sproeien komen vroegin het voorjaar, koop tijdig een pot Spruftol. Bijalle Drogisten. S P 0 B T. GEMEHGDE BERICHTE5 SAS VAN GENT. BRESKENS. RECHTSZAKEN. GEMEENTERAAD VAN TER NEUZEN. WAARSCHUWING. Het Aigemeen Politieblad van 6 April 1933 meldt: In vert)and met vele by hem ingekomea klachten geeft de haofdcammissaris van politie te Utrecht in overweging, alvorens zaken te doen of in relatie te treden met het Hypotheek- en Assurantiekantoor, eigenaar J. Zegers, Grietstraat 20 aldaar, inlichtingem in te winn en by de afdeeling Centrale- recherche zljner administratie, hoofdbureau van politie, kamer 16. (Ingez. Med.) GEVONDEN VOORWERPEN. De Inapecteur van Politie alhier, maakt be- kend, dat omtrent onderstaande gevonden voorwerpen, ialichtingen te bekomen zijn aan de daarachter vermelde adressen. Stropdas, H. Doetjes, Nieuwediepstraat 13. Voetbal, A. Dees, Axelschestraat 11. Baalzak, Chr. van Gelderen, Nieuwediep straat 21. Hondenriem, Wed. A. Dieleman, Dekker- straat 29. Collier, A. Geelhoedt, Lange Kerkstraat 33. Motor-han dbeschermer, Bureau van politie. Kinderschoentje, Wed. J. de Lege, Schelde- kade 17. Schilderytje, M. van Kerkvoort, Westkolk- straat 5. Autoband, E. de Bruijne, Wrjk P 58. Armband, P. J. de Feyter, Tholensstr. 53. Kindertaschje met inhoud, M. Hamelink, Middeasluis E 8. Dames-horloge, P. van Es, Vlooswykstr. 40. NIEUWE TELEFOONAANSLUITINGEN. Rykstelefoonnet Ter Neuzen: 111 J. Doppegieter, scheepsbevrachter, Gre- nulaan 11. 158 A. v. Doeselaar, waterklerk van de Fa. Aug. de Meijer, Scheldekade 62. 172 Z. C. Eckhardt, Assurantien, Vlooswyk- straat 12a. 197 L. D. Boone, Garage, Markt 23. 237 A. van Kerkvoort, Slager, Nieuwstr. 12. Publiek telefoonstation de Griete: 3 A. van Kerkvoort, Slager, Val C 76. Hulptelefoonkantoor Biervliet 20 Adr. Faas, Markt 137. Hulptelefoonkantoor Sluis: 29 I. Sanders, Graanhandel en Molenaar, Nieuwstraat 22a. 41 J. Claarhoudt-van Vooren, Handelaar, Kapellestraat 21. 42 A. de Paauw, cafe De Haven, Kade 16. Hulptelefoonkantoor IJzendijke: 43 N.V. Amsterdamsche Bank, Markt D 373. Hulptelefoonkantoor Zaamslag: 18 C. de Jonge, Boterhandel, B lc. 32 W. D. Dekker, Crisiszuivelcontroleur, D 155a 44 A. Begheijn, Landbouwwerktuigen, Markt 395. Plotseling sterfgeval. Weer een geval van plotseling overlijden tengevolge van hartverlamming heeft zich Vrijdagnamiddag hier voorgedaan. Toen de reeds bejaarde heer G. zich omstreeks half vier naar zijn kaartclubje wilde begeven, ge- voelde hy zich op een gegeven oogenblik trjdens de wandeling niet wel worden. Zonder een woord te spreken of eenig gebaar te maken zakte hy in de straat in elkander. Eenige personen, die dit gezien hadden, snelden toe om hulp te bieden. Men droeg den getroffene binnen by den slager Vermoet waar geconstateerd werd, dat de heer G. reeds overleden was. Het schijnt, dat een hartverlamming de oorzaak van dit plotselinge overlijden geweest is. Vrydagnacht ten 2 ure, verlieten by helder weer de vis3chersvaartuigen de haven om zich naar de visscherij te begeven. De vaar- tuigen B.R. 28, schipper A. de Pagter en de B.R. 41, geibr. Erasmus, welke gezamenlijk wegvoeren, kwamen om half 3 onder de kust van Walcheren plotseling in een geweldige dikke mistbank terecht. De B.R. 28, welke een eind voor was liep door den mist tegen een paalhoofd aan de Nolle onder Vlissingen, zonder evenwel schade te beloopen, daar de motor afgezet was omreden zij moesten looden om te weten waar ze zich bevonden. Door de ebbe kwam het vaartuig hierdoor dwars tegen de palen te liggen. Toen zy zich van het paalhoofd wilden verwijderen en hierdoor voile kracht achteruit sloegen, doemde het vaartuig B.R. 41 uit den mist op en voer de 28 in de achtersteven aan, waardoor een groot gat juist boven de water- lgn ontstond. De schade aan de 28 is vry aanzienlyk, daar de geheele achterstevea en het achter- dek, welke door de botsing ook geleden heeft, vemieuwd moet worden. AKRONDISSEMENTS-RECHTBANK TE MIDDELBURG. De rechtbank heeft in hare zitting van 7 April 1933 de volgende zaken behandeld: E. M. A., oud 48 j., winkeliers'ter te Koe- wacht, was op 13 Maart j.l. door den Kan- tonrechter te Hulst vrijgesproken van de haar ten laste gelegde overtreding van de Crisis- Zuivelwet (reuzel ten verkoop in voorraad hebben, zonder dat deze was verpakt in de voorgeschreven gewichten). De Ambtenaar van het Openbaar Ministerie was in hooger beroep gekomen. Eisch vernietiging van het vonnis van den 'kantonrechter en veroordeeling tot 20 boete of 10 dagen hechtenis. S. de B., oud 64 j., landbouwster te St. Jan- steen, was op 13 Maart 1933 door den Kan tonrechter te Hulst vrijgesproken van de haar ten laste gelegde overtreding van de Crisis- Zuivelwet (niet behooriyk invullen van de vierwekelijksche rapporten). De Ambtenaar van het Openbaar Ministerie was in hooger beroep gekomen. Eisch vernietiging van het vonnis van den kantonrechter en veroordeeling tot 20 boete of 10 dagen hechtenis. J. H. D., odd 24 j., chauffeur te Koude- kerke, werd verdacht dat hy in het Arron- dissement Middelburg in 1932 opzetteiyk geldsbedragen van f 30, 74,55, 16,38 en 16,62, welke bedragen hy had ontvangen voor zendingen aan Kievit te Vlissingen, S. Baaijen te Breskens, en 2 zendingen aan de firma Klein te Middelburg, en welke be dragen hy moest afdragen, heeft verduisterd. Eisch 3 m aan den gevangenisstraf. HOOGER BEROEP. Door den Ambtenaar van het openbaar ministerie bij het kantongerecht te Hulst is hooger broep aangeteekend tegen het vonnis van den kantonrechter te Hulst, waarbij G. v. R., oud 54 j., landbouwer te Koewacht, ter zake van uitlokking van overtreding van de Crisis-Zuivelwet is vrijgesproken. Idem in de zaak tegen A. J. S., oud 52 j., landbouwer te Zaamslag, waarby deze door den kantonrechter werd ontslagen van alle rechtsvervolging ter zake van tenlaste gelegde overtreding van de Crisis-Zuivelwet. Idem in de zaak tegen J. d. W., oud 19 j., winkelier te Hontenisse, eveneens ontslagen van alle rechtsvervolging ter zake van ten laste gelegde overtreding van de Crisis-Zui velwet. DE STRANDING VAN HET BELGISCHE S.S. JOYCE BIJ BRESKENS. De raad voor de scheepvaart te Amsterdam heeft uitspraak gedaan inzake de stranding van het Belgische stoomschip Joyce by Bres kens. De raad is van oordeel, dat over de oorzaak van deze stranding niet veel is te zeggen. De kapitein van de Joyce wilde de haven van Breskens binnenloopen, doch kwam dicht, vermoedeiyk te dicht, by de plaat, waardoor zijn schip door den vloed en den krachtigen Noord-Noordwesteiyken wind op de plaat is gezet. Onder de gegeven omstandigheden de kapitein verklaart dat zyn schip door twee achtereenvolgende grondzeeen met den boeg naar bakboord werd geworpen valt hier den kapitein geen bepaald verwijt te maken. De motorboot van Breskens zoowel als de sleepbooten van L. Smit Co.'s Internatio- nalen Sleepdienst hebben daadwerkeiyk hulp verleend, terwijl de kapitein volhoudt, (jat deze hulp ongevraagd is verleend en onnoodig was. Hp zegt de overtuiging te hebben gehad, dat dat schip, dat drie uur v66r hoogwater vast- liep, met hoogwater vlot zou komen. Daarom heeft hy zich tegen hulpverleening verzet, al heeft dit verzet geen uitwerking gehad. De raad noemt dit op treden van den kapi tein lichtvaardig en roekeloos nu zooveel menschenlevens 120 passagiers aan zyn hoede waren toevertrouwd. Hy mocht het er niet op aan laten komen, dat het schip, dat trouwens door den vloedstroom op de plaat was gezet, vanzelf vlot zou komen. Zelfs al had hy voor zich de overtuiging, dat dit zou geschieden, dan was het nog in de gegeven omstandigheden onverantwoord geen hulp te aanvaarden. Dat er, geiyk de kapitein verklaarde, eerst een paniek ontstond, toen de andere schepen in de buurt kwamen, kan niet worden aange- nomen, nu immers de passagiers voortdurend aan de fluit hebben getrokken. Uit dat feit blijkt wel, dat hy zijn gezag niet daadwerke- lijk kon doen gelden. Hij beroept er zich op, dat hij het roer niet kon verlaten. Uit de verklaringen van de getuigen om trent den toestand aan boord valt ook op te maken, dat van de zyde van den kapitein of zijn bemanning niets is gedaan. De kapitein bevond zich in de stuurhut en de passagiers liepen als radeloozen over dek. Aan de beman- ningen van de motorboot van Breskens en van de sleepbooten is geen verwyt te maken dat zij tegen den uitdrukkelijken wil van den kapitein hulp hebben verleend. Trouwens, de weigering van den kapitein was in strijd met het nood- sein met de stoomfluit en met het feit, dat een verbinding door middel van de strandlrjn was aanvaard. De raad kan niet inzien dat de kapitein het schip met eigen krachten heeft vlot gebracht. Er zou hoogstens eenige twijfel kunnen rijzen aangaande de vraag, of de Joyce vanzelf is vlot gekomen of door het trekken van de Hoek van Holland. Toegegeven moet worden dat dit trekken aan een zeer toevallige om- standigheid is te wijten. Wat ook de oorzaak van het vlot komen van de Joyce moge ge weest zijn, de afwijzing van hulp door den kapitein onder de gegeven omstandigheden was niet verantwoord. Het optreden van de helpers, zoowel die van de sleepbooten als die van de motorboot van Breskens, is niet ongemotiveerd geweest. BELGI8—NEDERLAND 1—3. Oudergewoonte was het ter gelegenheid van den voetbalwedstrijd Belgie tegen Nederland te Antwerpen weer een drukte van geweld en het schitterend weertje lokte daarbij nog dui- zenden kijkers, zoodat het vooral in de om- geviag van het Centraal Station overvol was. Tegen 1 uur begon de uittocht naar het terrein en reeds geruimen tyd voor den aan- vang waren alle plaatsen bezet. Direct na den aanvang kwam de Belgische voorhoede gevaarlijk opzetten, doch lang- zamerhand wisten de Oranjemannen het spel te verplaatsen. Uit een keurig genomen hoek- schop weet, nadat de bal geruimen tyd nabij het doel is gebleven, Bonsema het eerste doel- punt te maken. Zoo blijft de stand, hoewel de Belgische voorhoede meermalen prachtkan- sen om te scored heeft gemist, tot even voor de rust en uit een voorzet van Wels deponeert Bonsema voor de tweede maal de bal in het doel. Met een 02 stand komt de rust. In de tweede helft ondememea de Belgen dadeiyk eenige zeer gevaariyke aanvallen en het is onibegrijpelijk hoe daaruit geen doel- puntea zijn voortgekomen. De Belgische ver- dediging beging toen de fout om te ver op te dringen waardoor de buitenspelval openstond en inderdaad onize voorhoede eenige aanvallen zag telborgaan. Toch bleek dit ver opdringen bij een zoo'n vlugge voorhoede uiterst gevaar lijk en zoo kwam dan ook het derde doelpunt voor Nederland als Wels plotseling naar voren rent. Een der Belgische backs stopt met de hand de voorzet van Wels, men roept penalty, doch de scheidsrechter is deze overtreding ont- gaan en laat voortspelen. Gelukkig komt Van den Broek in het bezit van den bal, speelt hem vry en zet mooi voor waarop Van Nellen, die naar binnen is geloopen het derde doel punt in het net kopt. Eindelyk hebben de Belgen sucees als Sayes een goede voorzet van Hellemans weet te be- nutten en Van der Meulen is gepasseerd. 13. la dezen stand komt geen verandering meer en de Oranjemannen hebben de overwinning weten te behouden. STEIGER TE ZWOLLE INGESTORT. Donderdagnamiddag omstreeks vijf uur is op het terrein van de Gemeenteiyke Gasfabriek te Zwolle een emstig ongeluk gebeurd. Vijf arbeiders warea op dat tydstip bezig met het aanibrengen van yzeren platen in een kolen- bunker. Zij stonden daarbij op een steiger, 15 meter boven den beganen grond. Plotseling stortte de steiger ineen. De ar beiders vielea met machines en platen naar beneden. De arbeider Mulder, die het eerst op den grond terecht kwam, was er het ergst aan toe. Hij kreeg een armbreuk en een diepe wonde aan het hoofd. Zijn toestand is levens- gevaarlijk. De arbeider Timmerman liep een beenfractuur op. Ook de overigen kregen al ien min of meer erastige verwondingen. De slachtoffers zijn opgenomen in het Sophiaziekenhuis. RELLETJES TE HAARLEM. De relletjes, welke zich de vorige week te Haarlem na afloop van een fascistenvergade- ring voordeden, zijn Vrijdagavond herhaald voor hotel ,,Lion d'Or" op den Kruisweg. Tegen acht uur schoolden daar verscheidene communisten en leden' van de O.S.P. samen, die in de meening verkeerden, dat in het hotel een vergadering van fascisten zou worden ge- houden, hetgeen eveawel niet het geval was. De politie maande tot doorloopen aan, waar- aammen slechts ten deele gevolg gaf. Steeds weer keerden de anti-fascistische elementen voor het hotel terug en na het sluitingsuur der winkels groeide de menigte tot eenige honderden personen aan. De politie trachtte eerst op zachtzinnige wyze de menschen te toewegen, heen te gaan, doch toen dit niet hielp en ook het verkeer op dit 'drukke punt in de war dreigde te loopen, trokken de agenten hun sabels en voerden eeaige charges uit, waarby harde klappen vielen. Eenige personen wer- den hierby licht gewond. Het duurde nog ge ruimen tijd, voor de rust geheel hersteld was, daar nog steeds velen in de meening verkeer den, dat er werkeiyk een vergadering in het hotel werd gehoudea. De politie moest dan ook nog eenige malen optreden, alvorens men zyn vergissing inzag. Arrestaties hadden niet plaats. ONEERLIJKE SPOORWEGBEAMBTE. Men meldt uit Aiphen a.d. Ryn aan de N. R. Crt. Meermalen was het reeds voorgekomen, dat uit de kas van het spoorwegst£tion te Z^vam- merdam geld werd vermist, zonder dat. het gelukte den dief te ontdekken. Wel was het opgevallen, dat ze vermissin- gen juist waren voorgekomen, na het vertrek van goederentreinen. De recherche te Utrecht werd van een en ander in kennis gesteld en inderdaad mocht het een rechercheur, die zich verdekt had opgesteld, gelukken den dief ,den arbeider- remmer H. V. uit Utrecht, op heeterdaad te betrappen, toen deze een bedrag van 6 uit de stationskas wegnam. De man, die ook de vorige diefstallen be- kende is naar het huis van bewaring te Utrecht overgebracht. ZWERVER TE WATER EN VERDRONKEN. Een ruim 60-jarige zwerver, wiens identiteit tot nu toe niet kon worden vastgesteld, ge- raakte Vrijdagavond, doordat hij in beschcn- ken toestand verkeerde, in de Leuvehaven te Rotterdam. Eenige voorbygangers die het ongeval zagen gebeuren, stelden onmiddellijk pogingen in het werk om den drenkeling op het droge te krijgen, hetgeen na veel moeite gelukte. Men legde dea man op het schip „Op Hoop van Zegen" en waarschuwde direct den G.G.D., waarna kunstmatige ademhaling werd toegepast. Korten tyd later is de man naar het ziekenhuis aan den Coolsingel overge bracht, waar hij denzelfden avond omstreeks kwart voor tien is overleden. SMOKKELAAR GEDOOD. i Vrijdagmiddag hebben Duitsche beambten in de grensstreek by Venlo een smokkelaars- bende onder vuur genomen, die op het halt- geroep niet stilstond. De ongeveer 30-jarige B. uit Moers werd door een schot getroffen en is kort daarna overleden. De smokkelwaar werd in beslag genomen. 3a EEN SCHIETPARTIJ MIDDEN IN HET DORP. Vrijdagnacht tusschen drie uur en halfvier is het midden in het dorp Goirle by Tilburg voor de zooveelste maal tot een schietpartij ge komen. Op genoemd uur kwamen twee auto's een personenwagen en een vrachtauto, van de richting der grens door het dorp gereden. Ter hoogte van het cafe „Mozes" werden beide wagens door kommiezen beschoten. De kogels floten langs de huizen. Uiteraard beleefden de bewoners in de omgeving wederom angstige oogenblikken. De personenauto ontkwam; de vrachtauto werd staande gehouden. Maar het succes was niet groot. Er werd slechts een klein fleschje cognac geiyonden; vermoedeiyk een hartversterkertje voor den chauffeur. De vrachtauto werd mede teruggevoerd naar het grenskantoor, waar proces-verbaal werd op- gemaakt. Er is een actie gaande om by den Minister te protesteeren tegen deze herhaalde schietpartijen in de bebouwde kom van het dorp. Ditmaal kwamen de omliggende huizen er, voorzoover kan worden nagegaan „zonder kleerscheuren' 'af, doch een vorige maal by- voorbeeld werden op verschillende plaatsen ruiten stukgeschoten. BEDROGEN LIEFDE. Een dienstbode te Amsterdam heeft by de politie aangifte gedaan, dat iemand haar voor 850 had opgelicht. De zaak zat z66. Het meisje had omgang met eea jongeman, die haar trouwbeloften deed en van haar het genoemde bedrag los- kreeg om inkoopen te doen voor de installatie van het jonge huishouden. De jongeling was echter ook verloofd met een ander meisje en met die andere en met het geld ging hij er vandoor. KUZIE TUSSCHEN DUITSCHE ZEELIEDEN TE ROTTERDAM Vrydagnacht omstreeks kwart voor zijn twee Duitsche zeelieden op de Leuvehaven te Rotterdam, nadat zij een bezoek aan den Schiedamschen Dijk hadden gebracht, met elkaar slaags geraakt. Hierbij heeft de 32- jarige P. S. op den 26-jarigen F. S. een revol- verschot gelost. Dit trof echter den zeeman niet, maar raakte de 70-jarige weduwe A. N. W., geboren R., wonende aan den Schiedam schen Dyk, die met haar hond nog even een straatje om was gaan wandelen. De vrouw werd in het rechterbeen even boven de knie getroffen. Zy moest in het ziekenhuis aan den Coolsingel worden opgenomen. De dader werd kort na het gebeurde door agenten aange- houden. KWARTJESVINDERS GEARRESTEERD. Het is de politie te Amsterdam Donderdag gelukt, op het zandterrein aan de Jan van Galenstraat aldaar een troep kwartjesvinders te arresteeren. Reeds herhaaldelyk was dit geizelschap op de zandvlakte door de politie gesignaleerd, maar het mocht haar niet ge lukken, aan het gokken een einde te maken. Wanneer de agenten verschenen, namen de gokkers aanstonds maatregelen om hun te onbwijken. Dcnderdagmiddag kwamen er weer twee agenten met homden op het ter rein, maar toen de kwartjesvinders hen zagen, verdwenen deze laatsten weer onmiddellijk. De gokkers kwamen echter na een tijd terug. Inspecteur Mors slaagde er toen met zyn hond in, hen te naderen, aldus de „Msb." Het geizelschap, uit een 15-tal personen bestaande, werd in bedwang gehouden, tot er assistentie van het politiebureau de Ruyterweg kwam op- dagen. Onder geleide vein de politie en de honden werd de geheele troep naar het bureau overgebracht. Hier bleek, dat zich enkele steuntrekkers onder de gokkers bevonden. Tegen alien is proces-verbaal opgemaakt. DE WINTERWIJKSCHE PREDIKANT. Naar gemeld wordt heeft de Winterswyk- sche predikant Ds. R., zich by de justitie aan- gemeld om zijn straf te ondergaan. Hij is in- gesloten in de strafgevangenis te Amsterdam. Op 27 Maart j.l. werd hij door het Hof wegens het schrijvea van beleedigemde brieven en briefkaarten tot 1 maand gevangenisstraf ver- oordeeld. Ook de rechtbank te Utrecht had hem tot 1 maand gevangenisstraf veroordeeld. De predikant heeft dus af gezien van cassatie. NEDERLANDSCH CHAUFFEUR RIJDT IN DUITSCHLAND TWEE PERSONEN DOOD. Te Enkhuizen is bericht ontvangen, dat de 18-jarige chauffeur uit Enkhuizen L. R„ werkzaam by een expeditie-caderneming Vrij- dagmorgen te 5 uur nabij Dorsten in West- falen twee personen heeft doodgereden. Zyn auto werd ernstig beschadigd. R. had met een Chevrolet-truck met laad- wagen een vracht haring van Wieringen naar Dortmund gebracht eri -was op de terugreis naar Enkhuizen. Dicht bij Dorsten liepen twee jongens voor hem aan den rechterkant van den weg. Toen de auto tot dicht by hen genaderd was, staken zij plotseling den weg over. R. probeerde nog hen te ocitwijken, met het gevolg, dat de auto vyf steenen palen, die rechts van den weg stonden, uit den grond rukte. Beide jongens werden door den auto gegrepen en gedood. R. deed terstond aangifte van het gebeurde by de politie te Dorstea, die hem arresteerde en den auto in beslag nam. AANRIJDING MET DOODELIJKEN AFLOOP. Op de Krocht te Haarlem is Vrydagavond een ongeluk met doodelyken afloop gebeurd. Een 59-jarige dame wilde den ryweg overste- ken, juist op het moment, dat een wielryder naderde. De dame weifelde even, met het ge volg, dat zy daardoor werd aangereden. Zy viel met het hoofd op de straat. Per zieken- auto is zij naar het St. Elisabeths Gasthuis overgebracht, waar zy kort na aaakomst over- leed. DE MOORD IN DE NAALDW'IJKSCHE STRAAT TE 'S GRAVENHAGE. Men herinnert zich dat in den nacht van 12 op 13 December 1932 in de Naaldwyksche straat te 's Gravenhage, pand 103, de be- woonster mej. T. K. door een revolverschot gedood werd. Zekere P., een buurman, die in den nacht thuis kwam, gaf later aan de poli tie het signalsment op van den vermoedelijken dader, hetwel zooveel geleek op zyn eigen sig- nalement, dat hij voorloopig vastgehouden werd. P. slaagde er in zijn alibi te bewyzen, zoodat hy spoedig weder op vrye voeten kwam! Onlangs nu werd de aandacht der politie ge- vestigd op een bewoner van de Van Boetze- laerlaan, die zich na het voorgevallene zoo zonderling gedroeg, dat hij den indruk wekte, dat zyn gewetfen in hooge mate bezwaard was. De aanwijzingen waren zoodanig, dat de politie overging tot zijn arrestatie. Hij ont- kende aanvankelyk halsstarrig, doch heeft na een zeer langdurig verhoor thans een bekente- nis afgelegd. Hij heeft verteld, dat hij met de vrouw ruzie had en hem de deur uitwerkte. De man werd zoo woedend. dat hy zyn revol ver op de vrouw afschoot. Hy verklaarde niet de bedoeling te hebben gehad haar te dooden. De 31jarige A. C. v. B., van beroep caf&hou- der en petroleumventer, is ter beschikking van de justitie gesteld. AUTO RIJDT OP HET TROTTOIR. Een kindje gedood. In de Hudsonstraat te Amsterdam heeft Vrijdagavond een zeer emstig auto-ongeluk plaats gehad, dat aan een kindje van 15 maanden het leven heeft gekost en waarby een meisje van 6 jaren emstig is gewond. Een luxe auto, bestuurd door een leerling- chauffeur, naast wien een instructeur zat, reed daar op dat oogenblik in de straat. De auto moest plotseling uitwyken voor een jongen, die daar liep. De instructeur, blijk- baar van meening, dat de leerling de situatie niet voldoende overzag, greep het stuur, om voor den jongen uit te wyken. Hy gooide dit onmiddellyik oim, maar het gevolg was, dat de auto het trottoir opreed. De wagen kon niet tydig genoeg tot stil- stand worden gebracht, zoodat deze tegen een muur terecht kwam. Tusschen de auto en den muur raakten een kind van 15 maan den en een meisje van 6 jaar tyekneld, die daar op het trottoir speelden. Ernstig verminkt werd het kindje opge nomen en binnen enkele minuten waren de levensgeesten reeds geweken. Het meisje bleek emstig gewond te zyn en is naar het Binnengasthuis vervoerd. Het droeve ongeluk wekte een groote con- stematie in deze volkrijke buurt. De instruc teur en de leerling werden naar het posthuis overgebracht. Na verhoord te zyn, konden zij zich naar huis begeven. De auto is in beslag genomen. KIND UIT DEN TREIN GEVALLEN. Tusschen Amhem en Utrecht is een kind, dat met een transport van Duisburg naar Nederland op weg was, uit den trein geval- len. Het kind, Albert Hekkert geheeten, af- komstig uit Hervost-Borsten (D.), had in een onbewaakt oogenblik kans gezien, het por- tier te openen, met gemeld noodlottig gevolg. Met een hersensehudding en een gebroken en- kel is de jongen in het ziekenhuis te Benne- kom opgenomen. NEDERLANDSCH STOOMSCHIP REDT 27 MENSCttEN. „De Courant" meldt het volgende: In den nacht van Zaterdag op Zondag is het Letlandsche vrachtschip „Evermore", groot 3844 ton, toebehoorende aan den reeder F. Grands uit Riga, op ongeveer 900 myl ten Noorden van Kaap Finisterre, in de Golf van Biscaye, ten gevoige van een ketelontplofflng gezonken. De geheele bemanning kon worden gered. Vier en twintig mannen en drie vrou- wen zijn aan boord genomen door het Neder- landsche motorschip ,,Dempo" van den Rot- terdamsche Lloyd. De „Dempo was op de thuisreis van Indie en bevond zich vry dicht in de buurt van het schip, toen dat in de diepte verdween. Volgens een by den Rotterdamsche Lloyd ontvangen telegram van dea kapitein van de ..Dempo" bevond zyn schip zich op 45 gr. Noorderbreedte en 7 gr. Westerlengte. Op die plaats zullen dus ook de drenkelingen van de Evermore" aan boord zyn genomen. Nadere bijzonderheden over de oorzaak van de oat- ploffing ontbreken nog. De ..Evermore" was begin dezer maand uit Vollonica vertrokken en passeerde op 4 April reeds Gibraltar. Opmerkeiyk is het intusschen, dat de Evermore" eenige maanden geleden ook reeds een defect aan een der ketels had en wel van zoo emstigen aard, dat de kapi tein het raadzaam achtte, te Vigo ((Spanje) binnen te loopen, om daar de noodige herstel- lingen te laten aanbrengen. Het ligt voor de hand, aldus wordt gezegd, om aan te neraen, dat de bewuste ketel ook op de „laatste reis" van de ..Evermore" niet in orde was, en oorzaak van de ramp is geworden. Het schip werd volgens Lloyds Register In 1901 gebouwd. De „Dempo" wordt Maandagmorgen om zeven uur in Southampton verwacht en zal Dinsdagmorgen om zeven uur te Rotterdam arriveeren. TIEN MXLLIOEN GESCHONKEN. De Japansche millionair K. Okazaki heeft zyn geheele fortuin ten bedrage van 10 mll- lioen yen voor socialen arbeid weggeschon- ken. De oorzaak dezer schenking van den rywielfabrikant is, dat de zoon van den heer Okazaki na een emstige ziekte zyn rykdom verliet om gedurende 1000 dagen vrywillig den nederigsten arbeid te doen. Hy poetste schoenen, droeg bagage en leefde te midden dei armsten. De heer Okazaki wilde aan- vankelijk zijn zoon als geesteszieke laten op- sluiten, doch is geeindigd met tot het stand- punt van zijn zoon over te komen. Hy begon met 1 millioen yen voor sociaal werk te be- stemmen en zocht raadgevers, hoe dit bedrag het nuttigst te besteden. Opmerkeiyk is, dat hy zich tot dit doel tot drie Christenen wend- de, n.l. tot kolonel Yamamuro van het Leger des Heils, den heer Tokutomi, een uitgever van een Christelyk blad te Tokio en dr. Kaga- wa, den grooten Christen-evangelist van Japan. Een en ander liep er op uit, dat vader en zoon te zamen thans al hun bezit en hun gansche leven in den arbeid geven willen en het Christendom uit den Boeddhistischen kring een aanmerkelyke ondersteuning ver- wierf, ook al wordt het groote kapitaal nu geenszins tot uitslultend Christelyk-sociaal werk, maar tot alle sociaal werk gebruikt. Vergadermg van Donderdag 30 Maart 1932, des namiddags 2 uur. Voorzitter de heer J. Huizinga, burge- meester. Tegenwoordig de heeren: L. J. Geelhoedt, D. Scheele, M. de Jonge, C. A. Verlinde, D. van Aken, A. de Bruijn, P. F. de Bakker, H. J. Colsen, L. J. van Uriel, J. H. van Doeselaar, P. van Cadsand, J. Huyssen en N. A. Hame link; later ook de heer J. J. de Jager. Afwezig: de heer C. van den Bulck. (2. Vervolg.) b. Bericht van J. J. Eijke, dat hy zyn be- noeming tot lid der commissie tot wering van schoolverzuim in de kom aanneemt. Aangenomea voor kennisgeving. c. Het jaarverslag der commissie tot wering van schoolverzuim te Sluiskil-Drie- wegen, over 1932, waaruit blykt: Er werden* in dit jaar 8 vergaderih^en ge houden. Ook werden 8 personen door de com missie opgeroepen; de verzuimen waren van verschillenden aard. Er waren gevallen van ziekte waarvan door de ouders verzuimd was kennis te geven aan het hoofd der school. Ook waren er gevallen van veldarbeid. Een jongen had op de koeien moeten passen. De commissie had ook een geval van abso- luut schoolverzuim; een jongen ging in Bel gie op een school, terwyl hy volgens de leer- plichtwet een lagere school in Holland moest bezoeken. De verzuimen waren alle van korten duur, zoodra de ouders voor de commissie geroepea waren, stuurden ze hunne kinderen dadeiyk weer naar school. Te merken valt, dat de ver zuimen van jaar tot jaar verminderen. De heer DE BAKKER merkt op, dat, toen hij met de heeren De Jonge en Van Aken de gemeenterekening heeft nagezien, naar aanlei- ding van verschillende kwitanties van Samson, die zij toen aantroffen, de wenschelykheid is uitgesproken, dat alle leveringen ten behoeve der gemeente voor zoover dit mogelijk was, zouden worden aangeschaft by gemeente- naren. Hij heeft nu echter bij stukken van die commissie weer een kwitantie aangetroffen van f 3,15 van een leverantie die buiten de gemeente was aangeschaft en waarvoor men ook in Ter Neuzea terecht kan. Het bedrag is wel niet groot, maar het gaat om het principe. De heer HAMELINK merkt op, dat dit by dit stuk toch niet thuis behoort. De VOORZITTER die eerst pogingen deed den heer De Bakker te onderbreken, liet hem ten slotte uitspreken. De heer DE JONGE kan ook wel verklaren, dat de rekeningen van Samson hem niet be- vallea; daarop wordt alleen een nummer ge- noteerd, maar geen omschrijvmg van het gc- leverde, zoodat een raadslid niet kan zien, welke levering de nota betreft, en wat er in dit opzicht gebeurt. De VOORZITTER: Dat had de commissie toch kunnen vragen; de modellen der firma Samson loopen al over de 10.000; ter vereen- voudigiog wordt op de rekeningen alleen het nummer van het model vermeld, doch indien de commissie wenschte ingelicht te worden omtrent den aard van het geleverde, zouden van wege de secretarie door vertooning der modellen de gewenschte ophelderingen wor den gegeven. Overigens kan ik wel zeggea dat, voor zoover het modellen zyn die voor drukken in aanmerking komen, die zooveel mogelyk in de gemeente besteld worden. Het verslag der commissie wordt met alge- meene stemmen voor kennisgeving aange- aomen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1933 | | pagina 2