Echt en goed Huiduitslag. Het Amerikaansche luchtschip Akron verongelukt. BUBGEBLIJKEN STAND. ONVOORZICHTIG DEN WEG OVER- GESTOKEN. MET SCHOORSTEEN EN AL NAAR BENEDEN. VERKEERSVLIEGTUIG VERONGELUKT. M GEMEENTERAAD VAN CLINGE. LOOP DER BEVOLKING. In eem storm geraakt. Vermoedeljjk 70 menschen omgekomeu. De N. R. Crt sckrijft: Het reusachtig« Amerikaansche marine- luchtschip Akron is verongelukt en er zijn vele dooden. De eerste berichten spreken van ffiechts enkele geredden. Het schip, dat in een storm schrjnt te zijn geraakt, is bij de kust van Jersey in zee ge vallen. De bemanning bestond uit 77 koppen. Het Duitsche tankschip Phoebus heeft den kapitein van de Akron en drie menschen van de bemanning gered. Natuurlijk zyn in allerjjl schepen gezonden near de plaats van de ramp. Zoo stuurde de marine-overheid er een kruiser en een torpedo- jager heen. Het luchtschip is volgens een radio-bericht van de Phoebus zeer gehavend. Maandag om 10 uur 's avonds (trjd van de Qustelijke zone der V. S., bier dus om 3 uur 'a naohts) zond de Akron nog een draadlooze mededeeling dat alles wel was aan boord; rnaar daama is er geen radio-gemeenschap meer geweest met het luchtschip. juist het feit, dat er een storm woedde doet weazen, dat er slechts weinig overlevenden van de ramp zullen zijn, Een bericht, gezonden door het Duitsche tankschip Phoebus behelst, dat het vier gered den aan boord heeft en dat het wrak van de Akron in zee dreef op 20 mijl uit de kust ter faoogte van het lichtschip Bamegat. Blijkens een telefonisch bericht uit de marine-vlieghaven Lakehurst (in den staat New Jersey) gezonden aan de regeering te Washington, werd het onwaarschijnlijk geacht, dat er nog andere (dan de vier reeds ver- melde) leden van de bemanning zouden wor den gered. Men vreest, dat het niet zal luk- ken de Akron te bergen daar er door het laag hangen van de wolken slecht zicht is. Daar er een storm waait met een windsnelheid van 45 mijl per uur moet de Akron zeer snel weg- drjjven. Reuter seint nader: Volgens een radiogram van het Duitsche tankschip Phoebus heeft dit vaartuig Dins- dagnacht om 1.50 het Amerikaansche lucht schip Akron, toebehoorend aan de Amerikaan sche marine, op zee hulpeloos zien ronddrjj- wen nabjj het lichtschip Bamegat. Hoe het komt, dat de Akron in zee is ge- vallen, is nog niet opgehelderd. Dinsdagnacht om 2.10 had het departement van marine te Washington nog geen inlichtingen ontvangen over den toedracht en de oorzaak van het angeluk. Om 2.01 deelde de Phoebus radiografisch mede, dat zij niet de geheele bemanning van de Akron aan boord kon nemen. Er heerscht een sterke wind, gepaard gaande met zware regenbuien. De Phoebus was Maandag j.l. uit New-York vertrokken. Het luchtschip Akron, het groot- ete ter wereld, welks snelheid iets meer be- draagt dan die van de Graf Zeppelin en van de Los Angeles, was Maandagmiddag opge- etegen voor een oefenvlucht aan de kust van Nieuw-Engeland. De Akron zoo seint Reuter nog is Dinsdagnacht om 1.30 in zee gevallen (plaat- Beljjke tijd Oost-zone V. St.). Aan boord be- <vond zioh admiraal Moffett, de Amerikaansche adviseur op de conferentie van Londen. BehaJve de Phoebus was geen enkel ander vaartuig in de nabijheid om hulp te verleenen. Het luchtschip drijft op het oogenblik nog j op het water en tot dusver is geen enkel elachtoffer waargenomen, waaruit men af- j leidt, dat zich geen ontploffing heeft voor- gedaan, doch dat het luchtschip waarschijn- iijk wegens een of ander defect genoodzaakt is geweest op zee te dalen. De Phoebus bevindt zich vlak bij het wrak van de Akron en is nog het eenige schip, dat bulp kan verleenen. Men denkt, dat de Akron door den bliksem J getroffen is. Echter, zoo vemeemt Reuter, j weet men nog niet zeker of het luchtschip geheel vemield is, en of de bemanning inder- daad verdronken is. Er heerscht echter groote ongerustheid over het lot der bemanning, want in een bericht van de Phoebus wordt ge- eegd, dat, toen het vaartuig het wrak naderde, men matrassen en andere voorwerpen van de Akron op het water kon zien ronddrijven. Na drie leden der bemanning aan boord te heb ben genomen, zag de bemanning van de Phoe bus verscheiden schipbreukelingen in de gol- ven verdwijnen. Bemanning en passagiers. Het luchtschip was den vorigen dag uit Lekehurst vertrokken en voer tengevolge van het slechte zicht bijna geheel op radio- peilingen. Aan boord bevonden zich 19 officie- ren en 57 koppen bemanning. Voorts bevon den zich de chef van den marine-vliegdienst admiraal W. A. Moffatt en drie officieren van den staf der Amerikaansche admiraldteit aan boord. Commandant van het luchtschip is kapitein F. C. McCord. Na de ramp. Mededeelingf-r. van een der geredden, Een der officieren van de Akron, die tot degenen behoord, die door de Phoebus gered zjjn, heeft in een draadtoos bericht aan het dept. van marine bervestigd, dat de Akron op tiwintig mijl afstand van het lichtschip Bame gat op zee is gedaald. Reuter seint verder uit Asbury Park in New Jersey: Een sterke Noord-Westenwind drijft de Akron, indien htj- althans nog drijvende is, per uur ongeveer 12 mijl zeeiwaarts. Inmiddels vindt men het afdrijven naar zee hoopvoller dan naar land, daar het luchtschip in de nabijheid van de kust zeker spoedig zou vergaan. Officieren te Lakehurst verklaarden aan den vertegenwoordiger van de Associated Press: de kwestie van de redding der levens van de schipbreukelingen hangt af van den trjd, waar- op de vaartuigen de Akron kunnen bereiken, alsmede van de weersgesteldheid en de kracht der golven. De officieren gaven als him meening te ken- nen weinig bemoedigende vooruibzachten te hebben over de redding der bemanning, spe- ciaal met het oog op de weerberichten die „slecht weer" meldden. De chef van de Amerikaansche marine, admiraal Pratt, heeft om 3.30 het bevel uit- gevaardigd, dat de marlnestations New York, Philadelphia en Boston, de marine-academie Annapolis en de luchtbasis Anacostia bij Washington, bij het aanbreken van den dag vliegtuigen zullen uitzenden om de Akron hulp te verleenen. De moedige reddingspogingen. Te Washington is nog weer bericht ingeko- men van de Phoebus. Het volgende werd ge- meld: Kort na middemacht (d.i. h.t. dus iets na 5 uur gisterochtend) zagen wjj de lichten van de Akron schitteren. Wij waren onderweg van New-York naar Tampico. Kort nadat wjj de Akron het eerst hadden gezien, leek het ons toe dat haar lichten zich ter hoogte van het zeevlak bevonden en wjj besloten er op af te gaan. Ohmiddelljjk hoorden wij hulp- geroep. Ofschoon het stormde en er een hooge zee stond werden er booten uitgezet W(j konden slechts 3 (vier?) menschen redden. Volgens een ander bericht zou niet de kapi tein, doch de eerste officier van de Akron gered zijn. Schepen die te hulp Snellen. De kustwacbt te Kaap May in New Jersey verklaarde gistermorgen om 3.23 uur, dat op dat oogenblik verscheidene kustwachtschepen in de onmiddellijke nabijheid van het licht schip Barnegat moeten zijn. Alle radio-berichten zijn intusschen tot het uiterste beperkt geworden, in de hoop, dat men er in slagen zal de directe verbinding van de Akron te herstellen. De kapiteln-luitenant van de Phoebus sein- de volgens Reuter gistermorgen om 3.14 uur draadloos van af zijn schip, dat de Akron 20 mijl ten Oosten van het lichtschip Barnegat is gevallen (volgens een ander bericht zou het schip z(jn gedaald). De kruiser Kortland is op de plek des on- heils aangekomen, doch trof het wrak niet meer aan. Een d,er geredden gestorven. Een van de geredden, die zich aan boord van de Phoebus bevond, de radio-tegrafist Copeland, is bezweken. Cijfers. De Akron heeft 4.000.000 gekost. Er moge aan worden herinnerd, dat toen het luchtschip werd gabouwd het Democra- tische lid van het Huis van Afgevaardigden James V. McClintic, die ook lid was van de marine-commissie uit dat Huis, emstige be- zwaren tegen de bouwers van de Akron had ingebracht. Hij had zelfs voorspeld dat het luchtschip evenzeer zou verongelukken als voordien de Britsche R 101. De Macon. Bij de Goodyear Zeppelin-Mij. is thans een zusterschip van de Akron in aanbouw en reeds bijna gereed. Het luchtschip heeft ongeveer dezelfde maten en indeeling als de Akron. Wel zijn eenige verbeteringen aangebracht. VROEGERE RAMPEN MET LUCHT- SCHEPEN. Reeds voor en in den wereldoorlog waren er ernstige rampen met luchtschepen voorge- vallen. Na dien tijd zijn er ook enkele ge weest, die een emstig karakter droegen. In 1925 verongelukte in de Vereenigde Staten de Shenandoah, die in een onweersbui ge- raakte. Vijftien menschen, o.w. de geza°-- vogrder, kwamen om. In 1930 sloeg bij Beauvais het Britsche luchtschip R 101 tegen den grond en vloog in brand. Het aantal dooden bedroeg 47, o.w. de Engelsche minister voor de luchtvaart. Slechts drie menschen werden gered En nu weer de Akron! met lichte verwondingen naar het hospitaal te Maaseijk vervoerd. Maandagmorgen is te Staphorst een doch- tertje van den vrachtrijder Vejjer, dat met eenige andere schoolkinderen plotseling den weg overstak, door een autobus gegrepen en gedood. Eea ander meisje, een dochtertje van den heer Visscher, brak een sleutelbeen, en beide voeten. De auto sloeg door het krach- tige remmen over den kop. De inzittenden, een tiental Friesche arbeiders, die naar de ■werkverschaffing werden vervoerd, bekwamen lichte verwondingen. DIEF MISHANDELT VROUW MET HONDENZWEEP. Te Amsterdam is aangehouden een 32jarige reiziger die ervan wordt verdacht uit een perceel aan het Frederiksplein aldaar ver- ■chillende sportartikelen, tot een waarde van pl.m. vijf honderd gulden te hebben ontvreemd en een vrouw, die den diefstal ontdekte, met een hondenzweep te hebben mishandeld. In verband met een en ander is tevens een 38- jarige conducteur aangehouden. Te Stiphout, aldus de Msb., was de werk- man H. v. d. P. uit Helmond werkzaam aan een in aanbouw zrjnde woning. Plots viel de dwarsligger van een steiger omlaag in de buurt van den schoorsteen. De man sloeg zijn armen om den schoorsteen om steun te vin- den, maar deze brak af, zoodat de ongelukkige met den schoorsteen in zijn armen omlaag viel en op den grond terecht kwam. Hij brak een been en liep verschillende kwetsuren op. Hij is naar het R.K. Ziekenhuis te Helmond overgebracht. ONVERANTWOORDELIJK OPTREDEN VAN EEN CHAUFFEUR. In de Potgieterstraat te Amsterdam waren Vrjjdagmiddag eenige kinderen op een voor een cafd staande auto geklommen. Toen de chauffeur, die dit cafd had bezocht, naar bui- ten kwam, liepen de kinderen weg, om ech ter weer achter de auto te gaan hangen zoo- dra hy achter het stuur had plaats genomen om weg te rijden. De chauffeur wilde daar- aan een einde maken. Hij zette eerst de auto m beweging, stopte toen plotseling en reed daama eenige meters achteruit, met het ee- volg dat een 7-jarige jongen, die door den schok op de straat was gevallen, onder een der achterwielen is geraakt, meldt de N. R. Met een beenbreuk is het kind opgenomen en naar het Tesselschadeziekenhuis gebracht Nadat proces-verbaal tegen hem was opge- maakt, werd hjj later op vrjje voeten gesteld. JUWEELEN VAN DEN RITSSISCHEN TSAAR? De politie te Athene heeft een Rus Viia- nowitsj gearresteerd, in wiens bezit een aan- ni«Wee werd Sevon<3en, ter waarde van 50.000 pond sterling. -.E^Pei'tsi ziJ'n van meening, zegt de „Daily Mail dat deze juweelen deel bitmaken van de verzameling, behoorende aan de Russische keizerlijke familie, daar niemand tot nu toe ooit aangiffte deed van een diefstal van zulk een waarde. Maatregelen zijn genomen, dat alle politie- bureaux van Europa in het bezit komen van een foto, om in staat te zijn de juweelen te kunnen identificeeren. Bij Neopdesha (Kansas) is een verkeers- vliegtuig, waarin twaalf passagiers waren gezeten, o.m. de leden van een Canadeesch zijn Poeders alleen, wanneer zij de handteeke- ning dragen van den fabrikant A. Mijnhardt. Maagpoeders, Hoofdpijnpoeders, Kiespijnpoe- ders, Hoestpoeders, Wormpoeders, enz. Per poeder 8 ct. Per doos 45 ct. Bij uw drogist. (Ingez. Med.) basket-ball-team, tengevolge van een motor- defect omlaag gestort. Twee personen werden gedood, de overige ten deele emstig gewond. De bemanning van het vliegtuig bestond uit twee personen. WATERGEBREK IN BOMBAY. Met het aanbreken van de hitte-periode dreigt er te Bombay, naar Reuter meldt, em stig gebrek aan water. De gemeentelijke wa- terleiding heeft het waterverbruik gerantsoe- neerd en men mag thans slechts de helft ge- bruiken van de vroegere hoeveelheid. Dr. Modak, het hoofd van de gemeentelijke waterleiding, heeft een statistiek opgesteld van den regenval gedurende de laatste 115 jaar en aan de hand daarvan voorspeld, dat er de eerstvolgende jaren emstig gebrek aan water zal zijn. Hfl heeft daarom het gemeentebestuur ge- adviseerd, het watergebruik te rantsoeneeren. AMY JOHNSON'S LAATSTE VLUOHT. De bekende Engelsche vlieger James Mol- lison, die onlangs een solo-vlucht over het Zuidelijk gedeelte van den Atlantischen Oceaan naar Brazilie heeft gemaakt, deelde mede, dat hij voomemens is ditmaal tezamen met zijn vrouw, de bekende vliegster Amy Johnson, een Oceaanvlucht te maken. Dan denken zij eindelijk de gevaarlijke vliegtoch- ten over lange afstanden er aan te geven en zullen zij zich vestigen op een boerderij. POOL A V ONTTJUR VAN EEN KLEUVEN MAN. De kleinste inwoner van Milaan, Anton Gittinger, een 37jarige dwerg van Oostenrijk- sche afkomst, heeft, zoo vertelt Reuter, ge- tracht naar de Noordpool te wandelen. Drie jaar geleden vertrok Anton van Milaan en ging eerst naar Noorwegen, waar hij zich een pelsjas, eenige voorraden en een achttal slede-honden aanschafte. Vervolgens zette hjj de reis naar het Noorden voort. Na eenigen tijd raakten zijn voorraden uitgeput en leefde hij van de honden, welke hij stuk voor stuk slachtte. Nadat ook deze voorraad was uit geput en Anton gevaar liep van honger om te komen, werd hjj gevonden door de Pool- expeditie van Knud Rasmussen, bjj wie hij twee jaar bleef. Vervolgens keerde hij naar Milaan terug met twee groote boeken vol handteekeningen en foto's van zijn verblijf in de Poolstreken, EEN BEDENKELIJKE APRILGRAP. Vrijdagmorgen verscheen te Belgrado een extra-editie van de ..Novosti" met een in het oog vallend bericht op de voorpagina, dat op Hitler een aanslag '•was gepleegd en dat hy bij het verlaten van zijn woning door drie revol- verkogels was gedood. Te Belgrado ontstond groote opwinding. De kranten werden den verkoopers uit de handen gerukt en de Duit sche legatie ontving tal van verzoeken om inlichtingen en betuigingen van deelneming. Inmiddels bleek het blad op de binnen- pagina gedateerd te zijn op Zaterdag 1 April en het bericht te zijn bedoeld als ,,Aprilgrap". In verband hiermede had de Duitsche ge- zant Freiherr Von Dufour Feronce op zijn verzoek een onderhoud met den minister van buitenlandsche zaken, bij wien hij tegen de houding van het blad „Novosti" protesteerde, terwijl hij bestraffing van de schuldigen eischte. De Joegoslavische minister van bui tenlandsche zaken Jeftitsj gaf zijn leedwezen over het gebeurde te kennen en verklaarde maatregelen tegen de schuldigen te zullen nemen. EHN KASLOOPER BEROOFD. Een kaslooper te Parjjs werd van een porte- feuille beroofd, die 200.000 francs bevatte. Hij werd door een hem onbekenden man op den schouder getikt, die hem er op attent maakte dat htj vuil aan zijn jas had. De kaslooper zette zijn tasch een oogenblik neer om zich af te kloppen, waarvan de onbekende gehruik maakte om de portefeuille tegen een andere te yerwisselen en zich uit de voeten te maken. DOOR DEN SCHRIK GENEZEN. Een vrouw, die aan armen en beenen ver- lamd was, werd bij de jongste aardbeving in Califomie van haar stoel af geslingerd en touiten haar huis neergeworpen. Toen zij weer tot haar bewustzijn kwam, aldus Reuter, kon zij in haar tuin zonder haar krukken loopen en was ook de verlamming aan haar handen verdwenen. De schrik van de aardbeving heeft haar blykbaar het gebruik harer ledematen terug- gegeven. VLIEGTUIGBOTSING BOVEN HET GEBERGTE. Een merkwaardig vliegongeluk vond plaats boven het hooggebergte van Jhrntland. Voor een verongelukten skilooper zou een zieken- transportvliegtuig naar Jamtland vliegen. Aangezien geen groot type vliegtuig beschik- baar was, werden 2 kleinere vliegtuigen ge zonden. Bij de landing werden de twee machines door een plotselingen hevige wind- vlaag, uit de richting geworpen en landde de tweede machine boven op de eerste. De piloot, kapitein Kindberg werd evenals de dokter Bodelberg zwaar gewond. De piloot van de tweede machine moest op ski's een afstand van vele kilometers afleggen om telefonisch twee nieuwe vliegtuigen voor het transport dezer beide gewonden te bestellen. Met groote moeite slaagde men er tenslotte in, den ski looper en de beide andere gewonden, naar een ziekenhuis te vervoeren. ONVOLDOENDE BELOOND. Reuter meldt uit Madrid dat een taxi- chauffeur, aldaar, die een passagier naar een hotel gebracht had, later in zijn wagen een tasch vond, die geld en juweelen, ter waarde van 40.000 gulden, inhield. Hjj reed terug naar het hotel en gaf de tasch aan den pas sagier terug. Als belooning ontving hij toen vijftig gulden. De gemeenteraad van Madrid, die van het gebeurde op de hoogte kwam, was van mee ning dat de eerlijkheid van den chauffeur niet voldoende beloond was en organiseerde een feest te zyner eer. TEGEN KOGELS BESTAND GLAS. De Japansche troepen in Mandsjoertje ge- bruiken met goed gevolg glas, dat bestand is tegen kogels en de automobielen van de Mi nisters en leden van het hof zijn eveneeas met deze soort glas uitgerust. Dit kogelvrije glas uitgevonden door twee Japanners, heeft on langs voor een officieel gezelschap een zware proef doorstaan. Op een afstand van slechts enkele meters, werden twaalf revolverschoten op het glas gelost, zonder dit te doorboren. EEN VREESELIJKE MISDAAD. In de buurt van Neckarweihingen bij Lud- wigaburg vond men onder rotsblokken het ontzettend verminkte lijk van een ongeveer 30jarige vrouw. Deze was door haar verloof- de, een 21jarigen behanger, naar deze plaats gelokt en in een afgrond geworpen. Daar de ongelukkige nog teekenen van leven gaf, wierp de moordenaar nog eenige zware rots blokken op haar, zoodat het hoofd geheel ver- brjjzeld werd. Vergadering van Woensdag 29 Maart 1933. Onder de ingekomen stukken komt voor een schrijven vim den A.N.W.B. en vein de K.N.A.C. omtrent den weg HulstNieuw- Namen, naar aanleiding waarvan wordt be sloten Burg, en Weth. op te dragen den Minister, nadat twee maanden niets is ver- nomen omtrent dien weg, even te herinneren aan het adres van 25 Jan. j.l. en te infor- meeren of en zoo ja welke plannen de Minis ter dienaangaande heeft; aan het succes van een audientie bij den Minister wordt sterk getwijfeld, waarom voorloopig schriftelijk de aandacht van den Minister nog maar eens zal worden gevraagd. Het aantal opcenten op de Fondsbelasting wordt voor 1933/'34 bepaald op tachtig even als vorig jaar. Omtrent de werkloozensteun deelt de Voor- zitter mede, dat de wekeljjks uitgekeerde be- dragen van Jan. tot Maart oploopen van f 100 tot 350 en een totaal hebben bereikt van 2725 en dat, indien onverhoopt nog tot eind Mei op denzelfden voet moest worden ge- steund, de beschikbare middelen alsdan uit geput zijn; zaak is het dus bijtijds de tering naar de nering te zetten. De heer Van der Keelen slaakt in dit ver band een noodkreet in het belang van zijn vakgenooten en vertrouwt dat de Voorzitter en zijn collega's in deze vergadering niet har- teloos de klompendndustrie, die spreker de ruggesteun der gemeente noemt, zullen laten ineenzakken; spreker meent een uit weg zoo- wel voor klompenmakerspatroons als -knechts gevonden te hebben, welke tevens goed zal werken voor de thans niets doende werkloo- zen, n.l. door de steungelden te besteden aan een toeslag op het loon der klompenmakers- knechts; steun aan de klompenindustrie mag in elk geval niet lang meer uitblijven, want haar ondergang is volgens spreker zeer nabjj. De Voorzitter zegt toe, als voor 7 April van den Minister geen gunstig bericht is ont vangen op het verzoek der protest-vergade- ring van klompenmakerspatroons te Utrecht, eene bespreking te zullen bevorderen van Burg, en Weth. met de Vereeniging St. Gum- marus alhier om te overwegen op welke wjjze hulp is te verleenen en den uitslag hiervan zoodra mogeljjk aan den raad voor te leggen. Teruggekomen op de medegedeelde becjjfe- ring van den werkloozensteun vindt de raad het verstandig voorloopig nog geen beperking van de steunnormen aan te leggen, doch op denzelfden voet voort te gaan. Bij de rondvraag geeft wethouder Van Duijse een overzicht der besprekingen met het polderbestuur omtrent de verbetering van de Teerlingstraat; zonder uitstel zal thans worden begonnen aan een verhard voetpad met verbetering van den waterafvoer, een en ander uit te voeren door de werkloozen. De heer Hageman geeft eenige nuttige aanwijzingen op welke wijze het best en zon der groote kosten de wegsverbetering ware uit te voeren; besloten reeds Vrijdag a.s. een begin te maken. De heer Kindt wil nog eens actie voeren voor een nieuwe haven, thans mede van be- teekenis als werkverschaffing. De heer Van den Branden wijst opnieuw op het afgraven van de zijbermen van de 's-Gravenstraat door de werkloozen. De Voorzitter zegt het laatste werk onver- wijld te zullen doen uitvoeren en omtrent de haven opnieuw in overleg te zullen treden met den Ingendeur der Domeinen. AXEL. In de afgeloopen maand hebben zich in deze gemeente gevestigd: Hermanus Stolk, scholier, Sluiskil P 36c, van Rotterdam. Victor Joseph Thijs, dlenstknecht, Kijkuit K 37, van Boschkapelle. Marinus J. Contant, onderwijzer, Prin3 Hendrikstraat EE 42, van O.- en W.-Souburg. Jan Meesen en gezin, grossierbediende, Singelweg J 11, van Zaamslag. Petrus Dieleman en gezin, landbouwer, Capellepolder M 26, van Krabbendijke: Jamia Overdulve, dienstbode, Schapenbout 0 44, van Ter Neuzen. P. J. van Bendegem en gezin, expdditeur, Kanaalkade A 85, van Gennep. H. Fr. de Waele en gezin, metselaar, Buth- djjk J 17, van Waalre. Petronella L. Bom, arts, Nieuwstraat G 85, van Leiden. Adr. Vinke en gezin, arbeider, Oosterstraat E 43, van Sas van Gent. Otto Merkle, bankwerker, Sluiskil P, woon- barak, van Duitschland. Magd. P. van Kampen, huishoudster, Zee- straat A 110, van Breskens. Vertrokken: Alphons Tieleman en gezin, fabrieksarbei- der, Bui ten weg H 36, naar Knocke (B.). Cornelia Floras, huishoudster, Nieuwendjjk 1 94, naar Kruiningen. Leentje Meyer, dienstbode, Oudewijk F 14, naar Ter Neuzen. Alojzy Mirt, bankwerker. Wilhelminastraat GG 32, naar Ter Neuzen. Margaretha G. den Elngelsman, dienstbode, Spui N 96, naar Hoek. Levs de Putter en gezin, landbouwer, Magrette, naar Ter Neuzen. Hendrik P. Wolfert en gezin, koopman, Kanaalkade A 85, naar Gent (B.). Mattheus de Koeijer, dienstknecht, Spui N 70, naar Ter Neuzen. Adriana El. Faas, dienstbode, Oosterstraat E 62, naar Nijmegen. Leendert de Regt, landbouwersknecht, Sas- sing Q 11, naar Slootdorp. F. A. Console en echtg., ingenieur. Sluiskil P 91, naar Novara (Italie). Maria Ferrari, dienstbode, Sluiskil P 91. naar Novara (Italie). Jacomina C. de Visser, dienstbode, Ouden- weg I 30, naar Rotterdam. Hendrikus Mangold, zonder beroep, Sas- SAS VAN GENT. Over het ijdivak van 16 tot en met 2X Maart hebben zich in deze gemeente gevestigd: A. A Tack en gezin, cbemiker, van Gent (Belgie). Wasch de aangedane plaatsen met warm water en Purolzeep, droog daama voorzichtig af, doe er dan wat Purol op en strooi daar over- heen nog wat Purolpoeder. Herhaal dit elkea dag, zoolang het noodig is. (Ingez- Mod.) C. Gerardi, herbergierster, van Ukkel (B.). M. D. Bejjens, zonder, van Westdorpe. F. J. Steel en gezin, metselaar, van Asse- nede (Belgie). P. J. van Roosendaal, fabrieksarbeider, van Oostburg. Vertrokken: A. Vinke en gezin, fabrieksarbeider, naar Axel. J. van de Voorde en echtgenoote, timmer- man, naar St. Jansteen. B. J. van Damme, naaister, naar Jette, St. Pierre (Belgie). R. Lootens en gezin, fabrieksarbeider, naar Selzaete (Belgie). L. Dhooge en gezin, zonder, naar Selzaete (Belgie). M. M. de Maertelaere, dienstbode, naar Westdorpe. AXEL. Huwelijks-aangiften. 2 Maart. Frangois Cor nells de Jonge, oud 21 j., jm. en Suzanna Diele man, oud 20 j., jd. 10 Maart Adriaan Ver- poorte (van Ter Neuzen), oud 32 j., jm. en Adriana Catharina Verhelst, oud 32 j., jd. 24 Maart. Friedrich Paul Siebenhuner, oud 35 j., wedn. en Emma Blostiza, oud 30 j., wed. 25 Maart. Gerrit Willem Smeenk (van West- kapelle), oud 28 j., jm. en Cornelia Adriana van 't Hoff, oud 28 j., jd. 31 Maart. Cornells Abraham van Rijn, oud 44 j., jm. en Rosalia Marie Naessens, oud 38 j., jd. Aloysius Lode- vicus Franciscus de-Waal, oud 27 j., jm. en Maria Koekkoek, oud 20 j., jd. Leendert Hamelink, oud 21 j., jm. en Maria Adriana Dekker, oud 21 j., jd. Huweljjks-voltrekkingen. 16 Maart Fran- gois Comelis de Jonge, oud 21 j., jm. en Su zanna Dieleman, oud 20 j., jd. 23 Maart. Adriaan Verpoorte (van Ter Neuzen), oud 32 j„ jm. en Adriana Catharina Verhelst, oud 32 j., jd. Geboorten. 1 Maart Odorico Giacomo, e. van Guiseppe Grass! en van Guisseppina Ma- sutti. 3 Maart. Jacobus Karel, z. van Jan Sander Johannes Wjjna en van Janna Tanneke van Hoom. 6 Maart. Lauran Willy Albert, e. van Gregorius Lourens van de Casteel en van Jans Elisabeth Bondewel. 13 Maart. Maria Pietemella, d. van Krijn Kotvis en van Adriana Riemens. 16 Maart. Maria Rosa Josepha, d. van Aloysius Lambert en van Philomena Antonia Martens. 26 Maart. Paulina Louisa, d. van Arthur Petrus van Loenen en van Eli sabeth Pharailda de Rjjk. 27 Maart. Abra ham, z. van Bastiaan Hendrik Pot en van Elizabeth Bujjze. 28 Maart. Pieter, z. van Peter Jacob Knieriem en van Adriana Jerina de Jonge. 30 Maart. Hermina Elizabeth, d. van Arthur Alfons Noens en van Elizabeth van Bendegem. Overlijden. 15 Maart. Maria van Bellen, oud 74 j., wed. van Aloysius Strjjdonck. 16 Maart. Josina van Doom, oud 72 j., wed. van Jacobus Mattheus van Doom. Pieter de Feijter, oud 72 j., echtg. van Janneke Diele man. 20 Maart. Maaike Jannigje Verhoeven, oud 31 j., echtg. van Johan Gerrit Talmon. BOSCHKAPELLE. Geboorten. 8 Maart. Anna Alphonsina, d. van Petrus Augustinus de Bakker en van Leontina Maria Theresia Jacobs. 11 Maart. Sophia Maria Josepha, d. van Gerardus Ro- mel en van Martha Christina Maria Dhaene. CLINGE. Geboorten. 11 Maart. Petrus Roger, a. van Albertus Seghers en van Alice Marie Clara Geubels, 17 Maart. Palmyra Celina, d. van Karel Ludovicus d'Haens en van Elvira Maria De Weijn. 24 Maart. Maria Johanna, d. van Joseph Henricus van Holle en van Florida Rosalia Vermeulen. Johanna Josephi- na Gabriella, d. van Ludovicus Gomaras Jo- sephus Lockefeer en van Eugenia Coleta Bleijenbergh. 26 Maart. Willy Theophiel, a. van Domien van den Branden en van Maria Louisa Rottier. 28 Maart. Josephina Maria, d. van Rudolphus Josephus de Deckere en van Dorothea Mathilda d'Haens. Overlijden. 2 Maart. Raphael Augustinus Jac. L. Verschraegen, oud 4 d., z. van Alph. Auguste en van Veneranda Stephanie Catha rina de Vos,. 3 Maart. Josephus van Mol, oud 60 j., echtg. van Maria Leontina Verbiest. 13 Maart. Rosalia Dellviter, oud 68 j., echtg. van Petrus Joannes de Schrijver. 22 Maart. Julia Vlaeminck, oud 77 j., echtg. van Pieter van Leuven. 26 Maart. George Gustaaf de Wilde, oud 6 w., z. van Leonaer en van Maria Martha Werrens. SAS VAN GENT. Overlijden. 22 Maart. Josephine Marie Plasschaert, oud 80 j., wed. van Louis Napo leon Coene. HOEK. Huweljjiks-aangiften. 10 Maart. Salomon Scheele (van Aardenburg), oud 27 j., jm. en Maria Suzanna de Bruijne, oud 25 j., jd.. 16 Maart. Andries Jacobus Zegers (van Zaam slag), oud 24 j., jm. en Catharina Drabbe, oud 26 j., jd. 31 Maart. Pieter Smaal, oud 28 j., jm. en Adriana Anna Lantsheer oud 23 j., jd. Huweljjks-voltrekkingen. 16 Maart. Abra ham van Akker (van Cadzand), oud 25 j., jm. en Anna Meertens, oud 23 j., jd. 23 Maart Salomon Scheele (van Aardenburg), cud 27 j., jm. en Maria Suzanna de Bruijne, oud 25 j., jd. 29 Maart. Pieter van Hermon, oud 40 j., weduwn. en Hanni Elsa Leuchtenberg, oud 26 j., jd. 30 Maart. Andries Jacobus Zegers (van Zaamslag), oud 24 j., jm. en Catharina Drabbe, oud 26 j., jd. Geboorten. 7 Maart. Janneke Maria, d. van Frangois Orlebeke en van Adriana Maria van 't Hoff. 11 Maart. Adriana, d. van Jan Bugze en van Cathalina den Exter. 21 Maart. Abra ham Frangois, z. van Frangois Pladdet en van Adriana Levina Kolijn. Overlijden. 23 Maart. Jozias de Kraker, oud 8 m., z. van Jozias en van Catharina Geer- traida Schieman. OSSENISSE. Gehoorten. 9 Maart. Francies Eduardus, z. van Jan Francies Bogaart en van Rosalia Dorothea de Brujjn. ZUIDDORPE. Geboorten. 14 Maart. Mathilda Magdalena Josephina, d. van Alphons Ludovicus van Haelst en van Irene Louisa de Bakker. 25 Maart. Roger Joseph Emerence, z. van Fran ciscus Bernardus van Hoecke en van Bertha Mathilda de Klerck.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1933 | | pagina 3