OEMENGDE BERICHTE5 DOOR EEN AUTO OVERREDEN EN GEDOOD. EEN LANDBOUWER DOOR EEN I" REIN OVERREDEN EN GEDOOD. POGING TOT DOODSLAG TE ROTTERDAM. MIJNHARDT's Zenuw-Tabletten 75 ct Laxeer-Tabletten 60 ct Hoofdpijn-Tabletten 60 ct UITSLAG VERKOOPINGEN, AANBESTEDINGEN, ENZ. SCHEEPVAARTBEWEGING. Het Doorzitten bij Wielrijden en een door de Zon Verbrande Huid, verzacht en geneest men met Do oa 30-60 en 90 ct. Tube 80 ct. Bti Aooth. en Droaisten (Ingez. Med.) Opa en Opoe gegroet van myn U liefheb- bende kleinzoon Dre m." Ik moet ook de groeten doen van Broeder Overste, zeit hij. Hier zijn ze dus. Tot een Woensdag. Kom u vroeg? Erg vroeg asten- blief Opa? Vast en zeker? Ik ben al om half 7 op. Dr6 III." lAmico is 't gin boske om op te eten? Ozoo! Mergen vruug gaai ik op stap. Op de fiets. Trui is weer beter-. M'n boske in aantocht. Gns huiske glaanst as 'n paleske! Uit d'n grond van m'n hart, ok namens de Kanonnier, 'n Zalig Paaschfeest! Veul groeten van ons gebeien, oewen toet a voe DRe. MJX.ITAIR VLIEGTUIG VERBRAND. Te Harskamp hebben naar „De Telegraaf" meldt, militaire schietoefeningen plaats, waar- irij uit vliegmachines op groote sohyven wordt geschoten. Woensdagmiddag, circa twaalf uur, was een machine in de lucht, die eenigen tijd aan deze manoeuvres had deelgenomen. Plotse ling zagen ooggetuigen, dat de motor werd afgezet. Onmiddellijk daarop bemerkten zij een kleine vlam die steeds grooter werd. De piloot, die zich met zijn toestel op een hoogte van ongeveer 500 Meter bevond, ging er ter- stond toe over om te landen. Als een bran- dende fakkel daalde de machine neder. Even vddr het landen sprong een der inzittenden uit het toestel, dat, toen het op den grond neerkwam, over den kop sloeg. De vlieg- machine stond spoedig geheel in brand en was in een dichte rook gehuld. Tot aller verba- zing kon ook de tweede inzittende zich nog uit het brandende toestel in veiligheid stel- len. Beide inzittenden zijn, behoudens enkele onbeduidende brandwonden, ongedeerd geble- ven. Dr. Beumer uit Otterloo en kapitein Van Duren uit Harskamp waren bijna onmiddellijk ter plaatse. Het toestel is totaal door het vuur ver- nield. Omtrent het ongeluk met het milithire vliegtuig, dat Woensdag boven Harskamp verbrandde, wordt aog gemeld: Het verongelukte toestel maakte deel uit van een escadrille gevechtsvliegtuigen, die Woensdagmorgen te half negen het vliegkamp onder commando van den bekenden Holland- Indie-vlieger, den kapitein Van Weerden Poelman, verliet, voor het houden van schiet oefeningen met mitrailleurs boven Harskamp bij Otterlo. Aan boord van een der jaehtvliegtuigen, alien van het type C V, bevond zich als vlie- ger de sergeant-majoor Buwalda en als passa- gier de sergeant Mor6e. Het bedoelde toestel de Fokker 326, was uitgerust met een 12- cylinder watergekoelden Hispano-Suiza-motor, en voorzien van twee door de schroef heen- schietende mitrailleurs. De tocht over land verliep zonder bijzon- derheden; op de Harskamp aangekomen, vin- gen de geveehtsoefeningen aan, waarbij de Fokker 326 opdracht kreeg op eenige schijven op den grond te vuren. Toen te ongeveer half twaalf de Fokker opnieuw op een hoogte van ongeveer 300 meter omlaag „stak", bemerkte de vlieger een kleine onregelmatigheid, die hy echter aan storing in den benzinetoevoer toeschreef. Hij gaf opnieuw gas en in de volgende seconden ontwikkelde zich het drama dat bijna twee menschen het leven had gekost. Plotseling zag de vlieger een geweldige stoomontwikkeling, die van het koelwater afkomstig moest zyn. Deze werd onmiddel lijk gevolgd door geweldige steekvlammen, die over en langs de hoofden van bastuurder en tweeden man streken. De vlieger Buwalda, een geroutineerd vak- man, begreep onmiddell'yk het groote gevaar. Tegen de. vlammen, die oomcgelijk van een carbuatiebrand afkomstig konden zijn, was maar 6§n middel, het z.g. „sight-slipping". D.w.z., dat hij door het vliegtuig omlaag en eterk zijdelings te laten vallen, de vlammen niet recht naar achter, doch op zij wist te wen den. Het gelukte; als laaiende tongen sloegen de vlammen nu zijwaarts, tot buiten den veer- tien meter langen bovenvleugel. Opnieurw trachtte Buwalda, die in deze enkele seconden met buitengewone koelbloe- digheid optrad, rechtuit te vliegen. Weer joegen de vlammen over zijn valheim, vlieg- bril en kin. De toestand van den tweeden inzittende, Mor6e, was nog hachelijker. Vastgebonden in de riemen moest hy ver- trouwen op de tegenwoordigheid van geest van zijn kameraad. Het toestel op deze hoogte, al dan niet met parachute, verlaten beteeken- de een zekeren dood. Maar Moree, die Buwalda langer dan van- daag kent, twijfelde geen oogenblik; kon hun leven gered worden, dan zou Buwalda zyn heele vliegvaardigheid inzetten. Een ontwikkeling van de feiten als deze. laat zich moeilijk beschrijven. Met een snelheid van 100 K.M. kwam het totstel ten slotte aan den rand van het vlieg- veld neer. Sloeg in een greppel over den kop; toen de machine „uitgerold" was, maakten de vliegers vliegensvlug de riemen los en lieten zich uit de machine, waarin ze nu op hun kop zaten, vallen. E6n seconde nogze kropen onder de machine vamdaanmet brandwonden Maar levend! De volgende seconde weerklonk een gewel dige knal, de benzinetanks explodeerden, de half leeggeschoten mitrailleurbanden knetter- den in het wilde wegEnorme vlammen en rookkolommen stegen op. Geen kwartier later was de Fokker 326 een ruine, een hoopje zwarte asch en geschroeid metaal Tn.middels had de commandant van de Hars kamp, dr. Beumer in Otterlo opgebeld. On middellijk ging deze met zijn auto op weg. Zeven minuten later was hij ter plaatse bij de gewonden. Na een parcours over land- en straatwegen... soms moeizaam door de karre- sporen, rijdend dan met een vaart van 100 KM. De verwondingen, hoewel pijnlyk, bleken mee te vallen. Per auto werden Buwalda en Moree naar het huis van den medicus ver- voerd en behandeld. Onmiddellijk hierna vertrokken twee vlieg- tuigen naar Soesterberg met de gewonden aan boord, die na de landing door den vlieg- medischen dienst opnieuw werden onderzocht en behandeld. Daama keerden zij met zieken- verlof naar hun woningen. Omtrent de oorzaak, die door het verbran- den van het toestel niet gemakkel'ijk is vast te stellen, deelde men nog van deskundige zijde mede, dat vermoedelijk de drijfstang van een der zuigers is losgeraakt en daarna door het carter geslagen. De drijfstang moet tovens een benzineleiding hebben stukgeslagen, waarop de groote brand kon ontstaan. DE MOORD TE ECHT. Op last van de justitie heeft dr. Hulst uit Leiden sectie verricht op het lijk van den 45-jarigen arbeider Tonnaer, die Zondagavond nabjj zijn kosthuis te Slek bij Echt met een hoofdwonde werd gevonden, en aan de gevol- gen daarvan is overleden. Inderdaad is gebleken, dat T. een doodelij- ken steek in het hoofd had bekomen. Deze scheen met een klein, doch zeer scherp voor- werp te zijn toegebracht. Op den 23-jarigen K. uit Echt, die Maandag nog door T. als de man die hem geslagen had werd aangewezen, is een klein zakmes in beslag genomen. Het verder onderzoek in deze zaak wordt geleid door de marechaussee. Het 1'ijk is door de justitie vrijgegeven. Donderdagmiddag is te Apeldoom op den Amhemschenweg ter hoogte van de Woesten Hoeve het 7-jarige dochtertje van den heer D. J. Hulsbergen aldaar, door een auto ge- grepen en gedood. De auto werd bestuurd door een monteur uit Amhem. Te Maassluis is Donderdagmiddag het vijfjarig dochtertje van den heer G. van Beest bij het spelen onder een vrachtauto geraakt. Een wiel ging over het hoofd van het kind. Het kind was op slag dood. Op den onbewaakten overweg by de halte Hoevelaken is Donderdagavond om ongeveer 8 uur de 65-jarige landbouwer Gulleker uit Nijkerkerveen met zijn hittewagen door den passeerenden sneltrein AmersfoortApeldoom gegrepen en gedood. Ook de hit werd ter- stoad gedood. De trein had belangrijke vertraging. VALSCHE MUNTERS IN EEN KIPPENHOK. Zoowel in de Duitsche als in de Limburg- sche grensstreek zijn gedurende den laatsten tijd herhaaldelyk klachten geuit over den omloop van valsche Duitsche geldstukken, speciaal van 2 en 5 Mark, wordt uit Venlo aan de „Tel." gemeld. Enkele maanden ge- leden werd een valsche muntersbedrijf in de grensstreek ontdekt, dat in een kippenhok was ondergebracht. Een drietal arrestaties vond hierbij plaats. Thans is de Duitsche Politie er wederom in geslaagd twee arbei- ders, beiden uit Rheydt, te arresteeren, ter- wijl zij valsch geld in betaling aanboden. Op hen werd een 40-tal valsche tweemark- stukken bevonden, alsmede ruim 50 Mark door wisselen verkregen gangbare munt. Na de arrestatie werd onmiddellijk een huis- zoeking bij de arrestanten verricht. Hierbij werden nog ruim 180 valsche twee markstuk- ken en een muntinstallatie ontdekt. De ge- arresteerden zijn in de strafgevangenis inge- sloten. DE ZOOVEELSTE BOERDERIJ IN VLAMMEN. Op de grens van Hooge Zwaluwe en Wa- genberg, gemeente Terheijden, is door onbe- kende oorzaak afgebrand de boerderij van den landbouwer van Cleef. Acht melkkoeien, twee paarden en eenig klein vee kwamen in de vlammen om. Verzekering dekt de schade. Het woonhuis bleef behouden. BAR-WAGENS IN DEN TREIN. Op 15 Mei wordt een hieuwigheid in enkele Nederlandsche treinen ingevoerd; de bar- wagen, welke zal loopen op die lijnea, waar het restauratierijtuig weinig bezoekers trekt. De bedoeling is, naar „Spoor en Tram- wegen" bericht, om zoowel de tegenwoordige gebruikers van de restauratierijituigen als een nieuwe groep reizigers te gerieven. De thans in dieast zynde rijtuigen worden gedeeltelijk verbouwd, zoodat een der twee bestaande af- deelirugen van het restauratie-rijtuig wordt vensaderd in een bar-afdeeling, waar de reizi gers enkele gerechten en dranken tegen ver- laagde prijlzea zullen kunnen verkrijgen. Aan de eene zijde bevinden zich de keuken en een kantoorafdeeling, waarin een ijskast is geplaatst. Langs deze vertrekken loopt een gang, welke toegang geeft tot de bar- afdeeliog, welke een lengte heeft van onge veer 4,50 en een breedte van 1,50 meter. Aan de toonbank zijn verschillende gerechten en dranken te verkrijtgen. De keuken bedient ook de eet-afdeeling in de andere helft van het rijtuig, welke aan 28 personen plaats kan bieden en ongeveer 7 meter lang is. De 21-jarige naaister C. M. L., kreeg in haar woning aan de Leuvehaven te Rotterdam twist met iemand, die haar een bezoek had gebracht over de betaling van eenige gemaak- te verterinyg. Toen de man zich had verwijderd, wilde mej. L. eveneens haar woning verlaten, maar zy bemerkte, dat de 24 kopereci trap- roeden, welke op haar trap hadden gelegen, waren verdwenen. Toen zij de deur uitstapte, kreeg zij plot seling van den nog in de portiek staanden bazoeker eenige slagen met een koperen roe op het hoofd, waardoor zij vrrj emstig werd verwond. De vrouw began luidkeels om hulp te roepen en toen zij ,,Moord!'' begon te schreeuwen, aangezien haar aanrander door- ging met slaan, nam deze de vlucht. Haar buurman, de 19-jarige chauffeur J. J. M., die op het hulpgeroep kwam toesnelien, zakte door een glazen lantaam aan de achter- zijde van het pand en bekwam wonden aan het rechterscheenbeen. huis aan den Coolsingel laten verbinden. Beide gewonden helbben zich in het zieken- Naar den onibekenden bezoeker wordt' een onderzoek ingesteld. EEN OMELET VAN 170.000 LIE REN. Een aware vrachtauto van een transport- maatschappij te Niort, vervoerde een lading van 25 kisten, elk bevattende 60 dozijn eieren. Bij een straathoek remde de chauffeur te plotseling, waardoor de auto in botsing kwtam met een muur, 24 van de 25 kisten met eieren vielen op het trottoir te pletter waardoor een mcnster-omelet ontstond. DOOR EEN ADDER GEBETEN. Henry Sewell uit Stratford, een jongen van 13 jaar, was met een vriendje op zoek naar vogelnestjes, toen zij onder een braamboschje een adder zagen. Zij dachten, dat het beest dood was en Heary parkte het op, waarop het zich om zijn arm kronkelde en hem beet. Een diokter brandde de wond uit, maar niettemin begon de arm op te zwellen, en nu ligt het ventje in levensgevaar in een ziekenhuis. IN BAGGER MACHINE BEKNELD GERAAKT. Te Nieuw Weerdinge is de arbeider H. Springer met een zijner beenen in de meng- piijp van een ibaggermachine geraakt. Er moesten eerst eenige deelen van de machine worden afgezaagd, vddr de ongelukkige uit zijn netige positie kon worden bevrijd. Hij bleek een gelbroken onderbeen en diepe vleeschwonden in het dijbeen te hebben be komen en moest naar een ziekenhuis te Gro- ningen worden vervoerd, meldt de „Msb." De oorzaak van het ongeval is, dat Spr., die iets aan de machine wilde veranderen, haar niet eerst stil zette. Door de tegen woordigheid van geest van den machinist, die onmiddellijk den stoom afsloot, werd erger voorkomen. BRANDSTICHTING Te Bergeijk brak Woensdagnacht brand uit in de woning van den landbouwer P. v. d. B., Het dak stond reeds in brand, toen de bewo- ners gered werden. Het vuur kon nog ge- bluscht worden. Eenigen tijd later ging het onbewoonde huis met stal van den landbou wer E. v. E. in vlammen op. Huis en stal brandden totaal af, maar het vee kon worden gered, aldus de „Msb." Voorts is getracht in denzelfden nacht nog brand te stichten in de boerdery van den landbouwer G. J., echter zonder gevolg. De politie zoekt naar den dader. EEN SNOEPREISJE Twee jongens, respectievelijk 15 en 16 jaar oud, hebben in het Mallegat te Rotterdam een roeiboot gestolen, waarmee zij naar het eiland Van Brieneroord zijn gevaren. Op dat eiland staat een chocoladetentje, welk tentje zij' hebben opengebroken. Zij hebben onge veer den geheelen voorraad chocolade, ge- vulde koekjes, zuurtjes enz. gestolen. Nadat zij zich aan een en ander hadden te goed ge- daan, wilden zij naar huis terugkeeren, maar het was inmiddels ab geworden en de roeiboot lag op het droge. Zij besloten op hoog water te wachten en korten zich den tijd met het ver- orberen van een deel van de gestolen waar. Maar naar mate het later werd en zij meer en meer zoetigheid naar binnen kregen, wferden zij zieker en zieker en tenslotte gevoelden zij zich zoo onwel, dat zrj een roeier aanjciepen, met het verzoek hen naar den overkaat te brengen. De rest van den buit hebben zij op het eiland verstopt. Den volgenden dag kwam de tenthouder bij de Rivierpolitie aangifte doen van den diefstal. Men trok op onderzoek uit en kwam al spoedig terecht by den roeier, die vertelde, dat h'ij twee padvinders had ge varen. Men informeerde eens by de padvin ders, die nog al eens op het eiland komen en men hoorde toen de namen en de adressen van twee jongens, die uit de Padvinderij waren gezet wegens wangedrag. Deze jongens zijn thans aangehouden. Zij hebben een volledige beflcentenis afgelegd. De verstopte buit is opgespoord en in beslag genomen. EEN LIEFDESDRAMA. In een buitenwijk van Parijs, heeft zich een liefdesdrama afgespeeld. Een 24-jarigen kell- ner was door zijn 25-jarige verioofde, mede- gedeeld ,dat zij van het voorgenomen huwelijk afzag, onder voorgeven, dat haar gezondheids- toestand een ibeletsel daartoe vormde. De kellner wenschte er nader met haar over te spreken, kocht een revolver en begaf zich naar den winkel, 'vVaar het meisje werkzaam was. Hrj trof haar op straat aan en riep haar toe: „Als je me niet wilt hebben, schiet ik me dood!" Het meisje moet hem toen spottend ten antwoord hebben gegeven, dat het haar koud liet, of hij dit deed en ook als hij het haar mocht doen. Een woordenwisseling volgde en plotseling greep de kellner zijn revolver en schoot het meisje twee kogels in het achter- hoofd, waarna hy twee schoten op zyn voor- hoofd loste. Het meisje werd emstig gewond naar een ziekenhuis gebracht. De jongeman was slechts licht gewond, daar Zijb hoed de schoten had gebroken. Hij werd in hechtenis genomen en verklaarde, dat hy de revolver alleen gekocht had om zichzelven van het leven te berooven. EEN SMOKKELAAR DOODGESCHOTEN. Op den straatweg SevelenNieuwlcerk heeft zich een tragisch smokkeldrama vol- trokken. Een 30-jarige Duitsche mijnwerker uit de grensplaats Mors, is op de vlucht door douane- beambten neergeschoten en gedood. De smokkelaars waren met hun drieen by Arcen over de grens getrokken en hadden ieder een zak smokkelwaar op den schouder. Zij liepen achter elkaar in de richting van de grens. Nauwelijks waren zy op Duitsch grondgebied gekomen, of zij werden ontdekt door douanebeambten. Deze waren ongeveer met zijn tienen. De douanebeambten maakten zich niet aanstonds kenbaar, doch slopen in een kring om de drie smokkelaars heen. Toen zij de smokkelaars omsingeld hadden, sprong een der beambten op en sommeerde den smokkelaars halt te houden. De smokkelaars dachten alleen aan vluch- ten. Zij gooiden hun pakken af en trachtten zich in het struikgewas langs den weg te ver- bergen; vanzelfsprekend wisten ziij' niet, dat de douane-ibeamlbten hen hadden ingesloten. Nauwelijks maakten zij aanstalten om te vluchten of de douane loste schoten. De eerste schoten misten hun doel. De smokke laars waanden zich reeds veilig, doch weldra werden zij van de eene zijde naar de andere gedreven, als opgejaagd wild. Twee smokkelaars waren reeds gearres- teerd. De ander had zich buiten de armen der douanen weten te houden. Ook hy werd na eenigen tijd ontdekt, vluchtte, maar werd neergelagd. Er speelde zich een hevige scene af tusschen de beide overige gearresteerden en den doaune-beambte, die hun kameraad neergeschoten had. Onmiddellijk werd een geneesheer gewaarschuwd, die het slachtoffer naar het ziekenhuis liet overbrengen. Op weg daarheen is de man echter overleden. EEN MERKWAARDIG VLIEGTUIG- ONGELUK. Elen merkwaardig vliegtuigongeluk, dat wonderbaarlyk goed is afgeloopen, heeft zich bij Litt'lehampton, voorgedaan. Majoor-vlie- ger W. Helmore, die voornemers is met Sir Alan Oolbham een vliegtocht zonder tusschen- lading te ondememen van Engeland naar Australie, nam proeven met het bijivullen van benzine in de lucht. De proef werd genomen boven de zee tusschen Littlehampton en Bog- nor. Cobham vloog met zijn toestel over dat van Helmore heen en liet een touw zakken waaraan een benzinetouis verbonden was. De afstand tusschen beide vliegtuigen was tus schen de zes en negen meter. Toen Cobham het touw had laten zakken, manoeuvreerde Helmore zoo, dat zijn mecanicien het grijpen kon. Dit lukte, doch plotseling moest de man het touw los laten, dat naar achterea schoot en zich vastkronkelde rond den staart van Helmore's toestel, dit schoot dadelijk met den neus omlaag en bleef zoo wel een minuut han- gen. Toen brak het touw. Helmore's toestel plofte als een steen omlaag, maar hij wist het nog tijdig, ongeveer 50 M. boven het zeevlak op te vangen en weer in rechten stand te brengen. HET VERGAAN VAN DE AKRON. Reuter meldt uit Washington, dat het kust- wachtschip Tucker, het lijk van McCord heeft geborgen, die op den laatsten tocht van de Akron het bevel voerde. In zijn jaszak zyn aanteekeningen over het verloop van den laatsten tocht gevonden. Ook het lijk van Berry, een der slachtoffers van de ramp met de Akron, is gevonden. Berry was de commandant van marinelucht- vaartstations en maakte den tacht van de Akron mede als passagier. Tot nu toe zijn slechts drie lijken geborgen. Het wrak gevonden? De Amerikaansche sleepboot Sagamore meldt, dat zij in de nabijheid van het vuur- schip Bamegat een onder water liggend wrak gevonden heeft, dat klaarblijkelijk het wrak is van de Akron. Het wrak zal worden gelicht en naar land gesl-eept. Andere schepen hebben intusschen verdere wrakstukken van het ver ongelukte luchtschip gevonden en ook het losr- boek. HET AUTO-DRAMA TE GOGH. De vorige week in den nacht van Zaterdag op Zondag heeft er in de Marienwasserstrasze te Gogh een afschuwelijk auto-ongeluk plaats gehad, waarvan mevrouw L. uit Nijmegen, gelijk reeds eerder gemeld is, het doodelijk slachtoffer is geworden. Omtrent dit drama vemam ,,De Tijd" van personen, die het ongeluk van naby gevolgd hebben, dat dit auto-ongeluk een zeer tragisch verloop gehad heeft. Mevr. L. was met de heeren H. en V. H. uit Nijmegen in den nacht van Zaterdag per auto naar Dusseldorf ge- gaan. Onderweg sloeg men te Gogh een ver- keerden weg in en kwam terecht in de Marien wasserstrasze, een bijna onibegaanbaren rijweg welke ongeveer anderhalve meter hooger ligt dan het akkerland, dat daaraan grenst. Toen de bestuurder H. uit Nijmegen bemerkte, dat hij op de verkeerde route was, heeft hij plot seling geremd en wel met zulk een kratht. dat de wagen in den zanderigen bodem sldpte en over den kop sloeg. De auto kwam terecht op het anderhalven meter lager gelegen bouwland, terwijl de drie inzittenden als vogels onder het net kwamen te liggen. Het drietal was niet bij machte den open wagen op te ldchten. De twee heeren konden zich nog vrij bewegen, maar mevr. L. lag met haar hals en hoofd bekneld tusschen den kant van het autoportier en den zanderigen grond. De drie ogelukkigen riepen om hulp, maar kregen in het diepnachtelijk uur geen gehoor. Wel moet het ongeval bemerkt zijn door eenige smokkelaars uit Gogh, maar daar deze meen- den, dat daar douane-beambten in hdnderlaag lagen, meidden zy de plaats van het ongeluk en gingen de grens over. Eerst na een half uur kwamen de smokke laars terug en werden toen de redders van de gevangen zittende passagiers. Een kwar tier tevoren was mevr. L. gestikt, zoodat het slachtoffer als het ware een marteling van bijna anderhalf uur heeft moeten ondergaan, zonder dat haar mede-islachtoffers in staat bleken haar te helpen. De chauffeur H. werd door de politie te Gogh in arrest gehouden, onder beschuldiging van dood door schuld en van autobesturen zonder rijtoewijs. Hem werd ten laste gelegd op den gevaarlyken weg te hard en te snel geremd te hebben. H. werd naar den Zwanentoren te Cleef overgebracht en bleef daar tot Zaterdagavond in voor- arrest. Na het stellen van een tamelijk hoo- gen borgtocht van 16.000 R.M. werd hij op vrye voeten gesteld. De Duitsche rechter zal nog een vonnis moeten vellen over den chauffeur H., die het ongeluk, volgens de justitie, zou moeten hebben veroorzaakt. MISLUKTE OPSTIJGING VAN EEN RAKET. Zaterdagmiddag zou op de Duhnerwatt by Cuxhafen de bestuurbare raket van den con structed Zucker worden afgeschoten. Auto- riteiten en per waren uitgenoodigd, terwyl een menigte van eenige duizenden nieuwsgie- rigen door de politie op een afstand moest worden gehouden. De raket zou in de rich- ting Neuwerk geschoten worden, daar met behulp van een valscherm een postzak neer- laten en dan naar de plaats van opstyging terugkeeren. Met een geweldig gesis en geknal en een staart van vuur en rook schoot de tor- pedovormige raket in een steile bocht omhoog, sloeg toen echter tweemaal over den kop en kwam op een afstand van ongeveer 35 meter weer op den grond terecht. Het toestel werd emstig beschadigd. Constructed Zucker wijt de mislukking aan een te kleine hoeveelheid ontplofbare stof. Het staat nog niet vast, of de proef herhaald zal worden. EEN GEHEIMZINNIG MEISJE. Een waas van geheimzinnigheid hangt om een 15-jarig meisje, dat sedert 31 Maart j.l. verpleegd wordt in het Westminster hospitaal te Londen. Zij zegt, dat zij Rosemary Terry heet en op school was in een met name genoemde in- stelling te Southampton. Tot twee weken ge- leden had zij ingewoond bij een tante te Southampton; toen ging zij met haar vader naar Londen en woonde daar ergens in Vic toria. Daar viel zij door een glazen lichtraam op een dak en later wend zy, naar haar ver- klaring door een vriendin naar het ziekenhuis gebracht. Zij beweert ook, dat zij zich niet kan begrypen, waar haar vader nu is en waarom hij haar niet komt opzoeken. Haar verhaal lykt allesbehalve in avereen- stemming met de feiten te zijn. Het is de politie n.l. gebleken, dat de door haar opge- geven school te Southampton niet bestaat en evenmin, dat een tante van het kind aan het opgegeven adres daar ter stede woont. Zeifs twijfelt men eraan, of het meisje ooit te Sout hampton gewoond heeft. Een zonderlinge omstandigheid is voorts, dat in haar zak een papier is gevonden met de adressen van eenige Londensche zieken- huizen en een opgave van de straten er om heen. Toen het meisje in het ziekenhuis werd op- genomen, was haar kleeding gescheurd; haar rug was gekneusd en zij had sneden aan ar men cn beenen. Zij beweerde dat zij een kat had hooren miauwen toen zij in bed lag en op hat dak geklommen was om het dier er af halen, waarby zij uitgegleden en door het raam gevallen was. Haar vader had haar gehol- pen om de wonden te verbinden en toen was zij' weer naar bed gegaan. Den volgenden dag zei hij, dat hy naar Reading ging en zij ging met de dochter van de hospita een fiets- tochtje niaken. Toen is zij gevallen en werd zij door Ida, zoo heette liet meisje, naar het ziekenhuis gebracht. Dit meisje wilde niet mee naar binnen gaan en is nooit weer terug- gekomen. De politie staat hier voor een raad- sel, maar zet haar onderzoek voort. 3 COMMUNISTEN DOODGESCHOTEN. Uit Munchen wordt gemeld, dat vier in het concentratiekamp Dachau opgesloten commu- nisten een poging tot ontvluchting hebben gedaan. Daar zij zich niet stoorden aan het halt-geroep van de wachtposten, losten daze schoten op hen, waardoor drie cammunisten zijn gedood en de vierde emstig is gekwetst. Bij Apoth. en Drogisten (Ingez. Med.) TER NEUZEN. Woensdag werd alhier in het Hotel du Commerce door den architect L. de Bnijjne aanbesteed het bouiwen van twee woonhuteen aan de Burgemeester Geillstraat te Ter Neuzen. Ingeschreven werd als volgt: lste perceel. Metselwerk: P. W. Nieuwelink, Ter Neuzen. f 4357 H. J. van de Velden, Ter Neuzen, 4170 Gebr. Van Driessche Lamswaarde, 3997 G. van de Velde, Ter Neuzen, 3990 M. W. Nieuwelink, Hoek, 3989 2de perceel. Timmer- en ijzerwerk J. Kolijn, Ter Neuzen, 3593 D. Verlinde, Ter Neuzen, 3168 J. van der Bent, Ter Neuzen, 3083 J. C. Rinders, Hoek, 2994 Kr. Dieleman, Zaamslag, 2810 P. A. Mielen, Ter Neuzen, 2760 J A.. Krieckaert, Hengstdyk, 2697 3de perceel. Loodgieterswerk: Gebr. Van Rijn, Axel, f 575 4de perceel. Glas-, verf- en behangwertc: C. WisseGalle, Zaamslag, 673 A. van Duijsse, Ter Neuzen, 635 D. R. Riemens, Zaamslag, 625 C. Dees, Zaamslag, 580 5de perceel. Electrisch licht: C. P. Kramer, Ter Neuzen, 187 W. Hamelink, Ter Neuzen, 169 Perceelen 1 en 2 geeombineerd: J. Kolijn, Ter Neuzen, 8474 J. van der Bent, Ter Neuzen, 7410 C. H. H. Wisse, Zaamslag, 6952 Firma Wed. v. d. Poel Zns, Lamswaarde, 6880 J. H R'ijnberg, Ter Neuzen, 6850 Gisteren werd door bovengenoemden architect aanbesteed: het bouwen van een woonhuis asm de Weststraat te Philippine. Ingeschreven werd als volgt: lste perceel. Metselwerk: H. van Steenbergen, Philippine, f 1945 M. J. Kaas, Philippine, 1929 P .J .Kaas, Sas van Gent, 1873 Cam. J. A. E. Kaas, Sas van Gent, 1755 gegund. 2de perceel. Timmerwerk: A. Roegiers, Philippine, f 1190 F. Haers, Philippine, 1060 J. Taelman, Philippine, 937 3de perceel. Loodgieterswerk: A. Pieters, Philippine, 95 F. J. Kool, Sluiskil, 89 A. Nicolle Zn, Westdorpe, 84 L. Slock, Sas van Gent, 79 4de perceel. Glas- en verfwerk F. de Krijger, Philippine, 237 A. de Krijger, Philippine, 225 J. Uitenhoeven, Philippine, 215 Massa: L. L. Martens, Hoofdplaat, 8313 F. Haers, Philippine, 3310 Perceelen 1 en 2 gecambineend: A. Roegiers, Philippine, 3090 L. L. Martens, Hoofdplaat, 8008 Perceelen 2, 3 en 4 geeombineerd: J. Taelman, Philippine, 1199 gegund. COSPERATIEVE VRUCHTENVEILING ..ZEEUWSCH-VLAANDEREN" G^\. TE TER NEUZEN. Veiling van 12 April 1933. Kropsla 41 tot 50 ct. per 10 krop. Rabarber 6 tot 10 ct. per bos. Radijs 4 tot 5 ct. per bos. Spinazie 6 tot 12 ct. per K.G. Witlof 2 tot 16 ct. per K.G. Prei 8 tot 15 ct. per bos. Bloemkool 11 ct. per stuk. Uien 2 tot 3 ct. per K.G. Tulpen (gesneden) 31 tot 41 ct per 100 stuka Narcissen 5 tot 8 ct. per bos. Kalkoeneieren 5 ct. per stuk. Eendeeieren /2 tot /2,10 per 100 stuks. Kipeieren 2 tot /2,03 per 100 stuks. Voor Sluiskil: 12 April. Eng. s.s. SPEED- FAST, 1100, ledig, Zeabrugge. 13 April. Nederl. sa DELFSHAVEN, 8256, ledig, R'dam. Van Sas van Gent: 12 April. Eng. B.S. MAGDALENA, 1842, ledig, New-Castle. Voor Gent: 12 April. Eng. s.s. TUR QUOISE, 235, ledig, Portsmouth; Noorsch s.s. FOYNA, 999, pyriet, Thamshavn; Eng. as. CROHAM, 154, ledig, Ohattam; Nederl. m.a. CORNELIA B., 264, pekkolen, Preston; Eng. s.s. ASPEN, 123, ledig, Londen; Duitsch s.s. MARTA, 295, aardappelen, Danzig; Duitsch s.s. MAIN, 539, ledig, Londen; Russ. s.s. IHNEN, 1379, vlas, Moermansk. 13 April. Eng. s.s. PANDION, 999, stukg., Antwerpen; Duitsch s.s. SPECHT, 355, ledig, Boston; Eng. s.s. DONA FLORA, 292, kolen, Blyth; Nederl. m.s. ANTARES, 126, oud- papier, Londen; Eng. s.s. GREENBATH, 842, kolen, New-Castle; Nederl. m.s. EBAN, 187, bout, Rostock; Eng. s.s. ORIOLE, 217, stukg., Londen; Russ. s.s. SVTR, 1350, vlas, Lenin grad; Eag. s.s. GALA, 605, stukg., Leith. Van Gent: 12 April. Eng. s.s. ORTOLAN, 202, stukg., Londen; Eng. s.s. MERSEY, 438, stukg., Goole; Duitsch s.s. KURLAND, 770, ledig, Emden; Duitsch s.s. ANNI AHRENS, 554, ijzer, Gdynia; Duitsch m.s. GUSHI, 72, ledig, Emden; Eng. s.s. GHARLWOOD, 600, ijzer, Newport. 13 April. Noorsch sjs. BOR, 552, ledig, Ant werpen; Russ. s.s. MICHAIL FRUNZE, 1232, restant, R'dam; Nederl. m.s. CORNELIA B., 264, ledig, Antwerpen; Noorsch sj. EIKA 3, 655, fosfaat, Oskarsham; Eng. s.s. CROHAM, 154, fosfaat, Boston; Spaansch s.s. LUCHANA, 1898, ledig, Swansea; Nederl. s.s. MERWEDE, 181, ledig, Antwerpen; Noorsch s.s. AQUILA, 1101, ijzer, Newport.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1933 | | pagina 6