Huiduitslag. s II 8 F 0 B T. Haamstede VOETBAL. Uw CORSETS Urtsluitend verkrijgbaar in da oranje-bandbuisjes van 20 tabl. 70 cts. en oranjezakjes van 2 tabl. a 10 cts. (Ingez. Med.) DE LUCHTLIJN ROTTERDAM—ZEELAND- VLAAMSCIIE KUST. Heropening van, dp Zeeuwsche Liuchtlijn op 1 Mei. De ver- sterking van het zwakke punt, op't noodjandingsterrein „Wes- tenschouwen" bevorderd tot „Vliegveld Haamstede". Als ddn man iets in z'n hoofd heeft, en het met taaie voLharding daarin houdt, dan kan hij met anderer hulp en steun veel bereiken. Die eene man is de heer J. J. Cock te Zie rikzee, en het iets dat hij in z'n hoofd had was, en is nog, bij dag en bij nacht: de Zeeuwsche Lrucht Lijn. In 1931 werd ze geopend; de kortste lucht lijn ter wereld, maar tevens, naar verluddde, de eerste die zichzelf volkomen bedroop. RotterdamHaamstede was haar traject. Het werd een daverend succes; de wel dadige rust van dien hoek van Westen- schouwen door een luchtlijn der K. L. M., met het bedrijvige Rotterdam verbonden; van beide kanten werd het gewaardeerd, van beide zijden vl66g men en dat laatste is nog wel het voomaamste. O sairi&l k a g*'enj vrer^raota «i j,vroe^ce. Heel wat ging hier aan vooraf, en weini- gen weten hoeveel. Steeds was het de on- bluschbare ijver, het laaiende enthousiasme van den heer Cock (en zijn makker, nu de stationschef der K.L.M. op Haamstede, den heer J. E. van den Broek) die doorzetten. Die op zoek gingen naar een vliegveld, die kostelijke vondst als promotors optraden voor een N.V., welke primair de Westen- Schouwensche geestgronden zou exploiteeren en en passant een vliegveld zou foumeeren... In 1931 vloog de K.L.M. van Haamstede op Rotterdam. In 1932 werd heel voorzichtig het eindpunt van den dienst gelegd op het ruime, ideaal gelegen, vliegveld Vlissingen. Nu staat 1 Mei 1933 de heropening van de Zeeuwsche Luchtlijln voor de deur, met voor het zomerseizoen een verlenging van de lijn naar het Belgische vliegveld Knocke aan Zee! En toch heeft dezen winter heel de zaak op losse, z66r losse schroeven gestaan. Toen burgemeester Jhr. L. van Citters op Maandag 4 Mei 1931 bij de opening van de eerste binnenlandsche luchtlijn een rede in het raadhuis van Haamstede uitsprak, zeide hij onder meer: „Het is heden eesn dag van groote beteekenis voor het eiland en voor Haamstede, omdat wij verrijkt worden met een door het departement van Waterstaat goedgekeurd vliegveld" Helaas dat was niet heelemaal juist. Wel was het toen nog „Westenschouwen" geheeten vliegveld goedgekeurd, maar slechts als noodlandingsterrein! Waterstaat heeft toen in 1931, en ook nog in 1932, oogluikend toegeilaten dat het als normaal vliegterrein gebruikt werd, maar als zoodanig erkend was het niet kon het ook niet worden. Daarvoor was het veel te klein, slechts on- geveer 18 hectare. Of het feit, dat verleden jaar een K.L.M.- machine bij den uitloop een beschadiging aan Wasch de aangedane plaatsen met warm water en Purolzeep, droog daama voorzichtig af, doe er dan wat Purol op en strooi daar over- heen nog wat Purolpoeder. Herhaal dit elken dag, zoolang het noodig is. (Ing. Med.) Dat heeft heel wat voeten in de aarde ge- had. En het kwam er zoo op aan, want als Haamstede werd uitgeschakeld, dan stond de remtabiliteit van heel de Zeeuwsche luchtlijn en daarmede haar bestaan z61f op het spel. De voorzitter van het Luchtvaartcomite, de heer J. J. Cock, en de niieuwe burgemeester van Haamstede, Jhr. Roell ook een warm luchtvaartenthousiast hebbea al deze moei- lijkheden weten te overwinnen. Een 25-tal werkloozen heeft onder leiding van de Heide Mpij het terrein vergroot van 18 op 30 hectare, met nog 6 H.A. (in het kaantje op den imham op den linker-benedenhoek) welke weliswaar niet tot het eigenlCjke vliegveld behoort, maar die in geval van nood toch tot uitloop kan dienen. De gemeente Haamstede heeft het terrein voor 7 jaren van de N.V. gehuurd; in de huursom dragen tal van Schouwen-Duive- landsche gem een ten en instellingen bij. Zoo is, wederom met vereende krachten, dit zwakke punt versterkt; het noodlandings terrein ,,Westenschouwen" is het regulier -4*1 timm De beton fundeering wordt gelegd voor het restaurant, tevens stationsgebouw, dat de K. L. M. op het Vliegveld Vlissingen der Zeeuwsche Luchtlijn laat zetten. het onderstel opliep, van invloed geweest is, is ons niet bekend, maar in elk geval heeft Waterstaat voor 1933 niet weer vergunning verleend, alvorens het vliegveld aan de ge- stelde eischen volledig zou voldoen. „Vliegveld-Haamstede" geworden; de Zeeuw sche luchtlijn krijgt dit jaar haar eindpunt aan de Vlaamsche kust: alle teekenen wijzen er op, dat onze eerste binnenlandsche lucht lijn ook in 1933 zal prospereeren. f>. De laatste drassige put op het vliegveld Haamstede wordt met zand gedicht. Reohts de windzak met de lieeren J. J. Cock (voorz. van het L|uchtvaartcomit<§ Schouwen- Duivelanden den stationchef der K. L. M. op Haamstede J. E. v. d. Broek. UITSLAGEN VAN ZONDAG. KON. NED. VOETBALBOND. Zuid-NederlandAdmira Kampioenschap van Nederland: FeijenoordPSV 21 1—4 VelocitasGo Ahead Go Ahead 1 1 Feijenoord 1 1 Stormvogels 1 1 Velocitas 1 PSV 2 4 1 2—1 3—2 3—5 AFDEELING IV. Promotie-competitie 2e klasse. HeroVW 0—3 VW X 1 3—0 2 Hero 1 1 0—3 Juliana Middelburg 2e klasse A. DongenMEVO 5- 0 Temeuzen— -TSC 2- 1 Vlissingen -Alliance 4- —2 Hero 20 15 3 2 73—27 33 Temeuzen 20 13 1 6 78—59 27 Vlissingen 20 10 7 3 46—31 27 TSC 18 10 3 5 5237 23 DOSKO 20 9 5 6 4745 23 Breda 18 9 1 8 35—38 19 Dongen 18 7 4 7 4740 18 RBC 19 7 2 10 48—56 16 De Baronie 20 3 5 12 50—72 11 MEVO 20 2 4 14 23—63 8 Alliance 19 2 3 14 29—60 7 Promotie-competitie 3e klasse. ZeelandiaAxel 12 Axel Zeelandia Boeimeer No. laatst 2e kl. A 3e klasse B. ZierikzeeGoes Eindstand Zeelandia I 14 10 3 1 1 2—1 2 1 1 1—2 8—2 1 63—17 23 N.-Borgvliet 14 9 3 2 45—21 21 G'Oes 14 9 1 4 52—36 19 Zierikzee 14 6 2 6 3838 12 DOSKO n 14 5 1 8 26—51 11 MEVO H 14 3 3 8 2545 9 SINOTO 14 2 5 7 18—43 9 Hansweert 14 2 2 10 26—36 6 Zierikzee twee winetpunten in min de- ring wegens niet opkomen. TWEEDE KLASSE. De wedstrijd DongenMEVO is in een flinke overwinning voor Dongen geeindigd en ook de wedstrijd VlissingenAlliance eindigde met een overwinning van de thuisclub, welke nederlagen voor MEVO en Alliance te voor- zien waren. Het komt er thans voor Alliance op aan om den nog resteerende wedstrijd te winnen. Zij heeft nog een wedstrijd voor den boeg en staat 66n punt bij MEVO ten achter. MEVO zelf is uitgespeeld en kan dus niets meer aan haar eindresultaat veranderen. Ondertusschen zijn de promotiewedstrijden reeds begonnen en heeft Axel een moeilijk be- vochten overwinning binnen. Hero heeft in de promotiewedstrijden voor de Eerste Klasse werkelijk geen geluk gehad en moest het tegen de Venlo'sche club af- leggen. TemeuzenT.S.C. 21. Den laatsten competitiewedstrijd in dit sei- zoen heeft Temeuzen weten om te zetten in een overwinning op T.S.C., hetgeen echter volstrekt niet wil zeggen, dat Temeuzen op waardige wijze de competitie heeft besloten, want deze wedstrijd was beneden het middel- matige van haar kunnen. Talrijk waren de kansen, vooral van de beide vleugelspelers, die door te lang talmen verloren gingen ter- wijl ook het binmen trio dezen middag niet schotvaardig bleek. De achterhoede heeft hierdoor een zware partij te verduren gekre- gen, welke zij echter goed heeft doorstaan. Temeuzen wint den opgooi en nauwelijks is het spel aan den gang of T.S.C. heeft suc ces wanneer zij goed samenspelend den bal in het net van Dooms weet te plaatsen. Deze overrompeling is dus volkomen gelukt en thans krijgt Temeuzen een kansje, doch Van Haucke plaatst den bal te ver naar voren waardoor Geers hem niet meer kan stoppen en het leder achtergaat. Een oogenblik later krijgt Temeuzen een hoekschop te nemen maar Riemens doet den bal achter het doel verdwijnen. Na eenige malen te zijn inge- gooid trapt bij een daarvan J. Hamelink goed naar voren, Laurens schiet toe, raakt bekneld tusschen de beide backs van T.S.C., doch weet nog hard tegen den doelman te schieten. Dit schot wordt weliswaar door deze gehouden doch het schot is zoo hard, dat het leder in het veld rolt en Laurens benut die kans waar door de gelijkmaker de partijen weer op ge- lijken voet brengt 11. Nadat een aanval van Temeuzen is afge- slagen schiet Van Haucke van verren afstand wel goed op het doel, doch de doelman van T.S.C. heeft met zulke ballen geen moeite. Dadelijk daarop krijgt M. Riemens een bal goed toegespeeld door Van Hecke, maar hij treuzelt te lang waardoor de linksachterspeler van T.S.C. tusschenbeide kan komen en zulks ook doet weliswaar ten koste van een hoek schop, maar het dreigend gevaar is voor zijn club toch afgeslagen. Weder plaatst Riemens deze corner rechtstreeks achter de doellijn. T.S.C. is ten aanval getrokken maar een van haar spelers raakt den bal met de hand aan en hierdoor volgt een tegenbezoek van Ter Neuzen, men speelt evenwel een tekort spel en de rechtsback van T.S.C. onderschept den bal, die dadelijk bij de voorhoede van de gas- ten komt. Buitenspel is oorzaak dat Van de Wege weder zijn voorhoede in staat stelt op te treden, goed kopwerk wordt vertoond en samenspelend nadert men het doel van T.S.C. een goed schot van Hamelink scheert langs de paal en de doelman kan al vallende redden. Had Geers iets sneller toegeloopen zoo had zulks den keeper verhinderd om uit te loopen. Als T.S.C. gevaarlijk dicht bij Dooms komt weet Van de Wege al koppende den bal van richting te veranderen. Dobbeleir en Laurens spelen goed samen maar op het beslissend oogenblik is de linksback van T.S.C. er bij om Dobbeleir het schieten te verhinderen en zoo kan de keeper gemakkelijk wegwerken. Een door Van Hecke doorgegeven bal gaat juist over het hoofd van den linksachterspeler van T.S.C. M. Riemens snelt toe en heeft alleen den doelman voor zich, een in vollen ren ge nomen schot is wel geweldig hard maar geens- zins zuiver, hoog gaat de bal over het doel. Aan de andere zijde ziet de rechtsbinnen van T.S.C. kans om ditzelfde te herhalen. Bij een duel tusschen Van de Wege en den linksbui- ten van T.S.C. gaat de bal tot corner. Goed genomen zweeft het leder nabij Dooms, doch Geensen geeft niet thuis en zoo is de kans voor T.S.C. verkeken. Dobbeleir en Laurens weten elkaar goed te vinden en op het goede oogenblik wordt doorgegeven naar Hamelink, die echter te lang wacht en de keeper zijn terrein zuivert. Ook T.S.C. speelt fraai samen doch Geensen weet van het te kort samen- spel gebruik te maken om hieraan een einde te maken. Een vrije trap wordt aan Temeu zen toegekend. De linksback van T.S.C. ver- richt voor zijn club goed werk wanneer hij met een verren trap het leder naar de mid- denhelft zendt, alwaar de middenhalf direct doorplaatst naar den linksbinnen. Deze staat echter buitenspel en een goede kans gaat hier- mede teloor. Als Van Haucke naar Geers plaatst wil deze voorzetten maar de bal komt verkeerd op zijn schoen en de bal gaat naast het doel. T.S.C. ziet een schitterende kans tot doelpunten verloren gaan wanneer, nadat de bal goed is opgebracht, de linksbinnen zich achter de beide backs van Terneuzen heeft op- gesteld en hierdoor het buitenspelsignaal klinkt juist op het oogenblik dat hij wil gaan doelpunten. Even buiten het strafschopge- bied wordt Laurens gehaakt, de vrije trap wordt door den keeper gekeerd. Nadat de voorhoede van T.S.C. het de rood-zwarte ver- dedigers lastig maakt, volgt een te zacht schot op het doel van den linksbinnen. Dooms treedt op maar de middenhalf van T.S.C. vangt den bal op, en plaatst hem naar den rechtsbuiten, die doordat de achterhoede van Temeuzen naar voren is getrokken, buiten spel staat. Een oogenblik later is het de rechtsbinnen der blauw-witten die in de bui- tenspelval loopt en hierdoor gaan twee mooie kansen voor hen verloren. Laurens drijft door een paar spelers heen, geeft door naar Dob beleir, die dadelijk terug speelt op Laurens, maar de doelman van T.S.C. kan ter rechter tijd optreden. Direct daarop moet Dooms in- grijpen en kondigt de scheidsrechter de rust aan. Niet zoodra is de tweede helft begonnen of de achterhoede van Terneuzen moet een aan val afslaan en geeft Vap Hecke door naar Riemens. Weliswaar is dit schot niet zuiver, maar het heeft tot gevolg dat deze en de doel man van T.S.C. toeloopen. Riemens is iets eerder bij het leder, plaatst naar Dobbeleir en voor open doel ziet deze kans de bal naast te schieten. Een goede aanval van T.S.C. en op het oogenblik dat de middenvoor van de gas- ten op het doel schiet fluit de scheidsrechter voor buitenspel. Dooms had echter kans ge- zien dit schot over zijn doel te stompen. Een goede voorzet van Geers kan de doelman van T.S.C. stoppen. De linksachterspeler van de gasten valt op door zijn goed verdedigingsspel en telkens is hij het, die zoowat overal het terrein zuivert. Een oogenblik is T.S.C. sterk in het offensief en C. Riemens trekt terug in voile verdediging. Als Laurens den bal mooi heeft. vrijgemaakt, speelt hij naar Geers, die naar het midden plaatst, doch weer is de ach terhoede van T.S.C. in actie en retoumeert het ronde gevaar. Toch krijgt Dobbeleir een klein kansje tot scoren, maar het schot gaat naast. Als Laurens den bal goed heeft vrij gemaakt en er mede naar voren trekt, wordt op het laatste oogenblik door den rechtsback van de gasten het leder voor zijn voeten weg- getrapt. Een hoekschop krijgt Temeuzen te nemen en Geers zet weliswaar goed voor doch in de hierop volgende schermutseling blijft de verdediging de meerdere. Ook Van de Wege weet een aanval van de voorhoede der gasten af te slaan, waarop Laurens een hard schot naast het doel van T.S.C. plaatst. Dooms moet daarop uitloopende een aanval van den rechtervleugel onderbreken en direct daarop gaat een schot van den linksbinnen van de bezoekers achter. Laurens krijgt kort daarop een goede kans, maar de doelman van T.S.C. is eveneens uitgeloopen en voorkomt hierdoor dat Laurens voldoende kan richten en gaat de bal naast. Van te verren afstand wil de middenvoor der gasten het nu probeeren, zijn schot gaat voorbij de palen. Als Temeuzen een vrije trap wordt toegekend, gaat het leder over de linksback van T.S.C., Hamelink loopt toe en hij bezorgt zijm club de leiding. 21. Niet zoodra is afgetrapt of Dobbeleir en Hamelink dringen weer naar voren, de laatste schiet echter hard over het doel. Bij een aan val van T.S.C. verplaatst de linksbinnen het leder in de verkeerde richting, hetgeen bijna noodlottig wordt, want Laurens komt voor open doel te staan, hij schiet evenwel naast. Bg een vrijen trap voor Temeuzen trapt Riemens de bal ineens achter in plaats van naar het midden te plaatsen. Geensen en Van de Wege hebben weer volop werk en bij een der aanvallen moet Van de Wege den bal tot hoekschop verwerken. Deze wordt door Van Hecke weggekopt. Thans heeft T.S.C. bepaald pech wanneer haar linksbinnen buiten bereik van Dooms doelpunt, juist even te voren het fluitje van den scheidsrechter heeft geklonken wegens het buitenspel staan van. een harer spielers. We gens een overtreding van een der middenspe- lers van T.S.C. krijgt Temeuzen een vrijen trap te nemen. Laurens heeft schijnbaar een afspraakje gemaakt met Dobbeleir, maar deze bemerkt niet dat de beide achterspelers zich even naar voren hebben verplaatst, zoo- dat de middenvoor alleen den doelman voor zich heeft. De scheidsrechter is dit listje niet ontgaan en zoo komt het plannetje van Dob beleir met Laurens niet tot zijn recht, want niet zoodra is Dobbeleir den bal toegespeeld of het overtredingssignaal klinkt. M. Riemens plaatst thans tweemaal aehtereen goed voor het doel, maar succes heeft dit niet door het doortastend optreden van de goede verdediging van T.S.C. Een oogenblik later is een aanval van de gasten in bewerking. Van de Wege onder- breekt die wel, doch hij raakt den bal slechts ten halve, hierdoor gaat de bal gevaarlijk dicht bij de comerlijn. Zulks bemerkt zijn medeverdediger Geensen, die juist nog de bal uit kopt. Nog eenmaal een niet gevaarlijke uitval van de rood-zwarten en in de laatste minuut krijgt T.S.C. een hoekschop te nemen. Nauwelijks uitgetrapt fluit, terwijl Van de Wege achterkopt, de scheidsrechter den laat sten wedstrijd van Temeuzen in deze compe titie, het einde. PROM OTIE^DEGRAD ATIE-WEDSTRIJDEN 2e KLASSE. ZeelandiaAxel. 12. Na een emotievolle week werden de Oranje- zwarten gisteren direct voor de zware taak gesteld de kampioenen van Afdeeling B op eigen grond aan den Nadorst te gaan bekam- pen. Daar men in deze vereeniging als ex- tweede klasser en ploeg welke reeds zeer ver- diensteljjke spelers heeft opgeleverd een ge- routineerden tegenstauder zag, die bovendien het voordeel van eigen terrein had, was men in het Oranjekamp niet al te optimistisch ge- :,temd, maar vertrok men met de illusie het uiterste te moeten presteeren, wilde men een behoorlijk resultaat boeken als inzet van de promotie-competitie. Onze stadgenooten waren bovendien gehandicapt doordat ter elfder ure de spil door emstige ongesteldheid was ge- Komaan, Hollandsche Dames-clienten, bestel met Uw eerste bezoekteOent in het Huis JULIENNE SCHELFHOUT, Brabant- dam 6, Dampoortstr. 25. Daar kunt ge Uwe Maat- corsets tegelijkertijd aan- passen. De nieuwste schoonste Parijzer modellen aan ge- ringe prijzen. (Ingez. Med.) troffen, waardoor zijn broer voor hem moest invallen, zoodat een mutatie in de voorhoede en middenlinie moest plaats vinden. Te 2 uur 30 betreden de beide ploegen het veld en zijn naar schatting een duizendtal toe- schouwers om het lijntje geschaard. Als scheidsrechter Knappert het sein voor den toss geeft, betreedt de eere-voorzitter der Oranje-zwarten, de heer J. L. M. Boot, het veld met een fraaie bloemenhulde voor de groenzwarte Middelburgers, met het oog op het door hen in hun afdeeling behaalde kam pioenschap. Geassisteerd door de heeren C. Koster en Huijbregtse stellen zich onder des scheidsrechters leiding onderstaande elftallen op: Zeelandia: Doel: Seijbel; achter: Janse en Jac. Maaren; midden: Joh. Maaren, de Rijke en Hertogs; voor: v: d. Kamer, Vos, Janusse, Gabrielse en Klaassen. Axel: Doel: v. d. Velde; achter: L. v. d. Berge en M. Gans; midden: Borgt, Dronkens en Scheele; voor: Dieleman, F. de Regt, K. Gans, Koek- koek en J. v. d. Berge. Na den aftrap gaan de gastheeren in de richting van het Oranjedoel, maar M. Gans zendt den bal retour naar Koekkoek, die niet paraat is en even later door Janse het leder afhandig wordt gemaakt. De groenzwarten zullen het andermaal probeeren en Janusse krijgt gelegenheid een venijnig schot te lossen dat geen doel dreft. Dronkens zet dan zijn voorhoede aan het werk, maar plaatst te hard naar links. Het begin is zenuwachtig en op- nieuw krijgt M. Gans werk, maar zijn pro- ductleven schedel ontneemt het gevaar van een door Janusse geleiden aanval. Even later staat deze speler in buitenspelpositie. In deze periode is Zeelandia iets in de meerderheid. Als Janusse den bal te hard speelt trapt Van de Velde het bruine monster uit de gevaar lijke zone, maar de Axelsche aanvoerder moet het gevaar bezweren door corner te trappen. Uit deze hoekschop wordt een aanval der gas ten geboren, maar de fraaie voorzet van Koek koek wordt niet benut. Onze rechtervleugel komt dan in actie, een pass van De Regt naar Dieleman volgt, maar zijn fraai schot wordt gestopt. Het spel verplaatst zich en als Borgt mist, moet L. v. d. Berge ingrijpen. De gast heeren zitten echter zoo fanatiek op den bal, dat Borgt wegens een tegen den arm gescho- ten bal een strafschop tegen zich ziet toe- gewezen. Janusse weet deze evenwel niet te benutten, de bal gaat via den paal achter het Axel-doel. Wij herademen en de onzen trek- ken dan ten aanval. Een fraaie trough-pass wordt door Dieleman gemist en door minder nauwkeurig plaatsen van den Axelschen spil komen de groenzwarten aan bod, Janusse pas- seert fraai en ver naar rechts, doch nu is de Axelsche aanvoerder op zijn qui vive. Een Axelsche aanval strandt op buitenspel van den linkervleugel en even later begrijpen Dieleman en de Regt elkaar niet al te best. De Axelsche middenvoor is niet productief als Dieleman een paar goede aanvallen heeft ge- leid. Borgt plaatst te hard en K. Gans trapt na een vrijen schop tegen Zeelandia hoog over het doel. De groenzwarten bestoken dan weer de Axelsche veste, maar v. d. Velde weet Ja- nusse's listig schot in corner om te zetten. Opnieuw loopt een Zeelandia-aanval uit op buitenspel en van de Velde moet even later andermaal zijn capaciteiten toonen. Borgt en Scheele verplaatsen het spel, doch K. Gans mist fataal een door Dieleman geboden kans. De wedstrijd heeft tot dusver weinig kam- pioensspel ten aanschouwe gegeven. De Axel sche backs maken daarop een uitzondering en L. v. d. Berge zuivert zijn gebied met massieve trappen. De gastheeren komen terug en plot- seling lost de kleine linksbuiten Klaassen een verraderlijk hoog schot en vain de Velde moet in uiterste instantie den bal opnieuw corner stompen. Deze levert niets op en de Oranje- linkervleugel gaat er van door. Het blijft ech ter bij een fraaie individueele prestatie van J. v. d. Berge en een ver tarn schot van Scheele. De Middelburgsche aanvallen zijn ge- vaarlijker en Gans moet door terugspelen op v. d. Velde de situafie redden. Janusse lost een overwacht hoog schot, dat over de Axel sche deklat suist. M. Gans toont zich onwrik- baar en ontneemt kalm het leder aan den toeschietenden rechtsbuiten, waaroa de scheidsrechter de rechtshalf van Zeelandia een waarschuwing toedient. De gastheeren zijn sterker en als van de Velde en L. van de Berge zich in een netelig parket bevinden, bezweert M. Gans het gevaar door den bal uit het ledige doel te trappen. De hierdoor ont- stane comer kopt Janusse links naast het Oranje-doel. Als Borgt aan gewirwar in het beruchte gebied door ingrijpen een einde maakt, gaat Dieleman er van door, maar on- middellijk wordt het leder geretoumeerd, de groenzwarte rechtsbuiten passeert naar Ja nusse, deze lost een tarn schot dat van de Velde blijkbaar verrast en de bal rolt in het Axelsche net (10). Een half uur is gespeeld en nauwelijks is de bal opnieuw aan het rol- len of Janusse richt zijn schot opnieuw op de Axelsche veste. In een minimum van tjjd moe ten zoowel v. d. Velde als de Axelsche aan voerder hun heil in comer-trappen zoeken. Van de Velde haalt dan als het ware den bal van Janusse's hoofd en het gevaar is gekeerd. Ook een vrije schop tegen Axel maakt v. d. Velde onschadelijk, een moment later gevolgd door een harden schuiver van den rechtsbin nen. Als dan de Axelaars er van door gaan is het schot van den Oranje-midvoor te tarn. Een vrije schop even buiten het strafschop- gebied door de Axelsche spil genomen, levert een comer op. E6n der Zeelandiabacks maakt duidelijk zichtbaar een handbeweging tegen den bal, doch op het appfel van 6dn der grens- rechters kent de scheidsrechter een vrijen schop toe aan Zeelandia wegens buitenspel. Als na een schitterenden pass van de Regt naar Dieleman deze fraai en snel opbrengt en Maaren fataal mist, kruipen de Middelbur gers door het oog van een naald. Dronkens en Borgt weten dan door him zwoegen gevaar te voorkomen en zowel de Axelsche als de Middelburgsche rechtsbuiten verrichten dan nog fraai individueel werk, waar niet van ge- profiteerd wordt en is het dra rusten. Na de thee heeft Axel hare opstelling we gens de slechte oombinatie in de voorhoede gewijzigd en staat Scheele op de midvoor- plaats. Aanstonds blijkt dit een verbetering, temeer daar ook K. Gans zich in de midden linie ontpopt als een technisch en tactisch speler, die spoedig eenige uitvallen der groen zwarten onschadelijk weet te maken. Scheele

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1933 | | pagina 2