniging van personeel In dienst bij Defensie. Alle op de oprichtingsvergadering aanwezi- gen, die tot nu toe in den modemen bond van overheidspersoneel georganiseerd waren en door de directie der artillerie-inrichtingen voor de keuze waren gesteld daarvoor te be- danken of ontslag uit hun betrekking, traden tat de afdeeling toe. BEN TUNNEL ONDER DE MAAS. De Raad veil Rotterdam heeft Donderdag- avond met algemeane stemmen besloten het voorstel van B. en W., om in beginsel te be- elulten tot den aanleg van een tunnel onder de Maas, in de richting Parkkade Charlois, ter verbinding van rechter en linkeroever van de Maas te Rotterdam. B. en W. kregen opdracht, de medewerking van Rijk, provincie en particulieren te ver- krijgen, ter financiering van dit plan. FEINS WILLEM I-HERDENKENG TE ORANGU. De hofprediker pasteur Paul Gounelle te Farijs zal de Koningin op 30 Juli a.s. te Orange vertegenwoordigem bij de plechtige godadienstoefening en de lezing, uitgaande aaa de „Eglise Reformee Evangelique ■"Orange", ter gelegenheid der herdenking van den geboortedag van Prins WiUem I van Qranje. WEE WORDEN MINISTER? Eooals gewoonlijk bij den voorbereid-enden arbeid van een formateur om zijn ministerie •amen te stellen, hebben de laatste dagen •chrrjft de N. R. Crt. allerlei geruchten de vomde gedaan van ministrabelen, die voor de door FRANCIS BEEDING (Nadruk verboden. (Vervolg.) VEERTEENDE HOOFDSTUK. lit word met al te zachtzinnig behandeld. Ik sloop op de deur af en trachtte tege- ISpcerb'jd onhandig, de revolver, die Granby me dien aivond gegeven had, uit mg<n heupzak te halen. Bin natuurlijk kon Ik het verwenschte ding er met uit krijgen. Ik heb geen routine la het vlug te voorschyn halen van revolvers, vooral niet als ize veilig in een iets te kleinen aak opgaborgen zitten, en lang voor ik he: waprn eruit had, keek het smalle bleeke ge- eictit van Mendoza met het gryize puntbaardje me aan. ■-Aha, Mr. Baxter," zel hij. „Laat u die •enrolver maar ik heh er een!" De helft van wat bjj zei verstond ik niet Beg nooit had Ik mijn moedertaal zoo hoorer verknoeien maar de loop van zgn revolver, ••n klein en buitengewoon sierljjk wapen, die een of andere portefeullle in aanmerking komen. Men heeft daarbij in het oog te hou- den, dat de formateur zelfs op het laatste oogenblik nog in de nciodzakelijkheid kan ver- keeren, aanvankelijke voomemens om de be- trokkenen ter benoeming aan de Koningin voor te dragen, te wijzigen. Naar wij vernemen, schijnt de stand van zaken op dit oogenblik te zijn, dat dr. Coign de portefeuille van Binnenlandsche Zaken zai kiezen. I Voor Waterstaat komt ir. J. A. Kalff (lib.), de voormalige directeur der Ned. Spoorwegen, in aanmerking. Verder zouden er twee vrijzinnig-democra- ten in het ministerie worden opgenomen en wel mr. P. J. Oud en mr. H. P. Marchant, aan wie resp. de portefeuilles van Financien en Onderwijs zouden zijn toegedacht. Vrij zeker schijnt het ook te zijn, dat Kolo- nien aan dr. A. A. L. Rutgers (a.r.), gouver- neur van Suriname, wordt toegewezen. Voor een nieuw ministerie van Sociale Zaken wordt prof. dr. J. R. Slotemaker de Brume (c.h.) genoemd. Bij de volgende departementen moet de kans, dat de daarvoor genoemde personen met het bestier daarvan belast zullen worden of daartoe bereid zullen worden bevonden, nog zeer onzeker zijn: Buiteniandsche Zaken: jhr. mr. A. W. L. Tjarda van Starkenborgh Stachouwer (poli- tieke kleur onbekend); Landbouw, Handel en Nyverheid (het voor malige, weder in te stellen departement van dien naam): mr. T. J. Verschuur (r.k.), de tegenwoordige Minister van Oeconomische Zaken en Arbeid; Defensie: mr. L. N. Deckers (r.k.), de tegen woordige Minister van Defensie; en Justitie: mr. J. R. H. van Schaik (r.k.), voorzitter van de Tweede Kamer. Onder alle voonbehoud worden al deze namen medegedeeid. MEDEDEELING V.-NN PROF. AALBERSE. Prof. Aalberse, de leider van de R.K. Staats- partij, heeft aan De Maasbode een en ander medegedeeid in verband met de tweede op dracht aan dr. Colijn. De heer Aalberse wenschte zelfs den schijn te vermrjden, als zou hij hieraan ook maar eenige moeilijkheid in den weg willen leggen. Het voeren van esn kleingeestige politiek ligt niet op onzen weg, zoo zeide hij. Integendeel: hij heeft aan Katholieken, die van dr. Colijn het verzoek hebben ontvangen, in het te vor- men crisis-kabinet zitting te nemen, dringend aangeraden daaraan gevolg te geven, indien zij zich met het hun voorgelegde regeerings- program zouden kunnen vereenigen. Op de vraag, of dit crisis-kabinet dan een extra-parlementair kabinet zou worden, luid- de zijn antwoord: Ja, het wordt een extra- parlementair kabinet ad hoc, en het ,,hoc" is hier de crisis, en alles wat daar aan vastzit. TE VEEL BLOEMPJES- EN SPELDJES- DAGEN. Dat de waarde van zgn. bloempjes- en speldjesdagen geringer wordt naarmate het aantal dergelijke collecten zich uitbreidt, ligt voor de hand. De Kroon heeft thans in deze haar standpunt bepaald, waarmede in het vervolg de betreffende vereenigingen en ge- meentebesturen rekening zullen moeten hou- den. Het bestuur der vereeniging „Het Hooge- lamd", gevestigd te Arnhem, vroeg in 1932 aan B. en W. van Haarlem toestemming tot het houden van een collecte door middel van den verkoop van speldjes. Het Gemeentebe- stuur weigerde zulks, o.m. uit overweging, dat het in het belang van de instellingen van wel- dadigheid zelf is, indien het beroep op den weldadigheidszin der ingezetenen populair wordt gehouden, hetgeen kan geschieden door kariger te zijn met het toestaan van collecten bij wijze van verkoop van bloempjes, speldjes enz. op den openbaren weg. h,j tegen mijn borst drukte, maakte me zijn bedoeling wel duidelijk. „Handen op", ging hij voort ,,'t Spijt me, dat ik zoo dramatisch moet zijn. 't Is maar voor een oogenblik Zijn linkerhand greep onder mijn jas en met bewcciderenswaardige vlugheid haalde bij mijn revolver uit mijn heupzak. De man was on- gelooiflijk vlug en lenig. Naar zijn handigheid te oordealen had hj'j de kunst, om revolvers uit te kleine heupzakken te halen, als ultstekende vooroefening voor 't kamerheer-in-'s konings- dienst spelen, zijn leven lang beoefend. Maar waar was Graniby? Ik keek in 't rond. De kamer was leeg en Mendoza had alleen mij geizien. Maar op hefczelfde oogenblik kreeg ik eea wenk en begreep ik, wat er van me ver- waoht werd. ,,Zoekt u naar uw vrienid?" vroeg Mendoza ironisch. ,rDie is een tikje vlugger dan u. Het raam staat open en van de balustrade hangt een keurig stuk touw. Buitengewoon inge- nieus bedaaht. U heeft 't vanavond druk ge- had, Mr. Baxter en jammer genoeg voor niets Waarschijnljjk heeft u gezien, wat zich bij de voordeur afgespeeld heeft?" ,,Ja," zei ik, „ik heb de auto gazien." Het zweet brak me uit ik kon bijna niet stil blijiven staan. Als die vent daar bleef staan zeuren kreeg ik hem nooit bij de deur weg. „Mr. Hazelrig die zijn doohter kwam halen," ging Mendoza voort. „U dacht dat we roo- vers waren boos wichten, die de schoone jonkvrouw in den hoogsten toren van het Het bestuur van „Het Hoogeland" ging van deze beslissing in beroep bij de Kroon. Thans is bij Kon. besluit dit beroep ongegrond ver- klaard, o.m. uit overweging, dat, wijl in het algemeen een ruime toelating van het aantal bloempjes- en speldjesd gen bedenkelijke ge- volgen kan hebben voor het belang der ar- menzorg, aan dergelijke vereenigingen met beperkte taak en van betrekkelijk bescheiden opzet, welke niet een eenigszins ruim veld van werkzaamheid bestrijken, de toestemming tot het houden van collecten door middel van aanbieding van bloempjes of speldjes behoort te worden geweigerd, ten zij bepaaldelijk aan- nemelijk Is gemaakt, dat de collecte geen nadeel van beteekenis aan andere instellingen zal toebrengen of tenzij bijzondere omstan- digheden de collecte voor toelating in aan merking doen komen. DE RIJNSCHEEPVAART. Op 15 Mei zijn in Duisburg onder voorzit- terschap van den Ministerlaldirektor dr. Klau- sener door het rijksministerie van verkeer de op 11 April aangevangen onderhandelingen van de bij de Rijnscheepvaart belang hebben- den in tegenwoordigheid van regeeringsver- tegenwoordigers der Rijnoeverstaten en Bel gie voortgezet. Nadat de tot dusverre opgestelde plannen voor de aanpassing van de scheepsruimte aan het verminderde vrachtaambod in verband met te groote moeilrjkheden waren verwor- Kamervacantie, welke tot einde Juli zal duren, zullen de bevoegde commissies de twee ver- dragen in studie nemen, meldt men aan de „N. R. Ct." De commissie voor de verlaging der tol- muren heeft, in verband hiermee een brief aan den Nederlandschen Minister van Buiten iandsche Zaken gericht, waarin zij de op ge noemde vergadering aangenomen motie in herinnering brengt, waarbij de buiteniandsche Kamers van Koophandel, in Belgie gevestigd, evenals de Belgische Kamers van Koophandel en Fabrieken, besluiten tot haar leden het dringend verzoek te richten in de vereenigin gen, waarvan zij deel uitmaken, een krachtige poging te doen, met het doel, de publieke opi- nie gunstig te stemmen ten opzichte van een verlaging der tolmuren en opheffing van de hindernissen in het handelsverkeeT tusschen alle landen. Het Comit6 is van meening, dat het hoogst wenschelijk is, het Ouchy-tractaat als vol- dongen feit onder de aandacht van de Inter nationale "economische conferentie te brengen en het verzoekt den ministers van Buiteniand sche Zaken in de drie landen dan ook eerbie- dig, mede te werken. HET TEKORT OP DE RIJKSBEGROOTING VOOR 1934. Volgens de Standaard zal een deficit van 260 millioen gulden op de begrooting van het jaar 1934 gedekt moeten worden. Ons bloed voorziet alle organen van ons lichaam met de voor het leven belangrijke stoffen, terwijl de verbruikte, waardelooze stoffen worden uitgescheiden. Wanneer nu de spieren het slacht- offer van een te sterke of te plotselinge afkoeling worden, dan raakt deze functie van het bloed, die men als .stotwisseling" bestempelt, gestoord, zoodat vergiftige stofwisselingsproducten in het bloed achterblijven; als gevolg daarvan kunnen ont- stekingen onfstaan. Dergelijke aandoeningen zijn als .spit in den rug" en .rheumatiek" bekend. Aspirin-tabletten oefenen een regelenden invloed uit op bloeds- omloop en stofwisseiing, zoodat de vergiftige stoffen worden uitgescheiden. Hierdoor wordt de oorzaak van de ontstekingen weggenomen. Bovendien stillen de Aspirin-tabletten de pijnen. Alleen van cen volkomen zuiver, ontchadelijk middel moogt Gij een ideale werking verwachten. Vraagt daarom steeds uitdrukkelijk Aspirin-tabletten, gemerkt met het Bayerkruis. Uitsluitend verkrijgbaar In de oranje-bandbuisjes van 20 tabl. 70 c»». en oranjezak.es van 2 tabl. a 10 cts. Ingez. Med. pen, verklaarden de aanwezige vertegenwoor- digers van resderijen van alle staten zich met algemeene stemmen bereid, 't vroegere plan weer op te nemen en door een „afwijking" in evenredigheid tot de verminderde hoeveelheid goederen, d.w.z. door een beperkt gebruik van de scheepsruimte, de Rijnvloot weer vol- ledig in de vaart te brengen. Dit voorstel heeft ook het voordeel van een zoo gering mogelijk benadeeling van de in zg. Mannheimer Akte geiwaarborgde vrijheid der Rijnscheepvaart. Al hebben ook tegen deze gedachte de ver- tegenwoordigers der particuliere schippers groote bezwaren naar voren gebracht, toch kan de toestand door de onderhandelingen als in zooverre opgehelderd worden beschouwd, dat de rijksregeering zich een oordeel kan vormen en den betrokkenen definitieve voor stellen kan doen. VOOR RATIFIGATEE VAN HET VERDRAG VAN OUCHY. De commissie voor de verlaging der tol muren en opheffing der belemmeringen in het handelsverkeer, welke 12 April j.l. in het Academienpaleis te Brussel een vergadering heeft gehoudsn, belegd voor de in Belgie ge- vestigde buiteniandsche Kamers van Koop handel, de Belgische Kamers van Koophandel en de Belgische Syndicale Kamers, heeft zich thans gewend tot de Regeeringen van Belgie, Luxemburg en Nederland, met het verzoek, de ratificatie van het -vendrag van Ouchy te willen bespoedigen. In Belgie is het verdrag van Ouchy tegelijk met het nieuwe Neder- landsch-Belgische handelsverdrag bij de Kamer en den Senaat ingediend. Tijdens de kasteel opgesloten hadden en opgesloten zou den houden. Jullie Engelschen zijn toch z66 romantiscih!" ..Eerlijk gezegd begn'.'.p ik ook niet, waarom u haar zoo gamakkeljjk hebt laten gasu," zei ik. „Natuurlijk begrijipt u dat niet," zei hij glimlachenri. ,,En toch is 't zoo gemakkelijk te begrijpen )rMag ik misschien gaan zitten?" verzocht ik. „Die klimpartij is nogalvermoeiend geweest." „Zeker, waarde heer, zeker," stemde Men doza toe, met een zwierig (handgebaar naar een diepen fauteiuil. Ik deed of ik zijn gebaar niet zag en wan- delde op het bed af. „Pardon Mr. Baxter," zei Mendoza kortaf. „neemt u liever den stoel. Als u op 't bed zat, konden er wel eens herinneringen aan uw jeugd wakker worden en als u dan een kus- sengevecht begen, ging deze revolver af en hadden we een heidensch kalbaal. Om van den viezen boel nog niet eens te spreken." „Zooals u wilt", zei ik onverschillig, terwij' ik naar den stoel ging. Onder het spreken was hjj naar het bed gegaan. ,,En", begon ik, terw:'! ik op de armleuning ging zitten. „U zei, dat het zoo gemakkelijk te begrijpen was?" Mendoza lachte. „Dat zal ik u uitleggen," begon hij. Indien minister de Geer onlangs tot de con- clusie kwam, dat het tekort eenzienlijk lager was, n.l. 122 millioen, dan is dit slechts schjjn- baar in tegenspraak met bovenstaande cijfers. Minister de Geer verminderde n.l. het tekort bjj voorbaat met de opbrengst der nog aan te nemen omzet- en weeldeverteringsbelasting van ca. 70 millioen, met de verlenging van de slechts voor een jaar toegestane heffingen van ca. 30 millioen en het tekort in het lee- ningsfonds van 41 millioen, dus totaal met 141 millioen gulden. Daardoor kwam hij tot een sterk geflatteerd resultaat. De Tel. merkt hierbij het volgende op: Bij de tot nu toe gevoerde onderhandelingen over de oplossing der kabinetscrisis heeft het bovengenoemde tekort van 260 millioen gul den een groote rol gespeeld, daar het door dr. Colijn telkens naar voren werd geschoven en als een doorslaggevend argument voor het invoeren van groote bezuinigingen werd aan- gevoerd. Naar men ons verzekert, verlangde dr. Colijn besparingen ten bedrage van ca. 200 millioen gulden, terwijl het resteerende bedrag door de omzet- en weeldeverterings belasting zou worden gedekt. DE GEMEENTEBESTUREN EN DE AMBACHTSBEDRIJVEN. Op vragen van het Tweede Kamerlid L H. J. Vos: L Zijn de ministers bekend met den em- stigen toestand, waarin vele ambachtsbedrij- ven, vooral ten plattelande, zijn komen te verkeeren, door het steads meer uitblyven van opdrachten tot het uitvoeren van werkzaam- heden? Verder kwam hij niet, want op dat oogen blik kwam hij met een harden bcas voorover op he-t vloerkleed neer. Twee magere, ge- spierde hand en waren plotseling onder het bed vanidaan gekomen en hadden, om zijn enkels zijn voetea onder hem weggetrofckea. „Ga op zijn hoofd zitten, jongeling", zei een gesmoorde stem. „En pfek'm zijn revolver af." Ik deed mijn uiterste best om de hand, die de revolver had, te pakken. Mendoza vocht en worstelde en wrong zich in de zonderlingste bochten, maar Ik zat met mijn voi'le gewioht op zfn rug bij zjjn middel en dus kon hij niet veel beginnen. Ik liet geen oog van bem af, maar toch zag ik, dat Granby onder het bed ■uitkreop. Op hetzelfde oogenblik ging de revolver af. In die kleine kamer was het een explosie of er een bom sprong. Ik liet me voorover vallen en greep de hand met het wapen bij den pols beet. „Ziezoomi hebben we de poppen aan het dansen", zei Granby. Zfa handen omklemden met stalen greep Mendoza's hals en den gevaarlijken arm. „Vlug, Jcihn," ging hij voort. „Je habt geen seconde meer te verliezen. De gar.g doe alle deuren open, die je ziet. Neem mijn re volver mee." ,,Kalm-aan nu," beval hij den worstelenden Spanjaard. „Je hebt al meer dan genoeg h©r- rie gemaakt." Ik trok de revolver uit de nu krachtelooze vingers. 2. Zijn de ministers bereid de hierbij be- trokken belangen van patroons en arbeider3 te bevorderen door de gemeentebesturen te wijzen op de wenschelijkheid om zooveel mo gelijk opdrachten te verstrekken aan zelfstan- dige ambachtspatroons. hebben de ministers van Binnenlandsche Zaken en van Economische zaken en arbeid geantwoord Ad. 1. Ontegenzeggelijk is tengevolge van den algemeenen slechten economischen toe stand de positie van vele ambachtsbedrgven, ook op het platteland, niet gimstig. Gelijk voor de hand ligt, ondervinden deze bedrijven, even als andere ondememingen in ons land, den invloed van de malaise. Ad. 2. De ondergeteekendem behoeven zeer zeker geen uiteenzetting te geven van den ongunstigen financieelen toestand, waarin tal van gemeenten verkeeren. Aangenomen mag worden, dat de gemeente besturen, voor zoover zij financieel daartoe in staat zijn, opdrachten aan het bedrijfsleven niet achterwege laten. Onder deze omstandigheden achten de on- dergeteekenden, aangenomen, dat de strek- king van de vraag is, dat meer werk door de gemeentebesturen zal worden uitgegeven, het niet verantwoord, een aanschrijving aan- de gemeentebesturen te doen uitgaan. ECONOMISCHE RAAD. Bij Kon. besluit is bepaald dat de wet op den Economischen Raad in werking treedt met ingang van Zaterdag 1.1. Voor het tijdvak van 20 Mei 1933 tot en met 19 Mei 1937 zgn benoemd tot leden van den Economischen Raad de heeren mr. D. Beaufort, Utrecht; mr. H. Bijleveld, Amster dam; prof. mr. W. A. Bonger, Amsterdam; prof. mr. G. W. J. Bruins, Wassenaar; prof- mr. P. A. Diepenhorst, Amsterdam; ir. A. Groothoff, Amersfoort; dr. E. Heldring, Am sterdam; prof. H. A. Kaag, Tilburg; mr. H. van Manen, Zeist; dr. F. E. Posthuma, 's Gra- venhage; J. A. Stokdijk, Rotterdam; mr. L. J. A. Trip, Amsterdam; prof. ir. I. P. de Vooys, Arnhem; prof. mr. F. de Vries, Rot terdam; Ch. J. I. M. Welter, 's Gravenhage. Voor genoemd tijdvak is benoemd tot voor zitter van den Economischen Raad prof. ir. I. P. de Vooys te Arnhem, tot secretaris dr.. P. Lieftinck, 's Gravenhage. Prof, de Vooys geniet in ons land een groote bekendheid en heeft zich op velerlei terrein beiwogen, Hij werd in 1875 te Gouda geboren, door- liep daar de Hoogere Burgerschool en stu- deerde aan de Polytechnische School te Delft. In 1896 verkreeg hij het diploma van werk- tuigkundig ingenieur en trad in datzelfde jaar in dienst bij de Inspectie van den Arbeid, eerst als adjunct-inspecteur en later als in- specteur, in welke functie hg achtereenvol- gens werkzaam was te Breda, Arnhem, De- venter en 's Gravenhage. Van 1909 tot 1917 was hij hoogleeraar aan de Techn. Hooge- school te Delft, waar hij onderwijs gaf In de mechanische technologie. In de oorlogsjaren, en ook daama, was hij voorzitter van het Ko- ninklijk Nationaal Steuncomitd. In 1917 werd prof, de Vooys benoemd tot directeur van de Nederlandsche Maatschappij tot Ontginning van Steenkolenvelden, later de N.V. Mijnbouw. In 1918 keerde hij naar de Teohnisehe Hoogeschool terug, nu als bui tengewoon hoogleeraar in de mechanische technologie. In 1930 moest hij echter deze functies vaar- wel zeggen, toen hij geroepen werd de lei ding der Algemeene Kunstzijde Unie op zich te nemen. Prof, de Vooys heeft zich toen te Velp gevestigd. Ook als publicist heeft prof, de Vooys zich groote bekendheid verworven. Gedurende vele jaren was hij mede-redacteur van het tijd- schrift „De Beweging", voorts verscheen in 1914 een leerboek der mechanische technolo gie, in samenwerking met prof, van Royen, in 1920 ..Socialisatieproblemen", in 1921 ,.Tecb- Slechts prima arfiketsil Kousen en fijne Lingerie. Veldstraat 55 - GENT Ingez. Meet ,Zie, dat je Donna Concepcion vlndt, be- grepen?" ging Granby voort. „Zoo gauw je beneden kemt, sla je naar rechts af. Ik kam je achtema, zoo gauw ik hier klaar ben en. neem den liakerkantdan ontmoeten we elkaar beneden aan de trap." Mendoza p-robeerde nog steeds overeind te komen, maar ik hi eld hem met mijn gewicht neer. ,,Ben je er zeker van, dat je het alleen af kunt.'" vroeg ik. ..Natuurlijlc", zei Granby. lHSchiet op!" Ik ging vlug de deur uit en kwam op een kle.a portaal niet veel meer dan een breeds tree 'bovenaan een wenteltrap die het ge- heele torentje in beslag nam en een meter of drie onder me op de gang van de tweede ver- dieping uitkwam. Die gang was ewak ver- licht, maar de trap lag in het donker en dus moest ik tree voor tree aftasten. Een ge- dempt bcosen boven mrjn hoofd vertelde me, -dat Granby en Mendoza het nog steeds niet eens waren. Eindelijik was ik beneden. Tk bleef staan en verkende vlug het terrein. De gang voor me leek eindeloos. Het zwakke schijnsel, dat ik gezien had, kwacn v?n een licht: jron cm den h.oc-k, een meter of zeven van de plek, waar ik stond en verder was alles -donker. Orjbewe&gj.ik bleef ik staan luisteren. Ik spaade mijn ooren in, om elk ge- luid op te vangen en ja, daar hoorde ik iets. Het kwam van een plek links van me een zwak ritselen, of i em and met zijn moirw langs den muur streek. (Wordit vervolgd.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1933 | | pagina 1