PBEDIKBEURTEH. SPORT. „HET GBOENE KKUIS" TE TER NEUZEN. HOEK. SAS VAN GENT. AXEL. VLISSINGEN. RECHTSZAKEN. VOETBAL. gaan, want de Apostel zegt: toont mij Uw ge- loof uit uwe werken. Verder dankt hij alien voor de hartelijkheid en de vriendscliap, die hij hier mocht ontvan- gen en al gaat hij naar het verre Noorden, het Evamgelie van Christus bindt alien tot 66n. Hiema richt Ds. Van Swigehum een kort woord tot de catechisanten, de leden der jeugdcommissiede commissie tot stichting van een tweede predikantsplaats, tot den Kerkeraad, College van Kerkvoogden en Notabelen en tot Dr. en Mevr. Cazemier, in wier midden hij zoovele uren mocht vertoe- ven. Hij hoopt, dat, waar Dr. Cazemier thans weder alleen voor deze zoo omvangrijke taak wordt geplaatst, de gemeente achter hem zal staan opdat zijn arlbeid zooveel mogelijk zal worden verlicht, velen ten ze'gen. Nadat gezongen is Gez. 204 4, richt Dr. Cazemier uit naam van de geheele gemeente zich thans tot Ds. Van Swigehum, dien hij dank brengt voor zijn arbeid in Ter Neuzen. Al moge dan ook de tijd tekort zijn geweest am alien te bezoeken, daar waar gij geweest zrjt, is uw werk ten voile gewaardeerd. Het werken voor God kan immer met opgewekt- faeid geschieden omdat Hij steeds zegent. Hij hoopt dat het Ds. Van Swigehum W61 zal gaan by zijn verderen arbeid en verzoekt de gemeente den scheidenden leeraar staande toe te zingen het laatste vers van Ps. 121. DE PAASCHDAGEN werden begunstigd met wel koel, doch mooi iweer en noodigden dan ook zeer velen uit tot het maken van uitstapjes. Vooral Maandag was het hier zeer druk wegens de talrijke toezoekers uit den vreemde en de naaste om- geving. De bioscoopvoorstellingen werden druk be- izocht en ook de danslokalen hadden niet over toezoek te klagen. Zooals we dat hier gewoon 'zijn, liep alles in de beste orde af. Donderdagavond der vorige week hield de vereeniiging „Het Groene Kruis" hare jaarver- gadering in ,,Ons Huis". De opkomst was zeer matig. Met het bestuur waren een 15-tal personen aanwezig, benevens een der wijk- zusters. Het uitgebreide verslag dezer vergadering vindt de lezer in een volgend nummer. GESTRAND SCHIP BEHOUDEN BINNEN GESLEEPT. Zoodagavond is alhier binnengebracht het Noorsche stoomschip „Borgfred", dat enkele weken geleden nabij Brest aan den grond ge- loopen was, waardoor het averij aan het voor- schip had bekomen en aan de stuurinrichting. Het schip had reeds in een havea een nood- reparatie ondergaan en maakte nog water in het voorschip doch kon dit met eigen pompen voorhouden. Het schip werd geassisteerd door de Duit- sche zeesleepbooten „Atlas" en „Panasse. Door een tweetal hier gestationneerde sleep- booten is het schip naar Gent gesleept, waar getracht zal worden de schade aan de stuur inrichting te herstellen. VERKEERSONGEV ALLEN. Een met doodelijken afloop. Naar men cms meldt kwam j.l. Maandag- mamiddag zekere Van Gelderland, wonende in de Blikstraat te Sluiskil uit de richting Sas van Gent gefietst, en bevond zioh aan de iinkerzijde van den weg, toen h'ij werd gegre- pea door de auto van den heer Gulden uit Hulst. Van G. is met geeompliceerde been- breuk naar het R. K. ziekenhuis te Sluiskil gebracht. Des avonds omgerveer half 9 uur deed zich ibij Sluiskil een emstiger ongeval voor. De wachtman Van Acker, van de cokesfabriek, wonende te Selzaete, bevond zich op den weg langs het kanaal, gaande in de richting Sas van Gent, met zijn rijwiel aan de hand, ter Jinkarzijde van dien weg. Dr. Van Loy kwam hem achterop gereden en toen deze op mis- schien een 50 M. afstand genaderd was, stak Van A. plotseling dect weg over. Een botsing was niet te vermijden en de ongelukkige ,werd dermate getroffen, dat hij met een schedel- ibreuk en beenverwondingen moest worden op- genomen en naar het ziekenhuis overgebracht. Zijn toestand deed terstond het ergste vree- zen Hij is dan ook gistermorgen overleden. Naar men ons mededeelt treft in beide ge- vallen de bestuurders der auto's geen schuld. Ondertusschen wordt door de marechaussde een onderzoek ingesteld. ORANJE-AVOND. Zooals uit de advertentie in de voorgaande nummers van dit blad is geblekea, wordt hedenavond in de Ned. Herv. Kerk alhier een Oranje-avond gehouden. Men deelt ons mede, dat het comitd voor Chr. Winterlezimgen, dat op verzoek dezen avcad organiseerde, gahol- pen door die Wilhelmus van Nassauwe-com- missie, er in slaagde een bekwame spreker be- reid te vinden hier op te treden, n.l. Ds. Domela Nieuwenhuijs van Nijegaard ite Bees- terzwaag, die ook heeft gesproken Ibij de groote Nationals Hulde in Delft op j.l. Paasch- maandag. DOLLE HANS. Gisteravomd voerde d'e Tooneelvereeniging „Elck wat Wils" in de zeer goed gevulde zaal van het ..Concert- en Bioscoopgebouw", op het Indo-drama „Dolle Hans" van J. Fabricius. Dit tooneelstuk, dat alle gegevens bevat voor sterk dramatisch spel, en waarvan de strekking algemeen bekend mag worden ge- acht, werd zeer verdienstelijk voor het voet- licht gebracht. Het zou cos te ver voeren de epelers afzonderlijk te noemen; toch meenen we een uitzondering te moeten maken voor den vertolker der titelrol die in deze rol, een heel ander karakter dan we tot dusver van hem zagen, cms ook tal van mooie momenten te genieten gaf. Dat het puibliek met het ge- bodene 'ten zeerste was ingenomen, bleek uit het applaus aan het einde van ieder bedrijf. Een orkest onder leiding van den heeir Bierld vulde de pauzes op de bekende wijze. De proef genomen door ,,Elck wat Wils" om een uitvoering te geven zonder bal om alzoo de echte tooneelliefhebbers te trekken, mag zeker igeslaagd genoemd worden. Voor'waar een succesvolle a vend. PARTICULIERE SYNODE VAN ZEELAND DER GEREFORMEERDE KERKEN. De Particuliere Synode van Zeeland der Gereformeerde Kerken zal op 14 Juni a.s. te Middelburg worden gehouden in de Hofplein- kerk en des morgens om 10 uur aanvangen. COMP. NEERLANDAISE DE L'AZOTE. Naar in beurskringen verluidt heeft de Compagnie Nfeerlandaise de 1'Azote, die te Sluiskil is gevestigd en waartoij de Monteca- tini is betrokken, in het afgeloopen jaar een resultaat behaald, dat ongeveer overeenkomt met dat van verleden jaar, waarin de bruto winst 59.910.000 frs. bedroeg. Omtrent de ver- deeling schijnt echter nog niets te zijn beslist. De algemeene vergadering zal op 2 Mei a.s. te Brussel worden gehouden. GEVONDEN VOORWERPEN. De Inspecteur van Politie alhier maakt be kend, dat omtrent onderstaande gevonden voorwerpen inlichtingen te bekomen Zijn aan de daarachter vermelde adressen. Kinderhandtasch, M. Hamelink, Middemsluis. Huissleutel, Bureau van politie. Portemonnaie met inhoud, P. J. v. Kouteren, Dekkerstraat 20. Rijwielbelastingmerk, F. den Hamer, winke- lier, Hoek. Rijwielbelastingmerk, Voerman-de Pauw, Noordstraat 53. Kaatsbal, N. van Luik, Ned. Herv. Rusthuis. Handtasoh, J. de Feijter, Kazemestraat 33. Mantelband, Th. den Tenter, Oostkolkstr. 3. Huissleutel, Bureau van politie. Rijwielbelastingmerk, W. Oostdijk, Kanaal- weg 75, Sluiskil. Doek met motorgereedschappen, M. Fieret, Driewegen. Portemonnaie met inhoud, L. v. d. Hemel, Vlooswijkstraat 69. Vulpotlood, J. v. d. Welle, Nieuwediepstr. 56. Rijwielslot met kettiing, Anth. de Putter, Donze-Visserstraat 15. Glace-dame sham dschoen, J. Hamelink, Ka zemestraat 7. Politieke vergaderingen. Zaterdag sprak alhier in eene van wege de Liberale Staatspartij „De Vrijheidsbond" be- legde openbare vergadering de heer H. Groeme- wout. Hij werd ingeleid door den heer J. van der Peyl, uit Ter Neuzen, die met voldoening een groote opkomst kon constateeren. De heer Groenewout besprak de Kamer- ontbinding, gaf een overzicht van de Kamer- omtbindingen sinds 1848, welke in tegenstel- ling met deze laatste gingen over belangrijke beslissingen, thans is de Kamer ontbonden om een futiliteit, en hij' vermoedt, dat regeerings- matheid hierop ook van invloed is geweest. Hij besprak vervolgems het standpunt van de liberale staatspartij in de huidige omstandig- heden; zij wil aansturen op een krachtige regeering der ordelievende partijen, en eindig- de natuurlijk met de kiezers aan te bevelen te stemmen op de lijst zijner partij. Van de gelegenheid tot gedachtenwisseling werd geen gebruik gemaakt. Gisteren zou vanwege de S.D.A.P. een ver gadering worden gehouden op de weide van den heer Jac. Pladdet alhier, waar als spre- kers zouden optreden de faeeren Overhoff en Gulden. Nadat het matig opgekomen publiek tevergeefs had staan wachten, kwam de bood- schap, dat de heer Gulden verhinderd was. De heer Overhoff maakte evenmin gebmik van de opgestelde tribune, doch bepaalde zich tot een paar woorden door den propagamda-luidspreker van de S.D.A.P. Weldra was het publiek verdwenen en vertrokken ook de overige heeren. De heer De Pauw van Ter Neuzen was mede aamwezig. Goed afgeloopen. Gisteren geraakte door het breken van de stuurstang een personenauto in den van Wuijckhuisepolder van den weg in de daar- langs loopende sloot. Met een paar paarden werd een en ander op den weg teruggebracht. Alles bepaalde zich tot materieele schade. Parate est tote. Dit is eigenlijk een maanspreuk, die betrek- king heeft op 's menschen onzeker leven. ,,Wees altijd paraat", kan evenwel op alle levensomstandigheden worden toegepast. Toen ik deze Latijnsche spreuk, zoowat een veertig jaar geleden ergens in een klein stadje op een kerkhofhek zag staan, en haar destijds alleen als vermamimg aan den voorbijganger geschikt achtte, om aan het vergankelijke op deze wereld te herinneren, dacht ik er weinig aan, dat izij ook nog in amdere gevallen toe- passing zou kunmen vinden. Edoch, de t'ijd en de ervaring he'oben mij sedert dien geleerd, dat „paraat zijn'' ook daar geboden is, waar het nu juist niet tusschen tijdelijk- en eeuwig- heid te doen is. In hoeveel andere levensomstandigheden wordt een mensch al niet aan het paraat zijn herinnerd. Denk b.v. eems aan de honderd en 66n wet- ten, waaronder we in ons dienbaar vaderland leven. Sla er eens een onbedacht over, z66 dat de politie u in de gaten krijgt, wees niet paraat, en ge staat op 't bonnelboekje. Wees niet paraat als de termijn van uw be- lastingbiljet verschenen is en ge krijgt een kostbare aanmaning van den fiscus op uw dak. Heb het ongeluk niet paraat te zijn als de fiscus uw ibelastingplaatje wil controleeren, terwjjl ge argeloos langs den weg snelt, be- haaglijk op de fiets gezeten, en ge wordt de dupe van uw zorgedoosheid. Dat ondervonden Zaterdag 1.1. verschillende fietsers maar al te gevoelig, toen een amibte- naar van den belastingdienst en een mare- chaussde hun naar hum geloofsihrief, hun be- lastingmerk vroegem. De een was even op de fiets gesprongen om in de buurt een „klaar oog" te maken, een ander probeerde of de ket- ting wel strak gemoeg gespannen was om tlijdens de Paaschdagen een aardig tochtje te maken, een derde had zoo pas een andermams karretje gerepareerd, maar alien hadden ver- geten dat veilige plaatje aan de fiets te hfechten. En omdat zij, alhoewel zich op het bezit van zoo'm talisman beroepende, niet paraat waren, kregen zij als Paaschverrassing een bekeuring en boete. Denkt er om menschen: Weest paraat, an- ders wordt ge de pisamg. Bq wijze van levensles heb ik eenigszins ibreedvoerig by dit geval willen stilstaan. Wie een goeden raad wil opvolgen, knoope zich de daaruit te putten les in het oor en houde zich het „Parate" steeds en 'in alle omstamdigheden voor oogen. Want niets is zoo verderfelijk als een luchthartig gemoed, dat spoedig een toe- gebrachten slag vergeet, een geleden schade van zich afwerpt en morgen den dag opnieuw moet onidervimden, dat juist die luchthartig- heid, die onverschilligheid bron en ocwzaak zijn van nieuwe tegenslagen. Tooneelvereeniging „Excelsior". Deze vereeniging besloot het seizoen met een reprise van het blijspel „Vluchtelingen" van Henri 't Sas. De vertolking was in onder- deelen welverzorgd en in menigerlei opzicht beter dan bij de onlangs gememoreerde op- voering en achten w$ het onnoodig andermaal uit te weiden over spel en spelers. Behalve dit vlot geschreven en pikante blijspel restten na de pauze een tweetal voordraohten en een interessant blijspel in een bedrijf. Blijkbaar had de studie der beide voordrachten niet die emst gehad welke wij bij andere opvoeringen mochten constateeren en is het opvoerem van werken van dengelijk muzikaal gehalte niet de sterkste zijde van onze Axelsche dilettanten. Wij zijn echter overtuigd dat bij betere en degel'ij'ke voonbereiding voor de executanten meer succes zal zijn te behalen. De „clou" van den avond was een door den voorzitter der tooneelvereeniging in tekst ge bracht huldigingslied op het glorieuze feit van de behaling van het kampioemschap door de V. V. ,,Axel". Dit verwierf een stormachtig applaus van de tjokvolle bovenzaal van mej. de Wed. Gilijamse, zoodat de stemming van de grooteadeels uit leden en getnouwe sup porters bestaande tooneelvereeniging ook in „kampioensvorm" was en 'bleef tot bij het einde van het zeer gezellige bal tot in de kleine uurtjes. Huldigingsavond V. V. „Axel". Naar wjj uit betrouwbare bron vememem, zal een specials feest- en huldigingsavond voor het kranige eerste elftal der V.V. „Axel" op nader te bepalen datum plaats vinden. Heden (Woensdagavond) zal het kampioens- elftal met bestuur in een 8-tal auto's vooraf- gegaan door de harmonie „Concordia" een rondgang door alle wijken der -stad maken. Hedenmorgen is op de Singel te Vlissingen een bejaard man die den weg overstak door een vrachtauto overreden. De man was onmiddel- lrjk dood. Volgens een voorloopig politie- onderzoek treft de bestuurder geen schuld. VRIJDAG 21 APRIL 1933. Gereformeerde Gemeente. Ter Neuzen. 6 u., Ds. A. Verhage, van Mid delburg. Door den Officier van Justitie te Middel burg is cassatie aangeteekend tegen het von- nis der Rechtbank te Middelburg van 7 April 1933, waarbij J. de P., oud 53 j., landbouwer, wonende te Zaamslag, terzake van overtre- ding van de Crisis-Varkenswet (huisslach- ting) is ontslagen van alle rechtsvervolging, met bevestiging van het vonnis van den Kan- tonrechter te Ter Neuzen. Door A. L. G., oud 54 j., arbeider te Aar- denburg is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis van den Politierechter te Middel burg van 4 April 1933, waarbij hij wegens eenvoudige beleediging is veroordeeld tot f 25 boete of 10 dagen hechtenis. VERDUISTERING VAN STEENKOLEN? De rechtbank te Middelburg had bij haar vonnis van 3 Pebruari j.l., den gewezen ver- tegenwoordiger van het Verkoopkantoor der Staatsmijnen te Vlissingen, A. F. C. T., ter zake van verduistepng, veroordeeld tot 9 maanden gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest, van welk vonnis T. Woensdag in hooger beroep voor het Haagsch Gerechtshof terecht stond. Bij oorspronkelijke dagvaar- ding was hem ten laste gelegd, dat hij in het tijdvak 19271932, in hetwelk hij in boven- genoemde funf tie optrad, een hoeveelheid van ruim 104 ton kolen, toebehoorende aan de Staatsn»ipen zou hebben verduisterd. Als jwuigen a charge werden gehoord de opzicht* bij het rijksbetonningswezen P. J. Wemelsfelder, alsmede de boekhouder P. W. Elich, die eenige verklaringen aflegden om trent de ten behoeve van dezen dienst afge- leverde hoeveelheden kolen. Als getuige a decharge werd o.m. gehoord de adjunct-directeur van het Verkoopkantoor der Staatsmijnen te 's-Gravenhage de heer N. J. Veen, die mededeelde, dat verdachte in de jaren, dat hij als vertegenwoordiger op- trad, steeds op regelmatige wijze de aan hem gefactureerde hoeveelheden kolen verantwoord heeft. Het z.g. overwicht, zijnde het kwan- tum hetwelk T. zou hebben verduisterd, be- hoefde hij niet te verantwoorden, omdat dit volgens getuige diende als compensatie voor mogelijke tekorten. Een soortg. '.ijke verklaring werd ook afge- legd door den heer Wommers, procuratiehou- der van het verkoopbureau. De advocaat-generaal mr. A. Brants, be- toogde, dat het niet aannemelijk was te ach ten, dat de staatsmijnen aan een vertegen woordiger belangrijke hoeveelheden als waar van hier sprake is eenvoudig cadeau zouden doen. Hiertegenover zijn de verklaringen van de getuigen k decharge komen te staan, die evenwel bij spreker niet den indruk hebben kunnen wegnemen, dat men hier met een louche manier van handelen te doen heeft. Waar evenwel geen bewijs is geleverd, dat T. zich aan verduistering heeft schuldig ge maakt, vroeg spreker vernietiging van het vonnis der rechtbank met vrijspraak van den verdachte. Mr. Adriaanse voegde hieraan toe, dat de zaak inderdaad aan het rollen is geraakt door zekeren P. Deze zaak wekte indertijd te Vlis singen veel beroering en als gevolg van ver klaringen door P. afgelegd dat er knoeierijen op groote schaal zouden hebben plaats ge vonden, waarbij verdachte de hoofdpersoon was, werd T. door de politie gearresteerd. Op verzoek van den verdediger is deze voorloo- pige hechtenis later ingetrokken. T., die zich van geen misdrijf bewust was, heeft onder een en ander zeer geleden. Pleiter verzocht het Hof overeenkomstig het requisitoir arrest te willen wijzen. De uitspraak van het Hof werd daarop be- paald op 26 dezer. UITSLAGEN VAN MAANDAG. KON. NED. VOETBALBOND. Kampioenscthap van Nederland: PSVStormvogels 2—3 Stormvogels 1 1 PSV 1 1 Feijenioord Go Ahead Velocitas AFDEELING IV. le klasse. DONGABleflerheide 32 2 2—3 4—1 PSV 18 10 5 3 44—21 25 MW 18 10 1 7 52—43 22 Eindhoven 18 9 3 6 43- -36 21 LONGA 18 8 4 6 42- -35 20 NAC 17 8 2 7 42- -41 38 Bleyerheide 18 6 4 8 35- -35 16 NOAD 17 5 6 6 29—37 16 Willem II 18 4 7 7 36- -39 15 BVV 18 3 7 8 37- -53 13 Middelburg 18 4 4 10 38- -58 12 2e klasse A. HeroBreda 4—0 Hero 20 15 3 2 73- -27 33 Vlissingen 19 9 7 3 42- -29 25 Terneuzen 19 12 1 6 76- -58 25 TSC 17 10 3 4 51- -35 23 DOSKO 20 9 5 6 47—45 23 Breda 18 9 1 8 35- -38 19 Dongen 17 6 4 7 42—40 16 RBC 19 7 2 10 48- -56 16 De Baronie 20 3 5 12 50—72 11 MEVO 19 2 4 13 23- -58 8 Alliance 18 2 3 13 27—56 7 3e klasse A. Be-slissingswedstrjjd. AxelDe Zeeuwen 3—1 Eindstand Axel 15 10 4 1 61—12 24 De Zeeuwen 15 10 2 3 41—25 22 Vlissingen H 14 7 4 3 41—19 20 Hulst 14 6 5 3 35—27 17 Terneuzen II 14 6 1 7 34—35 13 Sass. Boys 14 4 1 9 25—43 9 Middelburg II 14 3 2 9 18—51 8 Zeelandia H 14 1 1 12 11—55 3 3e klasse B. Nieuw-BorgvlietZierikzee 9—2 Zeelandia I 14 10 3 1 63—17 23 N.-Borgvliet 14 9 3 2 45—21 21 Goes 13 9 1 3 50—28 19 DOSKO n 14 5 1 8 26—51 11 Zierikzee 13 5 2 6 30—36 10 MEVO II 14 3 3 8 2545 9 SINOTO 14 2 5 7 1843 9 Hansweert 14 2 2 10 26—36 6 Zierikzee twee winstpunten in minde- ring wegens niet opkomen. TERiNEUZENOVERMAAS. 55. De Zondag door Terneuzen tegen Overmaas gespeelde wedstrijd is rijk aan doelpunten ge- worden. Door de Rotterdamsche ploeg werd sommige oogenblikken een zeer vlug comhi- natiespel te zien gegeven, waarbij vooral de midvoor op den voorgrond trad. Terneuzen speelde minder dan gewoonlijk. Er waren enkele zeer zwakke plekken in het elftal, welke noodig verandering behoeven. Opne- ming van enkele nieuwe krachten is dan ook zeer gewenscht. Verder bleek ook dat het plaatsen van den aanvoerder in de halflinie een mislukking is. Na de rust speelt deze dan ook wgder op zijn oude plaats, waar hjj niet te vervangen is. Te kwart voor drie worden door den heer Koster de elftallen in het veld geroepen. Ter neuzen speelt in dezelfde opstelling als tegen De Baronie. Overmaas heeft een invaller. Overmaas speelt met den sterken wind mee. Reeds direct krijgt zij een comer te nemen, welke niets oplevert. Terneuzen ondemeemt dan ook een aanval, waarbij Dobbeleir over doel plaatst. Na 10 minuten spelens maakt Laurens den bal goed vrij, geeft door naar Dobbeleir en deze neemt voor zijn club de leiding 10. Direct nadat Overmaas weder aftrapt gaat haar voorhoede naar het rood- zwarte doel en de linksbinnen zendt den ge- lijkmaker binnen 11. Het spel gaat vlug op en neer. Beide ploegen gaan gelijk op. Nadat een half uur is gespeeld, geeft de linksbuiten van Overmaas voor en is het de midvoor, die op kalme wijze scoort 1—2. Eenige oogen blikken daarna krijgt de linksbinnen een prachtkans om den voorsprong te vergrooten. Hij mist echter jammerlijk. Als dan Lau rens, vanaf de iijn, den bal prachtig voor doel plaatst, maakt Hamelink met een kopbal ge lijk 22. Overmaas krijgt nu weer een cor ner te nemen. De midvoor slaat met het hoofd den bal naar beneden in de richting van het doel. Dooms stopt wel den zeer ge- makkelijken bal, maar laat hem los, waardoor deze over de lijn rolt 23. Lang duurt deze voorsprong niet, want onmiddellijk daarop maakt Dobbeleir gelijk 33. Als eenigen tijd daama Geers den bal voor plaatst, ontstaat een geharrewar voor het doel. Publiek en Terneuzen-spelers roepen „goal", maar de scheidsrechter constateert blijkbaar niets en laat doorspelen. Bij een volgenden aanval gaat Dobbeleir door alles heen, maar den keeper weet ten slotte den bal nog te stop- pen. Dan gaat Overmaas ten aanval. C. Rie- mens veroorzaakt een strafschop, maar ook ditmaal laat de scheidsrechter geen signaal hooren. Hiema komt de rust. In de tweede helft gaat Terneuzen het eerst ten aanval. Riemens plaatst voor doel, maar Dobbeleir schiet over. Nu neemt Overmaas het spel in handen en komt er een periode, waarin Terneuzen op doel wordt teruggedron- gen. Enkele corners worden Overmaas toe- gewezen, maar deze leveren niets op. Wan- neer daarop de thuisclub zich weder loswerkt, wordt M. Riemens herhaaldelijk aan het werk gezet. Zijn voorgeven is echter zeer slecht, zoodat deze aanvallen niets opleveren. Als daarop van links geprotbeerd wordt, weet de rechtsback van" Overmaas nog juist, ten koste van een corner, te redden. Deze corner levert niets op. Overmaas trekt naar het doel, waarop C. Riemens weer een overtreding be- gaat in het beruchte gebied. Ditmaal wijst de scheidsrechter naar de witte plek. De strafschop wordt echter slecht genomen en komt naast het doel terecht. Als dan Hame link den bal aan M. Riemens overgeeft, rent deze op het doel af. Hij krijgt een goede scoringskans, maar treuzelt zoolang tot een back van Overmaas by hem is. Hij zag ten- slotte toch nog kans den bal aan Laurens toe te spelen. Deze loste een prachtschot, waar bij de paal aan Overmaas redding brengt. Terneuzen komt nu meer in den aanval. Beide ploegen zijn thans gelijk van kracht. Dooms weet een zeker doelpunt te voorkomen door zich resoluut voor de voeten van den midvoor te werpen. Als de bal voor de voeten van Dobbeleir komt gaat deze er mede naar het doel van Overmaas en het is 43. Doch ook de midvoor van Overmaas schijnt dit kunstje te verstaan, want op eenzelfde manier brengt hij den stand op 44. Dezelfde speler weet eenigen tijd later weder te scoren 45. Aan beide zijden krjjgt men nu een aantal corners te nemen. Geen enkele levert echter succes op. Kort voor het einde stopt den der backs van Overmaas bij een goeden aanval den bal met zijn handen. De toegekende strafschop wordt door Laurens genomen. Deze doet het beter dan zijn collega aan den overkant, want met een subliem schot rolt de bal in de tou- wen, waardoor de stand weder gelijk is 55. 'Doelpunten worden nu niet meer gemaakt, zoodat het einde komt met een gelijk spel. „AXEL" KAMPIOEN VAN DE DERDE KLASSE A. AxelDe Zeeuwen 3—1. Den tweeden Paaschdag werd op het ter- rein van Terneuzen de beslissingswedstrjjd voor het kampioenschap van de Derde Klasse A, Afdeeling IV, gespeeld en mede door het prachtig voetbalweer, leek het wel op een landenwedstrijd in zakformaat, want ontel- baar was het aantal fietsen en auto's dat op het ruime voorterrein een plaats had gezocht terwijl voor de kassa's het publiek zich ver- drong om een plaatsbewijs machtig te worden. Nadat het aanvangssein reeds had geklon- ken stonden nog honderden liefhebbers buiten om een toegangsbewijs te verkrijgen. Precies op tijd laat scheidsrechter Groffen, geassi- 'steerd door de grensrechters Huijbregts en Gillissen, de beide .ploegen zich opstellen. Het elftal der Zeeuwen was als volgt samengesteld: G. Ruyg De Bruyn J. de Voogd P. Nusteleijn C. Frits J. Naerebout W. v. d. Berg S. de Jong J- Maes De Brae F. Kopmels Axel had het volgende elftal: F. Dieleman K. Gans J. v. d. Berg J. Scheele Koekkoek Borgt L. de Regt Dronkens L. v. d. Berg m. Gans C. P. v. d. Velde De toss wordt gewonnen door den aanvoer der van Axel en de middenvoor van De Zeeu wen trapt af. Niet lang blijft de bal in het bezit van de voorhoede van De Zeeuwen, want L. de Regt ontneemt het leder en doet met een verren trap de bal naar zyn voor hoede verhuizen. Hier is echter de verdediging waakzaam en als de achterhoede van Axel te ver naar voren op dringt, komt dadelrjk na dat de aanval van Axel is weggewerkt een fraaie ren van den linksbuiten der Zeeuwen, Maes brengt den bal gevaarlijk dlcht bij het doel van Axel en L. van den Berg kan niet anders doen dan het leder tot hoekschop ver- werken. Te laag genomen wordt de bal door Borgt onderschept en weggewerkt, maar nau- welijks is zulks geschied of er ontstaat var- warring In de achterhoede van Axel bij een algemeen opdringen van De Zeeuwen. Ver- moedelijk geschiedt aldaar een overtreding, want het fluitje van den scheidsrechter klinkt en hij wijst naar het strafschopgebied. Dat ziet er slecht voor de Oranjemannen uit, want een schrafschop is een zeker doelpunt, toch blijkt de schutter der Zeeuwen last te hebben van zyn zenuwen, want zijn niet hard schot plaatst hij in handen van Van de Velde, die den bal hartelijk in ontrvangst neemt. Dade- lijk daarop volgt een scherpe aanval van Axel, doch ook de achterhoede van De Zeeuwen weet wat haar te doen staat en zuivert haar terrein. Het is nog een zenuwachtig heen en weer getrap, men weet wat er op het spel staat en dit schijnt de oorzaak te zijn dat er voorloopig nog geen samenspel van de voorhoede te zien is. Het beste werk wordt nog verricht door de beide verdedigingen. Plots komt er een hard schot van Koekkoek, dat tegen de bovenlat van Ruygs doel af- stuit, een centimeter lager en Axel had de leiding gehad. De links- en middenhalf van De Zeeuwen spelen een oogenblik goed samen en hiema komt een doorbraak van de zwart- jes, geleid door den linksbinnen, die op het goede oogenblik doorgeeft naar zijn buurman Maes, een goede voorzet volgt, waar de Axel sche achterspeler Gans het leder stuit, maar niet verder afwerkt. De middenvoor en ook de rechtsfoinneai van De Zeeuwen Snellen toe, doch De Brae is er eerder by en met een hard schot geeft hij zijn vereeniging de leiding, nadat er 7 minuten zyn gespeeld. Nauwelijks is er afgetrapt of een worste- ling voor het doel van De Zeeuwen ontstaat, de doelman is uitgeloopen, wordt gepasseerd en de Oranjehemden hebben werkelyk geen geluk, wanneer het beslissend schot tegen de zypaal terecht komt en de bal daama weer in het veld terugkaatst en natuurlyk oogen- blikkelijk door De Voogd wordt doorgegeven naar Naerebout. Toch kan Dronkeus verdere doorzending coorkomen en by een aanval van Axels voorhoede constateert de scheidsrechter een overtreding van Frits. De vrye trap wordt van te verren afstand op het doel van Ruyg geschoten en hy heeft hiermede niet de min- ste moeite. Toch keert Axel nogmaals terug en wanneer de linksbuiten Van den Berg den bal heeft vrijgemaakt, neemt zeer juist ge- zien Koekkoek zijn plaats in, verwachtende dat Van den Berg aan hem den ibal zal toe- spelen, daar hij een vrij veld voor hem heeft. In plaats daarvan zet Van den Berg zoo hard naar voren dat de bal achter de doellijn ver- dwijnt. Even later krijgen De Zeeuwen een vrije trap te nemen, doch de Axelsche verde diging retourneert direct den bal naar Van den Berg, die zeer goed voorzet, de bal zweeft voor het doel van Ruyg, doch hoe er ook ge- werkt wordt door K. Gans en Koekkoek, tel- kens weet De Voogd het schot te voorkomen en ten slotte is het De Bruijn die aan het ge- vaar een einde maakt met een forschen trap, waardoor de bal bij de voorhoede van De Zeeuwen terecht komt. Langzaam beginnen de Zeeuwen er beter in te komen en zij spelen beter dan hun tegenstanders. By een aanval van den rechtervleugel van De Zeeuwen weet op het goede oogenblik M. Gans in fe grypen. Een oogenblik later mist L. van den Berg een schuin toegespeelden bal, de linksbinnen van De Zeeuwen snelt toe, doch zijn schot, hoewel goed geplaatst, is te zacht en Van de Velde weet al vallende te redden. Het gevaar voor Axel is nog niet voorbij, want direct daarop spelen Kopmels en De Jong goed samen en is het deze laaste die goed op het doel plaatst. Ook dit schot is te zacht en Van de Velde kan het leder onschadelijk maken. Weder komt de rechtervleugel van De Zeeuwen naar voren, doch als de bal voorgeplaatst wordt, trapt Van de Velde uit en zendt den bal het veld in, waar Borgt het leder aan F. Diele man doorgeeft, die echter ver naast het doel schiet. Niet zoodra is de bal uitgetrapt of Axels voorhoede maakt het de verdediging van De Zeeuwen lastig, een hoekschop is hiervan het gevolg. Goed genomen weet De Bruyn gevaar te voorkomen en kopt het leder naar Frits, die hierbjj echter den bal met de hand bewerkt en een vrije trap aan Axel wordt toegekend. Niet zoodra is deze genomen of De Zeeuwen trekken in goede slagorde naar voren, doch het buitenspel staan van een hun- ner doet de kans teloor gaan. Even later is het de voorhoede van Axel die door den bui- tenspelregel een aanval ziet ondenbroken. Een drietal hoekschoppen voor Axel volgen elkaar op en als bij de laatste de bal niet voldoende kan worden weggewerkt, is het Scheele die boven de hoofden der verdedigers heen de bal langs Ruyg weet te plaatsen. De stand is gelijk, nadat er 27 minuten zijn gespeeld. Niet zoodra heeft de middenvoor van De Zeeuwen uitgetrapt of er is voor hen een hoekschop te nemen. Zeer goed genomen komt de bal vlak voor het doel van Axel, de vlugge reehtsbinnen. De Jong kopt evenwel vlak naast het doel. Beurtelings volgen thans eenige aanvallen van beide voorhoeden zonder dat het voor de verdedigers gevaar oplevert. De ploegen ztjn thans volkomen aan elkaar

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1933 | | pagina 2