t I I n J Hcl Ntuzen^M w r vv N No. 8 u;ig avc van Je 'WiflikvelSevs* ereenigtng ff3cr JV MeS 1933 Klimcp" -WLUIEN' 01 S'Sirt/lll1'"""" EERSTE BLAD Vcrsc!ii|nl als *t pern si De ontwikkeling van het kunnen. Ofhcieele Opening. „Luctor et Emergo". I s TENTOONST INGSNUMMER Door onderscheiden aankondagingen, is het bekend geworden, dat onder leiding van de „Klimop"-mannen, op 23 Mei e.v. sen groote Tentoonstelling in deze ge- meente zal worden gehouden. Ik heb mij verheugd over dit besluit, niet enkel waar het getuigde van lust tot werken, doch het getuigde van een juist inzicht omtrent de behoefte voor de In dustrie en Handel in dezen tijd. In den dagelijkschen gang van het zakenleven, wordt door elken ondememer, door iederen winkelier beproefd, de aandacht te vragen voor het artikel dat men ver- vaardigt of wel te koop aanbiedt. Dit geschiedt om het afzetgebied te vergrooten of het debiet te ver- meerderen. Wij kunnen hun de lof niet onthouden voor wat ztj doen in het belang van hun bedrijf en voor de afnemers Met bewonderenswaardigen ijver en overleg, beproeven zy hun bestaan en dat van hun personnel te verbeteren. Het is evenwel noodig, dat bijwijlen met b'jzondere middelen, de algemeene aandacht wordt gevraagjd. teneinde van het bestaande kennis te geven. Een dezer middelen is zeker het organiseeren van een Tentoonstelling, die de dingen kan laten zien, op een buitengewone wijze. Een Tentoonstelling brengt ons in de werkplaats en getuigt ons van het kunnen wat in een bedrijf kan worden voortgebracht en of men met den tijd weet mee te gaan. Vooral in dezen tijd. De crisis vraagt van de ondememers dubbele in span- ling, allereerst om de plaats die men heeft te hand- haven, doch daamaast het afzetgebied te vergrooten. Welnu de te houden Tentoonstelling in Ter Neuzen, zal ons brengen: „de ontwikkeling van het kunnen", op het gebied van Industrie, Handel en Scheepvaart. wat iedereen zal moeten prijzen. Spannen wij onze belangstelling reeds nu, want het is buitengewoon groot wat er komt. De ijverige onder- nemers uit deze streek ontzien zich geen moeite en kosten iets goed te leveren. Zij toonen daarmede wat in Zeeuwsch-Vlaanderen wordt gedaan tot handhaving In dit verband mogen wd er op wirjzen, dat juist Ter Neuzen, zich zoo bijzonder leent voor een Tentoonstel ling. Alles werkt in deze stad mee, wat de belang stelling kan verhoogen en kan gedaan worden een ver- hoogd bezoek te cotwikkelen. Geachte inwoners van Zeeuwsch-Vlaanderen, de on dememers van de Tentoonstelling verdienen uwe waar deering en belangstelling. Ieder, die maar even kan, komt hierheen, want het zal niemand berouwen, die een bezoek onderneemt naar hier. Een Tentoonstelling en dat is het merkwaardige beweegt de menschen niet enkel op tot bewonderen, het brengt de lust tot het doen van bestellingen. Wij moeten een bezoek brengen, opctat alles rustig tot ons kan inwerken, dat wij leeren waardeeren, de ontwikkeling van het kunnen, ten bate van geheel de streek. Niemand mag verzuimen naar Ter Neuzen te gaan en de belangrijke voortbrengselen van Industrie en Handel te zien, teneinde zich te overtuigea van de werkzame geest, die wij in Zeeuwsch-Vlaanderen aan- treffen. Zich te overtuigen van de inspanning, om de streek en de bevolking vooruit te brengeu door hen, wien dit dikwerf groote offers kost. Ter Neuzen is de stad, die de industrie en handel doet herleven. Men viindt daar de knooppunten van het verkeer, er is meelevende bevolking, die iedereen vriendelijk ontvangt. Toont daarvoor Uwe waardeering. Brengt een bezook aan deze Tentoonstelling, die in meer dan een opzicht ook voor Uwe plaats waar ge woont, van belang is. In Ter Neuzen klopt een warm hart voor de belangen van geheel dit deel van Zeeland. Het is de belangstel ling in het lot van de gemeenschap, de welvaart voor alien. In alles wit men hier de menschen tocuen, dat wij hier een schoone streek bewonen, die enorm veel goeds voor ons oplevert en steeds weer aantoont, de ontwik keling van het kunnen. van hun goeden aaarn, dien men in ons land en verre over de grenzen heeft weten te verwerven. Ter Neuzen HUIZINGA, Burgemeester. De officieele opening der Tentoonstelling zal plaats hebben in tegenwoordigheid van genoodigden, pers en standhouders, op 23 Mei a.s., des namiddags om 3 uur, door Z. Exc. den Oommissaris der Koningia. Met zeer veel genoegen voldoe ik aan het verzoek tot het schrijven van een voorwoord voor het Manifest der op iaiti&tief der Winkeliersvereeniging ,,Ter Neuzen Klimop" te houden Tentoonstelling voor Handel, Industrie, Scheepvaart en Landbouw. Zeker, de tijdscmstandigheden zijn donker, zij geven nog weinig gunstig verschiet, doch daarom moet dit nog geen aanleiding zijn om br'i de pakken te gaan neerzittca, en behoort men, waar zulks mcgelijk is, in zulke tjjden nog meer dan anders zijn krachten in te span nen; moet men de spreuk van het Zeeuwsche Wapea „Ik worstel en kom boven" des te meer betrachten. Dit is door het Bestuur der Vereeniging ook terecht ingetzien. Zij heeft sinds haar betrek- kelijik kort bestaan, reeds in meerdere opzichten blijik gegeven een goeden kijk op zaken te hebben, en de plaatselijike middenstand, welke zrj vertegenwoor- digt, plukt ongetw'jfeld de vruchten van de gehouden Winkelweken en den tot nieuw leven ge- roepen wokelijksohen Marktdag. De winkeliersvereeniging heeft door haar werken en strevea de aandacht van het koopend publiek op Ter Neuzen weten te vestigen. Z'j doet daartoe thans een nieuwe poging, door het organiseeren dezer tentoonstelling. Uit hetgeen mij omtrent de inzendingeo werd meegedeeld, mag ik met gerustheid reeds bij vcorbaat constatesren, dat ook deze belooft een succes te zullen zijn. Tentoonstellingen als deze bieden voor den middenstand een uiterst ge- schikte gelegenheid om uitecaloopende artikelen nader onder de aandacht van het publiek te brengen en zij verschillen daarin met een winkel, waarin men slechts over bepenkite etalageruimte beschikt, doch ook even- eens voor den groothandel en de industrie om de aan dacht op hmne producten te vestigen, opdat de koopers die bij den winkelier vragen zullen. Naast het vele dat de tentoonstelling den kijkers zal bieden, wordt er naar men mij verzekerde ook geizorgd voor gelegenheid tot aangename verpoczing. Ik eindig met de hoop uit te sprekea, dat dit alles aanleiding moge zijn dat de Tentoonstelling van 23 tot en met 31 Mei een centrum zal mogen zijn van een ge- zellig verkeer en drukke zaken en zoowel de exposan- ten als de organiseereade vereeniging ten voile de vruchten zullen mogen plukken die hun streven verdient. J. VAN ROMPU, Voorzitter der Kaimer van Koophandel en Fabrieken voor Z.-Vlaanderen. Ter Neuzen, 15 Mei 1933. Wanneer ik hier de a.s. opening eener plaat- selijke en min of meer gewestelijke tentoonstel ling op gebied van han del, scheepvaart en in dustrie aankondig en daarvoor reclame tracht te maken, dan kan ik mij voorstellen, dat er men schcn zijn die zeggen: „is dat nu een tijd om een dergelijke tentoonstelling te houden"; anderen: ,xle menschen kun nen huo. geld wel taeter besteden" en wie weet wat sommigen er nog meer bijhalen, doch ik ben overtuigd, dat dit slechts enkelen z:n. Daartegenaver staat het overgroote deel der bevolking onzer stad en ik durf zeggen van Zeeuwsch-Vlaanderen, dat er anders over denkt en veel waardeering voelt voor het kleiae groepje menschen, dat zoo iets aandurft niet alleen, doch die gedurende maanden hun beste kraohten, tijd, geld en zelfs nachtrust gaame en vol ijver hebben besteed, om aan het geacht publiek niet alleen van ons ge- went, doch ook van bovea de Sehelde°en ever de grenzen te toonen wat samanwerking en ondernemings-

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1933 | | pagina 9