Kamer-candidaat H.A.v.DALSUM LANDBOUWINSPAN, Laatste Berichten, BUBGERL1JKEN STAND. MABKTBEBICHTEH Keuringsdienst Zeeland. Kiezeressen en Kiezers, Mr G. A. BOON Openbare Verkooping. INGEZONDEN STUKKEN. NOBELPRIJS VOOR DEN VREDE. LOOP DER BEVOLKING. SCHEEPVAARTBEWEGING. GERARD NICOLAAS JAN NICOLAAS BDLLEMAN, KOMT ge Dinsdagavond 8 uur Radio-rede Dr COLIJN beluisteren in „Ons Huis" Bestuur Anti- rev. Kiesvereeniging. Bad- en Zweminrichting Algemeene Vergadering zijt ge thans overtuigd, dat de huidige coalitie tus schen de drie kerkelijke partijen schadelijk is voor land en volk? Beseft ge eveneens duidelijk, dat een bondgenootschap tusschen R. K. Staatspartij en S. D. A. F*. niet minder noodlottige gevolgen zou hebben? Stemt dan in voile vertrouwen op de lijst van lijst 15. de eenige die de waarheid kent van onzen tijd, en er naar handelt, staat onder 8 van lijst 35. ProgramIsaias 26 2. Opent de poorten, en laat een rechtvaardig geslacht, dat aan waarheid hecht, er binnengaan. Favano Likdoorntinctuur Prijs 40 ct. per flacon. Fa A. van Overbeeke-Leunis. Het Comite tot aankoop van Meststoffen te AXEL (KlJKUIT), 10.000 K,G. of meer Chilisalpeter 5.000 Kalksalpeter Benevens eenig HUISRAAD, krjjgt een duw in den rug, maar de vrjje schop levert niets op. L. v. d. Berge veroor- zaakt bij een Zeelandia-attacque een hoek schop, doch de groen-zwarte linksbuiten trapt den bal achter. Zes of zeven maal achter elkaar wordt het leder op dezelfde plaats bui- ten de zrjljjn getrapt en gekopt. Dan volgt een mooie door Scbeele opgebouwde aanval. De Regt passeert naar Borgt, deze, vliegensvlug, plaatst naar Dieleman, doch F. de Regt ver- knoeit de kans. Dezelfde speler maakt even later in duel met een Zeelandia-man hands. Nadat Dieleman het met een ver hoog schot heeft geprobeerd, ontstaat uit een Zeelandia- aanval een kritiek moment als van de Velde met Janusse voor zich als een tijger op den bal toespringt en daardoor het gevaar be- zweert. Van nu af komt de Oranjeploeg er steeds beter in. Borgt in duel met den groen- zwarten linkervleugel zet Dieleman telkens aan het werk en Dronkens zwoegt als een paard en plaatst zuiver den bal bij zijn voor- hoedespelers. Als deze speler een vrije schop genomen heeft ontstaat een hevige schermut- se.ling voor de groenzwarte veste. De Oranje- hemden zitten fanatiek op den bal en in arren moede trapt Heitogs voor de plotselinge over- macht overrompeld, den bal onhoudbaar in znn eigen touwen, waardoor de gasten den stand op geljjken voet krijgen genoteerd. 1—1. Van nu af aan wordt de wedstrijd bijzonder fraai en spannend en is de lauwheid die de eerste helft heeft gekenmerkt, absoluut ge- weken. Koekkoek mist een fraaie voorzet en Dieleman forceert een hoekschop. De gebroe- ders Gans zetten dan de voorhoede opnieuw aan het werk als de bal terug op de Axelsche heOft komt, doch de Zeelandia-dioelman redt door corner te stompen. De onzen zijn van nu af beslist sterker en komen er steeds beter in. Toch zien wij v. d. Velde nogmaals in duel met Janusse, doch ook nu is de Oranje-doel- man overwinnaar. Borgt is uiterst actief en M. Gans speelt een partij die ons aan een Weber doet herinneren. Deze spel<Jr is de ster van 't veld. Fraai driehoekspel van Borgt, de Regt en Dieleman volgt en als de onzen weer worden teruggedrongen maakt L. v. d. Berge een uitval van Janusse onschadelijk door hem te hinderen en de bal belandt achter het Axelsche doel. Na mooie samenspel tusschen Scheele en Dieleman lost laatstgenoemde een enorm schot dat over de bovenlat centimetert. In de Zeelandia-verdediging onderscheid Janse zich. De aanvallen wisselen zich snel af en een kritiek moment ontstaat als een gevaarlijk schot van den rechtervleugel, dat evenwel in het bereik van Van de Velde was, via de paal achter het doel belandt. Het spel wordt er van nu af wat forscher op en hierdoor ziet Zeelandia eenige vrije trappen tegen zich toe- gekend. Als bij een vinnige groenzwarte aan val de bal over de lijn gaat, beslist de grens- rechter door zijn invloed o.i. verkeerd een hoekschop ten nadeele van Axel, die echter onschadelijk wordt gemaakt. Dronkens krijgt andermaal een vrijen schop te nemen, doch de keeper is paraat. Een oogenblik later valt de Regt den keeper ongeoorloofd aan met een vrijen schop als gevolg. L. v. d. Berge en Dronkens verijdelen dan de doorbraakpogin- gen van Janusse en weer gaat Oranje ten aanval. Het fraaie spel van K. Gans en Scheele heeft een hard schot van Dieleman tot resultaat, dat bezijden de palen belandt. Koekkoek krijgt dan een vrijen schop tegen zich toegekend en als de Axelsche linksbuiten tweemaal gevaarlijk doorbreekt, wordt hij twee achtereenvolgende malen unfair aange- vallen. De laatste vrije schop loopt uit op bui- temspel tegen K. Gans. De Axelaars worden gedurig sterker en de groenzwarten zichtbaar vermoeid. De Oranje-aanvoerder zet Dieleman opnieuw aan het werk, doch Seijbel redt fraai. Prachtig kopwerk van Janusse en M. Gans die met elkaar in duel zijn wordt gememoreerd en Dronkens retoumeert onverbiddelijk, Borgt lost een ver schot, doch heeft geen suc cess Als Zeelandia ten aanval trekt probeert Vos het eveneens van te verren afstand. Scheele en Janusse bewerken bij wederzijdsche aanvallen dan het leder met de handen, het geen des scheidsrechters oog niet ontgaat. Na een vrijen schop tegen Zeelandia krijgt J. v. d. Berge het op zijn heupen en plaatst den bal schitterend voor. Een juweel van een kans wordt door het heele binnentrio fataal ge- mist. Even later staat de Oranje-linksuiterst buitenspel. Zeelandia probeert het dan nog eens, maar de tijd is reeds ver verstreken en M Gans staat als een rots in de branding en geeft niet thuis. Via Dronkens en Dieleman gaat het andermaal naar de Zeelandia-veste. K. Gans en Scheele scheppen een gevaarlijke situatie. Behendig is J. v. d. Berge naar bin- nen gezwenkt, plaatst zuiver naar den vrij staanden Dieleman en als nog eenige seconden te spelen zijn heeft deze 66n van zijn befaam- de kogels gelost en vliegt de bal enorm hard in de Middelburgsche touwen. 12. Als de bal is uitgetrapt heeft Axel onder groot ge- juich van haar talrijken Middelburgschen en minder talrijken Axelschen aanhang op zeer verdiende en schitterende wjjze in een al- thans voor de rust weinig fraaien wed strijd de zege zwaar bevochten en daarmede hare eerste treden gezet op den ladder die haar naar hooger regionen kunnen voeren. In den promotiestrijd hebben onze stadge- nooten alzoo de leiding genomen en worden de volgende wedstrrjden begrrjpelijkerwijs met spanning tegemoet gezien. De Axelsche verdediging met M. Gans als de ster van het veld, heeft een hoogst verdienste- lijken wedstrijd gespeeld en door hun optreden beslist dezen wedstrijd tegen een niet minder sterken tegenstander gewonnen. De voorhoede was voor de rust zwak, na de thee boterde het beter, maar de schutter wan meestal zoek. De beide vleugelspelers waren na de rust op dreef en Dieleman was het witte- broodskind van het Middelburgsche publiek door zijn fraai stoer spel en zijn sportief op treden. De middenlinie was na de rust subliem met Dronkens als uitblinker. Bij Zeelandia noemen wij in de eerste plaats de midvoor Janusse en de beide vleugelspelers. In de ver dediging schitterde de linksachter. In de mid denlinie bezondigde men zich vaak aan tame- ljjk forsch spel, ofschoon de verstandhouding, mede door den scheidsrechter, tot het einde toe uitstekend bleef. A.s. Zondag wacht den Axelaars een zwa- ren kamp tegen Boeimeer op eigen terrein en rekenen wij op een zeer spannenden wedstrijd. Dat de Oranjehemden in hun eersten uit- wedstrijd een Sclatant succes hebben weten te boeken doet ons evenwel vertrouwen stellen in hun kunnen en ongetwjjfeld zal in dezen wedstrjjd althans het terreinvoordeel gewicht in de schaal werpen, daar van hen de roep uitgaat in drie jaar tijds in KNVB-competi- tieverband spelende op eigen terrein nog slechts tweemaal te zijn verslagen. Maar, onderschatten wij dezen tegenstander niet! ZEEWSCHE VOETBALBOND. Westdorpe HScheldestrijders H Tern. BoysStoppeldijk II StoppeldijkSTEEN BKWSTEEN II NEDERLAAGWEDSTRIJDEN „SASSCHE BOYS". Sassche BoysHulst 1—2 10—0 4—1 5—6 2—2 (Buiten verantwoordelijkheid der Redactle.) DE PRINS WILLEM-HERDENKING TE TER NEUZEN. Mijnheer de Redacteur, Beleefd verzoek ik U plaatsing van onder- staande, waarvoor ik U bij voorbaat dank betuig. Overal in den lande herdenkt men op eenigerlei wijze de groote figuur van Willem de Zwijger. Alle bladen bevatten artikelen die eere brengen aan den Vader des Vader- lands. Ook in de radio heeft men kunnen be- luisteren de schitterende redevoeringen gehou- den door vooraanstaande personen van aller- lei richting, waaruit ten duidelijkste bleek wat het Nederlandsch volk aan Oranje ver- schudigd is. Nu heeft het mij ten zeerste verbaasd dat men alhier vrijwel niets gedaan heeft om dezen herdenkingsdag, al was het dan maar op bescheiden schaal, te vieren. Gebrek aan 66nheid in ons zoo verdeeld vaderlandje zal hiervan wel de oorzaak zijn terwijl het juist de ddnheid des vaderlands was waarvoor de groote Oranje streed en ook zijn laatste woorden waren: Mijn arm, arm volk! Het mag dan ook verwondering wekken dat van gemeentewege zelfs niet het bescheiden verzoek is uitgegaan om de nationale vlag op den herdenkingsdag ujt te steken, waar- aan zonder twjjfel door zeer velen zou zijn gehoor gegeven. Bij heel wat minder belang- rjjke gebeurtenissen is een uitnoodiging daar- toe reeds voldoende, waarom zou dit dan niet het geval zijn wanneer wij hierdoor konden eeren en herdenken hem, die alles veil had voor de Nederlanden, aan wien Nederland zijn vrijheid en onafhankelijkheid te danken heeft. Het is ook door gebrek aan ednheid, dat er geen sprake is van een algemeen schoolfeest voor de kinderen en iedere school op zijne wijze Prins Willem zal herdenken. Dit zal morgen, Dinsdag, geschieden en hebben de schoolkinderen dien dag of namiddag vrij. Laten nu de burgers eens toonen dat ook de ouderen met hun kleinen mede Willem de Zwijger eeren en door het uitsteken van de nationale driekleur, uit eigener beweging de straten zullen opvrooljjken wanneer de kleinen in hun hartje liefde en eerbied voor ons Vor- steljjk Huis wordt bjjgebracht. Vermoedelijk zal ook ons plaatselijk muziekgezelschap met een omwandeling eenige feestelijkheid willen bijbrengen en wanneer dan op deze tocht Vaderlandsche liederen worden ten gehoore gebracht, zal men zien dat men, al is dan ook gebrek aan leiding geweest, met beschei den middelen alhier een feestelijke stemming gewijd aan Oranje kan heerschen. De vlaggen uit, ter eere van het Huis van Oranje! X. VLAANDEREN EN DE DELFTSCHE VOLKSHULDE AAN WILLEM VAN ORANJE. Geachte Redaktie. In de Ter Neuzehsche Courant van 19 April 1.1. komt een verslag voor der Delftsche volks- hulde, overgenomen uit het „Rotterdamsch Nieuwsblad", dat mij noopt U te verzoeken een enkele opmerking te willen plaatsen om het wortel schieten van eenige misverstanden te beletten. De zeer ruime Vlaamsche deelneming aan deze Volkshulde, die allerwegen de aandacht blijkt te hebben getrokken, schijnt van deze misverstanden zjjdelings en rechtstreeksch de oorzaak. Het „Rott. Nwsbl." kreeg den indruk dat op een zeker oogenblik strijd ontstond tusschen de Vlamingen, die den Vlaamschen Leeuw en de Noord-Nederlanders die het Wilhelmus wilden zingen. Deze uitleg van het zingen van den Vlaamschen Leeuw, dat op zich zelf een volkomen begrrjpelijk antwoord was op de zeer Vlaamschgezinde rede van Anton van Duinkerken, is toch wel vreemd. Heeft het „Rott. Nwsbl.", zoo schrjjvende, vergeten dat deze Vlamingen juist gekomen waren om Wilhelmus van Nassouwe te eeren? Even zon- derling is in dit verband de gedachte dat een in de rede van Dr. Jacob uit Antwerpen tot uiting komende tegenstelling tusschen Neder land en Vlaanderen verzacht had moeten wor den. Waarlijk, dit was geen dag voor hen, die het bestaan van tegenstellingen tusschen Nederland en Vlaanderen propageeren! In ditzelfde verslag vernemen wij een niet onduidelijke afkeuring dat deze Volkshulde zich niet beperkte tot de Noord-Nederlan ders, maar dat ook Vlamingen (en Zuid- Afrikaners) zich daarbjj aansloten. De ver- onderstelling wordt geuit dat de vele personen die aan dezen dag hun naam leenden, dit zouden hebben nagelaten als zjj geweten had- den wat de opzet was. Nochtans was deze reeds maanden geleden bekend. Niet alleen dat vast stond dat een Vlaming spreken zou, maar bovendien kon toch wie eenigszins in deze zaken is ingewrjd begrijpen, dat een mede organiseerende vereeniging als het Al gemeen Nederlandsch Verbond bij deze ge- legenheid niet zijn beginsel van oprechte kul- tureele toenadering tusschen Nederland en Vlaanderen zou verloochenen. De gevolgtrekking, de moraal van een in- vloedrijk dagblad als „De Maasbode" over dezen dag is wel eenigszins anders als die van het ,,Rott. Nwsbl.". De verslaggever der ..Maasbode" is kennelijk ontroerd door de grootsche Delftsche hulde en schreef o.a.: „Een feest van Nederlandsch volk en 'n feest van Dietschen stam... en dat, o we ver- moeden motieven van wijs beleid, het zij zoo, maar ook zij het geschreven: een nationale huldebetooging, zestig duizend vertegenwoor- digers van land en volk, en niemand, niemand van onze regeering!" Er zijn mogelijk bij de organisatie van dezen dag wel fouten geweest, wellicht zal daarover nog meer geschreven worden; voorts, hoe wijd verspreid de hulde ook was, volkomen alge meen kon ze helaas nog niet worden. Maar laat toch v<56r alles niet, zoodra vele duizen- den Nederlanders elkaar vinden, met weg- cijfering van onderlinge verschillen, een nurk- sche poging geschieden om verschillen aan te blazen en de hand terug te wjjzen van diege- nen van over de Zuidergrenzen, die inderdaad en niet in den geest van het woord der diplo- maten, de hartelijkste toenadering tot ons nastreven. Hoogachtend, H. G. C. COHEN STUART. Ter Neuzen, 20 April 1933. Noot der Redactie. De opmerkingen in ons blad weertegen de geachte inzender zich keert, zijn neergeschre- ven naar aanleiding van het ingrijpen der Radio-controlecommissie. Het moet toch vreemd aandoen, dat ten opzichte van een „nationale" hulde aan den stichter van ons Vaderland, controle noodig is, dat daarbij uit te spreken hulderedevoeringen moeten wor den gewijzigd, een zelfs geheel verboden! Er zal ook op dit punt vermoedelijk versehil van meening bestaan, maar, logisch geredeneei-d, zou dit, indien men uitgaat van een Ratio nale" gedachte, niet mogelijk moeten zrjn. Ondertusschen geldt naar onze opvatting, die critiek, als men ze aldus wil beschouwen, meer de organisatoren der huldebetuiging, die bij het uitnoodigen tot deelneming van groe- pen, rekening hadden moeten houden met de mentahteit en het streven dier groepen. Ten bewijze dat er in deze versehil van op vatting bestaat, willen wij er op wijzen, wat het „Algemeen Handelsblad" (toch zeker 66k een toongevend orgaan) schrijft onder het op- schrift: ,,Verwarring van gevoelens": „Groepsbelang in de Delftsche hulde. Met leedwezen moeten wij constateeren, dat giste- ren te Delft de hulde, die had kunnen en moe ten zijn een nationaal eerbetoon van het Ne- derlandsche volk aan de nagedachtenis van Willem den Zwijger, in zekeren zin is mis- bruikt. Te zeer trad sommiger streven op den voorgrond om voor een bepaalde politieke ge dachte te demonstreeren, nl. voor die der Diet- schers of Groot-Nederlanders, die naast gees- telijke stamgevoelens die wij deelen en waarin wjj ons verheugen, ook staatkundige verlan- gens koesteren, welke de overgroote meerder- heid van ons volk voorzeker niet begeert. De zucht tot zulk demonstreeren trad o.m. on- dubbelzinnig aan het licht door het vlagver- toon van de Vlaamsche Frontpartjj, door het feit dat vele Vlaamsche deelnemers als poli tieke demonstranten waren verschenen, ge- tuige de landkaart die zij bij zich hadden en waarop him staatkundige desiderata in beeld waren gebracht! Dat streven om de Delftsche Zwijger-her- denking voor politieke oogmerken uit te bui ten, ondanks de voorafgaande verzekeringen dat dit niet zou gebeuren, bleek nog uit an- dere feiten. Daar was de op dit oogenblik, op deze plaats, terecht verboden, want bij deze nationale figuur wel zeer misplaatste, rede- voering van den extremen Groot-Nederland- schen socialist Hk. Brugmans, die nadrukke- lijk sprak als lid der internationale arbeiders- klasse, die „in haar ideaal geen scheiding van grenzen kent" en die den prins als „opstan- dige" voor het wagentje van den socialen klassenstrijd wilde spannen. Wel is waar bleef deze rede onuitgesproken, maar de organisa toren der volkshulde meenden haar niettemin in drukvorm, tegelijk met de andere redevoe ringen, aan de pers te moeten verstrekken, ook al hadden zij zich tevoren op het stand- punt geplaatst dat zij niet zouden dulden „dat deze openbare volkshulde in dienst wordt ge- steld van welke groep of richting ook". Een formeel verbod door de autoriteiten moest hier ingrijpen en werd slechts onder protest aanvaard. In die spheer is het niet zoo ver- wonderlijk dat aan het verzoek aan de Vla mingen om een demonstratief aanheffen van „De Vlaamsche Leeuw" achterwege te laten, tenslotte eveneens geen gehoor werd gegeven. Zoo toonde de opzet van deze Delftsche samenkomst zijn feilen. Twee gedachten zijn dooreengehaald: een Nederlandsch-nationale hulde, in den staatkundigen zin van het tegen- woordige Nederland. En een hulde door den Nederlandschen stam, zooals die over de staatkundige grenzen heen bestaat. In het eerste geval had de betooging beperkt moeten blrjven tot onze landgenooten. In het tweede geval hadden velen die nu meededen of in het eere-comit6 zitting namen, zich wellicht af- zjjdig gehouden van een stambeweging met bepaalde staatkundige kerngevoelens, die kwetsend zijn voor een bevriende mogendheid. Zooals het nu gegaan is, heeft het woord Rationale volkshulde" verwarrend gewerkt, op een plechtig oogenblik waarin vertroebe- ling van gevoelens en stemmingen had moe ten worden voorkomen. Wat een schoon na tionaal huldebetoon had kunnen zijn, ont- aarde nu ten deele, ondanks oogenblikken van diepe wijding, die wij met groote waardeering erkennen, in een door sommigen, maar lang niet door alien, gewilde betooging van een be paalde staatkundige strekking. Dit betreuren wij in hooge mate. Dat, nu het zoo liep, zoo- wel de koninklijke familie als de regeering zich genoopt zagen opzettelijk weg te blijven om niet in de politieke kaart te spelen van bepaalde elementen, is een feit dat t6ch ook den organisatoren te denken moet geven. Het Nationaal Jongeren Verbond, een der drie organiseerende vereenigingen, heeft zich naar wjj vernemen bij dit protest niet aangesloten. EEN FRANSCHE HULDE. AMSTERDAM. De Fransche Regeering heeft H. K. H. Prinses Juliana het Grootkruis van het Legioen van Eer geschonken. De Fransche Gezant, Baron De Vitrolles, heeft hedenmiddag namens zijn Regeering aan de Prinses in het Paleis te Amsterdam de versierselen dezer Orde overhandigd. Naar wjj vernemen heeft de Fransche Regeering hiermede willen doen bljjken, dat zij er prijs op stelt zich aan te sluiten bjj de hulde door het Nederlandsche Volk gebracht aan Willem de Zwijger bij de herdenking van zjjn geboortedag. AMSTERDAM. Hedenmorgen heeft de Koninkljjke Familie een geweldig spontane huldebetooging van 13.000 schoolkinderen voor het Paleis in ontvangst genomen. 's-GRAVENHAGE. Het Bestuur van de Carnegiestichting heeft den Vredesprjjs voor 1933, ten bed rage van 2200, toegekend aan Sir Arthur Henderson, voorzitter van de Ont- wapeningsconferentie, wegens zjjn verdiensten ten behoeve van de wereldvrede. KRANSLEGGING OP HET GRAFMON U.HENT VAN PRINS WILLEM DE ZWIJGER. DELFT. Namens H. M. de Koningin-Moeder heeft heden Haar particulier-secretaris, Baron Van Heemstra, een krans gelegd op het graf- monument van Prins Willem van Oranje in de Kerk te Delft. Een Deputatie uit den Raad van State heeft met een korte toespraak heden een krans ge legd op het graf van Prins Willem van Oranje, die in den Raad van State een aanvang nam met zjjn levenswerk (den onvermoeiden strjj- der voor vrjjheid en verdraagzaamheid). SCHEEPSONGEVAL. VLISSINGEN. Op een uur afstand van Vlissingen heeft tengevolge van een lek in een buis van de stoomleiding een ontploffing plaats gehad aan boord van het Duitsche stoomschip „Gerolstein". Drie leden der be- manning kwamen om het leven. TER NEUZEN. In de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: C. S. Michielsen geb. Vercouteren, zonder, Axelschestraat 57, van Zaamslag. J. Wauters, dienstbode, Nieuwediepstraat 101, van St. Nicolaas (B.) ambtsh. A. R. D. Groos, dienstbode, Kanaalweg 4 (Sluiskil), van 's Gravenhage. J. Groeneweg, machinist, Tuinstraat 17, van Dordrecht. H. de Geeter, dienstbode, Kanaalweg 74 (Sluiskil), van Eecloo (B.). J. F. C. Brandt en gezin, loods, Westkolk- straat 46, van Vlissingen. A. Robusch geb. Pohr, zonder, Lange Kerk- straat 48, van Essen (D.) ambtsh. J. J. Beeldens en gezin, werkman, le Korte- straat 8, van Hoek. J. de Koning, zonder, Scheldekade 61, van Geertruidenberg. Vertrokken; H. H. Leunis, zonder, Donze-Visserstraat 95, van Rotterdam. J. Klaassen, zonder, Noordstraat 54, naar Rotterdam. C. de Vos, zonder, Steenkamplaan 74, naar Sprang-Capelle. L. Padmos, marechaussee, Nieuwstraat 41, naar IJzendijke. C. H. de Feijter geb. Versloot, zonder, Axel schestraat 71, naar Axel. SAS VAN GENT. Gedurende het tjjdvak van 1 tot en met 15 April hebben zich in deze gemeente gevestigd: J. Klaassen en gezin, kantonnier, van Ter- Neuzen. A. F. M. Bruggeman en gezin, filiaalhouder N. C. B., van Ossenisse. C. van Rjjn en gezin, kommies R. D. B., van Fjjnaart c.a. C. C. van Strjn, verpleegster, van Vlissin gen. Vertrokken: B. E. Stejjaert, zonder, naar Westdorpe. M. J. Jeroense en gezin, kommies R. D. B., naar Roosendaal c.a. I. van Mol, dienstbode, naar Westdorpe. (Nadruk verboden.) TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften21 April. Liza Pad mos (van IJzendijke), oud 30 j., jm. en Maria Pieternella van Luik, oud 30 j., jd. Willem Jacob de Brujjn, oud 27 j., jm. en Margareta Stefanie Plachetta, oud 22 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 15 April. Fran cois Jacobus Pieter de Kraker, oud 22 j., jm. en Sietje Janna de Krijger, oud 22 j., jd. 20 April. Pieter Marinus Visser (van Sluis), oud 30 j., jm. en Johanna Leijntje Michielsen, oud 40 j., wed. Jacobus Comelis Oppenneer, oud 24 j., jm. en Johanna Rosalia van den Berge, oud 20 j., jd. Overlijden. 18 April. Augustus Henricus van Acker (van Selzaete), oud 50 j., echtg. van Sophia Josepha Begjjn. 19 April. Jaco- mina Maria Suzanna van de Plassche, oud 24 j., d. van Francois Jacobus en van Janna Jacomina de Bree. Jacobus Kool, oud 71 j., echtg. van Cornelia de Feber. 20 April. Jan Nicolaas Bolleman (van Zaamslag), oud 39 j., echtg. van Wilhelmina de Jonge. Boterprrje 1,40. Hulst, 24 April 1933. Rotterdam, 24 April 1933. VEEMARKT. Aangevoerd werden 784 vertte runderen, 335 vette- en graskalveren, 184 schapen en 1am- meren en 717 varkens. Runderen waren ruim aangevoerd, de han- del was erg lui. Kalveren met korten aan- voer en tamelijk vluggen handel. Schapen met zeer kleinen aanvoer en kalmen handel. Var kens met geringen aanvoer en tamelijk vlug gen handel. De noteering was als volgt: Koeien le kw. f 0,51f 0,60, 2e kw. 0,30 0,40, 3e kw. 0,25f 0,30; Kalveren le kw. 1,05—/1,24, 2e kw. 0,56—/0,83, 3e kw. 0,430,55; Schapen /816 per stuk; Varkens le kw. 0,300,32, 2e kw. 0,27 0,30, 3e kw. 0,24—/0,27. BINNENLANDSCHE GRANEN. Wegens geringen aanvoer weinig handel Er waren dan ook geen vroegbeurs notee- ringen. FIJNE ZADEN. Wegens geringen aanvoer geen noteering. AARDAPPELEN. Zeeuwsche Blauwe 0,70f 1,20; Zeeuwsche Bonte 0,701,20; Zeeuwsche Eigenheimers 0,250,40; Paters Eigenheimers 0,20 /0,30; Brielsche Eigenheimers 0,250,60; Red Star 0,40—/ 0,80; Bravo's 0,90—/ 1,30; Voeraardappelen 0,15f 0,20, alles per HI. Aanvoer flink handel kalm. Malta winter 56 cent per K.G. VLAS: Aangevoerd: Blauw 6950 K.G. 0,45f 0,65; Holl. Geel 4690 K.G. /0,40/0,50; Dauwroot 4000 K.G. 0,350,40. Voor blauw was eenige belangstelling; de andere soorten waren verlaten. Ten slotte werd alles tegen onver- anderde prijzen geruimd. Voor Sluiskil: 21 April. Duitsch s-s. HER CULES, 1616, ledig, Antwerpen. Van Sluiskil: 22 April. Eng. s.s. SPAN KER, 1164, cokes, Boulogne. Voor Selzaete: 21 April. Duitsch s.s. JOH. A. ESSBERGER, 353, ledig, Kotka. Van Selzaete: 21 April. Deensch s.s. VEN- DIA, 627, ledig, A'dam. Voor Gent: 21 April. Zweedsch s.s. ALIEE, 367, ledig, Rouaan; Duitsch s.s. ELLA, 149, pekkolen, Stettin; Finsch ss.. ANVERSOISE, 2500, vlas, Moermansk;. 22 April. Finsch s.s. MARGARETHA, 1153, ledig, Sunderland; Nederl. s.s. PASCHOLL, 166, ledig, London; Lett. s.s. LAEMDOTA, 2314, hout, Riga. 23 April. Eng. s.s. ORIOLE, 217, stukg., London; Zweedsch s.s. SIGNFRBD, 408, led., Vilvoorde; Eng. sjs. MERSEY, 438, stukg., Goole; Eng. s.s. SEAVILLE, 324, ledig, Rouaan; Belg. s.s. CHARLES, 334, pekkolen, Goole. Van Gent: 21 April. Noorseh s.s. VTGRID, 4367, restaut, Rouaan; Eng. s.s. TRENT- WOOD, 369, ledig. Goole; Ital. s.s. ACOLA, 3831, restant, Rouaan; Eng. s.s. DAFILA, 969, stukg., Belfast; Belg. sn. MARCEL, 841, ijzer, Newport; Eng. s.s. CLANWOOD, 1244, ledig, Tyne. 22 April. Poolsch s.s. ROBUR 5, 1073, ledig, Sunderland; Duitsch s.s. HANS, 180, cokes, Danzig; Duitsch s.s. ANNE MARIE, 90, ledig, Brussel; Duitsch s.s. JOH. A. ESS BERGER, 353, creosoot, Bordeaux; Ned. s.s. ANT ARES, 126, jjzer; London; Eng. s.s. NGAROMA, 245, fosfaat, Boston; Eng. s.s. GALA, 605, stukg., Leith; Eng. s.s. ORTO LAN, 202, stukg., London; Duitsch s.s. ELLA, 149, ledig, Antwerpen. De Heer en Mevrouw VAN AKEN—Harte, geven kennis van de geboorte van hun Zoon Scheveningen, 22 April 1933. Duivelandschestr. 57. Ondertrouwd CR1STIAAN DE GRAAF EN JOHANNA CORNELIA DE KOK. Barendrecht, Barendrechtsche Veer C 360 f 20 April Scheveningen, '933 Pluvierstraat 127 Huwelijks-voltrekking 3 Mei a s. Wegens vergissing, eerst heden geplaatst Heden overleed, in het Zie- kenhuis te Ter Neuzen, mijn zeer geliefde Man, Zoon, Broeder, Be- huwdbroeder en Oom, in den ouderdom van 39 jaar en 9 maanden. Dat zijn heengaan vrede was, is onze troost. Wed. W. BOLLEMAN—de Jonge en Familie. Zaamslag, 20 April 1933. te TER NEUZEN van aandeelhouders en donateurs op Vrijdag 28 April 1933, des avonds te 8 uur, in het Hotel des Pays-Bas. HET BESTUUR De aangifte van Zomergewassen voor de keuring te velde kan geschieden tot 1 Mei 1933 bij het Secretariaat van den Keuringsdienst Zeeland, Land- bouwhuis Goes. Na dezen datum worden geen per- ceelen meer aangenomen. Probeert niet om een Likdoorn met een mes of met Uw nagels te verwijderen. Met: gaat het beter en gemakkelijker. Alle£n verkrijgbaar bij hoopt op Zaterdag 29 April e.k., des n.m. 2 uur, bij de Wed. Gilijamse te Axel, aan te besteden, volgens A.H.V. (gemalen) te leveren lste helft Mei ten W. HI en/of Kijkuit in balen van 100 K.G. lnlichtingen enzbij den Seer., J. SCHEELE Wzn, Zaamslag. Notaris CALLENFELS te Ter Neuzen, zal op Donderdag 27 April 1933, des nam. te 1 uur, op de thans nog door den heer DAN. DEES Pz bewoonde hofstede in den Goesschepolder E 12 te Hoek, in het openbaar verkoopen: als: 2 Paarden (grijze merrie oud 10 jaar, vosse merrie oud 3 jaar), 2 Melkkoeien, 1 Hokkeling,2 Loop- varkens, 100 Kippen en Hanen, 12 Eenden, 2 Ganzen, 1 Kalkoen, 2 Wagens (1 zoo goed als nieuw), Kar op veeren, Tilbury, Zaaimachine (l3/4 M. schuifrad), Wiedmachine met paralellogrammen.Vorentrtkker, Maaimachine met graanafleggers („Hercules"), ijzeren Rolblok, Rol- siee, Tweeschaarploeg, 2 E6nschaar- pl ^egen, Eggen, Windmoien, Bieten- molen, Ladders, Mutsaards, Dam- hekken, Sliipsteen, Vleeschblok, Meelkisten, Zwingen, Aanschijnen, Paardentuig, cementen Waterbak, Ontroomer („Persoons"), Karn, Teel- tuin, Roomtonnen, enz. alsKasten, Stoelen, Kachels, Lam- pen, Banken, Spiegel, Kisten, Bak- trog, enz. Betaling contant.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1933 | | pagina 3