Geeft U Met de Paaschdagen Heerlijke magere Rolhammetjes Postzegel Albums A. Kreymborg Co Nog voorhanden voorde zaai Actetasschen BURGEBLIJKEN STAND. MARKTBERICHTEN 80000 K.G. Su kerbieten Aanbesteding. Middelburg Vlissingen A. A. MARSILJE Jz. Firma P. J. van de Sande Inge-stoffenverf UITSLAG VERKOOPINGEN, AANBESTEDINGEN, ENZ. VERKOOPINGEN, UITVOERINGEN AANBESTEDINGEN, ENZ. LOOP DER BEVOLKING. SCHEEPVAARTBEWEGING. WISSELKOERSEN. KLEINE-HUISSENS, Aamleelhouders van Sas van Gent, prijsopgaaf gevraagd voor ongeveer levering Rooden Hoek, liefst van hen die garamie hebben. F. J. DEKKER, Hoofdplaat. Het BOUWFN van een WOONHUIS aan de Stationsstraat te Axel. Fa A. VAN OVERBEEKt-LEUMS. bij benoodigd zijn van Heeren- en Jongenskleeding even boodschap bij den heer ALL A ART, Lange Kerkstraat 5 en onze Vertegenwoordiger komt gaarne ten Uwent. Elken Woensdag zijn wij daar. 1 en 2-rij Demi-Saisons brengen wij in de moderne vischgraat, dessins ook in donkergrijs vanaf f 14.75, in Gabardine-Jassen hebben wij overgroote keuze. 14 cent per ons Fa E. A. IJSEBAERT, vanaf 1 K.G. Concurreerenden prijs. Origineel Suikerbietenzaad Idsaal Voederbietzaden in soorten, alle van eigen teelt - Maaiklaver, Lucerne- en Hopperupklaver - Extra handge- lezen Ceka Bruine boonen. M in verschillende afmetingen en prijzen Fa A. VAN OVERBEEKE— LEUNIS. d. Be rich t vain A. N. Hamelink, J. Rie- nvens en H. J. van der Velden, dat ztf hunne benoeming tot lid der commissie van toezicht op de Arbeidsbemiddelihg aannemen. Aangenomen voor kennisgeving. e. Het jaarverslag der oommissie van toe- eicht op het Lager Onderwijs te Sluiskil-Drie- wegen, over 1932, luidende als volgt: De commissie van toezicht op het Lager Onderwijs te Sluiskil-Driewegen heeft de eer U, volgens art. 184 sub 3 der Lager Onder- twflswet 1920, hierbij haar jaarverslag over 1932 te doen toekomen. In den loop van het jaar werden twee ver- gaderingen gehouden n.L 66n te Driewegen en 66n te Sluiskil. Op een dezer-vergaderingen werd, naar aanleidlng van het gevraagde ad- vies van burgemeester en wethouders omtrent de plaats der te bouwen nieuwe openbare Bchool te Sluiskil de Pierssenspolderstraat als de meest gunstige plaats aanbevolen. Naar het resultaat dezer adviseering en de vorde- ring der plannen tot genoemden bouw ziet de commissie nog steeds met de grootste belang- Btelling uit. Gedurende het afgeloopen jaar werden de Hcholen door de daartoe in aanmerklng komen- de leden tweemaal bezocht, waarby geen by- Bondere opmerkingen te maken waren, het- geen de commissie als een gunstig teeken voorkomt. De in vorige jaren gemaakte op merkingen omtrent den toestand der open- bare school te Sluiskil blijven natuurlijk be- staan, doch de commissie hoopt, dat deze in een volgend jaarverslag niet zullen behoeven te worden herhaald. Doordat de heer Th. L. A. v. d. Bilt zijn berbenoeming als lid der commissie niet aan- nam, werd in die vacature voorzien door de benoeming van den heer H. J. Colsen, zoodat de samenstelling was als volgt: J. C. Jansen, voorzitter, J. P. van Doeselaar, A. J. Plat- teeuw, secretaris, L. van Hecke en H. J. Colsen. Aangenomen voor kemnisgeving. f. Het verslag der Gezondheidscommissie wier zetel is gevestigd te Ter Neuzen, be- treffende hare bevindingen en handelingen over 1932. g. Het jaarverslag der commissie tot •trering van schoolverzuim in de kom, over 1932, luidende als volgt: Het jaarverslag 1932 was voor de Commis sie lets minder werkryk, dan het daaraan vorige jaar. Het wil de commissie voorkomen, dat som- mige scholen al zeer soepel de leerpllchtwet toepassen, daar van die inrichtingen nooit of Bporadisch zich gevallen van ongeoorloofd verzuim voordoen. De oommissie wil lleftst geen namen noemen; „wien de schoen past, trekke hem aan", zegt het spreekwoord. De meeste gevallen, die zich voordoen, waren af- komstig van de Openbare Lagere school C (Java) en de Ned. Herv. school. Die gevallen betroffen weer voor het over- groote deel die leerlingen, welke reeds bijna den leerplichtigen leeftijd bereikt hadden, wat de meisjes betreft voor huishoudelijke werkzaamheden en de jongens voor landarbeid. Een enkele maal had de commissie met een onverschillig aansprakelijk persoon te doen, doch voor het meerendeel hadden de ouders uit noodzaak gezondigd en achtte de heer In- specteur van het Lager Onderwijs het niet direct noodig tot proces-verbaal over te gaan. Daar de zomervacantie aan de verschillende echolen, zoowel in de kom, als op Driewegen, ongelijk vallen, is het niet gemakkelrjk een doelmatige regeling te treffen voor de land- bouwverloven, wat ook al eens tot conflicten der ouders met de leerplichtwet aanleiding heeft gegeven. Over het algemeen kan de commissie als haar oordeel uitspreken dat de ouders zich tangzamerhand aan de leerplichtwet gaan aanpassen. Aangenomen voor kennisgeving. h. Het verslag van de „De Ruyterschool" te Vlissingen over het jaar 1932. Aangenomen voor kennisgeving. L Een missive van den Commissaris der Koningin in Zeeland, dd. 11 Maart 1933, waar- t>0 deze doet toekomen een afschrift van het koninklijk besluit van 2 Maart 1933, no. 40, tot goedkeuring van de mede daarbij toege- eonden verordening regelende de rangen, het aantal, de samenstelling, de eischen van be- noembaarheid en de bezoldiging van de amb- tenaren der gemeentepolitie te Ter Neuzen. Aangenomen voor kennisgeving. J. Proces-verbaal van de op 27 Maart 1933 ten kantore van den gemeenteontvanger ge- houden opneming der boeken en kas, waarbij Is gebleken dat het batig slot over het dienst- Jaar 1931 blijkens de ingeleverde rekening be- draagt, van den gewonen dienst 900,76, van den kapitaaldienst dat de Inkomsten van den dienst 1932 tot op heden hebben bedragen 542.787,59 en die over den dienst 1933 57.300,77, samen 609.098,12; dat het nadeelig slot over het dienstjaar 1931 blijkens de ingeleverde rekening be- draagt, van den kapitaaldienst 27.528,76, dat de uitgaven over den dienst 1932 tot op heden hebben bedragen 539.791,33 en die over 1933 72.455,61, samen 639.775,70, zoodat in kas moest zijn 30.677,58, hetgeen overeenkomt met het totaal der in kas bevonden en in het proces-verbaal omschreven waarden. Aangenomen voor kennisgeving. k. Een adres van M. Serryv. d. Straate, van beroep vergunninghoudster, die daarin te kennen geeft, dat zij voor het tijdvak van 1 Mei 1933 tot 1 Mei 1934 voor het vergun- ningsrecht is aangeslagen voor een bed rag van 50; dat zij zich door dezen aanslag bezwaard gevoelt; dat de verkoop van sterken drank in hare localiteit met meer dan de helft verminderd is, hetgeen kan bljjken uit haar opgaaf, en zij de waarheid dezer opgaaf kan staven door de by dien drank behoorende geleibiljetten; reden waarom zij den raad verzoekt haren aanslag in het vergunningsrecht te verminde- ren en te brengen op /40. De schatter der dranklokalen, in wiens han- den dit verzoek om advies is gesteld, rappor- teert, dat dit bedrijf zeer gunstig is gelegen nabjj postkantoor en boot; dat bij de schatting rekening word gehouden met den omvang, de ligging en den aard van het bedrijf, en de omizet niet wordt ge- noemd, ofschoon hfl daarmede wel rekening houdt; dat in het bezit eener Drankwet-vergunnlng is ingesloten een „verlof A", d.w.z., dat men dan zonder een aparte verlof A in de locali- teiten waarvoor de vergunning strekt ook zwak-alcoholische dranken mag verkoopen; dat voor een „verlof A" /25 verlofrecht is verschuldigd, doch dit bedrag door een ver- gunninghouder niet afzonderlijk wordt be- taald; dat adressante wel bezwaar maakt tegen den aanslag wegens vergunningsrecht, doch niet tegen haren aanslag wegens „huur- waarde", die voor het bepalen van den aanslag wegens vergunningsrecht beslissend is, en in deze gemeente is vastgesteld op 12,50, voor elke 50 huurwaarde, met een minimum van 40; dat op grond van verstrekte gegevens de huurwaarde is geschat op /175 's jaars 3,50 per week) en deze schatting gerecht- vaardigd en niet te hoog moet worden be- schouwd; dat hij op grond daarvan adviseert op het verzoek afwijzend te beschlkken. Burgemeester en wethouders stellen voor, het verzoek af te wjjzen. Met algemeene stemmen wordt aldus be- sloten. 1. Jaarverslag van de commissie van toe zicht op het Lager Onderwjjs Ter Neuzen (kom) over 1932, luidende als volgt: Voldoende aan het voorschrift in al. 3 van art. 184 der L. O. wet 1920 hebben onderge- teekenden, voorzitter en secretaris der plaats- selijke commissie van toezicht op het lager onderwys in de kom Uwer gemeente de eer U een kort verslag aan te bieden van de werkzaamheden der commissie gedurende het jaar 1932. De commissie bestond etvenals het vorige jaar uit de heeren D. J. van Wyck, voorzitter, C. F. Kohler, secretaris, P. F. de Bakker, J. C. Deij en I. van de Sande, leden. Alle scholen in de kom der gemeente, be- halve de Hervormde school, werden weder eenmaal bezocht. Het deed de commissie genoegen by het bezoek aan de R. K. jongens- school te constateeren, dat aan deze school bijoa alle verbeteringen waren aangebracht, die bij een vorig bezoek aan die school noodig geoordeeld werden en waarop door de com missie bij het schoolbestuur ten zeerste aan- gedrongen was. Alleen in Maart en December werden ver gaderingen gehouden voor huishoudelyke zaken en ter bespreking van het schoolbezoek. Geen enkele maal moest vergaderd worden naar aanleiding van een verzoek van heeren burgemeester en wethouders om advies in een of andere zaak het onderwijs betreffende. Over de wrjze, waarop de verschillende leer- krachten aan de verschillende scholen hun taak verrichten, waren de commissieleden weder vol lof. Ook op de inrichting der scho len en den toestand der leermiddelen waren. voor zoover de leden dat konden nagaan. geen aanmerkingen. Alleen zij U Edel Acht- baar College nogmaal te moeten herinneren aan den onvoldoenden toestand der W.C.'s in de school aan de Jozinastraat. Ook werd het door de commissie wenschelijk geoordeeld de ruimte achter school C door een klein muurtje af te scheiden van den aangrenzenden grond en de geheele ruimte te verharden met klin- kers. Het urinoir op de speelplaats van die school verkeert ook nog steeds in denzelfden vervuilden toestand, waarop door de commis sie reeds jaren geleden gewezen is. De com missie neemt de vryheid aan te dringen op verbetering van dezen toestand. 3. Plaatsen privaatput (septictank) In ge meentegrond. Naar aanleiding van een desbetreffend ver zoek, stellen burgemeester en wethouders voor, gunstig te beschikken op een verzoek der Firma J. de SmidtPothoven, om in ver- band met de verbouwing van haar winkel aan de Noordstraat, waardoor geen open ruimte meer aanwezig is voor het plaatsen vaa een privaatput, vergunning te willen verleenen voor het plaatsen en hebben van een privaat put (septictank) in gemeentegrond, in de Kandeelstraat, onder verschillende in het voorstel omschreven voorwaarden. Met algemeene stemmen wordt aldus be- sloten. 4. Plaatsen van eep benzlnepomp In ge meentegrond. Naar aanleidiag van een ingekomen verzoek van de Sinclair Petroleum Company S.A. te Den Haag, om vergunning tot het plaatsen en hebben van een ondergrondsche benzine- pompinstallatie met zelfregistreerende meet- pomp, in- en op gemeentegrond, voor het perceel Grenulaan 48, waarin gevestigd het garagebedrjjf van den heer R. R. Visser, stellen burgemeester en wethouders voor, die vergun ning onder verschillende door hen in het voor stel omschreven voorwaarden tot wederop- zegging te verleenen. Met algemeene stemmen wordt aldus besloten. 5. Ontheffing artt. 42 en 44 Motor- en Rywielreglement. Door de dtablissements D. SteijaertHeene te Eecloo (Belgie), is schryven burgemees ter en wethouders ontheffing gevraagd van het bepaalde in artkiel 42 sub c en artikel 44 letter d van het Motor- en Rjjwielreglement. Deze artikelen verbiedea met een inge- schreven, respectievelyk niet ingeschreven motorrytuig of aanhangwagen over een weg te ryden te doen of te laten ryden, indien de lading meer dan 2 Meter buiten de achter- zijde van het motorrijtuig of den aanhang wagen reikt of indien de afstand van de ach- terzrjde dier lading tot de achteras van het motorrytuig of den aanhangwagen meer be- draagt, dan een vyfde deel van de wielbasis, vermeerderd met twee meter. Van dit verbod kan voor de wegen geen RJjks- of provinciale wegen zynde door uiw college ontheffing worden verleend ingevolge artikel 54, juncto artikel 36 van het Motor- en Rywielreglement. Adressanten hebben een (jzerhandel en leveren vrij regelmatig yzeren balken, e.d. in Zeeuwsch-Vlaanderen. Daardoor is het noodig, dat balken op vrachtauto's worden vervoerd, op zoodanige wjjze, dat de lading meer dan 2 Meter buiten de achterzyde reikt. Op grond van bovenstaande stellen wjj U voor ,de gevraagde ontheffing te verleenen. Met algemeene stemmen wordt aldus besloten. 6. Ontheffing artt. 42 en 44 Motor- fen Rywielreglement. Van P. J. Mobach te Sluiskil bereikt ons schryven burgemeester en wethouders het verzoek om ontheffing van het bepaalde in artkel 42 sub n en artikel 44 letter b van het Motor- en Rywielreglement. Deze artikelen verbieden met een ingeschre ven, respectievelijk niet ingeschreven motor- rijtulg of aanhangwagen over een weg te ryden te doen of te laten ryden, indien het motorrytuig of de aanhangwagen met inbegrip van de lading hooger dan 3,50 M. boven den weg reikt. Ook van dit verbod kan voor de wegen geen Rijks- of Provinciale wegen zynde door uw college oatheffing worden verleend Ingevolge artikel 54, juncto artikel 36 van het Motor- en Rjjwielreglement. Adressant vervoert dikwyls groote ruiten voor den glashandelaar J. R. Platteeuw al- hier, die meer dan 3,50 M. boven den weg reikten en in verband hiermede wordt de ont heffing gevraagd. Wy stellen U voor, op het adres gunstig te beschikken. Met algemeene stemmen wordt aldus besloten. 7. Wyziglng der ten namestelling der ver. gunning voor exploitatie van het Radio- distributiebedryf. In uwe vergadering van den 26 Februari 1931 wordt besloten herinneren burge meester en wethouders den raad de ten name der Zuid-Nederlandsche Radio Distribu- tie Maatschappij te Vlissingen verleende con- cessie voor het distribueeren van radio-uitzen- dingen in deze gemeente te stellen op naam van P. C. Oorschot. Nu bereikt ons van juistgenoemd persoon het bericht, dat hij in verband met kapitaal- behoeften zijn bedrijf heeft omgezet in een naamlooze vennootschap. In verband hiermede verzoekt hjj de op zijn naam overgeschreven machtiging te stellen op aaam der Naamlooze Vennootschap Radio- distributie- en Draadomroepbedryf, gevestigd te Ter Neuzen, Van Steenbergenlaan no. 13. Tegen inwilliging van dit verzoek bestaat bij ons geen bezwaar en daarom stellen wy U voor, uw besluit van den 4 October 1928, no. 1887/1066 zoodanig te wijzigen, dat daarin in plaats van P. C. Oorschot ten deze domicllie kiezende3*1 Van Steenbergenlaan 13 te Ter Neuzen gelezen wordt „de Naamlooze Ven- „nootschap Radio Distributie- ea Draadom- „roepbedrijf", gevestigd te Ter Neuzen, Van „Steenibergenlaan 13, en in plaats van de „woorden ..verzoeker", de woorden „de ven- .hootschap". Met algemeene etemmen wordt aldus besloten. (Wordt vervolgd.) TER NEUZEN. Zaterdag werd alhier in het Hotel du Com merce door den architect De Brurae aan- steed: het bouwen van een woonhuis te Hoek, buurt Knol. Ingeschreven werd als volgt: le perceel. Metseliwerk: G. van de Velde, Ter Neuzen, 1493 Gebr. Kaas, Sas van Gent, 1460 M. W. Nieuwelink, Hoek, 1448 M .Wagenaar, Ter Neuzen, Driew., 1430 Jac. Meertens, Hoekj 1342 J. P. van Hermon, Hoek, 1209 2e perceel. Timmerwerk: W. C. de Feijter, Hoek, 888 C. Kajjser, Ter Neuzen, Driewegeo, 798 P. van Hermon, Hoek, 770 J. van der Bent, Ter Neuzen, 753 D. P. Basttnck, Zaamslag, 746 J. C. Rtnders, Hoek, 738 J. van 't Hoff, Hoek, 735 3e perceel. Loodgieterswerk: M. Wieland, Hoek, 43 4e perceel. Glas- en verfwerk: A. J. Kiel, Hoek, 152 P. C. Moens, Hoek, 150 Metsel- en timmerwerk samen: J. H. Rynberg, Ter Neuzen, f 2300 M. Wagenaar, Ter Neuzen, Driew., 2165 De perceelen 1, 3 en 4 zyn gegund aan de laagste inschryvers; perceel 2 aan den heer J. C. Rinders te Hoek. 12 April. TER NEUZEN. Aanbesteding bouwen twee woonhuizen. Architect L. de Bruyne. 13 April. CADZAND. Verpachting verleenen vergun ning tot het rapen van broed- of mosselzaad. Het bestuur der waterkeering Tienhonderd en Zwarte. TER NEUZEN. Aanbesteding bouwen woon huis te Philippine. Architect L. de Bruyne. AXEL. Aanbesteding bouwen woonhuis. Bouwkundige P. le Feber Jr. SLUISKIL. Aanbesteding levering kunst- meststoffen. Landbouwver. Sluiskil. TER NEUZEN. Jaarvergadering van de vereeniging Het Groene Kruis, in Ons Huis. 15 April. WESTDORPE. Aanbesteding bouwen wo- ning. Architect A. de Clercq. 18 April. TER NEUZEN. Tooneelultvoering in het Concertgebouw, door de Tooneelvereen. Eck wat wils. TER NEUZEN. In de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: P. Verhelst, landb.knecht, Hoogendijk 19, van Zaamslag. W. Vermeulen, smidsknecht, Steenkamplaan 55, van Groede. P. Dekker en gezin, zonder, Scheldekade 35, van Axel. A. Boone geb. Bos, zonder, Markt 23, van Heinenoord. N. M. de Waal geb. van Troost en gezin, zonder, Kanaalweg 114 (Sluiskil), van Honte- nisse. A. M. van Bussel, religieuse, Nieuwe Kerk- straat 17 (Sluiskil), van Bergen op Zoom. K. A. de Kraker, kantoorbediende, Nieuw- straat 34, van Roosendaal en Nispen. Wed. H. Klaassen, geb. Franse en gezin, zonder, O 25, van Zaamslag. E. J. Vemooij, monteur, Kanaalweg 47 (Sluiskil), van Breda. A. C. Verpoorte geb. Verhelst, zonder, Piers senspolderstraat 27 (Sluiskil), van Axel. J. Blok, zonder, Kerksteeg 1, van Benne- broek. Vertrokken: M. Dieleman geb. Meertens, zonder, Vloos- wijkstraat 11, naar Borselen. M. L. Martens, dienstbode, Verl. v. Steen bergenlaan 2, naar Koewacht. TER NEUZEN. (Nadruk verboden.) Huwelijks-aangiften. 6 April. Jacobus Cor nells Oppenneer, oud 24 j„ jm. en Johanna Rasalia van den Berge, oud 20 j„ jd. Pieter Marinus Visser (van Sluis), oud 30 j., jm. en Johanna Leijntje Michielsen, oud 40 j., wed. Geerard Krijn Tollenaar (van Hoek), oud 21 j., jm. en Martha Maria van Cadsand, oud 18 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 6 April. Jan Simon Loof, oud 24 j., jm. en Maria Riemens, oud 24 j., jd. Anthonie Cornells van Driel, oud 26 j., jm. en Maria Boellen (van Dordrecht), oud 22 j., jd. Geboorten. 5 April. Frederik Petrus, z. van Cornells Johannes Eekman en van Tanne- ke Johanna van der Hooft. 6 April. Oene, z. van Huibregt Ribbens en vah Geertje Mei- nema. Overljjden. 2 April. Philippus Johannes Koene, oud 65 j., z. van Johannes Philippus en van Suzanna le Cocq. 4 April. Adriaantje Lievense, oud 66 j., echtg. van Stoffel Izaak de Braal. HULST. Huwelijks-aangiften. 9 Maart. Honors de Bruijn. oud 26 j., jm. en Magdalena van der Kelen, oud 23 j., jd. 25 Maart. Petrus Augus- tinus Cerpentier, oud 25 j., jm. en Emma Augusta de Bruijn, oud 25 j., jd. 30 Maart. Desir<5 Alfred Leopold de Neijs, oud 33 j., jm. en Louisa Maria Strijdonk, oud 35 j., jd. Huwelyks-voltrekkingen. 22 Maart. Honor6 de Bruijn, oud 26 j., jm. en Magdalena van der Kelen, oud 24 j., jd. Geboorten. 2 Maart. Maria Carolinus Alotjs, d. van Jozef P. van der Heijden ^n van Caro lina A. M. van den Eeckhout. 5 Maart. Aloijsius Marie, z. van Ludovicus Duvivier en van Maria M. van Gemst. 8 Maart. Leonar- dus Maria, d. van Eduardus L. Biesbroeck en van Catharina S. J. Lambert. 10 Maart. Seraphina Petrus Maria, d. van Alphons de Block en van Philomena A. A- Everaerd. 19 Maart. Jacobus, z. van Francois Dieleman en van Janna de Putter. 22 Maart. Lucia, d. van Joseph A. van Helsland en van Emma M. d'Hooghe. 27 Maart. Emelda Fharailda, d. van Camillus Petrus Butjsse en van Emma Rosalia Maas. Overlijden. 7 Maart. Roger Valke, oud 2 m., z. van Antonius en van Maria L. M. Vercrujj- sen. 8 Maart. Carolus Ludovicus Inghels, oud 84 j., z. van Johannes en van Maria A. F. de Boij. 16 Maart. Mathilda Lafeber, oud 65 J., echtg. van Alphonsus L. Cleijman. 22 Maart. Julia Vlaeminck, oud 77 j., echtg. van Pieter van Leuven. 24 Maart. Jean Beriard, oud 84 j., ongeh. 25 Maart. Martina Maria Johanna Krujjze, oud 5 j., d. van Bemardus en van Johanna G. van der Sluijs. 27 Maart. Alice Johanna van Hove, oud 13 j., d. van Augustinus en van Ida Maria Jesoirens. 29 Maart. Alouisius Jacobus Gijsel, oud 56 j., echtg. van Juliana Cornelia van den Brande. Alphonsus Meijs, oud 72 j., wedn. van Apolo- nia de Rijck. Rotterdam, 10 April 1933. VEEMARKT. Aangevoerd werden 740 vette runderen, 461 vette- en graskalveren, 433 schapen en 1am- meren en 928 varkens. Runderen aanvoer ruim, handel lui, kalveren aanvoer groot, handel tamelijk, schapen aan voer ruim, handel traag; varkens aanvoer ruim, handel traag. De noteering was als volgt: Koeien le kw. f 0,50—/ 0,59, 2e kw. 0,29— /0,40, 3e kw. 0,34—/0,39; Kalveren le kw. 1,03—/1,22, 2e kw. 0,56^-/0,83, 3e kw. /0,43^/0,55; Schapen 1018 per stuk; Varkens le kw. 0,290,30, 2e kw. 0,24 0,28, 3e kw. 0,20—/0,24. BINNENLANDSCHE GRANEN. Geen aanvoer van beteekenls, daardoor geen noteeringen. FIJNE ZADEN. Blauwbloei Zaailynzaad /1010,50; Wit- bloei Zaailijnzaad 1011. AARDAPPELEN. Westlandsche- ronde /2,503; Zeeuwsche Blauwe en Bonte 0,70—/1,10; Zeeuwsche Eigenheimers 0,250,50; Eigenheimers 0,70—/0,80; Poters 0,25—/0,30; Red Star 0,40f 1Bravo's 1f 1,40. Malta winter 56 cent per K.G. Aanvoer zwak, prjjzen stil. VLAS. Aangevoerd: Blauwbloei 6000 K.G. /0,40 0,55; Groningsch 3000 K.G. /0,400,50; Holl. Geel 8200 K.G. 0,40-/ 0,50; Dauwroot, 1350 K.G. 0,35—/ 0,45. Vraag zeer beperkt, daardoor slechts ge- deeltelyk verkocht. Van Ter Neuzen: 7 April. Lett. s.s. ELSA CROY, 231, ledig, Antwerpen. 8 April. Duitsch s.s. ELSE HUGO STIN- NES 15, 1687, ledig, Emden. Voor Sluiskil: 7 April. Eng. s.s. SHEAF- WATER, 1617, kolen, New-Castle. Van Sluiskil: 8 April. Eng. s.s. SHEAF- WATER, 1617, ledig, Tyne. Van Sas van Gent: 8 April. Nederl. s.s. ROZENBURG, 1259, ledig, R'dam. Voor Rienien: 8 April. Spaaasch s.s. LU- CHANA, 1898, fosfaat, Sfax. Voor Gent: 7 April. Duitsch s.s. GUSHI, 72, hout, Koningsberg; Duitsch s.s. KUR- LAND, 770, vlas, Hamburg; Ned. s.s. ANNA, 115, graan, Saxkjobing. 8 April. Noorsch s.s. AQUILA, 1101, pyr., Huelva; Noorsch sjs. EIKA 3, 655, ledig, Bordeaux. 9 April. Eng. s.s. ORTOLAN, 202, stukg., London; Noorsch s.s. BOR, 552, steen, Hal- den; Ned. s.s. ATLANTIC, 110, oesterschel- pen, Le Arguillon; Eng. s.s. MERSEY, 438, stukg., Goole; Duitsch s.s. GRETCHEN MUL- LER, 720, pyriet, Hamburg. Van Gent: 7 April. Eng. s.s. TADORNA, 984, stukg., Belfast; Duitsch s.s. VISURGIS, 717, stukg., Ballina; Eng. s.s. ARDRI, 190, cemeat, Ballina; Ital. s.s. GIANNA M., 3396, restant, Rouaan. 8 April. Nederl. s.s. GORECHT, 107, cement, Exeter; Eng. s.s. ABBOTSFORD, 839, stukg., Leith; Eng. s.s. OTTO, 360, stukg., Hull; Eng. s.s. SKELDON, 583, kolen, Lorient; Eng. s.s. HERO, 326, stukg., London. 9 April. Duitsch s.s. STURMSEE, 719, ijzer, Gdynia; Belg. s.s. ST AD ANTWERPEN, 636, passagiers, Oostende. Amsterdam, 10 April 1933, Vreemd Bankpapier. Bieden Laten Engelsch Duitsch Fransch Belgisch 8,45 8,50 5&TT- 57,25 9,70 9,80 6,90 6,95 De Heer en Mevrouw LAND— HASSE geven met blijdschap kermis van de gebooite van een Z.oon, d'en ze RONALD noemden. S. F. Pesantrem. Kediri-Java, 10 April 1933. Het Bestuur van den Calamiteuzen polder te Zaamslag, maakt bekend, dat het versiag d^r schatiing van de onzuivere opbrengst der gronden in voornoemden polder, gedurende veertien wetkdagen vanaf 10 April tot en met 25 April 1933 ten kantore van den Ontvanger Onffier ter inzage van belarghebbenden zal worden nedergelegd. Zaamslag, 8 April 1933. Het Bestuur voornoemd, J. VERPOORTE, Dijkgraaf I C EI|KE, Ontvanger Griffier. Ondergeteekende zal namens zijn lastgever op DONDERDAG 13 APRIL, des nam. I uur, in het cafd van den heer H. P. DIELEMAN—KOOLE te Axel, trachten aan te besteden: in massa en in 5 perceelen, volgens bestek. Bestek en teekening A 2,50 (restitutie 1,verkrijgbaar Nieuw- straat 62, Axel. De Bouwkundige, P. LE FEBER Jr. eens 'n plaasje meer van schenken; want DELtC.TA (die heeiliike zoee mode wijri) nost sir 1 ht.- 55 Ci pei flesch Per 2 fl:;schen slechts g ilceti hij is een ROLHAMMETJE op tafel een ware tractatie voor het geheele gezin. Het geeft een echte feeststemming. De hammetjes zijn niet duur. bij afname van een geheel hammetje. De prijs kan dus nu geen bezwaar zijn. Daarbij worden ze nog GRATIS voor U gekookt. Vlooswykstraat 5557. Aanbevelend, FRANS DE BRUIJN, Zaadteler - Huist - Tel. 65. Firma P. J. VAN DE SANDE, een tegenvaller gehad bij het verven van kleedingstulrktii Probeert het dan nu eens met: Keus uit 40 kleuien. Ook koudwaterverf, Ptijs slechts 20 ct per pakje bij

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1933 | | pagina 3