GEMENGDE BEBICHTEN. HET HANENGEVECHT IN WESTMORM- LA NJ). der bijdragen en werd ook het gerucht ver- apreid, dat er belangrijke bedragen, die de gemeente voor haar lager onderwijs in reke- ning moet brengen, om tot de kostenbereke- ning te komen, zouden verzwegen zijn. Toen zij bij burgemeester en wethoud e rs in confe- rentie waren, hebben zij de gelegehheid aan- gegrepen, orn die kwestie ter sprake te bren gen, ofschoon bet bedrag der vergoeding door den gemeenteraad reeds was vastgesteld. Burgemeester en wetbouders badden van een en ander geboord en hebben toen alles nog eens nauwkeurig nagegaan en berekend wat er volgens hen behoorde te worden in reke- ning gebracht, en waarover naar bun oordeel ook geen verschil van opinie kan bestaan, en Icwamen tot de conclusie dat de berekening juist is. Zij badden ook geen voomemen die berekening in misleidenden vorm op te stellen, want dat loopt nergens anders op uit dan op een reprimande van den raad. De vergadering met de scboolbesturen op 17 Februari was dus belegd om te spreken over het tijdelijk voorschot voor 1933. Naar nader bleek, was uit de scboolbesturen iemand aangewezeodie in die vergadering het Ver mel de gerucht zou ter sprake brengen. Men was wel overtuigd, dat dit buiten de orde der vergadering zou zijn, maar rekende op de gemakkelijkheid van den voorzitter, die wel geen bezwaar zou maken dat ook te bespre- ken. Nu, spreker heeft er ook geen bezwaar tegen gehad, dat men, behalve over de uit- betaling van het voorschot, ook gesproken heeft over de berekening, die tot het vast- stellen van dat bedrag aanleiding heeft ge- gerven, al was het ook, dat hij niet terstond kon beschikken over alle stukken om de be- zwaren der heeren te weerleggen. Er bleek bjj die gelegenheid, dat de heeren nogal zwaar geladen waren. In die stemming van overlading gaven de heeren te kennen, dat, indien hen thans geen afSoende inlichtin- gen konden worden gegeven waaruit bleek hoe het eigenlijk was, zij in hooger beroep zouden gaan. Die stelling vond spreker jammer, want indien ze geen gebruik hadden gemaakt van de omstandigheid, dat ze met een goeden voorzitter te doen hadden, dan hadden de heeren heelemaal geen kans gehad met hun bezwaren voor den dag te komen. Wel bleek al spoedig, dat ze waren gaan varen op het kompas van een schipper waar- van reeds in het verleden meermalen is ge- bleken dat het niet altijd een betrouwbaar kompas was. Natuurlijk is het mogelrjk, dat men wel eens van het goede pad afwijkt, maar men dient dan toch steeds grond cnder de voeten te hebben. Toen burgemeester en wethouders echter den toestand overzagen, vonden zij het jammer, dat die menschen op deze wijze in zee waren gegaan. De scbool besturen meenden dat er niet voldoende be rekend was hetgeen voor het onderhoud der openbare scholen was besteed, dat dit evenzoo was met het verzekeringsfoedrag, en vooral meende men dat de berekening van de kosten die voor de gemeentewerklieden, wanneer zij in de scholen werken, aanmerkelijk hooger moest zijn. Aan het slot der bespreking werd door de vertegenwoordigers gevraagd, of bur gemeester en wethouders bereid zouden zijn de juiste cijfers daaromtrent mede te deelen. Spreker heeft toen geantwoord, daartegen geen bezwaar te hebben. Daarop is de zaak door burgemeester en wethouders behandeld en is hun rapport ver- schenen. De ccnclusie daarvan is, dat zij zich niet geroepen gevoelen den raad te adviseeren terug te komen op het genomen besluit. De berekening is zo<5 juist, dat daaraan niet ge- tomd behoeft te worden. De bezwaren der opposanten waren: dat de cijfers der brandverzekering niet juist waren weergegeven, en dat een man van de ge meente wel 400 uren in de school had gewerkt, die niet in rakening waren gebracht. Omdat de heeren hadden te kennen ge- geven voomemens te zijn in beroep te gaan, moesten burgemeester en wethouders bezwaar maken, hen nader met de cijfers op de hoogte te brengen. Toen kregen burgemeester en wethouders bezoek van 3 raadsleden, die in een school- bestuur betrokken zijn, benevens nog een vierde raadslid, die tegenover burgemeester en wethouders stond, en van meening was, dat de zaak niet goed was geregeld, welke kwa- men vragen inzage te mogen nemen van de berekeningen van burgemeester en wet houders. Burgemeester en wethouders hebben hen toen moeten antwoorden, dit niet te kunnen doen. Het ligt toch voor de hand dat men z'/h tegenpartij, die het voomemen heeft te ken nen gegeven, ons te gaan bestrijden, de wapens niet in ue handen gaat geven? Toen helhben de heeren, als raadslid, inzage gevraagd van de rekening. Toen konden bur gemeester en wethouders, al gevoelden ze dat dit pijnlijk was, in het vooruitzdcht van dat hooger beroep, toch evenimin aan die heeren hunne cijfers geven? Burgemeester en wet houders hebben cnder die omstandigheden de lijn scherp moeten trekken. Ze hadden toen te doen met een tegenpartij van de gemeente en ze moeten zorgen, dat deze geen kans Itreeg kennis te nemen van hun cijfers, wegens het gevaar, dat men hen daarmede later bij gedeputeerde staten zou bestrijden. Uit de verdere debatten is gebleken, dat de heeren zich denkelijk bij de beschikking van den raad hebben neergelegd. En nu wat betreft de cijfers. Er werd nauiwelijks beweerd, dat het bedrag voor brandassurantie ad f14,31 foutief was, dat (bou wel een omwisseling van cijfers zijn en 41,31 moeten zijn! Tegen zoo'n bewering rait op een gegeven oogenlblik weinig te zeg- gen. Een schrijffout is mogeijjk. Het onder- zoek heeft echter uitgewezen, inderdaad juist is. Toen werd ter verdediging gezegd, dat het vrooger 41,31 geweest was, hetgeen ook niet juist is, aangezien over 1928 f 10,76 en over 1929 f 11,06. Toen werd een onderzoek ingesteld omtrent het groote aantal uren, dat de gemeentewerk lieden in de openbare school zouden gewerkt hebben. En wat bleek nu? De gemeente werkman Van Doeselaar te Sluiskil (het ging in deze ook over school D aldaar) is sinds 1916 aannemer van het schoonhouden van de school. Nu is het voorgekomen, dat deze in den winter, als de kachels gestookt worden, na half 8 uur, alzoo op een tijdstip dat zijn dlenst bij de gemeente is aangevangen, nog in de school werkzaam was. Van Doeselaar heeft aan burgemeester en wethouders mede gedeeld, dat de vorige gemeentebouwmeester, de heer Doornbos hem daarvoor toestemming had verleend. De laatste heeft dat ontkend, en de man heeft dat dus ten onrechte gedaan, in elk geval wordt hij voor het schoonhouden betaald en dit bedrag is in rekening gebracht. De man heeft, zonder dat daarvan iets bij burgemeester en wetbouders bekend was, mis- bruik gemaakt van gemeentetijd. Dit kan niet in rekening worden gebracht, bovendien zou dan voor het schoonhouden dubbel betaald worden. Bovendien was op de rekening reeds ge- plaatst f 200 van het loon der vaste werklie- den voor werkzaamheden ten dienste van het onderhoud der scholen. Het is den schoolbe- sturen, die dit bedrag wel wat laag vonden, ontgaan, dat bovendien nog in rekening is ge bracht 380,21, voor arbeidsloonen aan los personeel, voor over-uren van Smolders /8,10, en nog eens voor denzelfde 7,65. Indien de post waarvoor nu 200 is berekend minutieus zou berekend zijn geworden, dan zou deze zeker lager dan dat bedrag zijn ge/bleven. Voor het schoonhouden wordt betaald f 140, welk bedrag ook op de rekening te vindec is. Burgemeester en wethouders zijn zeer ver- wonderd geweest, dat de schoolbesturen op zoo'n los gerucht een dergelijke zaak hebben opgezet. Resumeerende kan dus gezegd worden dat het raadsbesluit juist is; al de bedragen, die in de berekening zijn opgenomen zijn volkomen juist. De mogelijkheid bestaat natuurl jk, dat ook burgemeester en wethouders zich kunnen vergissen, maar dan moet men hun diit op goede gronden aantoonen. Er is geen be zwaar dat men opkomt voor het recht der btjzondere scholen, evenzeer als burgemeester en wethouders staan voor het recht der ge meente, men moet dan echter gegronde mo- tieven, geen geruchten aanvoeren. Het zal nu wel duidelijk zijn, dat er van burgemeester en wethouders geen nader voorstel komt. De heer DE JONGE verklaart, dat het hem genoegen doet, dat de voorzitter een en ander zoo netjes en duidelijk heeft kunnen uiteen- zetten, en dat nu duidelijk blijkt, dat heel die beweging als een zeepbel is uiteengespat. De heer DE JAGER herinnert, dat hij de behandeling der gemeentebegrooting was toe- gezegd, dat over de uitkeering van het bedrag volgens art. 72 in veriband met art. 10 der L.O. wet met de schoolbesturen overleg zou ge- pleegd worden. Na dien is de gemeentereke- ning over 1930 verschenen en werd aan den raad een voorstel gedaan tot vaststelling van het voorschot voor 1933, dat de bevrediging van den raad kon hebben. Ondertusschen is aan de schoolbesturen iets medegedeeld dat verkeerd is opgeivat of ver- keerd begrepen, dat bwijfel deed ontstaan omtrent de cijfers der berekening. Het ging niet alleen over Van Doeselaar maar er werd ook gesproken over werken van Smolders aan het plafond in school D. Een en ander riep bij enkele schoolbesturen de gedachte wakker, of wel alles in rekening werd ge bracht, zooals het behoort. Een en ander werd in de conferentie met burgemeester en wet houders ter sprake gebracht en die had een dusdanig verloop, dat burgemeester en wet houders ten slotte niet genegen waren omtrent de cijfers inliohtingen te geven. Spreker heeft toen de twijfelachtige eer gehad, om met nog 2 collega's, Zaterdags ter secretarie te gaan informeeren of de 4 raadsleden inzage konden krijgen van de cijfers. De waamemende secretaris, de heer Dregmans, heeft toen een en ander medegedeeld, maar kon niet verder gaan. Des avonds heeft spreker zich toen bij den gemeente-secretaris vervoegt, en hem de vraag overgebracht, onder mededeeling van hetgeen reeds was gedaan. De secretaris heeft hem toen gezegd, dat de heer Dregmans, als hjj inlichtingen verstrekt had, een repri mande verdiende, want dat hij moest weige- ren, inzage van archiefstukken te verleenen. De 4 raadsleden konden het aan burgemeester en wethouders aanvragen, die dan daarover zouden beschikken. Spreker en zijn medeleden der commissie hebbea zich daarbij neergelegd en spreker heeft geadviseerd het beroep op gedeputeerde staten te laten varen. Spreker waardeert het ten slotte ten zeer- ste, dat de heer De Jonge in deze vergadering zijn vraag heeft gesteld, omdat als gewolg daarvan op deze zaak een zuiver licht is ge- vailen. De heer SCHEELE: Zouden jullie het dan niet gedaan hebben? De heer DE JAGER: Daarover is gedacht: ik ben echter ten hoogste dankbaar, dat het gedaan is en ik hoop nu maar, dat de zuivere cijfers in de notulen zullen worden opgenomen, opdat voor ieder duidelijk is, dat de zaak zuiver staat. De heer COLSEN verklaart, ofschoon geen deel van een schoolbestuur uitmakende, in deze kwestie ook betrokken te z'jn geworden Hij meent, dat er in zeker opzicht toch een verkeerd licht op deze zaak wordt geworpen, n.l. op den gemeentewerkman van Sluiskil. Deze heeft de school aangenomen. Nu frap- peerde het, dat, ofschoon die school 4 lokalen had, deze werd aangenomen voor 140 's jaars. Het was in den tijd zegt spreker dat we in de school nog verschillende ver- gaderingen hielden, dat de man des morgens ongeiveer half negen uur nog bezig was met het aanmaken van kachels. De gemeente bouwmeester, de heer Doornbos, was er toen ook en moet dus hebben gezien, dat de man in den tjjd der gemeente, daar nog aan 't werk was. Hij heeft dit, volgens Van Doe selaar, ook goedgevonden, aangezien de man niet te veel van de school had. Die gemeente- houiwmeester zegt nu wel, dat hij daarvoor nooit toestemming heeft gegeven, maar die keer waarvan spreker zooeven gewaagde was het wel ai kwart voor 9 uur en moet het hem dus opgevallen zijn, dat de man nog met de kachels bezig was. Die werkte dus in den winter zeker 1 of 2 uur van den gemeentetijd in de school. Het zou ook anders niet mogelrjk zijn, dat hij die school met 4 lokalen voor 140 per jaar kon aannemen. Hij deed dat al 10 of 11 jaar en de heer Doornbos wist, dat Van Doeselaar 's morgens in gemeentet'e'd de school onderihield. Hij vindt het nogal erg, dat men nu dien gemeentewerkman tegen den gewezen gemeentebouwmeester is gaan uit- spelen. Men kon wel voorzien, dat die zou zeggen er niets van te weten. De heer DE JONGE: Dat heeft niets met de zaak te maken. De heer COL.SEN: Dat heeft er wel dege- lijk mede te maken, want wanneer de man de school des morgens niet in gemeentetijd mag onderhouden, kan hjj het onmogelijk voor f 140 doen, dan zou de aannemingssom dus hooger zijn en moest er ook meer in rekening gebracht worden. Als de gemeentebouw meester zich op het standpunt stelt, dat hrj geen vergunning gegeven had, had hij dien beiwusten morgen den man ook moeten te kennen geven, dat hij daar des morgens niet meer modht komen, dat hij fraude pleegde. De VOORZITTER: U is onvoorzichtig ge weest, door deze zaak aan de schoolbesturen voor te stellen alsof er misleiding zou zijn aan onzen kant. U hebt toch kunnen voorzien, dat, zoodra u Van Doeselaar in het geding braoht, dit tot een verklaring zou moeten komen. Van Doeselaar is daarover door ons ook niet lastig gevallen, alleen is hem te kennen gegeven, dat htji dat niet meer mag doen. Muur u hebt het aan de schoolbesturen voorgesteld, alsof door ens een groot bedrag zou zijn verzwegen. De heer OOLSEN: Aangezien dat geregeld voorkwam, moesten wij aannemen, dat hij daar elken morgen als gemeentewerkman in luttel bedrag betaald, als men dan nagaat wat de heer Noibels voor het schocnmaken der bijzondere school moet betalen. De heer SCHEELE: Hoe groot is dat ver schil dan wel? De heer OOLSEN: 34. De heer SCHEELE: Dat is wel de moeite! De heer OOLSEN: Maar die school heeft ook een lokaal minder. De VOORZITTER meent, dat na deze be- sorekingen blijken zal, dat ieder rustig kan zjjn. Overeenkomstig het verlangen van den heer De Jager kunnen we voliedige cijfers mededeelen. De berekening is als volgt: Openbaar gewoon lager onderwjjs. a. Kosten van het instandhou- den van schoolgebouwen, alsmede van terreinen voor het onderwijs in lichameljjke oefeningen f 1257.17 Arbeidsloonen aan los per- soneel voor onderhouds- werkzaamheden aan de scholen 380,21 Diverse leverlngen en werkzaamheden aan de scholen 68,81 Schoonmaken der gym- nastieklokalen 5, Overuren P. J. Smolders 8,10 Leveringen J. J. Verlinde, smid 11,40 Leveringen en werkzaam heden Gebr. Guequierre 16.85 Onderhoud en werkzaam heden J. J. Hangoor, schil- der 43,13 N.V. Burgers Verwar- mingsindustrie Eindhoven, leveringen en werkzaam heden 29,51 Alsvoren 91,05 J. J. Hangoor, schilder, aannemingssom school C 133,— Gebrs. Scheele, metselaar, Sluiskil, aannemingssom schoonmaken en verfwerk school D 425, L. Breepoel en C. Vermast, leveringen 26,26 G. Devriendt, leveringen 3,36 N.V. „De Hoop", plafond- riet voor school D 1,50 Div. leveringen school D 6,34 Overuren P. J. Smolders 7,65 1257,17 b. Onderhouden van schoolmeu- belen Gebr. Guequierre, leverin gen 21, N.V. Huijgens en Wessel's Ing. Bureau Amersfoort, leveringen 83,50 Diverse leveringen 74,33 Idem 3, J. C. Scheele, maken gor- dtjnen 3,50 J. J. Doorenbos, vracht school D 2,30 187,63 f 187,63 c. Aanschaffen en onderhouden van schoolhoeken, leermiddelen en schoolbehoeften 1880,25 Fa. P. J. van de Sande, aanbesteding leermiddelen en schoolbehoeften /1033.29 Mej. C. L. Nobels, idem handwerkbenoodigdheden 142,50 M. de Jonge, inbinden schoolhoeken 2,55 Idem levering schoolhoe ken en leermiddelen 701,91 1880.25 d. Verlichting, verwarming en schoonhouden van schoolgebouwen J. v. d. Sneppen, schoon houden school A 370, J. Meeusen, schoonhouden school C 350,— W. H. van Doeselaar, schoonhouden school D 140, S. de KokKolijn, schoon maken gymnastieklokaal 23,75 J. Berkman-Dieleman, als voren 10, N.V. P.Z.E.M. stroomleve- ring 15 Juni-15 Sept. 4,— Idem le kwartaal 31,07 Idem 15 Sept-15 Dec. 10,80 Idem 1 Aprii-15 Juni 9,25 Idem school D le kwartaal 8,55 Idem 2e kwartaal 1,20 Idem 3e kwartaal 1,20 Idem 4e kwartaal 2,60 Cokesfabriek levering co kes 70,— Idem 84, Idem 70, Idem 26, Idem 13, Idem 26, Joz. Hamelink, levering kolen school D 84,60 Levering kolen diverse per- so&en 67,50 A. AdriaanssensBurjs- rogge, levering kolen 9,50 Idem 25,50 Idem 5,70 A. van Aerde, levering kolen school D 7,75 L. Dieleman, vervoer cokes 9,— J. J. Doorenbos, hrj voor schot betaalde vracht 8, Idem 8,94 Idem 3,05 Idem 4,49 f 1485,45 f 1485,45 e. Brandwaarborg 14,31 f. Kosten van schoolbibliothieken 133,05 M. de Jonge, levering schoolhoeken 108,45 M. de Jonge, inbinden tooeken 3, Fa. P. J. van de Sande, levering boeken 21,60 133,05 g. Advertentiekosten Fa. P. J van de Sande, aangifte leerlingen Herinnering schoolgeld Aanbesteding schoonmaken en verven school D Thieme en Cie te Zutphen, oproeping onderwjjzeres aan school D Idem hoofd school D 46, 3,20 2,40 3,80 16,80 19,80 f 46,— h. Gedeelte der jaarwedden van de vaste werklieden voor het ver- richten van werkzaamheden ten behoeve van het onderhoud der schoolgebouwen 200, i. Administratiekosten ad 0,50 per leerling 251,13 j. Reiskosten 38,90 Autohuur wegens bezoek sollicitanten onderwijze- res school D 38,90 k. Portokosten 11,68 school C 6,40 school D 5,28 f 11, Totaal f 5505,57 De heer DE JAGER verklaart, dat hem nu alles duidelijk is. Hjj zou nu echter graag ingelicht worden, of, wanneer in de toekomst een of meer raadsleden inzage van stukken of reken'ingen vragen, die inzage positief ge- weigerd of wel toegestaan zal worden. De VOORZITER geeft te kennen dat, zoodra de stukken in den raad zijn afgehandeld, deze tot het archief behooren en dus herusten onder beheer van den bewaarder daarvan. Zij kunnen dan alleen met maehtiging van bur gemeester en wethouders ter inzage verstrekt worden. Indien burgemeester en wethouders een aanvraag om inzage ontvangen, zullen zij iedere aanvraag objectief beoordeelen. Zij zullen in sommige opzlchten ook rekening met omstandigheden moeten houden. Indien er b.v. gevaar bestaat dat de stukken zouden kunnen worden gebruikt ten nadeele der ge meente, zal cen college toch eenige reserve in acht behooren te nemen. Er bestaan echter niet altijd reden om te wedgeren. De heer DE JAGER: Dan weet nu ieder, waaraan hij zich kan houden. De heer SCHEELE acht het gelukkig, dat de heer De Jonge deze zaak heeft aangesne- den, aangezien nu alles goed is verioopen. Hrj heeft altijd het gervoel gehad, dat Burgemees ter en Wethouders in deze zeer sterk stonden. Toch kan er wel eens verschil van gevoelen bestaan. Hrj heeft zich ook op het standpunt gesteld, om de schoolbesturen ter wille van een goede samenwerking, ter wille te zijn ten einde naar budten geen verkeerden indruk te vestigen. Hij heeft gezegd: geeft ze het voile pond en het recht om de stukken in te zien, men behoefde ze daarvoor niet uit handen te geven, maar kon terstond de posted aanwijzen waar het over ging en dan was de zaak ineens tot een goed einde gebracht. De heer HUIJSSEN verklaart ook behoort te hebben tot de commissie uit de school besturen, die door de gehoorde mededeelingen den indruk had gekregen dat de berekeningen over de jaren '28. '29 en '30 niet juist waren. Men had die besturen toch ter conferentie direct van hun ongelijk kunnen overtuigen De VOORZITTER: Er is toen een fout gemaakt; men had toen niet met beroep moe ten dreigen. Nu begrijpt men toch wel, dat wij niet zoo onnoozel konden zijn om onze cijfers uit handen te geven, waarmede men ons bij gedeputeerde staten kon trachten te bestrjjden De heer DE BAKKER: Maar u had daar toch ook met die cijfers moeten komen De VOORZITTER: Het is niet geljjk hoe ze toegelicht worden. Ik schors thans de openbare vergadering, om over te gaan tot een vergadering met ge- sloten deuren. 15. Verkoop van gemeentegrond. Na het weder openbaar worden der ver gadering wordt met algemeene stemmen het volgende besluit vastgesteld: De gemeenteraad van Ter Neuzen. Gezien zijn besluit van den 27 Jul! 1932, goedgekeurd door gedeputeerde staten van Zeeland den 5 Augustus 1932, onder no. 64, le Afd., tot aankoop van een perceel grond van het waterschap Koegors c.a. te Axel, ter oppervlakte van 15.120 M'L, zulks ten behoeve van de berging van straatvuil; Overwegende dat P. Kielman te Sluiskil de aankoop gevraagd heeft van dat gedeelte van voomoemde grcaden, dat op de bijbehoorende teekening in gele kleur is aangegeven en eene oppervlakte heeft van ongeveer 5650 M2. voor dezelfde prijs per M2., als ten laste der ge meente gekomen is; dat de kostenden prijs per M2., aankoops- prijs en verdere onkosten imbegrepen op 6 cent is te stellen; dat reeds bij de aankoop van het geheele terrein met Kielman in beginsel is overeenge- komen, dat een belangrijk gedeelte door deze zou worden aangekocht, aangezien het geheele terrein voor de berging van vuil niet noodig is en de aankoop in e6n perceel in beider belang moest worden geacht; besluit: aan P. Kielman te Sluiskil te verkoopen het perceel gemeentegrond, dat op de bijbe hoorende teekening in gele kleur is aange geven, ter oppervlakte van ongeveer vijf dui- zend zes honderd vijftig vierkante meter (5650 M2.) of zooveel meer of minder als later bjj kadastrale opmeting blijken zal, voor den prijs van zes cent 0,06) per vierkante meter en onder de volgende voorwaarden: 1. de kooper moet de koopsom voor de onder- teekening der op te maken akte voldoen ten kantore van den gemeente-ontvanger; 2. de kooper aanvaardt zijn gekochte in den staat waarin het zich op den dag van de onderteekening der op te maken akte zal bevinden, geheel voetstoots en alzoo met alle voor- en nadeelige rechten, bekende en onbekende gebreken, erfdienstbaar- heden, buurlasten en alle andere gevolgen welke er toe mochten behooren; 3. de kooper komt in het bezit en op het gebruik van zan gekochte, onmiddelljjk na de onderteekening der op te maken akte; 4. de grondlasten en alle andere belastingen, lasten en schuldplichtigheden van het ver- kochte geheven worded de of later te hef- fen zjjn voor rekening van den kooper vanaf den 1 Januari 1934; 5. alle rechten en kosten op den verkoop en koop en op de levering van het gekochte vallende zjjn voor rekening van de ge meente; 6. de gemeente verieent aan den kooper of aan zijne rechtverkrijgenden het recht van uitweg over het perceel gemeentegrond, dat op de teekening in roode kleur is aan gegeven, terwijl de kooper zijne in roode arceering aangegeven gronden van gelijke oppervlakte, ten behoeve van het open baar verkeer beschikbaar stelt en de ge meente het recht verieent, daarop een draanplaats voor wagens- en andere rjj- tuigen aan te leggen; 7. tengevolge van de sub 6 getroffen over- eenkomst, vervalt de erfpacht van het perceeltje, dat In laatstgenoemde gronden gelegen- en aangeduid is en door den kooper aan de gemeente in erfpacht Is uitgegewen. 16. Wijziging der verordening betreffende heffing van opcenten op de Persoaeele belasting. De VOORZITTER deelt mede, dat bereids aan burgemeester en wethouders is medege deeld, dat door den Minister van Binnenland- sche Zaken bezwaar wordt gemaakt tegen de bjj raadsbesluit van 9 Februari j.l. vastge- stelde verordening tot heffing van opcenten op de Fersoneele belasting. Deze verordening bevat nj. een bweetal tarieven, en wel voor de 6e en 8e klasse, waarin de gemeente is ge- rangschikt. Op zichzelf is dat juist. Echter zullen de huurwaarde bedragen in deze tarie ven bij gelijk aantal opcenten zich moeten verhouden als de bedragen in artikel 12 der Wet op de Personeele belasting 1896 bij de 6e en 8e klasse aangegeven; dus als 125 75 5 3. Thans verhouden deze be dragen zich als 3 2. Hij verzoekt de noodige wijziging te bevorderen. Burgemeester en wethoudiers stellen voor aan dien wenk te voldoen, en bedoelde veror dening opnieuw vast te stellen, als rolgt: De gemeenteraad van Ter Neuzen, besluit 1. in te trekken de verordening op de hef fing en invordering van opcenten op Fersoneele belasting in de gemeente Ter Neuzen, vastgesteld in zijne rergaderlng van 9 Februari 1933; 2. vast te stellen de navolgemde verordeminu VERORDENING op de heffing van op centen op de Personeele belasting in gemeente Ter Neuzen. Artikel 1. Er zullen jaarlrjks, met ingang van het be- lastingjaar 1933, ten behoeve dezer gemeente op de hoofdsom der Personeele belasting cif>- opcenten worden geheven volgens onderstaand tarief a. in de kom der gemeente: 115 voor de aanslagen van hen, voor wie d* belastbare huunwaarde bedraagt 150 ot minder; 122 voor de aanslagen van hen, voor wie belastbare huurwaarde hooger is dan f 150 en niet hooger dan f 225 129 voor de aanslagen van hen, voor wie de belastbare huurwaarde hooger is daa 225 en niet hooger dan f 325 136 voor de aanslagen van hen, voor wie 4e belastbare huurwaarde hooger is i5m f 325 en niet hooger dan f 475 143 voor de aanslagen van hen, voor wie 'He belastbare huurwaarde hooger is ina 475 en niet hooger dan 675; 150 voor de aanslagen van hen, voor wie de belastbare huurwaarde hooger is <\am f 675; b. overig deel: 115 voor de aanslagen van hen, voor wie de belastbare huurwaarde bedraagt 90 of minder; 122 voor de aanslagen van hen, voor wie da belastbare huurwaarde hooger is dan f 90 en niet hooger dan 135 129 voor de aanslagen van hen, voor wie de belastbare huurwaarde hooger is dan 135 en niet hooger dan /195; 136 voor de aanslagen van hen, voor wie de belastbare huurwaarde hooger is dim 195 en niet hooger dan /285; 143 voor de aanslagen van hen, voor wie de belastbare huurwaarde hooger is 'Jam f 285 en niet hooger dan /405; 150 voor de aanslagen van hen, voor wie d» belastbare huurwaarde hoover is dan 405. Op de aanslagen van hen, die niet in dea zin der wet op de personeele belasting 1896 gebruiker van een perceel zijn, wordt hot maximum van 150 opcenten geheven. Artikel 2. De invordering geschiedt overeenkomstig d» verordening van heden. Artikel 3. Deze verordening wordt herzien zoodra wordt vastgesteld of geiwijzigd een gemeente- verordening als bedoeld in de artikelen 5 en 31 duodecies der wet op de Personeele be but ting 1896. Artikel 4. De thans geldende verordening op de hef fing van opcenten op de hoofdsom der Personeele belasting wordt met ingang van 1 Januari 1933 ingetrokken. Zij blijft van kracht ten aanzien van de belastingjarea welke voor dien datum zijn geeindigd. Met algemeene stemmen wordt aldus sloten. De VOORZITTER sluit de vergadering, Veertien dagen geleden is gemeld, dat de politie een hanengevecht te Kendal in West moreland had verstoord en de toeschouwere had bekeurd. Deze hebben Zaterdag tereofal gestaan en zijn met zijn tienen veroordeeld tot elk drie pond boete; de elfde beklaagrfe. een jongen, kwam er met den pond af. BIERDRINKEND AMERIKA. Volgens een mededeeling van de politie b het verkeersongelukken en gevallen van dron- kenschap op den eerstem dag, dat weder bier mocht worden geschonken niet boven het g»- middelde van andere dagen gestegen. Ook van andere ztjde wordt bevestigd, dat. alles ordelijk verioopen is. Wel zag men men schen in vroolijke stemming, doch deze had den den eersten dag dat bier mocht worden geschonken, als een feestdag gevierd, zonder nochtans te veel gedronken te hebben. Slechts een inspecteur van een bond tot be- strijding van den alcohol te Chicago verklaar- de, dat hij in den staat Illinois op den eersten dag der opheffing van het verbod, meer dron- ken menschen gezien had dan in de laatste twee jaar te zamen. Op den eersten dag van de opheffing zjjn in het geheel 1.5 millioen vaten bier gedron ken. Indien het verbruik in dit tempo doorgaat, zal de beschikbare voorraad binnen korten tjjd uitverkocht zjjn. De opheffing van het verbod heeft gunstig gewerkt voor de ver- mindering der werkloosheid. Duizenden werkloozen hebben nameljjk ar- beid gevonden bjj het vervoer van de bier- vaten en andere werkzaamheden die in dit verband te verrichfcen zijn. NOODLOTTIGE TWIST TUSSOHEN ZAKENVRIEINDEN. Zaterdag heeft zich te Wealdstone (Middle sex) In een kantoor een drama afgespeeM, waarbij twee dooden te betreuren zijn. Wat er precies in het kantoor heeft plaats ge vonden is niet bekend. In een der lokalen ran het kantoor bevonden zich twee heeren, n.l. P. W. Smith en G. F. Battye. Volgens oog- getuigen zijn de twee mannen tezamen het lokaal binnengegaan. Eenige oogenblikkeo later hoorde men een schot en bijna direct daarop waggelde Battye naar buiten, waar hij doodelijk gewond In de armen van een typiste viel en stierf. De typiste viel in zwjjm. Op dat moment klonk er opnieuw een schot. Men snelde het lokaal hitmen en vond Smith stervende. Hij had zich voor het hoofd gescho- ten. Waarschijnlijk heeft er eerst een wo rate- ling in het kantoor plaats gehad tusschen de twee mannen, want beiden hadden nog an dere verwondingen aan het hoofd. Ook heeft men beiden hooren twisten. Wat precies de oorzaak van het drama geweest is, is niet op- gehelderd kunnen worden. Battye en Smith waren zakenvrienden.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1933 | | pagina 8