GEMENGDE BEBICHTEN 3 PRQERLIJKEN STAND," ■&BKTBEBICHTEH BRUTALE OVERVAL MET BEHOOVING. DOOR EEN AUTO OVERREDEN EN GEDOOD. BRANDSTICHTERS AANGEHOUDEN. LOOP DER BEVOLKING. UITSLAG VERKOOPINGEN, AANBESTEDINGEN, ENZ. VERKOOPINGEN, UITVOERINGEN AANBESTEDINGEN, ENZ. SCHEEPVAARTBEWEGING. WISSELKOERSEN. zooals we het dit seizoen reeds meerdere malen van de roodzwarten hebben gezien. De bezoekende club is inmiddels gearriveerd en als de heer Knappers het bekende signaal laat hooren is de tijd daar, dat de spelers zich gereedmaken. Van de Wege begroet zijn Bredasche col- lega, de Hollandsche gulden kantelt in de luciht, de aanvoerder der thuisclub heeft goed geraden en kiest het voordeel van den ster- ken wind, die schuin over het veld staat. Daara stellen de elftallen zich op en zien we by Temeuzen merkbare veranderingen in de opstelling. Onze stadgenooten verschijnen als volgt binnen de krijtlijnen: Doel: Dooms; achter: C. Riemens en Geen sen; midden: Van de Wege, Van Hecke en Van Haucke; voor: M. Riemens, Hamelink, Dotobeleir, Laurens en Geers. De wedstryd. Ben groote schare supporters, naar schat- tirvg 1500 man, is getuige van deze ontmoeting en onder keurig voetbalweer brengt de mid- voor der gasten den bal in beweging. De lange spil plaatst den bal ver naar voren, waar C. Riemens het leder retoumeert en drlbbelt Laurens met den bal in goede rich- tmg, speelt dan naar Hamelink, die in doel kopt, de keeper slaat den bal terug, doch nu verricht Dobbeleir keurig werk als hij het leder prachtig in de touwen kopt, maar jam mer genoeg had de scheidsrechter reeds ge- flloten voor buitenspel staan van Hamelink. Thans trekt De Baronie op het Temeuzen- doel af, doch Geensen blijkt hier het struikel- blok en ver gaat het leder het veld weer in, waar de gasten onmiddellyk terugkeeren en Van de Wege, die dezen wedstryd in de half- linie functioneert, trapt in moeilijke positie corner. De hoekschop wordt mooi genomen van de rechterzyde, de spil Van Pelt weet een nuttig gebruik van zijn hoofd te maken, maar Geensen denkt er ook zoo over en kopt den bal uit het doel. Direct volgt een snelle uitval van Temeuzen, doch de backs zijn hun plaat sen waardig en zoo komt het leder bij onze middenlinie, Van Haucke zet ineens door naar Dobbeleir, die iets te hard naar buiten plaatst, waar Geers den bal niet meer kan inhalen. Nogmaals keert Temeuzen terug, ditmaal een aanval over den rechtervleugel, maar tot aller teleurstelling schiet Riemens ver bezij- den het doel. De Baronie zit ook niet stil en trekt ten aanval, deze strandt echter op bui tenspel. In goede combinatie gaan de rood zwarten er vandoor, tot Dobbeleir zijn kans waameemt en hard op doel schiet, doch de doelman verricht goed werk en stopt op su- blieme wijze. Niet zoodra is de bal uitgetrapt of onze voorhoede keert yiings terug en zien we een hard en scherp schot van Riemens in het zijnet belanden. Tweemaal achtereen zijn de gasten nu in den aanval en telkens is het Geensen, die zijn terrein flink weet te zuiveren. Daarna zien we den linksbuiten van De Baronie met een sneltreinvaartje langs het lijntje vliegen, zijn schot gaat echter over de Temeuzensche deklat. Na den uittrap wordt Geers aan het werk gezet, de rechtsback loopt toe en verwerkt den bal tot comer. Deze wordt goed geno men door Geers, de bal zweeft voor de doel- mond, waar Van Pelt van zijn lengte profijt weet te trekken en het leder uit de gevaar- lijke z6ne werkt. Toch keert Temeuzen temg, Lanrens probeert het op zy'n eentje, doch als ny het beslissende schot zal lossen komt de iinksback toesnellen en weg is de kans. Even later komt toch succes als onze links binnen in vrye positie komt te staan, hy lost een hard schot, de bal komt van onderen tegen de lat en valt loodrecht naar beneden, de scheidsrechter wijst naar het midden, wat voor ons het teeken is, dat Temeuzen na een kwartier spelens de leiding heeft genomen 1—0. De Baronie pakt nog harder aan en krygt een vrye trap te nemen, de bal wordt hard voor doel geplaatst, waar Dooms op zijn qui vive is. Direct volgt nog een hard schot, maar de roodzwarte doelman is in goede conditie. Aan de andere zyde toont De Baronie-doel- man zijn talenten als hij by een algemeen op- dringen vein Temeuzen een scherp schot van Van Haucke uit den hoek weet te grabbelen. Een mooie aanval van Terneuzen strandt op buitenspel als Hamelink en Dobbeleir schitte- rend combineeren. Dit belet niet, dat de on sen terugkeeren en Geers een mooi schot lost van den vleugel, dat rakelings over de lat op het net terecht komt. Geensen en Rie mens krygen ook handen vol werk, maar hou- den braaf stand. Toch weten de gasten een comer te foreeeren, die goed genomen door Geensen wordt weggeplaatst, waama Dobbe leir het leder bemachtigt, een eindje opdringt en doorgeeft naar Hamelink, doch de links- half werpt er zich tusschen en zendt den bal naar zijn voorhoede. Van Hecke onderschept, plaatst' fraai naar Dobbeleir, onze midvoor laat weer eens keurige staaltjes zien en brengt den bal voor doel, een hard schot volgt, dat door den doelman in het veld wordt ge- slagen. Laurens maakt zich meester van het leder en plaatst schitterend voor doel, waar Hamelink ineens de voorzet opvangt en een geweldig hard schot lost, dat rakelings naast gaat. De Temeuzenaren zijn nu het meest aanvallend en tweemalen achtereen speelt de buitenspelval hen parten. Nu volgt een stryd op het middenveld, waama De Baronie er vandoor gaat, de links buiten geeft in Snellen ren een harde scherpe voorzet, maar niemand kan hiervan profi- teeren. De gasten keeren temg en de rechts- ibuiten weet een comer af te dwingen. Deze wordt mooi genomen en Dooms ziet zich ge- noodzaakt nogmaals comer te slaan. Deze levert niets op en nu gaat Temeuzen naar voren, waar Dobbeleir van verren afstand een hard schot lost, dat hoog over doel gaat. Daar na ontstaat een gevaariyk oogenblik voor het groeniwitte doel, waar de achterspelers niets anders weten te doen dan comer te trappen. Riemens zet hoog voor den doelmond, en weer is het de spil, die het leder van richting ver- andert, maar nogmaals krijgt onze rechtsbui- ten den bal en lost nu een geweldig hard schot, dat tegen &§n der backs stuit en de bal naar voren wordt geplaatst. Als Van Hecke naar Geers plaatst constateert de scheidsrechter buitenspel. Even later geeft Dobbeleir een scherpe pass naar voren, maar Hamelink kan er niet bij en de bal gaat naast. De Baronie komt geducht opzetten, de links buiten stuift weer langs de lijn, hij lost een vliegend schot, dat Dooms schitterend uit zijn doel stompt, nogmaals moet Gerrit handelend optreden, waama rood-zwart tot den aanval over gaat en loopt deze uit op een comer. Geers zet fraai voor, er volgt een strubbeling voor het doel der gasten tot het terrein tern slotte gezuiverd wordt. Van de Wege plaatst naar Hamelink, die een scherp schot lost, dat evenwel te zacht is om succes te behalen. Het leder belandt nu bij C. Riemens, die vanaf het midden hard op doel schiet, de keeper vangt goed en als de bal is uitgetrapt, geeft de heer Knappers het rustsignaal. De rust. Het is een slappe partij, vooral van de zijde der thuisclub. De Baronie wetkt hard, maar Temeuzenverdediging is solide, waardoor doelpunten zijn uitgebleven. De voorsprong lijkt ons te gering en zal er harder gewerkt moeten worden, wil men de zoo begeerde tweede plaats handhaven. De tweede helft. Precies half vier keeren de spelers temg en Dobbeleir brengt het leder aan het rollen. Na een schermutseling op het middenveld, geeft Dobbeleir door naar Riemens, die te scherp voor doel plaats en zien we zoowaar den bal over des keepers handen hoog in het uiterste hoekje van het doel verdwynen, zoodat Ter neuzen een minuut na den aanvang haar voorsprong vergroot. 20. Dit is het sein voor De Baronie om nog har der aan te pakken, zij zwoegen geweldig en dringen ver naar voren, waar C. Riemens den bal kalm naast laat loo pen. By een daarop volgenden Baronie-aanval van rechts plaatst de linksbinnen in de touwen, maar de scheids rechter had reeds gefloten voor buitenspel. Een aanval van Temeuzen is in wording, de linkshalf der gasten slaat hands en de vrije trap wordt door Van Hecke mooi naar Dob beleir geplaatst, onze mMvoor glipt door de verdediging been en via den onderkant der lat ligt mummer drie in het netwerk, nadat pas 6 minuten zijn verstreken. 30. Weer keert Temeuzen temg en in goede combinatie lost Laurens in moeilijke positie een hard schot, de keeper laat den bal uit zijn handen valien, maar niemand is er bij om hiervan te profiteeren. Direct daarop een snelle uitval van De Ba ronie, doch Dooms heeft de situatie goed be- grepen en laat den bal rustig naast wande- len. Nu zien we een mooi uitgevoerde Terneuzen- aanval, Hamelink kopt den bal fraai naar Dobbeleir, die temgspeelt op Laurens, maar deze zoekt het doel op de verkeerde plaats. Daama komt de linksbuiten van De Baronie weer in actie en in vollen ren schiet hij scherp over Dooms' heiligdom. Geers zet herhaalde malen slecht voor, waardoor de achterhoede gemakkelijk kan ingrijpen. Bij een aanval van Temeuzen loopt de doel man veel te ver uit en neemt bovendien den bal buiten het gebied in zijn handen, wat den scheidsrechter evenwel niet ontgaat en vof^t een vrije trap, die goed genomen door Rie mens voor doel wordt geplaatst, waar Hame link juist naast kopt. Een mooie aanval der thuisclub strandt op free-cick voor Dobbeleir. De Baronie houdt goed vol, maar Geensen weet van geen wyken en blijkt zeer produc- tief te werken met zyn hoofd. Een slecht uit gevoerde Baronie-aanval bezorgt Dooms wei- nig moeite. Direct daarna komt Riemens in moeilyke positie te staan en schiet in het zij net. Van Hecke vangt den bal op en zet Rie mens aan het werk, die een comer weet te foreeeren. Deze wordt goed genomen, waama Van Hecke rakelings naast schiet. Kort daar op maakt Laurens het leder mooi vrij, hy lost een geweldigen kanjer juist langs den buiten- kant van den paal. Dan komt Dooms weer in actie en volgt een stryd op het middenveld, waama Van Pelt een effectvol schot lost, waar Dooms een goeden kijk op heeft. Vlug trekt Terneuzen naar voren, doch bui tenspel voor Hamelink doet de goede voor- nemens geheel te niet gaan. Riemens wordt weer aan het werk gezet, hy plaatst goed voor, maar Dobbeleir en Laurens kunnen den bal niet bemachtigen en komt het leder by Van Haucke, die hoog over doel schiet. Dobbeleir goochelt weer eens met het leder op de mooie bekende wijze, maar zyn trough pass is iets te hard en de keeper onderschept. De Baronie komt weer opzetten en Dooms moet een moeilyken bal bewerken, hetwelk hem goed afgaat. Een vlugge ren van Geers bealuit hy ditmaal met een goede voorzet, die door Hamelink wordt ingekopt, doch de kee per ranselt zyn doel schoon. Na een half uur spelens worden onze ach terspelers overrompeld en vliegensvlug schiet de midvoor via den onderkant van de lat in doel, waarmee de gasten den achterstand verkleinen. 31. Aangemoedigd door dit suc ces lost dezelfde speler nog geen minuut later uit een mooie doorbraak een scherpen schuiver en Dooms krygt geen schyn van kans. 32. Aan de andere zyde wordt Hame link een goede kans geboden, maar tot zijn groote teleurstelling schiet hy naast het doel. Een aanval der gasten wordt door buiten spel staan van den linksbuiten in de kiem ge- smoord. Nu volgt een snelle Terneuzen-aan- val. Dobbeleir gaat er weer mooi doorheen, maar op het laatste nippertje wordt hij in moeilijkheden gebracht, toch lost hij nog een scherpen schuiver, die den keeper al vallende tot corner moet verwerken. Geers plaatst goed voor den doelmond, waar de achterspelers het gevaar bezweren en trekt De Baronie erop uit, evenwel zonder succes, want weer is de links buiten te ver opgedrongen en de heer Knap pers fluit voor buitenspel. Temeuzen probeert het nogmaals over den linkervleugel, maar Geers schiet hoog over het doel der gasten. Een hoekschop op het roodzwarte doel brengt geen wijziging in den stand en gaan de Temeuzenaren er yiings vandoqr, een ge- weldige strubbeling voor het Baroniedoel is het gevolg, tot de keeper op den duur red- dend optreedt. Nog 6 minuten zijn te spelen en krygt Dobbeleir het op zyn heupen, pas- seert eenige tegenstanders en schiet onhoud- baar in doel, waarmee de vierde goal voor Temeuzen is gefabriceerd. 42. De Baronie gooit er nog een schepje op, de spil trekt mede naar voren en uit een voor zet kopt hy rakelings over de lat. Nog eenmaal krygen de gasten een comer te nemen, die door Van Haucke schitterend wordt weggekopt en als De Baronie weer ten aanval zal trekken, kondigt de heer Knap pers het einde aan van dezen-weinig spannen- den wedstryd. Resteert ons nog den kamp tegen de Qosterhouters, die wel in het tee- ken der belangstelling zal staan in verband met het bezetten der tweede plaats. Onze jongens di^enen er dan ook rekening mee te houden, dat ze uit een ander vaatje moeten tappen en zich met meer elan in den stryd werpen. AllianceHero. 21. Hetgeen wel niemand gedacht zal hebben is te Roosendaal gebeurd. Hero, het kam- pioenselftal werd verslagen door de club, die als candidaat voor de degradatiewedstrijden in aanmenking komt. Nadat Hero de eerste goal had gemaakt, komt Alliance er wat beter in en maakt vry spoedig gelijk, met welken stand de rust intreedt. In de tweede helft ge- lukt het aan Alliance het winnende doelpunt te maken. Hierdoor stijgt haar kans om de laatste plaats aan MEVO over te laten be- langrijk. VlissingenDongen. 32. Onze Zeeuwsche medestryders is het gelukt na een aanvankelijk zeer in haar voordeel ver- loopenden stryd op het nippertje te winnen met 32. By de rust was de stand 20 en na de hervatting maakte Vlissingen er zelfs 30 van. Dongen gaf zich echter verre van gewonnen en had de stryd nog wat langer ge- duurd, wellicht dat een gelijk spel het eind- resultaat geweest zou zijn, want nadat de ach terstand verkleind was tot 31, komt er actie jn de bezoekers en plots in het 32. Een felle stryd volgt doch de Vlissingsche achterhoede weet door haar solide spel te voorkomen dat de punten gedeeld moeten worden. MEVO—Breda. 01. Voor MEVO wordt oppassen de boodschap, want nu Alliance er in geslaagd is om de over- winning te behalen wordt de kans voor MEVO om het degradatiegevaar te ontlooipen wel zeer verkleind. Breda is over de geheele linie sterker en regelmatig vergroot zij haar score, tot ten slotte MEVO zich gewonnen geeft. Hierdoor was er niet veel spanning in deze party. TSC—RBC. 3—1. De Oosterhouters hebben weder een over- winning behaald en streven hard naar de tweede plaats, want de eerste is voor haar niet meer bereikbaar. Voor de rust doelpun ten zij driemaal, waartegen RBC geen enkel doelpunt kan plaatsen. Bij de hervatting speelt RBC belangrijk beter en neemt zelfs het spel in handen, met het resultaat dat weldra het eerste tegenpunt is gemaakt. Nu bemerkt TSC het gevaar van het voortdurend opdringende RtBC en gaat met voile kracht aan het verdedigen, waardoor zij weet te voor komen dat de Roosendalers de achterstand in halen. Met 31 eindigt dus deze ontmoeting. DEKDE KLASSE. Sassche Boys.Terneuzen II. ft—3. Bij dezen wedstrijd kon met recht van ter- reinvoordeel worden gesproken. De achter hoede van Terneuzen moest het ondervinden, dat zy op een terrein als dit gedurende het eerste half uur absolnut geen bal kon stop- pen. Telkens wanneffr de bal op den grond kwanr, maakte deze de gekste capriolen. Het spel van de voorhoede der Boys was hierop geheel ingesteld. Deze spelers behoefden niets anders te doen, dat te wachten totdat de bal van voor de voeten der Terneuzenverdedigers wegsprong om er dan snel mee naar het doel van door te gaan. Hierdoor zag men het ge- beuren dat na 25 minuten Sassche Boys reeds een 50 voorsprong had. Langzamerhand .wisten de roodzwarten zich echter aan het terrein aan te passen en was het met dit spelletje gedaan. Terneuzen wist voor de rust den stand op 51 te brengen, met welke ook werd gedraaid. In het tweede helft kwam het succes het eerst aan Sassche Boys-zijde, toen de Terneu- zen-keeper bij een ver schot den bal in zijn doel liet verdwijnen. Terneuzen maakte daar op een tweede doelpunt, terwijl zij later ook nog een strafschop benutte. 63. In deze ver- houding kwam geen verandering. Door deze overwinning zijn de Boys een plaats in de ranglyst gestegen. De ZeeuwenVlissingen II. 22. Een afgewerkt competitieprogram en... geen kampioen, ziedaar het resuitaat van den hoogstbelangrijken kamp aan den Kouden- kerkschen weg op j.l. Zondag. Onder leiding van scheidsrechter Pijnenborg stellen zich te half drie de beide elftallen vry- wel op hun sterkst op. De roodwitte reserves nemen al vry spoedig het spel in handen en in de eerste minuten ontsnappen de Zeeuwen aan een groot gevaar als de bal rechts naast een verlaten doel huppelt. Een moment later bezondigt 66n der backs van de Zeeuwen zich aan een strafschop, doch de Vlissingesche doelman trapt den bal eenige meters naast het doel, onder groot gejuich van de Zeeu- wen-aanhang om het iijntje. Op onverwachte wijze nemen de Zeeuwen, nadat het spel geen 10 minuten oud is, de leiding door de vlugge kleine rechtsbinnen de Jongh, buiten bereik van Harting. 10. De roodwitten zien nu in, dat er moet worden aangepakt, maar de zwartjes betwisten iedere strook grond met een taaie energie, him naam volkomen waar dig. Een schot van den Vlissingschen mid voor op korten afstand gelost, gaat eventjes langs de palen. De roodwitten worden gedu- rig sterker, ook al moet Harting een paar malen handelend optreden. De Zeeuwen bly- ven zich echter met elan in den strijd werpen, zoodat Harting meer aan den tand gevoeld wordt dan zijn niet zoo klemvasten overbuur- man. Aanvoerder Fritz, de linkshalf van De Zeeuwen, kogelt zelfs op de palen. Als de rood witten er dan weer vandoor gaan, worden de Zeeuwen overrompeld door een van rechts ge- leiden aanval en de linksbinnen -Mijnsbergen kogelt den gelijkmaker in het net van zyn zwarte stadgenooten. 11. Voor de rust vallen beide ploegen nog eenige comers ten deel, terwyl het fluitje van den correcten ar biter naar weerszijden overtredingen aankon- digt. De roodwitten leken ons technisch iets in de meerderheid, maar de buitengewone geestdrift der Zeeuwen was voldoende maat- staf om het tegenwicht en een gelijken stand bij het aanbreken van de rust volkomen te rechtvaarddgen. Als de tweede helft aanvangt neemt het roodwitte reserve-elftal opnieuw het initia- tief en de bal vliegt al spoedig hoog in het zynet vanaf den rechtervleugel by de Zeeu wen. Nadat de zwartjes dan de bordjes ver- hangen, door naast het roodwitte doel te sohieten, terwijl de linksbinnen even later overkogelt, trekken de roodwitten ten aanval. Plotseling krijgt Quellerie in de gevaarlyke zone van de Zeeuwen gelegenheid een schot te lossen, dat op onbehoorlijke wyze door den doelman wordt behandeld en daardoor- de roodwitten aan de leiding helpt. 12. Even later zien wij de roodwitte middenvoor op nieuw op het Zeeuwendoel afstormen, maar er is buitenspel geconstateerd. Een fanatieke stryd eenerzijds om den achterstand om te zetten in gelijk spel, anderzyds om den voor sprong te vergrooten, volgt. De gemoederen blyken daarbij eenigszins gespannen, althans het fluitje klinkt herhaaldelyk voor geconsta- teerde overtredingen wegens duwen en unfair spel. De Zeeuwen zyn in de tweede helft het meest in den aanval, maar de roodwitte backs en de keeper der roodwitten zyn in superieu- ren vorm, zoodat het leder gedurig wordt ge- retourneerd. Hoekschoppen aan beide zijden leveren geen resultaat op. Als een vrije schop tegen Vlissingen wordt gegeven ontstaat een gevaarlijke situatie, maar de sterk gespannen zenuwen beletten verandering in de score. De kleine Sam is de gevaarlykste man in de Zeeuwen-aanval, doch Harting slaat den bal telkens uit zyn heiligdom. De wedstrijd blyft haar geanimeerd en pittig karakter behou- den. By een aanval op het Zeeuwendoel wordt ddn der backs dermate in het nauw gebracht, dat hij den bal met de hand bewerkt, doch de referee beduidt op het appfel binnen en buiten de lijnen het als een onopzettelijke en dus niet strafbare overtreding te beschouwen. De Zeeuwen worden dan onderwyl de tijd gaat verstrijken, gedurig sterker, Een onverwach- ten aanval der zwartjes wordt besloten met een prachtschot dat* de paal beukt en daarna in een hoekschop wordit omgezet. Buitenge- woon fraai genomen levert deze een doelpunt op door een schuiver in den linkerhoek. 22. Dat wordt den roodwitten te bar. In de res- teerende 5 minuten maken zij het de zwarte verdediging nog lastig door een paar hoek schoppen te foreeeren, maar als het einde wordt aangekondlgd heeft dit geen verande ring gebracht en zijn de Zeeuwen opnieuw in den aanval gekomen. Vrijdagavond heeft te Posterenk nabij Wilp gemeente Voorst een brutale overval met be- rooving plaats gehad. Vermoedelijk zijn twee mannan het huis van den alleenwonenden ongeveer 50-jarigen J. Vis binnengedrongen en hebben hem, terwyl hij reeds in bed lag, aangevallen. Zy sloegen hem met een hard voorwerp, vermoedelijk een blaaspijp, op het hoofd, haalden hem vervolgens uit het bed en leidden hem naar de keuken waar zij hem aan handen en voeten bonden en een zak om het hoofd deden. De indringers moeten daama uit de kast naast de slaapplaats een bedrag van ongeveer honderd gulden gestolen heb ben. Een buurman van Vis, die passeerde en gestommel hoorde, ging eens kijken en zag by het licht van een zaklantaam door een spleet van de deur den aangevallene hevig bloedend en geheel ontkleed op den grond lig- gen. De ontboden geneesheer achtte over- brenging van het slachtoffer naar het zieken- his te Deventer noodzakelijk. SMOKKELARIJ. Nabij Budel hebben eenige smokkelaars ge- tracht zes koeien Belgie in te voeren. De grensbewakers losten eenige schoten, waarna de smokkelaars met achterlating van het vee op de vlueht zyn geslagen. De zes koeien zyn in beslag genomen. Op den Holterbroekerweg te Zwolle is het 5jarig zoontje van den heer Vrijburg door een vrachtauto overreden. Het kind kreeg de wie- len over het hoofd en een der beenen. Het is naar het Sophiaziekenhuis vervoerd, waar het aan zyn verwondingen is overleden. Men is er te Veldhoven in geslaagd twee personen aan te houden, die verdacht worden gedurende den laatsten tyd bosch- en heide- branden in de omgeving te hebben gesticht. De opzichter van de werkverschaffing J. v. d. Sangen te Veldhoven, bemerkte, volgens de Tel., dat enkele personen trachtten een bosch op twee plaatsen in brand te steken. Hij stuurde terstond enkele te werk gestel- den op hen af. De daders gingen echter op de vlueht, maar na een wilde jacht, werden zij aangehouden en door den opzichter aan de politie overgeleverd. Het bleken te zyn twee ingezetenen uit Eindhoven. Na verhoor be- kenden zy ten slotte verschillende malen bosch en heide te hebben aangestoken. DOOR EEN WAGEN OVERREDEN EN GEDOOD. Vrydagmiddag is een paard, dat voor een met hout geladen wagen was gespannen by het afrijden van den Paaschberg te Ede op hoi geslagen. De 35-jarige voerman E. v. Reemst kwam daarbij te vallen en kreeg een wiel over de borst. Hij was onmiddellijk dood. (Nadruk verboden.) TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 30 April. Levinus de Feyter (van Axel), oud 28 j., jm. en Cornelia Hendrika Versloot, oud 24 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 29 Maart. Cor nells Dieleman (van Goes), oud 28 j., jm. en Maatje Meertens, oud 23 j., jd. 30 April. Christiaan Ollebek, oud 23 j., jm. en Jozina Dieleman, oud 20 j., jd. Geboorten. 25 Maart. Johannes, z. van Jacob Walhout en van Cornelia Levina Scheele. 26 Maart. Marinus Karel, z. van Marinus de Vos en van Maria Scheele. Overlyden. 25 Maart. Maatje Catharina de Koeyer (van Zaamslag), oud 33 j., echtg. van Mels Deij. 31 Maart. Prudentia Del- laert, oud 60 j., echtg. van Theophilus Leo- poldus Alphonsus van de Bilt. OVERSLAG. Gedurende de afgeloopen maand hebben in deze gemeente geen aangiften plaats gehad. In de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd; R. L. Verhelst en gezin, stationschef, Ka- naalweg 44, Sluiskil, van Westdorpe. J. C. Beerman, marechauss6e, Nieuwstraat 41, van Sluis. A. P. 't Gilde, dienstbode, Vluchthaven E 16, van Zaamslag. A. J. Veldt, onderwijzeres, Nieuwe Kerk- straat 17, Sluiskil, van Halsteren. Vertrokken: J. P. C. J. de Smit, electricien, Nieuwe- diepstraat 51, naar Oostburg. A. Poppe en gezin, spoorwegarbeider, Piers- senspolderstr. 18, Sluiskil, naar Westdorpe. P. Walther, electricien, Nieuwstraat 7, naar Axel. J. Klaassen en gezin, ryjkskantonnier, Lange Kerkstraat 96, naar Sas van Gent. TER NEUZEN. Zaterdag werd aJhier door den architect L. de Bruijne aambesteed: het bouwen van een woonhuis aan de Scheldekade te Ter Neuzeo. Ingeschreven werd als volgt: Voor het le perceel: C. J. en A. C. Kaas, Sas van Gent, f 2900 J. P. van Hermon, Hoek, 2675 H. J. van de Velden, Ter Neuzen, 2600 Gebr. Kolijn, Ter Neuzen, 2350 Voor het 2e perceel: Kr. Dieleman, Zaamslag, 1524 P. Burggrave, Hengstdyk, 1369 J. van der Bent, Ter Neuzen, 1321 J. H. Rijnberg, Ter Neuzen, 1320 J. C. Rinders, Hoek, 1295 P. A. Mielen, Ter Neuzen, 1284 E. v. d. Bent en G. Minnik, Ter Neuzen, 1270 Voor het 3e perceel: Gebr. A. en J. Guequierre, Ter Neuzen, 92,50 M. Wieland, Hoek, 82,50 L. Slock, Sas van Gent, 82, I. GuequierreKuijk, Ter Neuzen, 75,- Gebr. Van Rijn, Axel, „68,— Voor het 4e perceel: A. van Duijsse Ter Neuzen, 347 W. A. de Jonge en J. P. van Rijn, Axel, 336 C. Dees, Zaamslag, 295 Perceel 1 en 2 gecombineerd: J. van der Bent, Ter Neuzen, f 4120 C. H. H. Wisse, Zaamslag, 4086 Firma Wed. J. van der Poel Zns., Lamswaarde, 3945 J. H. Rijniberg, Ter Neuzen, 3892 Gegund aan de laagste inschrijvers. op geregelde tijden, en neem zoo noodig savonds een Foster's Maagpil. De ontlasting geschiedt dan volkomen normaal en zonder krampen. 0.65 per flacon. Te Ter Neuzen bij Firma A. van Overbeeke Leunis, Axelschestr. en Westkolkstr. 19 (Ingez. Med.) Rotterdam, 3 April 1933. VEEMARKT. Aangevoerd werden 566 vette runderen, 272 vette- en graskalveren, 345 schapen en 1am- meren en 741 varkens. Runderen waren korter aangevoerd, de han- del was tamelijk. De aanvoer van kalveren was ongeveer gelijk aan die van vorige week, de handel was tamelyk vlug. Schapen met gelij'ken aanvoer als vorige week, de handel was zeer kalm. Varkens met korten aanvoer, de handel was bij het begin der markt kalm, later werd de handel vlot. De noteering was als volgt: Koeien le kw. 0,51—/0,60, 2e kw. 0,30—/ 0,41, 3e kw. 0,250,30; Kalveren le kw. 1,03 1,22, 2e kw. 0,58—/0,85, 3e kw. 0,45— 0,57Schapen 10/T8 per stuk; Varkens le kw. 0,30—/0,31, 2e kw. 0,26—/ 0,29, 3e kw. 0,220,26. BINNENLANDSCHE GRANEN. De aanvoer was van zeer weinig beteekenis. De handel was zeer stil waardoor het niet mogelijk was een noteering op te maken. FIJNE ZADEN. Blauwbloei ZaaUijnzaad 1010,50; Wit- bloei Zaailijnzaad 1011Blauwmaanzaad 5054; Karwyzaad 2021Geel Mos- terdzaad 1618. AARDAPPELEN. Zeeuwsche Blauwe 0,801,30; Zeeuw sche Bonte 0,801,30; Zeeuwsche Eigen- heimers /0,400,60; Poters /0,250,30; Brielsche Eigenheimers 0,400,80; Red Star 0,70—/1,10; Bravo's 1-/1,50; Voer- aardappelen 0,25f 0,30, alles per H.L. De aanvoer was matig, de handel zeer kalm. Westlandsche ronde 2%3 cent; Malta, winter 56 cent, alles per K.G. VLAS. Aangevoerd: Blauwbloei 4600 K.G. /0,40 0,60; Holl. Geel 5000 K.G. 0,40--/0,55; Dauwroot 500 K.G. 0,350,40. De vraag was zeer gering, het aangevoerde werd slechts gedeeltelijk verkocht. 3 April. TER NEUZEN. Openbare vergadering by den heer De Vrieze. Spreker de heer W. Drop. Het Bestuur S.D.A.P. Afd. Ter Neuzen. 6 April. HOEK. Aanbesteding levering kunstmest- stoffen. Vereeniging Doelmatige Samenwer- king. Openbare vergaderingen te OOSTBURG in de Kerk der Geref. Gem.; AXEL, in de Herv. Zondagschool, Julianastraat; TER NEUZEN, in de Kerk der Geref. Gem. Spreker Ds. Kersten. 7 April. TER NEUZEN. Openbare vergadering by den heer H. de Vrieze. Spreker Mr. Boon. Uberale Kiesvereeniging de Vrijheid. 8 April. PHILIPPINE. Veiling pand, waarin cafA Notaris Dumoleyn. TER NEUZEN. Aanbesteding bouwen van een woonhuis. Architect L. de Bruyne. 11 April. SLUISKIL. Veiling pand waarin cafd, en bouwland. Notaris Dumoleyn. TER NEUZEN. Verkoop inboedel. Notaris Van der Veen. Voor Ter Neuzen: 31 Maart. Eng. 5.s. SHEAFFIELD, 1682, kolen, New-Castle; Nad. m.s. THEA, 123, pypaarde, Teignmouth. 2 April. Letl. m.s. ELSA CROY, 231, pijp- aarde, Par; Nederl. m.s. ZUID-BEYERLAND, 232, pypaarde, Par. Van Ter Neuzen: 31 Maart. Nederl. m.s. ELAND, 188, ledig, Havre. 1 April. Eng. s.s. SHEAFFIELD, 1682, ledig, New-Castle. Voor Sluiskil: 31 Maart. Duitsch sn. ARION, 1311, ledig, Antwerpen. Van Sluiskil: 1 April. Duitsch s.s. HOHEN- FELS, 1742, kunstmest, New-York; Duitsch s.s. ARION, 1311, kunstmest, Bilbao. Voor Selzaete: 2 April. Eng. s.s. ATHEL- STANE, 358, creosoot, Londen. Van Riemen: 2 April. Belg. m.s. LAU RENT MEEUS, 3479, ledig, Batoem. Van GentTer Neuzen: 1 April. Eng. s.s. HERO, 326, stukg., Londen. Voor Gent: 31 Maart. Noorsch s.s. DEA, 1459, pyriet, Huelva; Eng. s.s. OTTO, 360, stukg., Antwerpen; Noorsch s.s. BIRI, 524, steen, Frederikstown; Nederl. m.s. TROMP, 88, ijzer, Londen. 2 April. Eng. s.s. ORTOLAN, 202, stukg., Londen; Eng. s.s. DONA ISABEL, 290. kolen, Blyth; Duitsch s.s. ELSE MULLER, 649, pyriet, Hamburg; Duitsch m.s. NIEDER- SACHSEN, 238, ledig, R'dam; Belg. s.s. STAD ANTWERPEN, 636, pass., Oostende; Eng. ss. ALT, 419, stukg., Goole. Van Gent: 31 Maart. Eng. s.s. TEES- WOOD, 446, ledig, Middlesbrough; Finsch s.s. KOTKA, 720, cokes, Malmo; Eng. s.s. DONA FLORA, 292, ledig, Blyth; Letl. s.s. BARTA- VA, 461 fosfaat, Stockholm; Duitsch s.s. FLACHSEE, 355, gem., Memel; Nederl. m.s. DUTVENDRECHT, 3679, ledig, Hamburg; Eng. s.s. PANDION, 999, stukg., Manchester. 1 April. Eng. s.s. OTTO, 360, stukg., Hull; Eng. s.s. ABBOTSFORD, 839, stukg., Beith. 2 April. Noorsch s.s. DEA, 1459, ledig, Sun derland; Panama, s.s. ERNA GAULKE, 204, kunstmest, Koningsberg; Noorsch s.s. HAUG- LAND, 1952, ledig, Haugesand. Amsterdam, 3 April 1933. Vreemd Bankpapier. Engelsch Duitsch Fransch Belgisch Bieden Laten 8,47% 8,52 58,80 59,— 9,70 9,80 6,90 6,95

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1933 | | pagina 3