Sproeten komen vroeg in OEMENODE BERICHTEN, Laatste Berichten, Pinancieele Berichten. BURGERLIJKEN STAND. M AKKTBBBICHTEH het voorjaar, koop tijdig een pot Sprutol. Bij alle Drogisten. EEN SERUM TEGEN TUBERCULOSE. ONRECHTMATIG STEUN TREKKEN. SAS VAN GENT. GEMEENTERAAD VAN CLINGE. VERKOOPINGEN, UITVOERINGEN AANBESTEDINGEN, ENZ. UITSLAG VERKOOPINGEN, AANBESTEDINGEN, ENZ. LOOP DER BEVOLKING. SCHEEPVAARTBEWEGING. WISSELKOERSEN. (Ingez. Med.) Kampioenschap van Nederland. Door de over-winning van de beide thuis- clulbs Feijenoord en P.S.V. is er plotaeling weer de nopdige spanning gekoimen in den strijd oin het Kampioenschap. De Storm- vogels hebben bet te Rotterdam tegen de Feijenoordmensohen niet kunnen bolwerken en te Eindboven beeft Go Ahead het moeten af- leggen, al hebben de Deventenaren een zeer goede partij voetbal laten zien waardoor een gelijk spel zeker meer de verbouding zou heb- ben weergegeiven. Doch met dat al is de strijd om den eeretitel feller dan ooit. Go Abead, Feijenoord en de Stormvogels heb ben thans nit 3 wedstnijden 4 punten behaald. Promo tiecompeti tie 2de Klasse, De wedstrijd Hero—Middeiburg is zooals verwacbt werd met een overwinmng voor Mid deiburg geeindigd. Hierdoor komt Middeiburg in een zoodandge positie, dat baar kans om in de Eerste Klasse te blijven zoo goed als ver- zekerd is, terwijl Hero uitgescbakeld kan be- adbouwd worden. Met de rust was de stand 22, terwijl in de tweede helft Middeiburg nog tweemaal bet net wist te vinden, zoodat de eindstand 24 werd. Tn Venlo eindigde de strijd V.VV.Juliana met de overwinning voor de thuisclub, hoewel Juliana tot het laatst toe stand beeft weten te houden. De rust ging in met 01. Kort na de hervatting maakt V.V.V. gelijk en daama het winnende punt 21. Tweede Klasse. Afd. A. Dongen en TSC hebben gelijk gespeeld, 11, welke stand reeds bij de rust was ingetreden. Hoewel Dongen sterker was, ge- lukte bet haar niet dit in doelpunten uit te drukken. Door dit gelijk spel is TSC als vierde gedindigd. Te Breda heeft de gelijknamige thuisclub een stevige overwinning op RBC behaald; met 41 bleef Breda in de meerderheid en is Mermede de competitie ten einde. In de kwestie De BaronieMEVO is een nieuw onderzoek gelast, zoodat de wedstrijd AJHanceMEVO niet is doorgegaan. Promotlecompetitie Se klasse. Juist zooals verwacbt werd heeft thans Zee- landia revanche genomen op haar nederlaag bij de eerste ontmoeting. Thans moest Boei- meer het onderspit delven en met 31 be- haalde Zeelandla haar eerste overwinning in deze promotiecampetitie. DRONKEN WETHOUDER VERSTOORT EEN RAADSVERGADERtNG. Een bericbtgever van het Handelsblad in Ltmburg schrijft: In Stein (L.) dat langzamerhand een be- ruchten naam heeft gekregen om zijn luid- ruchtige raadsvergaderingen, is bet vorige Week gebeurd, dat een wethouder in aange- scihoten toestand in de raadsvergadering kwam. ■Hi) permitteerde het zicb zelfs om in hemds- mouwen te verscbijnen en begon direct zicb in de debatten te mengen. Hij sloeg met de vuis- ten op tafel en uitte in minder parlementaire bewoordingen beschuldigingen aan het adres ran raadsleden, den burgemeester; ook de pastoor werd niet verschoond. Het Uep tenslotte zoo hoog dat de voorzit- ter de zitting schorste. De wethouder ging been, maar keerde even later terug en het spelletje begon opnieuw, in nog veel ergeren graad. Tenslotte deed de voorzitter het voorstel den rustverstoorder door de politie te laten verwijderen, maar dat voorstel vond geen meerderheid. De burgemeester gelastte hierop den veld- wachter den dronken wethouder uit de raads- eaal te zetten. Met groote moeite lukte dat. Wat later in den avond werd de wethouder ter ontnucbterdng in het arrestantenlokaal ge- borgen. HET AFTNEMEN VAN VOGELS IN LEVtBURG. Binds eenige jaren neemt het aantal broed- sels van vogels in de vrjje natuur van Lim- burg zoo af, dat vele vereemigingen in ver- scbillende steden en dorpen een onderzoek instelden naar de oorzaak van dit afnemen der vogels. Hieruit bleek, dat het veelvuldig uitroeien van bosschen en 't ontginnen van woesten grond er de hoofdoorzaak van zijn. Den vogels wordt geen voldoende gelegenbeid gegeven om te b roe den. Verder is er in de laatste jaren een levendigen handel ontstaan in vogels en vogeleieren. Reuter meldt uit Berlrjn aan de N. R. Crt. Professor John Hartman uit Glendale (Ca- liffomie) beeft verklaard een middel te heb ben uitgevonden tot bestrijding der tubercu- Jose. De professor zegt er na langdurige onder- ■oekingen in geslaagd te zijn een serum samen te atellen dat de tuberculose-bacil doodt en volkomen onschadelijk is voor den patient. Professor Hartman verklaart, dat hij een vrouw, die door tuberculose een long verloren bad, een injectie met zijn serum gegeven heeft en dat ..tbans een nieuwe long begint te groeien". Binnenkort zal de professor te Berlijn een sanatorium openen. VELDPOLITIE DOOR CHINEESCHE IMIGRANTEN IN ZEE GEWORPEN. Nabij Tandjong Kedoeloe, een berucbt zee- rooversgat aan de Noordkust van het eiland Rangsang (Bengkalis) zrm twee agenten der veldpolltie, Ardjoh en Slamet, bij bet trans port van Chineezen, die opgevat waren om- dat zjj geen toelatingskaart hadden, door Jaatstgenoemden in zee geworpen. Beide agenten verdronken. De daders zijn nog niet gearresteerd. Vermoedelijk zijn ze naar den Overwal uitgeweken. Twee karabijnen en een Wewang worden vermist. De afdeelingscommandant van Bengkalis heeft zich met 20 man derwaarts begeven. Militaire hulp voor patrouilleeren werd bij het gamizoen van Siak aangevraagd. dienst van de werkloosheidsbestrijding en toch bij hem in dienst zou blijven, waarbij hij elken dag gelegenbeid kreeg te gaan stempelen. De opbrengst zou verdeeld worden. De controle, van gemeentewege geoefend, bad echter tot gevolg, dat de man dezer dagen in den val liep en werd aangehouden, evenals zqn weinig scrupuleuze patroon. Beiden zul- len terecht staan. H. wegens verduistering en P. wegens heling. In totaal was ongeveer 500 gulden onreohtmatig ontvangen en verdeeld, loop end over een periode van 30 weken. DE GHINEES EN DE SPOORWEGEN. Spoor- en Trajmwegen" vertelt enkele erva- ringen met de tariefverlaging der Spoorwegen. Niet onaardig was het geval met een pinda- mannetje. Zij toch betalen gewoonlijk met ge- past geld en met dubbeltjes en kwartjes, ter wijl meestal hun bestemming door hun lei- ders op een stukje papier geschrwen is, aan- geizien zij onze taal niet spreken. Hij ontving f 0,60 terug, was daarop plotseling druk aan 't gesticuleeren met armen en banden en stootte eenige onbegrijpbare woorden uit. Met veel moeite werd hem beduid, dat bet plaats- bewijs voor de gevraagde bestemming was en dat het goedkooper geworden was. Maar kor- ten tijd daama kwam hij wederom aan het loket terug, riep: „lekka lekka" en depo- neerde 12 pakjes pinda op bet plankje. Niet zonder eenige moeite kon hem duidelijk ge- maakt worden, dat voor die 0,60 geen pinda's verlangd werden. Blijkbaar bad hij bet woord „koopen" verstaan inplaats van „goedkooper". Niet goed begrijpend paikte hij eindelijk zijn pakjes weder in zijn trommel en verdween. DE SCHEEPSRAMP BIJ SPITSBERGEN. Men meldt uit Stockholm aan de N. R. Crt. Intenser dan ergens elders leeft men in de „hoofdstad van de Noordelijke IJszee", in Tromso mee met wat er daar-boven in dat mysterieuse gebied van zee en ijs en witten nevel gebeurt. Men kent er de gevaren van die wijde, witte woestenij, die toch steeds weer de visschers en de robbenvangers trekt, men zag zoovele scbepen reeds uitvaren, die nimmermeer terugkeerden en bet geviel zoo vaak, dat er vaartuigen binnenkwamen met de vlag halfstok. Men is er zoo gewoon aan geraakt, zoo vertrouwd mee geworden, maar toch schoolt men telkens weer samen aan den waterkant bij de bouten pakhuizen en de stei- gers, wanneer er nieuws komt van de IJszee, van 't Westerns of 't Noorderije, van Green land of Spitsbergen of de Witte Zee. En nu kreeg men dezer dagen uit Lankvijk een telegram van den scbipper van den robbenjager Ringsael, dat bij met drie ge- redden van bet een dag of veertien ge- leden bij Spitsbergen's Zuidkaap gezonken Russische bergingsvaartuig Roeslan aan boord op weg was naar Tromso. De be- langstelling was groot, toen bet vaqrtuig te Tromso aankwam en de drie geredden naar het bospitaal werden overgebracht en in span ning luisterde men naar de venhalen van de manner van de Ringsael over de redding van de Russen. Den eersten Mei, toen de Ringsael op de hoogte van de Zuidkaap was, zag de uitkijk omstreeks zes uur 'a morgens een open red- dingsboot met een klein zeil. Men stuurde er been en zag toen een band zwak om hulp wenken. Kort daama waren ze drie mannen die zicb in de boot bevonden, in de kajuit van de Ringsael gebracht, waar men bun de stjjf- bevoren kleeren van bet lijf sneed en volgens de voorschriften masseerde en met compres- sen beihandelde. Him banden en armen, voeten en ibeenen waren sterk opgezwollen en blauw- uitgevoerd onder leiding van twee polderar- beiders; deze zijn er niet geweest. Het kerkbestuur te St. Jansteen vraagt en krijgt voor de tweede maal voor zijn school te Kapellebrug een drietal banken, noodig door den groei van het aantal leerlingen. Op het verzoek van het gemeentebestuur aan de Regeering am steun voor de klom- penindustrie in deze gemeente is bericht ont vangen, dat nog geen nadere toezegging kan worden gedaan sinds het antwoord van den Minister aan het Kamerlid Kortenborst, in- houdende dat tot contingenteering van den ldompeninvoer niet kan worden overgegaan en dat een nader onderzoek naar den toestand in die industrie is ingesteld, omtrent den uit- slag waarvan nog niets kan worden medege- deeld; telefonisch is tevens medegedeeld dat evenmin iets kan worden uitgelaten omtrent het tijdstip waarop een nadere beslissing van den Minister is te verwachten, dat echter deze aangelegenheid emstig wordt onder het oog geeien en bij het nemen van eventueele maat- regelen met velerlei factoren moet worden rekening gehouden. Het lid Van der Keelen zinkt bij deze mededeeling de moed in de schoemen. Eenige wijzigingen der begrootingen 1932 en 1933 worden goedgekeurd, daaronder komt voor 1932 voor eene verhooging van het ge- meentelgk subsidie aan werkloozenkassen met f 1010, dat daarmee stijgt tot f 3510. Vervolgensde steun, de edgenlijke aanlei- ding der vergadering. In de vorige vergadering is in ibeginsel be- sloten den werkloozensteim te doen eindigen op 15 Mei a.s., onvoorziene omstandigheden voorbehouden. Nu zijn dezer dagen een twee- tal verzoeken ingekomen om niet bij dat be- sluit te blijven en wel van de hoofdbesturen van den R.K. Landarbeidersbond en van den R.K. Houtfoewerkersbond alsmede een verzoek vanwege den Bredaschen Dioc. Werklieden- bond, bijkontoor Hulst, om een onderboud met betrekking tot dit onderwerp, dit verzoek kwam echter te laat om nog een bespreking mogelijk te maken. Van den Minister is be richt ontvangen dat de steunregeling alsno"g geldig wordt verklaard tot 6 Mei j.l., hierop is door het gemeentebestuur direct verlenging gevraagd tot 15 Mei a.s. Blijkbaar echter is de Minister van oordeel dat het tijd wordt de steunregeling te ein'digen en voorloopig al- thans een afwachtende bouding aan te nemen ten aanzien van de ontwikkeling der werk- loosheid. Wat nu betreft de klompenmakers, meenen Burg, en Weth. dat eventueele groeiende crisiswerkloosheid in deze industrie te begrijpen is onder de voorbehouden bijzon- dere omstandigheden. Voor het overige moet op de eerste plaats rekening worden gehouden met de beschikbare financien; bij de begroo- ting is met bovenmatige verhooging van alle belastingen en met verscbillende ingrtjpende beizuinigingen een bedrag bescbikbaar gesteld kunnen worden van /6500, welk bedrag voor een financieel zwakke gemeente als Clinge zeer aanzienlijk is. Hiervan is tot heden be- steed 5020 en na de uitkeering van 15 Mei zal nog circa 1000 beschikbaar blijven; dit bedrag moet echter noodwendig gereserveerd blijven voor onvoorziene critieke omstandig heden in den loop van den zomer en voor uit keering in het najaar; daartoe zal dit bedrag nauwelijks toereikend zijn; Burg, en Weth. stellen derhalve naar aanleiding hiervan voor thans in het algemeen den steun te staken en althans eenige weken den toestand aan te zien; indien geen verbetering intreedt, kun nen nog maatregelen worden overwogen; wie in nood verkeeren, worden natuurlijk steeds geholpen. De heer Van den Branden merkt op dat het zwart. In den loop van den avond kwamen weer toch nu juist ook zoo ongunstig moge- De 35jarige metselaar H. te Haarlem, die nog werk had, kwam ongeveer een jaar ge- leden op het zijns inzlens lumineuze idee om iran de crisisomstandigbeden gebruik te maken en andere bronnen van inkomsten aan te tooren. Hij besprak deze aangelegenheid met zijn patroon. Tusschen arbeider en patroon, den 41jarigen schoorsteenveger P., werd nu overeengekomen, dat de eerste zich als werk- looze zou aanmelden bij den gemeentelijken de mannen einidelijk weer tot bewustzijn, al moest bet masseeren van de bevroren lede- maten onopboudelijk voortgezet worden. In- tusschen had de Ringsael den steven naar bet Noorden gewend om de drie geredden zoo spoedig mogelijk naar Green Harbour te brengen, waar zij behoorlijk verpleegd zouden kunnen worden. In den vooravond stak echter een bevige storm op, twee dagen lang kampte de Ringsael tegen het noodweer in, zonder dat men veel opscboot en tenslotte bet de scbip per koers zetten naar Noorwegen, naar Trom so. Bij een onderzoek vein de reddingtboot, die aan boord van de Ringsael was genomen, vond men onder een dikke laag ijs een geweer, een bijl, enkele stukken brood en het lijk van een man die later berkend werd als de machinist van de Roeslan, Voronosov. De drie geredden zijn stuurman Datsilof, ongeveer dertig jaar oud, en twee matrozen die beide nauwelijks twintig zijn. Zij waren slechts gedeeltelijk gekleed en bet is een raad- sel, hoe zij het een week lang bij een tempera- tuur van ruim twintig graden onder nul in de open boot hebben uitgehouden. Stuurman Datsilof beeft verteld, dat de Roeslan, zoo plotselimg zenk, dat slechts en kele van de drie-en-twintig opvarenden in de in allerijl uitgezette reddingboot wisten te komen. Er woedde een bevige sneeuwstorm, de golven sloegen herhaaldelijk in de boot en de mannen moesten onopboudelijk boozen om te voorkomen, dat de boot zou zinken. Reeds na een etmaal raakte de machinist uit- geput. Hij zei, dat hij moe was en wat ging slapen en de anderen hadden toen al niet meer de kracht om hem wakker te houden. Hoewel hun beenen al spoedig gevoelloos wer den en zij de grootste moeite hadden om niet in het ijskoude water op den bodem van de boot te zakken, wisten zij enkele dagen wak ker en in beweging te blijven. Kort voor de Ringsael in zicbt kwam, zijn de stuurman en een der matrozen bewusteloos geraakt en de andere matroos zakte in elkaar toen bij den robbenjager, die te hulp kwam, ontwaarde. Waarschijnlijk zullen de beenen van de drie geredden geamputeerd moeten worden. Overi- gens is him toestand vrij goed, maar him ver- halen zijn nogal verward. Zoo heeft men uit een der verbalen meenen op te moeten maken, dat de kapitein van het Russische bergings vaartuig zich een kogel door het boofd ge- schoten beeft, toen zijn schip zonk, terwijl bij volgens een ander veihaal met den machinist den stuurman en de twee matrozen in de reddingboot wist te komen, maar later over- boord geslagen zou zijn. In de op Woensdag 17 Mei a.s., des namid- dags 7 uur te houden openbare vergadering van den gemeenteraad alhier, komt bet vol- gende punt in ibehand-eling: 1. Voorstel tot stichting van een Centraal Agentschap der Arbeldsbemiddeling in de gemeente. Vergadering van 11 Mei 1933. Voorzitter: de burgemeester. Afwezig de leden S. van Duysse en H. J. Bogaert. Op de notulen merkt de heer Hageman aan, dat in strijd met het daarin vermelde de werk- zaamheden aan de Teerlingstraat niet zijn lijk is; na eenige warme dagen moet er echter beslist werk komen op het land; spreker be- jammert nog dat destijds het advies der Werk- loosheids-coanmissie niet gevolgd is inzake beperking der steunnormen, de beschikbare gelden waren dan heel wat langer toereikend geweest. De heer Hageman is van oordeel, dat een geheel andere regeling had getroffen kunnen worden; er is tbans zooveel misbruikt; som- migen lijden honger terwijl anderen hun steun verbrassen. Versohillende leden zijn dit met den heer Hageman eens, doch hoe al die mis- bruiken te voorkomen, zonder de gezinnen er- voor te laten boeten. Ook de Voorzitter is van dat misbruiken op de hoogte en wijt het daaraan dat er veel bedorven is voor de op- passenden. Spreker wijst er met klem op, dat de werkloozen er wel van dOordrongen dienen te zijn dat hun steungeld moeizaam ge- offerd belastinggeld is en ten koste van pijn- lijke beizuinigingen is verkregen; zij die de aanschrgvingen doen aan het gemeentebestuur tot verlenging van den steun, dienden dit ook te bedenken, alsmede hoeveel ergemis er ge geven wordt door sommige gesteunden; spre ker heeft zelfs huismoeders bij zich gehad, die zich kwamen beklagen dat er van den steun weinig of bjjna niets in het huishouden kwam en dat is meer dan schande, zegt spreker. Zonder hoofdelijke stemming wordt hiema goedgevonden den steun per 15 Mei a.s. te beeindigen en behoudens onvoorziene omstan digheden alleen door het Armbestuur te hel- pen de werkelijk in nood verkeerende gezin nen. Hiema sluiting. DE NEDERLANDSCHE BANK VERHOOGT HAAR DISCONTO. De rentestand werd Vrij dag door de directie van de Nederlandscbe Bank vastgesteld als volgt: Wisselidisconto 3% pet, Promessend isconto 4 Beleening van goederen 4 Beleening van effecten 4 Voorschotten in rek.-cour. 4 Sedert de Nederlandsche Bank in de tweede helft van April van bet vorige jaar baar dis- conto van 3 tot 2% pet. verlaagde, beeft zij nadien haar tarief onveranderd gelaten. De toestand op de geldmarkt gaf tot verandering trouwens geen aanleiding. Geld bleef het ge- heele jaar zeer -ruim. Daarin is nu den laat- sten tijd, mede als gevolg van de gebeur- tenissen op de wisselmarkt, verandering geko- men. In verband met de vrij groote goud- onttrekkingen, welke de laatste weken een kleine 100 millioen hebben bedragen, is de geldmarkt te Amsterdam minder ruim gewor den, hetgeen uiteraard in een stijging van de geldrente tot uitdrukking is gekomen. Vrijdag noteerde particulier disconto reeds 2,5 pet., terwijl de prolongatierente ter beurze tot 2 pet. opliep. Hierin zal de Nederlandsche Bank dan ook aanleiding hebben gevonden, baar tarieven eveneens te verhoogen. Maar daamaast zal men ongetwijfeld dezen stap van de Bank mogen zien als een krach- tigen afweermaatregel tegen een verderen druk op haar goudvoorraad. Want het spreekt vanzelf, dat, indien de voorwaarden voor het verkrijgen van erediet bij de Bank verzwaard worden, door verhooging van de rentebarieven er een krachtigen tegendruk tegen de goud- opvragingen kan worden geoefend. De vraag nu, In hoeverre van de thans toe- gepaste verhooging van het disconto in het algemeen een gunstige uitwerking op de goud- positie van de Bank verwacht mag worden, valt niet moeilijk te beantwoord-en. Het is duidelijk, dat door deze renteverbooging de aantrekkelijkheid om credieten op de Neder landsche geldmarkt op te nemen, teneinde daarmede, hetzij door buitenlandsche valuta- aankoopen, -hetzij door rechtstreeksche uitzet- ting van geld in het buitenland, extra rente- winst te maken, belangrijk vermindert. Daar- door kan er verlichting van druk op de wis- selkoersen ontstaan, al is nog niet met zeker- heid te zeggen, dat dit nu reeds zal leiden tot algeheele staking van den gaud-export. Met niet genoeg nadruk kan worden vast gesteld, zegt de N. R. Crt., dat bet in werking stellen van de discontoschroef door de Neder landsche Bank niet als een daad van zwakte, doch als een maatregel van wijs beledd en rus- tige kracht moet worden opgevat. Wij twijfe- len niet, of ook het buitenland zal dit als zoo- danig opvatten. Toen de president van de Ne derlandsche Bank eenige dagen geleden zeidie: ,Wij zijn geen geldvervalschers", bedoelde bj daarmede slechts tot uitdrukking te brengen, dat een land als Nederland, hetwelk zijn geld- stelsel op zoo hechte wjjze heeft gefundeerd, er niet aan kan denken, den gouden stan- daard te verlaten zoolang zijn centrale bank- instelling nog over een zoo krachtige goud- positie bescbikt. Uiteraard wilde de president hiermede geen oordeel uitspreken over wat er in andere landen, zooals in Engeland en Ame- rika is gescbied. Alleen voor Nederland zou het geldverval- scben zijn, indien men er ook maar aan d a c b t, den gulden van het goud los te maken. 18 Mei. AXED. Aanbesteding bouwen 3 woningen. Architect P. le Fetoer Jr. PHILIPPINE. Vergadering van Stembe- voegde ingelanden van den Mosselpolder bij den beer L. Ooene. ZAAMSLAG. Vergadering van Stembe- voegde ingelanden van den Grooten Huissens- polder bij den beer C. P. de Regt. 19 Mei. TER NEUZEN. Algem. Vergadering Co8p. Boerenleenbank in bet Hotel du Commerce. HOEK. Vergadering van Stembevoegde in gelanden van den Goessche-polder bij den beer M. Dieleman. 20 Mei. SAS VAN GENT. Veiling paard, gereed- schappen, berberginventaris en huishoudelijke goederen. Deurwaarder Huineman. 23 Mei. TER NEUZEN. Verpachting bouwland. Diaconie der Ned. Herv. Gemeente Ter Neuzen. TER NEUZEN. Veiling woonhuis en erf en bouwland. Notaris Van der Veen. TER NEUZEN. Aahbesteding bouwen van een woonhuis. Architect L. de Bruijne. WESTDORPE. Vergadering van Stembe voegde ingelanden van den Autrichenpolder bij mevr. wed. A. E. Kerckhaert-de Cooker. WESTDORPE. Vergadering van Stembe voegde ingelanden van den Nieuw-Papeschor- polder bij mevr. wed. A. E. Kerckhaert-de Cooker. PHILIPPINE. Vergadering van Stembe voegde ingelanden van den Dijckmeesterpol- der in bet Hotel De Zwaan. WESTDORPE. Vergadering van Stembe voegde ingelanden van den Oud-Papeschor- polder bij mevr. wed. Kerckhaert-de Cooker. 24 Mei. TER NEUZEN. Aanbesteding restaureeren van een vierjarige jongensschool. Architect F. B. Sturm. SLUISKIL. Veiling Cafd met logement. Notaris Lijdsman. ZAAMSLAG. Zaterdag 13 Mei werd alhier door den architect A. P. Wisse, in bet logement bij R. P. v. d. Veke, namens zijn lastgever aan- besteed: bet bouwen van een woonhuis met schuurtje in de buurtschap Reuzenboek. Ingescbreven werd als volgt: le perceel. Metselwerk: Jan Lensen, 2036 H. P. Lensen, 1999 F. y. d. Veen, Boschkapelle, 1971 C. van Fraajjenbove, 1961 J. C. Hong, 1825 J. v. d. Velde, 1800 J. de Vos, 1700 F. Lambert, Stoppeldgk, 1695 Gebr. van Driessen, Hontenisse, 1675 A. de Visser, 1666 2e perceel. Timmerwerk Wed. D. Galle, 760 J. Freijiser, Hontenisse, 697 Adam Kaijser, 664 K. Dieleman, 658 M. H. Wisse, 646 3de perceel. Scbilderwerk: C. Kaijser, 113 J. M. Wisse, 105 C. Wisse—Galle, 104 4de perceel. Zinkwerk: J. de Zeeuw, 63,75 5de perceel. Smidswerk: H. K. Markiusse, 62,35 L. Willemse, 54,— J. Willemse, 52,— Voor slechte spijsver- tering en verstopping zijn Foster's MaagpU- len het middel bij uit- nemendheid. Zij pur- geeren niet heftig, doch werken zacht en zonder krampen. Houdt steeds een flacon bi) de hand. Alom oerkrijgbaar hf0.65 p. flacon. Te Ter Neuzen bij de Fa. A. van Overbeeke- Leunis, Axelschestr. en Westkolkstr. 19 (Ingez. Med.) Jacobs, zonder, (Sluiskil), van Axelschestraat Gegund aan de laagste inscbrijvers. De inscbrijvers waar geen woonplaats bij verm eld is wonen te Zaamslag. TER NEUZEN. In de afgeloopen week hebben zicb in deze gemeente gevestigd: C. J. Geenevasen geb. Nieuwe Kerkstraat 45 Haarlem. M. de Ridder, dienstbode, 108, van Zaamslag. J. P. Lantsheer, zonder, waladres: Markt 15, van Rotterdam. J. Gouid en gezin, huisbewaarder, Scbelde- kade 65, van Rotterdam. M. van Driel geb. Boellen, zonder, waladres: Statianaweg 63, van Dordrecht. A. C. Janssen, dienstbode, Nieuwe Kerk straat 22 (Sluiskil), van Westdorpe. M. V. Stallaart, dienstbode, O 59, van Bosch- kapelle. K. B. de Dreu en gezin, reiziger, Lange Kerkstraat 41, van Goes. A. C. Prevosti en gezin, surveillant, Fabrieksstraat 7 (Sluiskil), van AxeL Vertrokien A. J. Taffijn, bankwerker, Nieuwe Kerk straat 8 (Sluiskil), naar Selzaete (B.). M. L. A. van Paemel geb. de Wijn, zonder, Pierssenspolderstraat 26 (Sluiskil), naar West dorpe. M. M. Tollenaar geb. van Cadsand, zonder, P 94, naar Hoek. M. A. van Oosterhout, religieuse, Nieuwe Engelsch Kerkstraat 17 (Sluiskil), naar Hazerswoude. Duitscb P. J. Kiel, dienstbode, Scb-eldekade 28, naar Fransch 's-Gravenbage. 1 Belgiscb J. C. A. L. Wever, klerk Dir. Belastingen, Lange Kerkstraat 28, naar Middeiburg. M. P. Padmos geb. van Luik, zonder, Noord- straat 47, naar IJzendijke. (Nadruk verboden.) TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 11 Mei. Karst Wol- ters, oud 26 j., jm. (van Bergen op Zoom) en Jacomina Blok, ouid 25 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 11 Mei. Liza Padmos, oud 30 j., j.m. (van IJzendijke) en Maria Pietemella van Luik, oud 30 j., jd. Geboorten. 5 Mei. Maaike, d. van Adriaan Dooms en van Alice Leonie van Malder. Paulus Jobannis, z. van Mattheus Vroegop en van Pietemella de Zwarte. Marcel Edemond, z. Josephus Alphonsus van Esbroek en van Julie Marie de Smit. 6 Mei. Neeltje Pieter- nella, d. van Arend Zandstra en van Maria Anna de Leege. 7 Mei. Louisa Araolda Maria, d. van Franciscus Josephus William Vandekerckhove en van Cornelia Hendrica van Egeraat. 9 Mei. Serafina Jacoba, d. van Frans Johannes van de Wege en van Maatje Johanna Oppeneer. 10 Mei. Abraham, z. van Jan Pouwelse en van Willemina Sara Berke- veld. 11 Mei. Pieter Louis, z. van Louis Donze en van Adrians Hendrika Cornelia Gerreman. Overfijden. 7 Mei. Elisabeth van de Wege, oud 56 j., echtg. van David Francois Dieleman. 9 Med. Johanna Francisca Heijens, oud 68 j., echtg. van Joannes Franciscus de Cooker. Rotterdam, 15 Mei 1933. VEEMARKT. Aangevoerd werden 614 vette runderen, 369 vette- en graskalveren, 251 scbapeo en 1am- meren en 837 varkens. Runderen waren ruim aangevoerd, de ban- del was tamelijk. Kalveren met ruimen aanvoer en kaimen handel. Schapen waren kort aangevoerd, de handel was kalm. Lammeren met willigen handel. Varkens met korten aanvoer en vlotten handel. De noteering was. als volgt: Koeien le kw. 0,520,62, 2e kw. /0,32/0,42; 3e kw. 0,270,32; Kalveren le kw. 1,03—/1,20, 2e kw. 0,53—/0,80, 3e kw. 0,41—/0,52; Schapen 8/16 per stuk; Lammeren 8 12 per stuk; Varkens le kw. 0,300,33, 2e kw. 0,27—/ 0,30, 3e kw. 0,25—/ 0,27. BINNENLANDSCHE GRANEN. Geen noteering. FIJNE ZADEN. Geen noteering. AARDAPPELEN. Zeeuwscbe Blauwe 1,702; Zeeuwsche Bonte 1,702; Zeeuwscbe Eigenbeimers 0,500,75; Brielsche Eigenbeimers 0,75 1; Red Star 1,50—/1.90; Bravo's 1,75— 2; Voeraardappelen 0,20—f 0,25; alles per H.L.; aanvoer redelijik, handel ibeter. Malta winter 89 cent; Malta spring 1213% cent, alles per K.G. VLAS. Aangevoerd: 9300 K.G. /0,400,60; Holl. Geel 4000 K.G. 0,40—0,55. Er was eenige vraag, bet aangevoerde werd dan ook geheel verkocht. Voor Ter Neuzen: 14 Mei. Eng. s.s. THE DUKE, 387, tjzer, Millom. Van Ter Neuzen: 12 Mei. Nederl. sleepb. WITTE ZEE, 56, ledig, R'dam. Voor Sluiskil: 12 Mei. Eng. s.s. CHEL- WOOD, 1563, kolen, New-Castle. Van Sluiskil: 13 Mei. Eng. sn. CHEL- WOOD, 1563, ledig, Tyne. 14 Mei. Hongaarsch s.s. PUSZTA, 2370, ledig, Antwerpen. Voor Sas van Gent: 14 Mei. Duitscb sn. IRIS, 335, stukg., Antwerpen. Voor Gent: 12 Mei. Zweedscb s.s. PATRIA, 604, steen, Lysekil; Nederl. m.s. ANTARES, 126, oudpapier, Londen; Duitscb m.s. ACHIM GRIESE, 118, bout, Danzig; Eng. s.s. TA- DORNA, 984, stukg., Antwerpen; Amerik. s.s. CITY OF JOLIET, 3804, gem., Havre; Eng. s.s. OTTO, 360, stukg., Antwerpen. 13 Mei. Duitscb s.s. KASSAR WIEK, 332, creosoot, Southampton; Noorsch s.s. SILJE- STAD, 2519, sisal, Progreso; Noorsch s.s. BEAUMONT, 3215, benzine, Batoem; Noorsch s.s. SILDRA, 4307, benzine, Batoem. 14 Mei. Eng. s.s. FERRY HILL, 456, kolen, Blyth; Eng. s-s. ORIOLE, 217, stukg., Londen; Lelt. s.s. KATIE, 1439, bout, Riga; Estl. s.s. BRUN, 302, hout, Danzig; Eng. s.s. DON, 429, stukg., Goole. Van Gent: 12 Mei. Duitsch s.s. HENNY, 449, ijzer, Stettin; Eng. sn. CHATWOOD, 1557, ledig, New-Castle; Noorsch s.s. LIN COLN ELLSWORTH, 3206, ledig, R'dam; Russ. s.s. JACOV SVERDLOV, 1091, ledig, Moermansk; Spaansch s.s. JUAN DE ASTI- GARAGGA, 2171, ledig, Bilbao; Letl. s.s. VAIDAVA, 1368, ledig, Blyth; Nederl. mn. ARMA, 93, stukg., Londen; Zweedscb sn. PATRIA, 604, restant, R'dam. 13 Mei. Panama, sn. SANCTA RITA, 1322, ledig, Antwerpen; Eng. ss. OTTO, 360, stukg., Hull; Eng. ss. TADORNA, 984, stukg., Bel fast; Eng. s.s. CRICHTOUN, 506, stukg., Leith; Zweedscb s.s. MAJFRED, 647, ledig, Burnt Island. 14 Mei. Eng. s.s. ORTOLAN, 202, stukg., Londen; Amerik. s.s. CITY OF JOLIET, 3804, restant, Antwerpen. Bieden Vreemd Bankpapier. Amsterdam, 15 Mei 1933. 8,37% 66,75 9,75 6,92 Laten 8,42% 57 9,85 6,95

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1933 | | pagina 3