mm Zaterdag April a.s. GEMEHGDE BERICHTEN. GEEN HERVATTING VAN DEN BOYOOT. TER NEUZEN, 5 Maart 1933, Ay Opening van ons Dames- en Heeren Modehuis, en alle aanverwante artikelen Aanbevelend, J. C. DEIJ—MANGOLD AXEL DOOR EEN TREIN OVERREDEN EN GEDOOD. GEHEIME ZENDER TE MONSTER. DOOR EEN AUTOBUS OVERREDEN EN GEDOOD. DOOR EEN VALLEND STUK STEEN GETROFFEN. TEGEN EEN STOOMTRAM GELOOPEN. met den bedelnap om leeningen en credieten rond gaan en dan tegelijkertyd zijn antisemi- tisme botvieren. Daarvoor is dit op het oogen blik in de buitenwereld al te zeer gecompro- mitteerd, in het bijzonder in de kringen die men te vriend moet houden als men aan per manent geld-gebrek lijdt. Dollfuss is niet dom genoeg om dat over het hoofd te zien. Maar hij moet nu van alles probeeren. Misschien rekent hij op inschikke- lijkheid van de buitenwereld. Dat is de ge- bruikelijke politiek van het noodlijdende Oos tenrijk. Te Geneve .bedelende vraagt het niet alleen mededoogen; het dreigt ook met eigen ondergang, en meet dan breed uit wat voor schade daar voor zijn schuldeischers mee ver- bonden zou zijn. Nu zullen de Oostenrijkers zeggen: „Als gij ons niet wat antisemitisme gunt, krijgen wij de Duitschers binnen. En eou dat niet veel erger zijn?" Men kan nog zoo het hoofd schudden over de Oostenrijkers, en dat doet ieder die hen kent zij zelf voorop! maar hun oolijk- heid van arme schelmen dwingt den toe- echouwer altijd weer een glimlach af. DE ACTIE TEGEN DE JODEN IN DUITSOHLAND. De dag van den boycot. De Berlynsche correspondent van de Times xneldt dat Zaterdag lang niet overal het bevel van den boycotleider Streicher om zich van elk geweld te onthouden, is nagekomen. Hij merkt in dit verband op: „Bij kleine Joodsche zaken stond de nat. soc. poster veelal met een revolver gewa- pend wijdbeens voor de deur. Ik heb zelf gezien dat tal van menschen met geweld wer- den verhinderd binnen te gaan, of dat zij wer- den weggeduwd. „Albion Ross, een Amerikaansch burger en sub-correspondent van de Philadelphia Public Ledger, trachtte de groote zaak van Wertheim in de Rosenthalerstrasse binnen te gaan. Hier waren 4 nazi's voor geposteerd, die hem terug- duwden. Een hunner volgde hem, sloeg hem tweemaal op het hoofd en zeide: „Du ver- dammter Himdekopf". „Ik zelf den door een poster verhinderd, de zaak van een Joodsch drogist binnen te gaan. De poster zei: „U moogt hier niet binnen" en duwde my weg, doch hij liet my door toen ik opmerkte: „Ik ben buitenlander". Een poli- tieagent die er dichtbij stond verklaarde me dat belemmering met geweld niet geoorloofd was, maar toen hy gevraagd werd eens te gaan zien wat er gaande was, weigerde hij zich er mee te bemoeien." De correspondent heeft ook gezien dat plakploegen van nazi's biljetten op Joodsche zaken plakten met de woorden: ,,Hier te koo- pen brengt levensgevaar mee". In de groote markthallen waren de stalle- tjes van Joodsche kooplui natuurlyk ook ge- 6loten. Er waren biljetten opgeplakt met de woorden: Gesloten als protest tegen de Jood sche gruwelpropaganda in het buitenland. De Joodsche eigenaar is verantwoordelijk voor het ongeschonden houden van dit biljet, dat duidelijk zichtbaar moet zijn." Een schietparty te Breslau. Wolff meldt uit Breslau aan de N. R. Crt.: Toen eenige S.A. mannen op een bevel van de politie de woning van den mijnondememer G. in de Hoefchenstrasse wilden doorzoeken, werden zij beschoten. Ook de te hulp geroe- pen politie werd beschoten. De politie en de S.A. mannen beantwoorden het vuur en slaag- den er ten slotte in de bewoners te grijpen. Het zijn de 55-jarige Joodsche mijnondememer Alfred G. en zjjn vrouw en de 24-jarige Jood sche ingenieur Franz G. G. senior (blijkbaar is de ingenieur dus een zoon van den mijn ondememer) had een lichte schotwond in de iknie. In het huis is een groot aantal geweren en veel mimltie gevonden. Protestvergadering van Joodsche vrijwilligers uit den oorlog. Maandagavond hebben de Joodsche vrijwil ligers uit den wereldoorlog te Pary-s een pro testvergadering gehouden, waaraan onigeveer 5000 personen deelnamen. Naast de Fransche oud-ministers Rollin en Ptetri heeft zich thans ook de oud-minister-president Herriot bij de protesten van de Internationale Liga tegen het anti-semietisme aangesloten. In bevoegde kringen te Berlijn (d.w_z. offi cious Red.) verluidde Dinsdagmorgen, dat de (boycot tegen de Joden Woensdag niet zal wor- den hervat, aangezien hij overbodig is gewor- den. De rijksregeering heeft aldus Wolff met voldoening vastgesteld dat de boycot zoo- als zy Zaterdag gevoerd is, zyn uitwerking niet heeft gemist en de gruwelpropaganda in het buitenland zoo goed als verdwenen is. De laatste kleine ophitsingen zijn klaarblijkelijk van communistischen oorsprong en het is niet de taak van de rijksregeering om daartegen met een boycotybeweging op te treden. De overige wereld moet maar zien hoe zij het zelf met het communisme klaar speelt. De boycot- organisatie van de N.S.D.A.P. blijft echter in tact en zou onmiddell'gk weer maatregelen Ikunnen nemen als de beweging in het buiten land onverhoeds weer mocht opleven. (N. R. Crt.) LUXOR THEATER. Het Teeken des Bruises. ,De Maasbode" schrijft: 't Zal ongeveer twintig jaar geleden zijn, dat het Rotterdamsche tooneelgezelschap van Marius Spree zich in 66n slag een plaats ver- overde in het hart der Rotterdamsche bevol- king, toen het de hand legde op het tooneel- etuk van Wilson Barrett „het Teeken de3 Kruises", dat te Londen phenomenale succes- sen beleefde, en't waagde dit stuk ook op de Hollandsche planken te ibrengen. Marius Spree zelf speelde Marius, den sympathieken Prefect van Rome, onder Keizer Nero's tyd, en zyn vrouw Fietje Spreete Meijtelaar vervulde de ontroerende rol van Mercia, het heroische Christenmeisje. Spree had goed gezien, het „Teeken des Kruises" werd het gesprek van den dag, en er zullen in die dagen weinig Rotterdammers zijn geweest, die niet den gang naar den Circus- Schouwburg hebben gemaakt om de ontroerin- gen van ,,het Teeken des Kruises" te beleven. Twintig jaren geleden was ook Tuschinski al Rotterdammer, en hij zal zich Spree's succes- sen herinnerd hebben, toen h'j hoorde dat Cecil de Mille met zijn bekenden zin voor pompeus werk andermaal naar Wilson Bar rett's „Teeken des Kruises" had gegrepen om er een grootsch filmwerk van te maken in grooten styl. Cecil de Mille, de schepper van „de Tien Geboden" en „de Koning der Koningen" heeft terecht toegrepen dat uit het .Teeken des Kruises" als modem en grandioos opgezet filmiwerk nog heel wat meer is te halen dan als eenvoudig tooneelstuk. Bekend is dat Cecil de Mille zelf naar Rome is getrokken om ter plaatse studie te maken voor den opbouw van de klassieke Nero-stad buiten Hollywood. Men zou heele feuilletons kunnen vormen met de beschrijving van technische details die voor de compositie van dezen film zijn noodig geweest. Trouwens de Paramount heeft er een heel reclameboek over laten verschijnen. Maar van meer belang is de film zelf. En dan zal men moeten toegeven dat de film, die twee voile uren duurt, sterk en straf is gecomponeerd, en met sterke styging en haast beangstigende beklemming boeit tot het laatste moment. Aanstonds valt weer op hoe goed deze Ame- rikaansche regisseur zyn menschen weet te kie- zen. De keizer Nero van d'n Engelschen auteur Charles Loughton, week en verwijfd, zooals men Nero denkt, de Poppaea van Claudette Colbert, zinnelijk en ijdel, zonder eenig hooger en zelfs menschelyk gevoel, de Marius Super- bus van Fredric March, fier, edel, stralend van jonge schoonheid en levenslust, de Mercia van Elissa Laudi, ontroeread in haar broze schoonheid en sterk tegelijk in haar heroische deugd, de Christen-voorganger waardig en nobel als de oude Favius met zyn zeldzaam rustige donkere stem, de monumentale apostel- figuur van Titus, die Jesus heeft zien sterven aan het kruis, verder heel de tegenstelling van de sybaritische heidensche wereld levend in weelde en genot en de adeldom der in een- voud van geloof levende eerste Christenge- meenschap. En dat vooral mag in deze regie worden ge- prezen dat al speelt dit drama der Christenen te midden van een geraffineerd genotzuchtig nonschap in groote oneenigheid was geein- digd. Sedert had het tweetal het voortdurend aan den stok en zoo was er ook Vrydag- middag tegen zessen, nadat beiden waren thuisgekomen, weer een hevige ruzie. Zelfs kwam het tot handtastelijkheden. Een derde broer, die daarbij aanwezig was verder was er niemand thuis hield zich als gewoon- lyk afzijdig, totdat plotseling de 37-jarige een groot dolkmes greep en daarmee den ander een diepen steek in de borst toebracht. Hevig bloedend zakte het slachtoffer ineen. In zijn (hlinde woede wilde de dader zich weer op hem werpen, doch de derde broer en een inmiddels op het tumult toegeschoten burger overmees- terden hem en hielden hem in bedwang. Politie-agenten hebben daarop den dader overgebracht naar het bureau Raampoort, waar hy is ingesloten. Het slachtoffer werd naar het Binnengast- huis vervoerd. HET AVONTUUR VAN EE1N HOND. Het gebeurde in den jare 1933, tijdens een rit van een Nederlandsohen spoortrein, aldus lezen wy in „Spoor- en Tramwegen". In een vrouwenafdeeling 2e klasse zaten twee dames. Op een tusschenstation stapten in drie dames, van wie 6en de baby en 66n den hond op den arm droeg. De baby was van die dame en de hond was van de baby. De hond behoorde tot het ge- slacht der Bijenkorf-Dohrman Pinchers met mechaniek in staart en k-op, die blafte als er in zijn achterste deelen gedrukt werd. De hond keek naar de vreemde dame, die Breestraat. Het is nog niet vastgesteld of deze voorwerpen oudheidkundige waarde heb ben. Blijkt dit het geval te zjjn, dan zullen zy worden geplaatst in het stedelyk museum De Lakenhal. De arbeiders die aldaar werk verrichten, hebben een verklaring moeten onderteekenen, dat zy afstand doen van het vindrecht. By het gehucht Veenekosten in de gemeente Ooststellingwerf (Z.O. Friesland) werd voor eenigen tyd een grafkelder ontdekt De vorige week zijn, volgens het „Handelsblad", daaruit twee steenen bijlen en een klokbeker- tje opgegraven. Ze zijn thans in het bezit van den archaeo- loog H. J. Popping te Oosterwolde, die een verder onderzoek instelt. FELLE BRAND TE BREDA. In de Vischmarktstraat te Breda, is, naar wij aan het ,,Handelsblad" ontleenen, de galanteriehandel van de firma C. J. van Bool totaal uitgebrand. Het perceel, bewoond door den heer Rasing, die de zaak drijft, moet omstreeks half ddn, tengevolge van onbekende oorzaak, in brand zyn geraakt. Het vuur is begonnen in het achter den winkel gelegen pakhuis en heeft zich snel voortgeplant, zoodat het winkelhuis spoedig in lichterlaaie stond. De achter het pakhuis staande huizen, waarvan de daklijsten reeds vlam hadden ge- vat, moesten worden ontruimd. Vijf bewoners van een der huizen, konden eerst worden be- vrijd, nadat een deur was ingeslagen. De links -slf- 1 au milieu van het oude Rome, de christenwereld domineert en beheerscht alles en altyd in deze film, ook in 't laatste gedeelte, waar met een bijna cynische realiteit het gebeuren in het geweldige Circus Maximus ons voor oogen wordt gevoerd. Ontroerend boven alles is ook de figuur van j den jongen Stephan, broer van Mercia, die afschuiwelijk gemarteld de plaats der samen- komst der christenen heeft verradeo, en zich niet meer waardig keurt een christen genoemd te worden, Stephan die pas zulke ellendige pijnen heeft geleden en toch met den steun van Mercia moedig zingend alleen de arena binnen gaat, waar hy van verre reeds het brullen der leeuwen en het gillen der slacht- offers hoort. Want ook dit is het mooi menschelijke in deze geweldige ensceneering dat de christe nen, oud en jong niet met een bravour de Arena ingaan, alsof zij de dreigende wilde leeuwen niet vreezen, maar dat hier aangrij- pead hun menschelijke en lichamelijke angsten worden weergegeven, al zal ook straks het foovennatuurlijk beginsel van hun geloof over schrik, pijn en dood triomfeeren. „Niet de toom maar God's genade zal ons nabij zijn", zegt Mercia tot haar lotgenooten. En daarom lrjkt ons deze film ook zoo juist afgestemd op onzen zoo slappen en weeken tyd, omdat wij als toeschouwers met al onze zenuwen en zintuigen overtuigend ervaren, wat deze eerste christenen voor hun geloof en overtuiging hebben moeten lijden en onder- gaan. Want de arena van Circus Maximus, dat heel het laatste gedeelte van deze machtige en overweldigende film vult, doet ons wel weergaloos suggestief met al haar fascinee- rende close ups de opwinding, sensatie en wreedheid van het oud-Romeinsch „brood en spelen" aan den lrjve doorleven. Wy vergeten Cecil de Mille en al zijn pom- peusheid, wij vergeten het klassieke Rome met al zija weelde en verwording, wij zien alleen den ontzaglrjken en bovennatuurlijken helden- moed der eerste Christenen. En 't zal bij deze aangrijpende film weer gebeuren als wij eens zagen bjj de eerste ver- tooningen van Ben Hur, dat de bioscoopbe- zoekers weer stom en gestagen stil en zwij- gend het theater uitschuifelen, omdat zij geen woorden meer hebben om te getuigen wat zij hier gezien en doorleefd hebben. Natuurlijk uiteraard slechts een film voor volwassenen. BLOEDIGE BRpEDERTWIST TE AMSTERDAM. Een oude veete tusschen twee broers, resp. 37 en 34 jaar oud, heeft Vrijdagmiddag in de ouderlijke woning aan de Laurierstraat te Amsterdam, geleid tot een vechtpartij, waar- bij de jongste broer levensgevaarlijk is ge- wcad. Meer dan een jaar geleden hadden beiden geizamenlyk handel gedreven, wel-k compag- schrok van zijn starende oogen. Toen hy dan ook nog zyn bek opendeed door een onwille- keurige beweging van zijn draagster, ging ze op de andere bank zitten. Toen kwam de conducteur, die aan de hand van de hem uitgeleverde biljetten de bezetting monsterde. En daarby vond hij 'n beginnend geval van fraude. Niet aan de dames en ook niet aan de baby, maar aan den hond. Hij wilde wel aannemen, dat de dame-in-kwestie te goeder trouw was en niet beter wist, maar een hond was nu eenmaal een hond, al kon hy dit beest dan nog wel rangschikken onder het hoofd schoothondjes. En ten slotte en daar was hrj- voor konden de Spoorwegen ook niet van den wind leven. Toen, op het juiste psychologisch oogenblik, greep de baby in. Met een armzwaai, zoo onverwacht en schynbaar stelselloos, als slechts een baby kan, keilde ze den hond van den schoot van haar buurvrouw tegen de vlak- te, tusschen de voeten van den vertegenwoor- diger van den spoortrein. Alwaar hij met de vier pooten in de lucht stom en roerloos bleef liggen. Niemand zei wat. Alleen de baby kraaide het plezier uit, dat alien uit hun binnenste voelden oplaaien. DE HOOGEVEENSCHE TROMMELSLAGER Hoogeveen gaat iederen Zondag onder trommelslag ter kerk. Des morgens zeven uur wordt een rondgang langs de Hoofdstraat gemaakt. De burgery hoort dan dat het tyd van opstaan is; een soort reveille dus. Van 9 tot 10 uur stapt de traditicneele trommel- slager de geheele plaats door, waarbij op de keerpunten de roffel gestagen wordt. Met ingang van heden is er weer een nieuwe tam- boer benoemd. EEN WAARSCHUWING. In het Algemeen Politieblad vestigt de bur- gemeester van Eygelshoven er de aandacht op, dat door colporteurs van de secte Zevende Dags Adventisten Reformatie, waarvan de hoofdzetel is gevestigd in het uitgevershuis van Geloof en Gewetensvrijheid te Buoholz bij Hannover (D.), aan de huizen boekjes worden verkocht ter bestrijding van de tuberculose. Al wordt het bij den venkoop niet met zoovele woorden gezegd, alles heeft den schrfn, alsof de opbrengst geheel bestemd is ter bestrijding van de tuberculose. By onderzoek is gebleken, dat de geheele op brengst van de boekjes voor de verkoopers is. Elke colporteur is in het bezit van een mach- tiging met portret .afgegerven en ondertee- kend door den leidar A. Rieck, wonende te Eygelshoven. ANTIEKE VOORWERPEN GEVONDEN. Bij de werkzaamheden voor de voorberel- dingen van den bouw van het nieuwe stad- huis te Leiden zijn, naar de ,,Msb." bericht, an den grond verschillende antieke voorwer pen gevonden. Daze zijn voorloopig onderge- bracht in het aan de gemeente toebehoorende voormalige woonhuis van prof. Kan aan de en rechts naast het brandende huis gelegen winkels, de radio- en electriciteits-artikelen- handel van de firma A. J. Vennings en Zoon en de bakkery van A. Beerens begonnen ook te branden. Ten koste van veel waterschade wist men deze panden grootendeels te behouden, daar het vuur tenslotte van alle kanten door een groot aantal waterstralen werd bestreden. Er waren zelfs slangen gelegd door de bran dende perceelen. Het uitgebrande huis is eigendom van den heer Vennings. Alle huizen en ook de inventarissen zyn verzekerd. De oorzaak van den brand is niet bekend; men vermoedt dat broeiing in de emballage er niet vreemd aan is. Daar de toren van de Groote Kerk aan de Groote Markt door het vuur hel verlicht werd en op een afstand den indruk wekte, dat deze in brand stond, waren ondanks het late uur, velen op de been. De burgemeester, Mr. Dr. W. G. A. van Sonsbeek, en de gouvemeur van de Kon. Mil. Academie, generaal-majoor C. J. v. d. Harst, sloegea het blusschingswerk gade. ALS DE ZON SCHUNT IN DE RUITEN... Een bewoner van den Beukelsdijk te Rot terdam, die eenige dagen geleden eens uit zyn venster keek, constateerde tot zijn grooten schrik, dat brand was uitgebroken in de R.K. H.B.S. tegenover zijn woning. Wel was er nog geen rook te zien, wel laaiden nog geen felle vlammen als vurige tongen naar buiten, maar op de bovenste verdieping teekende zich een rossige gloed af. Terstond belde hij de brandweer op en deze actief als steeds, maakte dadelyk alarm en een aantal slangenwagens reed ratelend en bellend met grooten spoed naar den Beukelsdijk, aldus de N. R. Crt. Voor de school werd halt gehouden, men bel de aan en de concierge deed open. Hij bleek nog niet te weten, dat ergens boven hem brand woedde. Verschrikt volgde hij de brandweerlieden, die kordaat de trappen op- stormden, spiedend naar rook, naar vuur, naar brandlucht. Men opende deur na deur, maar nergens was een wolkje rook, een vonkje vuur of een zweem van brandlucht te bekennen. Vragend en verbaasd keek men elkaar aan. Toen wees een scherpzinnig man naar het Westen, waar rozerood de zon ter kimme daalde. De oplossing van het raadsel was gevonden, men was het slachtoffer van een gezichtsbedrog. GOEDKOOP REIZEN. Aangif-te is gedaan van diefstal van plaats- kaarten Den HaagRotterdam, gepleegd uit een automaat op het station door middel van koperen schijven. Maandagochtend 9 uur is de 64jarige B. v. d. Veen, landbouwer te Hooge Zwaluwe in de fouurtschap Helkant door den sneltrein uit Den Bosch overreden en gedood. De man had zich per fiets op de spoorbaan begeven om langs de lyn stapels riet te be- zichtigen voor de dekking van zijn landbouvr- schuur. Vermoedelijk heeft hy door den wind den trein niet hooren naderen. VEEDIEVEN TE ROTTERDAM GEARRESTEERD. Het is de politie te Rotterdam gelukt, drie bewoners van den Linker-Maasoever aldaar te arresteeren, die van verschillende diefstal- len van vee uit de weiden aan de zuidgrena van Rotterdam worden verdacht, aldus het „Dgbl. van R'dam". Er waren den laatsten tijd verschillende aangiften binnengekomen van diefstal van jonge koeien, waarvan er sommige in de weiden geslacht werden ge vonden. De drie mannen zyn gearresteerd na het vinden van een afgeslachte koe van &§n jaar in een boomgaard aan den Charloischen Lagedijk. Het dier bleek op zeer onoordeel- kundige en hoogst wreede wyze te zijn ge slacht; stukken vleesch waren meegenomen. Bij het onderzoek vond men in den boomgaard een zakboekje, dat klaanblykelyk aan een der dieven had toebehoord en door dezen bij het vangen van de koe was verloren. Er stondeo een paar aanteekeningen in, welke het de politie mogelijk maakten, na eenigen tijd zoo- ken den eigenaar van het boekje te arrestee ren, waama men ook tot arrestatie van de twee medeplichtigen kon overgaan. De aan- gehouden-en, die van een vrij groot aantal diefstallen en slaohtingen van koeien worden verdacht, hebben een gedeeltelijke bekentenis afgelegd. Gedurende eenige weken bemerkten ver- scheidene Westlandsche radio-luisteraars, dat zich in de directe omgeving een zender be- vond, welke op een golflengte van circa *50 meter storend werkte. Het geheime zend- station liet zich vooral na 12 uur hooren en zond gramophoonplaten uit. De omroeper van den clandestienen zender kondigde gero- geld de nummers aan en hield gesprekken met luisteraars, die rapporten hadden inge- zonden. Dezer dagen werd aangekondigd dat de zender te Delft gevestigd zou zyn. Een onderzoek in die stad had echter geen suo- ces. Toevalligerwijze kwam het aan een ambtenaar van de P.T.T. ter oore, dat de zen der, zich wel bij een inwoner van Monster kon bevinden. De technische dienst werd gewaar- schuwd en stelde een onderzoek in. Dit had tot resultaat, dat by zekeren K. een tnval werd gedaan. Men vond geen enkel instru ment, dat er op wees, dat zich ten huize van K. een zender bevond. Dat de ambtenaren niet zoover mis hebben getast, bleek intua- schen uit een advertentie, waarin werd mede- gedeeld, dat de zender voorloopig als „orer- leden moest worden beschouwd, wegena le groote belangstelling van buiten. Vermoedelijk heeft de geheime zender, die vooral des nachts uitzendt, kennissen in de omgeving, waarheen hy zijn installatle brengt na het verrichten der uitzendingen. Op den Eikbosscherweg te Hilversum is de 9jarige Dorresteyn door een autobus van den dienst Hilversum—Utrecht overreden. Het kind reed op een voor hem te hooge fiets en was door een verkeerde beweging zelf de oor zaak van de aanrijding. De bus had slechts geringe vaart. Zondagavond omstreeks half zeven bracht de groentenhandelaar R. de Jong, wonend aan de Kleine Kerkstraat te Leeuwarden zyn zoon- tje op de bovenkamer te bed. Hij zag dat er van den voorgevel iets, naar beneden viel. Hj) hoorde een vreeselyk gekerm. Hij zag op de stoep van zijn woning een vrouw liggen en vlak bij haar den dorpel' van het dakkozijn van zijn woning. De vrouw was door den neer- vallenden steen getroffen. Zy bleek te zijn de vrouw van den fruithandelaar Bijlsma uit de St. Jacobsstraat. Terwyl zij met haar dochter voor de ramen stond te kyken naar de ult- stallin werd zij getroffen. Nadat zij by den heer de Jong was binnen- gedragen bleek dat zy was overleden. De schedel was verbrijzeld. BOERDERIJ BIJ BERGHEM AFGEBRAND. Maandagmorgen 11 uur is een felle brand uitgebroken in de boerderij, bewoond door den arbeider A. Huijbers in de Berghemsche heide by Berghem. Het vuur vond gretig voedsel in het rieten dak van de boerderij. De inboedel en landbouwwerktuigen gingen verloren. Twee varkens en een aantal kippen kwamen in de vlammen om. Een naburige boerdery, die ook gevaar liep, kon door arbeiders van de ge- meentelijke werkverschaffing worden behou den. De brandweer werd niet gealarmeerd, daar er toch geen water aanwezig was. De oorzaak van den brand is onbekend. De boerdery, eigendom van den heer Brands te Berghem, noch de inboedel waren verzekerd. EEJN NATTE ZONDAG. De familie Z. die de 2e dtage bewoont van pand 92 aan de St. Mariastraat te Rotterdam was Zondag uitgegaan. Men had verzuimd de waterkraan in de keuken te sluiten. Omdat er enkele bladjes van groenten in den goot- steen achtergebleven waren, die het rooster boven den afvoerpijp verstopten, kon het water geen uitweg vinden, met het gevolg, dat de keuken blank kwam te staan. Het plafond van de eerste verdieping lekte door en ook hier kreeg de keuken veel waterschade. De bewoners van deze dtage waren niet thuis. Het plafond van het benedenhuis lekte ook door, zoodat ook hier de keuken haar deel van den watervloed kreeg. De bewoners van het benedenhuis waarschuwden de politie, die de deur van het bovenhuis opende en den kraan afsloot. DEMONSTRANTEN TE AMSTERDAM UITEENGEJAAGD. Op de Reguliersgracht bij de Lijnbaans- gracht te Amsterdam hebben Duitschers, be- hoorende tot de nationaal-socialistische partj], een vereenigingslokaal. In den nacht van Zaterdag op Zondag tegen twee uur heeft een honderdtal Joden het voor- nemen gehad daar te demonstreeren. Op het oogenblik, dat zij er waren aangeland, kwa men eenige Duitschers naar buiten. Het zou waarschijnlyk tot handtastelijkheden zijn ge- komen, als de dubbele politiepost, welke voor het huis van den Duitschen consul-generaal op de Weteringschans staat, niet had inge- grepen. Met bedreiging van hun wapens ver- joegen zij de demonstranten, zoowel als de Duitschers. Zondagavond liepen twee Belgen nabij de Maas te Roosteren (L.) tegen edn stoomtram welke uit de richting Echt kwam. De Belgen verkeerden onder invloed van sterken drank. Een van hen, de 63jarige ongehuwde Le Roi uit Vis6e, werd op slag gedood, de andere is

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1933 | | pagina 2